Reklama

úterý 30. května 2017

V Kyjevě byl podán návrh na legalizaci tajných věznic SBU


30. 5. 2017   zdroj
Nejvyšší rada posoudí návrh zákona, který umožní Bezpečnostní službě Ukrajiny (SBU) legalizovat tajné věznice. Text dokumentu byl zveřejněn v pondělí 29. května na internetové stránce ukrajinského parlamentu. "Změny, předkládané návrhem zákona, umožní stanovit právní základ pro fungování fakticky existujících vazebních vězic Bezpečnostní služby Ukrajiny", je uvedeno v průvodní zprávě k normativnímu dokumentu. Tento dokument byl vypracován a předložen Radě vládou.


V červenci roku 2016 mezinárodní organizace pro lidská práva Amnesty International a Human Rights Watch zveřejnily zprávu, v níž tvrdily, že SBU nezákonně drží lidi v tajných věznicích v Charkově, Mariupolu, Kramatorsku a Izjumu.

V červnu téhož roku asistent generálního tajemníka OSN pro lidská práva Ivan Šimonovič obvinil SBU ze stovek případů nezákonného zatýkání a surového zacházení se zadrženými. Ve zvláštní zprávě OSN upozornil na existenci pěti tajných věznic tajných věznic zvláštních služeb. Bezpečnostní služba Ukrajiny sdělila, že informace OSN o mučení a surovém zacházení se zadrženými neodpovídají skutečnosti.

V květnu 2016 delegace podvýboru OSN pro zabránění mučení pozastavila svou návštěvu Ukrajiny kvůli tomu, že Kyjev odmítl poskytnout zástupcům organizace přístup do míst, kde se měli nacházet lidé, zadržení SBU.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Banderistán nezapře, kde spatřuje svůj vzor.
  Stejné metody, stejné cíle. Jako v tom US demokratistánu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebude dlouho trvat a ČR půjde poté co zvolíme znovu stejně Šmejdy úplně i stejnou cestou s názvem korporátní fasisticka oligarchicke tyranie shrbenych hřbetu a nizkych platů VPRED!

   Smazat
  2. Re (17:15):
   Sdílím podobnou obavu, že se lidi opět nechají povodit za tu nudli u nosu
   (jo, kobliha je kobliha! a zadax k tomu ..)

   Smazat
  3. Pane Opluštile, konečně se zbavíme Koblihy, který držel zákeřně vyrovnaný státní rozpočet a podloudně platil daně v ČR. Konečně snad voliči dostanou rozum a poctiví lidé jako Miroslav kalousek a Slávek Sobotka, povedou naši zemi k demokratickým zítřkům.

   Smazat
  4. Re (18:08):
   Nevolitelní jsou všichni!, vč. všech našich atlantických maňásků (sobotků, štětinoidů aj. kalousků). Tedy alespoň pro mě ...

   Smazat
  5. Pan z 18:08 zřejmě nepochopil ze vyháněni čerta dablem (čti Kalouska Babišem) nikam nevede. To jsme si přece už vyzkoušeli. Pro nezasvěcené uvedu,že Kalousek je sice arcilotr, ale na systému pouze parazituje, kdežto Babiš systemove čerpá Dotace (dotace nejsou peníze, které padají z nebe jménem EU, ale peníze vybrané od nás všech za které mohli být školky a nemocnice a ne Babišovo hnizdo). Proto si ty svoje penízky chce ohlídat sám a klidně udělá cokoliv aby se prostému lidu zalíbil. On je skvělý obchodník, u něj si každý přijde na své. On dobře ví že závist je silný motiv, a všemi okradany lid ocení likvidaci živnostníků i když jde pouze o drobné. Na korporace si ale nic dovolovat nebude, to by také mohl pěkně ostrouhat, stačilo jak mu Albert přestal naráz odebírat rohliky, s těmi se rozhodne žertovat nedá, ale živnostníci můžou tak maximálně držet pysk.

   Smazat
  6. František Opluštil naprostá pravda.
   Jan Kozina nevolit žádné euhujery.

   Smazat
 2. Škoda že kobliha nedělá ministra u banderovskskejch sviní.....nebylo by jich v Čechách tolik,parchantů zbytečnej vožralejch!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Vypadá to, že v Banderistánu brzy legalizují i Babij Jar! A Merkelka jim zatleská... zatímco paní "učitelka francouzská" žáčkovi - manžílkovi z vyvolené kasičky doporučí mlčet.

  OdpovědětSmazat
 4. No jak jinak!!!!!!
  Ještě že ten podělanej udavač Havel už zdechnul,jinak tady visí všude banderovský vlajky a novýho výklad dějin visí na každým rohu!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Havlovi nohsledi to stačízvládnout za něj.Nemusí
  se ani moc namáhat.Vemte si,co je tady příznivců
  USA s jejich rozvozem demokracie.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. Mým kladem svědomí je to,že jsem necinkal klíči,když jsem slyšel řvát histericky "Havel na Hrad".Ten Havel,jehož rodiče kolaborovali s nacismem a byl jim zabaven majetek podle dekretů prezidenta Beneše.navíc mně utvrdilo Havlovo povolání Kchárla lesníka /jeho tchán nacistický pohlavár/ na Hrad jako svého poradce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pustá lež, jeho rodiče s nikým takovým nelaborovali, jak mě řekl kdysi pamětník. Chodili k ním údajně jen elektrikáři. Měli prý na helmách namalované jen takové blesky.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.