Reklama

.

.

pondělí 8. května 2017

Ve dnech Pražského povstání nám Němci předvedli barbarské formy vedení boje

J. Kovář
8.5.2017 České národní listy

Hnali české civilisty před německými tanky, aby obránci na barikádách po tancích nemohli střílet. A to se dělo opakovaně. Na jedné z barikád však Němci našli upozornění. Pokud budete před tanky hnát české lidi, na příštích barikádách budou přivázání Němci.


A toto varování, jak se traduje, to zapůsobilo.

Vraždy civilního obyvatelstva, které se skrývalo v krytech, bylí zde nejen muži, ale především ženy, a to i těhotné, i děti, to již byly těžké zločiny.

Až si budou v Brně sudeti opět vyprávět se sudetomily a garmanfily, neměli by zapomenout na 8 tisíc českých obětí, které Němci v době od 1. do 9.5. 1945 zabili či zavraždili.

Mohou si připomenout i transport smrti vypravený v dubnu 1945 z Brna. Z více než 200 lidí přežil jeden člověk.

Neměli by zapomenout ani na to, že počátkem května 1945 na výslovný Frankův rozkaz Němci zavraždili v Terezíně několik desítek mladých českých odbojářů.

Pan P. Vokřál by mohl promluvit na téma pochody smrti, transporty smrti, jejichž trasy vedly přes naše území. Desítky tisíc mrtvých v posledních dnech války, Vězňové i zajatci byli zvěrsky ubíjeni, umírali hladem, mrazem.

A snad poté by si všichni měli položit otázku, kolik dní uplynulo od zavraždění posledních Čechů v době války, do přesídlení německého obyvatelstva z Brna koncem května 1945. A nato, pokud nežádáme toho přespříliš, si říci i pravdu, jak to s přesídlením německého obyvatelstva z Brna skutečně bylo. Seriál pohádek, který si "smiřovatelé" navzájem vyprávějí, by měl konečně se dopracovat do posledního dílu. České pohádkáře by Brňané měli pak v příštích volbách zbavit mandátu a nechat je poučit životem.

J. Kovář

25 komentářů :

 1. Dnes v dokumentu o válečných letcích Jan Wiener vzpomínal, že Němce nenáviděl většinu života a dlouho mu trvalo, než se s tím vyrovnal. Stejně jako všichni ti, které válka a okupace skutečně poznamenala. Proto lze snadno vysledovat ty, které nepoznamenala. To jsou ti, kteří překrucují dějiny. Všichni ti havloidi, slintavá knížata, Kroupové, Pitharti a další kolaboranti, kteří se po listopadu 89 nacpali ke korytům. Komáři měli pravdu, že jde o samozvance a vlastizrádce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pocituju vzdycky uplne fatalni bezmoc. Oba mi dedeckove, jako prislusnici stredni tridy, napomahali odboji a lidem v nouzi. Deda, mlynar a sedlak ve Svatoboricich, mel ubytovnu pro sezonni pracovniky. Ta se zcela zaplnila, kdyz v 38mem, lide utikali ze sudet. Pozdeji moje babicka, vyucena porodni asistentka (baba), velmi cinoroda osoba, ktera pobyvala nelegalne v USA a pracovala tam jako major-domka (manazerka) velkeho ranche, asi 60mil od Chicaga, ktera se vratila na X.vsesokolsky slet a uz neodjela :-) , zapojila se do podzemni organizace, ktera zajistovala prisun chleba do koncentracniho tabora ve Svatoboricich (pro matky s detmi). Dedu presvedcila, aby odplomboval stroje a mlel na nich mouku, z obili, ktere on a ostatni sedlaci nepriznali nacistum a dalsi lide pekli chleba. Ta atmosfera me posiluje jeste dnes, kdy lide delali veci, za ktere byl kriminal a nebo dokonce i sibenice proto, aby pomohli ostatnim lidem, kteri se ocitli v nouzi proto, ze nenavideli nacisty, stejne jako oni. Dedovi pak nasli odplombovane stroje, tak ho zavreli do Kounicovych koleji. Babicka nakonec vsechno "uplatila", ze to byla jen snaha se obohatit na cernem trhu a dedovi prisili jen hospodarskou trestnou cinnost, zadny "odboj", takze ho, po zaplaceni mastne pokuty, nakonec pustili. Hrozna doba, ale lide si pomahali, kde mohli.

