Reklama

středa 3. května 2017

Slabingr podal demisi, to je fór dne!

- vlk -
3.5.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com/

Takový text měla esemeska, která mi včera odpoledne dorazila na mobil a já se z ní dozvěděl, že předseda vlády Bohuslav Sobotka se rozhodl podat demisi a tím ukončit činnost svého vládního kabinetu.


Přiznávám, že jsem poslední týden cosi hodně a hodně razantního větřil ve vzduchu. Několikrát jsem měl tendenci okomentovat evidentně už fatální střet premiéra a oligarchy, který je z dopuštění zlého osudu a neschopnosti nadkritického množství českých voličů alespoň trochu analyzovat domácí politiku a trochu odpovědně určit, kdo aspoň trochu hájí jeho zájmy a kdo si z něj dělá trvale dobrý den a rabuje mu při tom nevratně a naprosto neurvale kapsu, ministrem financí. A nejspíš s velkým náskokem i vítězem příštích voleb. Vždycky jsem od toho nakonec couvl, protože se mi zdálo, že cosi většího musí přijít už zítra. A v podstatě, po peripetiích, kolem Babišova „vysvětlovacího“ dopisu sněmovně, s tím, že premiér svolal nečekaně v pátek k onomu „vysvětlení“ narychlo tiskovku, na které ovšem pouze oznámil, že si bere na jeho prostudování celý prodloužený víkend, už mi moje postarší kosti napovídaly, že udělám jen dobře, když na středu nebudu zařazovat žádný článek, ačkoli mám od obou excelentních a excelujících autorů Kosy - Vidláka a pana Lea K. dostatek materiálu, abych jimi zaplnil celý zkrácený týden. Zkrátka zafungovala předtucha. A zafungovala správně. Jak potvrdila ta esemeska, jejíž obsah jsem dal do titulku. Mimochodem – neváhám říci, že esemeska hloupá. V každém svém písmenu. Demise předsedy vlády a tím celého kabinetu totiž není opravdu ani trochu fór. A podat ji v kontextu toho, co se reálně v české politice děje rozhodně nemůže někdo, komu by seděla nálepka slabingr…

Mimochodem těm, kteří nyní chtějí ukončit čtení tohoto článku, vřele doporučovali, aby tak učinili, až po shlédnutí tohoto kraťoučkého videa, kde Andrej Babiš mluví o svých politických soupeřích, některých novinářích a také o svých zaměstnancích. Třeba potom leccos z dalšího pochopí:Bohuslav Sobotka udělal krok naprosto překvapivý, ale logický a nejspíš jediný možný. Nechtěl-li se stát zevlujícím hrobařem vlastní strany a asistovat při jejím pomalém umírání.

Sebestředně jsem se domníval, že mne na české politické scéně sotva něco překvapí a že jsem schopen odhadnout s vysokou mírou pravděpodobnosti budoucí kroky českých politiků. Nicméně tenhle tah mne zaskočil a vůbec jsem jej nezvažoval. A ještě navíc veřejně přiznám, že jsem ty články, o střetu premiéra a jeho, bohužel, ministra financí nezačal, v neposlední řadě, psát také proto, že jsem si myslel, že Sobotka má k dispozici jen dvě špatné varianty

 1. vymezit se slovně vůči Babišovi a nechat se veřejně ocejchovat opozicí, vlastní stranou a řadou dalších radilů (zejména mediálních) jako slaboch, co se nezmůže než na formální bububu, a který chce ve Strakovce dovládnout podle hesla – každý den dobrý.
 2. Babiše odvolat, udělat z něj mučedníka a vystavit se soustředěné palbě všech majitelů a složek čapích hnízd + Hradu. A být za totálního hlupáka protože mu pomohl vyhrát volby větším rozdílem než by zvládl sám.

Což báječně včera předvedly Parlamentní listy, když s horlivostí sobě vlastní, koupaly Sobotku na anketě politiků, co si myslí o střetu Sobotka versus Babiš, která se na internetu objevila asi dvě hodiny před Sobotkovou tiskovkou, kde oznámil plánovanou demisi.

Pokud máte trochu času a chcete se prohrábnout nejvyšším patrem českém politické stoky a přesvědčit se o jasnozřivosti drtivé většiny z těch 281, kterým jsme svěřili naše zastupování v parlamentě a senátu a rozhodování o státu, neváhejte a klikněte sem.

Jak jsem já, ze své vzdálené pozorovatelny, měl vidět více nebo lépe to, co neviděli přímí aktéři vysoké politiky? Pokud si myslíte, že vám servíruji ten názorový chaotický guláš vrcholných českých politiků, kvůli tomu, abych omluvil svou analytickou nedostatečnost, pak se zásadně mýlíte! Naopak, z těch a si 25 nebo více, kteří PL odpovídali, sem chci umístit následující výrok:

„Pokud bude Sobotka frajer, bude reagovat na výmluvy Babiše demisí vlády jako celku. Zachová si tvář a dovládne těch pár měsíců stejně, jen s názvem vláda v demisi. Vše ostatní je pouze šlapání v lejnu, aby byl větší puch,“ míníl poslanec KSČM ***Leo Luzar****.

Netušil jsem, že existuje nějaký Leo Luzar a že je poslancem. Nicméně ode dneška si hodlám tohle jméno zapamatovat a dokonce i vyhledávat, pokud mne bude zaměstnávat nějaký problém v české politice. Protože on prokazatelně PŘED Sobotkovým oznámením, jako jediný ze všech politiků i politických komentátorů a analytiků, odhadl správné řešení! Komu čest, tomu čest!

