Reklama

.

.

středa 17. května 2017

Volby2017: Derniéra premiéra Sobotky/5

Radim Valenčík
16. 5. 2017 blog autora

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY


S odstupem několika málo dnů uveřejňuji sérii článků popisujících dramatické či spíše komické dění, které odstartoval premiér Sobotka oznámením demise své vlády.

Využívám to, co jsem napsal v reakci na konkrétní události a co jsem průběžně uveřejňoval. Člověk si tak ukáže udělat poměrně dobrou představu o tom, o co šlo. I o tom, jak pro toho, kdo umí číst společenskou realitu, bylo vše čitelné od samotného počátku.

Derniéra premiéra Sobotky – část 5.

Francouzské volby a my: Cesta k zásadní změně (9. května)

Macron, nebo Le-Pen?
Merkel, nebo Schultz?
Babiš, nebo Sobotka? Francouzské prezidentské volby zaznamenaly několik rekordů. Zmíním dva:

- Doposud nikdy nedošlo k takovému masakru tradičních stran, jako tomu bylo v prvním kole. Tím byla odstartována zásadní proměna politického spektra ve Francii. Uvidíme, jak dopadnou červnové volby do Národního shromáždění.

- Byl vhozen rekordní počet bílých (tj. záměrně neplatných) lístků jako vyjádření protestní volby: 9,4 % ze všech oprávněných voličů, tj. 11,2 % voličů, kteří se voleb zúčastnili. A to aniž by akce "bílé lístky" byla organizována.

Na evropskou politickou scénu tak vstoupila další významná strana. Strana bílých lístků. Právě ona je svým způsobem vítězem prezidentských voleb. Je to strana, která odmítá hru globální moci. Globální moci, která se snaží zmařit volání občanů po nápravě nastrčením nevolitelných kandidátů.

Macron, nebo Le-Pen?
Merkel, nebo Schultz?
Babiš, nebo Sobotka?
Atd. Atd.

Přitom žádný kandidát nevychází z kvalifikovaného rozboru příčin současných (a stále rychleji se hromadících) problémů, žádný kandidát nemá komplexní program, který by orientoval na řešení těchto problémů, žádný kandidát není schopen prezentovat realistikou cestu k fungující ekonomice.

Nelze se proto divit voličům, kterým dochází, o co jde, že odmítají hrát hru na menší zlo. Menší zlo se totiž tímto způsobem stává větším zlem, resp. tím nejhorším zlem, protože rozeštvává občany. V podstatě je to chytře vymyšleno. Nastrčí si dva či více kandidátů (v parlamentních volbách pak politických stran), z nichž žádný (žádná) není volitelný (volitelná). Naivní a zmanipulovaný občan, který je vtažen do hry na menší zlo, chtě nechtě postupně propadá zvrácenému vidění realitu: Vidí nedostatky jen u protivníka, přehlíží nedostatky vlastního favorita.

A hlavně: Podstata toho, o co jde, mu uniká. Přitom právě to je cílem zvrácenosti, ve kterou se změnily současné volby.

Co s tím? Nepodléhejme iluzi, že přijde někdo "shora" a vyřeší problémy za nás. Nespoléhejme na nastrčené politiky, kteří se nás svými konflikty snaží přesvědčit, že jeden z nich je lepší než druhý a vtáhnout do jejich her. Na skutečné politiky si musíme počkat, resp. musíme si je doslova vydřít kvalifikovanou podporou lidí, kteří každodenně dělají to, co je v politice nejdůležitější. Vysvětlují druhým, o co jde, co dělat, jak se bránit zlu, jaké jsou příčiny zla a jak zlo funguje. Ti, co jsou schopni uskutečnit skutečně změny a skutečné reformy nepadají z nebe. Z "nebe" spadají z vůle mocných jen ti nastrčení. Tak je nechejme padnout až na dno.

(Zítra pokračování dalším tématem)

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4554-volby2017-098-derniera-premiera-sobotky-5.html

5 komentářů :

 1. Musíme věřit,že náš národ je přeci jen trochu rozumější než francouzský,ten navíc pomalu začíná ztrácení národní identitu a proměňuje ji na identitu arabských muslimských kmenů,kteří si již dokonale pletou francouzská města s městy jihozápadní Asie či severní Afriky,i rozumější než německý národ,který svému současnému vůdci s Kalergiho cenou za odnárodňování své země bude snad důvěřovat až do svého hořkého konce.Pevně věřím,že čeští voliči,až na pár neznalých sluníček nebo placených lidí,spolků některými neziskovkami,například antifa apod.,budou volit strany a hnutí s národním akcentem a akcentem přímé demokracie švýcarského typu a nebudou chtít to,co se denně děje v Paříži,Bruselu,Berlíně(předseda německých policejních odborů 2017 - jen v Berlíně je na 20 tureckých nebo arabských mafiánských rodin,které zde navzájem bojují o větší kontrolu nad obchodem s drogami,zbraněmi a bílým(zatím)masem),Malmo a jinde ,také u nás,třeba v Praze. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a které to ty hnuti a strany jsou co máme volit,když celá politická třída Smejdu se presentuje jako nevolitelna.

   Vymazat
 2. Pane Valenčík.
  Ty bílé lístky bych zkontroloval chemicky.
  Není přece problém napsat na lístek jméno,které se během několika hodin vymaže samo.

  OdpovědětVymazat
 3. Proto si hlídejme našeho presidenta Zemana před tou hordou hnojů, podvraťáku a rádoby politiků,kteří chtějí vládnout, ale žádnou zotpovědnost.
  lada

  OdpovědětVymazat
 4. Tak s tím ohlídáním Zemana vřele souhlasím: probíhá spousta kampaní pražské kavárny a ČETE PROTI NĚMU, TČ. ZROVNA KAMPAŇ O JEHO FYZIcKÉ NEMOHOUCNOSTI /ROOSEWELT BYL NA KŘESLE/. Věřím, že ti, kdož mají rozum od zadku níže s tím mohou mít potíže, ale to není případ Zemana. A není nic tak dobré, aby nemohlo být lepší. Jenže zatím nikdo lepší než Zeman není, tak dávejme si pozor na podvraťáky, kteří by chtěli občanům vnutit nějakého ani ne poskoka, ale přímo loutku. Dost na to některá hnutí myslí/y, že lid potřebuje nemysly. Ale jako naschvál kapitálu a jeho obsluze volí Přemysly. Lid: Když už nám kapitál vše sebral, držme si aspoň občanského prezidenta. Bude asi na moc dlouho poslední.

  OdpovědětVymazat