Reklama

.

.

středa 10. května 2017

Tisíce let budované základy morálky mediální prostor, zahlcovaný antimorálkou, rozmetává na padrť a totálně demoluje


Luděk Prokop
10. 5. 2017
Prezident v ČT vyjmenuje řadu faktů, týkajících se vzniku vládní krize. Jasných a nezpochybnitelných. Okamžitě na to nastoupí „rozhovor“ moderátorky a mudrce přes ústavu a legislativu, (slovo právo v souvislosti se slovem legislativa bývá v naší praxi v příkrém antagonismu příliš často). Zmíněný rozhovor vedený v jednotném duchu, se ani náhodou nedotkne faktů uváděných prezidentem, což lze v dnešních mediálních poměrech pochopit, neboť fakta uvedená prezidentem, byla a jsou potvrzena před miliony posluchačů, v přímém přenosu ČT. 

Takže rozhovor je soustředěn výhradně na to, co všechno dělá a koná prezident špatně a v rozporu s ústavou. Pravda, ústava neobsahuje konkrétní specifika pro postup ve sporných případech a je formulována v obecné rovině, protože by byla hrozně, hrozně moc obsáhlá. Se zmíněnou obecnou rovinou lze si pohrávat jako s pingpongovým míčkem. Tak, aby čeládka různých šmejdů s pomocí mediálních smrští, prosadila „vyšší“ záměry, bez ohledu na logiku věci, bez ohledu na zájmy občanů, při razantním potlačení všech morálních aspektů. Až to působí dojmem, že ústavu máme vyrobenu proto, aby různí šmejdi, potěšení pozváním do čt, měli prostor pro obhajobu evidentních křiváren. Dokladovat to může fakt, že po každém záznamu vystoupení prezidenta v ČT, nastoupí moderátorka s některým ze zmíněných šmejdů k „žádoucímu“ objasňování a připomínání vyfabulovaných chyb prezidenta a k totálnímu překrytí faktů, vyřčených prezidentem.

Takže o co nyní jde. Jde o odvolání ministra Babiše poté, co premiér se tomuto odvolání usilovně bránil, nikoli pro porušení koaliční smlouvy, (jako v případě Herman) ale z toho důvodu, že v pomatení mysli nechtěl z Babiše dělat mučedníka. Po řadě jiných kotrmelců se znenadání rozhodl, že z Babiše toho mučedníka přeci jen udělá. Bez ohledu na koaliční smlouvu, která mu zabránila odvolat ministra Hermana. A bez ohledu na cokoli. Bez ohledu na předchozí přemety provázené veřejným lhaním, bez ohledu na elementární aspekty morálky. O vyšších principech morálních nemůže být ani vzdech.

Nyní k jádru pudla. Prezident v souvislosti s premiérovými přemety i v souvislosti s překážkou k odvolání ministra Hermana, vyslovil jednoduchý prostinký požadavek, požadavek na oficiální zrušení koaliční smlouvy. Požadavek jsoucí v souladu alespoň nějakého zdání, že by měla platit nějaká pravidla a zvyklosti pro každého, nikoli pouze pro někoho, podle toho jak se kdy někomu líbí a hodí. A sice, požadavek na zrušení koaliční smlouvy. Chceme-li se přidržet alespoň nějakých pravidel ze základů slušnosti a poctivosti, nemůžeme se ohánět překrucováním výkladu ústavních zvyklostí, nebo ohánět se zdůvodněním, že ústava je vyšší právní normou než koaliční smlouva, abychom tak překryli amorální podlosti gumující jakékoli morální aspekty. To je povoleno pouze darebákům a pletichářům.

Zpět k věci. Prezident vyslovil jednoduchý prostinký požadavek na oficiální zrušení koaliční smlouvy, neoficiálně již zrušené požadavkem premiéra na odvolání mučedníka Babiše. Prostinký požadavek jsoucí v souladu s realitou, slušností a poctivým přístupem, s pravidly platnými pro každého, ať se to komu hodí nebo nehodí. Připomeňme dobu našich předků, kdy stačila k dodržení platnosti ústní dohoda a podání ruky.

