Reklama

čtvrtek 4. května 2017

Rozpusťte Sněmovnu a udělejte volby v červnu!

Martin Kunštek
4. 5. 2017
Současná vládní krize nabízí skvělou možnost vrátit volby tam, kam patří. Tedy na červen. Od převratu zvaného „Sametová revoluce“, se s jedinou výjimkou se volby konaly vždy v tomto měsíci. Má to svoji logiku. Během léta Ústavní soud v klidu přezkoumá všechny stížnosti na volby. Pak se může nová Sněmovna sejít. A noví politici mohou sestavit vládu. Tak, aby nová vláda vzešlá z voleb mohla v souladu se zákonem předložit Sněmovně v září návrh zákona o státním rozpočtu. 


Zákon o rozpočtových pravidlech k tomu vládu zavazuje s termínem k 20. září.

Jedinou výjimkou, kdy se volby konaly na podzim, byl rok 2013. Po prokurátorsko-policejním puči se tehdy skácela vláda premiéra Petra Nečase (ODS). Prezident Miloš Zeman se tehdy držel jiného výkladu Ústavy než dnes, a jmenoval úřednickou vládu premiéra Jiřího Rusnoka (dnes guvernér ČNB). Nepustil již do znova do hry ostatní tehdejší ministry, u nichž celorepublikové policejní útvary neřádily v kancelářích a v domácnostech. Tehdejší vládní koalici bez „upatlaného“ Nečase neumožnil dovládnout a ani zkusit, jestli dá dohromady těch 101 hlasů na důvěru vládě. Místo toho jmenoval Rusnokovu vládu, která důvěru Sněmovny nezískala. A signalizoval, že ji hodlá nechat klidně dovládnout až do konce volebního období. A že jediné co s tím poslanci mohou dělat, je rozpustit Sněmovnu a nechat vypsat mimořádné volby. Což se stalo. Volby byly v říjnu.

A tím vznikl problém, který hrozí se periodicky opakovat. Rozpuštěné Sněmovně Rusnokova vláda nemohla návrh státního rozpočtu předložit. I když tím porušila zákon. Nebylo komu. Sněmovna neexistovala. A Senátu se rozpočet nepředkládá, protože ten o něm jako o jediném zákoně nejedná. Z voleb vzešla koncem podzimu 2013 současná vláda, která se nyní hroutí. I když se ji prezident Zeman snaží udržet pohromadě. Nebo aspoň některé její členy v ministerských křeslech (ministry za Babišovo ANO). Pokud se Sněmovna nerozpustí, vznikne další pikantní situace. Stávající vláda – možná s novým premiérem či několika novými ministry – předloží návrh zákona o státním rozpočtu dosluhující Sněmovně. Která jej ovšem již nestihne projednat. A protože platí zásada diskontinuity Sněmovny, tak s koncem volebního období jdou do Sběrných surovin i všechny nedoprojednané zákony. Včetně rozpočtu. Dlužno dodat, že schválení rozpočtu ještě dosluhující Sněmovnou by sice bylo z hlediska Ústavy i rozpočtových pravidel v pořádku. Bylo by to ovšem nefér vůči vládě, která vzejde z voleb. Stará Sněmovna by na rok nařídila nové vládě, jak má hospodařit a které investiční akce udělat či neudělat. Nová vláda by sice mohla každou individuální investiční akci řešit cestou tzv. rozpočtového patření – tedy změny rozpočtu se souhlasem Rozpočtového výboru. Jenže proč věci dělat jednoduše, když to jde složitě. To je ostatně krédo většiny našich politiků.

Pak je tu možnost, že stávající Sněmovna rozpočet neschválí. A nová vláda jej předloží znovu nové Sněmovně. Možná po drobných úpravách. A pak nastane „kvalt“ při jeho schvalování ve Sněmovně. Tvůrci rozpočtových pravidel dobře věděli, proč do zákona dali termín 20. září. Je to proto, aby Sněmovní výbory mohly všechny kapitoly řádně projednat. Případně udělat pozměňovací návrhy. A pak schválit rozpočet ve znění, s nímž je většina srozuměna.

