Reklama

.

.

pondělí 15. května 2017

Snowden oznamuje celému světu, že NSA vyvolala chaos v téměř 100 zemích

15. 5. 2017  AC24

Vynašeč z NSA Edward Snowden říká, že za ty nedávné kybernetické útoky vyvolávající chaos v téměř 100 zemích může Národní bezpečnostní agentura a NSA.Pouhý jeden den poté, co prezident Trump podepsal vyhlášku nařizující zlepšit americkou národní bezpečnost proti takovým útokům, útočí Snowden tvrzením, že za ten kybernetický útok s vymáháním výpalného, který zavřel nemocnice v Británii a ohrozil životy tisíců pacientů, může NSA.

 
Jen hodiny po tomto útoku tvrdí Snowden, že mu šlo zcela zabránit, kdyby NSA tolik netoužil po ilegálním špehování občanů.

Tento vynašeč tweetnul: „Jé: a co rozhodnutí NSA a vlády zřídit útočné nástroje, co útočí na americký software, když právě ty nyní ohrožují životy pacientů v nemocnicích,“ čímž naráží na to, že jsou to ty nástroje kybernetické války, přes které byl zbořen britský nemocniční systém.


Thefreethoughtproject.com hlásí: Když takto vinu za to přiřkl NSA, tak pak tweetnul: „A to i přes varování že NSA s vládou budují zranitelnost nebezpečnými útočnými nástroji, kterými lze zaútočit na Západní software. A tak teď už vidíme za jakou cenu.“

Expert na počítačovou bezpečnost Graham Cluley se Snowdenem souhlasí, když říká: „Tato americká zpravodajská služba našla bezpečnostní díry v software Microsoftu, a místo aby nějak decentně kontaktovali Microsoft, tak si je nechali pro sebe a využili je k účelům špehování. A pak zjistili, že jsou sami hacknuti. A bylo to přes ta slabá místa, která u Microsoftu zneužívali sami: ‚Bože, jak moc potřebujeme bezpečnostní záplaty právě proti nim.“

Snowden dále prohlašující, že je vlastenec, pak vyzval Kongres, aby pozval NSA na kobereček a žádal, aby uznali tu zranitelnost v tomto a v dalších systémech a snažili se řešit a kontrolovat zranitelnost, která tím vznikla. V tweetu uvedl: „Ve světle dnešního útoku je třeba, aby Kongres od NSA a vlády žádal, aby vyzradili další zranitelnosti v software, kterých bylo použito proti našim nemocnicím, pokud o takových ví.“

Tento vynašeč – kterého někteří nazývají zrádcem – aniž by moc vážil slovíčka – tweetnul: „Kdyby NSA a vláda soukromě prozradila nedostatky zneužité při útoku proti nemocnicím, které našla, a ne jen ty, které od ní unikly, tak by k tomu asi nedošlo.“

Vina podle Snowdena leží na bedrech NSA a šlo tomu zabránit. Rozvinul to ve svém následném tweetu. Tento bývalý kontraktor NSA řekl, že vládní agentury by měly soukromě oslovit nemocniční systémy a odhalit jim zranitelnost Microsoft Windows už před řadou let, místo aby ty nástroje průniku nechaly padnout do špatných rukou a ohrozily tak životy.

Tweetnul: „Kdyby v tomto konkrétním případě NSA a vláda vyzradily zranitelnost, když na ni přišli, tak by nemocnice měly roky, ne jen měsíce, aby se na to připravily.“


Ač je pravda, že Microsoft už neposkytuje aktualizace a záplaty pro platformu XP, tak Snowden poukazuje, že bezpečnostní agentury mají z pověření národním zájmem vyplývající odpovědnost se o to postarat a všechny známé zranitelnosti v XP. Tweetnul: „Jestli vybudovala NSA zbraně k útokům proti Windows XP, které odmítl Microsoft záplatovat, a ty pak padly do nepřátelských rukou, neměla by pak NSA sama napsat takové záplaty?“Leckdo by mohl říci, že Snowdenovy poslední poukazy dávají dost smysl. Microsoft nemusel pokračovat s podporou svých stárnoucích platforem, ale pak by se do toho měla vložit NSA a poskytnout bezpečnostní záplatu. Nebo přinejmenším o této chybě lidi informovat.

A opět to vypadá, že Snowdenova slova usvědčují jeho bývalého zaměstnavatele. Snowden v dokumentu, který zahýbal světem, Občanské fórum (2014) předstoupil před kameru a řekl světu, jak až účinné ty NSA systémy jsou, a varoval všechny Američany i občany světa před nebezpečím kybernetického válčení.

