Reklama

.

.

úterý 16. května 2017

Propuštěný Haradinaj hrozí zabráním třetiny srbského území

Velitel-zločinec Haradinaj (1998)
16. 5. 2017  messin

Bývalý velitel kosovsko-albánské UČK Ramuš Haradinaj, který byl nedávno na zákulisní nátlak propuštěn z francouzského zadržení, vyhrožuje Srbsku, že připojí ke Kosovu třetinu jeho území. Podle Haradinaje by mělo Srbsko odstranit Kosovo ze své ústavy, jinak si Kosovo „recipročně připojí třetinu srbského území.“ Toto Haradinaj prohlásil v rámci své politické kampaně, kde kandiduje jako vůdce opoziční strany Aliance pro budoucnost Kosova.

Etničtí Albánci vyhlásili v roce 2008 jednostranně nezávislost. Srbsko to považuje za porušení své územní celistvosti a suverenity, přičemž preambule ústavy země tvrdí, že je Kosovo nedílnou součástí Srbska.

Haradinaj dále také prozradil, že za své propuštění je vděčný hlavně Německu a Brusel prý pro něho udělal jen málo. Srbskou agendou je podle něj prý „zesměšňování Albánců“ a dožadoval se reakce Spojených států, které by podle něj měly ukázat Srbsku jeho místo.


Reakce srbského ministra

Srbský ministr vnitra Nebojša Stefanovič v reakci na Haradinajova slova řekl, že hrozby zabráním srbského území nepředstavují stanovisko jedné osoby, nýbrž všech Albánců v Kosovu.

„Z toho důvodu by se neměla jeho slova přehlížet,“ řekl Stefanovič.

Podle ministra je problémem nulová reakce ze strany mezinárodního společenství, zejména EU, na podobná prohlášení.

Ministr také očekává, že bude uznáno velké nebezpečí destabilizace celého regionu, které se skrývá právě v těchto snahách směřujících k vytvoření Velké Albánie.

Podle srbského ministra nestačí pouze prohlásit, že jde jen o předvolební rétoriku, protože zde jde o stabilitu oblasti.

„Albánci vědí, že nemohou vkročit ani na milimetr území centrálního Srbska, ale neustálé vyhrožování srbským lidem v Kosovu a Metochii je znepokojující.“

„Naším úkolem je chránit naše lidi a naše národní zájmy, stejně jako naše lidi v Kosovu a Metochii,“ zdůraznil. „Nesmíme dopustit, aby tyto provokace měly pro Srbsko jakékoliv negativní důsledky.“

„Snažíme se posílit naše síly i naší zemi, nejen vojensky, ale i hospodářsky a politicky. Chceme mít naprostou stabilitu a jasně sdělit, že jako Srbsko uděláme všechno proto, abychom nedovolili nové pogromy na své obyvatelstvo všude tam, kde žije,“ řekl Stefanovic.

Podle ministra jde v kosovských předčasných volbách o „získání času.“

„Vždycky, když dospějeme do situace, kdy má být konečně vytvořeno Společenství srbských obcí – které bylo jasně dohodnuté v Bruselu – okamžitě začne kupčení s časem, aby se tomu zabránilo. Podobně jako když je spuštěno téma zvláštního soudu pro ty, co spáchali zločiny proti Srbům, okamžitě padne vláda, nebo jsou jiná odložení,“ řekl.

