Reklama

.

.

pondělí 22. května 2017

Ulička hanby jako etalon „našich hodnot“?

Marek Řezanka
22.5.2017   Literárky 


Skupina aktivistů říkajících si Kaputin přišla před koncertem Alexandrovců s následující výzvou: „Vytvoříme uličku hanby pro návštěvníky koncertu a upozorníme je na skutečnosti o Alexandrovcích“ (Viz). – vlevo na snímku část Uličky hanby


Přejdeme tento počin mávnutím ruky, že v demokratické společnosti je něco podobného normální?

Pokud ano, tak podle mého naopak na demokratické principy rezignujeme. Každý máme právo svobodně se rozhodnout, jaký druh kultury je naší parketou. Jiní mohou přijít s kritikou a s tím, proč jim se to či ono nelíbí. Co by se ale tolerovat nemělo, aby se vytvářely „uličky hanby“, a aby lidem bylo vštěpováno, co si smějí myslit, a co nikoli. Co se jim má líbit, a čím mají pohrdat.

Pokud budeme podobné excesy vnímat jako normu, zaděláváme si na značný problém. Podobné snahy totiž mohou vést k jedinému cíli – k přetlaku a následnému výbuchu ve společnosti.

Jako rudý hadr na býka může na řadu lidí působit Tomáš Peszyński, který by vystupování Alexandrovců nejraději zakázal – a který dle vlastních slov považuje truchlení nad smrtí části souboru při letecké katastrofě za odporné: „Svou činností napomáhají k uskutečňování zločinů svých chlebodárců a oslavují je. Proto nemám pochopení ani k truchlení nad souborem jako institucí. Naopak, přijde mi to odporné.“ (Viz).

Samozřejmě právě i od tohoto pána bude zaznívat jako kolovrátek, že jediný, kdo rozděluje naši společnost, je prezident Zeman.

Přitom jaksi stranou zůstane, nakolik naši společnost rozděluje selhávání médií, co se týče sklouzávání k propagandě a jednostrannému pohledu na řadu událostí (nemluvě o tom, co média zamlčují). Dozvíme se například, kde M. Zeman zakopl či o čem si zavtipkoval – ale už se k nám nedostane obsah toho, o čem jednal s naprosto vážnou tváří.


Pokud chce někdo naši společnost radikalizovat a hloubit v ní nepřekonatelné příkopy, nemůže si počínat lépe než např. skupina Ztohoven, která zcizila a zničila standartu (Více viz).

Má-li někdo obavu ze „zhnědnutí společnosti“, měl by v prvé řady pojmenovat živiny a půdu, v níž něco takového může klíčit – a proč. V žádném případě ale nelze proti onomu hnědnutí bojovat používáním paušalizací, arogantních vulgarit a škatulek. Všechny tyto vyjmenované nástroje potom totiž slouží jako katalyzátor. Nikoho nepřesvědčíte tím, když mu vzkážete: 1) Když podporuješ to a to, jsi fašista. 2) Toho a toho prostě volit nesmíš, nechceš-li, abychom ti přišili nelichotivou nálepku. 3) Jestli si myslíš to a to, jsi outsider.

Není to zase tak dlouho, kdy byla část občanů označována za „socky“, pokud nemají to či ono. Jiná část populace je zase nálepkována jako prokremelští agenti – jen proto, že tito lidé mají (často i na základě faktů) jiný náhled na konflikt na Ukrajině.

S nálepkou nelze argumentovat. Ta pouze vyvolává střet a rozpor – a vztek. Pomocí etiket se žádná společnost nemůže uzdravit. Jen ji tak můžeme více rozeštvat.

Kdo chce skutečně bojovat proti hnědnutí společnosti, měl by se současně vymezit vůči všem nálepkám.


Když se manipulace vydávají za fakta…

Jestliže chceme v této souvislosti zmínit text, který hrubě čtenáři manipuluje a místo faktů nabízí toliko žlučovitou dojmologii plnou nepravd a zkratek, nenajdeme lepší ukázku než text K. Dolejšího (Demokracie nájemných vrahů?). Ten mj. píše: „Jak lépe totiž dát najevo, že v této zemi už neplatí naprosto žádná civilizační pravidla, že všechno je jen otázkou zvrácené zlovůle nemocného starce na Hradě? Propustit z vězení nájemného vraha, to znamená vysoce symbolický čin.

