Reklama

čtvrtek 4. května 2017

Sobotka nerezignuje

Erik Best 4. 5. 2017      EB
Podle skotského básníka Roberta Burnse i ty nejlepší plány myšek a lidí často nevycházejí. U těch špatných je to pak téměř pravidlem. Bohuslav Sobotka dnes chtěl nakráčet na Hrad a podat demisi vlády, z Hradu ale dorazila zpráva, že prezident Miloš Zeman přijme pouze Sobotkovu rezignaci na post premiéra. Takový postup se opírá o kontroverzní čtení článku 73 Ústavy, které rozlišuje mezi podáním demise předsedy vlády a ostatních ministrů. Stejně důležitý je i článek 68, který by obdobně mohl prezidentovi dovolit, aby jmenoval nového premiéra, aniž by vláda následně musela znovu žádat o důvěru. S pomocí obou by se tedy Zeman mohl rozloučit se Sobotkou a bezprostředně poté jmenovat nového premiéra, přičemž by všichni ostatní ministři zůstali ve funkcích. To by platilo i pro Andreje Babiše. Sobotkova dlouhá politická kariéra by tak skončila velkým pádem. Pokud nechce být jedinou obětí svého špatného plánu, zůstane českým premiérem.

72 komentářů :

 1. Naprosto správné a v souladu s Ústavou ČR. Vláda, jako kolektivní orgán, o žádné demisi vlády nehlasovala. Z toho vyplývá , že v souladu s Ústavou podává demisi pouze předseda vlády. Bohouši, Bohouši, kdyby ses řádně učil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotka páchal sebevraždu ČSSD v přímém přenosu!
   jedna ruka s Nečasem nebo Bendou.
   POLITICKÉ MRTVOLI NÁM ZASE BUDOU CHTÍT VLÁDNOUT.
   zabraňte jim v tom!!!

   Smazat
  2. Až na to, že by sis měl doplnit vzdělání. Máš dodělanou celou základku? Mrtvola se skloňuje podle vzoru žena- tedy - politické mrtvoly - a ne mrtvoli ty mrtvolo. To je tak, když si lopaty koupily počítač, ale že by si zaplatily kurs českého jazyka, to ne.

   Smazat
  3. OK, takže jde ještě o článek 76.
   -----
   Článek 73
   (1) Předseda vlády podává demisi do rukou prezidenta republiky. Ostatní členové vlády podávají demisi do rukou prezidenta republiky prostřednictvím předsedy vlády.
   (2) Vláda podá demisi, jestliže Poslanecká sněmovna zamítla její žádost o vyslovení důvěry nebo jestliže jí vyslovila nedůvěru. Vláda podá demisi vždy po ustavující schůzi nově zvolené Poslanecké sněmovny.
   (3) Podá-li vláda demisi podle odstavce 2, prezident republiky demisi přijme.
   Článek 74
   Prezident republiky odvolá člena vlády, jestliže to navrhne předseda vlády.
   Článek 75
   Prezident republiky odvolá vládu, která nepodala demisi, ačkoliv ji byla povinna podat.
   Článek 76
   (1) Vláda rozhoduje ve sboru.
   (2) K přijetí usnesení vlády je třeba souhlasu nadpoloviční většiny všech jejích členů.
   --- Děda.

   Smazat
  4. Omluvte Bohouše. Třeba zrovna chyběl, když se to bralo.

   Smazat
  5. 19:39
   Dědo,
   opisováním textu Ústavy toho laikům moc neřeknete. Odborný (i politický) výklad k tomu podává Zdeněk Koudelka v Parlamentních listech:

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Exposlanec-CSSD-Sobotka-je-odvazny-ale-jako-antibabisovec-neduveryhodny-Mozna-demisi-pojal-jako-velke-gesto-spojene-s-odchodem-z-politiky-486339

   Smazat
  6. 19:53 To pane Kopecký jsem jen trochu využil a vychutnal si možnost, a trochu pobídl další, udělat si na věc taky názor vlastní.

   V reakci na doby starší, kdy například v celé republice to vřelo diskuzemi a hrůzným odsuzováním "2000 slov", ale tyto nikde nebyly k přečtení.

   Tento zlozvyk, dodnes v politice silně přetrvává. Ještě moc lidí nezajímá co je v zákonu, co je v originále, co je realita, co je pravda.

