Reklama

středa 17. května 2017

Retro: Vraťme složenky odesilateli (nevyplaceně)

 Jedla
16. 5. 2017  Outsidermedia...Vážený pane senátore, od Vašeho sdružení jsem obdržel složenku k úhradě veřejného dluhu naší země. Domnívám se, že jste mi měl raději nabídnout k odkoupení státní dluhopis ...

Celostátní kancelář TOP 09 p. Karel Schwarzenberg
senátor Senátu PČR a předseda politického uskupení TOP 09
Michnův palác, budova č. 2
Újezd 450/40
118 00 Praha 1 – Malá Strana Brno, 12.5.2010


Vrácení složenky


Vážený pane senátore,

od Vašeho sdružení jsem obdržel složenku k úhradě veřejného dluhu naší země.

Domnívám se, že jste mi měl raději nabídnout k odkoupení státní dluhopis v příslušné hodnotě, neboť umořovat nyní (v této fázi hospodářského cyklu) před lhůtou splatnosti státní dluh, tj. stahovat z oběhu peníze, pokládám za zločin hodný Klausova „balíčku“ z roku 1997, přinejmenším však za pitomost a kontraproduktivní počin.

Rozhodl jsem se Vás informovat o tom, že jsem neztratil paměť, a když se posledních dvacet let kecaly v novinách hlouposti, nespal jsem.

Informuji Vás, že:

1) Neúčastnil jsem se podvodu jménem privatizace, což nemohu říci o všech Vašich členech. Nemohu za to, že výnosy z privatizace nepokryly náklady, že takzvané náklady transformace (eufemismus) byly přes Konsolidační agenturu ukrývány před veřejností a do státního závěrečného účtu poctivě zúčtovány až po několika letech, když se k vládě dostali lidé serioznější, než část Vašich členů.

2) Nepobíral jsem a nepobírám sociální dávky ani podporu v nezaměstnanosti, nemám daňové nedoplatky, nepodnikám fiktivně ve „Švarc-systému“, ani jinak neeticky neoptimalizuji svou daňovou povinnost, což nemohu říci o všech Vašich členech.

3) Nezpůsobil jsem a nejsem odpovědný za žádnou z kauz, na jejichž základě náš stát hradí své arbitrážní prohry, nejsem ve spojení s nikým takovým. To nemohu říci o všech Vašich členech.

4) Nevolal jsem po nezodpovědném snižování daní, které prosazovali Vaši členové. Neprofituji z něj, ani z takzvaných stropů pojistného a dalších úmyslných děr v zákonech, což nemohu říci o všech Vašich členech.

5) Nezadával jsem nevýhodné veřejné zakázky, nepronajímal Gripeny, nenakupoval Pandury ani velmi rychle padající padáky, což nelze říci o některých Vašich členech.
A takto bych mohl pokračovati dále a dále. Zajisté již chápete, proč Vaši složenku jako nevyžádanou poštu nepřijímám, a proč Vám ji vracím zpět, v obyčejné obálce s tímto dopisem, nevyplaceně, s poznámkou „Poštovné hradí příjemce“. Věřím, že Vaše uskupení TOP 09 se zachová právě tak, jak radíte nebohé naší republice, a své dluhy uhradí zcela nevýhodně před dobou splatnosti a zejména „odpovědně“ ještě před volbami a dříve, než z mé kapsy daňového poplatníka vytáhne státní příspěvky za hlasy a mandáty.

Zdravím Vás co nejsrdečněji

(podpis nečitelný)

Tomáš Topinka
volič 

 
 
Související:
http://zpravy.idnes.cz/duchodkyne-skoncila-v-peci-psychiatra-kvuli-kalouskove-slozence-pyf-/domaci.aspx?c=A100514_073408_domaci_bar

11 komentářů :

 1. Výborně! Snad bych ještě doplnil:
  - Nedostal jsem v rámci podvodné restituce zpět miliardový rodinný majetek, na který jsem neměl nárok, jako někteří, viďte pane Karle!

