Reklama

středa 24. května 2017

Šaškování Stropnického a Jandy v ČT2 o "lži"


Radim Valenčík
 24. 5. 2017     RadimValenčíkPíše
Včera Česká televize trhla snad všechny dosavadní rekordy.
Na ČT2 večer vysílala pořad "Co dokáže lež", který je nejdrzejší snůškou lží. Navíc spolufinancovaný našimi protektory. Zde je link na celý pořad. Netrvá dlouho a je povinností každého, kdo si chce udělat názor na současnost, se na pořad podívat.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/11238050887-co-dokaze-lez/
Pořad je totiž tak neuvěřitelně hloupý a účinkování Stropnického a Jandy jako šašků tak přesvědčivé, že si ho prostě nelze nechat ujít.Dal jsem si práci a podíval se na jedinou tzv. dezinformační akci, která byla v pořadu uvedena (skutečně jediná konkrétní). Jakub Janda vyvrací údajně lživou argumentaci Aeronetu takto (přepisuji doslova) od 6:50 do 7:26 minuty pořadu):
"Argumentace stála tak, že vyfotili dámu, která si z kabelky vyndávala několik červených karet a dávala je svým kamarádkám a oni tu dámu identifikovali a na jejím profilu na Linkedin našli, že pracovala jako nějaká lektorka angličtiny pro americkou ambasádu a z téhle konstrukce vytvořili dojem, že demonstrace proti českému prezidentovi organizuje americká ambasáda."
A teď se podívejte, co píše k dané věci Aeronet:
"Nezávisle na této informaci nám totiž dnes do redakce přišel dokument, vlastně ne jeden, ale rovnou dva, které poukazují na fotografii pořízenou ze včerejšího dne v Brně, na které si občané vybírají červené karty na demonstraci proti Zemanovi a navíc objasňují některé informace, které mohli vidět jen účastníci demonstrace. Zajímavá je totiž transportní krabice české pošty na jedné z fotografií a zejména adresát napsaný na ní. I když fotografie dostupná na webu není kvalitní, nám se podařilo získat laboratorně analyzovanou verzi fotografie od anonymního čtenáře, kde je patrné a čitelné, komu byla zásilka vytisknutých červených pamfletů adresována.
Je to Šárka Kadlecová, aktivistka a bývalá zaměstnankyně Amerického velvyslanectví. Její kariéra uvedena na LinkedIn a je doslova neuvěřitelná, tedy pro běžné lidi. V roce 2009 pracovala hned na Ministerstvu zahraničí. V roce 2010 učitelka angličtiny a umění ve Vidní. Ale především, od 2011 až do 2013 pracovala jako učitelka (jazyků?) na americkém velvyslanectví v Praze. Navíc, jako zastupující učitelka (výpomoc) pracovala na ambasádě tamtéž již od roku 2007. K tomu paralelně od roku 2010 pracuje v neziskovce In Iustitia, což je multikulturní sluníčkový neziskový think-tank, sponzorovaný americkou ambasádou v Praze, Nadačním fondem obětem Holocaustu a dalšími fondy, viz. patička jejich webové stránky.
Dále, na krabici se našemu spolupracovníkovi v redakci podařilo dešifrovat i první řádku odesílatele, kde je po vyfiltrování zcela zjevně napsané: Americké velvyslanectví. Více se ani nám z depixelizátoru vymáčknout nepodařilo."