Porovnejme to se skutečností dnešní doby, kdy nejen na obhajobu porušení psané koaliční smlouvy, nezbytné pro sestavení jakékoli koaliční vlády - ALE DOKONCE na pouhý požadavek poctivého oficiálního vypovězení již radikálně porušené sepsané koaliční smlouvy, se strhne mediální lavina všemožných dehonestací, respektive přímo mediální tsunami obhajující normu, že koaliční smlouva nezbytná pro sestavení jakékoli koaliční vlády, je pouhým cárem papíru a nemá cenu ani papíru toaletního. A prezident, který na tento princip nehodlá přistoupit, je vláčen, napadán a ostouzen každým médiem a každým pokryteckým hajzlem, jsoucím ve vleku nejvyšších loutkářů, hodlajících rozdrtit zbytečky morálky tvořené po tisíce let a vštípené nám našimi předky a převzaté od jejich předků. Mají v moci vlády, média a budou mít i nás všechny, pokud se nepostavíme po bok našeho prezidenta a na jeho podporu. 

Po neuvěřitelné, nekonečné a nekonečně podlé záplavě reakcí politických slouhů a médií jsoucích pod vedením zmíněných loutkářů - na jednoduchý, zřetelný a morálně oprávněný požadavek prezidenta - oficiální zrušení neoficiálně a jednoznačně již porušené smlouvy - nastává nejvyšší čas postavit se sami za sebe a tím i za našeho prezidenta. Konec konců, jde jen o masivní zkoušku, co všechno můžeme spolknout a co všechno na nás mohou ještě zkusit.

36 komentářů :

 1. Na koaličním "toaletním" papíru není nutné trvat, ani ho vypovídat. Každý ví, jak ČSSD v čele se Sobotkou dbá na plnění smluv, slibů i soudních rozsudků:
  1) OKD a byty
  2) Církevní restituce
  3) Altner a jeho soudem uznaná pohledávka za ČSSD
  4) Koaliční (toaletní) smlouva

  Když se jim to hodí, tak papírem mávají a ukazuji ho jako svůj úspěch. Když nehodí, tak si s ním vytírají pozadí. A tomu se říká "kompromis možného".

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedostatek základního vzdělání je příčinou toho, že autoři a dramaturgové těchto podivuhodných taškařic, konaných u příležitosti velmi vážných rozhodnutí, zcela postrádají úctu, pokoru, rozvahu a hlavně slušné chování!
   Z toho vyplývá, že je velmi špatná i režie...

   Vymazat
 3. Co čekat od všech těch, kteří ignorují porušení psané smlouvy, aniž by předtím než se stalo, byla alespoň řádně vypovězena. Ať požadavkem na vypovězení koaliční smlouvy současných vládních stran prezident sleduje co chce, především má z principu pravdu. K celé té proti tomu povykující politické klice, včetně novinářů a všelijakých těch „odborníků“, jsem ztratil jakoukoli důvěru. Prezident Zeman má v té věci moji a mého okolí plnou podporu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen ignorují ale vehementně, kdykoli si kdo pustí vysílání čt3, zaznamená útok na prezidenta a požadavky, aby v daném případě naplnil absurdní dění. Takže prezident má de facto za povinnost ze zákona, potvrdit a dovršit normu, že v tomto státě netřeba respektovat jakoukoli smlouvu, byť uzavřenou na vládní úrovni. Je to pouze vygradování situace, kdy vládní strana suverénně se samozřejmostí odmítne plnit a ignoruje rozsudek, usnesení soudu. Pan prezident měl vládu odvolat, již z tohoto důvodu. L.P.

   Vymazat
 4. Jiří Jírovec10. května 2017 3:40

  Následující dopis jsem poslal poslankyni a bývalé minitryni spravedlnosti za ANO, Válkové:

  "Vážená paní profesorko,

  sledoval jsem Vaše odpovědi v Událostech dne 9.5 2017 v debatě s Lukášem Dolanským a dvěma senátory.

  Překvapilo mě, že jste nebyla schopna - vždyť jste právnička - vysvětlit, že koaliční smlouva není cár papíru. Je to pro koalici závazný dokument, který určuje, co premiér může a co nemůže dát na papír, který dá presidentovi k podpisu.

