Reklama

.

.

neděle 28. května 2017

Tři roky Porošenka u moci: tragický úpadek země v číslech, rozlícení Ukrajinci v ulicích (VIDEO)

Geo
28.5.2017  Eurasia24
 

Petro Porošenko v těchto dnech „slaví“ tříleté výročí svého nástupu do funkce prezidenta „demokratické“ Ukrajiny. Výsledky jeho práce se odráží nejen v katastrofických číslech, ale především v napětí obyčejných Ukrajinců.

Zemi po nelegálním, násilném a ze zahraničí organizovaném převratu Porošenko přebíral v mizerné hospodářské kondici a opakovaně sliboval zlepšení nuzných životů Ukrajinců. Přestože analytici různého ražení více či méně hlasitě varovali před „přílišným optimismem“, skutečnost je po třech letech Porošenka u moci doslova tragická.

Portál Kp.ru publikoval srovnání základních ekonomických údajů a nákladů na zajištění životních potřeb Ukrajinců v letech 2014, kdy Porošenko nastoupil do úřadu, a 2017.

Zatímco dramaticky klesly hrubý domácí produkt či průměrná výše penzí, raketově vystřelily životní náklady – jak ukazuje graf níže.

V řádcích je uvedeno:

Hrubý domácí produkt
Vnější dluh
Cena elektřiny
Procento obyvatel za hranicí chudoby
Cena teplé vody
Cena plynu
Průměrné náklady na komunální služby
Průměrná penze
Cena Valocordinu (lék k léčbě onemocnění nervového a kardiovaskulárního systému)


Nejde jen o čísla, ale o bezprostřední reakce samotných obyvatel Ukrajiny, kteří na Porošenka během jeho veřejných vystoupení začínají reagovat jako na jeho předchůdce Janukovyče při nejvypjatějších „majdanských“ okamžicích. Takto Porošenka se slovy „hanba“ vyhnali před několika dny od památníku v Bykovně u Kyjeva:

Povšimněte si, že video nasbíralo za necelý týden půldruhého milionu zhlédnutí, drtivá většina uživatelů jej hodnotila „palcem nahoru“ a za pozornost stojí také komentáře Ukrajinců z celkových více než čtyř tisíců diskusních příspěvků pod videem):

Geo, Eurasia24.cz
Zdroj a graf: Kp.ru

44 komentářů :

 1. Ať Ukrajinci kopnou prasečenka a fašouny do zadku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemuzeme kopat banderovce do zadku vytáhnou samopaly dodané SS

   Vymazat
 2. Putine, osvobod Ukrainu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin živit Ukrajinu nebude.Tady živiny bude zajišťovat EU tj my.

   Vymazat
 3. Ukrajina je již mimo hru. Už ji nelze využít jako strašáka na ovlivnění veřejného mínění evropské veřejnosti proti Rusku. Velkou část ukrajinského průmyslu a hospodářství vůbec vlastní místní oligarchové a tu další nenápadní Číňané.Ani jeden ani druý nebude se podílet na splácení obrovského dluhu, který má Ukrajina u EU. Splácení půjček je v nedohlednu, nenávratné investice. Komu se ten Majdan vyplatil...!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stetinovi a knizeti, jaktoze jsou na svobode

   Vymazat
  2. M. David: Majdan, Majdan podle plánu....

   Vymazat
 4. Zatím jsme (USA + EU) Ukrajině nedávali půjčky, ale nevratnou výpomoc. Jen USA vložily do Majdanu 5 mld USD. Teď USA chtějí po EU, aby začalo poskytovat další skutečné půjčky, ačkoli ví, že se nikdy nemohou vrátit, protože skutečný majetek je již v rukou místních i nadnárodních oligarchů. Některé výhody už nepůjde prodat vůbec, jako například strategickou polohu Krymu nebo těsné sousedství s Ruskem, kde vznikla nárazníková zóna - Doněcká a Luhanská republika. PK2

  OdpovědětVymazat
 5. To je do nebe volající lež, chochlové dle jedné TV stanice, se mají lépe a příští rok očekávají růst HDP o 2%. Tak nelžete!!! Mají se lépe a to tak, že na "věčné časy". Již nikdy nebudou "živořit", jak za časů přáteství s despotickým Ruskem "o))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty veris televizi? Naivniku, nechces si koupit Karlstejn?

