Reklama

.

.

čtvrtek 4. května 2017

Železné košile - Proslov Lenky Procházkové na shromáždění na Václavském nám. 2. května 2017 k výročí Oděsy


Lenka Procházková
4. 5. 2017
Už tři roky uplynuly od hromadné vraždy v Oděse a my jsme se znovu shromáždili. Nejen proto, abychom uctili oběti. Naše bolest nad jejich hrůznou smrtí se léty nezmenšila a náš hněv z toho, že pachatelé dosud nebyli odsouzeni, stále narůstá.

Autentická videa zachycující průběh bestiálního zabíjení nevinných lidí jsou decentně označena číslicí 18 +, což znamená, že shlédnutí drastických záznamů je doporučeno divákům až od osmnácti let. Mnozí spolupachatelé vraždění však byli mladší. Kameraman, autor jednoho z videí, je ve zvukovém záznamu nazývá dětmi. Když společně s ribjaty vnikl i on s kamerou do útrob zdevastovaného a kouřem prosyceného Domu odborů a natáčel záběry ohořelých mrtvých, nebyl na místě zločinu ještě ani jeden policista. A proto kameraman, zřejmě jako nejdospělejší osoba, žádal zdivočelou a nenávistnou tlupu, aby nalezeným mrtvým zkontrolovala doklady. Ribjata při chvatném prohledávání kapes obětí zjistila, že místo předpokládaných ruských agentů jsou všichni upálení Ukrajinci. Jednomu z mrtvých oděských studentů začal při probírce kapes zvonit mobil. Kdosi z jeho blízkých se chtěl ujistit, zda je v pořádku. Ale mrtvý student už hovor nepřijal.

Při sledování toho otřesného videa má divák pořád pocit neskutečna. I kameraman žasne: „Kdo by si pomyslel, že tohle se může stát v Oděse?“


Vraždění v Oděse je však důsledkem kyjevského Majdanu. Tam byl zažehnut prvopočátek soudobého ukrajinského fašismu. Mezi politiky, kteří rozněcovali ozbrojený puč v Kyjevě ale nejsou jen Ukrajinci. Ale i ta zámořská preclíkářka Nulandová je jenom viditelnou špičkou ledovce. Pod logem demokracie podněcovali nenávist bohužel i někteří naši politici a novináři.

Nevím, zda si lidé jako pan Štětina, Schwarzenberg a Zaorálek nebo novinář Palata a diplomat Bartuška udělali čas na to, aby shlédli drastické videozáznamy o průběhu masakru v Oděse. Možná na to dodnes nemají dost síly a dostatek charakteru, aby pohlédli pravdě do očí. Zřejmě svou kuráž vyplýtvali při řečnění na Majdanu nebo při ostouzení nevinných obětí v Oděse. Zločiny proti lidskosti jsou však od doby Norimberského procesu nepromlčitelné! To se týká nejen přímých pachatelů a jejich řídících kádrů, ale i spolupachatelství politiků a novinářů. Mnozí z těchto viníků se zřejmě před budoucím mezinárodním tribunálem budou hájit tím, že byli mylně informováni. Ve věku internetu už ale takové nejapné omluvenky nestačí. Dnes každý gramotný člověk disponující kritickým myšlením dokáže vnímat události na Ukrajině chronologicky a umí rozpoznat motivy pro vzbuzování nenávisti mezi národy. Jsou snad naši politici a novináři intelektuálně podměreční? Pokud ne, zbývá jediná možnost, totiž, že jsou to vědomí lháři.

Říká se, že zvyk je železná košile. My si ale na lhaní lhářů zvykat nebudeme a žádné železné košile si navléknout nedáme. Výkřiky lidí trýzněných v Domě odborů v Oděse neutichly ani po jejich smrti. Já je slyším pořád a vy jistě taky. A budeme je slyšet stále dokud pachatelé, organizátoři a schvalovatelé té hromadné vraždy nebudou odsouzeni. Nejde nám o pomstu na zdivočelých ribjatech z Pravého sektoru svážených do Oděsy na „vyšší“ příkaz. Jde nám o spravedlivé odhalení příčin a důsledků Majdanu v Kyjevě, protože jen tak lze zabránit dalším pokusům predátorů o rozpoutání války proti Rusku.

