Reklama

.

.

pátek 12. května 2017

Trump konstatoval, že setkání s Lavrovem zachrání mnoho lidských životů


12. 5. 2017      zdroj a zdroj
Americký prezident Donald Trump doufá, že dialog s Ruskem přiblíží mír do Sýrie a na Ukrajinu. V rozhovoru pro televizní kanál NBC Trump učinil předpoklad, že diskuse s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem v konečném důsledku zachrání mnoho lidí před smrtí. "Myslím, že náš rozhovor byl výborný. Týkal se Sýrie a Ukrajiny. Je možné, že díky této diskusi bude zabito mnohem méně lidí a že to nakonec umožní uzavřít mír", odpověděl Trump moderátorovi Lesteru Holtovi.

"Je dobře, že se setkám s lidmi", řekl Trump a sdělil, jak se v průběhu rozhovoru s Putinem dohodl na setkání s Lavrovem. "Taková setkání mně vyhovují, je to dobře, nikoliv špatně", dodal americký prezident.

Prezident USA Donald Trump dříve na Twitteru umístil fotografie s oficiálních setkání s hlavou ministerstva zahraničí Ruska Sergejem Lavrovem a s ukrajinským ministrem zahraničí Pavlem Klimkinem a přiložil k příspěvku výzvu "Budujme mír!".

Setkání ruského ministra s prezidentem USA se konalo ve středu 10. května. Bílý dům na základě jeho výsledků sdělil, že Trump vyjádřil svůj záměr zlepšit vztahy s Ruskem. Sergej Lavrov nazval pracovníky Trumpovy administrativy "lidmi činu". Ruské ministerstvo zahraničí poznamenalo, že, nehledě na všechny známé obtíže, Rusko a USA mohou a musí společně pomáhat řešit klíčové otázky mezinárodního pořadu dne.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Tak to pražská žumpa bude těžko vydejchávat :-).

  OdpovědětVymazat
 2. Kazdemu je jasny , ze Trump je skryty Neokon , jen se podiveje Americka vojska , NATO vojska na Ruskych hranicich jen blbec muze pochybovat!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ruská vojska jsou na Ruských hranicích také.

   Vymazat
  2. 23:13
   A od kdy mají ussacký agresoři hranice v Německu a Japonsku...?????
   Ty budeš na zeměpis velkej expert!!!!!:-D

   Vymazat
  3. 23:22 Německo je členem NATO a Japonsko je spojencem, který ani nemá armádu, na rozdíl od jemu sousední KLDR, která má jeden milion a sto tisíc vojáků ve zbrani a dalších pět milionů plně vycvičených a k válce připravených rezervistů. Kromě toho Čína, ta má také takovou nějakou armádu a Rusko, no také nějakou a s Japonskem je stále ještě ve válečném stavu, a jsou jeho sousedy. Bylo by to příliš snadné, bez USA.

   Vymazat
  4. 23:29
   Takže člen NATO jako je Německo může bejt okupované i tolik let od konce druhý světový války?????
   A ussacký agresoři si budou posouvat hranice kam se jim to právě hodí????
   Ty raději mlč,havlobanderovskej odpade bez mozku a vlastní myšlenky!!!!!

   Vymazat
  5. 23:35 Německo není natolik slabé aby se jednotek USA na vlastním území nezbavilo, pokud by chtělo. A ty hranice, které se posouvají směrem k Rusku? No, jasně, vždyť proti Rusku se postavily už i bývalé státy Sovětského svazu. Chcete jim snad zase nařizovat jejich lásku k Rusům?

   Vymazat
  6. 23:39
   A Německu někdo z Fuckingtownu dovolil se vůbec pokusut chtít se zbavit z vlastního státu těch ussackejch agresorů???
   Do dneška jim povolili ty agresoři leda kulový!!!!!

   Vymazat
  7. 23:39
   Je jedno jak slabé nebo silné je Německo. Na území Německa jsou kromě jednotek USA i Britové a Francouzi v souladu s Jaltou nebo Postupimí. Podle dohody vítězných mocností mají zajišťovat bezpečnost Německa do r.2045. A Německo po celou dobu nemá mít armádu. Bundeswehr vznikl někdy v r.1953 z rozhodnutí USA, Britanie a Francie. Recipročně asi o 2 roky později povolil SSSR armádu ve vých.Německu. Jediná okupační armáda, která Německo opustila byli Rusové za Gorbačova. USA tam zapusily hluboké kořeny.
   Ivana

   Vymazat
  8. 23:55 Na nějaké takové smlouvy vám dnes každý kašle. Podívejte se na Rusko, jak nerespektuje nic. Vy myslíte, že jsou Německo a vítězní Spojenci ještě vázáni nějakými starými smlouvami? Logicky už k tomu není žádný důvod. Doba se změnila tak, jak nikdo nepředpokládal.