Nejčistším řešením současné situace by bylo rozpuštění Sněmovny. V takovém případě se podle Ústavy musí volby konat do 60-ti dnů. Bylo by tedy možné udělat volby ještě v červnu. A vrátit politický a volební rytmus tak kam patří - aby to nenarušovalo chod státu. Je jasné, že rozklížená vláda už nic dobrého neudělá. Babišovci a Sobotkovci se v ní jen budou hádat a předvádět svůj nechutnou frašku. Dosluhující Sněmovna již stejně žádný kvalitní zákon schválit nestihne. Což přiznal i dosluhující premiér Sobotka v případě zákona o zdanění korunových dluhopisů. Po všech těch nesmyslech, co tahle Sněmovna schválila, se mi nyní chce o to více připomenout slavnou větu Oliwera Cromwella: „Již dosti jste se načinili pro blaho této země – ve jménu Božím jděte!“

Už samotné rozpočtové důvody jsou podle mého názoru dostatečným argumentem.

59 komentářů :

 1. já bych volby v červnu bral čím dřív budou havlisti pryč tím líp

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáčku, vyhraje s náskokem Babiš, zase budeš bulet.

   Smazat
  2. 23:07 blbečku to budu už jsi běž pro korán

   Smazat
  3. 23:07 budi bulet, ale ty taky, pokud prezijeme

   Smazat
  4. 23:07 - nesmysly! Bude to jak si přáli vítězové WWII - tedy jevrejci. Nahradí nás silnější a odolnější rasa brutální vůle! Nebo jen ty rasy které expandují mají budoucnost, ostatní budou z ějin odejity. Nelze vyhrávat bitvy prohrané války. O tom mohou snít snad už jen senilní dědkové - https://www.youtube.com/watch?gl=RU&hl=ru&v=utviTooRdR4

   Smazat
 2. To vypadá rozumně a navíc by se tím minimalizoval prostor, pro Zemanovo předvádění, nebo hraní vlastní karty. Volby by vrátili řešení situace, do rukou voličů. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Efekt voleb (při existenci pouze proparazitických stran nebo parazitismus akceptujících stran) má pro lidi jen dvě východiska:
   1. Staré kurvy zůstanou a bude se hýbat pouze s postelemi
   Nebo
   2. S postelemi se hýbat nebude a přijdou nové kurvy.
   Čert suď, co z toho má být to větší pravé demokratické blaho.

   Smazat
  2. Anonymní4. května 2017 23:37
   Vaše dvě varianty platí ve Vámi vymezených podmínkách. Pakliže tu je strana, která do těch Vašich podmínek nezapadá, je třeba ji dát příležitost.
   Dejme příležitost čerstvému větru, SPD – Tomio Okamura.
   P.K.

   Smazat
  3. K anonymovi 23:37:
   Za této situace se pro normálního pracujícího člověka nabízejí dvě řešení.
   1. K volbám nechodit
   2. Zvolit si svého parazita sám bez zprostředkovatelů - zprofanovaných politických stran
   Je více než zřejmé, že v případě ad 2. vyhraje na plné čáře Andrej Babiš. Nakonec pořád zde zůstává malá a mizivá naděje, že by se na stará kolena a krátce před svou smrtí mohl stát českou verzí Bedřicha Engelse! Pak by se z oligarchy stal světcem. A na rozdíl od nenažraných parchantů, kterým na hrob nebudou chodit ani vlastní k nenažranosti vychované nenažrané děti, by mu chodily děkovat na hrob masy lidí!

   Smazat
  4. K anonymovi 0:00
   I když se Andrej obklopil kurvami, jako je "Zlá tužka", komediant nebo jiní, pořád je firma ANO psaná na něho. Proto může být "kurevská hradba" okolo jeho osoby jen clonou! Až praxe ukáže, co je zač! Určitě nebude volič zklamanější než kdyby volil partu "starých parlamentních korytářských šíbrů". Protože "naděje umírá poslední". Když člověk koupí los, taky předem ví, že s největší pravděpodobností nevyhraje. Ale má naději.

   Smazat
  5. Los Andrej Babiš znamená, že vše může být jinak, i když nejspíše vše zůstane při starém. Tzn. Varianta 2. viz. A 23.37: "s postelemi se hýbat nebude, jen přijdou nové kurvy". Stejně však lidé budou mít radost, když nové kurvy zakroutí starým kurvám, co to způsobily, krkem. Špunty od šampaňského určitě budou létat!

