Reklama

čtvrtek 4. května 2017

Zemanův žertík a jeho cíl: Nezvratnost demise

Radim Valenčík
4. 5. 2017   blog autora

Zemanovi se podařila největší kočičárna za celou dobu jeho prezidentování. Vychutnal si Sobotku a současně mu spálil mosty k couvání před demisí (dle Novinky.cz):


"Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ve čtvrtek zamířil na Pražský hrad. Zatímco ve středu se zdálo, že prezidentovi Miloši Zemanovi předá demisi, byť platnou až od poloviny května, podle čtvrtečního vyjádření hlavu státu pouze seznámil s představou dalšího postupu. Zeman však setkání pojal v duchu podání demise.

Prezident připravil pro Sobotku rezignační ceremoniál, přičemž neopomněl zdůraznit, že v tomto duchu byla jeho kancelář ve středu informována premiérovým sekretariátem. Následně zaskočenému Sobotkovi v tomto duchu poděkoval za odvedenou práci.

Premiér si poté vzal slovo a prezidentovi před novináři řekl, že pro něj rezignaci nemá, ale že jej přišel seznámit s návrhem dalšího postupu. Od prezidenta by rád slyšel ujištění, že podáním demise skončí celý kabinet, nikoliv pouze on ve funkci jeho předsedy. Zdůraznil, že demisi podal kvůli problémům ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Hlavě státu slíbil, že demisi obdrží standardně písemnou formou v polovině května, jak bylo avizováno.

Zeman opáčil, že žádné opakování rezignační ceremonie již pro premiéra chystat nebude. Připomněl rovněž, že koaliční partneři ČSSD prosazují rychlé řešení a odmítají předčasné volby. Nato pozval Sobotku k samotnému jednání a odešel, zatímco Sobotka ještě nějakou chvíli do mikrofonu vysvětloval svá stanoviska.

Sobotka v úterý oznámil, že podá demisi a do konce týdne ji předá do rukou prezidenta. Ve středu Hrad oznámil termín čtvrteční schůzky a avizoval předání demise.

Ve čtvrtek mluvčí vlády Martin Ayrer upřesnil, že Sobotka demisi na Hrad zatím nepřinese, neboť ji hodlá formálně podat až v druhé polovině května.

Prezidenta seznámil s postupem řešení vládní krize, který hodlá prosazovat ČSSD a přinesl rovněž analýzu mapující nejasnosti kolem podnikání vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše."
Viz: https://www.novinky.cz/domaci/436868-fraska-na-hrade-zeman-pri-ceremonialu-prijimal-demisi-kterou-sobotka-neprinesl.html

Jednak si ze sobotkovských změn termínů a způsobu rezignace udělal legraci a jednak ho definitivně donutil k závaznému slibu rezignace celé vlády (o to Zemanovi šlo).

Sobotka je totiž pod obrovským tlakem současných šíbrů v ČSSD. Chtěli dotunelovat ČSSD a prostřednictvím její vládní pozice urvat ještě hodně z toho, co se dotunelovat z veřejných rozpočtů a státních firem dalo. S budoucností ČSSD už nepočítali. A teď jim do toho Sobotka hodil vidle. Tlačí na něj a tlačí, ale Sobotka toho už má asi dost. K tomu viz též:
http://radimvalencik.pise.cz/4529-sobotka-odpojen-od-pristroju-politicke-moci.html

Tak trochu překvapující je, že na následující tiskové konferenci Sobotka použil jako argument zveřejněné odposlechy, které podle něj difamují Babiše, viz:
https://www.youtube.com/watch?v=rAKJRzac2T0

(rozhodně stojí za to si ji poslechnout, Babiš zde vypadá spíše jako hrdina, který tlumí vášně případných indiskrecí). Především je však nepřípustné používání takovýchto materiálů v oficiální vrcholové politice, protože se tím legitimizují postupy, které do slušné společnosti nepatří. Efekt bude růst Babišovy popularity.

- - -

  


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4532-zemanuv-zertik-a-jeho-cil-nezvratnost-demise.html

73 komentářů :

 1. Teda udělat z bývalého "komunistického" kádra na ministerstvu obchodu, udavače SDTB a podrazáckého oligarchy hrdinu chce silný žaludek !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Význam věty je jiný. "Není všechno zlato co se třpytí", není o prvku Au. Stejně "vypadá spíše jako hrdina", nedělá z nikoho hrdinu.

