Reklama

.

.

úterý 23. května 2017

Útok na Trumpa

Paul Craig Roberts
23.5.2017   Zvědavec

Jsme svědky útoku národně-bezpečnostního státu a jeho médií na prezidenta Spojených států, který je bezprecedentní.


Divoká a nepodložená obvinění z vlastizrady či ilegálního napojení na Rusko byla obsahem médií od Trumpovy volební kampaně. Tato obvinění dosáhla bodu, kdy je snaha o odvolání řízena národně-bezpečnostním státem a jeho liberálními médii a podporována Demokraty a americkou levicí, která se obrátila proti pracující třídě, tedy „opovrhovači Trumpem“ a potentáty jako harvardský profesor Larry Tribe. Washington Post, jehož zástupci nebyli přítomni na setkání prezidenta Trumpa s ruským ministrem zahraničí Lavrovem, údajně ví, že Trump dal Lavrovovi informace z oblasti americké národní bezpečnosti.

Ruská vláda nabídla prodejným médiím přepis setkání, ale, samozřejmě, prodejné mediální děvky o to zájem nejevily.

Poslední historkou je, že se Trump pokusil uplatit ředitele FBI Comeyho, než ho vykopnul, aby Trumpa nevyšetřoval v rámci „ruského šetření“. Je evidentní, že v amerických médiích nezůstala jediná inteligentní buňka. Prezident totiž nepotřebuje uplácet někoho, koho může vykopnout.

Jsme tedy svědky odhodlání národně-bezpečnostního státu udržet si jeho ceněnou „ruskou hrozbu“ jako hrozbu číslo jedna pro USA. Liberální média, vlastněná CIA od 50 let. m.s., jednají v souladu s tímto cílem.

Americká média jsou tak uvyklá na svoji otrockou roli pro národně-bezpečnostní stát, že nemyslí na důsledky. Ale profesor Stephen Cohen ano. Souhlasím s ním, že největší hrozbou pro národní bezpečnost „je útok na prezidenta Trumpa“.

Cohen řekl, že existuje 4. větev vlády, výzvědná komunita, která brzdí řízení zahraničních záležitostí mocí výkonnou a kongresem.

Jako příklad nám připomněl, že: „V r. 2016 prezident Obama vypracoval dohodu s ruským prezidentem Putinem o vojenské spolupráci v Sýrii. Řekl, že se bude dělit o výzvědné informace s Ruskem, stejně jak to měli činit Trump a Rusové. Naše ministerstvo obrany uvedlo, že se o výzvědné informace dělit nebude. A o pár dní později zabili syrské vojáky, což bylo porušením dohody, a ukončilo ji to. Takže se můžeme ptát, kdo dnes dělá ve Washingtonu naši zahraniční politiku?“

V 60. letech si prezident John F. Kennedy myslel, že tomu šéfuje, a byl pro tuto svoji víru zavražděn. JFK zablokoval invazi na Kubu, projekt Northwoods, preventivní jaderný útok na Sovětský svaz, a mluvil o ukončení studené války.

V 70. letech byl prezident Nixon sesazen z úřadu proto, že si myslel, že řídí zahraniční politiku. Stejně jako Kennedy i Nixon byl hrozbou pro národně-bezpečnostní stát. Nixon protlačil SALT 1 a smlouvu o balistických raketách, otevřel se Číně a i zde snížil napětí. Vojensko-bezpečnostní komplex považoval svůj klesající rozpočet za hrozbu. Nixon byl také odhodlán stáhnout se z Vietnamu, ale bylo mu v tom zamezeno národně-bezpečnostním státem. Nixon, nejobeznámenější prezident v oblasti zahraničních záležitostí, byl donucen odstoupit, protože jeho snaha o mír představovala hrozbu pro moc a zisky vojensko-průmyslového komplexu.

Je důležité pochopit, že proti Nixonovi neexistují ve „vyšetřování“ Washington Post naprosto žádné důkazy. Reportéři Postu prostě sesmolili paklík narážek, které vedly k očerňování Nixona, jehož „zločinem“ bylo, že říkal, že se dozvěděl o vloupání do Watergate později, než kdy se o něm dozvěděl skutečně. Nixon o vloupání mlčel až do svého znovuzvolení, protože věděl, že Washington Post CIA by to použil, aby jeho opětovnému zvolení zabránil.

„Zločinem“, kvůli kterému byl Nixon odstraněn skutečně, byl jeho úspěch v nastolení mírovějších a stabilnějších vztahů s Ruskem a Čínou.

Trump
, jako podnikatel v realitách, si nebyl vědom minových polí, na která vstoupil, když řekl, že je čas normalizovat vztahy s Ruskem a přehodnotit účel NATO.

Americký vojensko-průmyslový komplex sedí na rozpočtu, který ždímá z amerických daňových poplatníků 1,000 miliard dolarů ročně. Tím, že vyhrožoval normalizací vztahů s nepřítelem, který byl vytvořen, aby tento obrovský rozpočet ospravedlnil, představoval Trump velkou hrozbu pro moc a zisky amerického národně-bezpečnostního státu.

To je důvod, proč bude Trump zlomen či odstraněn z postu prezidenta Spojených států.

Opět se dokazuje, že demokracie v Americe je bezmocná. Ve Washingtonu není nikdo, kdo může Trumpovi pomoct. Ti, kteří by mu pomoct mohli, jako já, nemohou být potvrzeni americkým senátem, který je nyní plně ovládán vojensko-průmyslovým komplexem, Wall Street a izraelskou lobby.

Trump se pokusil spojit utrpení Američanů s jejich vládou, což je akt velezrady proti oligarchii, která z Trumpa udělá příklad, který odradí politiky v budoucnu od populistických provolání k lidu.