   Smazat
  6. Pane z půlnoci, klobouk dolů před Vaší představivostí. Andrej Babiš jako byť virtuální Bedřich Engels, to by nenapadlo ani mě, a že mě občas napadají fíkoviny.

   Fridrich by ale nebyl tím Engelsem, nemít na starost "Maura" Marxe. Do této role má děd Zeman, natož třeba Okamura daleko. Ale třeba už si Andrej pěstuje nějakého velikána a koryfeje všech sociálních nauk v autoklávu někde ve vědeckovýzkumném zázemí Agrofertu.

   Osobně nevidím důvody věřit tomu, že Babiš překročí svůj stín a řeknu to surově ortodoxně, třídní determinovanost. Nevypadá to, že by se chystal rozdat chudým všechen mamon a následovat Krista. A nemá ani žádnou zásadní koncepci, ale ani tým, který by na ní pracoval, ať už z té zkumavky s klonama nebo odkudkoli odjinud.

   Bezpochyby je schopen a nejspíš i připraven nadělat paseku ve stávajícím systému mocenskopolitických vztahů. Který je z mnoha důvodů zralý na to, aby si do něho někdo mocně kopnul.

   Jak ale správně a dosud marně upozorňuje pan docent Valenčík, štěstěna přeje připraveným i v oboru politických programů. Tady přetrvává jasný deficit, sorry jako. Z bordelu, který se může ještě Babišovi podařit nadělat (jako řekněme Berlusconimu "tenkrát v Itálii") nemá kdo těžit, nikdo, komu by se dalo věřit ne na základě povrchních sympatií nebo dílčích proklamací (příklad: přímá demokracie v ústech Tomia Okamury).

   Velekěz Ratata

   Smazat
 3. Pánové, uvědomte si konečně, že my nemáme ani tu zastupitelskou demokracii, ale demokratúru, která jde na ruce kapitalistům! A tak náš pospolitý lid je vykořisťovány a brány u huby!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krátce a jasně. Naprosto souhlasím.

   Smazat
  2. 23:33 - Děkuji za pochvalu!

   Smazat
  3. Kdyz jsem rikal ze Havel je prolhana svine tak jste mi nadavali a cinkali mu jak divi. Ted si to cesi vyzerou. Ceny vyssi nez na zapade, prijem tretinovej. Zavirani za nazor. Kolonie nemecka.
   Zeman je svine. Presto by bylo hezke kdyby rozslap zubatou plesatou svini

   Smazat
  4. Panu Babišovi vadí ty "zahálející" miliardy
   Českého důchodového fondu. Chtěl je vzít "do
   svých rukou" a zahálející peníze českých
   důchodců takzvaně investovat, rozmnožit, či
   lidově řečeno "otočit". Bylo to víckrát i v
   televizi, nikdo to nemůže popřít.
   Co ale, když se panu Babišovi investice, či
   obchod, či "rozmnožení" miliard nepovede???
   Pochcípají důchodci České republiky hlady???