Má pravdu, jakákoli jiná Sobotkova reakce by byla jen šlapáním v lejnu a víření puchu, který by ovšem Babišovi a Zemanovi marketéři přeměnili na vůni konvalinek. Sobotka nastolil problém pro všechny. Tak, aby kauzu Babiš museli veřejně a viditelně řešit všichni – úplně všichni a nikdo se před ní nemohl schovat. Babiš a ANO, lidovci, opozice a zejména hraběcí rady a moudra udělující prezident. A každý, tak, aby musel řešit biblické ano – ano ne- ne.

Sobotka totiž kauzu Babiš definoval naprosto pregnantně a chirurgicky přesně. Je na místě si jeho slov a zopakovat:

„Před třemi lety jsem sestavil vládu, která si dala za cíl bojovat s šedou ekonomikou, s daňovými úniky. Rozhodli jsme se zastavit daňové podvodníky. Teď jako předseda vlády stojím před vážným problémem, který ohrožuje důvěru občanů v politiku, ve vládu, ohrožuje výsledky naše práce. Jde o dosud nevysvětlené kauzy, které se týkají ministra financí Andreje Babiše,“….

…“Nemůžeme honit hospodské a nechat miliardáře být“…

…“Podle mého názoru je nepřijatelné, aby ministr financí nedokázal prokázat, kde se vzal jeho majetek a zda-li svoje příjmy zdanil. V sázce je věrohodnost celé koaliční vlády,“ …

….“Nemůžeme honit hospodské kvůli každé koruně a přitom nechat miliardáře, aby daňovými triky státní pokladnu připravil o stovky milionů korun. Otázka je, jak má finanční správa spravedlivě nezávisle vyšetřit daňové problémy ministra financí, když mu jako ministrovi podléhá a ministr dělá vše proto, aby se nic nevyšetřilo. Vzniká vážný konflikt zájmů.“

….“Není jasné, jak přišel ke svému majetku, má na krku několik vážných podezření z daňových úniků. Za čtyři měsíce nedokázal vysvětlit nic. Ke způsobu, jak nabyl svůj majetek, a zda-li použil zdaněné peníze, nedokázal podat žádné vysvětlení. Místo vysvětlení kolem sebe Andrej Babiš kope, uráží kolegy ve vládě, nebo si vymýšlí.“

Předseda vlády má pravdu v každém písmenu! Bez jakýchkoli debat. Ovšem nepočítám s tím, že tuhle pravdu uzná Babišův fanklub. Ten mu umožní říjnové volby stejně vyhrát. Tak jako je díky stejnému fanklubu vyhrával Klaus a jako nejspíš opět zvítězí Zeman. Nebo jako na Slovensku dlouho vyhrával neotřesitelně Mečiar. Je to stejný příběh a stejný fenomen – story o tom, že někdo, sám od sebe a nezištně, bez přísné kontroly bude pracovat v můj a nikoli svůj prospěch. Bez mého přičinění! A s politováním musím konstatovat, že k mé velké lítosti rezonuje i na Kose. A nedělám si sebemenší iluzi, že jakýkoli můj článek (nebo kohokoli jiného) na tom cosi změní. Takže vážení, až i vás Babiš zklame a buďte si jistí že ANO, tak jako se cítíte být podvedeni Havlem, Klausem, Evropskou unií a kýmkoli dalším, doufám, že se v té chvíli podíváte do zrcadla, protože Babiš vás v reálu podvést nemůže. On je čitelný, každý má dostatek příležitosti zjistit, co je zač, jen vy dnes podvádíte sami sebe. A protože je vás nadkritické množství, dopadne to na podzim jasně. Tohle vám chci sdělit.

Ale zpět k tématu dne – odkaz na tu anketu v Parlamentních listech jsem nedal jen kvůli tomu, abyste zjistili, že až na bystře myslícího komunistického poslance Luzara se ostatní vlastně nezmohli na kloudný komentář nebo návrh řešení, ale buď (v lepším případě) na lamentaci, v horším pak jen na přihřívání své polívčičky. Vždyť co tam rezonuje?

-Sobotka situaci nezvládá

-Sobotka měl konat daleko dříve

-Sobotka neměl Babiše vůbec pouštět do vlády

-Sobotka přece o Babišovi a jeho problémech věděl všechno dopředu

Nic z toho není pravda! Jde o účelové lži. Sobotka neměl na výběr a vládnout s Babišem prostě musel! Stačí se podívat zpět na volební výsledky na podzim roku 2013! Jiná vláda než tahle nebyla možná! Aritmeticky jistě, nicméně ČSSD si naprosto nemohla dovolit vytvořit slepenec, v kterém by figuroval Kalousek a aférami zdecimovaná ODS. Navíc podpora komunistů byla nepřijatelná pro jakoukoli další parlamentní partaj. Žádný jiný součet na 101 nebyl.