  Koaliční smlouva nedovoluje, aby premiér odvolal/jmenoval ministra pokud nemá souhlas příslušné koaliční strany a jejího předsedy. To byl ostatně důvod, proč nemohl být odvolán ministr kultury, kterého podržel Bělobrádek.

  Dovoluji si Vám přiložit krátký článek, který jsme na dané téma napsal.

  S pozdravem,

  Jiří Jírovec"

  Nevím, jestli ten dopis bude číst. Mám dojem, že to je jedno. Celé věci buď nerozumí a nebo nechce rozumět.

  Koaliční smlouva jasně definuje, že premiér nesmí plácnout na papír cokoli ho napadne. Jinak řečeno, premiér musí postupovat podle koaliční smlouvy:

  "Smluvní strany respektují ústavní právo předsedy vlády navrhovat prezidentu republiky jmenování a  odvolání členů vlády. Pro každý takový krok musí předseda vlády hledat podporu příslušné koaliční strany. Předseda příslušné koaliční strany může předsedovi vlády podat návrh na odvolání a jmenování člena vlády nominovaného za tuto stranu. Další postup o takovém návrhu podléhá dohodě předsedy vlády s předsedou příslušné koaliční strany s tím, že předseda vlády by měl návrh předsedy příslušné koaliční strany respektovat."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ustava ma pred koalicni smlouvou prednost, komunisto Jirovce.

   Vymazat
  2. Pane Jírovec. Pospíšil ukryl do Občanského zákoníku Svěřenecké fondy, Válková je hájila, Babiš je použil.
   http://www.korupcejakoparazit.cz/clanek/recept-20-zruseni-sverenskych-fondu/
   http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/cesko-se-otvira-penezum-z-muslimskeho-sveta-1088893
   ---
   S mafií je úplně marné diskutovat.
   Děda.

   Vymazat
  3. Pro 4:13. Proč jste Vy "nekomunisté" demokraty jen, když vyhraje Váš kandidát, jinak se chováte neurvale?

   Tak ústava má přednost? Proč uzavíráte konkrétně Vy kupní smlouvy na dům, auto, dovolenou? Proč to neodmítáte při koupi?

   Proč Sobotka podepisoval nějakou koaliční smlouvu? Vždyť je to vystudovaný "právník" z Brna! On to podepisoval nedobrovolně a z donucení? Jako "právník" nám občanům nyní sděluje, že smlouvy netřeba plnit, protože se mu to teď nehodí? Proč Sobotka jako "právník" a předseda strany neuhradil Altnerovi pravomocným rozsudkem uznanou odměnu plus úroky? Proč Herman nemohl být narozdíl od Babiše odvolán? Proč pro Sobotku jsou některé zákony "svaté" a jindy na ně z vysoka "kálí"? Poskytnete nám klíč, podle kterého se on a ČSSD rozhoduje, abychom je mohli všichni následovat a kopírovat?

   Jednoduše řečeno je to všechno o penězích. Vláda by měla vyvolat předčasné volby na začátek prázdnin a nová vláda by si nastavila svůj rozpočet podle kterého by vládla. Ale to už by stávající bandité neodklonili to, co lze nyní ještě odklonit. Už se těším na povolební kecy, kdy budou všichni plakat, že jim předchozí neschopná vláda stanovila rozpočet, který jsou ze zákona povinni dodržovat. Přitom to mají dnes zcela ve svých rukou a dalo by se to vše udělat, bez možnosti nějakých prezidentských zásahů. To ale nechtějí.

   Vymazat
  4. Pro 413.....najdi si ženskou,nebo chlapa,ať tady nemusíš mr....voletem!Kapitalisto!