Kromě zastrašování svědků a ničení důkazů DNA „doufají, že postupem času zabrání soudu cokoliv odhalit,“ říká ministr Stefanovič a dospěl k závěru:

„Bohužel pro ně, existují důkazy o zločinech spáchaných Albánci proti srbským civilistům.“

- - -
 
Poznámka NR:

Podle srbských pramenů byl Ramuš Haradinaj v letech 1998-99 oblastním velitelem teroristické UČK (Kosovská osvobozenecká armáda) a na území pod jeho velitelskou odpovědností spadají zločiny, spáchané jeho lidmi, a podle některých svědků i jím osobně, na válečných zajatcích a srbském civilním obyvatelstvu. Nejznámější je případ "Klečka", kde členové UČK znásilňovali, mučili a vraždili srbské civilisty a jejich ostatky pálili ve zdejší vápence. Před zahájením procesu s Haradinajem před tribunálem ICTY v Haagu bylo mnoho svědků z řad kosovských Albánců zavražděno a Haradinaj byl pro nedostatek důkazů soudem osvobozen. Ve Francii byl Haradinaj zatčen na základě zatykače vydaného Interpolem. Za jeho propuštění prý kosovsko-albánská drogová mafie zaplatila kolem 50 milionů eura.  vd

Zdroje:
http://www.b92.net/eng/news/politics.php?yyyy=2017&mm=05&dd=12&nav_id=101263
http://www.b92.net/eng/news/politics.php?yyyy=2017&mm=05&dd=15&nav_id=101267

19 komentářů :

 1. Další nácek z kriminálu vypuštěn k lupu proti Slovanům. Adolf HITLER se v Nebi katolíků šťastně usmívá... JHVH se usmívá s ním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. proto ho taky propustili aby na Balkánu rozpoutal válku - zmetci
   vaska

   Vymazat
 2. Ať si vezmou ty ussácký svině Madlena s Hitlery napůl,může jim ve Fuckingtownu nosit granáty!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. A teď prý Donald prozradil Lavrovovi nějakou přísně tajnou informaci o IS. Asi že ho financovali Bush a Obama. To, že US v čele s krvavou Madlou financivali UCK není žádné tajemství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:46 To je jasné když IS stvořil obama.

   Vymazat
 4. Srbsku za vydatné pomoci NATO bylo ukradeno již Kosovo a není pochyby, že NATO zcela vřele a láskyplně podpoří další nároky islámského nacismu, už právě proto, že je to namířeno proti antinacistickému Srbsku. To je naprosto stejné, jako podpora tzv. demokratického Západu nacistické galérce na Ukrajině. JE JEN OTÁZKOU ČASU A BUDE REHABILITOVÁN TÍM SKVĚLÝM ZÁPADEM I NĚMECKÝ NACISMUS S HITLEREM, MERKLOVÁ A MAKARONEM JSOU JIŽ NA DOBRÉ CESTĚ K TOMUTO "DEMOKRATICKÉMU" POČINU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:56 souhlas

   Vymazat
  2. Uloupeno Kosovo:
   www.youtube.com/watch?v=Fgk0rAF9eD8

   Vymazat
 5. Lidi, pokud máte tolik informací z různých zdrojů, začněte prosím přemýšlet a vše dávat do souvislostí....

  OdpovědětVymazat
 6. Abych se přiznal článek jsem si pouze prohledl. Napadla mně ryze označme teoretická otázka: Kapitalismu se zřejmě dobře daří, když jsou ty národní třenice /příprava na obrannou válku tak jak před druhou světovou válkou, lidé mají práci, vyrábějí zbraně/. Všimněte si, že když jsme tu měli Sovětský blok, žádné národnostní konflikty nebyly. Ted máme plno národnostních a etnických konfliktů a s tím nebezpečí válek včetně té světové. Za těmi národnostními třenicemi není nic než egoismus a narcismus jednotlivce. Když někdo prohlásí, že je vyjimečný - tak ho zavřou do blázince ale když někdo prohlásí, že jeho národ je vyjimečný, tak je to normální a chvályhodné. Lidé sebestřední, všimněte si, jsou vždy šovinisty a nacionalisty - a nemají daleko k blázinci. Příklad - Adolf Hitler. Nebyl lepší - již z důvodu přežití ten socialismus? V té podobě co byl, se měl pouze zreformovat. Vždyť ten kapitalismus je opravdu cesta do pekel /Jožo Ráž/. Jinak ještě - viz úvodní článek blogu o tom, že v roce 2022 USSA /mirová holubice/ bude mít více raket na sestřelení balistických střel než má Rusko těch balistických střel. Máme období, jak to tak podle všeho vypadá, před třetí světovou válkou, stejně jako kdysi bylo období před druhou světovou válkou, v tom úvodním článku se píše o počte mrtvých v USSA 40 procent obyvatel - zdá se Vám to normální? A nikdo neprotestuje, ani celkem nikdo to neví. Vždyť to je stav, který si zaslouží nic jiného, než ty "elity" zbavit moci - čili provést revoluci. Vždyť tento svět není normální a tu mi nějaký blb napíše, že jsme ztratili 40 roků života, že jsme žili v totalitě /v komentáří někde jinde/.

