Reklama

.

.

pátek 26. května 2017

Tereza Spencerová: Trump bere pouze Čínu a Rusko, my jsme jen kořist. Ostuda Kajínek? Vždyť masoví vrazi Bush a Blair jsou na svobodě

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
26. 5. 2017 ParlamentníListy

Prostě byznys. Základní pravidlo, kterým se řídí americký prezident Donald J. Trump ve vztahu k zahraničí. Předvedl to v Saúdské Arábii a předvede to i na summitu NATO, odhaduje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též odhaduje, že budeme nuceni přijmout měnu euro a komentuje i údajnou mezinárodní ostudu, kterou prý máme kvůli Jiřímu Kajínkovi: „Pokud jsou na svobodě masoví vrazi typu George Bushe nebo Tonyho Blaira, tak přece nemůžeme mít ostudu z jednoho Kajínka, ne?“


Opět jsme prožili teroristický útok, nyní v Británii. Cítila jste to všeobecné mimořádné pohoršení nad tím, že oběťmi byly zejména děti a mládež? A co říkáte na profil teroristy? Nejdřív spořádaný potomek libyjských přistěhovalců, pak najednou začal zarůstat vousem, křičet modlitby na veřejnosti a nakonec prý odjel do Sýrie. Je nějaká šance zastavit u západních muslimů vývoj takovýchto „koníčků“? Kolik procent z nich se asi tetelilo blahem z „úspěchu“ svého bratra?

Všimněte si onoho mustru: Kdosi v Evropě zaútočí, vyhodí spoustu lidí do vzduchu a následuje už jakýsi taneček, který známe z Paříže, z Nice a tak podobně: Média začnou chrlit zvěsti o „solidaritě s oběťmi“, dojemné příběhy o nezištné pomoci, začnou citovat nejrůznější lidi, podle kterých „nad námi teroristi nezvítězí“ a „my se bát nezačneme“... Sakra! Ten konkrétní sebevražedný atentátník má libyjské islamistické kořeny, žil v Británii ve společenství lidí z tak zvané Libyjské islámské odbojové skupiny, což jsou jistě samí roztomilí a plně asimilovaní a integrovaní lidé, které si britská vláda domů asi přivedla za jejich džihádistické „zásluhy“ na „demokratickém“ svržení Kaddáfího režimu… Nechutné. A k tomu se ještě jezdil do Sýrie kamarádit s teroristy a „trénovat“ s nimi. A to všechno „se ví“ hned v prvních hodinách po masakru. Není to podivné? A co s tím? Západ se kdysi rozhodl, že má právo svrhávat režimy tam a tuhle; a v rámci této šílenosti se spojoval se silami, které jsou ve skutečnosti protizápadní, ale v daném okamžiku bohatě stačilo, že měli společného nepřítele. A dokud tato politika bude pokračovat, například v Sýrii podporou „umírněného“ džihádu, budou v Evropě umírat lidé ve skutečnosti „našima rukama“. „My“ – tedy ve skutečnosti západní politici – jsme si je sem v mnoha případech vědomě a z různých důvodů dovezli, „my“ si můžeme za důsledky. O tom ale „paradoxně“ naše „elity“ vůbec nemluví. A čím víc mrtvých bude – rukou nějakého „domácího“ nebo importovaného islamistického šílence – přibývat, tím snáze se dají škrtit tradiční evropské hodnoty, protože v době ekonomické krize a blouznění Bruselu je svoboda v zásadě přepych, který ti „nahoře“ rozhodně nemohou tolerovat. Je naopak třeba mít vše pod kontrolou… Neříkejte mi, že v prošpiclovaném prostoru, jakým je Británie, žádná tajná služba nebo třebas i policie nevěděla, že zrovna ten a ten je budoucí masový vrah, tím spíš, když věděli, kam jezdí „na dovolenou“ a s kým cvičí navlékání sebevražedného pásu s výbušninami… Čili, až se média zase rituálně protočí nad „bílými oběťmi“ tentokrát z Manchesteru, hned poté by „naši lídři“ měli konečně zodpovědět triviální otázku: „Proč podporujete a hájíte islamistické vrahy v v Libyi nebo Sýrii?“ Nebo kdekoli jinde, samozřejmě.

