Reklama

.

.

pátek 19. května 2017

Syrské síly chtějí obnovit kontrolu nad hranicemi. Zaútočili na ně Američané

ea24
19. 5. 2017 Eurasia24


Bojové letouny vzdušných sil Spojených států ve čtvrtek 18. května pronikly nelegálně z jordánského území do vzdušného prostoru Sýrie a zaútočily na syrské síly osvobozující zemi od terorismu.


Jak Eurasia24.cz informovala v úterý 16. května, k syrsko-jordánské hranici v guvernorátu Suvajda se v tomto týdnu vydala kolona vládních a provládních sil s cílem obnovit kontrolu nad hraničním přechod Tanf a přilehlou oblastí a následně zprůchodnit strategicky důležitou dopravní tepnu mezi Bagdádem a Damaškem.

To by umožnilo nejen obnovení plnohodnotné vojenské spolupráce ozbrojených sil Sýrie a Iráku, ale také usnadnilo pozemní cestu do Íránu, který po celou dobu konfliktu podporuje legitimní syrskou vládu a armádu.

Americké stroje ve čtvrtek atakovaly syrskou kolonu právě v guvernorátu Suvajda, sedmadvacet kilometrů od Tanfu, odkud působí takzvaná Nová syrská armáda (NSA) – cvičená a vyzbrojovaná americkými zvláštními službami.

Konvoj vládních a provládních sil se blížil k pozicím NSA a údajně „nereagoval na opakovaná upozornění, aby se nepřibližoval k vojskům koalice v At-Tanfu“.

Podle arabských médií kolona sestávala z bojovníků a techniky vládní Syrské arabské armády a provládních uskupení Národních sil obrany (NDF), Hizballáhu a irácké šíitské organizace Kata'ib al-Imam Ali. Jak uvádí Rusvesna.su s odkazem na vojenský zdroj, dva tanky byly při útoku zničeny, poškozen byl samohybný kanonový systém Šilka, zahynulo šest vojáků a další tři byli zraněni.

Na syrsko-jordánské hranici v posledních týdnech dochází k výraznému zvýšení aktivity „koaličních“ sil, jak dokládají satelitní snímky z konce března zachycující americko-britskou základnu H4 v blízkosti syrského teritoria.

ea24

24 komentářů :

 1. Co dodat, US dobytek.

  OdpovědětVymazat
 2. Musíme stát po boku našich přátel nejvěrnějších, tedy po boku SS!!!!

  Smrt Asadovi a dalším teroristům!!!

  Pod vedením SS v čele SA za další rozkvět kapitalistické společnosti!!!! Ať zhyne Rusko a další nepřátelé našeho demokratického řádu!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:11 A TY TAKY !!!!!!!!!!!! A S RODINOU !!!!!!!!! Pakt Rusko, Čína ,Indie , Pakistán , Mexiko , Brazílie a západ v prdeli !!!

   Vymazat
  2. Když chtěla ukrajinská armáda obnovit kontrolu svých hranic, taky na ně zaútočili teroristi štvaní a placení putleroffským režimem ....

   Vymazat
 3. Být Ruskem a Čínou,tak jim maj dát přes držku a hotovo.Stejně ty sfině do budoucna něco chystaj,tak at se už moc netrápíme a máme to za sebou,tečka.

  OdpovědětVymazat
 4. Svetový agresor si zbiera červené body na deň hnevu.

  OdpovědětVymazat
 5. Koledují si tam ti US huni o přímou konfrontaci se syrskými, ruskými a dalšími silami Asadových spojenců ...
  Může tam být ještě hodně horko!, vše k tomu ze strany těch hunů směřuje.

  OdpovědětVymazat
 6. Ta uSSacka chamrad uz svou agresi proti Syrii ani trochu neskryva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Usa jsou "největší demokracie světa", vzor ctnosti a blahobytu!!! To nevíte??

   Vymazat
 7. Trump se snaží vyprovokovat Putina k reakci.
  Trump mírotvůrce, ani náhodou!!

  OdpovědětVymazat
 8. Přichazí čas, kdy se zvednou štity. Až se tak stane Bude jeden velký pruser. Nejvyžší čas utect ze spolku NATO a EU. A posilit neutralní postoj.USA a NATO jednotky umí jenom strategii spalené země. Snad máme vyjednanou vyjimku u odvetného uderu a vynechají Čechy. Obě strany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 11:44: Na zadne vyjimky sa nespolehejte. Rusko ma jedinou sanci na obranu - tu jadernou. At uz ta uSSacka hovada zacnou valku jakkoliv (v drtive vetsine pripadu to byva false-flag) tak Rusko jinou formu obrany ani nema. Z jakeho duvodu by se meli Rusove zdrahat branit se jadernymi zbranemi kdyz oni sami maji byt zlikvidovani? Aby prezili skutecni pachatele a oni aby byli vybombardovani? Na to probuh neexistuje zadny duvod! Tak se budou branit jedinym spusobem ktery maji k dispozici - protoze konvencne proti NATO vrahum nemaji.

