Reklama

.

.

středa 24. května 2017

Už jsme zapomněli, kolik vězňů amnestoval Václav Havel?


Radomír Dolanský
24.5.2017  Rukojmí
 

Česká republika je vzhůru nohama. Jiří Kajínek dostal milost a vyšel jako svobodný občan z vězení. Političtí tajtrlíci se předhánějí v odsuzování prezidenta a dmou hruď, že oni by v zájmu lidu postupovali zcela jinak.

V Rýnovicích předhodili médiím tučné (ve skutečnosti spíše svalnaté) sousto. Řadu dnů jsme četli, slyšeli a viděli neustále se opakující fragmenty ze života člověka odsouzeného za dvojnásobnou vraždu. Před kamery, jak je v médiích zvykem, kráčely zástupy mudrců a každý učeně rozebíral, jak bude probíhat Kajínkův život na svobodě. Učeně řešili velevážné problémy, třeba chůzi do schodů. V těchto dnech nám jednotlivé TV představují řady věštců, kteří odborně věští z koulí na svých krcích a vypadají, že opravdu věří tomu, co tvrdí. Jako vždy se v největší promenádu mudrců všeho druhu, takřka oproštěnou o ty rozumně a samostatně uvažující, změnilo studio ČT24.

Velmi zajímavé je, že na nás politici skrze média pouští hrůzu a znechucení nad milostí pro dvojnásobného vraha a ti stálí přední křiklouni řvou: „Zemane, fuj!“, ale ani jeden nevzpomene, kolik vězňů propustil Václav Havel při své všeobecné amnestii. Za roky 1989, 1993 a 1998 to bylo kolem 25.000 amnestovaných vězňů. A co je 8 Zemanových milostí oproti 1247 Havlovým (mimochodem i pro své kamarády/ky)?

Takové počty a vzpomínky na mnohem horší přešlapy vrchního sluníčkáře se bojovníkům o koryta nehodí do krámu. Když už se i Bohuslav Sobotka naučil mluvit a jednat sprostě, tak už musí jít o mnoho. A výrazivo Lubomíra Zaorálka z dobytčího trhu, to jen potvrzuje.

Jestliže v Kajínkově případu opravdu existují lidé v pozadí, kterým bude hrozit prozrazení, bude to především Kajínek, kdo bude v nebezpečí. A nemusí zrovna být v nebezpečí života. Stačí provokace, aby někomu pořádně rozbil hubu, a sedmiletá podmínka zbaví případné viníky v pozadí strachu z prozrazení. To je tady v tomto politicko-mafiánském doupěti to nejlehčí. Vlastně vůbec nemusí jít o někoho v pozadí. Vždycky se najde dost pitomců, kteří umí přemýšlet jen rukama a budou chtít spasit národ nebo si aspoň dokázat, že na Kajínka mají!
Jasně, vrchní sluníčkář nepustil na svobodu vrahy. Ale o české justici a jejím, mnohdy až neskutečně, pokřiveném pohledu na spravedlnost, můžeme polemizovat donekonečna. Porovnáme-li rozsudky podobných vrahů, odseděl si Kajínek v podstatě stejnou porci. Žena, která zavraždila tři vlastní děti – 22 let, Petr Kramný, rovněž s pochybnostmi – 28 let, muž zavraždil dva spolubydlící – 22 let, atd.

Na prezidentskou milost nelze pohlížet z jakéhokoliv úhlu, je-li oprávněná či nikoliv. Udělení milosti je výsadou vládců a to bez jakékoliv potřeby odůvodnění. Politici i občané můžou lamentovat do aleluja, ale to je asi tak všechno.V minulých týdnech se na náměstích pár tisícovek občanů dožadovalo, aby Miloš Zeman dodržoval Ústavu ČR. Milost je ústavní právo!

18 komentářů :

 1. Absolutní souhlas s p.Dolanským.

  OdpovědětVymazat
 2. Ten udavačskej vožrala těch milostí nasekal,že kdyby mu každej jím postiženej Čech měl dát facku,tak už je od roku 1991 na krchově!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. A co tajtrlík Havel a jeho všeobecná amnestie kriminálníků? To byl demokratický počin co? A co Klausova amnestie? To také bylo OK. I kdyby Kajinek nakrásně byl šmejd, tak už zaplatil svou daň a hodně si odseděl a je to jen jeden vypuštěny šmejd proti tisícům za těch dvou předchozích úžasně demokratických prezidentů. Tak co chtějí Zemanovi zrovna ti naši političtí kašpaři vyčítat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VÁCLAVOVA AMNESTIE
   Máte blbou náladu?
   Zdá se, že jde od Hradu!
   Bandu lumpů Václav kryje.
   Nová finta… amnestie.
   To nevypadá na plichtu,
   když nám se smějou do ksichtu.
   V tváři úsměv bezelstný,
   proč ne, když jsou beztrestní?!
   Slušný člověk facku dostal,
   to´s to Vašku pěkně posral!!!
   Každý hrad má svého šaška,
   my tam máme Havla Vaška.
   Nezbývá než jít se pást,
   či jak oni začít krást!!!

