Reklama

čtvrtek 4. května 2017

Turecko, Rusko a Irán podpísali dohodu o vytvorení bezpečnostných zón v Sýrii

4. 5. 2017 HlavnéSprávy

Turecko, Rusko a Irán podpísali dnes dohodu o vytvorení štyroch tzv. bezpečnostných zón v Sýrii s cieľom zmierniť humanitárnu krízu v tejto vojnou zmietanej krajine.


Zástupcovia týchto troch krajín garantujúcich dodržiavanie dohody o zastavení paľby v Sýrii dokument podpísali počas mierových rokovaní, ktoré od stredy prebiehajú v kazašskej metropole Astana. Ich krok sa však stretol s nevôľou niektorých predstaviteľov sýrskej opozície, ktorí na protest odišli z rokovacej miestnosti.

Delegácia sýrskej opozície protestovala proti Iránskej účasti na týchto rokovaniach, pričom Teherán obvinila z toho, že v konflikte bojuje na strane, ktorá zabila už dovedna okolo 400.000 ľudí.

Dnes podpísaná dohoda vyzýva na vytvorenie štyroch bezpečnostných zón na severe, juhu a v strednej časti Sýrie. Podrobnosti ohľadne toho, akým spôsobom sa bude v týchto oblastiach násilie zmierňovať, doposiaľ známe nie sú.

Ruský prezident Vladimir Putin však ešte v stredu po stretnutí s tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom v ruskom meste Soči uviedol, že nad takýmito zónami budú pravdepodobne zakázané akékoľvek prelety lietadiel, priblížila agentúra DPA.

Zástupcovia sýrskej ozbrojenej opozície sa len dnes vrátili na rokovania v Astane, z ktorých sa ešte v stredu stiahli pre údajné porušovanie prímeria zo strany sýrskej vlády.

V poradí štvrté kolo diskusií o ukončení vojny v Sýrii sa v Astane začalo v stredu a podľa pôvodného plánu malo trvať dva dni. Na diskusiách sa zúčastňujú predstavitelia Iránu, Ruska a Turecka, teda krajín garantujúcich dodržiavanie dohody o zastavení paľby v Sýrii, a tiež osobitný vyslanec OSN pre Sýriu Staffan De Mistura. Svojich zástupcov vyslali aj Jordánsko, USA a sýrska vláda.

10 komentářů :

 1. Podepsat dohodu je věc jedna,dodržet dojednané je
  věc druhá.Snad ji budou dodržovat všichni.Bude to
  jen ku prospěchu věci.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas s touto výhradou: Jen aby do toho nezačalo kecat a montovat se mezinárodní kurvítko USA!
   emeritní plukovník z moci úřední

   Smazat
 2. čím dřív ta válka skončí tím líp

  OdpovědětSmazat
 3. Ta opozice to má všechno na svědomí , proč se s nimi vůbec jedná ?? V těch zonách se budou jenom soustřeďovat a ozbrojovat odpůrci Asada , to Rusové podělali !

  OdpovědětSmazat
 4. Ještě než byl Trump zvolen prezidentem USA, tak ho zde všichni vynášeli do nebes s tím jaký je to borec a jak zajistí světový mír. Nemůžu si pomoci, ale zatím dělá vše pro to, aby ta válka byla a je mu jedno s kým. Když se nenechal vyprovokovat Putin, tak se montuje do Severní Koree. Měl by si ale uvědomit, že už jednou odtamtud odtáhli s ocasem staženým mezi nohama a dodnes tam není uzavřená mírová smlouva. Mám za to, že Kim je sice fanatik, ale určitě to není hlupák. Zkrátka USA by si měli velice dobře rozmyslet, jestli do Severní Koree vlítnou nebo ne. Dnes by to už nebylo tak jednoduché.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. USA stvořily terorismus požírající svět. Vypěstovaly většinu ze všech těch band, které dnes terorizují planetu. A jak se ukázalo, vše jen v zájmu USA.
   V předešlém století 2x dostaly USA pořádně přes držku. V 50. letech od Sev. Korey, v 60. letech od Sev. Vietnamu. Zřejmě to mezinárodnímu kurvítku USA nestačilo a teď si koledují u Sev. Korey o nášup.

   Smazat
 5. Tohle předvádějí američtí nadlidé v Mosulu....a korejcům stačila vánoční ofenziva a amíci byli v pizdě.... https://youtu.be/PYhfEmMjgZg

  OdpovědětSmazat
 6. 7:25 problém je v tom, že USA nepotřebují nikde zvítězit. Naopak, USA potřebují, aby se to všude ve světě mydlilo mezi sebou, aby proto žádný stát nenapadlo jít se třeba mydlit s Amerikou. Proto nikdy nedovolí spojení obou Koreí. Proto třeba rozeštvali Ukrajinu s Ruskem (nyní už pokročili, rozesírají Ukrajince mezi sebou i na Porošenkových teritoriích). Proto je donekonečna demokratizován "osvobozený" Afghanistán, ale třeba i Irák. Proto nám do Evropy fedrují muslimy. Proto ani nepochybujte o tom, že třeba i v ČR řídí nejenom Sobotku, ale i Babiše. Prostě USA si zásadně platí vždy obě strany vnitrostátních konfliktů, protože si vzaly za své historické heslo "divide et impera" (ROZDĚL A PANUJ) !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NO aby ne - USA má celou společnost neodmyslitelně zasranou černochama, kdo tam byl, často neví, jestli je v Africe nebo v Americe. Vyžrané, odporné, tlusté černošky, celý život to dělá hovno, jen to plodí černý parchanty v desetkrát větším počtu než bílé Američanky, a Amerika musí to černé svinstvo uživit. Dělá to jenom bordel a zločiny, k ničemu jinému to není. Když vypuklo hnutí Ku-klux-klan, bylo to smysluplné hnutí, protože chtěli docílit, aby se veškerá černá verbež spakovala a odtáhla ze země pryč. Což se nepovedlo. Amerika je na cestě k záhubě, a naopak by měli být rádi, kdyby na jejich území vypukla válka, a v ní by se mohlo vyhladit všechno to černé svinstvo. Ale raději zahnojí i Evropu černým svinstvem, a teprve pak budeme fifty - fifty, a budeme řešit stejné problémy. Metrákové vyžrané černošky, statisíce černých parchantů, a uřvaných černých výrostků, obrovsky vzrostlou zločinnost - už se nebude EU lišit od USA vůbec ničím. Můžou mít i stejné vlády, stejnou měnu, staré památky na tisícileté civilizace se zničí, kulturní tradice se zničí - všechno bude přesně stejný šmejd jako je USA. A pak budou USA spokojeny.

   Smazat
  2. Ale oni si tam ty černochy nasáčkovali sami, jinak by zůstali v Africe. No a kdo s čím zachází s tím také schází. Není to trest boží?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.