   Vymazat
  2. Zabit schvalovace usmireni s nemci ci hitleristy neni zlocin

   Vymazat
  3. Problém je širší. Zbavili jsme se (snad) nacismu, ale nezbavili jsme se Němců a jejich kolaborantů

   Vymazat
  4. 0.27 hod. Věřte, že i dnes by si lidé pomáhali, kdyby nastala situace na život a na smrt u slušných lidí, dětí a žen. Tento typ lidí o sobě dává slyšet právě jen v těchto krajních situacích.

   Vymazat
  5. Vedení Brna je dnes snad největší parodií po převratu 89. roce!! Pan Vokřál - primátor je zástupce soukromé družiny oligarchy Babiše, které má jako politický program dva kobližky pro voliče a jeho náměstek představitel komické družiny Žít Brno také bez programu, ale se "slavným panem Holanem, který se nechal bičovat prostitutkou v ukrajinském bordelu- viz slavný dokument !! A toto se bratříčkuje se sudeťáky a s odsunutými Němci a gestapáky !!

   Vymazat
  6. "Problém je širší. Zbavili jsme se (snad) nacismu, ale" ... místo nacismu německého jsme v područí nacismu židovsko-chazarského, tj. sionismu.

   Vymazat
 2. ...."komárum" jsem taky nevěřil, když po 68 roce
  nám vykládali o "samozvancích a vlastizrádcích",
  kdo uvěřil/a bylo nás málo/, tak si ušetřil trpké zklamání po 89..do dnes

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protoze jsi naivni cesky havlista
   Ja jsem hloupej ale ja na rozdil od tebe fandil milicim a ne havlovi

   Vymazat
 3. Prezident Beneš varoval národ před tím,co se teď
  skutečně děje.Národ neposlouchal a dělal si podle
  svého.Němci se za Hitlera chovali nelidsky a také
  jsou mrtví,kteří zahynuli kvůli jejich řádění.
  O tom se dnes mlčí.Hnusná baba Válková prohlásila,
  že za německé okupace se tady nic nedělo.Jenom
  bylo zavražděno 360 000 občanů.Přesto se stala
  ministryní.Všichno ti vlastizrádci se dostali
  do funkcí přičiněním voličů.Ti je zvolili a volí
  i nadále,přestože vědí,co je to za podrazáky.
  Zrádci jsou nalezlí ve všech partajích.Národ už
  ani nemá snahu s tím něco dělat.Mladým je do
  hlavy vtloukána nová historie ve školách.Kde je
  však působení jejich rodičů,aby jim vysvětlili
  skutečnost?Nemají zájem jim něco říkat.Zkrátka
  je tento národ určen k likvidaci a likviduje
  sám sebe.Já za chvíli natáhnu ráfky a ti druzí
  ať si dělají co chtějí.Nemají úctu ani k národu,
  ani ke své řeči a ani sami k sobě.Tento národ
  je ztracen.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenze Valkova je prajzacka! Je potreba znat regiony svoji vlasti a charaktery lidi, kteri v tech regionech ziji, nejen povazovat Prahu za pupek sveta a cokoliv co je za hranici prahy, povazovat za vidlakov. Muzete klidne namitat, ze vsude ziji lide dobri z lide zli, jenze regiony maji navic jeste svoje specifika, ktere je treba znap a umet pochopit.