   Vymazat
  5. 4:13 - ústava nemá přednost, to je jen takový obecný žvatlání. A kecy placených právníků typu "ústava tím myslí .." ústava tím předpokládá ..." jsou jen laciný tlachy! V ústavě není žádný termín a pojemy typu "bez zbytečných průtahů" vymyšlený právníky a přidávaný svévolně k textu i tak k ničemu konkrétnímu nezavazujou. Bejt Zemanem, tak to sám dám k ÚS, aby se vyjádřil a to by trvalo nejmíň do voleb:)

   Vymazat
  6. Druhá věc: co tam furt zubatá pleš žvaní o nějakých "zvyklostech"? Když padl Špidla a odal rezignaci, vystřídal ho Koloťuk a když tomu přišli na zlodějny, tak paroubek! A kretén Kalousků žtvatlal tehdy: "Před námi se odvíjí panoptikum premiérů ...". A ne vlád! Co vím, tak k žádným změnám koalice tam nedošlo! Všichni zůstali na svejch seslích a změnili se jen dva premiéři! A najednou to nejde! Prej "zvyklosti"! Debilové. To nemá s komunismem společnýho NIC, debile z 4:13! Proti komunistům ty pračuráku válči v dějinách! tam dělaj bordel! Tam tajej plno věcí a mažou co se jim nehodí (třeba pravdu o Rusácích a SSSR neschopným t státu drženým jen USA atd.)! Ale tam jsi slabej a páč víš hovno, tak k tomu asi mlčíš. tak tu se neprojevuj, tady to je jen o prostým selským rozumu imbecile ...

   Vymazat
  7. Prostě nesnáším debily co si hrajou na "antikomouše"! Protože většinou to je ňákej Pepek co umí leda přežvejkat židosračky z tisku - aspoň nadpisy a žvásty z židovize ČT aniž by je chápal! Když by měl komušským demagogům objasnit, že WWII. jsem prohráli všichni jakožto rasa a že jediným vítězem byli právě ti nosatci, to hovado mlčí, páč o tom se v jeho "zdrojích" nic neříká! A co neřekla paní učitelka nebo ňáká hlásná trouba v telce, to jako by nebylo ...

   Vymazat
  8. A taky je zajímavý že takový blbosti tu nevadí! Dokonce mám dojem že tohodle Pepka sem Dvořák osobně zve, že to je jeho synovec nebo jinej příbuznej! Páč mu slouží jako "ukázka debility" tzv. antikomoušů! Ale jak se tu objeví něco chytrýho s obsahem, s idejema, který skutečně lámou židobolševickou propagandu, to maže jak vztelej!:)))))))

   Tak vítej Pepku z 4:13. U Vency Dvořáků máš už aspoň jednoho lahváče jistýho:)

   Vymazat
  9. 8/36 souhlas zejmena ve vitezi wwll ano zidi kreatori vseho zla jak v historii tak i dneska
   chef

   Vymazat
  10. Jistěže 4:13 je Ústava nadřazena jakékoli smlouvě. Je ovšem nemravné řádné smlouvy nerespektovat a v případě, že některé ze stran nevyhovují smlouvu nevypovědět a proti znění smlouvy konat. Má tedy prezident ignorovat nemravnost vysokého ústavního činitele, nebo vynaložit úsilí k nápravě nemravného stavu? Zvlášť, když mu k tomu Ústava poskytuje časový prostor tím, že lhůtu k jeho konání ve věci nestanoví. „Bez zbytečného odkladu“ - je odklad z důvodu nemravného jednání vysokého ústavního činitele zbytečný? Mimochodem, jak víš 4:13, že Jírovec je komunista? Má to být nadávka?

   Vymazat
 5. 4:13 V ústavě není, že se mohou porušovat smlouvy, havlistický hlupáku.

  OdpovědětVymazat
 6. to 7:44Naprostý souhlas.Takzvaní demokraté a státotvůrci mají demokracie a dodržování zákonů, smluv a dohod plné huby jen pokud jim to vyhovuje. Když nevyhovuje neplatí nic. Tady vidíme na jakých principech tito lidé staví svoji moc. Máte pravdu, když říkáte, že je v takové společnosti zbytečné se zabývat nějakými smlouvami a dohodami, na vše jsou zde zákony, ty mají přece vyšší právní sílu dle pseudodemokratů. Každý právník najednou je vykladač zákonů, ústavy, podivuhodné na tom je, že všichni ač vystudovali stejnou školu, tak každý vykládá něco jiného, znamená to co ? jsme ještě vůbec právní stát ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakýpak právní stát? Podle všech ukazatelů jsme kolonie. A podle toho jak se to všechno vyvíjí, to vypadá, spějeme k Ukrajině. Jaký je rozdíl mezi námi a Ukrajinou? Asi tak 5 let.