   A sám Koudelka? Ano, chytrý a výkonný je. Ale až moc. Z mé strany z minulosti absolutní nedůvěra.

   http://zpravy.idnes.cz/smazane-prispevky-na-blogu-zdenka-koudelky-fk8-/domaci.aspx?c=A130510_155838_domaci_klm
   --- Děda

   Smazat
  7. Po matce všech bomb je tady Sobotkova Matka všech demisí.

   Smazat
  8. Tak je jasné, proč po tom Zeman tak skočil, než Bohúšú dojde co činí. P.K.

   Smazat
 2. Bylo by to nejlepší řešení.
  Ale pak nechápu nadpis článku:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. května 2017 14:42
   Nadpis je jasný, Sobotka nechce rezignovat sám. chtěl zrušit celou vládu a pak ji postavit bez Babiše. Pochybuji, že nevěděl, jak se věci mají. Ale zřejmě doufal, že Zeman s ním bude spolupracovat. Jak ale k tomu došel, to mi hlava nebere. P.K.

   Smazat
  2. Výklad Ústavy je jedna věc a její znění druhá. Přímo v Ústavě není přesně vyloženo, jak má být podána demise vlády. Hovoří se o dvou bodech, prezident v prvním odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, ve druhém odvolává vládu a přijímá její demisi. V dalším bodu Ústavy předsedu vlády jmenuje prezident republiky a na jeho návrh jmenuje ministry. Dosavadní výklad byl takový, že tím je dána zodpovědnost ministrů premiérovi. Z toho je tradičně vyvozeno, že podáním demise premiéra končí i vláda. Nicméně výklad prezidenta je možná jiný a nakonec bude záležet jen na něm, jak se zachová. Pan Best má pravdu – pokud prezident bude trvat na svém výkladu, může se stát, že žádná demise nebude. TnT

   Smazat
  3. V roce 1948 podali pravicoví ministři demisi,Beneš ji přijal a ostatní ministři zůstali a premiér Gottwald sestavil ze zbytku novou vládu a ještě jí doplnil....

   Smazat
 3. Tak jestli by toto byla opravdu pravda, tak opětovně pan president ukázal celému národu, kdo tu stojí pevně oběma nohama na zemi. Super a jedině palec nahoru. No uvidíme co čas ukáže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On pan prezident je hlavně mimořádně mstivá osoba a Sobotkovi a dalším soc.dem. nemůže odpustit tu zradu při volbě prezidenta.

   Smazat
  2. 18,58 z vysvětlení vysvítá, že za vše může jako vždycky Zeman a z povzdálí ho jako vždy řídí Putin


   Smazat
  3. Tak máme být Křestany a nastavovat tvář nebo vítat muslimy i s jejich kamenováním a pomstou?
   To vypadá, že křesťanské hodnoty podporujeme jen když to vyhovuje naší partaji a kapse.
   Vzpomínám si i na premiéra ČR, který odklonil peníze, aby nemilovaná manželka nedostala své. Že by se jí za něco mstil, za zradu?

   Smazat
  4. "Sedm hodin ráno, to je zatraceně noční doba, kdy normální lidé spí a nejednají..." Tak tato slova vypustil ten geniální vůdce českého národa. Všichni, kdo musí vstávat v 5 do práce a hákovat od 6ti, všichni, kdo musí makat na noční šichty, jsou podle génia nenormální. Ať žije prezident Zeman. T

   Smazat
 4. Sobotkova "kariéra" skončila tak jako tak!
  Jen si to stále ještě nechce připustit. Po namydlených schodech to jde totiž jedním šupem ...

  OdpovědětSmazat
 5. Soudruh (nebo bratr, sestra, nebo přítel, nevím, jak se v ČSSD oslovují) Sobotka nechce platit za kauzu Altner, stejně na to nemá. Nechce už také nadále velet na Titanicu, který už také díky němu jde ke dnu. Co ale chce dnes zcela určitě, tj. přestoupit na záchranný člun, který ho dopraví do přístavu s názvem Brusel. Už mu tam chystají židli, je to přece jen kvalitní úředník evropského střihu :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Sobotka je ufon:-D
  Milouš ho vyškolil přímo v sále, že krizi způsobil on, což je pravda,a odešel
  ze sálu.
  Sobotka tam stojí a blábolí ty svoje mantry, kterým nevěří nikdo, kromě něj:-D
  Větší blb tady kromě Nečase, ještě nebyl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ba jo, Tupolánek byl ještě o patro níž.

