Reklama

.

.

středa 17. května 2017

Rada přijala návrh zákona, který zakazuje na Ukrajině georgijevské stužky


17. 5. 2017     zdroj
Návrh zákona předpokládá pokuty a konfiskace za nošení georgijevské stužky. Návrh zákona o zákazu georgijevské stužky byl schválen hlasy 238 poslanců s požadovaným minimem 226 hlasů. ... je uvedeno, že jakékoliv použití georgijevské stužky, zejména její nošení na oděvu, zobrazení na plakátech a pohlednicích, v uměleckých dílech a médiích nebo připevnění na vozidla, bude definováno jako propaganda.Nejvyšší rada Ukrajiny schválila návrh zákona, který zavádí správní odpovědnost za georgijevské stužky. Hlasování proběhlo 16. května.

Návrh zákona o zákazu georgijevské stužky byl schválen hlasy 238 poslanců s požadovaným minimem 226 hlasů. Teď jej musí podepsat prezident Ukrajiny Petr Porošenko.

Dříve nebyly georgijevské stužky ukrajinskou legislativou zakázány, ale každý rok před Dnem vítězství orgány doporučovaly občanům, aby je nenosili. Ve stejné době se Kyjev snažil zpopularizovat nový symbol - stylizovaný květ rudého máku, který se tradičně používá 8. května v Evropě.

Autoři návrhu zákona v důvodové zprávě uvedli, že georgijevské stužky používali od roku 2014 "proruští separatisté na území Ukrajiny a že se staly symbolem separatismu".

V návrhu zákona je uvedeno, že jakékoliv použití georgijevské stužky, zejména její nošení na oděvu, zobrazení na plakátech a pohlednicích, v uměleckých dílech a médiích nebo připevnění na vozidla, bude definováno jako propaganda.

Je navrženo trestat tato porušení pokutou ve výši od 850 do 2 550 hřiven (od 32 do 97 dolarů dle aktuálního kurzu). Přičemž samotná stužka a předměty, na nichž je zobrazena, podléhají konfiskaci.

Při opakovaném porušení hrozí pokuta ve výši od 2 550 tisíc do 5 100 hřiven (od 97 do 190 dolarů) nebo správní zatčení na dobu až 15 dnů.

Jediná výjimka je v návrhu zákona učiněna pro řády a medaile Velké vlastenecké války, u nichž byla použita gardová stuha.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. To přeci na "Ukrajině" platilo i za Hitlera. Stačilo oprášit příslušná nařízení. Je tam už povinná vlaječka s nápisem "HEIL HEROJAM"?

  OdpovědětVymazat
 2. v banderostánu bude za chvíli zakázáno úplně všechno, včetně peněz i žrádla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jinak vyhnat Ukrajince do světa ?

   Vymazat
 3. No, tahle stuha se Rusku povedla. Bojím se ale, že dokud na Ukrajině nezakáží sex, Rusko ji vojede.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A taky lásku, protože by se Ukrajina mohla do Ruska zamilovat.

   Vymazat
  2. POVEDLA SE Carskému Rusku v osmnáctém století, jako symbol ruské vojenské cti.. k řádům svatého Jiří od roku 1769 ..vrátila se do SSSR za druhé světové k Řádu Slávy a medaili Za vítězství nad Německem. Řád Svatého Jiří byl v RF obnoven v roce 1992...

   Vymazat
  3. No právě, vrátila se protože tak vypadá vlajka USA.

   Vymazat
  4. blbe, ze tenhle příměr máš aspoň na měsíc po gáži. Nenaučili tě v materdě ani barvy a tak co po tobě chtít? jen ses tady nebetyčně ztrapnil.. hahaha

   Vymazat
  5. Já se ale platím sám. Zrovna včera jsem si zaplatil snídani, protože jsem pracoval až do rána.