   Vymazat
  2. 8:41 ano rozvojová země také to tak vypadá

   Vymazat
 7. Možná tady ani nejde o Babiše, ten je nakonec ochoten opustit ministerský post a pak si to už definitivně rozdá s tou chátrou. Dle mého jde o Zemana. Doposud nemá silného protikandidáta a věřím, že ho ani nebude mít. Ta šaškárna je útok na Zemana, ten vadí daleko více než nějaký Babiš se svými dluhopisy či pofidernými nahrávkami. Zeman se stal pro tradiční politické strany nepřítelem č. 1 a Bohouš, který má ze Zemana strach protože ho již jednou v prezidenstkých volbách zradil hledá se svými kámoši každou záminku jak ho odstranit. Zbytek socanů s vidinou plného korýtka ho v tom jen podporují. Ti slušní socani už ve straně nejsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Též si myslím že intrikář Sobotka se spojil s intrikářem Kalouskem a chtějí si to vyřídit především se Prezidentem Zemanem a ten ve své velikosti kupí jednu chybu za druhou. Tato vládní krize není vládní krizí, jsou to jen silná gesta Sobotky, protože jeho loď se potápí, že se k němu přidá Chovanec se nedivím , ale že odmítne cestu do Číny kvůli soukromé válce Sobotky vrcholný a schopný diplomat ministr Zaorálek, tak to mě překvapuje.

   Vymazat
  2. 9:03 Zaorálek že je schopný diplomat? Tajtrlík, hysterický lezprdelka, kariérista, korouhvička, Kašpárek. Teď nemá,z kocábky která nabírá vodu, kam přeskočit. Marx-leninský doktorát mu nepomůže.

   Vymazat
  3. Zaorálek má jeden velký talent na zakecání, zažvanění i toho řídkého okamžiku, kdy se dopustí myšlenky. Zadolárek se mu říká proto, že kolaborace s fašizující supervelmocí z něj odkapává na každém kroku.

   Vymazat
 8. Že je smlouva jen cár papíru prohlašoval Áda, když vyrazil na východ, takže Sobotka je v dobré společnosti... On je ale výš, to ani neprohlašuje, jen se tváří, že smlouva je jen takový zápis ze schůze.
  No nevím, když se vláda sestavuje, tak se nejprve tvoří smlouva/schema/ a až teprve potom se jde za prezidentem už se sestavenou skládankou. No a když nastane požadavek jednu kostku vyměnit, tak přece je nutné postupovat podle smlouvy /schematu/, jinak se ta architektura zbortí. Tohle přece prezident nemůže dopustit, když mu ústava přikazuje držet stabilitu politického prostředí.
  Jen ať vyrazí do světa. Tady se aspoň vybarví další vejlupci. Bude alespoň průhlednější situace před volbami, kdo s kým.

  OdpovědětVymazat
 9. Klára Samková: "Mně se téměř příčí myšlenka, že by Bohuslav Sobotka myslel." http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Debilove-Zly-Babis-pohrda-lidmi-Zemana-znam-ten-je-jiny-Nemyslici-Sobotka-Klara-Samkova-tusi-jak-to-dopadne-487078

  OdpovědětVymazat
 10. Vážený pane Prokope, brilantní analýza současného marasmu. Skvělý článek, díky za něj.