   Smazat
 4. Televize v souvislosti s událostmi dnes na hradě rozjela velkou kampaň proti prezidentu Zemanovi a zve si do svých pořadů, jako třeba "Události komentáře" jenom lidi, kteří tuto protizeměnovskou kampaň podpořit. Co můžeme očekávat od naší podporovatelky atomové války, poslankyně ODS, Černochové, než jenom poučování a výklady o morálce, kterou ona sama a ani žádný poslanec ODS nemají, když zákon o církevních restitucích schválili pomocí podvodu a s poslancem, který měl být ve výkonu trestu odnětí svobody a dalšími třemi poslanci, kteří vyměnili svůj mandát za lukrativní místa ve státní zprávě a jenom díky soudcům sympatizantům z ODS se dostali skandálně ven z vězení. Kdyby všichni kritici pozorně poslouchali co prezident Zeman řekl, což oni poslouchat nechtějí, věděli by, že prezident odpověděl Sobotkovi zcela jednoznačně v tom smyslu, že po jeho demisi bude postupováno zcela dle zásad obvyklých v těchto situacích a on jmenuje nového premiéra a ten bude sestavovat vládu. Ze záznamu je to tam jasně řečeno. Dále bylo ze strany Sobotky drzé, když mu prezident poděkoval a ukončil audienci, že bez toho, aby dostal slovo od moderátora audience na hradě, neuposlechl, že audience je u konce a bez toho, aby mu bylo dáno slovo, dál do mikrofonu neustále opakoval, že on nic, to všechno zavinil Babiš, protože má korunové dluhopisy, které má půl sněmovny a celá řada lidí z ČSSD, kteří sedí v posanecké sněmovně a nedovolili Babišovi schválit zákon, aby se tyto korunové dluhopisy zdanily, když už Kalousek je umožnil zákonem nezdaňovat a připravil tento stát o miliardy korun, které plynou místo do pokladen v České republiky, tak plynou do pokladen na západ od naších hranic. Samotné ČSSD klesají volební preference a ve snaze tento trend zastavit, vymyslel Sobotka hru vabank. přitom se vykašlal na celou republiku. Kalousek vydal zákon o nezdanění korunových dluhopisů a připravil stát o miliardy, jak již bylo řečeno výše a nyní se říká že Babiš připravil stát o nezdaněné výnosy z těchto dluhopisů a Kalousek je ten který na to ještě poukazuje a tváří se "já nic já muzikant". Nyní na Babiše vytáhli nahrávku, kterou slušný imitátor mohl krásně ve studiu nahrát, nebo nějaký technik ve studiu dokonce sestavit a všichni již o této nahrávce říkají že tato nahrávka je jasný důkaz o lhaní Babiše. Tato nahrávka dokazuje jen jedno, že havloidi za každou cenu chtějí dosáhnout, volnou ruku, aby do naší země proudili miliony uprchlíků a naše evropská civilizace, aby zanikla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. května 2017 23:28
   „Nyní na Babiše vytáhli nahrávku, kterou slušný imitátor mohl krásně ve studiu nahrát, …“
   Babiš autentičnost nahrávky nezpochybnil. Pouze protestoval, proti tajnému nahrávání.

   „… havloidi za každou cenu chtějí dosáhnout, volnou ruku, aby do naší země proudili miliony uprchlíků …“
   Babiš určitě nebude tou hrází proti invazi Afričanů, naopak nic nenamítá proti pravomoci EU, nám jich sem poslat, kolik uznají za vhodné.
   Navíc, ten kdo pobírá dotace, o kterých rozhodují politici, nemůže být sám tím politikem. Musí si vybrat, buď podnikání založené na dotacích, nebo politiku. Dohromady, to je střet zájmů. P.K.

   Smazat
  2. Taky bych červnový termín uvítal. Možná ale bude lépe nechat vládu bez zmatečně jednajícího B. Sobotky nechat úřadovat a nechat proběhnout plnohodnotnou kampaň k volbám v řádném termínu. ČSSD by tak měla příležitost na mimořádnou zmatečnost jednání B. Sobotky adekvátně zareagovat. J.Týř

   Smazat
  3. 23:28 takových kompilátů, opřených o domněnky a uměle vytvořené souvislosti, je možné konstruovat mnoho. Záleží pouze na tom, co si kdo chce odůvodnit. Jisté je, že ve funci ministra financí je oligarcha ve střetu zájmů. Přinejmenším pro rozsh informací, které má, proti jiným, k dispozici. Tak si to nějak okecejte.

   Smazat
 5. Vážení podívejte se jak naši politici podnikají. Babišovi vyčítají nějaké dotace, solárníkům platíme přímo z našich peněženek.
  http://www.elektrarny.pro/seznam-elektraren.php
  dejte si tu práci a hledejte, oči vám budou vypadávat z důlkú.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude možno změnit v celonárodním referendu, ale jen tehdy, pokud SPD Okamura získá dostatek hlasů, aby jej prosadilo.

   Smazat
  2. a to kolikrát nevíme, kdo ti solárníci jsou, možná proto je Babiš děsí

   Smazat
  3. 5:34
   Moc bych se divil, kdyby Babiš nebyl jedním z nich.

