Reklama

sobota 6. května 2017

Ve Washingtonu vládne Sauron


6. 5. 2017      PaulCraigRoberts
Jeden ze čtenářů mi položil otázku, proč neokonzervativci tlačí na nukleární válku, když v ní nikdo nemůže vyhrát. Jestliže všichni zemřou, kde je její smysl? Odpovědí je, že neokonzervativci věří, že USA mohou v takové válce zvítězit s minimem škod a možná že i vůbec bez škod jak na životech, tak i na všem ostatním. Plán je totiž takovýto: Washington podél hranic Ruska a Číny zřídí síť základen antibalistických raket (ABM), čímž vytvoří štít proti odvetnému úderu, kterým by tyto země jinak mohly zareagovat na první a tzv. preventivní nukleární útok USA proti nim. Ale nejen to. Na tyto základny je kromě ABM, které mají ruské a čínské interkontinentální balistické rakety (ICBM) sestřelovat v letu, je možno umístit i čistě útočné nukleární rakety, které zasáhnou cíle hluboko v zázemí obou zemí. Mají to být rakety, s jejíchž parametry nejsou ani Rusové a ani Číňané obeznámeni, čímž se o další minuty prodlouží čas, potřebný k tomu, aby dokázali na danou situaci adekvátně zareagovat. Počítá se s tím, že čas, potřebný k onomu zareagování by nebyl kratší než pět minut – a teprve po těchto pěti minutách by jak Rusové, tak Číňané byli schopni jednat.

To by už ovšem preventivní americký úder končil a území Ruska i Číny by se v daném okamžiku nacházelo v takovém stavu zpustošení, že vlády obou napadených zemí u vědomí, jak nepatrnou šanci mají nyní jejich zbývající ICBM proniknout štítem ABM, by na svůj odvetný úder už rezignovaly a daly přednost kapitulaci. Kterou by ovšem strana americká pojala jako pozvání k druhému americkému nukleárnímu útoku, jenž by zbývající stojící ruská a čínská města smetl z povrchu zemského, zabil miliony lidí a zanechal obě země v troskách.

Není vůbec žádná pochybnost o tom, že neokonzervativci jsou dostatečně podlí na to, aby oba své útoky takto uskutečnili, ale je možné i to, že shora uvedený plán směřuje i k jednomu řešení, řekněme mírumilovnějšímu. A totiž k takovému, kdy Washington silou vmanévruje Rusko a Čínu do situace, v níž vůdci obou zemí dojdou k poznání, že jsou už tzv. zcela bez trumfů, a proto jim nezbude nic jiného, než hegemonii Washingtonu přijmout. Nu a pak Washington, aby si svou hegemonii zajistil na věčnost, nařídí Rusku i Číně odzbrojit.

Plán má samozřejmě též svá rizika - vždyť špatné výpočty a odhady k válkám odedávna patří. Tak např. je plán nanejvýš nevýhodný a riskantní pro Evropu, Britanii, Japonsko, Jižní Koreu a Austrálii. A to v případě, že se Rusku i Číně odveta přece jen zdaří. Washingtonský štít složený z ABM nedokáže totiž uchránit Evropu od běžných raket, odpalovaných z lodí či letadel, takže Evropa by po takovémto útoku přestala de facto existovat. A čínská zdařená odveta by zas zasáhla Japonsko, Jižní Koreu a Austrálii. Takže Rusové i Číňané a vůbec všichni ještě duševně zdraví lidé upírají svou víru na to, že vazalové Washingtonu si nakonec přece jen uvědomí, jaký risk, jímž nemohou nic získat a mohou naopak vše ztratit, podstupují, a svého vazalství se proto zbaví, a zbaví se i amerických základen na svých územích. Vždyť byl by to takový zázrak, kdyby evropským politikům konečně došlo, že jsou Washingtonem vláčeni do konfliktu pro zájem, který rozhodně není jejich?

Minulý týden oznámil velitel NATO americkému Kongresu, že potřebuje finance na zvýšenou americkou vojenskou přítomnost v Evropě, aby zde tak mohl čelit „vzmáhajícímu se Rusku“.

Lidé v Evropě naštěstí vidí, která vojenská síla se v Evropě vzmáhá, v kolika zemích se nalézají cizí vojenské základny a jaká vlajka nad těmi základnami vlaje. A ani se memusí ptát, zda USA obkličují ze všech stran Rusko, anebo zda Rusko ze všech stran obkličuje Spojené státy.

Někteří z vás vědí, že mě zde v USA zařadili na seznam ruských agentů. Skutečně, jsem agentem všech lidí, kteří nesouhlasí s ochotou Washingtonu použít atomovou válku jako prostředek k ustavení americké vlády nad světem.

Ale všimněme si blíže, co ještě znamená být ruským agentem.

Znamená to respektovat mezinárodní právo, což Washington nedělá. Znamená to respektovat život, což Washington nedělá. Znamená to respektovat zájmy jiných států, což Washington nedělá. Znamená to usilovat o spolupráci, což Washington nedělá.

Ale dělá to Rusko! Takže ruský agent je mravně založený člověk, který touží zachovat jak život na zemi, tak národní identitu a důstojnost jiných zemí.

Washington mravností pohrdá a chce se stát pánem planety. A Washington je zcela nezpochybnitelný Sauron (záporný hrdina fantaskního Tolkienova románu-pozn. překl)

Zbylo na světě dost zdravé levice, která dokáže Svět ochránit a ďábla přemoct?

Vybral a přeložil Lubomír Man

37 komentářů :

 1. :-D
  Zase plky tohoto idiota? Raději ať napíše kdy už konečně proběhne ten jím předpovídaný atentát na mírotvorce, putinova přítele a bojovníka proti establišmentu, Trumpa.
  Který se ale nikdy neměl stát prezidentem, protože volby měly být zfalšovány Sorošem který ovládal volební počítače.
  :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pis hlupaku cesky nevolniku dokud smis, cas se ti krati

   Vymazat
  2. Chudi duchem ,je vas hodne a na techto dusevnich ubozacich tyto rezimy vlastne stoji neb voly potrebuji ,komu by potom vysvetlovali ty vecne nepratelske sily proti kterym v zajmu teechto idiotu bojuji a je ochranuji.Proto vzdy platilo a bude platit" mluviti stribro ,mlceti zlato "
   Ale to je asi nad tvoje dusevni schopnosti ,ze blbe??

   Vymazat
  3. HorniDolni >>>Pis hlupaku cesky nevolniku dokud smis, cas se ti krati>>>

   Toto pise vzdy znamy idiot z povolani HorniDolni.
   Krome toha ma jeste dve ruzne vety (tot vse) co pouziva.
   HorniDolni ja bych te skutecne rad potkal , jak jsi o to zadal mnoho lidi.

   Porad cistis SRACKY NA ZACHODECH PO HOMOSEXUALECH nebo uz ti tvoje jedina prace na kterou se hodis NEVONI!!!!!

   To by me na tebe strasne mrzelo OZDOBO NARODA CESKEHO v Americe svete otroku!!

   S uctou BroukPytlik

   Vymazat
  4. 23:13 bylo by důstojnější názory P.C.R. vyvracet logikou s věcnými argumenty namísto nadávek, překrucování, vytrhávání z kontextu tak, jak je zvykem druhořadých propagandisů i fanatiků nevalných znalostí a inteligence. Komenty této úrovně mi jen a jen potvrzují zápornou roli USA a jejich satelitů.

   Vymazat
  5. 1:37
   Ty jeho bláboly není třeba vůbec vyvracet. Ony se v průběhu času vyvracejí jaksi samy, ty kontexte. Ten Google je kouzelná věcička. Všechny ty dementní bláboly toho debila se dají zpětně dohledat a porovnat s dnešní realitou :-D

   http://www.novarepublika.cz/2017/01/pcroberts-to-bylo-trumpovo-vyhlaseni.html

   http://www.novarepublika.cz/2016/10/pcroberts-jak-oligarchove-planuji.html

   atd atd.

   Vymazat
  6. A zase jako první, Jandovo filcko? I s těmi tvými opakujícími se plky, nulo? Co kdyby byl nějaký protiargument, ten z tvé pprázdné hlavy nikdy nevzešel, co, ty loser?

   Vymazat
  7. Zase první, za šest minut po uveřejnění článku, to je jasné, že to je placená nula, která má nastaveno zobrazení každého nového článku na NR a pak už jede. Který normální člověk by měl zájem se celé dny ukájet tím, že by reagoval na nějaký web? Jenom zapšklý důchodce, který trpí nespavostí a sedí a sedí a blije. Pokud tedy to není nějaká placená noční směna romancovové bandy, navíc s příplatkem za státní svátek.

   Vymazat
  8. Roberts je zcela mimo mísu. RF má v raketové technice náskok několika generací. USA již nemají von Brauna a jeho 1 500 techniků. USA nejsou schopny zneškodnit ani čtvrtinu aktivních jaderných hlavic RF ( 1 600). Usa nezvládají vyrobit ani raketové motory ( nakupují od RF) , civilní letadla - viz problémy letadla Boeing-787- Dreamliner s bateriemi a pod. Stíhačka F-35 je vyložený propadák - v souboji ji vymanévruje i 40 let stará F-16. V eůllltounu F-22 s piloti " dusili ". Neviditelný letoun F-117 byl sestřelen ra modifikací rakety z 60tých let a byl za pár let stažen z provozu. Technika USA vůbec nepracuje tak jak je nám tvzeno. USA nikdy nebyla, nejsou sto a nikdy nebudou schopny vyhrát tzv. hvězdné války. Do 10ti let bude nejsilnější vojenskou mocností Čína , která na to má ekonomické zdroje a navíc kopíruje to nejlepší ze Západu i RF.

   Vymazat
  9. Pro (9:44)
   Užíváte stejný vzorec myšlení jako neokonzervativní jestřábi. Zveličujete a nebo zlehčujete fakta, která nesouhlasí s Vaší dříve učiněnou představou.
   A Jste poněkud mimo mísu. Útok či útoky, které zmi%nuje P. C. Roberts by neprováděly zbraně, zbraňové systémy, které popisujete jako poruchové, nýbrž rakety, které (naštěstí) zatím nebyly v boji odzkoušeny, takže nikdo netuší, jak by reálné nasazení proběhlo. Nebo Jste už někde zaznamenal střet mezikontinentálních raket a protiraketových systémů USA, RF/SSSR, ČLR, VB a Francie? Obdobné se týká jaderných nosičů středního doletu.
   Žel, pitomců, kteří naskočí na jednostranné, propagandistické zprávy o té které zbrani, je spousta a jsou s to jít ve své blbosti a zaslepenosti do konfliktu, a to i jaderného. Zatím byla vždy klika, že na obou stranách rozhodovací týmy nejsou složeny ze samých zaslepených debilů, karieristů, psychopatů, fanatiků, dogmatiků apod., ale je tam ještě dost rozumných, střízlivě, zodpovědně uvažujících lidí, kteří by také protistranu chtěli přemoci, ale chtějí ji skutečně přemoci a vyhrát, nejen vyrazit do zběsilého útoku.
   Na článku P. C. Robertse jsou důležité dvě informace, popis dvou postupů.
   1. Popis rozhodnutí o prvním útoku, zvažování nad protiútokem a druhý útok;
   2. Popis hry, kdy protivníka vmanipulujete do představy, že jeho možná obrana (ekonomická, vojenská aj.) je v koncích a raději se vzdá bez boje.
   Zajímavý je právě druhý postup - takové kroky politické, ekonomické, vojenské, psychologické, které odzbrojí mysl protivníka. Teorie her je v USA dost rozpracována a v tomto případě kráčí o hru, kdy vyvoláváte v soupeři dojem, že budete hrát vabank na život a na smrt, že v tomto onkrétním případě skutečně rozpoutáte jaderný konflikt, že jste fanatik a i s vidinou sebevraždy použijete tyto zbraně. Co zbývá protistraně, když vidí (nabyde dojmu), že ji hrozí konflikt se sebevrahem? Co udělá politik zodpovědně reprezentující občany své země, jejich životy, zdraví a majetky, jejich sny a přání, životní radosti z dětí, lásek, přátel...?
   Hraje se ze strany části špiček USA nejcynictější hra, kterou si lze vymyslet, nebo je to už postup sebevražedných fanatiků? Kdy přestávají být mccainové, nulandové, kolářové, votápkové extrémními válečnými štváči a stávají se normou?
   Obávám se, že v takovéto hraniční situaci přestávají platit dosavadní politické postupy, oficiální i tajná jednání, diplomacie, prostředníci, ekonomické, sociální, kulturní faktory a vůči vidině sebevraha máte jen technické možnosti. A ty postup dle bodu 1. - rozmístění patřičných útočných a obranných raket podél vašich hranic - hodně zužuje.
   Proto možná nedávný únik neoficiální informace později ofiko popírané o jaderných náložích RF podél břehů USA. Vůbec bych se nedivil, kdyby byly nějaké již i na území USA, resp. byla vytipována místa, kam je dodat a jak (Umístit je tam nyní, v míru, by byl neskutečný mezinárodně politický průser, byť možná zrovna takovou facku válkychtiví Amíci potřebují, Jenže fanatické pitomce by to stejně nezastavilo a měli by motivaci k vymýšlení něčeho jiného.)
   Gro intelektuální a mravní tíhy leží na vedení Ruska a Číny. Občané vazalských států se mohou jen snažit, aby si dosadili do čela lidi, kteří vyvedou stát z vazalského postavení, budou prosazovat demilitarizované pásma (alespoň na zbraně k takovýmto hazardům) a budou ořezávat podmínky pro existenci psychopatů a sociopatů, zaslepenců, fanatiků a hlupáků v politice, pro manipulaci s davy atd.
   KR


   Vymazat
  10. Tak kde se potkame hloupy hu hu hu Brouku Pytliku
   Jsi hloupy, kdyby si nepsal tak moc tak by mozna lide nepoznali tvou dutost ale ty jsi intelektualni masochista
   Ty musis exibovat tvou hu hu hu tupost
   Snazis se trapne napodobit Honolulu
   Tak kde se potkame? Rad si te prohlidnu, tvuj popis zde muze zdobit diskuzi jeste leta
   Overime si tve chybejici vzdelani atd

   Vymazat
  11. Hu hu
   Jsem hloupy Brouk Pytlik a chtel bych aby na me dopadl alespon slaby odlesk Honolulovy slavy

   Vymazat
  12. Myslím, že vôbec neprehana. Kto zastaví týchto vojnových šialencov? Ešte pred 10 rokmi by si nikto nedovolil takto otvorene hovoriť o atómovej konflikte. Co bude za 10 rokov? Zmeniť tento vývoj nie je v ľudských silách. Títo šialenci si totiž sprivatizovali USA aj ich voľby. Vďaka hlupákom zbabelcom a zapredancom sa im darí šíriť nenávisť a vojnový oheň do celého sveta. Týchto fašistov v antifasistickom habe už cítim na 100 honov.

   Vymazat
  13. Myslím, že vôbec neprehana. Kto zastaví týchto vojnových šialencov? Ešte pred 10 rokmi by si nikto nedovolil takto otvorene hovoriť o atómovej konflikte. Co bude za 10 rokov? Zmeniť tento vývoj nie je v ľudských silách. Títo šialenci si totiž sprivatizovali USA aj ich voľby. Vďaka hlupákom zbabelcom a zapredancom sa im darí šíriť nenávisť a vojnový oheň do celého sveta. Týchto fašistov v antifasistickom habe už cítim na 100 honov.

   Vymazat
  14. 10:46 stojí za přečtení, doufejme, že některým z těch méně přemýšlejícím alespoň trocu pomůže.

   Vymazat
  15. Ještě mne napadlo jedno řešení hry cynických vyděračů na sebevrahy. Kromě technických opatření, jako je oddálení raketových a protiraketových systémů od sebe, nebo naopak těsné přiblížení zbraní vzájemného zničení, ještě připadá v úvahu osobní nátlak na vyděrače. Postavit jej před dilema výběru mezi nějakou osobní ztrátou (nemusí jít hned zrovna o jeho život) a pokračováním jeho politického dobrodružství.
   KR

   Vymazat
 2. Sám jsi za idiota. Odkaz na stránky autora je hned na 1. řádku, tak si mu napiš sám namísto tvých plků zde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On ten hlupak 23:13 neumi anglicky
   Tak holt psat nemuze

   Vymazat
 3. Pokud bude americká protiraketová obrana tak efektivní jako jejich nejmodernější křídlaté rakety Tomahawk, kterých na syrskou leteckou základnu doletěla sotva polovina, tak pán Bůh opatruj Ameriku při odvetném jaderném raketovém úderu ze strany Rusů či Číňanů. Jinak se Rusové snaží své jaderné síly dělat mobilní. Rakety umisťují na podvalníky, vlaky, lodě a ponorky. Zničit tyto síly jedním hromadným jaderným úderem ze strany USA je proto nereálné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mozna ty vlaky, ale silencum je to jedno

   Vymazat
  2. USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. USA stvořily terorismus požírající svět. Vypěstovaly většinu ze všech těch band, které dnes terorizují planetu. A jak se ukázalo, vše jen v zájmu USA.
   nezávislý pozorovatel

   Vymazat
  3. PAW
   Cekani , netrpelive ve fronte s povolenim navstivit Izrael skoncilo.
   Trumpovi bylo udeleno povoleni PRIJET KVILET A MLATITI HLAVOU O DLAZBU V POKLEKU A , JAK SE SLUSI NA us PRESIDENTA A JAK TO delali vsichni pred nim..

   Vymazat
  4. PAW
   Hodne se podoba dnensi vyvoj Stareho Rima okolo 133/BC/ az do zavrazdeni Caesara , dnesnimu vyvoji v USA.
   Ukazuje se neschopnost a tupost /stale stejne uzke/vladnouci vrstvy Oligarchu , kteri zapocali s nasilim , valkami , ale posleze se ve vzniklem vakuu v Rime vynorili Generalove kteri oligarchy pocali odstranovat i pomoci nasili /ktere oligarchove vyvolali a jako bumerang se na ne vratilo /a tim , ze si kupovali /korumpovali a podplaceli na svoji stranu/ Legie.
   Vedlo to samozrejme k tyranstvi diktatoru, silenych a zdegenerovanych a posleze k padu Rimske rise...
   Velkou merou porizene germanskymi kmeny a katolickou cirkvi.
   Cisarove se zacali zabyvat teoretickymi problemy cirkve a jejich reseni a Svata trojice jim nedala pokoje atd..BYli 3 a jeden a pak zase 3 a z toho take vznikli cirkve neprave statem neuznavane a pronasledovane na misto nepratel...
   Dost to vedlo k silenstvi ponevadz reseni problemu se vzdalovalo cim vice se snazili katolici upadle dogma /nesmyslu vsech druhu / Upevnit a PROHLOUBIT !!

   Vymazat
 4. Pytliku, 1:25
  Horni Dolni se s tebou nemuze setkat !
  Byla by to pro neho degradace a mel by spatnou povest !
  On te prevysuje intelektem, socialnim postavenim a rozhledem.

  Tva obec rikala, ze jsi feeble-minded schmuck a poslala te na NR zvratit a sabotovat rust naseho I.Q.

  Pytliku, ty nemas vubec zadne informace ! Horni Dolni pracuje jako manager na dole, kde se tezi (cenzurovano) v miste (cenzurovano). Vycuchej si to sam, ty tezkopadna osly makuvko ! Vedle tebe je upadek ! Vedle neho, (Horniho Dolniho) je rust.

  Az se vrati z dovolene, tak mu poslu REFERENCE LETTER and RESUME ! Do te doby se primluv, aby me vzal jako svacinare. To vis, v mem veku uz praci na dole nezvladnu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedava to smysl, je to zmatene, snazi se to byt chytre , bere to prostor v NR.

   Co je to??? HONOLULU!!

   Nemasli co napsat se smysl, drz ZOBAK ,
   je to bezcene.
   Je zajimave , ze jsi psal , ze jsi Horni?Dolnoho v zivote neepotkal,
   ze pouze vis , ze je v Americe podle slov , ktere HorniDolni pouziva.

   Kdo vi jakou kasicku varis (jedy) HONOLULU???
   Jsi typicky moralni podclovek , jak kazdy vidi. Ty si ani nesers z Huby, pro tebe je to sladky desert!!!
   S uctou BroukPytlik

   Vymazat
  2. Hu hu hu hu hu hu hu hu
   Jsem hloupy Brouk Pytlik a rad bych podobal Honolulovi

   Vymazat
 5. PAW 4:27...
  Me je ta doba velmi blizka !
  Ja jsem v te dobe zil ! Pracoval jsem jako propustenec v cirku Maximu ! Cistil jsem zadky dostihovym konum !
  Cesi jsou dnes v podobne situaci !
  Oni cisti zadky dostihovym oslum.

  Take jsem se tam musel starat o privilegovaneho, velmi hloupeho kone, jmenoval se INCITATUS - patril Caligulovi.
  Dnes se ma znovu vesele k zivotu a jmenuje se Pytlik a patri Sandersovi.

  A vis o Claudiovi ? Ten koktavej a uslintanej cisar ?
  Tak po nem se dnes opici Prazska kavarna. Rozumet jim neni ani slovo a pritom prskaji a brebtaji od rana do vecera...

  To byla krasna doba ! Oni tenkrat kazdou chvili nekoho ukrizovali a nebo hodili lvum. V pripade, ze mas v Cesku nejaky vliv, tak by jsi to mohl znovu zavest.

  A to vis, ze kdo se nepomsti za nejakou krivdu, tak se prohresil proti Bohyni NEMESIS ? Ona byla Furie !
  Pytlik takovou poznal v New Yorku a od te doby dojizdi za chlapecky do San Franciska.
  Jdu spat ! Jsem zdesen, co vse jsem dnes vyzradil.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 6. Claudius bol posledným cisárom ktorý vládol spravodlivo a pre Rím - po ňom to šlo z Rímom z kopca -

  OdpovědětVymazat
 7. Na přípravě na válku se zatím vydělává. Ale bude po ní až skončí. Až si na obě strany vyházejí všechny ty atomové bomby? Věřím, že to osderou všichni. Asi to v bungrech přežije ve zdraví těch pár mocných co tu válku zavinili a na ni vydělali. Jak dlouho tam vydrží o konzervách, bez čerstvého jídla než opadne radiace a pekelný žár? Půl roku, rok, deset let? Naprosto změněné klima. Biliony krys, škorpionů a švábů, kteří ze zvířat jediní přežili, Ještě snad Kalousek a pár křováků někde v džungly(to budou ti, kteří pak s kyji a klacky zahájí podle Einsteina 4. světovou). Potom by mě zajímalo, až ti výděleční na válce vylezou z těch svých nor, jak si ty prachy užijou...No trochu jsem to přehnal. Oni nějací, přeživší, ozáření radiací, nemocní a popálení lidé se po tom světě plazit budou...M.R.

