Reklama

neděle 28. května 2017

Prozápadní ruská opozice: Všechno je ztraceno, obyvatelstvo podporuje Putina, ne Majdan


28. 5. 2017      zdroj
Prozápadní liberální opozice nemá v nadcházejících prezidentských volbách v Rusku žádné šance, společnost je stále konsolidovaná návratem Krymu a je připravena podpořit Vladimíra Putina. Ruští majdanovci by mohli uvažovat o roce 2024, ale tentokrát je příliš velké riziko, že obyvatelstvo bude podporovat státní moc, nikoliv opozici. Na fóru Svobodné Rusko ve Vilniusu to konstatoval ekonom Vladislav Inozemcev.


"Doufat, že hospodářská krize povede k podstatným změnám v režimu nebo k jeho pádu, to bych určitě nedělal ... Nevidím žádné momenty, které by mohly v nejbližší době podkopat základy režimu. Postkrymský syndrom přetrvává", konstatoval řečník. Informoval o tom korespondent PolitNavigatora.

"Myslím, že kontrola je silná a že v 18. roce se vůbec nic nestane. Samotný plán současného režimu, který byl zpracován ještě v době rošády, spočíval v tom, že Vladimír Vladimírovič se vrací na dvě funkční období a že nové rozcestí, nové otázky vyvstanou po skončení těchto dvou období, v roce 2024", upřesnil řečník.

Na příštích prezidentských volbách v Rusku, soudí Inozemcev, Vladimír Putin vyhraje.

"Je jasné, že vyhraje, žádná neočekávaná jména na seznamu pro hlasování nebudou a v důsledku toho budeme mít další období, na jehož konci mohou vzniknout předpoklady pro nějaké závažné nepředpokládané události. V příštích 5-6 letech, dokonce i v podmínkách pokračujícího hospodářského poklesu, dokonce i v podmínkách klesajících příjmů obyvatelstva, myslím, že žádné velké otřesy v zemi nenastanou, řekl Inozemcev.

„Nevidím perspektivu pro destabilizaci systému před tím, než se čistě teoreticky dostane do rozporu se sebou samým v roce 2024, kdy bude potřeba něco změnit. Nebo jít na 5. období, nebo se vyhlásit carem, nebo vyhlásit parlamentní republiku, nebo ještě něco. Potom už reálně i elity i společnost budou očekávat nějaké změny. Pokud do té doby bude nabídnuto něco v podobě společensky přitažlivého scénáře a programu, je možné, že se něco změní. Když nebude nabídnuto nic, pak ​​myslím, že ani tehdy se nemusí nic změnit ... Musíme se zbavit iluze rychlých změn, musíme pochopit, že společnost ještě není zralá, požadavek na zásadní změnu dnes v ruské společnosti nevidím", bědoval ruský liberál.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

50 komentářů :

 1. To v cesku havelsku bude jiny brajgl ve vlade

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jsi to už vykecal, tak aspoň uveď jaký bude jiný brajgl, v jaké vládě a kdy to bude! Ó děkuji, velký bwana!
   křoví u cesty

   Smazat
  2. A co by liberálové chtěli? Co by mohli dát obyčejnému voliči? Jediné, co je téměř jisté, je rozkrádání Ruska a naprosté podřízení USA. Jistě, toto je pro Američany úžasná idea, která stojí za to, aby do ní vložili nějaký ten dolar. Pro Rusa to však není a v nejbližších letech nebude lákavé.

   Smazat
  3. 11.11 No druhého Jelcina by chtěli, ale dalšího Jelcina ani Gorbačova si už Rusové nikdy nezvolí. Jelcin Rusko s USAnskými "poradci", které si tam pozval, přivedl do stavu, jak za 2.SV války. Zrůda Brzezinsky, se proslavil výrokem: "BUDOUCNOST USA JE NA TROSKÁCH RUSKA A JEHO ZDROJÍCH." Naštěstí se už konečně smaží v pekle, jenže má bohužel spoustu následovníků, kteří mají takovéto sny. Západní kapitál se snaží získat ruské zdroje od "věky věků", zatím vždycky dostali přes ty své nenechavé židobolševické pracky a věřím, že se Rusko ubrání i v budoucnu.