A když jsme u toho, to mediální lkaní nad „našimi“, tedy bílými oběťmi mi připadá do značné míry pokrytecké. Pokud by nám tedy opravdu „šlo o lidi“. 98 procent z těch desítek tisíc všech obětí islámských teroristů ročně a ve světě jsou jejich souvěrci, muslimové, kteří se odmítají stát fanatiky.

Čtenáři mohou být poněkud zmateni tím, co Donald J. Trump prováděl v Saúdské Arábii. Za prvé, terorismus neoznačil za projev islámu, ale pouhého extremismu. Řekl by podle vás toto někde na předvolebním shromáždění v Iowě? Za druhé, Saúdskou Arábii označil za partnera v boji proti terorismu. Co o tomto prohlášení soudíte? A za třetí, za sponzoring teroristů může Írán. Může? Jak se projevil celkově DJT vůči shromážděným lídrům arabského světa? A jaký nastavil vztah se Saúdy?


Nemá smysl příliš se rozebírat v Trumpově „saúdském“ projevu, protože to jsou jen slova, která od něj chtěli Saúdové slyšet. A slova jsou zadarmo. Důležitější je, že výměnou za ně od Saúdů za zbrojní a jiné kontrakty vyzískal bezmála 400 miliard dolarů, a to více méně za „ochranu“. V běžné detektivce, když přijdou mafiáni do restaurace a vysvětlí majiteli, že pokud nebude platit, proletí mu výlohou v lepším případě „jen“ kýble s exkrementy, se tomu říká racketeering. Najednou přijel americký prezident k Saúdům a ve své podstatě udělal to samé. Názorná ukázka Trumpovy zahraniční politiky v praxi, která je vlastně jen málo kamuflovaným „byznysem“. Pokud by mu Saúdové měli do budoucna „za ochranu“ svého středověkého systému platit „jeho ceny“, tak ke konci Trumpova funkčního období nebude mít saúdský král už ani na 156. manželku… Nezapomínejme totiž, že ta slavná a údajně superbohatá Saúdská Arábie už si předloni musela začít půjčovat peníze v zahraničí a přistoupila i k rozprodeji podílů ve své vlajkové lodi, ropné společnosti Aramco.

Ale vážně. Fascinuje mě to, co Trump u Saúdů předvedl. Na rozdíl od svých předchůdců vše vymezil jen do roviny peněz. Chcete přežít? Tak plaťte! I za „mírového nobelisty“ Obamy to bylo vše v rámci tradic – USA totiž potřebují petrodolar, a tak se před Saúdy vždy skloní. Teď se Trump sklonil naoko a absolvoval tam spoustu teatrálních „tanečků“, ale veškeré vztahy ve skutečnosti zredukoval na své heslo „Amerika především“. Už před třemi lety věděl, že Saúdové financují Daeš, loňské odtajnění vyšetřovací zprávy o 11. září mu dodalo informace o tom, že právě Saúdové platili útočníky v New Yorku nebo Washingtonu. A teď přijede do Rijádu s pocitem převahy a na rozdíl třeba od Obamy jim nabídne cosi, co nemohou odmítnout, pokud se chtějí ve své stále nestabilnější zemi udržet u moci: „Plaťte!“ It´s just a business.