   Vymazat
 4. to byla neuvěřitelná rychlost

  OdpovědětVymazat
 5. Takuto politiku robi iba par primitívov ktori su pri moci, tak ako u nas na SK su niektori politici,novinári a nadaciisti

  OdpovědětVymazat
 6. Jsou v řiti a tak si vymejšlej kokotiny a celému světu budou k smíchu. Až je ale postaví před soud za vraždění svých občanů a jiná zvěrstva, měli by tam postavit evropské politiky, včetně Amíků, kteří je v tom podporovali a plácali je po ramenou. Není otázkou zda k tomu dojde, ale kdy k tomu dojde.

  OdpovědětVymazat
 7. u nás ji zatím nosím veřejně... lidi ale asi neví co to znamená. Prostě jan taková pruhovaná mašlička. Hahaha

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak proč ji nosíš, když lid neví co to znamená?

   Vymazat
  2. To je otázka hodna blba.....

   Vymazat
  3. No taky je moje, sakra, myslíš si, že nejsem inteligentní?

   Vymazat
  4. nosim ji kvůli svýmu pocitu, dostal jsem ji primo od Chirurga. Čest pro mne...

   Vymazat
  5. Od lékaře, no dobrá.

   Vymazat
  6. Mně zavázali hlavu jen fáčem.

   Vymazat
 8. To jsou chudáci !!

  OdpovědětVymazat
 9. A DIVÍTE SE ZÁKAZU? NA UKRAJINĚ V REGÁLECH LEŽÍ BEZ ZÁJMU KRABICE S PLACKAMI A HÁKOVÝM KŘÍŽEM A TY ZÁSOBY SE MUSÍ VYPRÁZDNIT. TAK HEIL POROŠENKO/CHOROŠENKO. Zdálo by se to úsměvné, kdyby to nemělo až (schizo)frenetickou podporu Bruselu a jemu poddaných vlád. Prosím českou vládu, aby se pochlapila a vyslala do Bruselu psychiatra Chocholouška, jen bude muset poslat více saniťáků a takový ten autobus pro přepravu vězňů nebo několik "antonů". Myslím, že čeští občané rádi zaplatí tentokrát cestovní náklady.

  OdpovědětVymazat
 10. Zase okopírovali americkou vlajku. Nejdřív hvězda a teď pruhy.

  OdpovědětVymazat
 11. Vzhledem k tomu, že každé druhé vyznamenání vojáků z druhé světové války je spojeno s georgijevskou stuhou a že je mají doma i všichni ukrajinští veteráni, tak je tento zákaz doslova kreténizmem na druhou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro vyznamenani je tam výjimka... A maji ji asi jen 2-3 řády.

   Vymazat
 12. Velitel armádního sboru pan velitel Kolozin Magmazov mi kdysi řekl, že teď jsem hrdina ale potom budou tyto stuhy zakázány, protože Ukrajina nebude souhlasit. No a teď vidím, že se nemýlil. Sám byl původem Turek, jako ten Georgij. Vidím, že vztahy mezi Ruskem a Tureckem se skutečně vylepšily a už jen Ukrajina vzdoruje.

  OdpovědětVymazat
 13. Chazarští židobanderovci mají rádi modré israelské proužky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ale fakt, protože kdyby ji Ukrové změnili na černo-modrou, mohli by ji nosit veřejně.

   Vymazat
 14. Youfalí politici, dělají zoufalé věci. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 15. Před ukrajinskou ambasádou v Praze 6,poté co jsem položil k chodníku zapálenou svíčku, za zavražděné občany Oděsy a po skončení projevů odsuzujících tuto hrůzu, jsem byl upozorněn, jedním z přítomných Ukrajinců, že za nošení této stužky, kterou jsem měl na klopě, by mě po II. SV Rusové zastřelili, protože to byl symbol Banderovců. Nevím možná, že měl pravdu. Nicméně jsem mu odpověděl, že dnes není rok 1945 a kdybych na si Ukrajině dnes vykračoval s touto stužkou, ze zlou bych se potázal. Na otázku proč mu to vadí, když Ukrajina dnes banderovce oslavuje mi již nestačil odpovědět, neboť se k nám nebezpečně přiblížili policisté zde hlídkující. Škoda, že tam byli. Dle jeho výrazu by mi to chtěl vysvětlit asi ručně. Fakt škoda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po lete uz se Vam odpovedi dostane i kdyz budou hlidkovat policiste u zad. Nasere se jich tolik, ze svym jednanim vytvori zdanlivou vetsinu.