  OdpovědětVymazat
 2. Dluhy ať zaplatí ti co je nadělali! Jestli nebude stačit jejich "skromný" majetek a majetek jejich příbuzných na které to převáděli, tak navrhuji je prodat do Ománu nebo Sudánu do otroctví i s jejich rodinami a příbuzenstvem. Vzhledem k tomu, že jsou zároveň multikulti příznivci tak určitě uvítají přestup na novou víru a kulturní obohacení jejich dcer a manželek.

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě bych doplnil 14:51
  Neprivatizoval jsem Becherovku s panem Bakalou. Firmu Value Bill vybrali ministři ODA a KDU-ČSL, k nimž se připojil ještě Jan Ruml, tehdy ministr vnitra za ODS.
  Vše kolem privatizace Becherovky se odehrálo ve středu 3. září 1997.
  O přestávce jednání Poslanecké sněmovny.
  Tehdy se pro strach z parlamentu narychlo sešla Klausova vláda a většinou hlasů upřednostnila nabídku pana Bakaly a Schwarzenberga (nejhorší nabídka ze všech podaných nesplňující kritéria výběru).
  Pro tento projekt zvedli ruce všichni ministři za Občanskou demokratickou alianci. Je zvláštní, že členem ODA byl tenkrát taky pan Schwarzenberg. Byť většina Klausovy partaje, podle pamětníků, upřednostňovala firmu Stock...

  OdpovědětVymazat
 4. To je už takové české přísloví "zloděj křičí, chyťte zloděje"! A že se zloději vrací na místa činů! Vždyť to není nový nápad rozesílat složenky s dluhem občanů. To spíše by tedy mohl Babiš rozeslat peněžní poukázky, aby si lidé vyzvedli na poště, co on a jeho spolupracovníci na min. financí ušetřili, i těch 6 tisíc na osobu by lidé s radostí přijali. Ale on ne, on snižuje dluhy, které nasekala TOP 09, Kalousek a spol. především. A může se rdít i pobledlý Sobotka, který tu českou kasu také zadlužil.
  Je pro mne ovšem záhadou, proč Kalouskovi a spol. tak vadilo splácení jeho dluhů a chtěl by nasekat nové, slyšel jsem na vlastní uši, že český státní dluh nic není, jakoby mi někdo říkal, že stejně nic se nebude splácet, takže občánku klídek, exekutoři nestojí za dveřmi Strakovky! Ale mohou přijít k vašim dveřím. Nechci soudit socík, ale přece jen to, že nenasekal dluhy, jnak ten současný, mu nemůžeme odpárat. A ještě měl socík moc věřitelů v zahraničí, ale těm na Západ od nás ty miliardy znovuzrozený kapitalismus odpustil - holt kamarádšaft se musí držet. Kapitál si to vybral pak doma, když sotva na desetinu znehodnotil korunu a tím úspory občanů. Jo, kde jsou ty časy, kdy se u nás platilo haléřemi, tří a pěti a desetihaléřemi! Teď řeknou, že ten věšák na kabát na hejtmanství, třeba v Hradci, stál milión a hodně lidí z toho úřadu se diví té láci.

  OdpovědětVymazat
 5. Správně mělo být nadepsáno: "Pane slintátore".
  Slintavec včera večer v TV zase slintal.

  OdpovědětVymazat
 6. Nevidím žádný důvod oslovovat fašistickou svini
  slovem vážený.Taková svině,jako Schwarzenberg má nárok na smyčku.Patří mezi ty,kdo ty dluhy za
  nás nadělali.Tak ať si je zaplatí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tunely je nejlepší zacpat kulkou nebo zaškrtit provazem.

   Vymazat
 7. Promiňte, ale není toto téma poněkud vyčpělé(2010)
  Janus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyčpělé snad, ale stále aktuální. Navíc, částka na pomyslné složence stále roste.

   Vymazat
 8. O kolik "narostla", za r.2016?

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.