Reklama

.

.

pátek 19. května 2017

V Radě federace okomentovali útok koalice na prosyrské síly

Vladimir Fedorenko
19. 5. 2017   Sputnik

Rozhodnutí o útoku na syrské provládní síly v oblasti At-Tanfa v Sýrii bylo vyprovokováno politickým skandálem v USA kolem osoby prezidenta Donalda Trumpa, tvrdí první místopředseda Rady federace pro obranu a bezpečnost Franc Klincevič.

Koalice v čele s USA zasadila úder syrským provládním silám v oblasti At-Tanfa v hranicích stanoveného pásma deeskalace, oznámil agentuře RIA Novosti mluvčí Pentagonu. Podle jeho slov „velitel na zemi dospěl k závěru, že tyto síly ohrožují vojska koalice".

„Pokud jde o akce koalice vedené USA, se situace v Sýrii podle všeho úplně vymyká kontrole. Nemyslím si, že rozkaz o útoku na syrská vládní vojska dal osobně Donald Trump. Není mu prostě nic do toho. Avšak politický skandál, který vyprovokovaly kolem nového prezidenta určité sily, nesporně ovlivnil také jednání vojenského velení na Blízkém východě", cituje Klinceviče jeho tisková služba.

Podle názoru senátora je nyní v Sýrii „jeden z nejnapjatějších okamžiků, kdy mohou být zpřetrhány provazy, které bude pak velmi těžko svázat".
Související článek:
Koalice udeřila proti provládním jednotkám v Sýrii

15 komentářů :

 1. Může mi někdo vysvětlit nač jsou tam vlastně rusáci, když si amíci a angláni dělají v Sýrii ač nezvaní (čili okupanti) co chtějí? Nezdá se vám to tak trochu divné, rusáci tam natahali kdejaké vychvalované zbraně ( aby je asi mohli v reálu vyzkoušet) velicí hrdinové, ale před amíkama se po**rou nic víc nic míň, dávno už nevěřím ani rusákům je to stejný sajrajt jako amíci a jejich poskoci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musíš si odpovedať najprv na otázku či chceš 3SW alebo nie? Ak áno tak tvoja otázka je na mieste. Zdá sa, že Putin o 3SW záujem nemá v čom mu fandím.

   Vymazat
  2. Re (14:07):
   Je jen na vás, čemu si věříte a čemu ne.
   Fakta jsou taková, že ruské VKS a spec. síly jsou v Sýrii proto, aby pomohly Asadovu režimu bránit územní integritu Sýrie a osvobodit ji od IS(IL) a všech jejích klonů. To je všech zmetků, kteří se nechali najmout k tomu, aby svrhli syrský legitimní režim, který je pro USA nepohodlným.
   Celá ta tzv. koalice, vedená USA, operuje v Sýrii v rozporu s mezinár. právem, a jakékoliv její akce proti Asadovu režimu a jeho ozbroj. silám jsou agresí. Zločinnou agresí. Pro kterou nenaleznou na základě mezinárodně-právních norem opodstatnění.
   Rusko se chová velmi zdrženlivě. Upřednostňuje jednání. Pokud však bude opakovanými provokacemi přinuceno k zásahu, bude situace víc jak horká. Která snadno přeroste do otevřeného konfliktu Rusko - USA. A to je začátek konce ...
   To vás fakt nenapadlo? Pokud ne, pak to ale nejsou Rusové, kdo je tu za sajrajt, myšlenkový póvl.

   Vymazat
 2. Bože, s takovým postojem může přijít buď absolutní ignorant nebo provokatér. Nejsou náhodou v USA velmi silné kruhy, které mají pod kontrolou zpravodajské služby, vojenskoprůnyslový komplex a Pentagon, které by uvítaly jakýkoliv ukvapený krok Rusů v Sýrii, aby roznítili plnohodnotnou "velkou" válku, o kterou z
  mnoha důvodů stojí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takze treba americanom stupovat ako Stalin Hitlerovi v roku 1941? Ak Pentagon vojnu chce, vojna bude. Za kazdym ustupkom bude nasledovat este drzejsia provokacia a Rusko bude stale v horsej a horsej poziciu.