Na závěr už jen jedna věta, milí přátelé. Uvědomme si, že pokud ze světa zmizí spravedlnost, nebude už žádný důvod k tomu, aby lidé dál žili na Zemi.

- - -

18 komentářů :

 1. Dík za komentář. Je to hrůza.lidé zapomínají na hrů zy minulých let.
  lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě větší hrůza jsou kreatůry typu Bartušky, který dává upalování lidí za vzor, jak se mají situace řešit!!!

   Vymazat
  2. Události tohoto masakru zdivočelých ukrajinských nacistů na svých spoluobčanech, jsou dokumentovány podrobně s odkazy na ukrajinské zdroje na www.kosa nostra
   Vyhledat lze na hesle Ukrajina - rok 2014

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. I na putleroffské bestie docela drsná smrt! Leč zasloužená. Ale ten jejich fýra ugrofinskej s krysím xichtem co sedí dočasně v Kremlu si z toho ponaučení nevzal ...

   Vymazat
  5. 9:15 - zrůda - a umí psát na počítači!

   Vymazat
  6. 9:15 je zjevně nemocný člověk, ať už jeho výplody vycházejí z jeho úchylného přesvědčení nebo je za to placen. Duševně normální člověk tohle nenapíše.

   Vymazat
 2. A Bartuška jako státní úředník Česka jinak americké kolonie byl za to dokonce pochválen ! Další asociál, který si ta zvěrstva pochvaloval byl ruský "disident" jinak agent CIA pan Kasparov !

  OdpovědětVymazat
 3. Všichni víme kdo je hlavní finanční podporovatel majdanu,kdo ho jezdil podporovat osobně (ČSSD,TOP 09),kdo umožnil vznik obludného nacismu na UA a kdo jej také schvaloval nebo toleroval.Tito všichni nesou spoluzodpovědnost za zvěrstva páchaná na prostých občanech UA.Jsem moc rád,že díky RF byl Krym tohoto ušetřen. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 4. Podíl na tom má EU,tedy také ČR.Vystoupení těch
  výše jmenovaných tvorů jenom podpořilo můj názor,
  že se stát a národ stal obětí politických her.Ty
  začal už pan Zeman propagací vstupu do EU a po něm
  i další.Národ jen tupě v referendu odhlasoval
  vstup do EU a proto nese také odpovědnost za to,
  co se stalo v Oděse.Stropnický,Štětina a Bartuška
  spolu s havloidy jsou jen třešnička na dortu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. 2.květen by měl být vyhlášen mezinárodním dnem boje proti americkému imperialismu!

  OdpovědětVymazat
 6. Petr Majevský souhlas

  OdpovědětVymazat
 7. Jako vždy paní Lenka Procházková, excelentní. Je moc dobře že se nezapomíná, taková zvěrstva podporovaná a trpěná "demokratickou Evropou", se musí potrestat. Vím že na tom ruská strana již pracuje, je smutné že i naši politici mají svůj podíl viny a stydím se za ně.

  OdpovědětVymazat
 8. Es kommt der Tag, vy kurvy rudé! Jen prach a popel po vás zbude ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:41 aby jsi fašistický zmetku nechcíp dřív než my

   Vymazat
 9. Paní Lenka jako vždy,výborná.A vy se divíte,že se jí nejenom senátoři ,bojí?Nakonec z komunistů fašisté,to je dnes móda,fašistické běsnění podporovat napříč pol.spektrem.

  OdpovědětVymazat
 10. Nacisticka slecinka by rada, aby Putler znicil a vybombardoval i Odesu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:24 si zase zapomněl vzít léky. Možná by pomohlo změnit psychiatra.

   Vymazat