Reklama

pondělí 1. května 2017

Ukrajina se připravuje k leteckému útoku na Donbas


1. 5. 2017    zdroj Na Kramatorském letišti se rozvinuje základna ukrajinského letectva, určená k zasazování úderů.
Nad letištěm v Kramatorsku, OSU okupované části Doněcké oblasti, kde jsou rozmístěny různé jednotky ukrajinské armády, se ráno 30. dubna objevily dva letouny SU-24 ukrajinského letectva. Informoval o tom dopisovatel IA Regnum.


Bojové letouny SU-24 jsou určeny k bezprostřednímu působení s pozemními silami při vojenských operacích různého rozsahu a účelu. Mimo jiné mají bombardéry SU-24 křídla s variabilní šípovitostí, což zlepšuje jejich bojové vlastnosti.

Podle dostupných zpráv přiletěla obě letadla SU-24 do okresu Kramatorsk z Čugujevského vojenského letiště. Poté, co provedly nad Kramatorskem a letištěm kruh, zamířily bombardéry zpět.

Po létě roku 2014 to bylo poprvé, co uskutečnilo ukrajinské vojenské letectvo nad Kramatorskou oblastí a krajinou, která se nachází poblíž doněcké fronty, let.

Objevila se také informace, že na ministerstvu obrany a v Generálním štábu OSU se nyní začíná realizovat plán rozmístění na letišti v Kramatorsku hlavní vojenské letecké základny Východního velitelství Ozbrojených sil Ukrajiny. Předpokládá se, že síly, podřízené tomuto velitelství, budou plně zaměřeny na zónu ATO a také na Rusko.

Faktem, který ukazuje na zahájení realizace tohoto plánu, může sloužit i posílení ochrany Kramatorského letiště a jeho okolí. Kvůli rozmístění zvýšeného počtu stráží a hlídek již bylo na letišti hned vedle budovy, kde sídlí vojenské a polní velení č. 85, smontováno několik nových stavení.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Toto sa Ukrajinci pripravuju zasadit uder Donecku. Vsetko tomu nasvedcuje. Technika je na poziciach Americky SSinstruktory s NATO v prvom zakope. Vsetko maju pripravene na Utok. Asi len cakaju ako dopadne volba Francuzkeho prezidenta!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlˇa, Slováku, kedˇ už nevieš česky, nauč sa aspoň poriadne slovenčinu! Že ti nie je hanba, odkundes, skade ruka-skade noha?!

   Smazat
  2. 23:23 spis drz hubu ty, hloupy gramaticky nacku, nudis jako Brouk
   Predrecnik ma pravo psat jak chce
   A kdyz to nekdy zkusim Slovensky tak bych aspon psal tak rad jako on
   Tve umlcovani lidi je mi velmi nesympaticke

   Smazat
  3. Anonymní 1. května 2017 23:23

   ty troubo jsi obyčejná nula a hňup k tomu

   Smazat
 2. Tak ať bratři Rusové dodají protiletecké baterie DLR a pak ty fašistické ukrošmejdy sestřelí !!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:05 to by bylo skvělý

   Smazat
  2. Proč by ty protiletadlové vehementy Rusové dávali do rukou DLR, když tam mají vlastní vojenské jednotky?

   Smazat
 3. USSA jim poradily již odzkoušenou a účinnou metodu dle názvosloví Venci Flašky, že humanitární bombardování je to nejlepší a nejhumánnější řešení, jak přivést "vzpurnost" k fašistickému rozumu.

  OdpovědětSmazat
 4. To si ještě nedali pokoj ?Tak ať je sestřelej a bude pokoj!

  OdpovědětSmazat
 5. Prepare a la morte

  OdpovědětSmazat
 6. Připravuje se další provokace. Kolikátá už? Po sestřelení nějakého letadla OBSE podá hlášení o Ruské agresi.

  OdpovědětSmazat
 7. Az dve dali dohromady? To bude kratky proces...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.