   Ale že se nám tu ty STBácké praktiky rozmohly, co? STBák je fuj, ale dobrej odposlech se proti němu vždycky hodí. Takže "STBácké praktiky" pomalu trasformujeme na "demokratické praktiky". A to je ta kráásná země, země Česká...

   Smazat
  2. tak to jsem nevěděl že havel dělal na ministerstvu zahraničního obchodu vždyt byl blbej a ještě k tomu těžkej alkoholik že by soudruzi někde udělali chybu a nebo jste mysleli pane havlova oblíbence tošovského pak by připadal v možnost bud fišer nebo horáček je to fakt samá udavačská pakáž

   Smazat
  3. Odposlechy byly ve " vyspělých " kapitalistických zemích dávno před vznikem Stb !!

   Smazat
  4. Petr Herout naprostý souhlas

   Smazat
  5. Televize v souvislosti s událostmi dnes na hradě rozjela velkou kampaň proti prezidentu Zemanovi a zve si do svých pořadů, jako třeba "Události komentáře", jenom lidi, kteří tuto protizeměnovskou kampaň podpoří. Co můžeme očekávat od naší podporovatelky atomové války, poslankyně ODS, Černochové, než jenom poučování a výklady o morálce, kterou ona sama a ani žádný poslanec ODS nemají, když zákon o církevních restitucích schválili pomocí podvodu a s poslancem, který měl být ve výkonu trestu odnětí svobody a dalšími třemi poslanci, kteří vyměnili svůj mandát za lukrativní místa ve státní zprávě a jenom díky soudcům sympatizantům z ODS se dostali skandálně ven z vězení. Kdyby všichni kritici pozorně poslouchali co prezident Zeman řekl, což oni poslouchat nechtějí, věděli by, že prezident odpověděl Sobotkovi zcela jednoznačně v tom smyslu, že po jeho demisi bude postupováno zcela dle zásad obvyklých v těchto situacích a on jmenuje nového premiéra a ten bude sestavovat vládu. Ze záznamu je to tam jasně řečeno. Dále bylo ze strany Sobotky drzé, když mu prezident poděkoval a ukončil audienci, že bez toho, aby dostal slovo od moderátora audience na hradě, neuposlechl, že audience je u konce a bez toho, aby mu bylo dáno slovo, dál do mikrofonu neustále opakoval, že on nic, to všechno zavinil Babiš, protože má korunové dluhopisy, které má půl sněmovny a celá řada lidí z ČSSD, kteří sedí v posanecké sněmovně a nedovolili Babišovi schválit zákon, aby se tyto korunové dluhopisy zdanily, když už Kalousek je umožnil zákonem nezdaňovat a připravil tento stát o miliardy korun, které plynou místo do pokladen v České republiky, tak plynou do pokladen na západ od naších hranic. Samotné ČSSD klesají volební preference a ve snaze tento trend zastavit, vymyslel Sobotka hru vabank. přitom se vykašlal na celou republiku. Kalousek vydal zákon o nezdanění korunových dluhopisů a připravil stát o miliardy, jak již bylo řečeno výše a nyní se říká že Babiš připravil stát o nezdaněné výnosy z těchto dluhopisů a Kalousek je ten který na to ještě poukazuje a tváří se "já nic já muzikant". Nyní na Babiše vytáhli nahrávku, kterou slušný imitátor mohl krásně ve studiu nahrát, nebo nějaký technik ve studiu dokonce sestavit a všichni již o této nahrávce říkají že tato nahrávka je jasný důkaz o lhaní Babiše. Tato nahrávka dokazuje jen jedno, že havloidi za každou cenu chtějí dosáhnout, volnou ruku, aby do naší země proudili miliony uprchlíků a naše evropská civilizace, aby zanikla.
   Jsem, že jsem volil Zemana a budu ho volit opět. Nedovedu si představit na hradě úlisného Kisku, pardon Horáčka.

   Smazat
  6. 23:44 vy asi nepatříte mezi ty nenormální lidi, kteří již v sedm hodin ráno nespí, ale již celou hodinu pracují ve fabrikách, že? A nebo na nočních šichtách. Vždyť podle vašeho geniálního prezidenta v sedm hodin ráno všichni normální lidé ještě spí!

   Smazat
  7. 11:50 Nebuďte tak útlocitný. Jiná je pracovní doba ve výrobních fabrikách a nepřetržitých provozech a jiná na úřadech a politiků. Zeman to říkal v souvislosti s oznámením, že nebude podávána demise, které mělo přijít právě v těch 7:00. Vy si snad myslíte, že "normální lidé" v prezidentské kanceláři zapnínají stroje v 6:00 a ve 14:00 je vypnou a jdou domů? Zemanovi se možná vybavil slavný výrok jednoho profesora z UK, který na požadavek, aby vyučování na fakultě začínalo už od 7:00 reagoval slovy: "V noci neučím".