   Vymazat
  9. Pro připomenutí 23:39 (upravil jsem pouze dobu dluhu a přibližnou výši dluhu v dnešní paritě)

   Německo nám stále ještě dluží válečné reparace!

   Naši politici každý rok s velkým humbukem bojují o státní rozpočet, a řeší, aby byl pokud možno co nejmenší schodek, přesto se náš státní dluh pomalu, ale jistě zvětšuje.
   Pravicové strany hledají všechny možné i nemožné úspory především v sociálních oblastech a šidí důchodce, nemocné a tělesně postižené tak, že někteří z nich skončí doslova na ulici. Jiní, zase když je potká těžká nemoc, případně když přijdou o práci, mají před důchodem, a nikdo je už nechce zaměstnat, řeší situaci sebevraždou.
   Pominu-li v tomto článku totální neschopnost kříženou s absolutní bezcitností většiny našich politiků, a diletantství, díky kterému dovedli naší zemi do stavu, kdy nám již nic nepatří, a musíme poslouchat cizáky z Bruselu, zůstává otázkou, proč si neřeknou našemu německému sousedovi o peníze, které naší zemi již 72 let dluží.
   Jedná se o celých 360 miliard prvorepublikových korun, jež určil mezinárodní soud jako válečné reparace, které mělo Německo zaplatit Československu za materiální a duchovní škody, které byly způsobeny německými nacisty našemu národu v době okupace během Druhé světové války.
   Tato nemalá částka, samozřejmě navýšená o inflaci a nezbytné úroky z prodlení, by se mohla nakonec vyšplhat do takové výše (k dnešku přes tři bilióny korun), že by mohla zaplatit celý náš státní dluh, nebo investována do výstavby nových národních podniků, přinést našemu státu a jeho občanům dlouhodobé zisky a prosperitu.
   To, že naše nároky na válečné reparace vůči Německu stále platí, potvrdil prof. JUDr. Václav Pavlíček, DrSc., ve svém článku Minulost je třeba uzavřít skutečnou tečkou. Na otázku redaktora J. Kovaříka, zda ČR může kdykoliv položit na stůl otázku neuhrazených reparačních nároků, odpověděl prof. V. Pavlíček, DrSc.: „Ano, pokud záležitost nebude právně ukončena. MÍROVÁ SMLOUVA, kterou mohla být za reparacemi učiněna tečka, uzavřena nebyla!“ (Právo, 1.10.2004).
   Výroky našich politiků a některých Němci uplacených právníků, tvrdících, že podepsáním Česko-německé deklarace v roce 1997 se ČR i SRN zavázaly, že nebudou vznášet proti sobě majetkové nároky, a proto nemůžeme požadovat na SRN válečné reparace, je, jak vyplývá z výše uvedeného, pouze účelová, právně zcela irelevantní lež.
   Proto, Vám všem radím, abyste tuto kauzu otevřeli v jediné možné chvíli, kdy jsou politici ochotní něco udělat pro občany této země (tedy před parlamentními volbami), a podle toho co Vám odpoví, se rozmysleli, komu dáte, nebo nedáte ve volbách své hlasy.

   Autor: Ladislav Kašuka

   Vymazat
  10. 1:43 Je tu ale lepší možnost. Mnoho lidí bylo a stále je kontaktováno vesmírnými civilizacemi a jejich oboustranná komunikace je ostatními lidmi nezjistitelná, protože tzv. telepatická (technická telepatie, elektromagnetická indukční informace obcházející mechanické sluchové ústrojí a vnímána přímo mozkem určeného člověka). Já osobně už nemám důvěru v lidi. Naopak vesmírné civilizace si ji u mne získaly. Několik let jsem velmi často informoval o válečných akcích těchto vesmírných civilizací na Zemi, například stále padala další a další dopravní letadla. Nyní už není potřeba prokazovat jejich akceschopnost a moc a válečnou sílu. Vstoupily do další, vyšší, fáze konání na Zemi. 1) je oddělována značná část lidstva, kterou vedou a plně s ní spolupracují, 2) jsou likvidovány mafie a to způsobem dost nenápadným, totiž například rakovinami jejich členů, 3) je působeno pozitivně i negativně na jednotlivé lidi, například jejich informováním a zločinných skutcích jiných lidí a vůči těm naopak uplatňována restrikce jejich možností a schopností. 4) někteří vědci jsou jimi vedeni k objevům a vynálezům, které mohou mít obrovský vliv na schopnosti jejich armád a to i z důvodu tedy adekvátnosti vesmírné válečné podpory pro už existenci znalostí ji obsahujících lidmi na Zemi.