   Smazat
 6. Neblázněte s předčasnými volbami. Konečně začala Česká televize vysílat komediální seriál na pokračování, na než se dá dívat a vy jej chcete na samém počátku vysílání hned zarazit.

  OdpovědětSmazat
 7. Jenom nezkušený i..ot může pronést takovou blbost že ústavní soud v době prázdnin něco projedná (pisálek nemá ani anuk o tom že soudci mají také prázdniny a mimo jiné u nás soud rozhoduje v časové ose rok a více). Skutečně nejrozumnějsí řesení je nechat ty vládní idioty dovládnout těch cca šest měsíců. Předčasné volby v tomto případě jsou vyhozené peníze.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autor článku má náhodou pravdu. Nejvyšší správní soud i Ústavní soud mají na vyřešení volebních stížností lhůty. Takže samozřejmě když jsou volby v červnu tak zasedají všichni a řeší ty stížnosti i v létě. Ono ani ty souní prázdniny nejsou to co bývaly za 1. republiky. Soudci si sice berou dovolenou jako ostatní lidi, ale na směny. Vždyky tam musí být někdo kdo dělá neodkladné úkony jako rozhodování o vazbě nebo návrhy na domovní prohlídky a pod.

   Smazat
 8. Čisté řešení je rozpustit sněmovnu hned, ale proč? My ještě nevíme, jak se premiér rozmyslí. Jeho demise-nedemise nic neříká, s čím přijde zítra. Ale k tomu termínu. Podzim by byl vhodnější, protože do té doby ještě s velkou pravděpodobností klesnou preference ČSSD a (doufejme) i Kalouskovců (ten by taky preferoval volby hned). Rozhodující popřevratové strany se tak konečně ocitají tam, kam patří - na smetišti (dějin?). Znepokojující je jen to, že ODS se znovu začíná stabilizovat kolem 10%. Naproti tomu je Babiš sice zlo, ale pro mne mnohem menší, než to, které se tady vytvořilo mafiánským způsobem vládnutí v posledních skoro třiceti letech. Co ukradne Babiš, víme, že najdeme u něj. To, co se v tomto státě rozkradlo od r.1989 díky politikům, to už dohledat ale nelze. Takže bych nejdříve volil menší zlo a následně pak radikální změnu celého politického systému směrem ke švýcarskému modelu. Každý politik je ze své podstaty jen uchazeč o co největší moc a všechny politické strany a hnutí jsou zakládány jen za účelem získání politické moci a s tím spojených výhod materiálních. Současný politický systém není určen ke správě státu a společnosti ve prospěch občanů, ale k udržení nadvlády určité skupiny lidí nad státem a jeho občany. A to je třeba zcela změnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto volte SPD a Tomia Okamuru, jiná naděje na změnu v současné době, kdy mazaný lišák Kobližkář, získá přes 30%, kromě defenestrace a revoluce, není!

   Smazat
  2. 6:41
   souhlasím s Vašim názorem.
   8:18
   Soudy a prokuratura v našem absurdostátu si vykládají své povinnosti sami a bez ohledu na Vaše nebo moje postoje.
   Václav

   Smazat
  3. Otakar L. Pasíř5. května 2017 6:41
   „Takže bych nejdříve volil menší zlo a následně pak radikální změnu celého politického systému směrem ke švýcarskému modelu.“
   Oba tyto kroky jsou zajištěny, pokud získá dost hlasů SPD – Tomio Okamura. Vyžaduje odpovědnost a odvolatelnost politiků a zákon o referendu, kterým můžou občané rozhodnout o zrušení zákonů, anebo naopak o přijetí potřebného zákona.

   „… je Babiš sice zlo, ale pro mne mnohem menší, než to, které se tady vytvořilo mafiánským způsobem vládnutí v posledních skoro třiceti letech.“
   Domnívám se, že Babiš je prostě součástí té mafiánské politiky, která vytvořila oligarchy, jako je on. Ten gigantický převod majetků, bylo spiknutí proti občanům země. Občané jsou na straně poražených, oligarchové na straně vítězů a nikdo se jich již neptá, zda nezískali majetek nezákonným způsobem.
   Vrcholem nevkusu je, když tito oligarchové přijdou s nabídkou, že budou občany zastupovat. Jak takové „zastupování“ může vypadat je snad jasné, bude to vyšší stupeň přelévání státního majetku do soukromých firem oligarchy.
   A už přímo střetem zájmů je, když si tito oligarchové ve vládních funkcích, přidělují sobě dotace. P.K.

