Reklama

.

.

čtvrtek 25. května 2017

V čem je síla NATO? Tomu neuvěříte: "v demokracii a zákonnosti"

25. 5. 2017    zdroj
Dnes má v Bruselu americký prezident Donald Trump potvrdit americkou oddanost vůči hodnotám Severoatlantické aliance. To je to, co od něj očekávají představitelé ostatních členských zemí NATO. Uvedl to americký velvyslanec při NATO Douglas Lute. "Vojska, tanky, lodě a letadla - to není základem síly NATO. Základem nejsilnější, nejpevnější, nejúspěšnější aliance v dějinách jsou její společné hodnoty - demokracie, svoboda osobnosti a zákonnost", cituje Lutova slova elektronická verze evropského vydání novin Politico.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. Vojska, tanky, lodě a letadla nejsou základem síly NATO!
  Tak proč NATO stěhuje tyto své síly k hranicím Ruska?!
  Základem síly NATO jsou společné hodnoty - demokracie, svoboda osobnosti a zákonnost!
  Prosím u upřesnění a podložení důkazy v historii existence NATO ve světě, jak tyto deklarované hodnoty naplnily.
  Jinak tyto propagované hesla lze považovat za účelovou mystifikaci lidí s IQ houpacího koně!
  pozorovatel

  OdpovědětVymazat
 2. Základem síly NATO je pornoherec Jakub Janda, a fertig. Rád bych viděl Jandu v pořadu Вечер с Владимиром Соловьевым nebo "Место встречи". Byl by ještě blbější než Ukrajinec Sláva.

  OdpovědětVymazat
 3. Pan velvyslanec mel pravdu. NATO zustava silne diky moralnim zasadam na kterych je postaveno.
  Proto my slusni lide vitezime a vy - nacisticko komunisticke, vlastizradne vykaly prohravate.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...a když ses probral, měl si palec v tlamě. Zapoměl si že byl předtím v tvém hovnohrnci.
   ...a pozdravuj u hrobu pradědečka A.H. Sieg

   Vymazat
  2. 5:15 Kde jste vyhrály nikde a nevyhrajete jste tam jak okupanti a ty lidi nikdy neporazíte. Vyhrává Rusko a ne vy váleční štváči a velcí vrazi civilistů.

   Vymazat
  3. Když si to přeložím do češtiny, znamenáto že je třeba vydávat víc peněz na vraždomatické přístroje. Zatím USA a jejich poskokové vraždí lidi ve světě po tisících a to je málo. Je potřeba vyrábět víc zbraní a vraždit lidi po statisících. USA to rozhodli a naši slavní zástupci s tím, v hlubokém předklonu plně souhlasí. Třeba jim upadne k nosu nějaký ten drobek od US zbrojovek.

   Vymazat
  4. NATO je Zákon! NATO = civilizace. Chujlostan bude zničen! Blbečkům spikleneckejm se nakecalo že se jako plní coudnhovnistický projekt rasové výměny v Evropě, ale houno houno! Jde o nordickou lest! Barbarossa II. bude bezbolestná pro naši rasu! Paní Merkel a an Macron spolus s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou a putleroffsku soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou putlerské vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji pozvedli k civilizaci ....

   Vymazat
  5. Zase sníš své velké sny, viď, Adolfe :D ? Ale bacha NATO :D ... víš, jak to posledně dopadlo :D

   Vymazat
  6. 15:23 Jó to když Rusák měl za prdelí Ameriku! Teď tam bude mít hovno, páč žlutý psiskosmahu vymaže z mapy pan Trump. A s Putlerovým žebrakostanem se pak už snadno vypořádáme ...

   Vymazat
 4. Základem síly Aliance je lež.
  Kdo si význam slov neotáčí naopak, zaspal dobu.
  Každý jazykovědec mu potvrdí, že jazyk se vyvíjí a že dnes je význam slov otočen právě o 180 stupňů. Ostatně, každé vyjádření mainstreamu to potvrzuje.
  Ve svém věku jsem si už příliš zvykl na původní význam slov. Neustálé otáčení významu mě proto unavovalo. Tak jsem televizi zrušil a Českým rozhlasem zaháním jenom kuny od kurníku. Přesně od Majdanu jsem neměl ani jednu ztrátu. I kunám to vadí. Děda.

