Reklama

úterý 2. května 2017

Vítejte v realitě: Česká ambasáda v Damašku podruhé likviduje lži NATO o Sýrii2.5.2017 WertyzReport

Když před čtyřmi lety vypukla naplno válka v Sýrii podporovaná NATO a státy Perského zálivu, česká velvyslankyně v Damašku Eva Filipi v pořadu Interview 24 na ČT24 kritizovala arabská média za šíření lží o válce, a to konkrétně katarskou propagandistickou stanici Al-Jazeera a saúdskou Al-Arabiya. I když Filipi tehdy totálně zničila lži EU a NATO o Sýrii, nenastal z toho velký poprask.
V roce 2017 řeší česká diplomacie ohledně Sýrie problém. Reportér České televize v Bruselu Bohumil Vostál získal depeši z české ambasády v Damašku, ve které si vysoce postavený diplomat stěžuje, že „zpravodajské informace z české ambasády v Damašku se svými argumenty vůči režimu Bašára Asada blíží ruskému výkladu konfliktu v Sýrii. A že jsou zcela opačné, než zjištění tajných služeb ostatních států NATO.“

V telegramu z dubna 2017 se doslova píše: „Unikátní informace zastupitelského úřadu Damašek a zpravodajská hodnocení konfliktu v Sýrii našimi službami se málokdy shodují s aliančními analýzami. Nezřídka jsou zcela odlišné,“ píše se v nešifrovaném telegramu z tohoto měsíce. Vysoce postavený diplomat dále uvedl peprnější poznámky vůči ministerstvu zahraničí Lubomíra Zaorálka:
„Mezinárodněprávní odbor ministerstva zahraničí by mohl své právní stanovisko dále rozpracovat, a to směrem k očekávaným argumentům USA a jejich přisluhovačů,“ píše v depeši vysoce postavený český diplomat.
To, že Česká republika přiživuje lži NATO, potvrdil i sám Zaorálek. „Třeba naposledy, když jsem seděl s našimi zpravodajci kolem posledních událostí v Sýrii, tak zásadní porce toho, co mi dávali, byly alianční informace… A mohu garantovat, že právě i když naši zpravodajci dělají své závěry nebo nám podávají popis situace, tak tam alianční informace sehrávají zcela zásadní roli,“ řekl České televizi.

Jak se tato depeše dostala na veřejnost, není jasné. Každopádně potvrzuje, že analýzy NATO jsou v podstatě lživé a nekorespondují s realitou. Tohle je také rána pro předsedu vojenského výboru Aliance generála Petra Pavla, spojku mezi českou diplomacií a NATO, který prosazuje tvrdé militaristické postoje ve prospěch své kariéry.


Zdroj: Česká televizeFoto: Screenshot z videa

45 komentářů :

 1. Zaorálek by si měl udělat pořádek mezi svými diplomaty. Po aféře ve Švýcarsku nějaký český nejmenovaný diplomat u NATO kritizoval zprávy naší velvyslankyně v Damašku, a to v nešifrované zprávě, aby si ji každý mohl přečíst. Postavil se tam proti vedení české diplomacie. Každý diplomat musí být loajální ke své zemi a provádět její zahraniční politiku a nikoliv ji veřejně kritizovat. Pak ať jde dělat něco jiného, nebo musí být odvolán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V české diplomacii mají domov schwarzenbergská lejna, zrádci a lokajové cizích zájmů. To je případ i onoho "diplomata". A Zadolárek je tam samozřejmě nechává, aby škodili. On sám je lokaj a škůdce, takže není čemu se divit. Leo

   Smazat
  2. Vámi uváděné zásady jsou veskrze správné, ale neplatí pro území kolonie nebo amerického protektorátu !

   Smazat
  3. Re (16:13):
   Lépe to (o sobě) prozradit snad ani nešlo!
   Tak si to ve stručnosti zrekapitulujme: jádro stížnosti na paní vyslankyni ze strany spojenců spočívalo v tom, že jí poskytované informace jsou v protikladu s tím co hlásá západní propaganda.
   Ty její se ale opírají o přímá (či očitá svědectví či hlubší znalost tamních poměrů).
   A tak vaše tvrzení o tom, že "Každý ... musí být loajální ke své zemi a provádět její .. politiku" vede k jednoduchým otázkám:
   (a) je základem naší zahr. politiky objektivní reflexe poměrů v daném místě nebo jen tupé sledování toho, co nám "velí" spojenecká mocnost, i kdyby to bylo v rozporu s realitou?
   (b) lze pod požadavkem služební loajality požadovat na diplomatovi (nikoliv zpravodajci) porušování základních morálních norem, v tomto případě vědomé předávání účelově zkreslených (zpravodajských) informací?
   To už by se ale naše zahraniční politika sesouvala na tenký led vědomé politiky podvracení toho kterého režimu, což je (pokud se nemýlím) v rozporu s normami mezinár. práva a tedy zločinná činnost.
   Je to opravdu ten váš "pořádek", který by měl na MZV udělat ten Zaorálek?
   Ano, paní vyslankyni mohou i odvolat. A místo ní tam poslat loajální tlampač. Západní propagandy ... Ušetří se "nepříjemnosti" a ta gáže. A vy budete spokojen / -a.