   Smazat
 9. Sobotka žádnou demisi nepodá a bez souhlasu o rozpuštění PS ani nemůže. Tohle je jen divadýlko, jak zachránit Socany před volebním debaklem, na úkor Andrejka Kobližkáře a pobrečet si na Zemanovo kolínku, aby Bohouškovi pofoukal bolístku.

  OdpovědětSmazat
 10. Také zvažuji o tom,raději volby co nejdřív.
  Za této situace,dochází k bezvládí,každý si dělá co chce,parlament rozhádaný nic neschválí,vláda to samé,jenom se budou starat o své konta,trafiky po skončení svého působení v politice.Dokonce snad ani nebudou schválené nové tarify za volání do zahraničí a ze zahraničí.Přitom víme,že někdo už dostal nové tarify jako úplatek od mobilních operátorů.

  OdpovědětSmazat
 11. Já bych byl pro islandskou cestu. Pozavírat všechny grázly, od sametového pšouku,kteří nadělali republice dluhy, prověřit jejich majetky, dluhy odmítnout. Ukazuje se, že je to dobrá cesta, dokonce se jim daří i ve výchově mládeže, kterou zdárně směrují od drog a alkoholu ke sportu. Je to velice v kostce, ale nejdůležitější je, že současná vláda pracuje pro blaho lidí! Je fakt že na to existuje informační embargo od novinářských kurviček, ale díky internetu si potřebná fakta seženete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně já bych také podpořil islandskou cestu
   prohlásit bych všechny pohadrákové vlády za dosazené zmanipulovanými volbami a proto by neplatili ani jimi usavřené mezinárodní smlouvy a majetek by se tak navrátil cituji "a vláda věcí Tvých k Tobě se zase navrátí Ó lide Český".

   Smazat
 12. Naprostá většina poslanců dobře ví, že už nebude po příštích volbách poslancem - "Kapři si rybník nevypouštějí".
  Jak už prokázali, zájem státu a jeho občanů je jim většinou u zádele ...

  OdpovědětSmazat
 13. Nevím co stím kudrnáč sledoval,vlastně vím.Za každou cenu odstavit Babiše aby jim nestál v cestě dokradením toho zbytku co ještě zůstalo. Vědí ,že do vlády příště již se nedostanou.A topka s ODS by rádi předčasné volby s myšlenkou návratu do vládních pozic. Mají smůlu protože máme prezidenta, který ví co dělá a lumpům neustoupí.

  OdpovědětSmazat
 14. To, co říká autor, zní rozumně.
  Pokud ovšem odhlédneme od toho, že volbami se otevírá o to větší prostor pro Babiše, o němž si iluze mohou dělat jen blouznivci. Je totiž typickým reprezentantem nadnár. korporací (globalistů), podporovatelem byrokratické EU i s její (pro)imigrační politikou, militantního NATO ...
  Jednou z mála jeho předností je ale to, že (zatím) účinně zabraňuje přístupu místních kalousků aj. odkláněčů ke státním penězovodům.
  Tož šťastnou ruku při předčasných volbách!
  (které tak jako tak nic podstatného nezmění, protože pokud by mohly, ihned nám je zakážou) ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy víte o Babišovi absolutní hovno - a kdyby o něm nepsala v jednom kuse media všechny ty trapárny, ani byste se o něho nezajímal. A více je takových - zejména na diskuzích, všichni ti bývalí soudruzi. Žvaníte absolutní kraviny - jak vy víte, že je "typickým reprezentantem nadnár,.korporací - blaf blaf blaf..."?? Takové sračky! Vy jste typickým reprezentantem denodenních diskuzních dementů. Vy nevíte, jestli má Babiš přednosti nebo nedostatky, nebo má nějaké přednosti a nějaké nedostatky, ale co předvádí české vládní žumpy už 27 let - o tom nevíte nic? Jděte všichni do prdele!