   Vymazat
  2. 12,17 - pane, vy jste totálně blbý nebo totálně opilý až v pravé poledne??? jedna TV stanice říkala, cha cha ... to je vtip roku.

   Vymazat
  3. A vy dva pitomci jste zabržděnci, nechápající ironii:o))Zeptejte se přítele na telefonu, případně si dejte padesát na padesát. Ale stejně pochybuji...... :o)Jéžiši, to je materiál.

   Vymazat
  4. No chytré to nebylo, vtipné to nebylo, tak proč to píšete, anonyme 12:17.

   Vymazat
  5. Ano, chápu, že pro ty ne nejbystřejší je to problém....

   Vymazat
 6. Ano, drtivá většina z ukrů to vidí stejně, schází "jen" ta osobnost, která by se postavila do jejich čela.
  Totiž osobnost Putinova formátu! I poloviční by pro ně byla požehnáním. To aby skoncovali se zaprodanci typu tamních prášenků a nacistických turčynovů ...
  Obyč. lidi se bojí a tak se nechali zahnat do svého soukromí, aniž by proti náckům dnešního banderistánu masově vystoupili.
  Horké kaštany z ohně však za ně sotva kdo bude tahat. Ani ti luhanští a doněčtí. Je to jen na nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maj si pozvat Putina

   Vymazat
  2. Rebelové z republik by to zvládli sami,Ty pozvat.

   Vymazat
  3. Nemohli , nepratele a "pratele", co to s Ukrajinou mysli "dobre" poridit horsi vladu, a pohrbit cely narod ,/ Jacenjuka a Porosenko/...
   PAW

   Vymazat
 7. Ten prasečenkovský hnusák ještě vegetuje? Ukrajinci, to se ještě nenašel nikdo mezi vámi, kdo by mu tím odporným rypákem zakroutil ? Je to VRAH ! ! !

  OdpovědětVymazat
 8. Porošenko je křivák a grázl už od pohledu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jděte lidé Ukrajiny ho milují a proto ho znovu zvolí.

   Vymazat
 9. Tak můžete být rádi, banderovci s dutýma makovicema. Žerte bláto a zajídejte ho kůrou ze stromů.
  Dobře vám tak. Teď můžete hopsat, jak jste to těm vatnikum natřeli, debilové!!!
  Nikdo u nás na vás není zvědav. Brzy půjdete za svým nejlepším kamarádem Zbigniewem Březinskim.

  http://leva-net.webnode.cz/news/prohlaseni-juliana-assange-brezinski-a-globalni-politika-gp/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brezinsky na vás volá z pekla 88 88 a vy dobře víte,že k němu už můžete přidat,když víte co to volá!

   Vymazat
 10. Cestují často na Ukrajinu kvůli tomu, že není potřeba víz a taky že mám i tady i tam několik přátel.Byl jsem tam za časů největší slávy Juľky Timošenko,která i když okradla lid UA o miliardy dolarů na energetice, na západní UA nedali na ni dopustit ,,eto naša Juľka,,a všude visely UA prapory a obecné mínení bylo, ,,všechno bude dobré, jenom pryč od Moskalů,blíž k EU.Dalo se pochopit, protože jsme taky čekali a měli očekávaní od vstupu do EU,že konečne začne tady platit právo a spravedlivost a zlikviduje se korupce ale bohužel opak se stal pravdou.Tehda ukrajincům s kterýma jsem mluvil nepomáhali ani argumenty,že mají prakticky ropu,benzín,plyn zdarma ceny oproti EU nízke a po odtržení od Ruska budou mít ceny jako my(taky jsme obdobní blbci,kteří jsme se vykašlali na ruské bratry).Abych se vratil k dnešku.Na UA zmizely UA vlajky lidé se bojí a ptají se může byt ještě hůř?Penze a vydělky jsou na 150 dolarech a ceny 80 procent z naších cen.Životní ůroveň se neuvěřitelne propadla a pokračuje směrem dolů.To se děje díky miliardařům, kteří si z nás udělali novodobé otroky taky u nás a v celem světe.V každem státe je úroveň otroků -nás jiná podle vyspělosti daného státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tam jezdil 2012 - 14 taky a mám tam několik přátel, takže mohu potvrdit to samé. Moje cesty tam skončily poté, kdy mi na Národní Akademii řekli, že musí jít na toho Rusa a přitom už nemají ani na placení elektřiny. PK2

