Reklama

.

.

sobota 20. května 2017

Rada z Pentagonu: jak se má Sýrie vyhnout úderům USA. Pentagon popsal novou taktiku boje s DAEŠ


20. 5. 2017      zdroj
Údery na Sýrii již nebudou v případě, že Pentagon nezpozoruje hrozbu pro americké vojáky a jejich spojence v zemi. Jak uvedla agentura RIA Novosti, oznámil to předseda Sjednoceného výboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA Joseph Dunford. Podle něj nazvali velitelé ozbrojených sil USA v Sýrii situaci, která vznikla před útokem na vojska Damašku, jako ohrožující ty síly, které spadají pod jejich kontrolu. "Včera večer jsem slíbil, že se nic takového nebude znovu opakovat, pokud nebudou naše síly ohroženy", řekl.


Pentagon popsal novou taktiku boje s DAEŠ (zdroj)

Koaliční síly v čele s USA přešly v Sýrii a Iráku na novou taktiku v boji proti teroristům v Rusku zakázané teroristické organizace DAEŠ. Na briefingu to oznámil šéf Pentagonu James Mattis.

Ministr obrany USA řekl, že americký prezident Donald Trump zařadil dvě změny do strategie boje proti terorismu. "Za prvé, dal pravomoc agresivně a včas bít po slabých místech nepřítele. Za druhé, Trump nařídil změnit taktiku vytlačování teroristů z míst jejich nasazení na taktiku obklíčení nepřítele v jeho opěrných bodech", řekl Mattis.

Rozhodnutí Trumpa jsou vyvolána snahou zabránit návratu teroristů do zemí, z nichž přišli, poznamenal ministr obrany USA.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. USA mají nějaké "síly" mezi DAEŠ. ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak by ne? Vždyť všichni tito nájemní zmetci (a nejen DAEŠ) jsou plodem jejich politiky, "obratnosti" a peněz.
   A (vele)jemného nátlaku na místní vazalské despocie (jinak, narozdíl od Sýrie, jistě veskrze "demokratické").
   Zdá se, že US huni už ani nepociťují potřebu, co by a proč skrývali. Ne(vy)šlo to přes podvratné operace, nešlo to přes chemické útoky (připsané pak Asadovi), má to tedy jít přes přímou konfrontaci. A třeba i s Ruskem. Asi už tam jde o finále.

   Vymazat
  2. Obklíčit a vybít zbytečně svědky zda se být teď nová taktika.

   Vymazat
  3. Jak vypadá v praxi pomoc ze zahraničí...

   http://tnit.fr/syrie/fotky.htm

   http://www.zvedavec.org/prispevky/2017/05/7267-moje-cesta-do-syrie.htm

   Vymazat
 2. Jakmile budete stát válečně za svými lidmi, budou oni stát za vámi, protože budou mít za kým. Největší chybou především Česka je skutečnost, že jeho lid nemá vlastní národ, protože je potlačen a zapřen ve prospěch EU.

  OdpovědětVymazat
 3. USA jsou promořeny idiocií "od kořínků vlasů až po paty",nic nového,nic neočekávaného a jejich degenerace postupuje dál nesníženým tempem...

  OdpovědětVymazat
 4. No vida, hezký pokrok. USA vyjádřením Dunforda konečně otevřeně přiznávají to, co všichni normální lidé dávno vědí. Že tzv.umírněná opozice jsou "naše síly" a že boj proti nim ohrožuje i americké vojáky. Zatím to jen úporně zapírali.

  OdpovědětVymazat
 5. 3:35 také tak to sice bude, postatné ovšem je, že armáda USA operuje na území suverénního státu bez souhlasu jeho legální vlády a tím hrubě porušuje mezinárodní právo i Chartu OSN. A zase, jako by se nechumelilo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:43
   Cožpak vy nevíte že USA má z pozice vyjímečnosti právo napadnout a rozmlátit každou zemi která se nepodvolí jejim pokynům? Že může vraždit a plenit a znasilňovat kdekoli a to zcela beztrestně?

   Vymazat
 6. USA a jejich hodní teroristi.

  OdpovědětVymazat
 7. Agresoři z USA jsou nezákonně v Sýrii. Nikdo je tam nezval. Nemají žádné práva, ani právo klást si podmínky! Mají jen povinnost držet hubu a co nejrychleji vypadnou ze Sýrie!

  OdpovědětVymazat
 8. Konečně to USA veřejně uznaly,že bojují na straně
  teroristů a hodlají je chránit.Zapomněli panáčci
  na válečné úspěchy ve Vietnamu a nakonec i úspěch
  v Afghanistanu,kde musí být zalezlí na základnách
  a dál než 30 km od nich nemohou.A to proti nim
  tam stojí domorodci s kalašnikovy.Pokud by měli
  výzbroj podobnou USA,už by amíky zlikvidovali.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zločinecké USA si už potřetí koledují přes svou nevymáchanou agresívní držku! Copak už zapomněly jak v 50. letech dostali nakladačku od Sev. Korei a v 60. letech od Sev. Vietnamu?! USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva.

   Vymazat
 9. Nejblbější zvíře na Zemi je Amík.

  OdpovědětVymazat
 10. dokud nezničíme hnisající vřed na planetě USA nebude na zemi mír !!!!!!

  OdpovědětVymazat