  OdpovědětVymazat
 11. Samozřejmě Sobotka se ukázal jako zmatený šašek opakovaně, ale jsme si jisti, zda je skutečně zmatkář? Nebo jsou na vině ty špagátky, které ho vodí po forbíně a za něj mluvící loutkoherci, vydrilovaní zase kapitálem?
  Pokud jde o ČÉTÉ, je na místě jistě konstatování, že jde o veřejnou televizi podřízenou soukromokapitalistickým potřebám oligarchů - s výjimkou Babiše. Ale to není nic nového, to platilo i před Babišem a bude platit i po něm. Je to televize protiobčanská a vlastně tím protistátní. Zrazovala, zrazuje a bude vždycky v této konstelaci zrazovat stát, občany, národ. Pracuje sice za peníze, které ji povinně musí odevzdávat občané, ale jinak plně v žoldu diktatury kapitálu. Tato ČETÉ dokonce ve svém slouhovství dalece překonává všechny soukromé televize.
  ZEMAN: UŽ BYLO MNOHOKRÁT ŘEČENO, ŽE JDE O TRAGICKÝ OMYL, KTERÝ KAPITÁL PŘIPUSTIL - PŘÍMÁ VOLBA PREZIDENTA. A HNED PRVNÍ POKUS A TAKOVÁ KATASTROFA PRO KAPITÁL. OBČANÉ SI ZVOLILI SOBĚ ROVNÉHO, NEVOLILI ŠAŠKY, TRPASLÍKY, ŠLECHTICE TEMNA, KLAUNY, ALE ANI KOMORNÍKY, BACHAŘE, SLUHY, KMOTRY, KOLABORATNTY, FÍZLY, KTERÉ JIM KAPITÁL JAKO KANDIDÁTY NABÍZEL. OBČANÉ ZRADILI KAPITÁL A TO SI MUSÍ ODNÉST. VŠAK BY STAČILO PÁR TISÍC ISLÁMISTŮ A BUDOU NAPRAVENI. PROČ SI MYSLÍTE, ŽE JE KAPITÁL VYRÁBÍ A IMPORTUJE? ABYSTE OBČÁNCI VOLILI, JAK KJAPITÁL KÁŽE E NEVYMÝŠLELI SI NĚJAKÉ TY ZEMANY. LIDÉ JSOU HNUSNÍ - PRO KAPITÁL. BOHUŽEL KAPITÁL JE MUSÍ ŽIVIT! OTROČINOU! BERTE TO NA VĚDOMÍ!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jestli to nemá chybičku. Budou i v budoucnu volit jak kapitál vyžaduje i muslimové? Někde se již stali rozhodující volební silou.

   Vymazat
 12. Problém je v tom, že, dle Sobotky, Hermann nešel odvolat, neboť by byla porušena koaliční smlouva a nyní chce odvolat Babiše tak, že nebude vypovězena koaliční smlouva.
  Babiš je lump a gauner z našich politiků asi největší a do vlády neměl být vůbec jmenován. Nyní se jen baví..
  O co jemu a jim ostatním z vlády vůbec jde, že nechtějí zrušit koaliční smlouvu? Oni argumentují tím, že jsou úspěšní a musí svoji rozdělanou práci dodělat. To jim tak někdo věří. Není to spíše o tom, že mají rozjeté nejaké kšefty a potřebují čas na jejich dokončení a vydatnou sklizeň do vlastní kapsy. To jim nyní Sobotka, nekonzultovaným postupem, nyní zhatil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediné, co Sobotka zhatil, tak to je volitelnost ČSSD. Proto se také stal miláčkem pravicových stran, protože takového troubu na levici už dlouho potřebovaly :-)

   Vymazat
  2. Babiše lze pochopit. Koaliční smlouva mu hraje do ruky. U Sobotky vyvstává otázka, co se vyloupne, jaká zákeřnost a podlost z odmítání vypovědět koaliční smlouvu, kterou porušuje nehorázným způsobem, jaké zákeřné svinstvo z toho ještě vyplyne.

   Vymazat
 13. Prezident se v tom rozhovoru ukazal jako totalni ŠMEJD a lhář zcela poslapavajici Ústavu jak se jemu fašistickému gangsterovi Babišovi zrovna hodi. Jeho (Zemanovy) argumenty byly idiotske a lzive. Neni divu, ze je redaktori komentovali tak, jak je komentovali...

  Po tech letech me Zeman i Ovcacek totalne zklamali.


  Sobotka hraje EXCELENTNI sachovou partii. Je treba lidem ukazat, jaky je a vzdy byl Babis gangster, a je potreba kolem toho udelat takove divadlo, aby si toho lide konecne vsimli. Ze kvuli tomu zrejme obetoval i svou karieru je hrdinsky cin na urovni Harakiri, rozhodne to neni zadna zbabelost...