Srovnejme vůbec, prosím, vývoj posledních pár let v Saúdské Arábii a Íránu – u těch „hodných“ i u těch „zlých“. .... Tedy ekonomika, demokracie, lidská práva, vystupování vůči sousedům, zasahování do války v Sýrii, vztahy s Ruskem... A proč dle vás DJT vůči Íránu tak brutálně vystupuje, zejména pokud jde o Obamovu jadernou dohodu? Je důvod bát se, že Írán na nás pošle jadernou střelu? ...   ...  ....  ...   ...      (celý text rozhovoru najdete ZDE)

23 komentářů :

 1. Ve volebním klání v Emerice jsem fandil Trumpovi, protože jsem ho považoval za menší zlo jako Clintonovou. Teď svůj názor opravuji a považuji Trumpa za stejné zlo! Vždyť se ten Trump vydíračsky chová jako keťas na trhu aneb trhovníček, co ho nectí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od počátku bylo jasné, že Trump je za 18 a Hilarka za 20-2. Od kdy zloděj, který v životě "udělal" z 18 milionů 10 miliard je lidumilem nebo snad bude riskovat ztrátu těch miliard?
   Trump je výsledkem hospodářského oslabení SSA. Jeho neurvalá politika hokynáře dobře ukazuje, jak tam jde do "úzkého" konce.

   Vymazat
  2. Totez ,je to narcisista hochstapler a hlavne neni tak chytry jak se vydava .Obklopen zelenymi mozky ve vysluzbe a zidy ,panbuh potes USA a svet.
   (Vzkaz pro Teresu PROSIM VYMEN SI TU FOTKU VYPADAS TAM JAKO HONOLULU NEB JAKO BLB)

   Vymazat
 2. Pokrytecký liberální svět. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 3. Kdyz vam vysvetlim strategicke cile Ameriky, tak me sproste napadnete a potom, po moji obrane obvinite, ze jsem to ja, kdo je ten sprosty...

  Kazdy, at ze zapadu nebo vychodu, kdo pozna vase charkterove vlastnosi, vas upusti jako horkou bramboru.

  Proc tak Trump jednal v Arabii NEvite a jeste dlouho vedet nebudete -
  coz je absolutne v poradku. Co z toho vzejde a proc se to stalo my vime a vy se bezte septat Eskymaku nebo Krovaku.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To 18:27:
   Takže Hovnoluláčku, zde Ti po známosti uvěřejnuji můj komentář ze 17:49 hod.
   Dělám to proto, že Ty jsi známy svou menší chápavosti společenských události. A také Ti dávám možnost reparátu bez ztráty věnečku. Chápu, že Tvé rozlišovací a poznávací schopnosti jsou pod 100 bodů IQ (mongoloidita) a Tvůj ubohý stav je zřejme nenapravitelný. Ale, nelituji Tě, lidská trosko! A teď můj komentář ze 17:49 hod.:
   Ve volebním klání v Emerice jsem fandil Trumpovi, protože jsem ho považoval za menší zlo jako Clintonovou. Teď svůj názor opravuji a považuji Trumpa za stejné zlo! Vždyť se ten Trump vydíračsky chová jako keťas na trhu aneb trhovníček, co ho nectí!
   moudrý Brouk Pytlík - kamen múdrců

   Vymazat
 4. Spořádaní - jako ten terorista z Manchestru - byli i Němci. Pak přišel nacismus, který Německem prorostl jako islamismus Blízkým východem. V Německu se to odůvodňuje jako důsledek vůči Německu nespravelivé Versailské smlouvy (jakoby nebyli odpovědní za 1. světovou válkou). Islámismus je pak dílem jednak kolonialismu (s tím Češi neměli nic společného, sami byli kolonií Rakouska-Uherska), jednak okupací Palestiny migranty a kolonisty, jednak snahou EUatlnatického kapitálu zmocnit se přírodního bohatství a jednak přímými válkami proti národům v této oblasti, pokud jejich vlády neskáčou, jak "EUA civilizace", tedy její kapitál píská.
  Dost dlouho byl náš kapitál rozradostněn, jak ten porod hmotných statků z Blízkého východu do jejich náruče probíhá celkem hladce, ale kde se vzal, tu se vzal odpor - a navíc posvěcený náboženstvím - asi tak jako Vatikán žehnal zbraním nacistického Německa v jeho tažení proti židobolševickým dětem a ženám - tak dnes islám žehná asi sebevražedným bojovníkům.
  My vytváříme atmosféru nemožného soužití různých náboženství, asi ve vzpomínce na křižácké války a mnohé způsoby terorismu, které proti sobě vedly různý vyznání, hlásící se přitom k odkazu učení Ježíše Krista. Multikulturalismus? Čí je to vynález, Západního kapitálu nebo Islámu. Kdo nás do něj nutí vyháněním muslimů z jejich domovů, pustošením jejich zemí válkou? Přejí si multikulturalismus muslimové a jsou to oni, kteří se pro naše blaho stěhují do Evropy?
  A co naše snahy o rozpoutání války proti Rusku, ta nezkrotná touha, která hnala již nacisty, a dnes kapitál, zmocnit se bohatství Ruska. Snad ani blbcům nelze namluvit, že naopak Rusko touží zmocnit se Evropy a jejich problémů. Postnacistické Pobaltí a Polsko by bylo tou poslední štěnicí či vší, kterou by si ruský medvěd chtěl dát do svého kožichu.
  Nebylo by rozumnější, nechat muslimské země muslimům, Rusům Rusko a starat se, aby nebyly hospodářské krize, nezaměstnanost, exekutorští kati, bezdomovci, žebrota, okrádání občanů kapitálem a aby byla aspoň špetka humanity v té EUA "civilizaci", když jsme její kulturnost již vzdali.