   Vymazat
  2. Víme,že Ti co vládnou světu,chtějí nové a nové zdroje,ato jak přírodní bohatství,tak půdu a konečně i lidi.Už "naše" madam Allbrigt.pravila,že rusové by se měli podělit o bohatství Sibiře s celým světem (zřejmě jim Aljaška za hubičku nestačí).A soustředění vojsk NATO u ruských hranic a základny USA kolem Ruska nejsou náhodné.USA jsou Těmi skutečnými vládci světa tlačeni do války a ony do válečných pozic kol Ruska zas tlačí své "spojence" v EU.A my se můžeme tak jen modlit nebo jen doufat,že se náš Sobotka pochlapí.Karel z Plzně

   Vymazat
  3. Pro 14:55, kdyby jste studoval historická fakta, tak byste věděl, že Stalin svoji šikovnou diplomacií získal několik let na vybudování průmyslových základen za Uralem. Mocnosti plánovali útok Rusko (Polsko se chtělo taky účastnit invaze do Ruska, dokumenty o takových plánech existují). Stalin byl člověk, který udělal z nejzaostalejší země tu nejvyspělejší a moc dobře věděl, že Hitler bude zákulisními silami (židy, kteří ho platili) donucen zaútočit na Rusko. To na okraj k Vašemu nevhodnému příměru.

   Nyní k věci, Rusům se podařilo zlikvidovat Islámský stát. Vzpomínám si na řeči od Vámi podobných, že tam Rusko nic nedokáže a vykrvácí na tom, prostě hlouposti pro děti.

   Situace je složitá a není to národní státy proti sobě. Je to nadnárodní korporace a mezinárodní mafie proti státům. Státy jsou ovšem šikovně manipulovány proti sobě (snadný terč jsou například Němci a Turci, všechny nezralé národy náchylné k otravě pocitem o vlastní nadřazenosti). Takže jde o boj mocenských struktur různě prorostlých společností. Tím, že se nějaký stát zlikviduje se toho nezbavíte. Například USA klany stojící za pax Amerika volají, že cizí státní služby jim mají pomoci svrhnout Trumpa, tak daleko došla trapnost dočasné vládnoucí debilní statní elity USA, která se ocitla na smetišti dějin.

   Vymazat
  4. Já zastupuji na Zemi vesmírné civilizace už více než dvacet let. Proto jsem naprosto oprávněn vám všem sdělit oficiální jejich stanovisko co se týče Sýrie: jejich názorem na situaci v ní je už odpočátku ten fakt, že Rusko nelegálně vstoupilo do její občanské války a zachránilo jejího diktátora bojujícího proti většině lidu Sýrie před neodvratnou porážkou, přičemž nyní Sýrie právně už neexistuje, protože většiny jejího území se trvale zmocnily různé syrské frakce, například a především Kurdové a Islámský stát. Vesmírné civilizace považují jednání především Ruska , pro jeho význam, za naprosté nerespektování platného mezinárodního práva a válečně se postaví proti němu, pokud to bude vzhledem k situaci v Sýrii nezbytné.

   Vymazat
 3. Trump o tom útoku nepochybně musel dopředu vědět a schválit ho.Jeho osoba ve funkci prezidenta je ještě větší zlo a nebezpečí pro naši planetu než byl Obama.

  OdpovědětVymazat
 4. Toto je drzost ,nemají co v Sýrii co dělat a hrají si na agresora po celém světě! Rusi prý dělají v Sýrii svíňarny ! Co kdyby Rusi prodali Íránu jaderné zbraně ,to budou ussaci skákat 200 metru do výšky ,ti by si na hlavu srát nenechali !!!

  OdpovědětVymazat
 5. Dělají jenom to,co se jim dovolí!Pokud budou
  mít svou zástupnou armádu tamních teroristů,
  nebude tam klid.Američané s překvapením zjistili,
  že se jejich technická převaha zmenšuje a snaží
  se vyprovokovat konflikt dříve,než ji úplně
  ztratí.Systém školství v USA je na nízké úrovni
  a dnes už musí hledat mozky po celém světě.Jejich
  jsou už mimo využití.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vesmírné civilizace mají absolutní převahu a stojí na straně právní, tedy Euroatlantické civilizace. Ruské barbary kdykoliv eliminují. So changh, de sodh, de giongh, adagh. De sadandh, ghost de changh de sod. Zdravím.

   Vymazat
  2. Ano magore. Blbým se nemá odporovat.

   Vymazat
  3. Civilizace vesmírné, červe pozemský, lidských prostředníkův zapotřebí nemají, neb pozemšťané schopností chápati, ani realizovati byť i ty nejmeší požadavky či přání jejich vůbec neoplývají. Pakliže by jaké takové potřeby mimopozemšťanúv i byly, mají prostředkův vlastních sdostatek, pro představivost lidskou zajisté zcela nedostupných. Povědomí o tomto je mi míti poté, co jsem v životech minulých účasten jiných světů byl. Upusťte v zájmu svém i blízkých od takových tvrzení svých, jež nelibost sil, o kterých ponětí nemáte, vyvolati mohou. Nestor

   Vymazat
 6. Euroatlantická civilizace potřebuje nakopat do zadku.

  OdpovědětVymazat