   Vymazat
  11. Ani Nemecko ani Japonsko nemaji pravo na samostatnost jeste 900 let
   A Japonsko muze byt rado ze neprislo o Hokaido
   Tecka!

   Vymazat
  12. 8:05 a 8:16, hezka prestrelka, jen doufam ze nejste vy dva pouze jeden z rozstepenou osobnosti

   Vymazat
  13. 9:39
   Ry seš taky dobrej Chocholoušek:-)
   Ale diky za pobavení;-)

   Vymazat
  14. Dotaz k 23:59, případně i k dalším. Co konkretně Ruská Federace nerespektuje a jak dalece jsou ty známé postupy USA, často spolu s NATO, ve shodě s mezinárodním právem, Chartou OSN a třeba i Zakládací listinou NATO? Prosím průkazná fakta, ne pokřiky propagandistů. Vezměte také v úvahu, že práva se vždy, daleko nejvíc, dovolává ta slabší strana. Silnější strana si ho, vesměs po svém, prostě prosadí. Chcete tvrdit, že Ruská Federace je tou silnější stranou současného napětí a rizika hrozící války?

   Vymazat
  15. 18:05 Rusko nerespektuje například už lidovým referendem legálně uplatňované právo na sebeurčení Turkmenistánu, dokonce plným válečným střetem s Ruskem totéž právo Čečenska, Budapešťské memorandum zaručující Ukrajině nezpochybnitelnost a obranu jejího státního území, tedy včetně Krymu například, skutečné mezinárodní právo v Sýrii, které Rusko naprosto ignoruje jen ve vlastním zištném zájmu a pod. . Vždy ale rozhoduje správnost věci, která je obecně definována Dobrem ve spojení s existencí a charakteristikou Boha, respektive vesmíru, universa, protože všechny lidské zákony vymysleli lidé a stále je zdokonalují, protože lidé se vyvíjejí a hledají, teprve poznávají. V tomto pojetí věci Rusko jedná prokazatelně negativně a vždy tak jednalo. Důkazem může být ten fakt, že se proti němu staví i vlastně všechny ostatní republiky bývalého Sovětského svazu.

   Vymazat
  16. ---- Tatarstánu, ne Turkmenistánu, sorrry.

   Vymazat
  17. Rusko, Putin, Duma a pravoslavná církev, ruská armáda i policie jednají podle Božího přikázání. Chrání slabší proti Říši zla, projevují hlubokou lidskou lásku ke všem národům světa. Podporují všechny národy své federace a staví všechny lidi na roveň před zákonem. Putin připomíná oligrachům, aby mysleli na prosté lidi a na národ, aby se nevyvyšovali. Jak vidět z videí - Rusko milují i muslimové - Čečenci a Tataři na Krymu i v Kazani. Ať Bůh žehná Rusi Matce národů. A sešle dlouhý mír mezi lidmi.

   Vymazat
  18. 19:04 To je zajímavé, číst něco takového. Každopádně zážitek, se kterým se jen tak nesetkáte.

   Vymazat
  19. 18:53 Tatarstán je součástí ruského imperia po staletí. Abyste o tamnějších poměrech cokoli skutečně věděl, nezbylo by, než tam nějaký ten měsíce pobýt, zemi procestovat a samozřejmě, znát dobře i jazyk. Totéž platí pro ostatní. Povšimněte se současně, že válka Severu proti Jihu USA byla spíš o jednotu a velikost státu, než za svobodu černých otroků. Dětinské představy o právu a spravedlnosti podle propagandy jedné nebo druhé strany si doplňte pochopením skutečnosti, že když a například, Ruské Federaci hrozila ztráta postavení na Krymu, logicky podpořila snahu tamnější ruské národnostní většiny o připojení. V Sýrii Ruská Federace zasahuje ve své blízkosti, v prostoru vlastní dlouhodobé dominance, ve shodě s požadavkem legální Syrské vlády, zatímco jednotky např. USA, tam operují ze vzdálenost za oceánem, de facto protiprávně. Chápu, že ne každý jsme schopen soudnosti a potom se obracíme třeba ke Svaté Inkvizici, Bohu, Prozřetelnosti a naposled i k vesmírným civilizacím. Prostřednictvím takových „veličin“ nám ovšem kdokoli může sugerovat cokoli a když už se namáhá, tak nepochybně ve svém zájmu. S přáním prozření, zdravím.

