Reklama

.

.

pátek 19. května 2017

Útok koaličních letadel pod vedením USA proti Assadovým vojenským silách nebyla žádná náhoda


Sophie Mangall
19. 5. 2017  Syrská mediální agentura

18. května byl pohybující se konvoj syrských provládních sil, který tvořili syrské milice, zasažen masivním leteckým útokem mezinárodní koalice pod vedením USA. Událost se stala na syrsko-irácké hranici u osady At-Tanf.


Jak uvedl oficiální mluvčí velitelství armády USA Centrum (US CENTCOM) Josh Jakes, Pentagon nezískal žádné informace výsledku útoku a o počtu obětí.

Je třeba připomenout, že USA již dříve zasáhly proti provládním silám v Sýrii. Například během Obamova prezidentování byly napadeny pozice syrské armády v Deir ez-Zor teroristy z ISIS hned po tom, co USA zahájily svůj vlastní letecký útok. Podle amerických úředníků byl útok chybou, způsobenou "lidským faktorem".

V dubnu americké námořnictvo také bombardovalo vládní syrskou leteckou základnu Šajrat, v reakci na údajný chemický útok v Kan Šajkunu.

Takže, jaký je tentokrát skutečný důvod agresivních akcí oné mezinárodní koalice pod vedením USA? Řada syrských vojenských analytiků se domnívá, že hlavním úkolem amerického letectva bylo zabránit syrským provládním silám v jejich dalším postupu směrem k Deir ez-Zor a to spíše než "chránit" americké "partnery".

Jejich činy jsou motivovány skutečností, že syrské vojenské velení je připraveno k rozsáhlé vojenské operaci k osvobození města od bojůvek ISIS. Damašek směřuje k úplnému vysvobození celé provincie Deir ez-Zor z dosavadní blokády a obnovení kontroly nad největšími syrskými ropnými poli. To může výrazně zlepšit ekonomickou situaci v zemi.Toto syrské město je pro koaliční síly takovým příjemným obchodem. Touha Západu ponořit Sýrii do neustálého chaosu je hlavním důvodem blokování ropných plošin.

Město je také malé a svým způsobem pro americkou koalici i bezcenné. Záměr Západu, aby Sýrie upadla do permanentního chaosu, je ale hlavním důvodem záboru ropných polí.

Navíc letecký úder byl proveden uprostřed v Ženevě probíhajících rozhovorů o míru v Sýrii. Předvedení síly mohlo být zaměřena na to, aby se rozhovory staly ještě obtížnějšími až nejobtížnějšími.

Pravidelné útoky vedené americkými vládními jednotkami proti provládním vojákům v Sýrii svědčí o tom, že Washington má v úmyslu pokračovat ve své dvoustranné politice vůči syrskému konfliktu. Ještě před nedávnem USA podporovaly vytváření zón "deeskalace", ale nyní jejich činnost naznačuje pravý opak. Je to naprostý cynismus, který zasahuje právě ty, kteří doopravdy bojují proti teroristům ISIS. Tohle ale není žádným překvapením ani pro Sýrii, ani ve světě.

- - -30 komentářů :

 1. USA je světový terorista č.1 !! Co na to OSN ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USSA aby ekonomicky prosperovaly a přežily jakoukoliv krizi a nestabilitu, musí masivně zbrojit, válčit, masakrovat světové národy, likvidovat suverénní státy, nutit své poddané hojně zbrojit a v neposlední řadě vytvářet permanentní chaos ve světě.O mír s Ruskem vůbec nestojí a OSN mlčí a mlčet bude.Nyní je nutné napadnout KLDR a souběžně vyvolat konflikt s Ruskem, masívní protiruskou propagandou pomocí mainstreamových médií, hlavně evropské slouhy a přinutit je k chuti, jít společně v rámci teroristické masakrovací organizace NATO, na Rusa.EU se proti tomu nepostavila a tiše souhlasí!

