Reklama

.

.

úterý 30. května 2017

Sommerová má s totalitou u nás pravdu

Lubomír Man
30. 5. 2017
„Kráčíme znovu do totality, i když jen mírné“, prohlásila v rozhovoru pro Seznam.cz filmová dokumentaristka Olga Sommerová, a já s jejím názorem bouřlivě souhlasím. K čemuž bych si dovolil jen podotknout, že k té totalitě, a nejen mírné, nejen kráčíme, ale vězíme v ní až po uši, a to už od sametové revoluce. Jak jinak si lze totiž vysvětlit, že pokud třeba právě ona, totiž Olga Sommerová - jak dokazuje ohlas jejího pojednávaného výroku - coby exponentka pražské kavárny cokoliv vypustí z úst, hned se toho po Seznamu.cz. chopí i Novinky cz., které jen samy o sobě čtou miliony lidí v momentu, kdy si otevřou své počítače.


Chórem oslavným zveřejní její názor samozřejmě i všechen náš tisk a všechny naše televizní a rozhlasové společnosti, hlas Sommerové prostě zalehne republiku a pronikne i do těch nejupozaděnějších dvorků našich domovů, zatímco hlas můj, i kdyby byl andělský a i vesmíru se dotýkal, a vycházel tedy (berte samozřejmě jako příklad hypotetický), z úst osoby, jejíž věhlas kulturní by za dokumentaristkou nezaostával, ale dokonce jej i překonával, zůstane (s výjimkou čtenářů několika webů na internetu), našim lidem utajen. Ani ty nejposlednější okresní noviny se o něm nezmíní, zůstanu nulou, nikým, a to jen pro tu jedinou vadu, která, jak praví Hamlet, jak špetka strusky zkazí i nejušlechtilejší kov. Což je vada ta, že pražská kavárna a já jsou oddělené světy, jimž je radostí, že mohou existovat jeden bez druhého.

Za této situace, kdy se Olga Sommerová coby příznivkyně pražské kavárny vyhřívá v paprscích mediální a i jiné přízně, zatímco my, odpůrci kavárny, zdarma kutíme v nejskromnějších podmínkách několika víceméně podzemních internetových webů, vrtá vám v hlavě otázka, proč právě ona, státem i médií protěžovaná, mluví o totalitě jako o nebezpečí pro ni a jí podobným, když ona totalita rdousí nikoliv ji, ale nás, kteří jsme jejími protipóly a jejími skutečnými živými oběťmi. Že by se Olze Sommerové zdál současný stav ještě málo, že by nás ještě víc chtěla ušlápnout a vzít nám i to poslední, co máme? Což je pár nezávislých internetových webů, kterými se snažíme udržet při životě nejposlednější ostrůvky pravdy v oceánu oficiálních lží?

Ve stejném rozhovoru pro Seznam.cz Sommerová prozrazuje, že Miloš Zeman se znovu prezidentem nestane (zřejmě zamýšlí tohle nějak zařídit), a též že zvažuje kandidaturu do poslanecké sněmovny. Dostala k ní totiž nabídku od TOP 09, čili od Kalouska a Schwarzenberga. Což o to, společného toho mají dost, dokonce včetně ublíženeckých pocitů. Sommerové se zdá málo naše současná totalita, a Schwarzenberg si loni v srpnu zase stěžoval – a teď se něčeho přidržte, nebo to s vámi sekne – na protitopáckou cenzuru v našich médiích.

Co by asi tihle tři chtěli, aby bylo skutečně po jejich? Tušíte to?

Já ano. Ale raději zamknu ústa.

Jde mi o ty weby.

26 komentářů :

 1. Vypadá to, že Sommerová a spol považuje demokracii - vládu všech za totalitu. Bohužel je takových mnoho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PANE FORGAČ KDY ZAČNETE PROSAZOVAT S OSV TEDY OBČANSKOU SPOLEČNOSTI VOLIČŮ

   Desatero voliče,Projekt stavby sily proti sile a nedej bože když to nepomože Hnuti tři hvězd.
   Zdá se,že by vám to slušelo nebo snad ne.Uz jste se informoval co je to to DESATERO VOLIČE nebo tu budete donekonečna jen teoretikem nebo co vlastně navrhujete a chcete?