   Smazat
  2. 16:09 mluv za sebe, ne že Sobotkovi věřím, stejně tak nejsem rozhodnut hned tak věřit Zemanovi, o Babišovi pochybuju. Už dávno nejsem adolescent, abych to při nějakých těch znalostech, viděl tak jednoduše.

   Smazat
 7. Sakra, tak mě nějak Bohouš Sobotka připomínal Edu Beneše, když abdikovala v roce 1938 a odletěl do USA vykládat své rozumy. Jeden větší blb než druhý a pak, že se historie neopakuje. Míla Zeman opět vyškolil svého bývalého soudruha, ten tam stál věren své povaze-idiota. Mílo díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:41 napsat o osobnosti Dr. Edvarda Beneše něco takového, svědčí nejen o neuvěřitelné neznalosti, ale o povýšenosti, pokud ne zaprodanosti lidské nemorální nuly. Edvard Beneš odletěl do Britanie, tam se mu po nemalém diplomatickém úsilí zdařilo ustavit a k uznání dotáhnout Čs. exilovou vládu, překonat v rozhodující míře důsledky Mnichovské dohody a tím dosáhnout obnovy ČSR v předválečných hranicích proto, že ČSR byla, především úspěšné diplomacii Edvarda Beneše, uznána vítěznou mocností nad Velkoněmeckou Říší a jejími spojenci. Odpadnutí Podkarpatské Rusi / Zakarpatské Ukrajiny bylo důsledkem „referenda“ organizovaného SSSR a mezinárodně právně uzavřeného až prezidentem Antonínem Novotným v roce 1967, když předpokládal, že tak vykompenzuje svoje obstrukce při požadavcích SSSR na přítomnost Rudé armády v ČSSR (krom spojovacího praporu s ostraho ve Kbelích). Zasloužil bys, 16:41, rozbít hubu za všechny ty, kteří se o existenci ČSR, ne bez obětí, zasloužili. Blbost tě neomlouvá, povýšenost tvých soudů usvědčuje.

   Smazat
  2. 22:45
   Díky jem rád, že jsou mezi námi ještě soudní lidé a ne jenom cvičené opice.
   Václav

   Smazat
 8. Tak jak to tedy je? Půjde plešoun do kopru nebo ne? Von si to jako rozmyslel? Včera hrdina a dnes posera. Takové divadlo se může přihodit jedině v Czechichii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč "plešoun", proč podiv nad změnou jednání ve změněné situaci? Blbečci všech vzrůstů spojte se. Bude líp (jak komu).

   Smazat
 9. ČSSD s takovým troubou, už nikdy nemohu volit. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S takovými trouby ...ono jich je víc...

   Smazat
  2. Vaše Jasnosti Horáku, ČSSD jsem nikdy nevolil, jenže taková strana nestojí a nepadá s každým jedním předsedou, jako současnému systému nepříliš pohodlná bude mít, pokud se nehodlá polepšit, víc a víc problémů. Takhle za bukem skončí všechny partaje skutečně "u moci". Nechápete?

   Smazat
 10. To nebyla demise , ale nepodařená sexmise, kdy se z rázně slibujícího muže vyklubal jen užvaněný eunuch.

  OdpovědětSmazat
 11. Zeman dobře věděl, že Sobotka nejede podávat demisi, Sobotka a sociální demokracie to oznamovali od včerejška. Mělo jí o stejnou poradu, jako nejdřív s Babišem a pak s Bělobrádkem. Zeman z toho udělal pokus o ponížení Sobotky, ale sám se projevil jako křivák. Sám opustil sociální demokracii, založil svoji trucstranu a od té doby dělá na sociální demokracii jeden podraz za druhým. Teď to vyvrcholilo. Když to takhle bude pokračovat dál, ztratí Zeman sociálně demokratické voliče, já sám už ho určitě znovu volit nebudu.Není to státník, ale intrikán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně tak!

   Smazat
  2. naprosto správně napsáno, on byl informován, že se o demisi dnes nemá jednat, řekl jen půl pravdy, ostatně jako vždy
   je to starý podrazák, stačí se podívat i na to jeho manželství, křivák, globalista co si dělá z lidí pr..l a oni mu to jako hlupáci neskuteční naprosto žerou,
   no to je úroveň
   o migraci nemluví, ono se to už dost u nás černá a to se špatně dá okecat a co hlavně, že ho budou ta hovada volit

   Smazat
  3. Jaká hovada, strejdo? Nebylo koho jiného volit, nebyl výběr, Schwarzenbergské Číro nepřicházelo v úvahu. MM

   Smazat
  4. O čem je podle vás politika? Můžete mi jmenovat jediného opravdového státníka, který v tom našem Absurdistánu hraje fér?