  Babis, ktery ziskal Agrofert akcionarskym podvodem v roce 1995 od slovenske firmy, ktere predtim patril, si prisel predevsim do politiky pohlidat rok 2015, kdy se to po 20 letech promlcelo. Kostelecke uzeniny, ktere ziskal diky spolupraci s bankami, ktere je "vydusily" tak, ze je pak lehce ziskal za 1/10 ceny a vicemene zlikvidoval (kvalitu!), chemicke firmy ziskal podvodem, dotacni podvody, danove uniky, dlouhodobe lobovani u politiku a kdyz mu dosly "nitky", musel do politiky prosazovat svoje fasisticke (korporatne politicke) zajmy sam...

  Ze dobre vybira dane? Z KOHO ?!

  Babis lepe vybira dane ze střední třídy. Z te, ktera ty penize stejne nikam do zahranici nevyveze.

  Za ekonomicky rozvoj zeme v poslednich 3 letech muze politika CSSD, ze dali lidem penize. Obycejnym lidem stredni tridy. Ti je otoci doma v ekonomice, postavi domy, koupi auta, obchodnici a dodavatele maji boom, cela ekonomika kvete. Babis NAOPAK ze stredni tridy ted penize vysava (treba pomoci EET), coz ekonomiku vzdy dusi.
  Z vysoke tridy bankeru a akcionaru, ze kterych _rocne_ unika _do_ciziny_ 300 mld Kc a jsou pro ekonomiku ztracene, ovsem Babis zamezil zavedeni sektorovych dani...
  Takze zdaneni nejbohatsich (vcetne sebe!) Babis zabranil, ale zato lepe vybira dane ze stredni tridy, cimz brzdi domaci ekonomiku, kterou CSSD (po letech pravicoveho zaskrceni) rozjelo, a jeste by schrabnul smetanku politickych bodu za to, jak se tu zemi dobre ekonomicky vedlo ?
  To by fakt byl vrchol nevkusu a nespravedlnosti !

  Je tak dobre, ze ho snad uz vystipali, smejda !


  (Stat totiz neni domacnost, a penize, ktere "ušetří", pak nekde chybí. Naopak stat penize, ktere rozdá, tak _proudí_ a ozivuji ekonomiku. Skoro by se dalo rict, ze stat je zde ekonomicky protipol lidi a cim vic stat ziska a usetri, tim hure pro obcany, naopak cim vice stat rozda a rozproudi do ekonomiky, tim lepe - predevsim pro stredni tridu... V nemecku loni dokazali, ze kdyz rozda stat penize i treba totalnim smejdum vyzirkum arabskym migrantum, stejne to ekonomice pomuze, protoze oni je utrati u obchodniku a _vsichni_ na tom vydelaji.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste mně dost pobavil. Vydávat Sobotkovo hlupáctví a neschopnost za "hrdinský čin" a "obětování kariéry v zájmu celku", to fakt musel vymyslet jen naprostý pablb. Nepsal's to přímo ty, Bohušu? Leo

   Vymazat
  2. 9:15 Aby tato kotlina (republika) byla bohatá, musí zde někdo něco vymyslet, vyrobit a prodat vně kotliny. Pak tyto peníze v této kotlině protočit.

   Pokud Sobotka přidal poslancům, úředníkům, policistům, hasičům, řidičům autobusů, učitelům, tak nezbohatla střední třída, ale stát byl zase více zadlužen. Vůbec nezávidím zaměstnáním (od policistů dále), že by neměli mít přidáno. Růst bez dluhů ale bude, až budeme vyrábět. Sobotkovo přitlačení na platy spíše vidím jako "kupování" si voličských hlasů.

   Vymazat
 14. Prezident jmenoval vládu vytvořenou na základě koaliční smlouvy. Odvoláním ministra financí by byla porušena koaliční smlouva, zásadně by se změnily podmínky, na základě kterých byla vláda jmenována a získala v parlamentu důvěru. Proto před případným odvoláním ministra financí musí být nejprve uzavřena nová koaliční smlouva, která by toto připouštěla nebo jinak vymezila postavení koaličních partnerů ve vládě.

  OdpovědětVymazat