   Vymazat
  2. ona ta us ekonomika je až to druhé, první je zachování odbytu pro zeleně potištěný papír, proto to šílené zbrojení, proválečné běsnění a rozesírání světa. Trocký jel do Ruska s mil. dolarů ve zlatě dělat bolševický projekt, dnes se podobné projekty prakticky identických šmejdů dělají s podporou roztočené tiskárny, tedy z hlediska majitelů tiskárny téměř beznákladově.

   Vymazat
  3. PAW
   OSN je taky , jenom se jinak jmenuje...
   Volby v USA zatim jeste neskoncily.
   Ukazat svemu zamestnavateli svoje schopnosti , kandidat musi dokazovat ze umi poslouchat na slovo ,jeste pred navstevou a kdyz je zamestnavatel zrejme 'ROZZLOBEN" na neukazneneho pucfleka , ktery udelal nedisciplinovane chyby, prinasi pak vysledky.
   Utok na Syrsky stat a narod. Okamzite.
   Tohle by Hillary nikdy neudelala , prozrazovat tajemstvi svych chlebodarcu.
   Zmena taktiky, spratelenych teroristu byly vyzrazeny..Ruskemu nepriteli rovnou do Kremlu.
   Mozna se ani jedno letadlo nepodari znicit za letu.
   Utok na Syrii jako naprava a pokani ??
   A tam kde Trump musi dnes horekovat , neni to nahodou to same misto , kde Kristus bojoval proti volnemu trhu /free market/ Sanhedrinske elity.?

   Vymazat
 2. Od USA a spol. je to stále stejná písnička. Oni problémy neřeší, oni je vytváří. A v OSN je ticho.

  OdpovědětVymazat
 3. Americky barbari!!! Uz su v Jordansku pripravene psy vtrhnu a trhat Syriu. Rusko a Iran dufam ze maju riesenie voci tejto agresii zapadu. Syria nesmie padnut!! Kazdy stat ma zaviazane oci co sa vlastne deje. Preco nikto nechce pomoct tejto krajine.NABOJE A TANKY TO NIEJE POMOC!!! SYRIA MUSI ODOLAVAT TLAKU ZAPADU.!!! MA CIERNE ZLATO.PRETO JE VOJNA.

  OdpovědětVymazat
 4. Schyluje se k totální válce proti KLDR, prezident USA Trump se zrovna snaží pro ni získat plnou podporu islámského a křesťanského světa a Izraele, jehož mafie v podstatě světu vládne. Já zastupuji na Zemi vesmírné civilizace už více než dvacet let. Proto jsem naprosto oprávněn vám všem sdělit oficiální jejich stanovisko. Zaprvé: Válku proti KLDR považují za samozřejmou a nutnou, respektive za správnou. Zadruhé: Co se Sýrie týče, jejich názorem na situaci v ní je už odpočátku ten fakt, že Rusko nelegálně vstoupilo do její občanské války a zachránilo jejího diktátora bojujícího proti většině lidu Sýrie před neodvratnou porážkou, přičemž nyní Sýrie právně už neexistuje, protože většiny jejího území se trvale zmocnily různé syrské frakce, například a především Kurdové a Islámský stát. Vesmírné civilizace považují jednání především Ruska , pro jeho význam, za naprosté nerespektování platného mezinárodního práva a válečně se postaví proti němu, pokud to bude vzhledem k situaci s KLDR nezbytné. To je přímé varování. Děkuji za pozornost. So changh, de sodh, de giongh, adagh. De sadandh, ghost de changh de sod. Zdravím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty zastupuješ MAGORE jen ten směr světa co po celá desetiletí ničí suveréní státy a mají jen jeden cíl - na ÚKOR nás Všech pod praporem USA demokracie ukrást vše co je možné a zničit tak celý demokratický svět ?? A k tomu potřebují všechny KOLABORANTY SVĚTA - VLÁDNOUCÍ ELITY všech národů aby dokončili dílo spásy a včetně českých vládních KUREV a všech pol. stran zlikvidují nás většinu jako nepotřebný PLEBS - HNŮJ - který jen smrdí a nic pro tyto hovada NEPRODUKUJE ?? BEZPRECEDENTNÍ otrok který je cíleně plánovitě a systémově určen k likvidaci ??