   Smazat
 2. Dobrá zpráva. Ještě kdyby to tak chtělo nějakou podobnou dobrou zprávu u nás, třeba že čssd + top + ods + kdu nebudou v parlamentu a budou konečně muset pracovat!!! Makat!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že se mýlíte. Ti uvedení vytvoří společnou koalici proti Babišovi. Jediná možnost je žádnou uvedenou nevolit, pak by konečně mohlo dojít na Vaše slova.

   Smazat
  2. A to do osmdesáti.
   lada

   Smazat
  3. Je třeba volit Babiše ,aby měl aspoň 40% hlasů.Jinak se těch zlodějů z tradičních stran nezbavíme

   Smazat
  4. 21:44 Kdo volí euhujera babiše volí migraci islamizaci konec ČR.

   Smazat
 3. Putin je moc velkej liberal. Davno měl svý oponenty poslat na onen zlatej západ, aby si užili oné svobody.

  OdpovědětSmazat
 4. Liberálové osobně na západ jít nechtějí.Potřebují
  k tomu slabé a rozházené Rusko.Bez něj nejsou na
  západě vítáni.Takových liberálů tam mají sami
  dost a dost.Pokud nejsou výsledky,není vítání.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste politolog? Protože úplně všechno víte nejlépe, ve všem máte přehled, všude jste byl, všemu rozumíte. Kdyby na závěr každé diskuze nebyla vaše geniální dedukce, myslel bych, že jste zesnul. A copak - rukojmí.cz -váš diskuzní server - tam není nic výživného, co by rozsvítil váš vzácný postřeh a názor?

   Smazat
  2. Přesně tak, co by s nima dělali na Západě, tam stačí jede Gasparov a ani toho moc nevytěžují. Pro Západ je výhodnější je platit jako pátou kolonu.

   Smazat
  3. 23:16 Já si myslím, že má pravdu a koukám, že tě ten pán pěkně sere. Není nad to reagovat zesměšňováním, když nemám jak oponovat, že ano. No, něco to o charakteru říká.

   Smazat
  4. 23:16. Vaše obsese panem Majevským je nudná. Někdy s ním lze samozřejmě souhlasit více, někdy méně, někdy ne, ale v tomto případě stoprocentně.
   Pokuste se někdy také o vlastní úvahu, ať se pobavíme...
   Heriot

   Smazat
  5. 23:16
   také se chci zastat pana Majevského!
   nechte ho na pokoji -jak shora Heriot:jednou souhlas,potom třeba ne,
   ale s respektem..
   j

   Smazat
  6. 23:16 a vy jste co, že mistrujete diskutujícího, namísto toho, aby jste buď argumenty vyvracel, nebo podpořil jeho názor? K samotnému článku nic, k diskutujícímu odsudek. Jste psychog, psychiatr či co, jestli má být po vašem?

   Smazat
  7. Jen se mezi sebou kousejte cesti nevolnici

   Smazat
 5. Proč ruský lierál mluví pod ukrajinskými vlajkai? Na fotografii je nějak mnoho. Doufám, že nemluvil rusky? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava: vlajkami. V.J.Horák

   Smazat
  2. A oprava "lierál" neni treba ? Neni.

   Jeste je tam pozoruhodne, pro jake medialni "publikum" mluvi - kdyz ma za sebou same anglicke transparenty...

   To fakt Inostráněc zaujme ruske volice s transparentem "Democracy for Russia"...