Nepustit Babiše do vlády, jestliže se rozhodl ucházet se o ministerský post, nebylo možné. Bez Babiše nebylo lze sestavit vládu. Tedy s výjimkou jediného okamžiku – kdy se řešilo Babišovo lustrační osvědčení. Jenže tenhle moment nebyl v Sobotkově, nýbrž Zemanově kompetenci. A prezident s ním naložil jak naložil. Těm kteří si už nepamatují nebo nechtějí pamatovat jak si dovolím dát odkaz na svůj tehdejší článek

Morová rána

všechno tam a mnoho dalšího najdou. Bez jakéhokoli stínu sebechvály – vše se potvrdilo. Naneštěstí. Zkrátím to – Zeman tehdy Babišovi umožnil, za cenu popření platnosti lustračního zákona, aby se stal ministrem! On měl možnost celý proces zvrátit, aniž by rozložil vznikající koalici,kdyby trval na znění lustračního zákona – Babiš tenkrát signalizoval, že do vlády, konec konců – za každou cenu nemusí. Nestalo se. Jediná reálně myslitelná koaliční vláda vznikla. S Babišem. Ze Zemanova, nikoli Sobotkova rozhodnutí!

Že Sobotka o Babišově podnikání věděl? Vážně? On věděl o skandálním pozadí Čapího hnízda? On mohl předpokládat Faltýnka v dozorčích orgánech fondů, které rozdělují evropské dotace s Agrofertem jako významným, ne-li hlavním příjemcem v ČR? On věděl o korunových dluhopisech Agrofertu a o tom, že Babiš má problém vysvětlit, kde na jejich koupi vzal a také kde vzal na investice do Agrofertu a dalších firem ze své koncernové struktury? Měl předpokládat, že místopředseda vlády, který jde do politiky s heslem, že chce bojovat proti korupci a že vše musí být poctivé a transparentní a že podpoří schválení zákona o střetu zájmů, bude prvním, kdo se proti tomuto zákonu postaví?

Chápu pozici všech těch dnešních blábolistů z TOP 09, ODS, Úsvitu, SPO, KSČM a dokonce i jistého křídla soc dem a podobných, všichni si dnes na tom sporu Sobotka - Babiš a těch doprovodných blábolech vaří svoji politickou kaši. A v případě ODS evidentně minimálně částečně úspěšně. Stejně jako prezident, který se už tehdy v lednu 2014 postavil na stranu Andreje Babiše a je, z osobních politicky zištných důvodů, jeho věrným souputníkem. Takže jsme se dočkali toho, že první a zatím jediné prezidentské podání Zemana k Ústavnímu soudu je proti zákonu, za který opakovaně u politiků loboval – Zákonu o střetu zájmů. Protože omezoval druhého největšího českého oligarchu….Má někdo větší střet zájmů než on? Takže když nemá být omezen oligarcha, tak kdo tedy? Uvědomují si tohle vůbec Zemanovi fandové?

Sobotka zvolil naprosto nečekané, ale jedině možné řešení. A to bez ohledu na to, jestli se mu jím povede zvrátit politické preference soc dem, které se propadají do politického sklepa. Osobně si myslím, že nikoli, mediální palba sdělovadel ve vlastnictví miliardářů (minimálně těch co jsou pod kontrolou Babiše a Penty, ale tipnu si, že se zapojí i ty, které kontrolují Soukup a Křetínský) + hradní reakce, Sobotkovi i soc dem naloží, tak, aby už pokud možná nevstal, což následně rozvinou rádi všelijací Zimolové z oranžových řad.

Nicméně každý z nás by měl být za včerejší tah Bohuslavu Sobotkovi mimořádně vděčen. Ukázal totiž v české politice naprosto nebývalou odvahu vybojovat předem prohranou bitvu. A vybojovat ji se ctí. A to nikoli poprvé – stačí si vzpomenout na lánský, prezidentem minimálně inspirovaný, puč haškovského křídla proti předsedovi strany a to v okamžiku, kdy začínal povolební rozhovory o sestavení vlády.

Tehdy reagoval stejně. Slabingr? Ani náhodou vážení, ani náhodou! Zkuste si představit sami sebe na Sobotkově místě! Dokázali byste to, co on, pokud si uvědomíte to vláčení všemi možnými kanály, které ho nyní čeká? Mám osobně Bohuslava Sobotku za nejlepšího premiéra, jakého tahle země od Listopadu měla. Nikoli bezchybného, ale nejlepšího. Lidovci pracují se sloganem tichá síla. V jejich podání jde o záměrnou nepřesnost – správně by bylo – "tichá voda, co mele a mele břehy!" Tichá síla je Sobotka. Se vším všudy. Nic na tom nemění fakt, že nemá vlasy, nosil rovnátka, nemlátí při každé možné a nemožné příležitosti do stolu. Tohle je premiérovo nastavení. Vděčni bychom mu měli být za něco jiného.

Včerejším rozhodnutím donutil všechny hráče na české politické šachovnici, aby jasně definovali svou pozici k problému jménem Andrej Babiš. A to nejen pro tento okamžik, ale pro dnes už daleko důležitější dobu – čas o parlamentních volbách.

Jestli na Babiše nevyplave nějaký další politický skandál, který by mu konečně zlomil vaz, budoucí volby vyhraje. A bude pověřen sestavením vlády.

Jsem velmi zvědav jak se zachovají ti z ostatních stran, co vyzývali Sobotku, aby Babiše odvolal, co mu četli a čtou levity, že s ním sestavil vládu, že ho nesejmul už po Čapím hnízdě, co mu… co mu… a že věděl a znal atd.

Sobotka definoval zcela jasně všechny momentálně známé skutečnosti a zjištění ohledně Babiše. A jasně řekl, že s ním už ne. Přesněji – on s ním už ne! Ještě se k tomu vrátím. Ale definoval to zároveň i pro lidovce, ODS, Okamuru, Úsvit a kohokoli dalšího, kdo by se dostal v říjnu do sněmovny. A vymezil problém Babiš také Zemanovi a hlavně voličům.