   Naše jediná šance je urychleně spakovat kufry a mazat žádat o politický AZYL do Ruska a začít se s tímto národem připravovat na boj o PŘEŽITÍ ???? NENÍ jiná varianta a opět se do naší země vrátit jak to vykonal Gen.Svoboda v Buzuluku a velmi dobře si udělat evidenci všech těchto DOBYTKŮ OD spoluobčanů až po politiky, úředníky,vojáky,policii,justici,ny všech stupních řízení a udělat takovou čistku, že se náš národ bude 1 000let třepat co za kurvy se po listopadu 1989 dostali k moci a jak zničili náš národ a všechny rezorty, ekonomiku, právo, obranu - zkrátka UKRADLI našemu národu od vody až po tu poslední šanci na PŘEŽITÍ ???? Jsou jich miliony zločinců a vlastizrádců co se nechali koupit a zavedli ten nejlepší model DEMOKRACIE - OKRÁDAT jeden DRUHÉHO a udělat z většiny národa PARAZITA(OTROKA) CO nestojí ani za to aby mu bylo poskytnuto právo na přežití ?? Ano VOLI dobrovolně volte zase ty stejné kurvy a hnůj aby mohli dokončit to dílo zkázy ???????????????????????

   Vymazat
  2. Kdyby to nebylo napsano pomerne spisovne a srozumitelne rekl bych to psal magor Hovnocucu.To odpovida jeho mentalite a blbostiTohle vypada ze to psal podobny magor asi je to z Fulfordova platku ale ten jiz dlouho zadny blabol nezverejnil ,mozna ze je na orbitale smerneho mraku 7 023 a vrati se na tuto kouli jez neni koule ale placka asi po 300 letech

   Vymazat
  3. To už jsou ty vesmírné civilizace na tom fakt blbě, že musí zaměstnávat takového vyguma.

   Vymazat
  4. Ej ty vtipkár, tabletku si už mal?

   Vymazat
  5. Na planetě Země existuje civilizace lidí a asi vám to nemusím sdělovat. Jenže se liší strukturálně a to vy lidé ignorujete ačkoliv to má zásadní a rozhodující význam. Na jedné straně už stojí ty nejvyspělejší národy - státy asi v čele s USA a na druhé ty, které ovšem mají především v OSN stejné hlasovací právo a jsou schopny vás přehlasovat a už se o to i snaží a jsou to státy - národy vývojově zaostalé. To znamená, že demokraticky se vrátíte do středověku a vládnout budou demokraticky ony. Vesmírné civilizace samozřejmě čekají váš kontakt s nimi až dosáhnete potřebné vývojové úrovně, a spolupráci, čekají na to už doslova věky. Myslíte si, že tuto vaši mezinárodní demokracii tedy podpoří? Naprosto ne a aby toho nebylo málo, ony už zjistily, že malinká část lidstva už odpovídá jejím nejnižším vývojovým kritériím a uznaly tyto lidi hodné jejich (vesmírných) vlastních práv. Těchto lidí je už čtyřicet dva tisíců, v mnoha státech, a každé necelé dva roky přibývají další, protože je vesmírnými civilizacemi urychlován jejich vývoj. Nepředpokládá se proto, že by jich bylo v dohledné době více než padesát tisíc, nastane pauza, podobně, jako když se přetrhne vytahovaný řetěz svým už slabším článkem. Kdokoliv napadne těchto 42.000 obyvatel planety Země, bude mít co do činění s vesmírem, protože ten je nejen ochoten bránit se a své lidi na Zemi ale i schopen a oprávněn. Tito lidé mají ale i pozemská práva a mohou tedy zasahovat do děje a vývoje Země a to vzhledem k jejich vesmírnými civilizacemi uznané úrovni vývoje tedy i jim jimi poskytnutými vesmírnými zbraněmi. Zdravím.

   Vymazat
  6. --- Už jsou vlastním národem, uznaným vesmírnými civilizacemi a nazývají se Čeňi (anglicky Czeni). Soustavně spolu navzájem komunikují díky vesmírným civilizacím, které jim to vlastní technikou umožňují.