   UŽ JSTE VYMYSLEL JAK SI VOLIČI NESMI DÁT UKRÁST VOLBAMI SVŮJ HLAS?CO VY NA TO..

   Vymazat
  2. Takovy co zvani a nevi co a zitra zase neco jineho , nemaji pravdu v zadnem pripade.

   Vymazat
  3. Dle čeho tak soudíte, že DEMOgracie je vládou všech dle toho, že všichni mlčeli když se republika rozkrádala? To že ti jenž pracují a tím pádem musí být solidární s těmi jímž se pracovat nechce ukazuje na zvrácenost té vaší DEMOgracie a zvrácenost vašeho myšlení.

   Vymazat
  4. 21:50
   Pracuji, ne sám na tom, jak to udělat aby občanu/občanům nebyla volbami ukradena moc. Nejde totiž, jak se mylně domníváte o krádež hlasu/hlasů, ale o krádež moci.

   Vymazat
  5. 7:38
   Dle čeho soudíte, že tvrdím něco o své demokracii. Tvrdím, že demokracie je vláda všech. Čímž současně říkám, že každá společnost v níž nevládnou všichni není demokracií. Tedy ani ta současná společnost demokratická není. Neplivejme na demokracii, ona za to nemůže, že je zneužíváno její jméno.

   Vymazat
 2. Ano, nedivím se panu Schwarzenbergovi. Má naprostou pravdu. Třeba ,Kalouska není skoro vůbec vidět ani slyšet, už vlastně ani nevím, jak vypadá. Hold ČT po nich zcela evidentně jde. Mužatku Sommerovou, netřeba komentovat.

  OdpovědětVymazat
 3. Sommerová má částečně pravdu a bude proti tomu
  bojovat v řadách TOP09,tj.u těch pravých.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NO TO BUDE OSTUDA,

   vždyt neudrži ani moč natož atomove pumy,kterymi bude chtit bojovat TOP ŠMEJD za ČR a sve voliče pod heslem

   VAŠE BÍLÉ TVAŘE OZAŘI VÁM NUKLEARNI ZÁŘE!!

   Vymazat
 4. :-D
  O tuhle vyschlou kreaturu by si slušný člověk neopřel ani kolo. Ne tak aby poslouchal její názory.

  OdpovědětVymazat
 5. S tou totalitou má pravdu a proto volím Alianci národních sil. Vlastimil Národník.

  OdpovědětVymazat
 6. S tou totalitou má pravdu a proto volím SPD.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak pánové a dámy čtěte ministerstvo vnitra jse chystá na masivní migraci.Na podzim půjde o všechno.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Petr-Hampl-Starsi-volic-k-volbam-jde-mlady-jde-do-hospody-Zapad-zachvati-obcanske-valky-Nas-taky-protoze-vlada-pripravuje-vznik-muslimske-komunity-489988

  OdpovědětVymazat
 8. To se tak bojí hněvu lidu ?To se tak bojí další revoluce co už nebude sametová a lidi nebudou křičet -Máme holé ruce-ale Máme hole v ruce!Koho čeho se tak kavárna tak bojí ?Vlastního prostého lidu ?

  OdpovědětVymazat
 9. Duvod proc si pani Sommerove narod vazi, zatimco Manovi se nanejvys par lidi posmiva je prosty:
  pani Sommerova je inteligentni a uspesna zena, zatimco komunista Man je blby jako lejno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:33 - Dēkujeme vám za fundovanou, argumenty podloženou úvahu. Jen připomenu: paní Somerrová se prodloužila od muzikanta Sommer, přes profesory na Fámu , kameramana Špátu ... až "celonárodní vážnosti". Její inteligence spočívá ve využívání chlapů a talentu rychle převlékat kabát a svlékat to ostatní v pravý čas na správném místě.