Začnu voliči.

Těm vzkázal – chcete volit chlápka, co sám provozoval, řekněme – daňovou optimalizaci a přes EET honí každého stánkaře? Chcete volit někoho, kdo má majetek za 70 miliard a účelovými operacemi si shrábne evropskou dotaci ve výši pro něj naprosto nepatrných 50 milionů nebo z vašich pár tisíc ve spořitelně vám nechá důsledně srážet ze současných, skoro nulových úroků, 15% daně a sám placení stejně daně obchází velkým obloukem? A je na každém z nás, jak s tímto jasným sdělením naloží.

Nemá smysl abych pojednával ostatní politické strany jednotlivě, vezmu je tedy z jedné vody na čisto. Po Sobotkově kroku už se nikdo z českých politiků nemůže napříště vymlouvat, že o Babišovi nic nevěděl a neznal. Všechny partaje do jedné vyčítaly soc dem sestavení vlády s Babišem. Jsem velmi zvědav, jak se zachovají po předpokládaném jeho podzimním triumfu….. Pokud kývnou na spolupráci s ním, popřou sami sebe. Nemám žádné iluze o Okamurovi nebo Úsvitu. Tihle, kdyby se mohli dostat k vládě a ministerským funkcím, tak jim nebude nic dost špinavé. Řešit Kalouska jeho spolek nemá smysl, tam to pokládám za vyloučené. A komunisté? Ty nikdo napřímo do vlády nepozve. U nich to bude o tiché podpoře. Takže komunardi se dostanou do stejné situace jako lidovci a zejména ODS. Jsem moc zvědav, jak se tyhle dvě partaje (a případně KSČM) vypořádají s dilematem, který před ně současný premiér svým včerejším tahem postavil – jak odůvodnit případnou budoucí účast v Babišově vládě v porovnání s dnešním hysterickým kázáním morálky socanům obecně a Sobotkovi zejména! Jistě, nakonec to bude tak nějak v linii - republika potřebovala vládu a my jsme tuto potřebu museli naplnit i když s velkým sebezapřením a sebeobětováním! Přesně tak, jak to předváděla v minulých týdnech ODS na jihu Čech. Už se těším ! Ale je zábavné sledovat, jak ti, kteří Sobotkovi předváděli morálku, najednou jej hromadně začali označovat za slabocha, který utekl před řešením. Chápu, že se jim nelíbí, že přišli o velmi snadný zdroj laciných politických bodů a že nyní budou muset jasně definovat svůj postoj k Babišovi a to se závazkem do budoucna! Nepříjemné, velmi nepříjemné, že Fialo, Kalousku, Černochu a další!

Ale ještě víc mne interesují veletoče, které nyní předvede Zeman. To bude jízda! Nepochybuji, že opět , tak jako v posledních skoro 4 létech skoro vždy / s výjimkou policejní kauzy/, podpoří Babiše. Ke svém znovuzvolení ho totiž potřebuje. Jednak kvůli mediální podpoře a hlavně kvůli silnému průniku množin voličů obou pánů. Což ostatně předvedl do televizních kamer i včera v poledne, kdy ještě nic netušil o příštím Sobotkově tahu, kdy vykládal se zjevným potěšením jak premiérovi vysvětlil, že odvolat Andreje Babiše je z jeho pohledu nemožné, protože koaliční smlouva říká, že premiér může dát návrh na demisi ministra jen v tom případě, že je s tím srozuměna strana, která jej do vlády nominovala, takže Andrej Babiš by musel souhlasit s odvoláním sama sebe. S jasným, ale nevysloveným dovětkem, že bez toho by návrh na odvolání prostě od Sobotky nepřijme. Zkrátka a jasně – kdyby se byl předseda vlády pokusil ústavní formou zbavit oligarchy, Zeman by to byl s gustem zařízl a společně s Babišem se mu veřejně vysmál a udělal z něj naprostého pitomce. Takhle byl postaven před zcela novou úlohu.

Krátkodobě mne zajímá, jestli Zeman zopakuje svůj kousek z konce Nečasovy vlády a jmenuje kabinet z party svých kamarádíčků a souputníků. Nebo zda tentokrát nechá kabinet dovládnout v demisi. Jeho osobní narcisismus a evidentní snaha podpořit Velebu a spol. aby konečně pronikli do parlamentu, hovoří pro první možnost, pro druhou logika a jsem si jistý, že i Babišův zájem. S tím, že oběma bude vyhovovat vnitřní vaření se koalice. Moc se na to těším. Ale Sobotka i před něj položil nutnost volby ano- ne. A to Zeman,zejména tehdy, když si není jistý, zda ho jednoznačnost nějakého postoje nepoškodí u veřejnosti /viz například naprostá ignorance problému EET/ vysloveně nemá rád. Tady nepůjde ani mlčet ani uhnout! Nepochybně Zeman může na zbytek volební periody jmenovat i nějakou vládu ze současných politiků. Leckdo bude spekulovat o vládě vedené Babišem. A může z toho mít husí kůži. Třeba Kalousek. Já nemám. V tomhle případě bych litoval jen toho, že ty volby jsou už za pár. Nic by tak rychle nevedlo k vystřízlivění voliče Koblihy z Babiše jako situace, kdy by vládl sám a podle svého! Což by v tomto případě nastalo. Sněmovna by Babišově garnituře nepochybně důvěru nevyslovila. Zeman by to neřešil. A Babiš by vládl a nemohl by se na nikoho a nic vymlouvat. A najednou by i Kobliha mohl zjistit, vo co go! Jen ať to Zeman zkusí! A netušené množství jiných kabinetů, sestavených z reálných politiků nekamarádů je jen opakováním téhle varianty. Nicméně, když promýšlím možná řešení, má ZATÍM Zeman příležitost učinit úkrok stranou a podepřít Babiše – tím, že si Sobotkovu demisi vysvětlí jako jeho rezignaci osobní a nikoli celé vlády. Pak mu stačí najít premiéra, který se stejným kabinetem, bez Sobotky, povládne dál. Nebo jiný úkrok stranou – Sobotkovu rezignaci nepřijme vůbec. O nějaké Babišově nemluvě. Doufám, že v Lidovém domě mají obě tyto situace pod kontrolou. Alespoň natolik, aby byli schopni vyvolat ve sněmovně hlasování o důvěře vládě a tu následně odstřelit, v případě těhle prezidentských kliček na Babišovu podporu. A vyslovením nedůvěry kabinetu Zemana zbavit tohohle probabišovského kličkování. Situace je opravdu ANO -NE. A je nutné ji v téhle fazoně udržet.