   Smazat
  4. Tak, odvolat ji mohou. Což o to. Potom ale zase jde o to, zda stávající vláda bude souhlasit se jmenováním nového lživyslance.

   Smazat
  5. Český národ by si měl udělat pořádek na (nejen) misterstvech. Paní ambasadorka Filipi má pravdu a ta je tím, co má sledovat diplomacie. NATO porušuje svoji vlastní chartu a to mnoha lenivým spoluobčanům jaksi nevadí.

   Smazat
 2. Celé válečné tažení proti střednímu východu vzniklo na lžích CIA a pentagonu. Tak co jím máme věřit? Další lži? Buďme rádi, že na našem území není plyn a ropa v množství, které by stalo za naše vyvraždění. Už by tu byly hvězdy a pruhy v plné parádě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázkou ovšem zůstává, nakolik je zaujmou výsledky průzkumu ložiska/ek/ lithia panem bojovníkem proti korupci a jeho partičkou...
   Zlato v Mokrsku a okolí je zajímá neustále...
   Lokalita "Brdy" jim také škrábe v mysli...

   Smazat
  2. Joo, lejt benzín do auta, mít doma teplíčko díky uhlí či plynu, cpát baterky do mobilů a notebooků, nosit zlaté cetky,... to by se Pivoňkům líbilo. Ale běda jestli by chtěl někdo ty potřebné suroviny těžit!

   Smazat
  3. 17:13 Z tuny uhlí vytěženého na našem území dopluje do státní kasy 1,50 koruny. Zbytek jde do daňových rájů. Vůbec se nedivím panu Pivoňkovi, že by rád profitoval z bohatství, které se nachází na našem území. Vždyť my jsme tak daleko, že kupujeme od Francouzů vodu, která pramení na našem území. Věřím, že je blbé pro naše politiky bádat, jak nějaké naleziště umístit na své konto, stejné to bylo s fabrikama, které postavili naši otcové a dědové. Nejlepší je střelit pod cenu a ukrást. Potom dát zahraničním zlodějům pobídky a postavit jím cesty a infrastrukturu, jen ať to tu zaprasí a vydrancují. Známe případ OKD. O takových věcech by mělo být referendum, mohla by vzniknout třeba národní a.s. lidé by si při vzniku koupili, nebo dostali akcie a produkovaly by se přímo lithiové baterie, ne vyvážet prvek. O tom by ale neměla rozhodovat žádná čtyřletá vláda ani zkorumpovaný úřad. Pak by jsme mohli být Švýcarsko, které nám slibovali.

   Smazat
  4. 17:13 Ale to jste nepochopil! Nejde přece o těžbu, ta může být v pořádku. Jde o obvyklé rozkrádání!
   Asi žijete dlouho v hodně daleké zemi, takže současný domácí žebříček hodnot už neznáte. Děda.

   Smazat
  5. Pokud se budu snažit aby to nejcennější- lesy , voda, půda, nerostné zdroje zůstaly v rukou státu- rozuměj, v rukou nás občanů- pakliže my jsme stát, tak budu označen za komunistu- V takovém případě ano, jsem komunista a nevím proč bych se za to měl stydět

   Smazat
  6. Paní Filipi je NA SVÉM MÍSTĚ!Žije v dějišti událostí a nenechá si vymývat mozek agresory,kteří zapříčinili válku nejen v Sýrii.Proto ten nátlak k uzavření ambasády různých prostitutů ,poslanců vládních činitelů a zrádců.A nesmím zapomenout na slovutného prostituta Jandu!Ten,kdo poslouchá rozkazy z USA a EU,JE ZRÁDCE NÁRODA!

   Smazat
 3. V naší zahraniční i domácí politice chybí rozum, nad kterým zvítězila pravda a láska( ale jenom ta "pravá") V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 4. Jasně Dvořáku, NATO prostě lže a chce rozpoutat jadernou válku s Ruskem. To už všichni díky NR víme.
  Ale teď už se na to vyser, obleč si svazáckou košili, nasaď rádiovku a mazej na tu kumoušskou slezinu na Hradčany nebo na václavák či kde to vlastně máte. Zase se vás tam sleze 10 a bude ostuda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odejdi, JP, zase tu šaškuješ, vypatlanče.