   Smazat
  5. Dnešní tzv. podání demise bylo fraškou z obou stran. Pražskou kavárnu rozhodně nemusím, ale Zeman nemá na to, aby byl prezidentem české inteligence. Zatím se žádný takový kandidát nejeví. Bohužel politická pravidla vylučují, aby slušný inteligentní člověk šel do politiky.

   Smazat
  6. Co to je "prezident české inteligence"? Prezident pokračuje v pro-české politice. Kolaboranta Schwarzenberga zesměšnil při volbě prezidenta, kolaboranta Sobotku zesměšnil dnes. Rád zesměšňuje. Ale také rád čte, jako správný intelektuál. A má vizi, že je nutné spolupracovat i s Ruskem a Čínou, že tam je budoucnost českého průmyslu tak je dynamicky se rozvíjející trh, kde by se české firmy měly uplatnit.

   Smazat
  7. 18:57- mám tomu rozumět, že "pražská kavárna" a "česká inteligence" působící v politice jsou ti neslušní?

   Smazat
  8. 17:39
   Nevím co pan president věděl, ale vím co jsem viděl na ČT a - projev S. botky že vláda podává demisi. Teda pokud to nebyl nějaký vtip ze strany ČT. Slovo dělá chlapa.
   VáclaV

   Smazat
 12. Z brífingu presidenta republiky:
  President oznámil, že : "SEKRETARIÁT ČSSD MĚ VČERA VEČER INFORMOVAL, ŽE PŘIJDE PREMIÉR VLÁDY PODAT DEMISI"

  Sobotkova partaj něco řekne a příští den je všechno jinak! Dá se s jistotou říci, že si z presidenta dělali prdel! Následně ho z tohoto důvodu president "vyškolil" jejich předsedu (hihihi)jako malého synka!

  Zajímavé poslouchat Sobotku, (už deset let tvrdím, že takový člověk nemá v politice co dělat) protže při jeho kecech mi to silně připadá kecy komunistů na úrovni okresu, kdy "perlili jen ve frázích" třeba hodinu a přitom nic neřekli, natož něco nového!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunisty milý anonyme vynechte. Oni nic podobného neřešili.

   Smazat
 13. 17:39-Jste obyčejný lhář!Zemana ze strany vlastně
  vykopli právě ti,co se moci v partaji zmocnili po
  něm.On žádnou stranu nevytvořil po údajném útěku
  od ČSSD.Byl odejit a nová strana se nechytala.Tak
  se mu socani odvděčili za vyzvednutí partaje do
  výšin,o které vlastní vinou přišli.Socani jsou
  verbež,od které je třeba dát ruce pryč.Nemám
  Zemana rád pro jeho posedlost EU a touhou po
  euru.Vyvěšení hadru EU na Pražském hradu proto
  považuji za urážku národa.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeman vytáhl sociální demokracii z nicoty na výsluní. On ty pablby udělal. A oni ho pak zradili při volbě prezidenta.

   Smazat
  2. 19:34 pravda, Zeman vytáhl socdem z nicoty a současně ji použil jako politický výtah, když v předchozích variantách se nedařilo. Skutečným socdemákem není a nikdy nebyl. Jako prezidentovi mu zřejmě hlas ponesu, protože ze všech dosud známých možností je Zeman ta nejméně špatná. Alespoň co do pronárodní orientace.

   Smazat
  3. pane Majevský máte úplnou pravdu. Ale trochu mne povzbudil tím (míněno p. president), že řekl že by souhlasil s referendem o odchodu z NATO a EU.
   Václav

   Smazat
 14. Většího trapáka a kašpara, jako je Sobotka, jsme tu ještě neměli. Zesměšnil svou vládu, partaj a nejvíc ze všeho sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu partaj zesměšňují i ti další "socani", které si tam nechal navolit. Např. tlachal Zaorálek - strašné! Strana přihrbených kolaborantů, podlézajících ukrajinskému fašismu a Velkému Protektorovi za oceánem, papouškující Schulzovi a Merkelové nesmysly, ta strana se nedá volit!