   Vymazat
 11. Nenechte se vysmát.Ukrajinci jsou v tomhle jako
  Češi.Maximálně žvanit na netu,ale nic nedělat.
  Pak stačí jeden opilec u nás a neštěstí se stává
  skutečností.Na Ukrajině je to stejné.Ale v jednom
  jsou Ukrajinci napřed.Podvody,podrazy,vraždy a
  mnoha případech znásilnění a za živa upálení
  holky ve věku 18 let.To si sem nyní pustíme a bude
  úplně jedno,že odmítáme muslimské migranty.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jedny volby a bude u nás Ukrajina.
   Zvolte Koblihu a půjdete pod velením nového Wehrmachtu pod pásy tanků námořní pěchoty gneralissima Putina.

   Vymazat
  2. 15:09 - ještě že máme poctivé politiky jako Mirek Kalousek a Slávek Bakaláč Sobotka. Včas odhalili Koblihu a jeho čachry s korunovými dluhopisy, které Míra vymyslel pro slušné podnikatele.

   Vymazat
  3. Dyt se nic neděje Kobliha vymyslela EET a chce zlikvidovat drobné podnikatele a živnostníky aby jako správná korporátní fasisticky tyran přebral ty shrbeně hřbety které mu za to budou tleskat a volit ho.

   Vymazat
  4. 17:55 nechces platit dane, ty podnikatelsky zlodeji

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 12. Je to takové docela divné, že některé ukazatele uvádí ta statoistiky v hřivnách a některé v dolarech. Asi jak se to hodí.
  Jinak podobné hodnocení třeba Ruska je například zde: https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3094902/rusko-neni-ztracene-ale-ukrajina-ma-pred-sebou-lepsi-budoucnost.html
  Manipulovat s čísly umí asi každý - ale proč to žerete i s navijákem tady v Česku - to moc nechápu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty chceš oklikou naznačit, že naši ukrajinští bratři válejí blahobyt a jsou na tom rok od roku líp?

   Vymazat
  2. 18:47 ne, chci jen naznačit, že manipulování s hřivnou a potom zase podobný údaj v USD je směšné.
   Například HDP v USD je sice menší, ale v hřivnách vyšší. A tsk je to i s ostatními ukazatei.
   Je to stejné, jakoby někdo srovnával cenu zmrzliny v Rusku v rublech v roce 2013 (20rublů) a v roce 2016 (100 rublů). Můžu doložit, ceny na stejném místě pouze o 3 roky později.

   Vymazat
  3. 16:26 - statistika není manipulativní. Mohu osobně potvrdit, že platy zejména ve státní sféře zůstaly skoro na stejné úrovni (nominálně), ale hodně lidí přišlo o část úvazku, takže se ve skutečnosti jejich mzdy propadly. Když se porovná kupní síla mezi 2013 a 2016, tak ta se propadla o více než 30%. Navíc v posledním roce vysychá příliv zahraničních grantů například na "vyčištění" východu Ukrajiny od Rusů, protože po debaklu v Debalcevu se rozpadlo jádro regulérní armády a patriotické bojůvky Kolomojského, Porošenka ani Ljaška nejsou schopny fungovat jako jednotná armáda (mají různé cíle). PK2

   Vymazat
  4. No jo, chujlostan se nám propadá hloub a hloubějc! Reálný disponibilní příjem obyvatel (tedy částka, která zůstává po všechny povinné výdaje očištěné o inflaci) v dubnu propadly o 7,6%.
   Statistiky zaznamenaly rekordní pokles od srpna 2016, a dokázal být 4,5krát hlubší, než se očekávalo podle odborníků oslovených agenturou Bloomberg (1,7%).