Signalizuje, že se Česká republika mění ze společenství řádných občanů v jeden veliký Kmotrostán, který sice přivede živnostníka na mizinu za banální chybu v daňovém tiskopise
– ale zabijáky velkomyslně pouští na svobodu“ (Viz).

Jen v této pasáži najdeme několik manipulací, paušalizací a dehonestací: ... ... ...


(celý text najdete zde)

36 komentářů :

 1. Když se mozek vleje do pupku tak to vypadá následovně jak na tom obrázku nahoře.
  lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas pro lada,a je i zbytečné takovéto nebožáky komentovat,ti ostatně nějací vždy byli a budou. Karel z Plzně

   Vymazat
  2. Pupek más sice také, ale s pointou musím souhlasit, V,J,Horák

   Vymazat
  3. To vyžraný prase nooo,tak ten byl na ránu.
   Divím se,že mu ji tam někdo nepustil!!

   Vymazat
 2. Před vystoupením Alexandrovců v Praze ve 20:00 byla ulička hanby asi o 20 "statečných". Jeden z nich s megafonem vykřikoval, že přijeli vrazi ze Sýrie a Ukrajiny.... S takovým člověkem by bylo asi takové popovídání, jako s oním pacientem, jak praví Švejk, který v blázinci v Kateřinkách tvrdil, že uvnitř zeměkoule je ještě jedna větší. Jenže ten byl pod kontrolou odborníků.
  Jinak večer radostný ***. J.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z USSA po roce 1945 také přijíždějí bez pozvání, kamkoliv ve světě vrazi, kteří legálně a vždy s tichým posvěcením OSN a v jejich zájmu, začnou hromadně masakrovat obyvatele napadených národů, rozvracet režimy s řekami prolité krve.Těmto zrůdám to ale nevadí.Vše je naprosto v pořádku.Pokud se bude neustále na Rusko vyvíjet tlak s propagací vymýváním mozků i protiruskou propagandou, že Rusko je náš nepřítel, skončí to válkou v Evropě.USSA by se masakrování Rusů Evropany, velice hodilo.Řídily by palbu a prodejem zbraní, neskutečně bohatly.

   Vymazat
  2. Hlavně, že tam ti ko kotci mávali žlutomodrým BREŽNĚVOVÝM HADREM!

   Ano, soudruh Leonid Iljič BREŽNĚV, okupant ČSSR z roku 1968, byl Ukrajinec až na Ukrajinu. Jako Bandera například...

   Takže proukrajinští okupanti řvali kecy o nějakých ruských okupantech.. proč ne i o německých? Exhibicionisté, nebo jenom TRUBKY jako z Jericha?

   Vymazat
 3. Není mi jasné, jak je možné, že Peszyński ještě nebyl vyhoštěn z ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peszyňski má české občanství, což je na karvinsku u lidí s polským původem běžné. Tito lidé mívají rodinné příslušníky na obou stranách hranice a absolvovanou polskou základní školu u nás. Jinak je Peszynski zkrachovalý podnikatel, který zjistil, že dobře a bezpracně si může žít, když bude sloužit, jako užitečný idiot těm správným lidem z pražské vrchnosti. Proto se z Petřvaldu u Karviné přestěhoval do Prahy a teď dělá hrdého občanského aktivistu, vyznávajícího odkaz Václava Havla a evropské hodnoty, samozřejmě za naše peníze. V místě bývalého bydliště moc oblíben nebyl, mají ho tam za vypatlaného dementa.

   Vymazat
  2. Dobře,ale je to člověk bez mozku,plný sádla a dobře placený neziskovou organizací pro špinavou práci!Je to takový ubožák,že se divím,že ještě není zavřen na psychiatrii nebo ve vězení za společenskou nebezpečnost.

   Vymazat
  3. A tady vidíte, co my, rodilí Pražáci, musíme strpět. Kdejaký idiot, který doma platí za obecního blba, se přistěhuje k nám, a protože prázdné sudy nejvíc duní, je ho hned všude plno. A kdo má potom ostudu? Pražáci. Přitom nejvyhlášenější pražští pitomci jsou většinou přivandrovalci ze všech koutů země.

   Vymazat
  4. Dyť to tlustný prase Pičinský právě dostal propustku ...

   Vymazat
 4. To vyžrané prase na té titulní fotce, to je polský aktivista Peszyński?