   Vymazat
  2. Ukrajina oslavuje Banderovce?
   Měl ti švihnout jednu pořádnou přes držku za ty tvé idiotské drzé kecy. Děláš nám, Čechům, jen ostudu.

   Vymazat
  3. Roman byl skaut, a jako mladík viděl za "holodomoru", kterej se fakticky odehrával i v Ukrajinci osídlené části Polska a ne jak havloidní kreténi furt žvástaj že ho prej Stalin spáchal, a pod. kydy, tak tedy viděl, jak polský huláni přišli potlačit selskou rebélii. A oni s dalšíma klukama ujížděli na drezíně a jeden hulán jel za nima na koni a mával šavlí a on - Romek ho skolil šutrem do xichtu! Normálně sjel z koně jak žok:)) No a pak o pár let později - už jako vysoký důstojník armády právě vyhlášené Ukrajinské republiky je Němci vyzván, aby se dostavil do vězení NKVD v dobytém sovětském záboru Polska. A tam na dvoře mezi zastřelenými odbojáři najde svého mladšího bratra. Němci to filmují a jeden se ptá: "Kdo to je?" A jiný mu odpoví: "Velitel ukrajinského Legionu" A pak se zeptá na mrtvého - "To je jeho bratr" - odvětí. On pak jede do jakési vesnice, kde lidé vítají německé vojáky a tam vymění starostu a na radnici místo bolševické vyvěsí ukrajinskou vlajku. Ale mezitím přijede kolona SS a strhnu ukrajinský vlajky z místních úřadů, že prej fýrer si to nepřeje a dostane zprávu že jeho politický šéf pan Bandera byl zatčen a uvězněn. Sejde se s nějakým německým generálem a říká mu že musí Banderu hned propusitt, že nepřísahal fýeroj a německý armádě, ale ukrajinskýmu lidu. Načež je zatčen a internován. Cestou vlakem jde ve vagoně na hajzl, omráčí stráž a prchne do lesů. Tam se postaví do čela UPA! Pak napadnou německou kolonu a začne válka s Nemci. Pak se děj posune do doby po válce, kdy je v odboji a skrývá se v konspiračních bytech a jde po něm major MVD, se speciálním pověření ... velice napínavý film!

   Vymazat
  4. A-20.37. Já jse s nikým nebavil a ten člověk za mnou přišel sám. Bohužel, bohužel mi jednu nešvihnul. Na Ukrajině není oslavován Bndera a UPA ?!? Tím, že jsem uctil památku zavražděným oděsanům jsem jistě ostudu Čechům neudělal. Začněte konečně trochu přemýšlet.

   Vymazat
  5. A -22.16 " Debile,pračůráku, ptačí sarjat vyrašený v slizkém vředu atd." Jo a já jsem u vás hovad nevyučenej a s rachitickými ramínky ?!? No to se fakt povedlo. Skočte si do fitka, dodělejte si tu 8 třídu a hajlujte si v koupelně před zrcadlem. Hlavně se už raději nevyjadřujte.

   Vymazat
 16. Právě tyto debilní zákazy většinou vedou k tomu,
  že režim padne.Všude,kde se tyto zákazy objevily,
  vedlo to nakonec k pádu režimu.Stejný efekt bude
  mít zákaz i na Ukrajině.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic vic si evidentne nepreji. Proc by ze sebe jinak delali blbce.

   Vymazat
 17. Toto je ostudné i Ukrajinci (mimo současných Banderovců) bojovali v řadách Rudé armády. Je to neskutečné ponížení lidí , kteří bojovali za osvobození SSSR - tedy i Ukrajiny. Tímto je jasné, že na Ukrajině vládne fašistický režim.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém je v tom, že EU otevře stavidla, aby se to fašistické hnědé bahno přelilo i do Evropy.

   Vymazat
 18. A čo pásavka zemiaková, ako k tomu príde ona?

  OdpovědětVymazat