Tak kdo účelově pracuje s informacemi? Kdo se dopouští zjevných lží? Janda měl přece dost prostoru tento jediný případ tzv. "dezinformace" přesvědčivě vyvrátit, místo toho, aby sám dezinformoval veřejnost.
K tomu jsem včera napsal:
Tak se dívám na ČT 2. Boj s dezinformacemi. Je to jen začátek, ale zatím žádný argument. Spíš něco jako ZLODĚJ (manipulující ČT) volá CHYŤTE ZLODĚJE. Ale třeba se konečně objeví nějaké argumenty.
Zde jsou průběžně zapsané postřehy, které jsem měl během pořadu (přímo do počítače a jen tak mimovolně, protože jsem relaxoval, ale stejně) to stojí za to:
Určitě sledujte. Vypadá to skvěle.
Při jedné besedě jsem se ptal Máci (pozn. - Roman Máca, analytik z Jandových "Evropských hodnot"), resp. požadoval od něj, aby uvedl jeden konkrétní příklad dezinformace. Už běží 11. minuta pořadu a zatím žádný příklad dezinformace.
Teď konečně prý slibný příklad dezinformace: Aeronet - rozdávání červených karet, obvinění americké ambasády. Tak se asi dozvíme, kdo rozdávání (evidentně připravené) červených karet organizoval. - Nedozvěděli jsme se to.
Teď Slonková: Fabuluje o pozadí financování webů více, než Aeronet o červených kartách (nemám rád používání dvojího metru).
15 minut, zatím hodně prázdné. Kromě těch červených karet (a ty nebyly vysvětleny) nic konkrétního.
Stropnický, kterého tam dali jako hlavního experta a arbitra, působí jako šašek. Vlastně je to užitečný pořad. Už 18. minuta.
Radim Valenčík Dobrá reklama Aeronetu - mj. dosud jediný zmíněný proruský web. A to už je 20. (!!!) minuta pořadu. Asi ho začnu sledovat.
Jo a ještě prý nějaký eurodeník.cz. Ale tam zatím neuvedli příklad dezinformace.
Další uveden AC24. Janda čte jen titulky. Např., prý na Ukrajině jsou fašisté, prý muslimové představují nebezpečí... Dezinformace?
Hoši, hoši. Bojovníci proti deziformacím a těm, co jsou při poskytování informací placeni ze zahraničí, co takhle i vůči sobě použít stejný metr?!
Nevím ještě, jak to skončí, ale určitě se dívejte. A stejným metrem posuzujte ČT, včetně tohoto pořadu, a tento pořad.
Barabanov - ještě, že mu dali slovo - objasnil celkem logicky.
Doufám, že skutečnými mediálními experty bude tento pořad řádně analyzován.
Teď je tam nějaká holčička s nacvičeným povídáním o trolech. Trolka.
A toto posvětí ministerstvo vnitra!!! Volte Chovance!
Konkrétně Romancovová. Prý zkratkovité informace. Nabádám každého vlastence, ať se na celý pořad podívá očima používání dvojího metru - k autorům pořadu a k tzv. dezinformačním webům.
Kam se na všechny dezifnormační weby hrabe ČT! Generál Pavel - "Dezinformační weby prý dokážou zpochybnit vše." - ČT zase dokáže obhájit všechny lumpárny ze strany současné globální moci.
A už se to překlopilo v přímý útok na Zemana.
44. minuta pořadu v podstatě přiznala, že náš institucionální systém je v rozkladu. Ale z toho neobviňujte Putina. Ten dokázal zvrátit Jelcinův rozklad.
Jinak - podle titulků pořad točila protektorská moc - Německo s Francií. Aby bylo jasno, jak je to s tím "rovným metrem". Hodně povedené a poučné!!!