   Vymazat
  7. --- Sdělím to naprosto jasně a jednoznačně: Vzhledem k tomu, že už pronikáte do vesmíru (Luna, Mars především), už není možné bránit vašemu kontaktu s jakýmikoliv vesmírnými civilizacemi, tedy i s těmi negativními. Zároveň ale jako lidstvo nemůžete být uznáni za partnery těch vyspělejších, které by vás tedy směly a i mohly bránit. Dojde tedy k likvidaci lidstva, logicky, protože vy válečně neobstojíte. Musíte tedy, logicky, oddělit tu nejvyspělejší vaši část a to i právně, abyste měli možnost stát se tou plnoprávnou vesmírnou civilizací,... protože pokud si například myslíte, že by kdokoliv připustil především islám ve vesmíru, totálně jste se zbláznili, takové zlo vesmír likviduje naprosto striktně.

   Vymazat
  8. --- Abych trochu "ulevil" proruskému serveru: Nikdo nepochybuje, že by Rusko mělo být v té vývojově nejvyspělejší části lidstva, samozřejmě, nejde o přátelství nebo nepřátelství, konkurence je vždy nejzdravější, protože umožňuje - podporuje - evokuje vývoj. Problémem by ale byla případná přílišná negativnost této lidské civilizace, jako celku, ovšem.

   Vymazat
  9. --- Pokud to ale vy sami nedokážete, pozitivní vesmírné civilizace jsou stále ještě ochotny chránit nejvyspělejší a nejpozitivnější část lidstva, respektive států - národů, skupinu vždy ukončenou Polskem. USA a Rusko ani Čínu neobsahuje.

   Vymazat
  10. Mám dotaz.To je,prosím,nějaký nový román
   sci-fi?V tom případě je tento začátek mimo
   pravidla tohoto žánru.
   Petr Majevský

   Vymazat
  11. No, není, Majevský, je to odpočátku o Rusku a mělo by tyto informace znát. Ignorovat potřebné informace je v podstatě největším zločinem.

   Vymazat
  12. Civilizace vesmírné, červe pozemský z 22:51, lidských prostředníkův zapotřebí nemají, neb pozemšťané schopností chápati, ani realizovati byť i ty nejmeší požadavky či přání jejich, vůbec neoplývají. Pakliže by jaké takové potřeby mimopozemšťanův i byly, mají prostředkův vlastních sdostatek, pro představivost lidskou zajisté zcela nedostupných. Povědomí o tomto je mi míti poté, co jsem v životech minulých účasten jiných světů byl. Upusťte v zájmu svém i blízkých svých od takových tvrzení svých falešných, jež nelibost sil, o kterých ponětí nemáte, vyvolati mohou. Pro dobro Vaše a blízkých vašich, Nestor český, sám Vám radí.

   Vymazat
  13. 2:06 A já jsem člověk?