   Vymazat
 10. Topka je skutečně strana,kde chybí už jenom ta Olga.Možná bych přidal i Matěje S.,Němcovou,Gazdíka,Štětinu,Dientsbiera se Sobotkou a Zaorálkem a celou KDU.Nechápu,že takováto lidská "kvalita" se zbytečně rozmělňuje v tolika straničkách.Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžete mně vysvětlit, proč řadíte pana Stropnického do stejné kategorie jako třeba Zaorálka?

   Vymazat
  2. Po přečtení článku pana Mana si uvědomuji čím dál tím víc,že je chybou psát o vinících květnatě,s nadhledem a lehkou ironií.Prasata se radikalizují už tím,že je jim cíleně dáváno veřejné slyšení.

   Vymazat
 11. Paní Sommerová může zajímat tak akorát ošuntělou pražskou kavárnu, jejíž příslušníci se vzájemně pomlouvají a naoko drží spolu basu. Morave

  OdpovědětVymazat
 12. TOP09 je epicentrum politických zmrdů a já pevně věřím, že už brzy skončí na hnojišti historie i se starým Vopěnkou a arcizmrdem Kalousem, který dostane doživotí.

  OdpovědětVymazat
 13. I read some articles on this site and I think your blog is really interesting and has great information. Thank you for your sharing.
  windows movie maker

  OdpovědětVymazat
 14. Z totality do totality? Z diktatury proletariátu do diktatury kapitálu? Z jedné volební loutkohry do druhé? Ze socialistické demokracie do kapitalistické? Ze socialistické do kapitalistické propagandy? Takže se nic celkem nezměnilo v myšlení a jednání lid, jen rozložení bohatství: stát byl vytunelován do dna a navíc zadlužen. Většina občanů byla okradena na platech, byli z nich uděláni nezaměstnaní, bedomovci, žebráci, prosdtitutky. Menšina občanů si vydatně nakradla z majetku těch předchozích a na státním, vytvořila si galérku politických lolutek, přes kterou řídí volby, politiky, noviny, veřejnoprávní sdělovací prostředky, soudy, policii, armádu, nechá likvidovat nepohodlné, převážně tedy ty schopné vést stát k sociálně spravedlivému uspořádání, slabší ekonomické konkurenty,pracující na pravdě a právu - až po fyzickou likvidaci oponentů.
  Jeden z osvědčených prostředků likvidace oponentů je osočit je z duševní či tělesné neschopnosti, dělat z nich blázny, vymýšlet si o nich lživé historky, všemožně je pomlouvat a osočovat z kdečeho špatného. Pro zdůraznění "takové pravdy" se pak najmou lidimávající červenými kartami či házející po vyrobeném neoblíbenci vejce. A to vše pokud možno pod záštitou a s materiální pomoci nejmenované největší velmoci Světa - země, která se nikdy, ani svými hackery, nevměšuje do záležitostí cizí země, ale rovnou ji řídí. Řídí takto např. všechny ty Sobotky, Kalousky, Bělobrádky, Fialy, také primátory a hejtmany - tedy všechny ty ekonomické závisláky na prémiích, které jim podle jejich protiobčanskému výkonu vyplácí. Ne autoritářství , ale norma vládnutí kapitálu.

  OdpovědětVymazat
 15. V politice se uplatňují vůbec pozoruhodné figury. Např. p.Bělobrádek. Veřejně přiznal, že kvůli své chorobě (roztroušená skleroza) bere mj. permanentně antidepresiva. Takže místopředseda vlády je pod trvalým vlivem drog, které např.nedovolují řízení auta či jiné podobné činnosti vyžadující soustředění, rychlost a odpovědnost při rozhodování, ale klidně se může nikoli nevýznamně podílet na řízení státu!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Především je neuvěřitelně idiotské neustálé bezmyšlenkovité užívání prázdných slov "totalita" a "totalitarismus". To jsou jen politická bojová hesla bez jakékoli teoretické a vědecké hodnoty.

  Na takové úrovni nemyšlení je pak ovšem snadné označit za "totalitní" třeba i zákaz kouření v restauracích.

  OdpovědětVymazat
 17. Takže naříká na totalitu, a přitom koketuje s klerofašistickou TOP 09?... To jsou mi paradoxy!

  OdpovědětVymazat