   Smazat
 15. Určitě Zeman není takový křivák jak jeho předchůdci.Klaus zlikvidoval OF podrazama,pomohl rozkrást Česko pomocí Viktora Koženého za to mu věnoval celou flotilu jako premier ještě navrch mu přes PS odsouhlasil 100 mil korun na opravy.To si Kožený chtěl vyzkoušet v Rusku a ti sním vyjebali. Tak že Zeman je určitě lepší prezident než by byli třeba Dinsbír( to bychom byli pod ašákama) nebo uhuhňaný Schlafenberg.(to už bychom byli v německé prdeli). Tak jsme tam taky, ale přes EU filtr.

  OdpovědětSmazat
 16. :)))
  Lež má krátké nohy
  ..kdo jinému jámu kope...leze leze po železe,
  nedá pokoj, až tam vleze..sám do ní padá*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vlk vlku oči nevyklove!

   Smazat
  2. :)) dobrý.
   ..to jako že Zeman není chlap když nesnese pravdu a odejde :)))*

   Smazat
 17. Jiří Jírovec4. května 2017 19:19

  Zeman odešel, když ukončil setkání. Dokonce nemohl předpokládat, že Sobotka nezdvořile použije hradní prostory k tomu, aby před novináři ještě jednou neomlel, jaký je Babiš darebák. ČT samozřejmě ukáže jen to, co potřebuje.

  Krize se týká klesajících preferencí ČSSD. O nic jiného přece nejde. Když ČSSD další volby nevyhraje, Sobotka jako její předseda končí. To je jasné a tak se chytá stébla Babiš. To ostatně dělá již od krajských voleb.  Zákon se nedá zneužít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že je Babiš gauner a estébácká kreatůra je také jasné. Ty uveřejněné odposlechy ho usvědčují nejen ze lži, že své noviny neovlivňuje, ale i z protizákonného shromažďování choulostivých informací zneužitelných pro vydírání či odpravení. Leo

   Smazat
  2. Hele - nech Babiše na pokoji ty posero 19.33. Asi jsi taky tenkrát žral tu Kubiceho zprávu - ne? A taky před volbama! Jak je to pořád stejný! Co už jsme si zažili - třeba to šíleně nechutný divadlo s Vítkem Bártou, nebo jak si dovezli ti "bojovníci s korupcí" do parlamentu chlapa odsouzenýho za korupci, aby jim odsouhlasil vládnutí, nebo jak si přes noc vytvořili tu šílenost LIDEM s tou píčou Karolinou Peake - tady už bylo takových hnusných komedií, že snad jsme asi ze všech zemí světa ta nejpitomnější. Celému světu pro smích - asi nás berou, jako že předvádíme nějakou reality šou - i v televizi jsme samá reality šou, my už nic jinýho neumíme. Ale slušní a rozumní lidé v tom musejí žít!! Nejhorší je právě ta bezmocnost proti těmhle stvůrám a lumpům zakročit - jsou horší než byla totalita. Mnohem horší! Taková hnusná divadla - že se drobet nestyděj! Choulostivá "informace" - co tím myslíš? Ty odposlechu! Zas už se přetřásají nějaké odposlechy - jako když ubíjeli ty svině Ratha - a že neubily ty svině tu spoustu sprostých zlodějů a hlavně zločince, kteří prodali naši vodu! Umíš si vůbec představit, že česká voda nepatří lidem, ale nějakým hajzlům, kteří nám ji draze prodávají? To je zločin tak odpornej, jak to, že za něj ještě někdo nevisí? Ty ovlivněnej novine - takový sračky! Proč něco takovýho lidi mediím pořád žerou - ty nemáš v palici mozek? Nech Babiše na pokoji a podívej se co předvádějí ti komedianti za sto tisíc měsíčně!

   Smazat
  3. 19:33 - ale ten seznam lumpáren, co Babiš přečetl v parlamentu, byl nádherný. Babiš neni Nečas, aby ho gauneři sundali na neproclenou kabelku.

   Smazat
  4. 19:46 nejste sám, kdo míchá útržky pravdy, svých dojmů a pocitů, mainstreamu a propagandy, bez logiky a nadhledu do nic neříkající kaše, která potvrzuje jediné: Volby mohou změnit figury, existující nemorální systém ne.

   Smazat
  5. 23:29 souhlasím s vámi. A zejména s poslední větou. T

   Smazat
  6. Anonymní4. května 2017 23:29
   Systém tvoří lidé a my voliči máme možnost, poslat do systému morální lidi. V současné době ještě lidi, kteří cítí sounáležitost s národem a odmítají světovládu, která považuje národy za překážku své neomezené moci. V Maďarsku bojuje osamocený bojovník, vyšleme mu pomocníka. Volme SPD – Tomio Okamura. P.K.