   Vymazat
 5. Tu ussackou posranou verbež by měli lidi hladit do úplnýho a DEFINITIVNÍHO VYHLAZENÍ!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Další článek v pořadí, jak jsem poukázal výše tzv. Kapitalistická "demokracie", není nic než lež, krádež a zločin. Historia magistra vitae. Jen na dokreslení: Dvě atomové bomby na Japonsko - údajně proto aby se zamezilo obětem ze strany Emeričanů. Ke konci druhé světové války, když ještě nebyla známa sila atomové pumy, Emeričané měli v plánu ušetření cenných emerických životů použitím jedovatých plynů - např. fosgenu. Byly planovan mimo jiné útok na Tokio. Mělo zahynout 5 milionů Japonců. Proč vznikl v Tichomoři ten konflikt - není to náhodou protože američtí kapitalisté nechtěli pustit Japonce k ropě a k větší prosperitě a tím pádem ale také k ohrožení jejich hegemonie a přiškrtili dodávky ropy pro Japonsko? Stejně tak bychom mohli říci, že Britové před první světovou válkou nechtěli Němce pustit ke koloniím a tedy k surovinám, Němce, kteří byli schopnější než Britové. Myslím, že Marx to o přičinách imperialistických válek řekl zcela správně. A vidíme to i dnes - proč se válčí v Syrii - no ze stejného důvodu, jak tomu bylo třeba v druhé světové válce. V sázce jsou prachy amerických imperialistů, majitelů koncernů, potažmo bank atd. /trollové - jaký komunistický slovník, co - jen tak na okraj od člověka, který nebyl straník a se zaujetím za totality poslouchal Svobodnou Evropu - jaký jsem to byl blbec/. Hlupákům se to ale samozřejmě neřekne. Ať si myslí, že přičinou války byl zločinný nacismus v Německu a japonský militarismus /mimochodem - kde je nacismus během první světové války?/. Já zde piši ale věci, které jsou určitě někde jinde lépe podány - jsem naprosty diletant. Situaci vidim ale velmi špatně. Změna orientace lidí, pochybuji, že se udá mirovou cestou - jen uvažte kolik si v Rusku vyžadala životů revoluce, kterou byl nastolen pokus o nápravu kapitalistických poměrů. Jen hlupáci v důsledku kapitalistické propagandy pokračující i nyní si myslí, že tento pokus se ztratí v propadlišti dějin a že s těmito novodobými "demokratickými" pořádky to někde lidstvo dotáhne.Ano dotáhne - do jaderného holokaustu. Mé nazírání je pesimistické z toho důvodu: uvažte jen kolik je ve společnosti lidí, kteří tak vědí, co se vlastně děje - prý jen 10 procent - kdo ví jestli ne méně. Kolik tak lidí bude vědět i díky internetu, co je tak třeba udělat a koho volit? Jen se podívejte třeba na počty sledování na youtubu - soundtrack z Gladiatora a sledování třeba Svobodného vysílače. Většina lidí nemá o tzv. politiku žádný zájem. Zatím jim neteče voda do bot. A jak bude téci, bude již pozdě.

  OdpovědětVymazat
 7. Kéž by jim někdo už nakopal zadek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vietnamci jim už dali na frak a brzy i v Afganistanu!!!

   Vymazat
  2. Nejblbější zvíře na Zemi je amík.

   Vymazat
 8. Po tom všem co se děje v Sýrii snad může věřit rusákům jen idiot nebo duševně zaostalí jedinec, když tak čtu na různých stránkách názory lidí. Jde o to, že prý rusáci nemohou nic dělat proti amícké agresi lidičky zamyslete se, vždyť pokud by jen trošičku chtěli tak mohou jakoby prodat S 300 a S 400 Syrské vládě naučit Syrskou armádu jak se s tím zachází a amíci by měli vymalováno, byl by konec agrese. Ovšem to by nesměli být rusáci a amíci domluveni na systematickém vyvražďování Syřanů a ti to snad zatím neprokoukli jinak mi není jasné proč jim ještě věří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:19 krkolomnější teorii k dispozici nemáš? Domníváš se, že z tak náročným systémem jako je S300 nebo S400 může úspěšně pracovat kde kdo a na počkání, že takové systémy jsou za "hubičku" a budou k dispozici kde komu, aby se jich mohla snadno zmocnit protistrana, která netouží po ničem jiném, než najít účinnou protizbraň? Nejseš schopen elementární úvahy, ztrapňuješ se!

   Vymazat
 9. Příliš jednostranný článek. USA údajně chránily svoji základnu At-Tanf a klidně to zřejmě zopakují, pokud syrská armáda bude chtít opět pokračovat ke svým iráckým hranicím. Jsem zvědav jak tuto situaci vyhodnotí Rusko, kromě toho, že říká, že se mu to nelíbí. Nejspíš bude nutná nějaká dohoda, pochybuji, že si Rusové dovolí vyhlásit bezletovou zónu pro koalici, i když by to bylo nejjednodušší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta americká základna je na syrském území ilegálně. Jak je u Amíků již ustáleným zvykem, z mezinárodního práva si dělají toalpap.

   Vymazat
  2. 20:10 nepochybně, mezinárodní právo sem nebo tam, včetně Charty OSN. A najdou se tací, kteří to podporují místo požadavku na odsouzení a odpovídající trest.

   Vymazat