   Smazat
  3. Při tvé velké inteligenci jsi snad pochopil, že slovo mělo být liberál)za to moje omluva), ale já jsem narážel na to, že v Pobaltí se moc rusky mluvit nesmí.POkud chce změny v Rusku, měl by mluvit k Rusům a ne k anglicky hovořícím Ukrajincům. Podle žlutomodrých vlajek) V.J.Horák

   Smazat
  4. Ale "lieral" jako ne-zcela-spravne odvozene od anglickeho slova LIE lhát byl celkem dobry vtip, zejmena podtrzeny tim, ze ten druhy preklep na te radce byl "opraven" pod tim, aby bylo jasne, ze "liberal" je "lier" (spravne se ale pise "liar") ...

   Proste jsem vas podeziral z jemneho humoru skryteho za zdanlivy preklep, takove cteni mezi radky, a on to byl jenom obycejny preklep, skoda...

   Smazat
 6. Pryč s liberálníma šílencema. To je dobře že nemají šanci.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak to jestli se jmenem INO-ZEMCEV chce zaujmout ruske volice, tak to je asi on i jeho plátci sileny... ?!

  Navic pokud se pri tom ohaneji vlajkami ukro-fasistu...

  OdpovědětSmazat
 8. Putin pripomina vic a vic Hitlera. A jeho zdejsi vlezdoprdelkove jeho verne nacisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6;10 a ty me pripominas ze jsi placeny magor. Tak do toho zacni si -hura na rusko a Putina. za 10 minut budes vyparen atomovkou blbe nejapnej.Nanestesti i s ostatnima evropanama co na rusko odmitli jit.

   Smazat
  2. Re (06:10):
   Že Hitlera? A čím?
   Narozdíl od Hitlera (Obamy aj.) Putin nechce válku, chce spolupráci. Narozdíl od Hitlera (Obamy aj.) Putin nevyhlašuje nadřazenost svého národa a jeho předurčenost (samou Prozřetelností) k vedení či řízení světa a Vesmíru (vlastně mocenskému podmanění). Není to Putin, kdo v hrubém rozporu s mezinár. právem zahajuje jednu agresi za druhou, kdo cíleně rozbíjí státy a ekonomiky nepohodlných zemí, kdo vytváří terorismus, aby s ním(!) (ale nikoliv proti němu) jakože vedl tu válku.
   Putin je úspěšným a respektovaným představitelem Ruska. Toho Ruska, které se vzdor sankcím Západu pomalu zvedá po své sebedestrukci a ráně morové, kterou pro něj znamenalo prezidentství ožraly Jelcina. Schopného rozprodat Rusko i jako kolonii.
   A právě tato jinakost dělá z Putina v očích Západu (i všech jeho vypatlanců) nebezpečného člověka.
   Putin není Hitlerem, tím byl Obama a dobře našlápnuto k tomu má i ten další US trumpeta ...
   ---
   Ostatně, Putin ještě ani nepotvrdil, zda-li bude v příštích prezidentských volbách kandidovat. Měl by!

   Smazat
  3. 6:10 to ty lezes do prdele Jandovi
   Horni Dolni

   Smazat
  4. 8:16 Tím -
   http://g.cz/sites/default/files/g/images/putnazi.jpg

   Smazat
  5. Putlerízm, éto vajná, gólod i směrť! I patamui ... pardon, tedy i proto patří veliké díky těmto odvážným idealistům a bojovníkům za svobodu, proti komunismu a jeho nástupci - putlerismu! -
   https://rufabula.com/articles/2016/11/07/world-anti-communist-league

   Smazat
  6. 12:11
   Zase rady bleješ ty havlobanderovský debility ty vymyškovanej potrate!!!??

   Smazat
  7. 14:02 - Pa kakoj trátě idioš, idiot? Parčitáj kagda naúčiš ty azbúku ty kremljádskyj durak étu staťjú a i patóm što nibuď kydaj zděs tvají góvna ty žídok praklajtyj ...

   Smazat
  8. Путинский режим распространяет по миру ложь, террор и коррупцию. Эта политика мало отличается от практики Коминтерна. На вооружение чекистской пропаганды приняты даже нейролингвистические инновации.

