Reklama

.

.

neděle 21. května 2017

USA se chystají chránit volby před "ruskými kybernetickými útoky" po celém světě


21. 5. 2017    zdroj (kráceno)
Americké orgány usilují o to, aby Agentura pro národní bezpečnost zintenzivnila sledování voleb jak v rámci země, tak i v zahraničí. Tímto způsobem chtějí ochránit volby před takzvaným ruským zásahováním, píše Blacklisted News. Historky o ruském vměšování, šířené americkými tajnými službami, nejsou nic jiného než záminka k zintenzivnění kontroly voleb doma i v zahraničí.


Minulé úterý ředitel Národní bezpečnostní agentury admirál Michael Rogers zopakoval během slyšení ve výboru pro ozbrojené síly amerického Senátu argumenty, které uváděl ředitel národní rozvědky James Clapper a další pracovníci justičních orgánů a zpravodajských služeb USA, kteří se snažili využít "ruské útoky" k ospravedlnění svých vlastních akcí, zaměřených na vměšování se do voleb v USA a v dalších zemích.

"Je-li pro nás volební proces rozhodujícím prvkem, musíme s ostatními zpravodajskými službami spojit úsilí pro jeho ochranu", řekl Rogers.

Šéf NSA je přesvědčen, že jeho struktura by měla sehrát důležitou úlohu nejen v budoucích volbách v USA, ale také v jiných zemích, například ve Francii a Velké Británii.

Zatímco Rogers a někteří senátoři trvají na větší kontrole amerických a zahraničních voleb kvůli možnému ohrožení ruskými hackery, pozornější analýza situace ukazuje, že strašidlo ruského zásahování se objevuje jen tehdy, když v některých volbách vítězí pro USA nepohodlný kandidát.

V roce 2016 na Islandu, ve Španělsku, Maďarsku, Austrálii a Chorvatsku proběhly volby, jejichž výsledky nebyly příznivé pro Rusko. Historky o ruských hackerech se objevily až po úniku dat z pošty Hillari Clintonové, což zmařilo její prezidentskou kampaň, a také poté, co volby v Bulharsku a Moldávii vyhráli kandidáti, naladění na zlepšení vztahů s Moskvou.

Dalším komplikujícím faktorem je zajímavý případ ruského hackera Jevgenije Nikulina, který byl zadržen v souvislosti s útoky na americké korporace. Podle Nikulina mu agenti FBI nabídli peníze, americké občanství a zadarmo byt , když řekne, že se naboural do e-mailové pošty Clintonové na základě příkazu ruských orgánů. Pokud by si americké justiční orgány byly naprosto jisté v ruském vměšování, proč by potřebovaly dělat takové návrhy hackerovi, zadrženému v souvislosti s jiným případem?

Skutečnost, že Američané se zahnízdili v zahraničí, již není novinka. To bývalý pracovník zvláštních služeb USA Edward Snowden říkal už v roce 2013. Podle něj USA již dávno vnikli do komunikačních systémů ve Francii, Velké Británii a Německu.

Pokud vezmeme v úvahu pokusy o hacknutí volební infrastruktury při prezidentských volbách v roce 2016, zaznamenané ve státech Georgia, Kentucky a Virginie, je zřejmé, že nesouvisely s vnějším zásahem.

Pokud můžeme kromě toho věřit publikacím WikiLeaks, CIA je schopna provádět kybernetické útoky, které uchovávají digitální označení osob, které jsou tím či oním způsobem spojené s vedoucími představiteli jiných zemí, kteří fakticky nejsou za útoky zodpovědní. Tato technologie byla pravděpodobně použita při hacknutí pošty francouzského prezidenta Emmanuela Makrona. Ruská metadata a jména některých oficiálních představitelů RF byla jako by z nedbalosti zanechána v souborech, spojených s hacknutím.

Historky o ruském vměšování, šířené americkými tajnými službami, nejsou nic jiného než záminka k zintenzivnění kontroly nad volbami doma i v zahraničí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. Děkujeme nemáme zájem ať si chrání domácí scénu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američané chtějí po celém světě zasahovat do demokratických procesů a s výmluvou na Rusy ovlivňovat a dál ničit poslední ostrůvky svobody a rozhodování občanů.

   Vymazat
  2. 9:13 Ano o nic jiného nejde.Touha po světovládě je velká.

   Vymazat
 2. Svet by sa mal chrániť americkej ochrany.

  OdpovědětVymazat
 3. Hodně se hovoří podvodech ve volbách, naposledy ve Francii, docela si dovedu představit kontrolu nad výpočetní technikou při volbách ( za účelem dosažení žádaného výsledku) pod rouškou boje proti ruské infiltraci. Technicky to podle mně není moc velký problém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás se říká, že volební výsledky se upravují na statistickém úřadě, kam směřují výsledky z jednotlivých volebních obvodů. Vládnoucí establischment tam určitě má své lidi.