   Smazat
  2. 16:54

   Ty odejdi. Na demonstraci, rudý blbe. Přece nenecháš soudruhy aby se ztrapňovali v počtu 10 jako obvykle. S takovými línými blby jako ty, kteří se zmohou jen na klepání blbostí do klávesnice, tu revoluci nevyhrajete.

   Smazat
  3. Co se tady zase roztahuješ ty špíno z kulí prochlastanýho lampasáka. Ty jsi ještě nechcípl?

   Smazat
  4. Demente, co sis šlehnul, že sereš zase ta emerická hovna ?

   Smazat
  5. 16:33
   Zabal se do prezervativu a hurá za JandoPutnou demonstrovat společně s havlobanderovskm odpadem za větší počet lahviček udavače Havla !!!!!!
   Dýmku míru si můžete dát cestou společně!!!!!:-D

   Smazat
 5. Sobotka odvolal už před 2 hodinami celou českou vládu a tady se řeší úplný hovna. Ať žije "alternativní" zpravodajství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty hovno ještě neodvolal nedělej vlny.

   Smazat
  2. Jaká Česká vláda? Sobotkova? Ta Bruselská? To přežijeme, ale Sobotka půjde s 3% do zadečku. Byl to největší šašek po Špidlovi.

   Smazat
 6. Proto že jsem vzdálen dění v Sirii nemůžu to komentovat jinak než selským rozumem a ten říká že paní Filipi je dáma na svém místě a že podvodníci NATO na ni nemají a šíří bludy.Jen pitomec a amík si myslí něco jiného.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neví nic, je vzdálen, nemůže komentovat, ale... a kdokoli si myslí něco jiného, je pitomec...
   Tak to je síla jací intelektuální chudáci sem chodí.

   Smazat
  2. 16:51
   Odejdi, JP, zase tu šaškuješ. Pokud mluvíš o intelektuálních chudácích, zamysli se nad sebou, vypatlanče.

   Smazat
  3. Viď 16:51 jestli chceš zvýšit IQ mám automatku naprodej.

   Smazat
  4. 16:51
   Ty odejdi. Na demonstraci, rudý blbe. Přece nenecháš soudruhy aby se ztrapňovali v počtu 10 jako obvykle. S takovými línými blby jako ty, kteří se zmohou jen na klepání blbostí do klávesnice, tu revoluci nevyhrajete.

   Smazat
  5. 16:59

   Ty paseš svou matku? Sorry, nemám zájem. Zkus štěstí někde u cikánů.

   Smazat
 7. Tak podobně se rozcházely i informace během kosovské krize v roce 1999, kdy zprávy natoidních médií i "zdrojů" neodpovídaly depeším našeho tehdejšího velvyslance v Bělehradě.

  OdpovědětSmazat
 8. Zaopálek by měl táhnout do pryč.Od té doby,co je
  ministrem zahraničí a chodil si pro rozkazy na
  ambasádu USA,je z něj obyčejný podvodník a lhář.
  Kromě toho je celá tato akce zaměřena na zavření
  českého zastupitelského úřadu v Sýrii.Touží po
  něm řada lidí,kteří chtějí lhát o tamní situaci.
  Zavření tohoto zastupitelsjého úřadu však není a
  ani být nemůže na pořadu dne.Zastupuje totiž i
  zájmy států EU a také zájmy USA.Někdo v ČR je zas
  papežštější než papež(přísloví).Poturčenec,horší
  Turka,poněkud svým myšlením zaostává.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Lze souhlasit s určitou mírou povinnosti diplomata být loajální s vládou, byť vládou kapitalistických poskoků, jenže někdy ta míra lží prostě přeteče a pokud má diplomat špetku cti, tak se "holt" neudrží. Jenže pak je odpovědnost na vládě a min, zahraničí, že vybírá do diplomatických služeb ne papoušky, ale - asi omylem - občas i lidi se "zbytky cti" a pak se tedy zase nedivme. Ovšem jaký pán, takový krám. Šéfpán je Sabotka, který zcela sabotuje, ve snaze posloužit svým kapitalistickým pánům co nejvěrněji, ideje sociální demokracie a stal se jejím hrobníkem. V důsledku toho vzteky kope do druhých v naději, že vše svede na okopávaného. A že mu sekunduje hlavní odpůrce ideí soc. dem. KALOLUS, to je jistě na tom dnes to nejkouzelničtější a potvrzující, že partaje, jejichž jsou vůdci, jsou v podzimních volbách volitelné snad jen těmi kapitalisty - ale ani těmi ne, ti si musí honem hledat náhradníky za tyto dva kmotry české "profesionální" politiky.

  OdpovědětSmazat
 10. Zdá se, že už jsme zahlceni jenom zprávami o tom kdo kde o čem a jak lže.
  Zdá se, že doba nazrála k tomu, abychom přešli na racionálnější způsob. Věnovat pozornost těm kdo nelže. Těch je už velice málo a zaslouží si pozornost velkou.
  ---
  No jo! Ale co poradit těm, kteří ledují jen ty lživé a důvěřují jim. To pak babo raď! Děda.