   Репрессивное подавление российской оппозиции, контрреволюционная агрессия против Украины, ракетно-бомбовое подпирание Башара Асада — это кровавое политическое насилие, на которое неизбежно приходит ответ. Во всяком случае, организации российского и украинского сопротивления уже сравнивают себя с повстанческим интернационалом Джамбори.

   25 лет назад казалось, что тоталитаризм повержен навсегда и свободе ничто не угрожает. Теперь мы увидели, сколь наивно было так думать и как ошибались те, кто сводил угрозу исключительно к коммунизму. Номенклатурный реванш поднимается на иных идеологических конструкциях — «духовных скреп» и «русского мира». От коммунизма они отличаются тем, что даже демагогически не претендуют на гуманизм и прогрессивность. Правит откровенный мрак, грязь и отстой. И за то, что это что всё это связывают с русским именем, им придётся отвечать отдельно

   Smazat
  9. Viva World Scout Jamboree! http://www.worldscoutshops.com/Files/77665/Img/08/106430-pu.jpg

   Viva Mr. Honolulu!

   Smazat
  10. 14:55 - odporne lži, ktere nejsou o nic mensi ani tim, ze jsou v azbuce...

   Smazat
  11. 14:52
   Tohle je azbuka ty havlobanderovskej vohone????
   Leda ve tvých vlhkých ussackých lejnech,potrate opičí kurvy!!!!!

   Smazat
  12. Těm, kterým Putin připomíná Hitlera, je souzena fatální kolize s realitou. Každému jeho "nebe"...

   Smazat
  13. 6:10 "Putin připomíná Hitlera", čím prosím v pokud možno přehledném a fakty podloženém srovnání? Jinak jseš za Hitlerova Goebbelse!

   Smazat
 9. Strateg Putin si to dokaze s prehladom osefovat... Kazdy jeho krok aj ked sa nam neznalym zda nepochopitelny, je vykonany s ohladom na dlhodobu perpektivu... Kazdy trochu rozmyslajuci, kto to sleduje, uz moze vidiet, ze to robi spravne.

  OdpovědětSmazat
 10. Pochopil jsem , že Rusko bude svobodné jenom v americkém zadku !!

  OdpovědětSmazat
 11. Demokracie je nesmysl, národ potřebuje osvíceného vládce, cara, královnu, císaře a pod. K čemu je parlament plný Bendů a volič s hlavou vypláchnutou od nějaké sorošovské organizace? Demokracie je jenom metoda, jak ovládnout a rozkrást jiný národ a potom rozlobené lidi nahnat do ulic a dosadit vládu zlodějů a lhářů. Šmejdi to vědí a proto jim třeba Putin leží v žaludku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15;23 toto rikam uz mnoho let ,kladny diktator dobry kral to jedine funguje

   Smazat
 12. ....ale to mám radost, to mám radost!

  OdpovědětSmazat
 13. Buffer: (Inozemcev)
  Teď jsem se chystala to napsat a koukám,že jsi mne předběhl!:-)
  j

  OdpovědětSmazat
 14. Pán s megafonem se podobá Bursíkovi, blahé paměti a jeho "kecům"

  OdpovědětSmazat
 15. To ako v starom Ríme,akí ľud takí cisár.Ak si občania zaslúžili dobrého cisára,tak ho mali,ak bol ľud nevďačný tak dostali do vienka zlého cisára.A my sme ten nevďačný ľud čo si volíme stále tich zlodejov a Judášov 27 rokov a stále do kola,do riti aj s ovcami.

  OdpovědětSmazat
 16. Když jediným programem je destabilizace systému a navíc důsledky liberalizace už Rusko zažilo, tak není divu, že tito mladí liberální nadrženci nemají šanci. Navíc lidé dobře chápou, že část současných problémů je spojená s nespravedlivými sankcemi, které na druhé straně jsou i šancí na posílení Ruska směrem k samostatnosti.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.