   Vymazat
 3. 23:07
  Máte pravdu,ussacká verbež je rozlezlá všude jako kdysi španělská chřipka!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. K článku. Vyvíjí se to dobře. Když uvážíme současné okolností, když si uvědomíme potřebu trpělivosti. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reknete mi , proc si myslite , ze se to vyviji dobre , kdyz Zapadaci presunuji vice a vice zbrani k Ruskym hranicim.!!!
   Nemci jsou v podstate rukojmi , kdyz se to bude konflikt tak to odnesou atomove. A ta Markelova v tom klickuje a placa neco o utrpeni homosexualu v Gruzii!!
   Vy musite byt uplne vygumovany taky s tim tvym DOBRE SE TO VYVIJI ????

   Vymazat
  2. 0:26 Vy mluvíte o Ruských hranicích ale ignorujete hranice NATO, na kterých NATO může mít minimálně to samé jako Rusko.

   Vymazat
  3. 0:30 - Ano, máte pravdu, Rakousko-Uhersko má plné právo zasahovat v Bosně a Velká Britane je oprávněna likvidovat vybouřené lidojedy Zulu a ty zdrogované čínské boxery. USA jako hráz zadržující bolševismus vítězí ve Vietnamu.

   Vymazat
 5. SSA útočí na Rusko. Poslouchám to na CNN už přes dlouhá léta. Rusko se brání od Čečenské války, kdy byli úplně ve smrtelném nebezpečí zahnáni do kouta.
  Tady se SSA dopustily chyby a vyvolaly "ducha". Amerika se tak sama odsoudila ke ztrátě iniciativy a prohře.

  OdpovědětVymazat
 6. Co to tady plácáte za blbosti. Jsem starý a podle dnešních měřítek pologramotný ale základní principy lidskosti jako úcta k životu, lidská důstojnost a pochopení že i podle nejnovějších poznatků jsme všichni z jedné matky je základem morálního života na této zemi. Pokud neusměrníme zvrhlé parazity tak nás zákony přírody semelou a nic tak strašného se pro přírodu nestane.

  OdpovědětVymazat
 7. Trumpeta se chová jak ta stará matrace v přechodu. Te jeho a obecně americké hře na čest a přátelství věřím, jako že v neděli vyhraji džekpot.

  OdpovědětVymazat
 8. Bylo by to pěkné kdyby jse domluvily.

  OdpovědětVymazat
 9. Trump doufá, že díky většímu porozumění mezi Moskvou a Washingtonem bude v Sýrii a na Ukrajině méně mrtvých! A pak se diví on i normální lidé, že jsou rozžhaveni do "běla" militaristé, zbrojaři, oligarchové. Přece Trump nesedí na svém postu proto, aby omezoval jejich životní tužby a cíle: čím větší hromady mrtvol, tím více radosti v palácích oligarchů. Takový nesmysl, nevraždit, nekrást, to aby se pak báli oligarchové sami sebe. Fuj! Pryč s Trumpem, který hrozí světovým mírem! Války, to je budoucnost oligarchů a lidé, jděte do hrobu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takze tam chces Hillary?

   Vymazat
 10. DOST BYLO NATO !
  NATO je nebezpečný, válkychtivý, mezinárodní útočný vojenský pakt! Mocenský imperialistický nástroj a skanzen studené války! Ohrožuje světový mír a bezpečnost mnoha mírumilovných států!
  ZLOČINECKÉ USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. USA stvořily terorismus požírající svět. Vypěstovaly většinu ze všech těch band, které dnes terorizují planetu. A jak se ukázalo, vše jen v zájmu USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemel jsi cinkat havlovi, mel jsi bit havlisty bok po boku s Lidovymi Milicemi
   Ted uz je pozde ted havlismus primo povede ke genocide proti Cechum
   Havel je Trest Bozi

   Vymazat
 11. Neber slova boží nadarmo! I paraziti když se přemnoží tak je čeká záhuba. Všechno všude ovládají poturčenci a ty již vědí že je nutná regulace lidstva. Jinak dojde i na ně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obhajujes havlismus?
   Jsi naivni

   Vymazat