   Vymazat
  2. Ja sam jsem videl na fotografiich sklepy v domech v Kobylisich kde se valely hromady mrtvol . Lide kteri tam prisli o deti nam rikali ze si esesaci hazeli deti do vysky a strileli je pro zabavu .Kdo videl interview syna (80) Franka (mistodrzitele v Polsku 39-35)na BBc asi pred 14 dny tak slysel na vlastni usi co rekl o Nemcich . Je drzi relativni blahobyt a neveri jim ani slovo . Konecne vzdy vsechny valky byly jimi zapricineny(jako poslednich 60 let americany).Kdo si trochu pamatuje ,tak se strilelo za poslouchani ciziho rozhlasu ,hromadne popravy v Kobyliske strelnici za zabiti Heydricha a to jsme prosim byli pod ochranou Rise -Protektorat .Co asi delali v Rusku a Polsku a jinde kde jim rekli ze to jsou nepratele Reichu si tezko i domyslet .Proto souhlasim s Majevskym naprosto . Kurvy to vzdy byli a budou a ono se to jiz zase rysuje .Proto Hermana katolika s hebelem a dobytek tohoto razeni si zapamatovat,ona prijde doba ,my take neverili ze komunismus muze padnout a jak rychle skoncil

   Vymazat
  3. A nadavas Honolulovi jen za to ze hlasi vlastenectvi Amiku, vlastenectvi je cechum vec neznama
   Rikitan

   Vymazat
  4. V pripade hitleristy Hermana je treba obnovit trest smrti

   Vymazat
  5. U hovnolula je to autismus .My zijeme v USA taky a vime co je to zac tady za velebordel ,urcite vic nezli on priteli Rikitane.Takovi lide jsou navic nebezpecni nerozeznaji realitu od pohadky a blaboli stejne pitomosti do omrzeni a zblbnou lidi neznale ci naivni a potazmo poloblbe az blbe Nazdar junaku

   Vymazat
  6. Rodiče mladým říkají jak to bylo, ale propaganda zaměřená na mladé je silnější. I rodiče dětí z Hitlerjugen byli na své potomky krátcí.

   Vymazat
  7. Petr Majevský skvělý že píšete i za mě

   Vymazat
 4. S nemci se smirit nelze
  A autor zapomel pribijeni cechu za jazyk k vratum na Pankraci

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. César prý prohlásil, že s každým lze jednat, jenom Germány je zapotřebí napřed ztřískat.

   Vymazat
 5. Pro 22:12 h.: Napište ještě správněji "slintavá PSEUDOknížata", protože v ČSR šlechtické tituly zrušil parlament + TGM za první republiky. Pane Majevský, za český národ ještě bojujme, nevzdávejme to, zdravím Vás! Nikdy se nemělo dovolit takzvané sjednocení Německa, vznikla tím ovšem velká hrozba. Ovšemže neznám recept, jak se tomu mělo zabránit. Ošklivce Hermana, podlízavýho Holobrádka a další (lidovecké) vlastizrádce odstavit. V nynějších Němcích nejsou zakódováni jen jejich otcové a dědové, nýbrž geneticky čtyřicet generací Němčourů, což byli odedávna útoční, agresivní, expanzivní germáni! Jen hlupáci a vyčuránkové jim mohou věřit ...