  OdpovědětVymazat
 5. Do North Atlantic Terrorist Organization jsme vstoupili bez referenda. A proto budu volit tu stranu, která mi nabízí referendum, jestli v NATO chceme zůstat či ne. Jak prosté Watsone. Takže to vypadá na SPD Okamura.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No oni komunisté mají taky ve svém programu vystoupení z NATO. Ale věř dnešním komunistům...

   Vymazat
  2. 6:20 Souhlas SPD.

   Vymazat
  3. Strašit po tolika letech komunisty je už dost mimo mísu, změnil se celý svét a nikdo nemůže čekat, že by se mohla vrátit společnost z doby před rokem 89. A NATO ? Je až legrační, jak se dnešní prounijní strany bojí byť jen poradního, nezávazného referenda o NATO. Snadno by mohlo být vidět,jaký je názor lidí a jaký prounijních kolaborantů.

   Vymazat
  4. SPD je v prdeli ... - https://www.novinky.cz/domaci/438963-volny-pad-cssd-nekonci-na-zada-uz-ji-dycha-ods.html

   Vymazat
  5. 16:47 To jsi můžou strčit za klobouk havloidi. Kdo tomu věří tak tam běží.

   Vymazat
 6. Ano, ano. Ale pouze v "našem" podání. Kosovští Albánci mají právo na sebeurčení, krymští Rusové ne. Bezpočet vojenských zásahů po světě, bez mandátu OSN, ve prospěch zájmových skupin, tuto "sílu" dokresluje.
  Čím to, že je mi na blití...

  OdpovědětVymazat
 7. Jj, stačí jeden příklad z nedávné minulosti. Lybie. Tam všechny tyto společné hodnoty předvedli v tom nejlepším světle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodám:

   JUGOSLÁVIE V SRDCI EVROPY VE 20 STOLETÍ!!!!!

   I tak vypadá společná obrana západu proti Rusku!

   Vymazat
 8. NATO = na co (na ho..no)
  Václav

  OdpovědětVymazat
 9. Dědovi 5:24
  Klobouk dolů před vaší prozíravostí a intelektem.Stále žijí mezi námi lidé co znají způsoby jak si zachovat duševní zdraví.
  Také Děda

  OdpovědětVymazat
 10. Z něčeho takovýho jako je ta aresorská organizace jako je NATO se Hitler musí radovat 72 let po válce,havlobanderovskej odpad jásá taky a JandoPutna tlaská do rytmu posledního valčíku....HNUS!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. V PŠM (politické školení mužstva) na vojně nás učili, že Varšavská smlouva vznikla až jako reakce na vznik NATO, jako obrana před rozpínavostí NATO. Po zániku VS nemá NATO žádné opodstatnění dále trvat a pokud by nemělo jiné úmysly, než západ deklaruje, hlavně zničení Slovanů a Ruska, tak už dávno neexistuje. Poněkud mne mate to, že nám tenkrát ti zatracení komunisté, co dávali dělníkům zadarmo byty, vzdělání, zdravotní péči atd a atd, nelhali, jo jo čas je nejlepší síto na lež. A o tom to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 9:34
   Sakra chlape, to jsou slova .....
   Pod to se podepíši. Také si pamatuji PŠM. V něčem měli pravdu, to se musí nechat. A pokud si chci zavzpomínat na propagandu, pustím si dnes ČT24. Tam je vidět posun kupředu. Za těch 25let se naučili lhát více, jak bolševici za 40let.
   Imperialismus soudruzi popisovali přesně.
   Také si nepamatuji, že bychom někde vedli boje. Kolik západních zemí může říci totéž?? Které západní země nevedli od roku 1945 válku či někde neintervenovali?
   Na komunisty vzpomínám hlavně při návštěvě u zubaře .... :-)
   ABC

   Vymazat
 12. Ten pan Douglas Lute je vtipálek, kdyby žil Adolf Hitler, mohlo by NATO s nacisemem soutěžit, čí bomby, rakety a Manchestry / Hirošimy / Drážďany/ Coventry....jsou demokratičtější.