The Assault on Trump vyšel 19. května 2017 na Strategic Culture Foundation. Překlad v ceně 310 Kč Zvědavec.

20 komentářů :

 1. V době, kdy Paul Craig Roberts pracoval pro presidenta Reagana, nejspíš žádný vojensko-průmyslový komplex (copyright: Dwight Eisenhower), Wall Street ani izraelská lobby v americké politice nepůsobily?

  Všimněme si, v jakém smyslu se v USA užívá označení "liberální".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja si dovolim komentovat,
   Cetl jsem knihu o jistem Paul Jones , ktery se zaslouzil o vybudovani Americkeho Vojenskeho Namornictva to je NAVY. Nazyvan otec NAVY.

   Uz tehda v Americe Pred 200 lety byly zarodky vojensko industrialniho komplexu s propojenim do zarodku Americkeho Senatu , ktery okradal Americany jak to slo na zbranich.

   Pro zajimavost pan Jones skoncil ve sluzbach Kateriny Velka v Rusku a organisoval Ruske Navy ve valce proti Turkum v oblasti Cerneho more.
   Zajimava Kniha !!

   BroukPytlik

   Vymazat
  2. PAW
   Historie vzniku US namornictva ma lecos spolecneho s piraty
   Cele africke pobrezi Stredozemniho more se nazyvalo BARBARY POBREZI.
   Odkud se dnes dovazi velke mnozstvi populace , ktera vyspela do civilizace kde nejvyssi karieru a postaveni maji obchodnici s koberci, korenim atd. v Bazarech.
   Pirati na penzi by se dalo rict..
   Kazda lod pak musela zaplatit piratum barbarum vykupne. I USA platilo , ale potom se pirati stali stale chamtivejsi ,az si Usaci rekli, ze si vybuduji svoje namorni sily a prijde to levneji a hodi se to i pozdeji , treba nahradit ty piraty..
   PAW

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Vazeny PAW , jsi kreten a idiot. Nic nevis a jen placas hovadiny!!! Cesi mohou byt na tebe hrdi!!!!

   BroukPytlik

   Vymazat
 2. Trump, Trump... totéž se děje u nás na Zemana, ale "světová" česká veřejnost se raději zabývá činností týchž hebreonácků-globalizátorů u skoroprotinožců...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8.52 A konkrétní důkazy v čem se "mýlím" by nebyly, užvaněný pane?

   Vymazat
  2. 9:00

   Vy chcete, aby Vám někdo začal vyvracet fráze o světových spiknutích "hebreonácků", které tu anonymně papouškujete? Když se Vám jazyk hodný nacistů líbí, klidně ho dál užívejte. Jen byste se neměl stydět pod to podepsat.

   Vymazat
  3. 9.07 Podle vás je Globalizace spiknutím? Allbrightová, za svobodna Körbelová je podle vás románka?....

   Vymazat
 3. To, že dnešní "kritický pozorovatel" P.C.R. po letech obhajuje Nixona, musí potěšit každého demokraticky smýšlejícího Američana. Jen zbývá trochu pochválit Kissingera (nositel Nobelovy ceny za mír).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nixon byl komplikovana osobnost , vyrostl na farme bez vetsich penez , byl schopny. Nixon nemel lehky zivot a ze jim byl neprijemny od prvniho dne je faktem.

   Nixon chtel byt kdyz byl presidentem jednat jako president a mit moc jako president , coz v Americe neni dovoleno!!

   S uctou BroukPytlik

   Vymazat
 4. PRACKY PRYC OD TRUMPA
  RIKITAN

  OdpovědětVymazat
 5. Většina lidí na světě jsou populisté.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:38:

   Trump se pokusil spojit utrpení Američanů s jejich vládou, což je akt velezrady proti oligarchii, která z Trumpa udělá příklad, který odradí politiky v budoucnu od populistických provolání k lidu.

   Vymazat
 6. Trump je mazaný podvodník, osobnostně maniak a narcis a právě uzavřel s wahabisty-Saudy další byznys. Kdo věří v miliardáře, je obzvláštní druh blbce. Howgh!

  OdpovědětVymazat
 7. Euroamerická civilizace v krizi? Vypadá to. Anglosaská dominance se hroutí. Je čas hledat východisko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesko nebude mit cas

   Vymazat
  2. BroukPytlik pise:

   Pokud sledujete USA bankovnictvi mate pravdu , ze ztraci silu ale nenazyval bych to hroucenim!!!!
   Americke Bondy !! jdou dolu !!! coz znamenta , ze bankeri a lidi co investuji a chapou to znamena ze Trumpova rychla reforma !!!se neuskutecnila.!!!

   Ovsem nejvetsi Trumpova zkouska buda asi za dva roky , kdy bude muset uplne predelat STRUKTURU EKONOMIE , to je platy , bydleni , dane, dane firem ...

   Toho se docela bojim, neb situace muze jit do nezdravych extremu a vse je mozne ...jako valka .

   Ovsem to ze Nixon je vinen ze snizil conflikty mezi USA - CINA - Rusko je pohadka pana Robertse pro male deti.

   Vsichni bohati ( taky byla oposice co Nixona zlikvidovala) byli nadseni , neb v Cine udelali STRASNE VELKE PENIZE a bez nich by Globalismus nebyl mozny. !!! Na priklad na botach je mozna $20 cena za praci a $5 material a prodej je $50 to je ze koncova cena je $50.

   Jestli se boty delaji v Cine je cena prace $5. cimz podnikatele Kapitalisti daji do kapsy zisk $15,- Extra!!!!

   Cimz v podstate okradou prumerneho Americana o $15,- a vykopnou ho na podporu.

   Doufam ze mi zase nejaky idiot napise ze jsem NUDNY!!!

   S uctou BroukPytlik

   Vymazat