22 komentářů :

 1. Zdravím Vás pane Valenčíku. Myslíte to vážně, dívat se na "elitu národa" jako je komediant,pornoherec ve filmech pro homosexuály, "objektivní" zrzavá "novinářka" a další??!!!!!

  Jsem docela pyšný na hodnotu mého IQ, nehodlám "zblbnout"!!!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Obdivuji Vás pane Valenčíku, že jste se dokoukal do konce. Já to nevydržel byla to opravdu hrůza. Bylo to horší než někdejší pořady pomlouvající Svobodnou Evropu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smůla pro nás byla , že bohužel ty pořady o SE měly pravdu !!

   Smazat
  2. Na tak hloupé pořady se nedívám. Vlastně se české zpravodajství už dlouho nesleduji vůbec. Jediná pravda je tam sport a i to jen v případech, kdy to vidím na vlastní oči. Je proto logické, že jsem zcela podlehnul "dezinformacím" Ruska a naopak jsem vůbec nepodlehl dezinformacím českých médií. Před rokem jsem reagoval na článek v Britských listech a chvíli jsem si vyměňoval názory s P. Čulíkem o dezinformacích Sputniku, které se tam prý neustále objevují. Poprosil jsem ho, aby mi z toho dne napsal, o jaké dezinformaci píše. Okecával to stejně jako tihle zaprodanci a nakonec nebyl schopen uvést ani jeden článek jako zjevnou dezinformaci. Občas se sice i na Sputniku najdou tendenční věci, ale zpravidla mají nějaký reálný základ a nejedná se o černou propagandu. Takže u ruských zdrojů zatím zůstanu minimálně jako u podkladu pro konfrontaci informací z různých světových stran. Docela mne mrzí, že Rusové jsou dnes pravdivější, než naprostá většina českých "mínkotvorných" médií. Optavdu mne to mrzí. V dnešní době je to snůška naivních propagandistických žvástů, které jsou tvořeny z podkladů BBC, Reuters a amerických médií. Kdyby tam lhali sebevíc, našim "žurnalistům" to vadit nebude, zveřejní to jako jedinou a neotřesitelnou pravdu. Chybí kousek objektivity a je to dnes horší, než v 70. letech minulého století. I bez cenzury! TnT

   Smazat
  3. Všem so se odmítají dívat na ČT a další prostředky "oficiálního proudu" bych rád připomenul, že je důležité znát svého nepřítele. Já sleduji zprávy občas, a pokaždé narazím na diskutéry, kteří převyšují i snaživé pionýry, nadšené svazáky a fanatické komunisty. Je to tak do očí bijící, že konstatuji ... za bývalého režimu jsem lživou propagandu tak mocně nepociťoval. Možná jsem byl jen mlád, aby mě to zaujalo ... Nebo je to tím, že ideově orientovaní jsou více objektivní, než Ti jenž se propůjčují moci peněz ...

   Smazat
 3. Kazdemu zajemci o opravdovou diskuzi bez politicke korekntosti a bez nahubku, kde jsou VZDY pritomny VSECHNY strany (jinak receno Ukrnazi/NATO/uSSacka verbez se tam dle libosti muze diskreditovat kalenim si do huby v primem prenosu - coz taky samozrejme dela) doporucuji porad "Vremja Pakazet" na http://www.1tv.ru coz je ruska VEREJNOPRAVNI televize.

  OdpovědětSmazat
 4. Už dvacetpět let nemám chuť se dívat na ČT. Víte, že mi to nechybí, v noci lépe spím, ve dne mi lépe chutná.
  Jen pro doplnění jedna věta, na zprávy ČT jsem se nedíval ani za komunistů, bylo to škoda času, dnes je to škoda času i peněz.

  OdpovědětSmazat
 5. Nedovedu si představit co komu přinese "analýza" čehokoli postavená na evidentních smyšlenách a lžích. Je zajímavé, že ředa tzv. západních politiků prohlédne po odchodu z funkcí a politiky a najednou dokáží vidět věci a události jak jsou. Možná jednou i účastníci tzv. diskuse (divadlo pro slaboduché) prohlédnou a prokáží že mají v hlavě i nějaké šedé buňky a n jenom - ať si každý doplní

  OdpovědětSmazat
 6. Já myslím, že ten pořad ČT je tak "blbý", že by ho dobrovolně-povinně celý měl shlédnout každý občan ČR, školáky nevyjímaje.
  Jeho objednavatel, tvůrci a všichni co v něm vystupují, si zřejmě ani neuvědomují, co o nich všech vypovídá ...
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 7. Jandu v košili neznám, zato roztažený půlky už po internetu lítaly :) detektiv Kundra byl lepší než Poirot a u Sorosem zaprodané Slonkové jsem si musel jít zakouřit. U trollů jsem se nevydržel nesmát. Vždyť ku podivu na hovinkách a iděsu to je dneska samý proruský agent, kterým diskuzi rozbíjí právě proamerický troll buď hloupý nebo za jidášký groš navedený

  OdpovědětSmazat
 8. To člověk nevěděl, že na ČT2 je založeno panoptikum zrůd a příšel jako jsou komediant Stropnicky, teploš Janda a podobně. Do zapomnění s nimi. Vašek

  OdpovědětSmazat
 9. No jo,lejnolahvárenská chmamraď v akci!!!!!!
  Jen se mi zdá,že těch havlobanderovskej ksindlů a Krasomilů z První teplárenský tam bylo nějak málo!.-D
  Že by chybějící bukvice vysemenili jinde?.-D

  OdpovědětSmazat
 10. Vydržel jsem se na ten hnůj dívat necelých deset minut a chtělo se mi zvracet!! Primitivní "nalévárna", za kterou by se styděli i komanči svého času!! Doufám, že se po volbách dočkáme radikálních změn v ČT!! Současný stav je něco těžko definovatelného, ale určitě nesplňuje parametry objektivity a nestrannosti!!