  OdpovědětVymazat
 13. To vyjádření už ani pokrytectvím není, zato čirým cynismem ...

  OdpovědětVymazat
 14. Ten Douglas Lute, vypadá jako tlustější brácha Johna Kerryho. Nejsou oni nějak příbuzní?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (13:00):
   Jsou!, oba náleží do čeledi bezobratlých ...

   Vymazat
 15. Srandovni je, ze soudruzka Grilichova nepreklada z originalu, ale z prolhanych ruskych zdroju.
  Blbost na techto strankach opravdu kvete.

  OdpovědětVymazat
 16. Nedavno se dali slyset, ze USA neni zadna Demokracie, ze to je Republika a to je rozdil...

  Svoboda osobnosti - to treba jako znamena, ze ti, kteri nenavidi pravdu, prohlasi ze pokud reknete pravdu, je to hate-speech a bude potreba vas vice ci mene durazne umlčet nebo rovnou zavrit. V tom jiste spociva ta prava svoboda Liberálů... (Truth seems like Hate to those, who hate Truth)

  Zakonnost - tihle Zákoníci, tahle vlada Soudců, kteri maji navrch nad vsemi zvolenymi institucemi. Zrovna ve spojenych statech, kdejaky okresni soudce muze zrusit policitke a narodne-bezpecnostni rozhodnuti prezidenta i kongresu, protoze to nevyhovuje jeho politicke linii. Duvod se vzdy najde, precedent se tim vytvori. Nejaky prezidentuv dekret? Co to je, pokud s tim okresni soudce nesouhlasi ?!
  Nebo treba zdimani zisku z prumyslovych koncernu - treba Volkswagen dostane od americkych soudcu takovou pokutu, ktera z nej vysaje vsechny zisky za X poslednich let do americke kapsy... (Do ktere konkretne??) Doufejme, ze ten advokat a soudce, co to rozhodnuli, z toho maji primerenou zaslouzenou(?) provizi...

  Nebo zákonnost je dodrzovani mezinarodniho prava pri ruznych Invazich? Pobyt americkych vojaku spolu s teroristy al-Kajdy v Syrii? Invaze do Iraku, Afghanistanu, zniceni Libye, nebo predtim treba Srbska? To zrovna mezinarodni pravo melo nejakou pasku pres oci, jako ta socha slepe Justice...

  OdpovědětVymazat
 17. NATO je zákonnost a demokracie?Jsem tím překvapen.
  No comments!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 18. NATO je Zákon sám. Je to úderná pěst Demokracie, tedy nordické nadvlády! Blbečkům spikleneckejm se nakecalo že se jako plní coudnhovnistický projekt rasové výměny v Evropě, ale houno houno! Jde o nordickou lest! Barbarossa II. bude bezbolestná pro naši rasu! Frau Merkel a mesié Macron spolu s Mr. Trumpem naoko provádí plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou a putleroffsku soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou putlerské vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji pozvedli k civilizaci ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiocie není vybíravá. Postihuje mnohé, inteligent, neinteligent. Váše osoba je toho důkazem.

   Vymazat
  2. 16:51 Jen počkej jak usa zkrachuje tak jsi budete hrát tak s Čínskýma angličákama.

   Vymazat
  3. 23:31 - vlhký sny rudých kretenů od roku 1917 ... Mezitím jaxi sami krachli a šli do hoven:)

   Vymazat
  4. A to i díky těmto odvážným idealistům a bojovníkům za svobodu, proti komunismu a jeho nástupci - putlerismu! -
   https://rufabula.com/articles/2016/11/07/world-anti-communist-league

   Vymazat
  5. Cituju: "Возникнут ли в современном мире организации, подобные ВАКЛ? Структуры прямого действия, выходящие из правового поля. Вероятно, да. Путинский режим очень многое сделал для этого. Он распространяет по миру ложь, террор и коррупцию. Эта политика мало отличается от практики Коминтерна. На вооружение чекистской пропаганды приняты даже нейролингвистические инновации.