Teprve teď údajně svět začíná chápat, jak pravdivě se tyto předpovědi naplňují. Spoušť už někdo stiskl a svět už je ve válce. Je tu ale problém, že nikdo přesně neví, kdo teď mačká ty spoušti. Ale podle Snowdena NSA ví, jak to napravit.
 
 
- - -
 


19 komentářů :

 1. Jeste by bylo dobre uvest, kolik zemi SS prepadly, pripadne v kolika zemich provedly SS prevraty!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ŠOKUJÍCÍ PRAVDA O USA
   • 200 let terorismu USA:
   www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
   www.olser.cz/9947/200-let
   • agresia USA:
   www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
   • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
   • www.novarepublika.cz/2017/04/paul-craig-roberts-vlada-kretenu.html
   • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/boston-globe-usa-brzy-zkrachuji-pokud-budou-tolik-utracet-na-valky
   • http://narodnidemokracie.cz/a-dost-je-nejvyssi-cas-zastavit-rozpinavost-usa-a-nato-v-ceske-republice
   • dalajláma:
   www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
   • IS popravuje a řeže hlavy (video):
   http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
   • seriál o 11. září:
   www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
   • stop imigraci (video):
   www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
   • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
   • http://byznys.ihned.cz/c1-63221970-usa-cina-nejvetsi-ekonomika-sveta-po-150-letech
   • www.novarepublika.cz/2017/03/michael-snyder-11-otresnych-skutecnosti.html#more
   • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
   • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

   Vymazat
  2. Šokující pravda o USA: za všechno světové zlo může přece Putin, v našich pravdivých masmédiích to melou od rána do večera a od večera do rána. Prej toho Trumpa také zvolil Putin a ne američtí občané.

   Vymazat
  3. PAW
   Kdyz nebylo SSSR , tak si imperalisti stejne nasli duvod k rozpoutani obrovskych jatek -
   I sv. valku.
   A to nemaji na koho svest !!!
   Ovsem veci nejdou realizovat jen jednou organizaci.
   Pred nejakym casem zase neurvale posedly svet neodbytne POSEDLOSTI.
   Kazdej skoro je posedlej necim.
   Vcera jsem narazil na clanek, kterej se roloval na pocitaci asi tak na 3 METRY ! A celej byl o problemech demokracie!! To je neco jako vcerejsi buh. FATA MORGANA od vecera do rana .
   To maj posedli nejradsi. Neco co neexistuje ani nemelo sanci nikdy existovat...
   Mnozstvi , neuveritelna se zabyvaji UTOPIEMA. Potom neni divu, ze Dolf takovi PSYCHOMAGORY posilal do koncentraku.
   Mel tech svejch taky dost..
   PAW

   Vymazat
  4. PAW
   Jeden cisar z Persie byl znamej svou posedlosti valcit. Na nic jinyho neyslel. Vytah na Recko a kazal postavit most ale more most rozbouralo.
   Tak nechal more zbicovat jako potrestani.
   Valku prohral. Protoze byl imbecil.
   Mel nechat zbicovat POCASI $$^&&.
   Komunisti vecne pisteli o iniciative...
   Ale lidi predstirali posedlost ale pouzivali iniciativy jinak. Premistovanim..
   To se taky zvalo Materialismus..
   At se deje dnes cokoliv na svete , nic se neobejde bez Putina.!! Je vzdy ve stredu deni..
   Furt za nim nekdo Dolejza, ale Putin se nechce kamaradit /hlavne s padouchama/ a radsi hraje hokej, jezdi na medvedech v tajze , chrape doma v noci ale muze za agrese , spatne volby a chce prepadnout zapad kazdy den!!
   Zapad se trese kdyz jde na zachod, jakej pruser se z toho zase pojde..
   To je z tech posedlosti panikou, chaosem a neumernym strachem.
   Ani si tak svoje miliony neuzijou..
   Ale neni mozne nechat Putina treba zbicovat. Ne. To je presne situace , kdyz se treba nekdo topi.
   Mlati sebou zoufale, kope do vody, dusi se jak husa na pekaci , mrska sebou ve snaze se zachranit /A muzeme prave Putina prirovnat k te vode/. Kdyz jedine co pomuze je si lehnout a v klidu dychat a OXIDOVAT !!
   A voda /JAKO PUTIN / vas dokonce Nadnasi ^^&^!
   A BEZ POSEDLOSTI...Dokonce..
   PAW