  OdpovědětSmazat
 11. Tak už vám konečně dojde, proč musela ČT mít i nadále stejného generálního ředitele. Nikdo jiný by to nezvládnul tak dobře :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Já jsem to neviděl, nemohu soudit, ale už ti jmenovaná aktéři a ČT byli zárukou náležité dávky pohrdání pravdou, právem a odpovědností. A závěrečný útok na Zemana, co čekáte jiného od ČT riot, co čekáte od jejich pussy? Jen mne zaráží, jak se dostal a udržuje Strupnický v ANO, to ji ubírá hodně hlasů a hlavně na důvěryhodnosti. Že by diverzant Kalouska?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:25 Stropnický není se svými názory v ANO vůbec osamocen. Pelikán, Zlatuška, Jourová, poslanci ANO v EU a další jsou "jeho kopie".

   Až to vyvolává podezření, že jejich šéf Andrej Babiš jen "hraje", že je proti přijímání migrantů a dalším věcem, které prosazuje EU a NATO. S většinou lídrů politických stran a hnutí si v tom rozumí, i když si někdy nemohou zdánlivě "přijít na jméno".

   Pokud podzimní volby dopadnou dle "předpokladů", tak se o tom zřejmě všichni na vlastní kůži přesvědčíme.
   L.S.

   Smazat
  2. L.S Babiš je euhujer jak poleno jestli vyhraje tak jsem bude lifrovat migranty.Na jeho iděsu jse mohly podělat že by mohla vyhrát Le penová.

   Smazat
 13. 17:14 A právě, Babiš je obklopen takovými zmrdy jako je Telička,Jourová ,hérec Stropnický,Pelikán,Zlatuška,kteří se nestydí hlasovat proti lidu této republiky.Sledujte,jak hlasují proti republice v EP!JE TO K ZBLITÍ!VOLTE Okamuru.

  OdpovědětSmazat
 14. Není důvod nad těmito"pravdomluvnými"aktéry
  ohrnovat nos.Uvědomte si,že jsou to vzorní a
  loajální zaměstnanci svojí firmy,tj.Sorose a
  ambasády USA.Normální člověk je nebere vážně
  a těm,co jim věří,nic nepomůže.Já jsem tuto
  slátaninu neviděl,ale údajně tam byli oba i
  Romancovové.Tak si dovedu docela představit,co
  se tam dělo.U toho asistovat nemusím ani jako
  divák.Mám obavy,že bych se divil tolik,až by
  byl ze mne divoch.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 15. Koukl jsem na to a je mi z toho nazvracení a jsem naštván, to jsou tak hloupí a hlásají za peníze nebo jsou o tom přesvědčeni? V případě Jandy je to asi duševní prostituce...
  PN

  OdpovědětSmazat
 16. Ta klika ovládající ČT může být natolik neznalá reality, že není schopna rozpoznat, jak celá ta ČT, ve své stejně neznalé horlivosti, svému panstvu i sobě vlastně škodí. A jestli byl za generálního ředitele znovu dosazen občan Dvořák, může to být důkaz degenerace současných „elit“ i vrstev v pozadí. Předchozí režim také nerozpoznal, kdy zastaralým pokřikem a nehybným stereotypem řízení, sám sobě škodil. Dnes ale nelze vyloučit, že může jít o důkladně promyšlenou, řízenou provokaci… Nechce se věřit na tolik a tak koncentrované hlouposti.

  OdpovědětSmazat
 17. Romancovová na konci pořadu - Největším nebezpečím pro nás je NAŠE VEŘEJNOST ! Připomíná mi to vtip za socialismu - Největší nepřátelé socialismu - imperialismus, jaro, léto, podzim, zima !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.