   Smazat
 18. bohoušek i andrej do koše

  OdpovědětSmazat
 19. Tady chybí rozhodný politik. Putin to má ujasněné: Oligarchové, vezměte si své majetky, nezákonně získané, ale nestrkejte nos do politiky. Chodorkovskij tomu neporozuměl, tak o velkou část majetku i svobody přišel. U nás je v podobné situaci Babiš, ale není zde nikdo, kdo by ho usměrnil. Že majetek získal nezákonně, o tom snad nikdo nemůže pochybovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:29 hm, nezákonně, jak se dalo, že. V nemravném prostředí. Fakt je, že slušní lidé to nedělají. Také tak nebohatnou.

   Smazat
 20. JE TO PROSTÉ,ZA BUREŠEM JSOU ZNIČENÉ ŽIVOTY A MRTVOLY TĚCH,CO MU STÁLI V CESTĚ ZA MAJETKEM.TI KDOŽ DOSUD NEPOCHOPILI,ŽE BUREŠ DĚLÁ V TV ZE SEBE BLBA,TO ABY PITOMCI S NÍM SOUZNĚLI,BUDOU MUSET PROCITNOUT.ALE DĚLAT ZE SEBE BLBA,TO SE MU DAŘÍ SKVĚLE.NICMÉNĚ,TO POVĚSTNÉ UCHO,UŽ MÁ VELKÉ TRHLINY A JE OTÁZKOU ČASU,KDY SE UTRHNE ZCELA.ČEKÁ HO BASA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou u Bureše takové mimikry. Parazit se tváří že je dobrodiním pro svého hostitele.

   Smazat
 21. Vážený anonyme, pokud jste tak dobře informován řekněte mi jak ti schopní podnikatelé, o jejichž majetky je připravil Babiš přišli ke svým majetkům. Bylo to čisté? Zákon kapitalismu velké ryby žerou malé ryby. Co všechny ty korporace nadnárodní? Babiš se chová tak jako oni, ale na rozdíl od jiných je on národní, i když je Slovák a odvádí daně v Česku. Kolik takových je? Spočítejte si náklady na PS České republiky a zjistěte kolik platí Babiš na daních. Pak poznáte, že v podstatě PS částečně živí ze svých daní.

  OdpovědětSmazat
 22. Naprosté selhání Sobotky.
  Měl se jako první oznámit u prezidenta o čem uvažuje a ne bez projednání s vedením a ministři oznámit demisi.Byl oznámen datum,že půjde za Zemanem ohlásit demisi,ale teprve pak bylo jednání ze špičkami ČSSD a tam se teprve rozhodlo o změně schůzky,proč asi.Jak některý píše,Sobotka měl oznámit Zemanovi,že chce odvolat Babiše a postavit to na rezignaci své i vlády,pak byl Zeman na tahu,jestli podporuje oligarchu,nebo spravedlnost.Takto vystavil ČSSD nepříjemné situaci a pokud si chce vedení ČSSD a ministři zachovat tvář,podržet Sobotku,budou muset ministři podat demisi.Proto byl odložen termín podání demise,buď všichni ministři ze Sobotkou,nebo hodí Sobotkovi oprátku a podá demisi sám.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 23. Pana Besta si vážím, ale odcituji některé poznatky z naší historie : " Pan prezident demisi přijal.. "
  " do ulic vyrazily Lidové milice.. "chraň Bůh . " následuje internacionální pomoc.."chraň Bůh

  OdpovědětSmazat
 24. 4. 5. 17 se stalo toto:
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ve-veci-milose-zemana-bohuslava-sobotky-andreje-babise

  Vl. Černík

  Vladislav Černík

  OdpovědětSmazat
 25. A už je to tady,hora porodila myš.
  Takto odstoupení,neodstoupení Sobotky,tak to preference ČSSD nestoupnou.

  OdpovědětSmazat
 26. Kdyby byl možný výklad o demisi jen premiéra a pokračování vlády, proč to nevyužil Nečas a ODS???
  Mohli se vyhnout úřednické vládě.
  Tenkrát ale Zeman tuhle možnost vyloučil!!!
  Chtělo by to v mnoha věcech ústavu upřesnit, aby si ji prezident nemohl vykládat jednou tak a podruhé naopak...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.