  OdpovědětVymazat
 5. To vyžraný nemakačenko je velkým obdivovatelem ussackejch agresorů a havlobanderovskej vrahů.....ale na takový prase bude voda obzvláště brzy vařená!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nazveme to pravým jménen a slovem VLASTIZRÁDCE!

   Vymazat
 6. Ano, ulička hanebných prdelí a ksichtů stojících kolem s modrými vlajkami. Jsou hanbou pro většinu národa.

  OdpovědětVymazat
 7. Nepochybně je bedna kitu mnohem chytřejší než tento primát. Jenom nechápu, že mu ještě někdo nedal na budku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přeci mu přes to panděro nikdo na budku nedosáhne(/;D)... a asi se nikdo nechce umastit ani jinak umazat.

   Vymazat
  2. 17:07 Nic jiného si nepřeje, než aby mu někdo na tu budku dal. Za asistence ČT by tím získal ohromnou publicitu a pražská kavárna by spustila pořádný řev, jací jsou příznivci Alexandrovců a Zemana násilníci a jak porušují lidská práva. Samozřejmě hned s návrhy, jak s nimi zatočit. Jen si vzpomeňte, jak vyváděli po zásahu policie při záměrně vyprovokované strkanici při návštěvě čínského prezidenta. Kolik bylo křiku i v parlamentu s návrhem na odvolání policejního ředitele. Kdepak, těm je nejlepší se jen vysmát nebo je totálně ignorovat. Doporučil bych na jejich výkřiky odpovědět jejich majdanovským "Kdo neskáče, ten je Moskal. Hop hop hop". Dostali by se do velkého dilematu. Jestli začít skákat jako debilové, nebo se neskákáním zařadit mezi "Moskaly", jdoucí na koncert.

   Vymazat
 8. Byla akce "Ulička hanby" ohlášena jako demonstrace? Byla povolena?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:20 O tom při "uvědomělosti" pražského magistrátu vůbec nepochybuji.

   Vymazat
 9. Myslím,že ten nevychovaný drzý polský hulvát byl
  trochu mimo.Má na sobě tričko stop putlerovi,ale
  tady žádný putler(nevím kdo to je)tu nebyl.Zřejmě
  to má v palici tak pomíchané že chodí protestovat,
  aniž by věděl proti čemu protestuje.Je placen za
  účast a tak se zúčastňuje.Peníze jsou třeba.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 10. Jak napovidá název "KAPUSTIN", CO OČEKÁVÁTE OD KONCENTROVANÉ BLBOSTI? Je ovšem štěstím, že protistrana nepodnikala stejně moudré kroky v průběhu Pražského jara, příležitosti jistě k tomu bylo dost. Vidíte, že vše je organizované nájemnými sluhy oligarchie, ať již jde o tažení proti Zemanovi, Babišovi, Alexandrovcům. To jsou ty Sórosovštiny, které se mění v séresovštiny a když si Češi nechají s prominutím kálet na hlavu od pacholků oligarchů, tak s tím asi nic moc nenaděláme - je to znamení úprku zbytku rozumu z Česka. Veškeré to dívadlo, co nám zde předvádí politická galérka posluhů kapitálu, medializátoři a paparazi, co lezou do kanálů, aby si vyfotili co má žena pod sukní, to jsou splašky našeho národa. Snad se dočkáme obrody těla i rozumu - ale pár generací to bude trvat. Zatím není ale dost lidí, kteří by se dokázali postavit blbosti a zrůdnosti na odpor, to spíše je dost lidí, které se k projevům blbosti a zrůdnosti dovedou zaprodat.

  OdpovědětVymazat
 11. To je priklad nazorny te tzv. demokracie . Jina je pro neegry a jina pro white . Neegr je ihned prohlasen za "protestanta" a ma pry pravo protestovat . Je to proste jako chranena zver ,podobne jako cikani . Na ne proste na tu sber platili komunisticti policajti zbit pendrekem, do basy a na ripu svine .Jenomze se to moc hodi lzidovi ktery tyto aktivity vita a usmernuje je v TV novinach , a propagande ku svemu prospechu .Cim vetsi bordel a ohrozeni tim vic se zid pakuje Sedi vsude a ciha .Proto pozor vidite-li nekde vranu prejdete na druhy chodnik ,stejne tak s barevnou pakazi

  OdpovědětVymazat
 12. Ten hnus vyžranej,že už ho někdo neodkrágloval,to je hrůza!Co za hovada musí ta země nosit?!
  j

  OdpovědětVymazat
 13. Na určité týpky by mělo bezezbytku platit, že na hrubý pytel patří hrubá záplata!! Nebo je chránili příslušníci policie ČR??!