   Vymazat
 4. A že propustili na svobodu spartakiádního vraha, původně odsouzeného k trestu smrti, a že každý rok propouští na svobodu řadu sprostých vrahů, kteří za odporné, bestiální a PROKÁZANÉ vraždy nedostali doživotí, nýbrž pár let přes deset, to nikomu nevadí? A že jim dávají jinou identitu, jiná jména a příjmení a starají se o začlenění těchto sprostých vrahů do ostatní společnosti - to nikomu nevadí? A že jsou všichni ti vrazi soustavně pod vlivem sedativ a léků proti stresu, že už je to u nich návyk, a že jim může kdykoliv hrábnout a budou vraždit znovu ( zejména když u nás za vraždy jsou směšné tresty) to nikomu nevadí? NE-NEVADÍ!!! Protože jsme hnusná smečka pitomců, pokrytců, a vypláchnnutých lebek. Co prodrbává bulvár, za kterým stojí jen hyeny, které na lidské blbosti vydělávají miliony( viz honoráře z reklam za počet diskuzí), a nikoliv novináři - to je pro českou opravdu - ale opravdu pitomou a pokryteckou havěť svaté. Tak nezapomeňte, až vám nějaký magor ( bývalý vrah po propuštění z lochu) zabije rodinné příslušníky, neječte a nediskutujte - musíte s touto eventualitou počítat. Zato Kajínek - ten ne. FUJtajblajs - česká občanská břečka - na blití!

  OdpovědětVymazat
 5. Patřím jako právník mezi ty kteří odsuzují prezidenta za udělení milosti vícenásobnému nájemnému vrahovi a zpochybňování jeho viny navzdory celé justici a beru na vědomí, že jsem Radomírem Dolanským považován za tajtrlíka. Celá země není ovšem vzhůru nohama kvůli tomuto zločinci na svobodě, spíše nás je spousta lidí znechucena tím pletichařením prezidenta s milostmi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěl bych se zeptat, co jste tedy prožíval při hromadných amnestiích, udělených Havlem ?

   Vymazat
  2. Určitě jste jako právník odsuzoval Havla za udělení milosti těžkým zločincům, v důsledku čehož došlo k několika vraždám, stejně jako jste určitě protestoval proti amnestii Klause, kdy udělil amnestii velkozlodějům, kteří nás okradli o miliardy. Jsem rád, že v naší zkorumpované justici existují takoví zásadoví a charakterní právníci. Hned je člověku líp.

   Vymazat
  3. Pane právníku, co víte o té kauze, že se tak sebejistě vyjadřujete? Co když je to justiční omyl? Pokud vím, už Váš milovaný Havel chtěl milost udělit, pak měl asi jiné starosti ... ale o vině byly pochybnosti vždycky!!! Navíc je tu spousta sprostých vrahů, co bylo usvědčeno a přiznalo se, a dostali pár let. Je to ostuda, co píšete, a když už si to myslíte, aspoň to nikde neříkejte nahlas - pane právnická elito! Fuj.

   Vymazat
  4. Pan právník asi neví, že se Kájínek nikdy nepřiznal, že stále tvrdil, že je nevinný, že do případu bylo "namočeno" i několik policistů, že trest byl neúměrně vysoký, že vrazi se stejným počtem obětí dostali menší sazby, že ... atd. atd.

   Vymazat
  5. 16:27 pozoruhodný právník, "pletichaření s milostmi" v množném čísle, když předchůdci pracovali s milostmi o řád až několik řádů výš. Právník! Z plzeňské VŠ? Nejspíš.

   Vymazat
 6. Kájinek dostal milost. Jen asi on a ten tzv. svědek vědí pravdu. Výrok soudu možná byl, ale stejně možná nebyl o pravdě. Ale co jiného lze od českých soudů čekat - jen výrok. Nakonec kdy jde soudu o pravdu? Vše je korumpovatelné, to se snad vyhne jen bezdomovců.
  Celebritu z Kájinka udělal kdo, řadový Čech? Ne! Tzv. elity národa, které mávají s národem jako s šálou na nějakém podřadném hokeji, spíše tedy jako s kusem hadru. Kájinek mohl opustit věznici v naprostém poklidu, tak jako ty stovky Klausem omilostněných, co ukradli občanům desítky miliard. Proč tam neasistovali čeští medializátoři - čeští pussy riot?

  OdpovědětVymazat
 7. Ano media z toho dělají senzaci a já jim na to kašlu.

  OdpovědětVymazat
 8. Hm, pustit dvojnásobného nájemného vraha pro vlastní politickou kariéru je fakt síla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:16 jak víš, jakou motivaci má kdokoli jiný, než ty sám, nebo ten, který se ti svěří? Ale ani to není dost jisté, hňupe!

   Vymazat
 9. Najdet si vy komunisticti idioti ve slovniku rozdil mezi amnestii a udelenim milosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:18 jak víš, který z komentujících je, a který není komunista? Podle povědomí o pojmech amnestie a milost? Absolventi roku stranické výchovy, VUMLu či VŠP UV KSČ to se vší pravděpodobně věděli spíš, než bezpartijní. To abych se obveselil.

   Vymazat
 10. Bylo by vhodné, vážený kritiku, si vyhledat všechny ty V.H. milosti udělené otcovrahům, několikanásobným vrahům úmyslným i z nedbalosti atd. Pak by Vám ty plameny u úst rychle zhasly...

  OdpovědětVymazat