No, a nakonec je potřeba ještě pojednat sociální demokracii. Je jasné, že se Sobotkou v čele není žádná spolupráce s Babišem možná. A premiér svým tahem, více méně zkusil zavázat v tomto směru i ty, co ho po velmi pravděpodobném říjnovém volebním debaklu přijdou zaříznout! Už si brousí nože a rádi by oligarchou vyčachrovali ledacos za funkce.

Bohuslave Sobotko – máte můj respekt! Žádný z vašich předchůdců a obávám se, že bohužel ani následovníků by na podobný tah ani nepomyslel, natož aby jej uskutečnil!

Čekají nás zajímavé a turbulentní dny. Ještě že Babiše nenapadlo, ZATÍM, pořídit si nějaké Agrofertmilice. Vlastně – ANOmilice. To by se pak taky vrátil z Hradu a oznámil lidu, že už to má konečně všechno pod palcem.

- - -

41 komentářů :

 1. Bohouš Sobotka, Český "politik", který nikdy nepoznal co je práce mimo poslaneckou sněmovnu či vládu. Jako ministr financí rozhodl o prodeji OKD a nemovitostí podvodníkovi jménem Bakala. Zadlužil naší republiku o několik stovek miliard korun. Nemohu nevzpomenout na tvoje jednání s představiteli EU o ekoemigrantech-negrech a jejich umístění v našem státě. Bohouši, vezmi si kvalitní lano a jdi se oběsit. Stát a občany už ji poškodil dost a dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to typický příklad vlastizrádného politika, který nikdy nepracoval ve veřejném sektoru, mimo poslaneckou snémovnu.Mám takový dojem, že jedno teplé křesílko se již v Brůselu, rychle rýsuje!Jestli jeho následníkem bude Zadolárek, konec Socanů po vzoru Newčase a Nagyovej zaručen.Socani ve volbách do PS dostanou pěkně na frak, ať lišáka Kobližku vyženou nebo ne.Jemu v podstatě o nic nejde, Agrofet frčí s dotacemi dál, svižně dojí EU.Na podzim, Andrejko, jako vítěz ANO bude hůř, s cca 30%, se stane příštím kobližkovým premiérem a pak si nás za ty kobližky, "kúpí všecky."

   Smazat
  2. Sobotka sice v mnoha směrech jedná vynuceně, ale v tomto případě zvolil úplně debilní přístup dobrovolného odchodu premiéra z čela vlády a nedocenil prezidenta, který mu má co vracet. Přitom existuje jednoduché řešení - odvolat ministra financí. V tomto případě je text ústavy jasný: Prezident republiky odvolá člena vlády, jestliže to navrhne předseda vlády. TnT

   Smazat
 2. Sobotka, ten ubožáček. dostal nejspíš pokyn od řídící důstojnice z Berlína. Nejde jen o to, že všechny zásadní výhrady znal v dstatečné míře už před vstupem do koalice s Babišem, jde i o špinavost, se kterou
  přijal kalouskovskou pouliční podporu (např. Hollan) při potlačení vnitrostranické vzpoury. A o hnusobu, se kterou řídil vpravě bpolševicky zabarvený sjezd, na\ kterém získal 65% "jednotu" mlčícího sboru delegátů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PAW
   Kazdy novy volby jsou ve prospech SCHWABU a teroristu , proto byl vykopnut.Aby neprekazel a udelal jim misto !!

   Smazat
 3. S vlkem to jde v poslední době z kopce. Lezou z něho jen sr.čky. Už není schopen kriticky myslet, stále víc se zakopává na svých ideologických pozicích a uvažováním a jednáním se stále víc podobá svým protivníkům, kterým tento způsob jednání vyčítá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navíc jediné, na čem mu záleží,je jeho jasnozřivost. Vždycky všechno převrátí tak, aby nakonec řekl: Já jsem vám to říkal, jsem nejchytřejší ze všech webů v českém vesmíru. Smutné od starého chlapa, už by měl mít nad sebou nadhled

   Smazat
  2. Sáhodlouhý elaborát o tom, jaký je Sralbotka pašák, no neměl by si vlk změnit pseudonym na jiný, stejně dlouhý a stejně úderný ? Kašpárek, který si říká předseda vlády, metá kotrmelce na všechny strany a jde mu jen o jeho prospěch.