   Репрессивное подавление российской оппозиции, контрреволюционная агрессия против Украины, ракетно-бомбовое подпирание Башара Асада — это кровавое политическое насилие, на которое неизбежно приходит ответ. Во всяком случае, организации российского и украинского сопротивления уже сравнивают себя с повстанческим интернационалом Джамбори.

   25 лет назад казалось, что тоталитаризм повержен навсегда и свободе ничто не угрожает. Теперь мы увидели, сколь наивно было так думать и как ошибались те, кто сводил угрозу исключительно к коммунизму. Номенклатурный реванш поднимается на иных идеологических конструкциях — «духовных скреп» и «русского мира». От коммунизма они отличаются тем, что даже демагогически не претендуют на гуманизм и прогрессивность. Правит откровенный мрак, грязь и отстой. И за то, что это что всё это связывают с русским именем, им придётся отвечать отдельно."

   Vymazat
  6. Jeden z těchto odvážných mužů nás dnes navždy opustil. Salut !!! Salve! Dždžrach rachbuch! - https://www.novinky.cz/zahranicni/439028-zemrel-zbigniew-brzezinski-desitky-let-ovlivnoval-americkou-zahranicni-politiku.html

   Putlerismus neprojde! Tak přísáháme!

   Vymazat
  7. No konecne, doufam ze se bude Brzezinski po zasluze smazit v Pekle, ten nejhorsi smejd soucasneho sveta vedle Sorose a Clinton... (Nejak nam padaji jak hrusky, nedavno Rockefeller se 7 srdci, ted Brzezinski, Hitlary uz je snad taky ponekud nad hrobem...)

   Doufam, ze se budou smazit i vsichni lhari, vcetne 10:19 co tady nahore cituji lzive rusko-jazycne pomluvy proti křesťanskému Rusku...

   Vymazat
  8. Proti putlerskámu, tedy satanskéo židočekistickému antiruskému Chujlostanu! Proti Rusku, které před 100 lety zaniklo tu slovíčka není. Ale ono smrtí putleroffské bandy opět povstane - http://3rm.info/

   Vymazat
  9. oprava: satansko

   Více tu http://3rm.info/main/13323-putin-sposoben-prevratit-rossiyu-v-zimbabve.html

   Vymazat
 19. 16:51 kam to ještě kopíruješ, žes' zapoměl na Srbsko, Irák, Lybii...? Nebo lidem bez rozhledu svět těžko měřit stejným metrem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je dobře, že se s těmi lidskými zrůdami, kterých bylo a je na straně "demokratického" světa nepočítaně, s patřičným obdivem připomínáš. Kam zařadíš V. V. Putina?

   Vymazat
 20. Stačí číhnout na
  M. Polreich:
  Washingtonskou smlouvu citujeme, ale neznáme

  OdpovědětVymazat
 21. kandungan dengan cepat dan akurat terbukti ampuh untuk melunturkan janin kehamilan muda 1 minggu hingga 1 , 2 , 3 dan 4 bulan
  obat penggugur kandungan adalah suatu bentuk proses berakhirnya kehamilan dengan dikeluarkannya janin ( fetus ) atau embrio sebelum memiliki kemampuan untuk berkembang dan bertahan hidup diluar rahim , sehingga bisa menyebabkan kematiannya pada janin
  Disini akan kami beritahukan kepada Anda langkah cara cepat menggugurkan kandungan dengan cepat dan selamat adalah KURET dan obat aborsi
  Kunyit memang tidak di baik di konsumsi oleh ibu hamil yang sedang hamil muda sehubungan dengan sifatnya untuk melancarkan haid , dan di percayai sebagai obat telat datang bulan
  jual obat aborsi paling manjur Misiprostol Cytotec asli terbukti ampuh melunturkan janin kuat tanpa kuret dengan bersih untuk usia 1 , 2 , 3 sampai 4 bulan dengan aman
  cara mencegah kehamilan Cara Mencegah Kehamilan saat berhubungan suami istri perlu perencanaan
  cara menggugurkan hamil

  OdpovědětVymazat