  OdpovědětVymazat
 5. Přirovnávat Kajínka k Buschovi nebo Blairovi je trochu laciné. Stačí přirovnávat propuštění Kajínka v našich poměrech. Stačí Havel, který na naši tehdá křehoučkou demokracii vypustil hordy zločinců a vrahů. Tleskali jsme, vždyť je zavřeli komunisti, ne? Klaus propustil vraha, který hned druhý den po propuštění opět vraždil...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč laciné, masoví vrazi jsou na svobodě. Když někdo řekne, že máme z této amnestie ostudu tak je to blb. První kdo osvobodil vraha byl Havel. Konečně se Zeman s Havlem trochu srovnal. Pražská kavárna by měla jásat

   Vymazat
 6. Ještě, že máme tu naši Terku, balzám na rozum.

  OdpovědětVymazat
 7. 18:34-Ano,Německo prorostl fašismus a byla z toho
  další,ještě krutější válka.Dnes Německem prorůstá
  islamizmus,proti kterému byli nacisté i fašisté
  beránky.A znovu zlo přichází z Německa!Kájínek mě
  nezajímá,pokud skutečně vraždil,tak jen mafiány.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. No konečně někdo pojmenoval pravý důvod, proč Trump jel na svojí první zahraniční cestu právě do Saudské Arábie. Je to přímo symbolické! Protože právě SA drží dolar a jeho vyjímečné postavení hlavní rezervní měny ve světě, nad vodou. Obchodování s energetickými uhlovodíkovými surovinami v dolarech dává USA jejich vyjímečné postavení ve světě. Jinak totiž už dávno - kromě kvalitních i když značně předražených zbraní a geneticky modifikovaných potravin - nemají USA světu co nabídnout! USA už dávno nejsou tou průmyslovou mašinou, kterou byly na ještě začátku 70-tých let. Kdo nevěří, ať si přečte Varufakisovu knihu Globání Minotauros (vysavač) a pochopí.
  Jirka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zrovna pan Varufakis, když mohl v praxi něco ukázat, tak neudělal vůbec nic. Takže vzývat jako modlu tohoto bolševického pseudoekonoma mi přijde mimo mísu.

   Vymazat
  2. Vážený anonyme 23:58
   Jeden český filosof říkal "tam, kde je lev, štěkají všichni psi". Vám moc nejde ani to štěkání, je to spíš takové trapné kňučení.
   Jirka

   Vymazat
  3. Hip Hip Hurraaa!!!
   Nekdo cte knihy o ekonomii!!! Svetlo je na konci tunelu !!!!Myslim ze mate docela pravdu a jste na spravne stope 22:56!!

   Jirko nesnas se byt vtipny!! znas zname Francouzke prislovy : Kdo se honi za vtipnosti dohoni BLBOST!!!!