   Smazat
 4. A tím ČSSD dojela na svou korytářskou setrvačnost.Proč znovu zvolili Sobotku,když je jasný,že s ním půjdou do kytek.Chudáček se nechal hecovat Kalouskem a co teď?Babiš by byl hloupý,aby situace nevyuži. Po volbách je jasným premiérem, díky Bohu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kdyby koupil kobliha altneruv dloužek třista melounu a k tomu ještě ouročki a chtěl to druhy den po koupi od sralbotky vyrovnat a když ne tak podat exekuci na celou socanskou genoze partai a jejich majetky a druhej den by se mohl prohlasit kobliha za svateho a nesmrtelneho ani vatikan by nepotřeboval a lidi by skandovali at žije eštebe dost bolo havla a socanu nech žije naš babiš na věčne časi

   Smazat
 5. Všechny strany už ukázaly,co dokáží provádět s ekonomikou ČR.Jen a jen dluhy.Babiš vyniká v tom,že je schopen naši republičku ekonomicky pozvednout a to je to oč tu běží.Má mezery v zahraniční politice,ale to při jeho manažerských schopnostem to zvládne taky .Babiš premiérem je šance pro nás všechny.

  OdpovědětSmazat
 6. Oligarchická Ukrajina náš vzor,puč byl proveden v roce 2013 nástupem Babiše.

  OdpovědětSmazat
 7. NR! Opět jsem zjistil, že spíše raději vymažete slušný příspěvek, který neodpovídá vaší linii, než urážlivé a sprosté hovadiny. Myslel jsem, že tady získám oponenty mých názorů. Jelikož nekorespondují s vašími představami a vaší linii, tak mě mažete. Jsou tu opravdu dvě agitace a propaganda, ruská a americká, myslel jsem, že NR je něco mezi nimi. Není! Nejste nic pro dobro naší země. Klidně to zabalte. Kdo vám věří narazí zrovna tak jako příznivci Trumpa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl jste smazán a vy velmi dobře víte proč. Tenhle váš komentář ukřivděného hošíka je pokrytecký.

   Smazat
  2. To byl už druhý komentář. Smazali jste mi i chválu Baťových prvních májů, oslavu práce.Proč? Lhal jsem snad? Necítím se být ukřivděný hošík. Nevím čím jsem pro vás tak nebezpečný, když tu necháte daleko větší hovadiny a navíc sprosté. Moje představa demokracie je od té vaší odlišná. Je li někdo hulvát a spros´ták tak ho klidně mažte. Ale vy cenzurujete! Nejsem první kdo na toto poukazuje. Myslel jsem, že jste přeci jen lepší než ostatní. Nejste. Nebudu zde psát jen to co se vám líbí. Strácím iluze, že je v této zemi síla,která to s demokracií a naší republikou myslí upřímně.Jen škoda, že na můj příspěvek nemohl nikdo reagovat. No, vlastně vy jo.

   Smazat
  3. 16:29 babiš tu natahá migranty a včlení nás do 4 říše stačí jeho lidi stropnický telička zlatuška jourová maláčová na jeho idnes jse můžou podělat že by ve Francii měla vyhrát Le Pénová nadáváte na sobotku a on bude to samé možná i horší tak ano nebrat

   Smazat
  4. Pro Vlka. Vaše úvaha se mi jeví jako správná. T

   Smazat
 8. Opravdu demisí premiéra končí vláda? Co na to ústava?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zde jsou 2 linky, můžete si vybrat:

   - https://search.seznam.cz/?q=%C3%BAstava+%C4%8Desk%C3%A9+republiky&oq=ustava&sourceid=szn-HP&sgId=XhMz9AIuzBm14VM_QGAVQNwokS-iTSLMzSzaYGRokL%3D%3D&thru=sug&su=c&aq=2

   - https://search.seznam.cz/?q=%C3%BAstava+demise+vl%C3%A1dy&oq=ustava&sourceid=szn-HP&sgId=6MEH9AqjTXk16MuuzR9-6OwokS-iTSLjTnzNYGLMkL%3D%3D&thru=sug&su=c&aq=4

   Děkovat nemusíte!

   Smazat
 9. Tak Zeman " volí za parťáka " Babiše? Ztratí tím hodně svých voličů!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Vlku, bylo to na mě moc dlouhé, ale nepřesvědčivé, příliš z toho čouhá nenávist k Babišovi. Podle mne není Sobotka dobrý politik a jako volič ČSSD ho považuji za hrobaře této strany, V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím s vaším názorem. Slávka F.