   Vymazat
  5. PAW
   Uz Svejk provokoval svoji posedlosti KLIDEM.
   A k lidem .
   Dalsi jsou treba posedli fotbalem, az nevidi ze jejich muzstvo se jiz davno prejmenovaloz nazvu mesta na treba EMIRATY. Ani si neprectou na trickach , ktere si predrazene kupuji.
   O deni kolem sebe nemaji zajem a tak DENI KOLEM NICH NEMA ZAJEM O NE!!
   Kdyz uz se vyskytl terorismus ,spojil se s posedlosti .A nejde s tim prestat..
   Jak jinak. Vsude se buduje nova Sarabie , v byvale Jugoslavii,s pomoci NATO, EU a USA.
   Stoji za povsimnuti a jako dukaz , ze vsichni novinari se drzeli na strane islamistu a ani jeden nebyl blizko srbu. Udesna a besnici propaganda pak odkazovala presne na posedlosti do vsech moznych LZI!!
   V zajmu afroarabu a jejich masakru..
   Kde nejsou posedli,TAK NA TO SAKRAMENTSKY DOPLACI.
   Operace ENDURE FREEDOM /nekonecna svoboda / se vyvinula v Chalifat v Mosulu, kde je nafta, zbrane jsou dodavany vsude kde nafta je /Kirkuk/ atd..Take Syrii se dostava hodne nekonecnosti v podobe te posedlosti do svobody...
   Buh taky byl nekonecnej..
   DRIVE se cenzurovalo vymazanim jednoho slovicka , nebo jedne zavadne veticky.
   Ale od te doby,co Merchel vyhlasila valku na lidi co obcas napisou co si mysli na pocitaci, vypukla posedlost dalsi..Aby se tak vytvoril prostor pro afroarabske a jine zalezitosti , ktere jsou MIMO KAZDOU "nemravnost" a tak je vse v nekonecnu..
   Ktery kdyz jednou zacne...Nevi kdy skoncit...PAW

   Vymazat
 2. to jsou kecy, můžou za to palestinci, irán, putin a tlustej kim, taky asad (must go), zapomněl jsem na stb a komunisty, číňani od 2 let věku a vůbec všichni nepřátelé úžasné židovské říše

  OdpovědětVymazat
 3. Není pravda, že yenkýští fízlové našli díry v bezpečnostním systému Microsoft. Microsoft tam díry má ÚMYSLNĚ a právě proto, aby přes jeho software mohli yenkýští válkychtiví psychopati (k nimž Gates jednoznačně patří) fízlovat celý svět a podnikat kyberútoky kdykoli na kohokoli.

  OdpovědětVymazat
 4. Cluley říká, že NSA našla bezpečnostní díry v software Microsoftu. Ale co když je to ještě horší a ty tzv. díry byly do systému firmami na základě příkazu bezpečnostních služeb standardně zakomponovány. Co když je to stejné jako s těmi slavnými mikroprocesory od IBM, které jsou vyráběny se zadními vrátky, aby bylo možné obejít antivirovou ochranu. Vše, co je unifikované, jistojistě obsahuje "kurvítka", a to včetně HW i SW. Dnes se ta kurvítka dávají snad do všeho a nepochybuji, že jsou součástí mobilních sítí nebo třeba i tzv. bezpečnostních systémů pro určení polohy pro auta.

  OdpovědětVymazat
 5. Zaznamenal jsem, že to tak nějak pochází od NSA. Tak nějak mi připadá, že ta organizace se chová jako rozbujelá rakovina: bez kontroly, destruktivně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je možné, ale NSA je pouhopouhý technický nástroj, který si někdo platí a který si úkoluje

   Vymazat
  2. před časem jsem viděl nějaký film, který porovnával početní stavy amerických tajných služeb a NSA v něm jasně všechny mnohonásobně převálcovala - když chce totiž někdo řídit a kontrolovat celý svět pod heslem Pax Americana, tak na to necelá tisícovka amerických vojenských základen s khaki mozky po světě rozhodně nestačí, pouze kvalifikovaní specialisté třeba dokáží pomoci s identifikací všech jednotlivých peněžních převodů v rámci SWIFTu apod.

   Vymazat
 6. faktickými výkonnými architekty netu jsou členové tajných služeb,Big Bill,ani nikdo jiný není čistým
  je prostě členem mafie,ryba smrdí od hlavy od "nepaměti"

  OdpovědětVymazat
 7. Snowden je statečný chlap a odhaluje jejich špinavosti.
  Pánové budete jse divit ale vyšla záplata na win XP. Já je měl rád.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slyšel jsem to o záplatě pro XP, ale neobjevil jsem ji. Kde to je k nalezení?

   Vymazat
  2. Kocuro Pablo tady je článek:
   https://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-udelal-necekany-krok-kvuli-wannacry-vydal-zaplatu-pro-windows-xp/sc-4-a-187652/default.aspx

   Vymazat
  3. Díky tak jsem to tam to tam přidal.

   Vymazat
 8. Tak už nemusí agenti bloumat po všech státech,stačí na to elektronika a agenti v teplé kanceláři mají státy jako na dlani.Stačí se podívat na bezpilotní letadla,můžou bombardovat,kde se jim zamane.

  OdpovědětVymazat