  OdpovědětSmazat
 11. Na depeši nejmenovaného diplomata je zajímavý obrat "...USA a jejich přisluhovačů". Termín "přisluhovač" určitě není neutrální, má jasnou negativní konotaci. Předpokládám, že šláfenbergův kůň by psal o partnerech, ale sotva o přisluhovačích.
  Jinak je to jasný útok na Evu Filipi, resp. snah vystrnadit posledního diplomata EU ze Sýrie. Ten první útok asi před měsícem se nezdařil, tak Ivan Gabal&comp. vytáhli toto. Když EU a NATO příjdou o poslední přímý diplomatický kanál, o informace z diplomatických pramenů v Sýrii, tak se stanou loutkami tajných služeb, které budou mít informační monopol. Pak si skladbu informací a způsob a výsledek rozhodování politiků snadno představit. A navíc při nějakém útoku nebude hrozit skandál se zabitím diplomata (spřáteleného státu).
  Česká velvyslankyně Eva Filipi (navíc s mnohaletým diplomatickým, vztahovým zázemím v Sýrii) je významným mírotvorným, resp. otevřené válce zabraňujícím faktorem. Globální a české válečné štváče a grázly lze nyní díky jejímu případu snadno rozlišit jako lakmusovým papírkem. Zadolárek je zadolárek, Sralbotka je sralbotka, ale v tomto případě už dlouho odolávají velmi nechutnému tlaku, takže zasluhují uznání, že nepropadli vazalství úplně. Kéž by jak oni dva, tak E. Filipi odolali, nenechali se vyšachovat, zlomit, či znechutit. Nejde o fazolky, kráčí o válku.
  KR

  OdpovědětSmazat
 12. KR dobrý rozbor situace

  OdpovědětSmazat
 13. Pan ministr Zazzvorálek je prolhaný protistátní kolaborant, špička ledovce naší míru milovné zahraniční politiky.
  Prvomájová fotografie tohoto dezinformátora s heslem ,,Konec levné práce,, hovoří jasně jaký je to zoufalec*

  OdpovědětSmazat
 14. Česká ambasáda v Damašku nelikviduje žádné lži. Použitý slovník a rétorika uniklé depeše jen ukazuje jací se se tam hřejí kovaní komunističtí kádři.
  Pokud už rovnou tuhle ostudnou ambasádu nezrušit, tak aspoň okamžitě odtamtud odvolat podobné "experty" kteří tohle za jistě velké peníze produkují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:55 a zase tu méme ty komunisty. Kde se berou? Že nevymřeli? Za jaké peníze 22:55 podporuješ USÁcké lži?

   Smazat
  2. KR to napsal přesně. Poslední ambasáda zemí EU a NATO v Damašku je mírotvorná instituce, která velmi vadí zločincům, co chtějí v Sýrii pokračovat ve válce. A Gabál stejně jako anonym 22:25 jim v médiích dělají tu "špinavou práci spinových pěšáků".

   Smazat
  3. Gabal i jeho stará,nějaká Hybášková,bývalá ambasadorka v Židovině/Izreali mají své motivy proč útočí na pí.Filipi.Hrají totiž celým svým nasazením za "bohem vyvolený národ",ke kterému se hlásí a taky patří...na ČR jim vůbec nezáleží,vše podřizují zájmům židů...Gabal je jeden z nejodpornějších sionistů v české politice a slouha USA/Izraele,kteří jsou "zcela náhodou" koncentrováni hlavně v KDU-ČSL...

   Smazat
 15. Zajimave je,ze zase mame rusit ambasadu,kdyz Asad prohlasil,ze s Cechy pocita pri rekonstrukci Syrie a to prave diky te ambasade

  OdpovědětSmazat
 16. Mám dojem, že pan Gabal je až nebezpečný fanatik. Takoví by zasloužili lékařskou péči, aby bylo méně nebezpečno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako každý fanatik je i pan Gabal duševně silně omezený člověk, lidově by se řeklo BLBEC.

   Smazat
 17. Anonymní2. května 2017 23:06
  Správný postřeh, o peníze jde až v první řadě. To, že tajné služby poskytují politikům nepravdivé informace, je zpětně jasné každému (viz třeba Sadámova atomovka), avšak nikdo již nevolá po tom, aby se v nich udělal pořádek. Je to přiznaná součást systému, kterou všichni, do systému zapojení politici, jsou povinni přijímat. Profit z toho, samozřejmě náleží vládcům systému. Ostatní mají pouze „právo“, jim uvolnit prostor a přenechat jim vzniklé obchodní příležitosti. P.K.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.