   Smazat
  2. Nám stačí že víme, jak si Bureš vydělal vlastní prací desítky miliard během pár let. Kdo by nechtěl takovou včeličku mít v čele státu?

   Smazat
  3. Anonymní5. května 2017 10:34
   „… ale co předvádí české vládní žumpy už 27 let …“
   Bílý anděl Babiš, je právě produkt těch žump. P.K.

   Smazat
 15. V každém případě tato reality šou přinese stovky článků o tomtéž ( demise rozebíraná ze všech stran) a vynese k tomu tisíce diskuzí - každý u počítačů bude blábolit o sto blábolů více, než je jinak jeho denní průměr. A zas bude zajištěná fůra peněz pro redakce. Komu v ČR vůbec -ale vůbec nevadí všechny ty vládní trapárny a šaškárny, které - když už poškodí, tak zase jenom obyčejné lidi - přeplácené mediální šmejdy ne - tak nejméně to vadí mediím všeho druhu. Zas mají tak na měsíc vystaráno o čem psát ( no - tak na dva měsíce) a pak už budou volby a zas bude o čem žvanit, a nemusejí vymýšlet křečovitě nějaké bláboly o válce někde v zemi iks, nebo o chystané válce v zemi ypsilon - můžou se držet tragedií v domácí žumpě a na příští rok maj všechny internetové redakce vystaráno o statisícové platy. Takže - ještě větší trapárny a ve vyšším počtu, ať je ta česká reality šou výnosná.

  OdpovědětSmazat
 16. Ozubená pleš neodejde, je to divadýlko!Na podzim dostanou Socani EET vyúčtování!!!SPD, jediná volba!

  OdpovědětSmazat
 17. Určitě nejlépe předčasné volby. Sice prospějí Babišovi ale vymetou tu zakořeněnou bandu parazitů. Musíme se pokusit aby vládu musel složit s někým kdo mu bude veřejně v podrazech oponovat a v případě nutnosti vyzívat lidi k podpoře demonstrací.

  OdpovědětSmazat
 18. Sobotka je princezna Koloběžka II.Podám, nepodám, odejdu, neodejdu.Socani půjdou silně do kopru a vyhozený Andrejko Kobližkář se vrátí jako vítěz, na pozici premiéra!Ovčani tak rozhodnou a pak si ČR i nás, kúpí definitivně všecky!Bude řídit svůj stát, zvaný ČR, jako svojí firmu a média, které vlastně ani nevlastní!Být panem Troškou, mohl by natočit slušnou politickou pohádku na Štědrý večer.

  OdpovědětSmazat
 19. Sobotka s ČSSSD leží v černé truhle, jen zbývá zavřít víko, ovázat stuhou a zakopat hodně, hodně hluboko!

  OdpovědětSmazat
 20. Jednání obou pánů, Babiše a Sobotky, ale nejen jich, vyjadřuje nejistotu současných vládních elit u nás, ale v zahraničí, se změn, které v současnosti ve světě probíhají.¨
  I když se to někomu bude znát "nemožné", blíží se situace potřebná k řešení a změně současného hospodářského a morálního rozkladu našeho státu...
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 21. Hospodářský rozklad - a hlavně pak ten morální - nelze vyřešit nikdy. Ještě tak možná ten hospodářský, ale jen tím, že nakradený majetek konkretním zlodějům lze opět sebrat. Ale ani to není snadné, budou výdobytky svých dlouholetých zlodějin bránit do krve. A potom - kdo ze všech těch lumpů a lotrů, a statisíců parazitů umí a bude pracovat? Oni slovo "práce" neznají vůbec. Vybudujeme pro ně nějaký ten gulag, aby se to naučili? A rozklad morální? Ten se bude odstraňovat tak po tři generace. Asi tak dvě generace potetovanců, zfetovanců, a blbců, šaškujících v roztrhaných kalhotách, čmárající po zdech, s mobily a tablety v pařátech, bude zase nutno obětovat. Jenže naplodí mezitím další omezence, co může vychovat a vypěstovat omezenec? Stejný plevel, jako je on sám. Takže přidáme - pět generací se budeme zbavovat morálního marazmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S 14:15 nelze neslouhlasit a gulag? Na sibiři je tólik místa, že jich bude málo a nikdo odtamtud neuteče. Tyhle tahanice okolo demise? Vypadá to tak, že si všichni vládní uvědomují že je nikdo nezvolí a tak hrají takovou domluvenou komedii. Voličům hodí takou zkušební kost, volby v červnu, nebo na podzim a te|ď se o kostičku poperte hlupáci a jinak moc samostatně nepřemejšlejte...