   Vymazat
  2. 23.52 A proč myslíte, že se skartovávají TAKOVÝM FOFREM volební lístky... Navíc stačí, abych váš lístek při vyjímání z obálky "omylem" trochu natrhl . A OZUHA, NEPLATNÝ HLAS...

   Vymazat
 4. Žiaľ nové centrum svetového fašizmu v USA rozširuje svoje chápadlá naďalej do celého sveta.

  OdpovědětVymazat
 5. Mně už to připadá, že téměř všechny amíci z vládních klik jsou blbci a paranoici! Takovou blbost může vymyslet jenom chorý a debilní člověk s IQ houpacího koně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To rozhodně nejsou blbci. Tohle má odvádět pozornost od množících se skandálů demokratické strany a rodiny Clintonů. V politických a mediálních kruzích tomu říkají "vrtěti psem". Nedávno se jim takhle podařilo ututlat pedofilní skandál "Pizzagate".

   Vymazat
 6. To, že propaganda produkovaná USA a jejich satelity je prolhaná, že k tomu jsou organizovány akce pod falešnou vlajkou, že tato nesvatá aliance, především USA ignorují mezinárodní právo a nerespektují Chartu OSN, je zcela potvrzeno. Za kapitalizmu, zejména v této jeho fázi, tomu ani jinak být nemůže. Otázkou je, jaké podmínky by musely být ve světě nastoleny, aby použití takových prostředků nebylo v lidské společnosti zapotřebí tedy, aby jejich použití bylo z principu vyloučeno. První na ráně je motiv zisku, motor kapitalizmu, dalším problémem jsou zdroje čerpané nesmyslnou potřebou růstu růstu, bída s existenčními obavami i různě motivované a vyvolávané nenávisti, zištnost, mocichtivost ... Při obecných lidských vlastnostech, po dobrém, řešení vyloučeno ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo dnes věří USA obvykle věří i Cikánům... a farářovi.

   Vymazat
 7. Blbost,šílenost s zvrácenost USA je nekonečná!

  OdpovědětVymazat
 8. Žádný ruský kybernetický útok nezmění nic na tom, že tady nechci muslimy, že chci všeobecné referendum o EU a NATO, že chci odvolatelnost politiků, atd., tudíž, že budu volit SPD Okamura.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JAk se bude dělat, ta vaše nesmyslná "odvolatelnost politiků". To jako my všichni, kteří nevolíme Okamuru, ho budeme moci kdykoli odvolat v nějakém tom referendu? Dochází vám vůbec, jakou blbinu ten Tomio hlásá? Přemýšlíte vůbec?

   Vymazat
 9. 9:11
  Dochází ti vůbec, jaký jsi blb, že nechápeš tak jednoduchý mechanismus, jakým je odvolatelnost politiků? Ono to snad nefunguje v USA a bezmozku? Neotravuj a vol si koho chceš, vlastenci volí SPD!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava...v USA a jinde, bezmozku?

   Vymazat
 10. Kdo nechápe ,přeložím :USA se budou srát do voleb po celém světě,ku prospěchu svého a své prdlé demokracie.Mimochodem demokracie v USA nikdy nebyla,je to jen špinavá opona,přečtěte si dějiny USA a bude vám jasno !!!!!!Světu už více jak 100 let vévodí dementi a zrůdná sionistická elitní pakáž,která dokonce vraždila a vraždí svůj lid ( Holokaust).Učitelé gramatiky a rollové prudiči ,polibte si !!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Volby a falšování ?? Jedině přejít do naprostého primitivismu.Každé stanoviště voleb,zastoupeno jedincem strany učastnící se voleb.Po ukoncení volebního dne,ne komise(nastrčená),ale všichni sednout kolem stolu a předávat si hlas vložený ,který každá strana zaeviduje přede všemi.Po ukončení dodat do společné zapečetěné přepravky.A to ještě nemáme jistotu o sfalšování nebo strátě.Jenže komu to nevoní ? Tobě ,lide? Kdepak!! Tak to nejde ! proč ? Protože by bublina rupla.Učitelé gramatiky polibte si!Ještě co se týká těch peněz za volby ,prodrbali jsme větší !!!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Vzhledem k nezpochybnitelným technickým možnostem služeb USA, unifikovanému SW od amerických firem, který firmy tvoří podle zadání tajných služeb, PC s americkými mikroprocesory Intel, které mají opět na přání tajných služeb zabudována zadní vrátka pro bezproblémový vstup do jakéhokoliv PC, tak by se název článku dal zcela jistě přeparafrázovat třeba: "USA zajistí 100%ní vítězství ve volbách té jediné správné (Americe přátelské) straně v jakékoliv zemi po celém světě". Good luck, american friends! :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Americké orgány,provádějící tyto kyberútoky,
  nás budou před nimi chránit.Protože nemohou
  přiznat,že za těmito útoky stojí ty americké
  orgány,tak nabízí ochranu před nimi.Aby měly
  tyto orgány nejčerstvější informace,ochrání
  nás samy před sebou.No neberte to!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 14. no to aby sa nemohlo stať, aby vyhral ten, koho chcú voliči - a je to

  OdpovědětVymazat