Reklama

.

.

úterý 30. května 2017

Unikátní záběry: Vichr smetl ze zemského povrchu tanky Islámského státu (VIDEO)

Napsal/přeložil: Geo
30.5. 2017   Eurasia24

Na internet proniklo další video dokazující vynikající efektivitu ruských zbraňových systémů v Sýrii – tentokrát úderných vrtulníků Ka-52 v kombinaci s protitankovým raketovým kompletem velkého dosahu Vichr.


Na záběrech z palubních senzorů – souběžně z televizního a infračerveného kanálu – je patrné zničení nejméně sedmi cílů, a to v rozmezí pouhých tří dnů od 7. do 9. května letošního roku.
Cíle, tanky, gun-trucky a obrněný transportér Islámského státu, byly zlikvidovány v oblasti jihovýchodní Palmýry.
Vrtulníky útočily ze vzdálenosti až osmi kilometrů a velmi ojedinělý je záběr v čase 2:57, který zachycuje útok provedený v noci:

18 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. парни - геройи !

   Vymazat
  2. Obvyklej putlerskej hoax. Zatím skutečný vichr smítá spíš moskevský autobusový zastávky:)

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 19:59 To by pěkně ulítly m1 abramsovi leopardovy 2 věže. Molodci!

   Vymazat
 2. Vichr tedy slouží pouze ke zničení stojícího cíle?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (16:29):
   Přečtěte si sám ...
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Vichr

   Vymazat
 3. Nemohu sloužit.Nic o tomto systému nevím.Ale
  jistě si nějaké informace seženete na netu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. Lokalizovat a zasáhnout rozpálený tank se žhnoucím motorem,horkýma spalinama/tepelná stopa jak kr.áv.a,je ještě jednoduší než ten stojící se studeným motorem!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jak se to vezme. Ve wikipedii je, že raketa je naváděna laserem A laseru je úplně jedno, že je tank ohřátý sluncem, nebo mu žhne motor.

   Vymazat
 5. Hlavní problém spatřuji v tom, jestli vichr vůbec dokáže stabilizovat laser na pohybující se cíl při udávaném dosahu 8 - 10 km.

  OdpovědětVymazat
 6. Jak jste panstvo mohli na záběrech vidět, střelec zaměřuje (zřejmě laserem) cíl a raketa s náloží je vedena paprskem. Je věcí dovednosti střelce a spolehlivosti techniky, zda k dostatešně přesnému zásahu dojde. Vezměte v úvahu, že vrtulník se (mnohdy v turbulenci) nepravidelně pohybuje a možný cíl také, že laserový paprsek neprochází např. oblačností, mlhou, dýmem ... Tolik napovídá video a znalostí ze základní školy ...

  OdpovědětVymazat
 7. No právě. My se tady bavíme o tom, jestli je ta technika tak spolehlivá.

  OdpovědětVymazat
 8. Nač dohady. Rakety mívají ještě jeden naváděcí systém spolupracující s tím hlavním. Ke korekci dráhy dochází za použití obou, případně více systémů. Existují systémy, kterým stačí jen zaměřit a samy si vyfotí a převedou do 3D napadaný objekt. Ten pak sledují kamkoliv se pohne. Tomu se nedá nijak vyhnout. Tyto systémy vlastní vícero států. Zbraně jsou si až zázračně podobné všude. Jako obvykle.

  OdpovědětVymazat
 9. To my mame lepsi systemy v USA
  Honolulu na dovoleny hura juesej a Trump a jeho rodina

  OdpovědětVymazat
 10. Derzaj Gotovo Molodec

  Deputy Honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chlape 20:59, lasererem se zamíří cíl, potom se údaje "uzamknou" a tento cíl je pak sledován. Je jedno jestli se cíl pohybuje nebo stojí, má již pozici a raketa sleduje pak tento cíl. To je to samé i u leteckých raket, zamíří, uzamkne a vystřelí i když cíl přelétl, díky označení laserem hledá raketa tuto značku.

   Vymazat
 11. Je to podobné ako na hre čo som hrával Fair Strike-modern air combat,ťiež mal Kamov raketi vichr a tá hra je s roku 2007 a dá sa to ešte na XP2000 hrať.

  OdpovědětVymazat