   Smazat
 11. Jistě zvukový záznam nějakého paparaci pobaví, holt občané musí počítat s tím, že jim polezou s mikrofonem až do úst a s aparátátem hlavně ženám pod sukni. To prostě jejich IQ a potřeba peněz z nich udělá. Odstoupení velice špatné loutky, jako byl na politickém jevišti Sobotka, to nebylo určitě z jeho hlavy, ale z kapitálu, který ho vodí na špagátku a i za něj mluví, on jenom kýve hlavou s každým slovem, přesně jako loutky. Babiše ostouzet - vlastně ostouzet kohokoliv, kdo není loutkovodičům pohodlný (a ti zase pracují pod režiji "vyšších elit národa") je celkem u nás jednoduché. Stačí někoho nařknout z nekalého skutku a než se věc "vyšetří v potřebném znění", tak je jedinec "out". To ani soudruzi tak dokonalou souhru neměli. Takže nelze vůbec ničemu a nikomu věřit, hlavně ne ovšem mediím. BABIŠ si příliš vyskakuje ve volebních preferencích a je třeba mu přistřihnout křídla, proto zejména po krajských volbách byla spuštěna stavidla pomluv - a měsíce plynou, pomluvy také "věc se vyšetřuje", ale důkazy žádné. A to věřím, že snaha je tak veliká, že nepochybně pracuje několik fabrik na vyrobení důkazů a stále to nejde a nejde. Co je ale za tím Sobotkou, Kalouskem a jejich partajemi, kdo je nutí do tohoto jejich počínání, jací Mrázkové.... který tedy kapitál, co je živí, vodí, a mluví jejich ústy? Kterému kapitálu vadí Babiš? Nebo vadí kapitálu, že Babiš s nimi netahá za provázky, na kterých je Sobota a Kalous a celé jejich partaje. Vadí, že se vydal Babiš mezi tu politickou špínu? A proč? Když si mohl udělat z profesionálních politiků při svém jmění loutky k pohledání? A mohl s nimi tahat z pohodlí a pohody Floridy, Monaka... Tak to mi nedává rozum: jedna "kauza" zadruhou na Babiše, jako v panoptiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně stačí, co dělají Babišovci poskoci (Stropnický, Jourová, Pelikán, Ťok) a pak Babišovo virtuózní zapírání vlastního politického programu. Kdyby ho zveřejnil, to byste teprve měli o čem psát. Ale lidi jsou nepoučitelní, tak si v tom po volbách vymácháme čumáky dosytosti. MM

   Smazat
 12. Nevíme, kdo na těchto politických tricích vydělá, zda Kalous, Sabota nebo Babiš. Občané samozřejmě jako vždy při takovém tažení kapitalistických "elit" prodělají, ale ani si toho moc nevšimnou, že byla přitažena uzda. Zeman, ano , ten vlekle prodělává u myslících v množstvím menším, než malém. Možná, že je i cílem tohoto tažení Zeman, jeho rozhodnutí bude pro kapitál vždy horší než špatné a kapitál spustí svá stavidla pomluv. Ale pro občany Zeman najde řešení, které nedovolí, aby spadli spolu s počestnými partajemi do českého septiku. Zeman přes veškeré touhy a snahy kapitalistických diktátorů, kteří nepochybně vytáhnou hned celou paletu "Kubiceho zpráv", ve vhodnou chvíli, aby omráčený národ volil nuly + nuly + nuly, které nám nyní kapitál představuje jako "záchranářskou elitu". Nevěřím, že by byl v českém "elektorátu" takový potenciál hlupáků, který by se dal nachytat na chléb a hry (i když na fotbalových stadionech a před nimi ty pochyby o IQ v Česku rostou). Občané, nenechte se ohlupovat zkorumpovanými politiky, i oni plní jen příkazy svých nadřízených. Škoda jen, že do těchto hrátek byla zatažena a zcela zničena kdysi (hodně dávno) hrdá strana pracujících.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:18

   https://www.novinky.cz/specialy/dokumenty/174644-vysehradska-vyzva.html

   Smazat
 13. Ještě je tu "zavedený" institut "pověření sestavováním vlády" který je sice chucpe s Ústavou, ale nikoli nemožný v našich "končinách".

  OdpovědětSmazat
 14. Jmenování Babiše premiérem a protahování jeho vládnutí ve stylu Topolánkovy půlroční vlády bez důvěry až do voleb by bylo skoro jako z Února 48 "pan prezident všechny mé návrhy přijal "

  OdpovědětSmazat
 15. A pak přijdou volby kdy premiéra potvrdí voliči.

  OdpovědětSmazat
 16. Jde o něco jiného. Hoši tak dlouho privatizovali, až jim ti privatizéři (dnes oligarchové) přerostli přes hlavy. A ty poslance a ministry již k ničemu nepotřebují, natož aby si je ještě platili. Nahradí je snadno daleko kvalifikovanějšími lidmi z řad svých zaměstnanců. Bude to konec hry na demokracii. Poslanci aministři vč. těch, co nikdy nepracovali, skončí na pracovních úřadech. Teď to teprve pochopili, tak kolem sebe kopou. A k Sobotkovi? Sobotka nemusel do koalici s Babišem jít. Jenže, to by se nestal premiérem. To mu byl Babiš dobrý. A teď náhle je vše jinak? Nechť to čtenář ale nechápe jako obhajobu Babiše, není tomu tak! Taškařice s dluhopisy, kdy (podobně jako Trump v Sýrii) střílí na domnělého pachatele ještě předtím, než se něco vyšetřilo, je směšná. Ano, šlo zřejmě o dańový únik, který umožňoval Kalouskův zákon. Jenže ten ho připravil pro kámoše a co čert nechtěl, využil ho i Babiš (nakonec jinak než podle zákona ani postupovat nemohl). Takže trestného činu se nedopustil, nemorálnosti ano. A k dovršení všeho si nechal Sobotka (jako vystudovaný právník) poradit kolosální pitomost, aby začal obviňovat Babiše ještě předtím, než se něco prokázalo a prokázat vůbec mohlo. Pak nevěděl, jak z toho. Tak udělal ten krok, který udělal. Tak dlouho si chodil Sobotka se džbánem pro rozumy k TOP 09 a k lidovcům, až se ucho džbánu utrhlo. Jeho džbánu, ne těch jejich. Podle toho to taky dopadlo.

