Reklama

.

.

středa 24. května 2017

Times: Rusko se na summitu NATO kvůli Trumpovi nebude projednávat. Evropští politici totiž nevědí, jaký postoj k RF zaujme


24. 5. 2017       zdroj a zdroj
Donald Trump se zúčastní summitu NATO v Bruselu a mezi jeho hlavními tématy se objeví rozpočet na obranu a boj proti terorismu. Projednávat vztahy s Ruskem lídři nemají v úmyslu, a, jak uvádí Times, může to být způsobeno tím, že evropští politici nemají jasno, jaký postoj k této otázce Trump zaujme.Donald Trump se poprvé na postu prezidenta USA zúčastní setkání s lídry členských zemí NATO v Bruselu, píše list Times. Podle deníku bude na pořadu jednání západních vůdců boj proti terorismu a výdaje na obranu, tedy všechny ty problémy, které jsou prioritou amerického prezidenta.

Přičemž vztahy s Ruskem nejsou v seznamu témat k jednání na setkáních představitelů NATO. Podle bývalého britského velvyslance u aliance Adama Thomsona to může souviset s tím, že "právě nyní je otázka Ruska pro jednání velmi komplikovaná, částečně to může být kvůli tomu, že nikdo nezná pozici Trumpa". Evropští partneři však počítají s tím, že uslyší od Trumpa ujištění o absolutní podpoře článku Charty NATO o kolektivní obraně. V současné době si země NATO nejsou jisty, zda jim Washington přijde na pomoc v případě napadení, což je velmi neobvyklá situace, soudí britský diplomat.

Článek poskytlo InoTV. Materiály InoTV obsahují výlučně hodnocení zahraničních médií a neodrážejí postoj RT

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Trumpovi připravili vhodný námět atentátem v Manchestru.Všechny řeči budou směrovat porazit IS,ale s cílem uzurpovat si Sýrii.Až moc podezřelé,když má být nějaké důležité zasedání NATO,tak se stane atentát.

  OdpovědětVymazat
 2. Na zasedání si vystačí s tlakem na zvyšování zbrojních výdajů, v případě ČR asi o 50 miliard Kč. Ty se ale musí vzít jiným rezortům, můžeme hádat kterým. To bude v linii posilování zbrojního průmyslu USA a jeho vývozu zbraní, to byl také hlavní účel cesty Trumpa do Saúdské Arábie.Hádankou také bude, proto komu se ty zbraně mají použít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jasné proti komu budou použity ! Rusko , Irán , Syrie !

   Vymazat
  2. 17:25 Můžete se mýlit. Historie zná řadu příkladů, že když šlo opravdu "do tuhého" ze spojenců se stali nepřátelé a naopak.
   Smál se vždy ten "třetí", který z toho těžil ...

   Vymazat
 3. Už samotný název tohoto článku svědčí o tom, že evropští lídři (a tím i my) v čele s ježibabou Merkelovou jsme vazaly USA! Jako Čech - Evropan se cítím být velmi uražený a ponížený takovým vymezením mého otrockého antidemokratického postavení!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proto volte SPD Okamura.

   Vymazat
  2. SPD volíme celá rodina; chceme přežít, jako Češi v Česku.

   Vymazat
  3. Ano jediná cesta jak z těch sraček SPD.

   Vymazat
 4. Z této informace nebude(ou) mít Langšádlová, a jí podobní, vůbec žádnou radost ...

  OdpovědětVymazat
 5. Evropané právě dokázali,že bez USA si ani neumí
  dojít na WC.Skutečně musíme být v takovém spolku?
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat