Reklama

.

.

pondělí 22. května 2017

Veřejný dopis Prof. PhDr. Tomáši Halíkovi, Th.D., dr. h. c. a prelátu Jeho Svatosti – Monsignoru 2. Stupně; milujte nepřátele své, dobře čiňte těm, kteří vás nenávidí a modlete se za ty, kteří vás pronásledují a pomlouvají…

Břetislav Olšer
22.5. 2017   Rukojmí
Stačil mi výrok kněze Halíka ve víkendových LN, aby pohár mé občanské trpělivost přetekl a já se rozhodl napsat mu veřejný dopis nejen za jeho slova: „Vyvětrat Hrad od zápachu nikotinu, kořalky, lží, vulgarit a hulvátství může jen člověk, který má vnitřní noblesu. Pojem džentlmen pro mne neznamená jen etiketu, reprezentativní chování, ale především etické hodnoty a životní moudrost…“


O jaké etické hodnotě a životní moudrosti to hovoříte jako bývalý „Kazatel“ ze seznamů StB, co se ve své nabubřelosti jen chlubí svými cenami, které po zásluze dostali jen osobnosti skutečných morálních hodnot jako Matka Tereza. Kde se ve vás bere, v tom ješitném a závistivém lidském elementu, ta drzost, že se oháníte vírou v Boha, přičemž jde z vaší strany jen o účelovou fasádu hříšného pokrytce a tlučhuby…?

Jsem křtěný valašský katolík, co v dětství ministroval, a jehož táta musel jako učitel a praktikující křesťan ze školství k lopatě, jelikož nechtěl na rozdíl od vás někam vstoupit a něco podepsat, musím vám napsat veřejný dopis, abych se zbavil chmur z vašeho konání a mohl jsem tak v noci konečně klidně spávat…

Jako kněz Akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora, jehož jste duchovním správcem, jistě víte, co o lásce k nepřátelům Pán Ježíš řekl: „Milujte nepřátele své, dobře čiňte těm, kteří vás nenávidí, a modlete se za ty, kteří vás pronásledují a pomlouvají, abyste byli dětmi svého nebeského Otce, jenž velí svému slunci vycházeti na dobré i na zlé a déšť sesílá na spravedlivé i nespravedlivé.“ (Mat. 5, 44-45)


Kde by mě tenkrát napadlo, že budu jednou z ministranta vyvrhel na seznamu extrémistů…? http://www.rukojmi.cz/clanky/1139-jak-se-stat-rychle-a-snadno-extremistou-aneb-ze-by-se-doba-estebackych-manyr-zase-k-tobe-navratila-lide-muj

Ovšem vy toho nedbáte, a když jen uslyšíte jméno Miloš Zeman, vyplaví se z vás žárlivě přímo ďábelský adrenalin a tvrdíte o něm s nefalšovanou „křesťanskou láskou“: „…Léta alkoholu a barbarské životosprávy se podepsaly na jeho zjevu, na jeho chování i na jeho myšlení… přisvojil si masku jakéhosi bodrého, přihlouplého strýce. Ale ta mu přirostla k obličeji tak, že už ji nemůže sundat. Přitom styl jeho rozhodování, koho jmenuje ministrem, komu udělí nebo odepře profesorský titul, nese znaky orientálního despoty, který odměňuje své milce a mstí se svým nepřátelům…”


Opravdu se řídíte Biblí a dodržujete jedno z jejích hlavních přikázání: Miluj svého bližního jako sám sebe? Není to náhodou tím, že se cítíte osamělí, nemilovaní a odmítaní, proto pohrdáme darem přítomnosti druhého člověka. Možná že se více soustřeďujeme jen na své pocity a potřeby, než na lidi, které nám Bůh v našem životě posílá do cesty, což ve vás probouzí velkou emocionální nenasytnost, jež způsobuje, že nejste schopen přijmout a ocenit tu trošku lásky, přijetí, vřelosti, srdečnosti a uznání, které vám bližní věnují.

Nejste tak ani schopný všimnout si lidí, kteří vás prosí o nějakou pomoc. Že by pýcha, prahnutí po vyšší atraktivitě a důležitosti než mají ostatní. Jevíte se tragikomicky v celé své nadutosti, domýšlivosti, vyvýšenosti, psychopatické posedlosti bohatstvím a postavením ve společnosti. Pýcha, jež se projevuje nadřazeným chováním, oznamuje chorobný stav vašeho srdce. Schází Vám opakem pýchy - pokora...

Předseda Akce D.O.S.T. (Důvěra - Objektivita - Svoboda – Tradice), historik a zakladatel petice Křesťané na obranu před ilegální migrací Petr Bahník o vás mj. říká, že své ideové odpůrce rád předem dehonestuje, nálepkuje a vyhrožuje jim. V nedávném rozhovoru, kde jste sdělil veřejnosti, že již rezignuje na své pokusy o prezidentskou kandidaturu, přičemž uvádíte jako důvod to, že čeští voliči nejsou dostatečně moudří, aby pochopili vaše morální a intelektuální kvality.

Pan Bahník dále uvádí, že by jste vlastně byl až k smíchu s celou tou vaší povýšeností a elitářským exhibicionismem, kdybyste ve skutečnosti nebyl k pláči. Prý jste pohádkový kouzelník druhé kategorie Rumburak, jemuž jako vysvěcenému knězi farníci naslouchají, aniž by si uvědomovali, že váš hlas se podobá krysařské flétně…

Navíc vás brzy budeme moci jako svatého muže Prof. PhDr. Th.D., dr. h. c. a preláta Jeho Svatosti – Monsignor 2. stupně zahrnout do Guinessovy knihy rekordů; jste totiž patrně největším sběratelem umělých protekčních cen, metálů a poct ve střední Evropě a okolí v kategorii pohádky vyprávějících teologů…

53 komentářů :

 1. Halík je svatá fašístická svině.Je to práskač a STBák.Důchodce

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neurážejte StBáky. HALÍK JE KATOLÍK! Vypadá jako středověký prelát a inkvizitor.

   Vymazat
  2. Halík ,jedno velké lejno jest

   Vymazat
 2. Asi chce větrat po humanistovi, filozofovi, velkém dramatikovi Václavu Havlovi!!! To bude větrat HODNĚ DLOUHO!!! :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak s tím souhlasím. Po té cvičené opici amerických diktátorů , parazitů a vrahů , po popřevratové zrůdě z největších , ještě nikdo nedokázal vyvětrat ....žé havloidsatanisti '!

   Vymazat
 3. Belzebub Halík! To je zjev, takových skutečně moc není.

  OdpovědětVymazat
 4. pane Olšer - napsal jste to moc pěkně!

  OdpovědětVymazat
 5. Halík je jen politickým aktivistou a podvraťákem, který se vždy vyznal v "tlačenici".
  Slušným lidem nestojí za pozornost. I kdyby ho otitulovali na tři hustě psané stránky.

  OdpovědětVymazat
 6. ..tady se vám vrací plody z vaší víry k cizí prokleté katolické církvi.
  Nemá proč naříkat, raději si zjistěte od jaké kultury a vyznání byl váš rod před více než sedmi sty léty.
  Kdo neví z koho pochází,
  neví ani kdo je a kam směřuje...amen*

  OdpovědětVymazat
 7. Nepište tam prosím tomu pánovi ty tituly!!! Děkuji. Podle mne nemá nárok ani na jeden. Je to lhář a nenávistný štváč. Pokud by byl skutečně kněz a vystudoval, nemohl by se chovat tak, jak se chová. Bůh je láska a mír a odpuštění, tento hnusák chce zlo, zášť, válku, nenávist, chce jen škodit. Je to pravý opak toho, co říká že je. Je nikoliv člověk víry, ale člověk zla a podle mne neslouží Bohu, ale Satanovi a kapitálu. Nikomu se nemá přát smrt, ale tomuto individuu ji přeju, co nejdřív, protože bude souzen tím, čím sám tolik pohrdá. Ať hnije v pekle navěky.

  OdpovědětVymazat
 8. Haliku, nesmis mluvit negativne o panu presidentovi
  Zemanovi !
  Nebot zakon rika, ze vule lidu, je vule Bozi a president Zeman z vule lidu a Bozi sedi na trune ceskych kralu.

  Cesky kral, ci president si muze delat co chce ! T. zn. klidne prdet v kostele.

  Svet presidenta Zemana uznava, jako statnickou velicinu.
  Nikomu nevadi, ze kouri, ci pije Becherovku.

  Haliku doktore x 19, musim Te poucit !

  Kdyz Krist rekl, aby se lide vzajemne meli radi, tak tim mel na mysli vybusnou politickou situaci v provicii Judea....

  On nikdy nehlasal zadnou lasku ke kmenum z divoke Afriky jak to delas ty - GLOBALISTO.

  Kdyz Krist zil, tak Egypt byl chranen tremi legiemi (II.Augusta, III. Cyrenaica a XXII. Deiotoriana. Mimo to - Ptolemaic armada sluzila Rimu jako Auxiliaris od roku 30 B.C.)
  To se to snadno mluvi o "lasce" k "bliznimu" svemu.

  Cesko chraneno NENI, proto se postav na hranici s klackem a nikoho nepoustej do vnitrozemi.
  nick honolulu
  Prozretelnosti osvicen - nick honolulu, katolik !


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zase velmi spravny postreh, Honolulu
   Ja snad kvuli tobe zmirnim moji antipatii ke Katolikum Papezencum
   Horni Dolni

   Vymazat
 9. Říká se, že lidé po čtyřicítce "vděčí" svému vzezření své povaze a svým činům! Halíkova tvář je tváří ďábla a satana zároveň! Jeho nenávistná a podrazácká povaha se v ní nezapře!! Ani nemusí otevřít ústa, aby pozorný člověk předem věděl, co z nich bude plynout za nenávistné a podlé osočování!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda
   Halik je zruda kriva
   Ze ho hloupi cesi toleruji
   Kdo za smradem Halikem stoji, po nem by nikdy neslo vyvetrat

   Vymazat
 10. Odpovědi
  1. Stejne nako jini od H
   Havel, Hillary, Hitler, Himler, Hacha, Heydrich,

   Vymazat
 11. Halíkovo kněžství, tituly, ocenění - nic z toho neplatí, pokud je za nimi pokrytectví, elitářství a služba zlu. On není křesťanem. Historie učí, že nejhorší důsledky na lid obecný mělo vždy zištné spojení moci církevní s mocí světskou, kdy víra byla zneužívána jako nástroj pro bohapustou manipulaci lidí.

  OdpovědětVymazat
 12. Už to tady někdo napsal. Člověk nemusí slyšet ani slovo pana Halíka, stačí se podívat na jeho tvář.Jeho oči i tvář jsou plné nenávisti, zloby. Je to služebník samého satana a má jeho tvář.

  OdpovědětVymazat
 13. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/halikovy-knihy-nejsou-vedecke-uznal-rusnok-rada-zuri/r~957da642513c11e3a6f7002590604f2e/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další svatý zmetek čertův vrátný.

   Vymazat
 14. Hulík je buzerant.

  OdpovědětVymazat
 15. From honolulu to Horni Dolni (1:58)

  Neni treba menit Tvuj nazor ohledne Rimsko Katolicke cirkve. Ona je v dnesnich dnech silne rozdvojena.

  Na jedne strane mas Frantiska II. (Papeze.) Tim Kaina, Halika, atd. kteri patri k neomaxistum / globalistum a na druhe strane mas Krestany a (cirkev), ktera ma tradicni hodnoty.

  Uchylkari, ke kterym se Halik pridal je docasne onemocneni cirkve. Neznamena to vubec nic !

  Haliku vis to, ze kdyby vyhrala Hillary, tak bys byl kardinalem a mel vyslapnuto na post nejvyssi ?
  Nevis , ale ja to vim urcite !
  Z vule Bozi z toho nic nebude !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 16. Haliku,
  az pojedes znovu na navstevu do South Bend, (Notre Dame university), tak si odskoc do vedlejsiho OHIA.
  CAREY (Our Lady of Consalation) a druhe misto, ktere doporucuji je Sorrowful Mother Shrine, coz je misto zazracene a lide tam jezdi i z Evropy a Australie.
  Je to kousek od Bellevue na jih. (Strasny prdelakov, ale je tam vortex energie z vesmiru a budes ho citit po 1/2 hodinovem pobytu na Krizove ceste.

  Ubytovani najdes snadno v Sandusky....Dej tam BACHA, jezdily tam vedmy z NEW AGE, at Te tam nejaka nezneuzije.
  (To jsou strasne potvory, ale hezke a prachate.)

  Haliku, take je tam CEDAR POINT. T.j. neco jako Prater ve Vidne, ale plny mucicich vynalezu.
  Oni te tam obrati vzhuru nohama a trepou s tebou v 18-tem poschodi nad zemi. (Neco jako Spanelska Inkvizice.)
  Kdyby jsi se tam pokadil do kalhot, tak si z toho nic nedelej, tam se posrali i dustojnici od letectava.
  nick honolulu - verny Katolik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pište si svoje soukromé korespondence přes Facebook či jinou síť a nezneužívejte trpělivosti redakce, že tu můžete podle libosti blábolit!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 17. No, faktem asi zůstává, že právě ty vlastnosti, které Halík vyčítá Zemanovi, jsou právě jemu vlastní víc, než by si přál.
  On na mne působí dojmem feudálního despoty, s patentem na pravdu. A pokud Zeman pouze upírá akademické tituly, Halík, kdyby měl tu moc, by posílal rovnou na hranici.
  Člověk s rozhledem a nadhledem bude o své pravdě diskutovat a hájit jí logickými argumenty. Halík nehájí a nediskutuje. On ví a kdo tomu nevěří je alkoholik, nebo hlupák.
  Výkladní skříň "české demokracie".

  OdpovědětVymazat
 18. Tady už nemá cenu moc diskutovat. Po roce 1989 vystřídala jednu verbež, verbež druhá a zdá se, že celý ten český národ je jí prolezlý, když nemá alternativu. Český národ si vždy zakládal na selském rozumu, buhužel, na rozum má patent někdo jiný. Já osobně nevidím šanci v nějaké kontinuitě. Ukázalo se při dnešní parlamentní krizi, že selhala i jediná oposice KSČM, takže už nemá smysl se současnou parlamentní demokracií zabývat, je třeba se připravovat na volby.

  OdpovědětVymazat
 19. Myslím, že pan Halík ještě nemá cenu Václava Havla a cenu Ferdinanda Peroutka.Po mém zjištění, kdo tito pánové opravdu byli a jaké postoje ve skutečnosti zastávali by si ji opravdu zasloužil. Možná, že se Halík ještě dočká ceny Karla Schwarzenberga.

  OdpovědětVymazat
 20. Domnívám se, že to ja tak s většinou kazatelů. Kážou vodu a pijí víno. Neznám žádného veřejně vytupujícího kněze nebo katolíka všeobecně, který by si dal nafackovat ještě na druhou tvář. Spíše oni sami fackují. Neznám jediného, který by miloval své nepřátele, což je, jak sami vědí, základem víry.
  PN

  OdpovědětVymazat
 21. Typicky české, k smíchu i pláči.

  OdpovědětVymazat
 22. Ze vytykaji Zemanovi sprosta slova - nejak si nepamatuji nic, krome _zmirneneho_ prekladu "Pu**y riot". Povazuji za hrubou urazku od medii a ruznych Kazatelů moralky, kdyz z nas delaji voly a naznacuji, ze originalni nazev (znamenajici zenske prirozeni ktere se rymuje s číčou) je jakkoliv mene sprosty nez jeho cesky preklad. Mi synovci se uci anglicky od cca 3 let ve skolce a umi pocitat one two three driv anglicky nez cesky. Sice jeste nevedi, co to je Pu??y ale to nevedi zrejme ani v ceskem prekladu ... Takze pokrytectvi techhle Kazatelů moralky proti Zemanovi, zatimco na plnou pusu cituji originalni nazev, je vskutku odporne... (Pro ruzne mentalni opozdence: opravdu tim ty devky nemyslely číču jako kočku, coz jasne dokazaly treba i tim, co v tom kostele delaly, kdyz je tenkrat zatkli... Nehraly si s kočkami, fakt ne...)

  Pripoustim, ze "likvidace novinaru" byla vskutku blby vtip. Mel rict "redukovat", protoze jich obtezuje u politiku a u soudu a jinde moc, to ano... A jak vsichni pokrytci hned, ze vedle Putina, protoze pry v Rusku vrazdi novinare jak na bezicim pasu...
  I toto je hnusne pokrytectvi. Ze mafie vrazdi Ruske novinare je sice mozne. Srovnejme si to s USA, kde jsou stovky novinaru nebo opozicnich cinitelu mrtvi, rozhodne _mnohem_ vic nez v Rusku. Co treba Seth Rich, ktereho zabila policie v nemocnici pote, co ho nekdo postrelil na ulici, proto, ze na DNC vynesl spinu v emailech. Co Victor Thorn, ktery publikoval knihy proti Hillary Clinton. G. Fadyen. Co dalsi a dalsi (viz google "Clinton death list"...)
  Novinari v Rusku maji celkem svobodu kritizovat rezim, ale rozhodne nemaji svobodu vybizet k vrazdam a genocide. Prostudoval jsem namatkou nekolik pripadu, za co soudi novinare v Rusku. Pokud nekdo za okolnosti, ze na Ukrajine vrazdi fasiste Rusy, opakovane a i pres varovani publikuje clanky zhruba znejici: "vyvrazdete je vsechny jak psy", taky bych ho zavrel...

  Vytykaji Zemanovi alkoholismus? Nejak si nepamatuji, ze by vystupoval opily... Znama scenka u korunovacnich klenotu - byl nemocen. Jeste neco?

  Podobne totiz posledni Focus VM - meli tam hned 3 ruzny anti-Zemanovske urazky - nejdriv animovanou karikaturu opileckeho projevu prezidenta plneho sprostych slov, potom anti-islamske (a vcelku trefne) citaty na strance, kde vlevo byly same portrety Zemana, potom jeste jeden uz si nepamatuji. Vsechny tri ale byly lzive rany "pod pás"...

  A ze nejmenuje buzeranta a sprostaka profesorem? Je krajne spatny system, kde si lze profesuru zaslouzit za publikace nehlede na jakykoliv moralni kredit. Je velmi dulezite, KOHO nechame ovlivnovat nase deti, budouci generaci, jakozto profesory na skolach. Ze neco publikoval? At si to strci nekam, to si zaci prectou ve Wikipedii. Dulezity je jeho morální profil, a tady vysoke skoly zcela selhaly, kdyz individuum jako M.C.Putna je navrzen na profesora. Stydim se za nase vysoke skoly, ze to navrhly a trvaly na tom, ne za prezidenta, ktery se tomu snazil branit !
  Tato spolecnost si zatim jeste neuvedomuje, jak velkou zodpovednost maji Vysoke skoly za deformaci budoucich generaci, a jak moc a moc dulezite je, kdo a co na nich uci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jeste strucna drobnost:

   Vytykat prezidentovi nikotinismus, kdyz tretina(!) naroda kouri? A vytykat alkoholismus v narode, ktery je nejvetsim konzumentem piva na osobu na svete ?

   Je to ponekud pokrytecke...

   Jaky narod, takovy prezident, myslim ze nas v tomto celkem dobre reprezentuje.

   Vymazat
 23. Zřejmě ta lejnolahvárenská žumpa záměrně opomíjí vypadnutí udavače Havla rovnou na držku,když vylejzal střízlivej;-D z letadla koncem osmdesátých let minulého století!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 24. 7:07... Thema je HALIK a ja jsem oslovil Halika.
  Jeho karieru v pripade viteztvi Hillary a jeho navstevy v Indiane.

  Tak co me napadas ty HOVADO zakomplexovane, v pripade ze to redakci vadi a ja nevim proc, tak me zablokujte
  vy kreteni !
  Trpaslici jako vy nenapisete nikdy nic informativniho !
  Jste zakomplexovane MENTALNI ZRUDY a snazite se dostat kazdeho na vas, nebo pod vas, intelektualni level, pritom jste hluboce pod levelem nasim.
  A aspon se podepis TY PRASE JEDNO !

  A to co napsal 11:51 o zabiti Setha Riche je pravda !
  Takhle se chovate a pritom zvanite o demokracii.
  Obycejny Riman z ulice na tom byl lepe za Tiberia.
  Vsak na vcas jednou prijde rada a budete jecet jako podsvicata.
  To jsem napsal JA NICK HONOLULU !

  OdpovědětVymazat
 25. Dominovanim nasi prirozene inteligence , ktera prevysuje vasi zrudnou a menecenou, provokujete k nasili a radikalismu.

  Vy jste ti nejlepsi kamaradi a PROPAGOTORI Neonacistu !

  Kdyz vy napadate a spinite Zemana, tak spinite cely demokraticky system a kazdeho kdo ho volil, protoze ma legitimitu vy nemate NIC.
  Chcete ho sundat ? Sundejte ho ve volbach a jinak tahnete do rektalu.

  Vy nikdy a v kazde dobe nedate pokoj dokud vy nevladnete na zaklade NE ideologie , ale etnicke prislusnosti a potom jste nejvetsi vrazi v dejinach lidstva.

  Rozdavate si koryta nepotismem, tyranizujete lidi a pritom jste neschopna nemehla.

  Vase nejvetsi chyba je , ze podcenujete nas postreh !
  nick HONOLULU.

  OdpovědětVymazat
 26. Vy kterym dnes nadavam, jste fanaticti zastanci a stoupenci stareho kmenoveho systemu a pritom druhym upirate narodni identitu a systematicky nicite kulturni level naroda, ve kterem jste organizovana a HLOUPA mensina.

  Jste vitaci, ale sami stavite zdi, pokud se to tyka vasi identity a "exkluzivity".
  My vas NEmame radi, tak nas neserte, kdyz sedite na krabici s dynamitem .

  President Trump vam udelel velky pruser a vlivni a majetni lide v Evrope se k nemu pridali a podporujiho.

  To neni pouze ulice, kdo je proti vam.

  Vase cenzura si SERE do vlastniho obyvaku, protoze se sami NIKDY NIC nedovite. Mala zmena vetru k vam prinese zvoneni umiracku. To zvoneni je pro vas..
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 27. Kdyz Halik jezdi do Indiany, tak mala zajizdka mu da moznost se setkat s cirkevnimi hodnostari, politicky v opozici tech, kterym Halik leze do zadku.
  Tak proc vy OMEZENI, KRATKOZRACI, HLUPACI me napadnete ?
  - (7:07)
  Jakeho "hrichu" jsem se zase dopustil ? ?
  Vam muze rozumet jen zakomplexovany BLB, jako jste vy.
  Koncim ! Odpoved netreba ! Mezi vami jsou opravdu zrudy !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 28. Halík je zjev vhodný jako záporná figura na jeviště v dramatu. V reálu mi připadá až k neuvěření. Rád bych věřil v peklo, tam by patřil.

  OdpovědětVymazat
 29. Však 16:21 Honolulu. Plácáš, plácám, plácáme. To ale nijak nezakryje škody, které tvoje milované SSS napáchaly ani to, jak falešná je, ta tvoje kapitalistická demokracie. Chápu, hlavně, že ty se máš dobře, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus je zlo, ale ty si zamet pred svym havlovskym prahem
   Hloupe cesko chtelo kapitalismus a cinkalo havlovi
   A tim spachalo sebevrazdu

   Vymazat
  2. 20:48
   Toho zrzavýho udavače sem.nasadili tvoji milování ussacký agresoři!!!!

   Vymazat
 30. 16:59...Co to je SSS ? Neni ti rozumet Troubo !
  Kdyz nesouhlasis s mojim "placanim", musis rict co !
  Nejsem Nostradamus !
  Mam se dobre, protoze jsem pracoval jak lokomotiva cely zivot.
  Tvuj kousavy prispevek je sama abstrakce. Nejde na nej odpovedet.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý, chytrý, Honolulu. Zkratkou SSSjsou myšleny Spojené státy severoamerické, protože pouhým SS je navozována představa jistých ozbrojených jednotek. USA je sice mezinárodně oficiální, ale nikoli české. Napříště se v komentech adresovaných případně vaší osobě, přidržím označení, které nevyžaduje přílišné duševní úsilí.

   Vymazat
  2. Jake severoamericke? To mas nak popleteny

   Vymazat
 31. 17:26
  Tak už drž tu špinavou ussackou hubu,geronte poblbanej!!!!!

  OdpovědětVymazat
 32. 20:46
  Ty ussacká pomatená filcko,v Evropě je ten odpad z Afriky díky ussackejm agresorům,takže zavři držku kriple špinavej!!!!!

  OdpovědětVymazat
 33. Když vidím Halíka,vybaví se mi Kladivo na čarodějnice.Hajzle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, mě taky, Halík jako prasynovec inkvizitora a vraha Bobliga.

   Vymazat
 34. Otevřený dopis panu Halíkovi
  (P.A.Semi, listopad 2016)

  (Celé znění http://semi.gurroa.cz/Vyznam_vyznamenani_161105g_Halik.html )

  (ale i pro ty, kterým sice není sympatický, ale nevědí proč doopravdy)

  ... Jsou posty a funkce, které nelze uplácet finančně, protože to nemá smysl. Lidé na takových postech se uplácejí pomocí Řádů a medailí a poct... Třeba pan Halík, toho si anglosasové koupili za Řád, za Templetonovu cenu, kterou si i zasloužil... (Podobně Obama dostal Nobelovu cenu míru předem, snažili se ho uplatit, aby se on snažil být té ceny hoden... Nesnažil se, bohužel. Člověk by řekl, že víc ztrapnit se Nobelové nemohli, ale ono jo - letos málem dali Nobelovku za mír Islámskému státu a al-Kajdě (resp. jejich propagandistickému útvaru "Bílé přilby"), nebo aspoň ČT a některé organizace k tomu vybízely... To kdyby se podařilo, byl by to vrchol, který snad překonat již nelze.)

  Pane Halíku, ač si vaší ekumenie a mnohého dalšího z teologického hlediska velmi vážím, v politice pozor na Havlův syndrom: hlásání Pravdy a Lásky, zatímco jeho skutky jsou Lež, Krade a podporuje šíření Nenávisti podporou Humanitárního bombardování a podporou střel s ochuzeným uranem.
  Havlův syndrom je i hlásání Demokracie, zatímco se jedná o šíření fašistické totality, chaosu a zájmů zbrojařských koncernů a propagandy, která ovládá Říši nadřazených výjimečných (proto ten fašismus), jejichž Vůdce hodlá hrubě "zkroutit ruce" těm, kdo se mu nepodřídí. Podpora žido-bolševické totality Západu proti křesťanské zemi Východu, Arogance proti Mezinárodnímu Právu, Dekadence proti Morálce, Sankcí proti Spolupráci, Propagandě a Zamlčování proti Objektivitě, Chaosu proti Řádu... (Bolševik není Komunista. Bolševik by se dal shrnout větou: "Já jsem většina!") Není ani tak důležité, Odkud vycházejí, ale Kam směřují...

  Havlův syndrom je hlásání Bílé, která je ve skutečnosti velmi Černá.

  Je mi líto, že vaše politické působení je vskutku Havlovské, v tom nejhorším smyslu tohoto slova.
  (A nakonec i Dalajláma, ač si mnohé jeho filosofie vážím, ale není představitel církve (z religiozního hlediska jako domnělé vtělení pohanského boha je domnělý Démon) a z politického hlediska na něm rozhodně není nic Demokratického. Ano, jeho Filosofie Soucitu je velmi pozitivní, jeho Činy jsou ale poněkud sporné. A když u nás pomatenci mávají staro-tibetskou vlajkou, jedná se o podporu hnutí omezujícího lidská práva, konkrétně o podporu a obdiv krutého otrokářského režimu. Zneužívat k tomuto zločinu akademickou svobodu je obzvlášť podlé.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...
   A protože úvahy o Východu a Západu také pocházejí z této dílny, je třeba i toto vysvětlit:

   Lidé na náměstí, mávající evropskými a kanadskými vlajkami vedle české, s transparentem "JSME ZÁPAD"... Tož když jste Západ, škoda, že jste tam včas neutekli jako Brady, vracet se jako on taky nemusíte...

   My ostatní JSME tady ČEŠI. Jsme STŘED, MOST mezi kulturami. Náš prezident, kterého jsme si zvolili, nejen spojuje velkou část národa, ale spojuje i geopolitické celky: gaunery a žido-bolševiky Západu a zastánce Práva, Morálky a Spravedlnosti z Východu... Leckdo si tu nevšiml, kdy se tyhle strany obrátily a pořád ještě tu leckdo válčí dávno minulé války proti nepříteli, který již neexistuje, aby zakryl skutečné nepřátele, kteří se tváří jako nejlepší přátelé, zatímco jako upíři vysávají...

   A malé poučení z filosofie zeměpisu: Západ jsme pouze pro Ukrajinu, Rusko a Čínu (pro ty na Východ od nás). Pro západní Evropu jsme její Východ (pokud tomu nevěříte, zeptejte se nějakého řadového angličana nebo holanďana, který není vázán "diplomatickou korektností" k tomu, aby lhal.). A ovšem pro nás samotné jsme Střed, a jen vyloučením Východu z našeho Obzoru, hleděním pouze na Západ, bychom Střed být přestali a stali bychom se jen a pouze Východem toho Západu.

   Je tedy otázka: Čí jsme Západ? Protože Západ je relativní určení, geometricky i filosoficky. Něco je západnější než něco jiného, něco je východnější než něco jiného.
   Můžeme být Východ Západu, ale pokud zároveň budeme i Západ Východu, pak teprve jsme Středem...
   Svým vlastním Západem být logicky nemůžeme. A pro ty, kteří by chtěli, aby svět končil Košicemi, budeme jen tím nejvýchodnějším okrajem.

   Míru (a ostatně i Demokracie) a Pochopení se dosáhne především Dialogem, a Dobrá Řešení leckdy vyžadují Kompromisy, ale nikdy Ultimáta...

   Objektivní Pravdu můžete nahlédnout především, když porovnáte pohledy z více (geopolitických) Stran.

   Vymazat