  OdpovědětSmazat
 17. Kalouskovec Sobotka a jeho sqadra v ÚVČSSD sází na taktiku že si prezident netroufne, ale on narozdíl od nich ví co je časová poslopnost a jak se vítězství ANO pak promítne do volby prezidentské

  OdpovědětSmazat
 18. Kalouskovec Sobotka a jeho sqadra v ÚVČSSD sází na taktiku že si prezident netroufne, ale on narozdíl od nich ví co je časová poslopnost a jak se vítězství ANO pak promítne do volby prezidentské

  OdpovědětSmazat
 19. Mnoho se dnes mluví o tom, že "nemorální" Babiš "optimalizuje" daňovou zátěž svých podniků, zatímco institutem EET "likviduje" ty, kteří až dosud daně neplatili či platili omezeně.
  A málo se přitom ale připomíná, kdo zde stál za vlastním nápadem zavést daňový tunel s názvem korunové dluhopisy, a kdo všechno to autorovi toho nápadu v PS odsouhlasil. A kdo všechno v té PS ani po zkušenostech opět .. nekonal.
  Protože nikoliv Babiš (a další stovky zdejších daňových "optimalizátorů") jsou skutečnými viníky tohoto svinstva. Jakkoliv se té příležitosti jistě rádi chytli, a to stejně jako se zas jiní chytili příležitosti napakovat se solární energetice.
  Sobotkovo ošklíbání se nad Babišem, kterého by dnes v dojemné shodě spolu s tuzemskými kalousky a fialy chtěl z politiky vyštípat, je projevem pokrytectví a zoufalství!! Nad budoucí ztrátou koryt, při kterých žili své tučné roky.
  I on osobně, a s ním i další poslanečtí vykukové, jsou totiž skutečnými viníky toho morálního marasmu, do kterého zavedli naši zemi.
  Bylo by proto nejlépe, aby z politiky vypadli. A už se do ní raději navraceli.

  OdpovědětSmazat
 20. Vlku, prober se.
  Socani neměli v prvé řadě brát do vlády lidovce.
  Přiblblé odmítání komárů, kteří jsou stále roky po převratu parlamentní stranou, je rovněž směšné, idiotské dogma, které druhým stranám nikdo nežere, protože komáři v parlamentu pracují ve výborech, spoluvládnou v krajích a komunálu. Skutečný chytrý politik by je pozval do vlády. Bohouš tam mohl ale vzít i Okamuru.
  Myslet si, že Sobotka, který sedí v parlamentu x-let a byl ministrem financí, nevěděl o Babišově podnikání je blábol, kterému sám nevěříš. Věděl to celou dobu a socani se SAMI odsoudili do role, ve které byla před nimi ODS, když byla ve vládě poskokem Top 09.
  Když pominu, že jsou všechny strany jen korytářské skupiny, poskakující podle bruselských not, za což můžeme poděkovat všem těm Veškrnům, Kikinům, Dlouhým a dalším vlastizrádcům z 90. let, tak pokud chtěl Sobotka zachránit svou stranu, měl vládu položit už loňský rok po vlastizradě lidoveckého prasete Hermana. I za tu cenu, že prohraje volby. Protože teď je nejen prohraje, ale dopadne v nich jako sedláci u Chlumce.
  Tohle divadýlko posledního týdne už není sebevražda, tu spáchal Bohouš během posledního roku, včetně posledního socanského sjezdu, kde si dalo poslední KO. Je to jen posmrtné uvolnění svěračů bandy neschopných, korytářských pitomců z vedení ČSSD. Sobotka je druhý Nečas, chová se tak odjakživa. Tohle věděla skupina kolem Haška velmi dobře, když se pokusila o lánský puč.
  Babiš nemusí v této chvíli dělat vůbec nic, jen se smát a preference mu stále porostou, díky ČSSD, nikoli díky jeho novinám.
  Babiše vytvořili politruci svou vlastizrádnou politikou v 90. letech.
  Tak se prober a přestaň psát tyhle nesmysly.
  Jediné, co ČSSD v této situaci zatím podržela, je zabránění změně zákoníku práce v neprospěch zaměstnanců, které si takzvaná pravice neustále přeje, což se ovšem může po volbách snadno změnit. Ale nemusí, záleží taky, jak by se k tomu postavil Brusel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:27

   Nechval dne před večerem !

   Smazat
  2. Souhlas.Vlk jako skalní volič ČSSD tohle ale nevidí.

   Smazat
 21. Vlkovo dílko, na to, že je svým způsobem spíš dogmatik, je tentokrát zdařilé. Jinak všichni ti, kteří kdekoho označují za blbce, vesměs sami příliš úsudku nemají. Budou se dožadovat pečených holubů rovnou do huby, čekat znovu a znovu, jak jim to někdo „nový“ zařídí. Když ne, zjistí, že to je blbec i kdyby nebyl. Potom znovu, někomu skočí na špek, místo aby si dali poctivé repete s klíči. Vždyť očividně, problém je v systému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, tato očividnost, jak se jeví, není vlastností většiny občanů.

   Smazat
 22. 0:32
  Nikdo nechválí den před večerem.
  Jde pouze o shrnutí reality.

  OdpovědětSmazat
 23. Pod článkem pana Vlka se opět sešla s nenávistnými výhradami a protestmi nejodpornější česká politická lůza (omlouvám se ojedinělým výjimkám)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlasný názor znamená, že jsme lůza ? Co jsi dědku potom ty ?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.