   BroukPytlik

   Vymazat
 9. USA až zkrachují to bude rachot. Trump to jen oddaluje shání prachy po celém světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
   https://search.seznam.cz/?q=statni+dluh+usa+je+65+bilionu+dolaru&oq=statni+dluh+usa+je+65+bilionu+dolaru&sourceid=szn-HP&sgId=6RuUuMIlhjJT4bxIuefZkhwokS-MknmMTnmoYG4iTL%3D%3D&thru=&su=&aq=

   Vymazat
  2. ...a že ten dolar pořád vesele posiluje...

   Vymazat
 10. Brouku Pytliku 21:08 !
  Cesi napsali, ze jsi nejhloupejsi ze vsech prispevkaru a tvrdi to stale dokola.
  Proc prave ja, nick honolulu se mam unimat opozdenych nedochudcat a jeste si za to nechat nadavat.

  VY VUBEC NEVITE co Trump sleduje navstevou Saudske Arabie. Vy nevite jeho pomer k Israeli, ktery je napnuty a proc ?
  Ja zase nevim co se stalo ve Vatikane a planuji se zeptat Halika, (i kdyz on to take nebude vedet), hned jak pojede znovu do Indiany... Byli jste vuci me nespravedlivi kvuli vulgaritam a ja jsem na vas zanevrel. Proto co nevite zeptejte se Eskymaku v Nome na Aljasce.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavne tahni do prdele a nezaclanej sasku Hovnocuce,neotravuj iq asi 35 coz je inteligence opic s cervenou prdeli v jizni africe kde ses vyskolil v opici skole

   Vymazat
  2. To 23:16:
   Hele Hovnoluláčku, slušnost káže odpovědět. Ty jsi vůbec neřešil meritum věci. Zřejmě je to mimo Tvého vnímání a malovýživného amíckeho mozečku.
   moudrý Brouk Pytlík - ochránce kamene mudrců

   Vymazat
  3. Je to protoze nepochopili Sokratovskou moudrost :: to je : VIM ZE NIC NEVIM!!!!"

   Kdyz clovek pristupuje k nejake skutecnosti jako Americky Dluh a mysli ze vi!!! tak je ztraceny v NEKONECNE MLZE BLABOLENI z Medii ktere kazdy z nas nosi v HLAVACH diky PSYCHICKEMU UTOKU z MEDII!!!

   Clovek si musi sednout s tuzkou v ruce ke stolu a opta se : jak mohu spocitat muj ODHAD na DLUH USA ..

   Pak udela svuj maly vyzkum a Zjisti mozna , ze to neni ani zdaleka jasne!!!

   Pak udela cemuz se rika TOK PRIJMU A VYDAJU a zjisti , jestli za tu dobu bylo mozno udelat takovy MANKO!!!

   Podle meho nazoru nikoliv!!! protoze Amerika je Potraviny exportujici zeme!!!

   A nejvetsi polozky jsou bydleni a Potraviny.

   Ja jsem odhadl , ze asi prumerna rodina mozna delala Manko mesicne okolo $100,- ci mene coz by melo dat za 30 let okolo 2 billionu $$dolaru.

   Cemuz rikaji Americani $2 triliony..rovno

   dluhu Cine + Rusko +Japonsko.

   Tech 65 bilionu je podle mne nesmysl !!!! ABSOLUTNIHO FORMATU.

   >>>>>moudrý Brouk Pytlík-ochránce kamene mudrců

   Tohle nejsem ja , nevim co je to za blbce lecici si KOMPLEXY!!!
   Ja jsem pro razna slova HONOLULOVI ale proc ho urazet !!! bezduvodne

   S uctou BroukPytlik

   lezici v brlohu a divici se TRAPENI !!! LIDSKEHO DUCHA!! a plakajici nad lidmi naroda ceskeho!!!

   Vymazat
 11. By me zajimalo, co tlusteho komunistickeho babochlapa Spencerovou tak rozcililo.

  OdpovědětVymazat