   Vymazat
  2. 11:56 za druhe sv byli Rusi velmi inferiorni proti Ádovi a přesto ho zničili.
   Podceňováni protivníka je to nejhorší co může jeden udělat.
   Velmi velkou roli hraje moralka, rusové se budou branit, bránit svoji zemi,svoje ženy, děti,domovy. Kdežto banditi z nata jsou pouze placenými žoldáky bez morálky kteří : Červený šátečku kolem se toč, táhneme na rusa nevíme proooč, nevíme proč. A to je obrovský rozdíl.

   Vymazat
 9. Idiocie,debilita a agresivita zločinné USA nezná mezí! Tento pseodonárod je katastrofické, osudové ZLO pro celou planetu!

  OdpovědětVymazat
 10. Třeba dát Syřanům moderní protiletadlové zbraně a poslat pár šmejdů k aláhovi.

  OdpovědětVymazat
 11. Minimálně podat stížnost u RB OSN nebo recipročně bombardovat poskoky USA !

  OdpovědětVymazat
 12. Myslím, že nazrál čas vybombardovat nějakou US jednotku a hned vzápětí se omluvit, že došlo k omylu a trestuhodnému selhání komunikace. Maslím, že to US svině správně pochopí. Jinak se v Sýrii nic nezmění a vládní vojáci i Rusové budou za otloukánky tu židákem, tu US letectvem, tu jakoby umírněnými vyzbrojenými z USA, Anglie a Německa atd. Totéž bohužel paltí pro Donbas. Tam by také bylo potřeba sešrotovat nějakou nacistickou jednotku s US instruktory.

  OdpovědětVymazat
 13. Lidi už to vidíte snad všichni.USA - světový podporovatel terorismu č.1 a světovej ksindl č.1!!!!Rusové by s nimi měli jít do otevřeného střetu!!!Takhle vypadají jako komici....A ksindl si dál v Sýrii dělá ,co chce.A co na to kunda Merkel,sráč Macron a náš Bohoušek...

  OdpovědětVymazat
 14. USA téměř 400 let terorizují a masakrují svět. Tento existující dokument je potvrdzuje co můžeme čekat o této nejzločinnější země světa. Nikoliv tedy Čína nebo Rusko, ale USA jsou původci všeho zla na světě!!!!

  OdpovědětVymazat
 15. 14:30-Nemáte pravdu.USA totiž tak dlouho vůbec
  neexistují.Existence USA hraničí 200+? let.
  Nemohou tak 400 let někoho terorizovat.Nepleťte
  to dohromady z dobou osidlování amerického
  kontinentu,to byla záležitost Angličanů.Právě po
  nich zdědili USA svou touhu ovládat svět.Dokud
  někdo nezlikviduje USA,nebude klid.Likvidace USA
  by byla nejlepší z vnitřku rozpadem.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1300 let to dělaj! USA je jen jeden z nástrojů, stejně jako ta Británie a před ní Spojené republiky Nizozemí. Ale a počátku stál Cordobský chalífát - https://srsen.wordpress.com/2010/03/07/zajimavy-a-ctivy-clanek-o-dejinach-zidu-v-evrope/

   Vymazat
 16. Toz je na case prerosit diplomaticke styke s hlobokém státem a to tak ze hned poslat Kudrnáce i Burese do riti Palovej kam patrijó neb jden kopá za globaliste a ten drohé je za NWO toz na lopato s nima s hajzlama nestódnéma.......toz Babo Jago zafajrojte rádne v peci a to enem svistí.......howk

  OdpovědětVymazat
 17. Co delaji rusove ze s300 a s400. To jsou tam pro srandu?? Proc agesivne us nestreli ?? Vzdit si o to rikaji. Usa znici 5 ks techniky, tak ru musi znicit min.5 ks velkych lodi, musi to byt s urokem !! Jedine tak by usa-ci meli respekt pred Ru. dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
 18. Pripada mi , ze lidi nadavaji ale nectou knihy a tak nic nechapou. Uz se dopracovali na uroven Americanu nizke tridy.
  Vy jste skutecne dobre zpracovani Neokany do te miry , ze co pisete nema moz smysl!!
  Co tak pocist cist ???

  Bruno

  OdpovědětVymazat