  OdpovědětVymazat
 6. PAW
  Jsou to porad ti sami kdo bestialne vrazdi a masakruji.
  kdyz prohrajou , zase delaji zrudne PLANY.
  Jsou to redevsim germanske schwabske narodnosti.
  ANGLOS, SAXON,germani atd. USA kam se presunuly i s fasisty po 1945..
  Ovsem ze ,se to bude opakovat.
  Heydrich rozbil velkou cast odboje a zastrasil populaci. Take podplacel stedrymi mzdami a pensemi ,davkami jidla a cigaret.Jinak byl mirnej.
  Tak byl shledan britskou Churchill vladou...
  V Londyne pry nasi vlade narizovali odpor za kazdou cenu.
  Boj proti okupantum KTERYM NAS PRODALI.
  I s nasim zlatem,valutami , abychom na to ani nemeli...
  Cechu bylo moc /slovanu/ a neumirali v dostatecnych poctech jako napr. polaci , srbove ..
  Mezitim cvicili parasustisty a posilali do cech.
  Skupina ANDROPID pak mela cil , ktery ani nase vlada ani nas odboj nesmeli vedet.
  I oni sami, meli byt obeti /aby nevypovidali po valce/,spolu s desitkami tisic obyvatel.
  Utok na Heydricha pak mel Heydricha "povzbudit" k daleko vetsimu masakrovani cechu, slovanu atd.
  Pri utoku v kvetnu 1942 NIC NEFUNGOVALO. Ani samopal ani pistole a bomba dopadla na zadni cast automobilu.
  Vse ANGLICKE VYROBY !!
  Nebyl zajisten druhy utok v pripade selhani!!
  Jen provokace Heydricha k masakrum byla dulezita.
  Heydrich nastesti upustil zasobnik pistole.
  Utok a nasledny ukryt/unik , nebyly vubec zajisteny.
  Ukryt ve stredu mesta ?? Kde bylo spousta agentu gestapa, SD , policie atd, nemohl zustat neprozrazeny.
  Organizace zadna a jen pani Moravcova nosila vse potrebne..
  To nemohlo dlouho zustat bez prozrazeni..
  Dle predpokladu, Praha byla obklicena.
  Pozila jed a jeji 15 lety syn vse prozradil , kdyz jemu ukazali uriznutou ,
  / to se dnes opakuje / hlavu matky!!!
  Heydrich prezil ...
  Nasledovaly potom vytouzene a vyprovokovane masakry britske vlady !!
  Z hlediska taktiky boje ve mestech pri osvobozvani, pri revolucich jsou barikady velmi spatny zpusob boje. Skytaji cil a soustredeni obrany jako cil, pro vyzbrojeneho nepritele...
  Guerilla /rozptylene skupinky obrany/se musi vyhnout staticke koncentraci a bojovat v malych ale vysoce mobilnich skupinkach , roztrousenych po celem meste, Utocit na komunkace , mensi jednotky nepritele, ustoupit presile a seskupit se v jine ctvrti napr. zautocit,kdyz se nepritel presunuje , ustupuje ,zautocit , protoze je zranitelny, utocit,znicit nebo ukoristit vse dulezite ve skladech streliva , paliva a potravin, techniky nepritele a ihned uniknout tim, ze se utocnici rozdeli a profiltruji opet jinam na predem urcene misto a tim se vyhout zbytecnym ztratam. Svym a ztratam obyvatelstva.
  PAW

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zednar Churchil plnil plany zidovstva nikdo nevi napriklad to ze Palestinu dostali za vynalezy zbrani v 1 svetove od americanu . Vse ostatni jsou jen lzi pololzi a zmrdy od zmrdu lzidu.Jeho nohsled Harris byl jiz v 1942 poveren masakrovanim Berlina a teprve potom fuhrer svolil bombardovat Londyn .Snazil se s Anglii domluvit neb byl pominyty vyssi rasou a povazoval ty konske ksichty zdegenerovane incestem kvuli majetkum za stejne bile nadlidi jako Nemce.Takze mu to odvedli .

   Vymazat
  2. PAW - správné pojetí guerilly.

   Vymazat
 7. Kdyz nastoupil hruzny Sudetonemecky reznik FRANK na misto Heydricha , zavladla spokojenost v Britannii...
  Zadne dalsi utoky/atentaty nebylo nutne..Organizovat.

  OdpovědětVymazat
 8. Mám obavu, že v čele jsou právě ti, které to nikdy nezajímalo a zajímat nebude.
  Tyto fakta jsou jim nepříjemné a nepohodlné, jako fakta o tom že jsou zločinci.
  Toto všechno oni ignorují.
  Národ mají v pr... Potřebují voliče, kteří se jim podvolí.
  Nevolme je.

  OdpovědětVymazat