  OdpovědětVymazat
 7. Na Balkáně to ještě není dohráno. Teď máme mezistav vynucený vraždící bestií ze zámoří s velkou podporou fašistického Německa s podlézavou Francií. Jenže druhé kolo může nastat kdykoliv a pak to nebude jen o Kosovu, ale o celém regionu od Chorvatska a uloupené Krajiny po Makedonii a rovněž tamní muslimáčskou albánskou kolonu po Bosnu a Hercegovinu. Doba etnického čištění a daleko větších masakrů ještě pravděpodobně přijde. Pak bude záležet na vůli po přežití Balkánských Slovanů. Naše nacistické NATO s USA počínaje by je za jejich vzdor moc rádi doslova vyhladili. Bohužel byl zakonzervován do budoucna stav nenávisti, národních i osobních nepotrestaných křivd a zločinů. Žádný protektor tuto skrytou nenávist žádným svým rozhodnutím, že ten je hodný a tamten ten zlý nemůže navždy zakonzervovat. Problém mohl vyřešit jen spravedlivý přístup ke všem etnikám a účastníkům konfliktu s velkou velkorisostí a to se nestalo. Válka byla vyvolána úmyslně a se zločinným záměrem z ciziny a to zůstalo nepotrestáno a nedořešeno. Vyvolali to stejné síly jako vraždění v Libii, Iráku, Sýrii, Jemenu, Ukrajině nebo Čečensku, Afghanistánu a jinde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co nevidět i arogantní a lehkomyslně liberální skopčáci pocítí,co je mít ve státě velkou menšinu primitivních a plných násilí a nenávisti musulmanů.Za to,co Merklice a spol.provedla Němcům,jednou budou její zohavenou mrtvolu vláčet ulicemi Berlína.

   Vymazat
 8. 8:56: souhlasím s příspěvkem.
  13:08: souhlasím s příspěvkem.

  OdpovědětVymazat
 9. Ten Harajdinaj musí litovat, že už ho nepodpoří Venca humanitární bombometčík. Už má za sebou jen Balkánskou řeznici Madlénu, Vencovo druhé já.

  OdpovědětVymazat
 10. Aby sa chlapec nepomýlil. Vyprovokuje konflikt a Srbi sa zastavia až v Macedónsku. Možno až v Tirane.

  OdpovědětVymazat
 11. Ono to není tak snadné,jak se ten blb domnívá.
  Nebude mít k dispozici letadla a armády NATO.
  To se jen mylně domnívá.Když jsem před lety tady
  napsal,že Albánci jsou ještě horší než cikáni,
  nikdo tomu nevěřil.Albánci vyvolají na Balkáně
  novou válku a stejně z ní obviní Srbsko.Divím
  se,že se tak cpou do EU.Nevědí,do čeho jdou a
  na rady nedbají.Podle toho dopadnou.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 12. Pre Srbsko bolo dodaných z Ruska ešte pramálo zbraní. Je potrebné to znásobiť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam vlítnou Rusové a za pár dni je od drogové mafie a fašistů klídek !Bratry už nenechají terorizovat NATO a EU !

   Vymazat