  OdpovědětVymazat
 14. Chci se ujistit, že na snímku v titulku je Tomasz Peszyński, když je dobré, si tvář toho Kulturträger/a zapamatovat co buď omezeného fanatika nebo uplacené zrůdičky.

  OdpovědětVymazat
 15. Jako každý kavárnický hnusný uřvaný pablb.Menšina co se snaží vnutit většině svůj názor.

  OdpovědětVymazat
 16. Je to Pašiňský:-D
  Pašíci chodí na porážku.

  OdpovědětVymazat
 17. Nenávist – psal se rok 1945 a tehdy 17ti letý Čech, všehovšudy s dýkou za pasem, vedl na prácí snad 5 postarších chlapů ve zbytcích uniforem Wehrmachtu, kopal je a pořvával schnell, schnell! Pravda, už tehdejší vládní a další orgány zakazovaly jakékoli svévolné akce vůči obyvatelům německé národnosti. Náměstek předsedy Košické vlády, Klement Gottwald vyhlásil, že není Němec jako Němec, čím si neprospěl a také to byl důvod k široké publikaci. Ostatně i v „Dekretech“ prezidenta Beneše byla deklarována a definovaná tolerance pro určité sudetské Němce. V základní škole, tehdy „obecné, měšťanské či střední“ jsem měl spolužáky/ně německé národnosti, stejně v učení. Ve vojenské základní službě jsem sloužil, navíc, krom Slováků i s Maďary, v zaměstnání potom přibyli ještě Makedonci, Řekové, Kubánci a Vietnamci, civilizovaní i méně civilizovaní cikáni. Proč se s tím vypisuju? Abych konstatoval, že mezi námi jako dětmi v rovině národnosti neexistoval problém, ostatně, jsem si jist, že učitelé by to nepromíjeli. Později nemám jediný zážitek, který by znamenal v daných kolektivech nějaký národnostní problém. To ovšem platilo za totality, s jistým výkyvem Pražského jara 1968, ukřivdění Slováci a potom, „Ivane, běž domů, čeká Tě Nataša ...“. Od které chvíle a jak, zvedá se skutečný nacionalismus a je podporována až nenávist, rusofobie? Vzpomínám poslanců FS Mórice a Sloty, vzpomínám i projevů Miroslava Sládka. Je to stejný stav ducha onoho 17ti letého v úvodu. Takovém nezralému primitivizmu přála doba. Takovému přeje i dnes. I když jistý Peszyński je o poznání starší a tlustší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K 1:44 doplňuji: Jinou otázkou je masivní příliv národností zcela nekompatabilních kultur, rozdílného životního stylu, rozdílného vnímání hodnot ...

   Vymazat
  2. Ten sedmnáctiletý, po téměř šesti letech mládí ztracených ve strachu a v bídě DÍKY NĚMCŮM A JEJICH VELIKÁŠSTVÍ, vedl Němce na práci, KDE JISTĚ DOSTALI NAJÍST, a promlouval k nim tak, jak se za ty roky od Němců v protektorátu či v koncentráku naučil. Bylo to na nich. Kdyby ho místo Schnell, schnell naučili BITTE, LANGSAM... ale naučili ho jenom to schnell, schnell... tak se jim toho proto právem dostalo.

   Vymazat
 18. Velice rád a s pocitem nadřazenosti bych prošel touto uličkou hamby, když vidím že je na tom někdo ještě hůř , než já. Pepa, z léčebny psychicky nemocných....

  OdpovědětVymazat
 19. Já bych teda na Blisty neklikl, ani kdyby mi platili. Není to zdravé, sledovat sprosťáky a ubohé provokatéry. Ignorovat, oni vyhnijí.

  OdpovědětVymazat
 20. Pičinskému by prospělo vypuštěni vody z báchora, pomoci tlustší jehly. Tlačí se mu do jeho prázdné lebeně a po kritickém přetlaku hrozí prasknutí a vytečeni těch sraček, které by mohly toxicky ohrozit život na zeměkouli.

  OdpovědětVymazat
 21. Ad 14:03
  A Havel se odkud přistěhoval do Prahy?
  Morave

  OdpovědětVymazat