   Ve srovnání s březnem, kolaps tržeb zrychlil na 3,3 krát a byl třetí ve velikosti v posledních 8 let: pouze v červenci a srpnu 2016, chudoba ruské populace rostla rychleji.

   Nahromaděná výsledek za 29 měsíců (od října 2014), Rusové měli peněženky „slabší“ o 16,2%, což má za následek 3,9 milionu lidí bylo pod hranicí chudoby, a celkový počet oficiálně chudých, která je vydělávat příjem pod úrovní životního minima, se přiblížil na 20 milionů.

   V dubnu 2017 průměrný příjem občana Ruska činil 30493 rublů. Je to o 962 rublů méně než ve stejném období loňského roku, a 245 pod průměrem za rok 2016.

   Vezmeme-li v úvahu akumulované inflaci za 10 let 30493 rublů dnes - to je jen o málo více než 13.000 rublů, což odpovídá průměrné úrovně důchodu v roce 2007.

   V této zbídačeném stavu jsou především ti nejchudší - důchodci a příjemci sociálních dávek, protože pokles cen ropy zasáhla občas bolestivé. Hmotnostně střední segment (20-40 rublů) příjem pro roky 2014-2016. klesl celkově o 17,5% a v segmentu s nejvyššími příjmy se zvýšily o 9,6% - na „pasti, rozšíření sociální stratifikaci,“ říká místopředseda VTB 24 Michail Kozhokin.

   Zároveň se 55% populace nepřesahuje plat 25 tisíc rublů, a jedna třetina - méně než 15 tisíc rublů.

   (Překlad Google translator) - http://3rm.info/main/67584-posle-zayavleniya-v-putina-o-vozobnovlenii-rosta-dohodov-naseleniya-v-rossii-rezko-uskorilos-padenie-urovnya-zhizni.html

   Vymazat
  5. Český zdroje navíc i srovnávaj, i když srovávání je vždy ošidné - http://pravyprostor.cz/rusko-se-opet-propadlo-do-chudoby/

   Vymazat
  6. Oprava překladu: Hmotnostně střední segment = příjmově střední kategorie (a tudíž údaj je v tisících - tedy 20 - 40 tisíc rubliků na výplatní pásce měsíčně).

   Vymazat
 13. Ukrajinska ekonomika pomalu roste. Ale napravit roky agrese zvrhleho nacistickeho prasete Vladimira Putina bude trvat jeste hezky dlouho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nic, anonyme z 16:57. Pár elektrošoků a dostaneš třeba i vycházku z psychiatrické léčebny (s doprovodem, aby sis náhodou neublížil).

   Vymazat
  2. Mám jisté výhrady např. k prezidentům USA, jako představitelům státu, který evidentně nerespektuje mezinárodní právo a Chartu OSN, ale nepojmenovávám je "nacistickými prasaty" ani přechylováním jména ke jménu Hitler. Sám sebe bych měl za primitivního vola. Ostatně, on ten Putin nedělá nic jiného, než že podle svého, tak jak dovede a může, hájí zájem státu, který vede. Zvlášní, že jste tak hloupý, až vám to přijde divné.

   Vymazat
  3. Nevím zdali jsi blbec nebo člověk s vymytým mozkem když toto píšeš o Ukrajině.Počkej jaká tam bude katastrofa za pár let a kdo asi bude dluhy platit nakonec dojde k jejímu rozdělení na několik části

   Vymazat
 14. Marš svobody! -
  https://rufabula.com/articles/2013/10/16/march-struggle-freedom

  OdpovědětVymazat
 15. A vzpamatovaní se havlobanderovský """"ekonomiky""""bude trvat 1000 let pod vedením ussackejch agresorů....budou platit kamenama a škeblema,odpad jeden smradlavej fašistickej!!!!!!

  OdpovědětVymazat