   Smazat
 22. Nynější krize krásně ukazuje, jak jsou politruci bezradní, ale hlavně, co je to za zmrdy, jak se nestydí tvrdit ráno něco jeho, než večer. Jak překrucují své i ostatních, za horlivé asistence veřejnoprávních stanic.
  Dnes to přesně shrnul předseda komárů Filip:
  "Oni tak lpí na svých funkcích, že je to až odporné!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politický trafikant Filip se od nich moc neliší.

   Smazat
  2. Naprostý souhlas - dvě volební období a dost!!!!

   Smazat
  3. Tak pozor - pan JUDr Filip vede svoji stranu od samého začátku myslím po Grebeníčkovi, a nebyly to začátky zrovna lehké. Určitě nejde o trafiku - proč žvaníte o trafice - abyste si mocí mermo hodil hovnem po straně, která se nikdy nezpronevěřila, nikdy nic neukradla, nerozkradla, a nelze na ní vyhrabat žádné skandály, ač se o to mediální a další kurvy urputně snaží? Znovu říkám - nechte si to házení hovny, panu Filipovi nesaháte ani ke tkaničkám do bot. Podívejte se na ty kopce hnoje, co předvádí vládní smečky, tak, jak se prostřídaly u koryt během těch 27 let přičemž je to jen horší a horší, to co předvádí teď, je vrchol. A že nikdo nepřipomene Sobotkovi ten nezaplacený dluh tři sta milionů? Víte co by udělal exekutor s kýmkoli, kdo by dlužil tři stovky? Takhle kdyby dlužil něco Andrej, to by bylo řvaní! Tak sklapněte hubu a nechte pana Filipa na pokoji.

   Smazat
 23. Školní vyšetřování

  Jednoaktovka

  Pepíčku, někdo počmáral dveře na záchodě, nebyls to ty?

  – To mě nezajímá. O tom se nechci bavit.

  Počmáral jsi je, nebo ne?

  – Franta snědl Ferdovi svačinu!

  Počmáral jsi ty dveře?

  – Ty dveře byly hnusné a špatně natřené. Kdo to dělal? Skandál!

  Tak jsi je počmáral, aby byly hezčí?

  – Dveře mě nezajímají. Na sousední škole taky kdysi někdo počmáral dveře.

  Počmáral jsi ty dveře, nebo ne? – A co ta svačina? Proč se neptáte na ni? I na to dojde. Ale teď se ptáme tebe. Počmáral jsi ty dveře? – Proč se ptáte mě? Mě to nezajímá. Je to tužkou, jakou máš jenom ty, tak se tě ptáme. – To mě nezajímá. A vás by taky nemělo. Vás by mělo zajímat to, co mě. Mě zajímá svačina, proč vás ne? Je to kampaň! A co ta sousední škola? Tu vyšetřujte. Počmáral jsi ty dveře? – Proč mě nenecháte domluvit? Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta. Dveře. Nezajímá. Kampaň! Svačina. Franta…

  OdpovědětSmazat
 24. Jako bývalý volič ČSSD, říkám : Zrušit a rozpustit ty ubožáky, kteří po.rali co mohli. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše Jasnosti Horáku 20:40 - zřejmě byste to uvelel líp. Netvrdím, že socdem jsou bůhví co, ale ve srovnání s jejich "konkurencí", při vědomí reálných možností, jsou zdaleka nejlepší, pokud chcete, tak nejméně mizerní. To si dovoluji tvrdit i když jsem je nikdy nevolil, ani volit nehodlám.

   Smazat
 25. Správně rozpusťte sněmovnu a udělejte okamžitě volby !!! neuděláte!!! MÁTE BOBKY HAJZLÍCI !!!!!

  OdpovědětSmazat
 26. 12:17 nadháníte Babišovcům?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.