  OdpovědětVymazat
 8. Pytliku, 6:46,
  tebe zacalo mrzet, ze on je PAN a ty
  jsi nemehlo ? Vid, ze je to tak, ty FLUNKY !
  Na me se vztekat nemuzes, ty nad clovece !
  Nemel jsem vliv na jeho karieru !

  Ja ti zde pisi, ze on je managerem a ty nerozumis cesky, protoze se ti to nehodi, proto ti to nedava smysl.
  Musis byt prejicny, ty nad clovece !
  "Zabira" to prostor, protoze je ti to neprijemne.
  Doufam, ze znas defininici Flunky. Kdyby ne, rad ti ji dam. Je to site na tebe.
  A to znas, nad clovece ?:
  "If I were a rich man,
  ya ha deedle, bubba deedle, deele dum
  All day long I'd biddy biddy bum
  If I were wealty man
  I wouldn't have to work hard
  etc, etc.
  (Zpivej a prestan plakat ! Smir se s realitou !)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 9. Také jsem ruským agentem. T

  OdpovědětVymazat
 10. Je pravda,nuklearnu vojnu nevyhra nikto.Dopadlo by to tak,ze ,,kto vystreli prvy,zomrie ako druhy,akurat,ten druhy mozno stihne zhasnut svetlo,a povedat,Amen.

  OdpovědětVymazat
 11. PaulCraigRoberts má naprostou pravdu a Ruský agenti extrémisté populisté jsme všichni kdo s nima nesouhlasíme když spadne více atomovek tak chcípne většina lidí na radioaktivitu i v usa koloběh vody a vítr to roznesou po celé planetě

  OdpovědětVymazat
 12. no má ta strategie rozmisťování ABM kolem euroasie jednu podstatnou vadu ve strategickém plánování Pentagonu. Jde o to že přes severní pol je Amerika z ruska nejblíže a v arktidě se ABM rozmístit v dohledné době nepodaří, jastli vůbec. Svědčí pro to zvýšená ruská vojenská přítomnost a budování vojenských základen Na Zemi France Josefa a přilehlých ostrovech. Pohledem na mapu lze zjistit že tuto možnost USA nemají,

  Slávek

  OdpovědětVymazat
 13. Bohužel Nová republika je zamořena placenými zmrdy z kavárny,nemá cenu zde něco psát,či dokonce vyjádřit svůj názor,najděte si jiné stránky,nebudu radit kde a tam si může normální člověk užít chvilku svobody,která zde chybí.Tím zde končím,Nová republika patří kavárně.ahoj

  OdpovědětVymazat
 14. Někde jsem četla takovouto odpověd na otázku, zda je možné přežít event. atomovou válku : "Někdo ji jistě přežije, ale já bych to být nechtěl, stejně bych nepřežil to, to bych potom viděl". Není to přesná citace, aby mě někdo nechytal za slovo, ale ta myšlenka je správně ( nevím jestli to neřekl p. MUDr. Koukolík)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (17:35):
   Podstatu jste vystihla přesně!, na slovech až tak nezáleží.
   Ať již to řekl kdokoliv, chtěl tím ukázat na očividnou absurdnost toho, oč (zřejmě) stále uvažují ti US (neo)cons.
   Že je to nesmysl, jim asi sotvakdo vymluví. Jsou už tak myšlenkově ustrojeni.
   A tak - pokud se tito idioti dostanou k tomu US kufříku s tlačítkem na odstartování poslední světové - přesvědčí se o tom, až poté.
   A pak ať si to své "vítězství" dosytosti i vychutnají ...

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.