   Smazat
 2. Velice dobře si pamatuji tu krysu u Krause, kdy si přihříval polívčičku, kde se tlemil, jako idiot a mohhl kopnout do Zemana. Albertov, jak měl tento hajzl legraci z toho, jak na hlavu státu házejí vajíčka. Trénky na hradě, taky schvaloval a připadalo mu to velice vtipné. Dnes si pan president s touto plešatou nulou, s tímto lejnem poprávu vytřel ........................ Podělaný sobotka nikdy nebyl a nebude chlap, do toho má moc daleko .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Katolík B.S.sociálním demokratem - to by mého dědečka snad i zvedlo z hrobu.

   Smazat
 3. Presidentovi je třeba upřímně poděkovat,že to vyřešil nejrychlejším způsobem,ještě rychleji než dodatečně Sobotka sliboval,ale za podmínek,pan president to vyřešil velmi rychle bez podmínek a bez obcházení zákona,vláda zkončí a nový premiér jmenuje úřednickou vládu,samozřejmě to musí být se členy,kteří natěch věcech pracují a dotáhnou to do zdárných konců-jedná se hlavně o finance,průmysl a práci.....podružná kultůra aj.už nebudou tak podstatné a naléhavé......takže se možná ušetří i na ministerstvech,což se ověří i pro budoucnost vůbec....president je zkušený praktik a nastínil zde progresivní vízi do budoucnosti.......

  OdpovědětSmazat
 4. Ať žije Zeman! Já ho volila, protože jsem chtěla, aby někdo strkal klacky Kalouskovi do koleček a on překonal všechna moje očekávání! Pamatujete na tu světlou chvilku, kdy naše oblíbená Myrka chtěla být premiérkou? A měla stojedna a měla stojedna a já čekala, kdy začne dupat...
  A dneska jsem jen čekala, co s tím pitomcem, který pro svou nelásku k Babišovi vyvolal vládní krizi, provede. Nemělo to chybu. Ani mí kluci, když jim bylo pět, neměli šanci s řečma typu, to on, já ne. A Sobotka si myslel, že mu to projde u Zemana? To si myslel, že za něj Zeman udělá jeho práci? Když mu Babiš tak vadil, měl ho odvolat. Jenže teď je loji, už se pracuje na státním rozpočtu a kdo je potřebný, je ministr financí Babiš, ne premiér Sobotka. Jo, kdyby ještě žil Janota, tak by to možná prošlo, ten by rozpočet zmáknul - ale dneska?
  Vlastně já zapomněla - ještě je tu nejlepší ministr financí na Zeměkouli i v blízkém vesmíru - Kalousek!
  Ale jestlipak jim to Zeman spolkne? Asi ne. Já si vždycky o Sobotkovi myslela, že je blb. Ale fakt jsem nedocenila jeho parametry...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si tedy pomůžeme, měnit Sobotku za Babiše. Z deětě pod okap, z bláta do louže, madame 20:44. Čirá naivita, bohužel.

   Smazat
 5. Tak jsem si na některých zpravodajských serverech přečetl výkřiky antizemanovců a pote shlédl celý záznam. Zeman ukončil oficiální část setkání slovy : "děkuji, následujte mě k dalšímu jednání". Načež Bohuš pokračoval v žalobníčkovskou přednášku směrem k novinářů. Od Bohuše vrcholně neslušné a amatérské. Rád bych viděl naše rádoby politology a "pravicovou squadru" Kdyby na místě Zemana stála např. Britské Královna. To by se připosrali studem.

  OdpovědětSmazat
 6. Zemanova věta o tom, že "sedm hodin ráno je zatraceně noční doba, kdy normální lidé spí", mluví za sebe. Zdalipak se to bude líbit "buranům", kteří už v šest ráno pracují?
  Možná je Miloš Zeman lepší komediant než Miroslav Donutil. Jenže pak se měl dát na divadelní dráhu.
  Je zatraceně dobře, že presidentem nebyl zvolen žoviální buran Karel Schwarzenberg. Ale vystoupení tohohle arogantního burana by už pomalu mělo být označováno jako mládeži nepřístupné. Plete si ústavní funkci s licencí k exhibicionismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Typický sociální demokrat, zaslepený a dokonale oblbnutý z lihového domu Sobotkovým blábolem o tom, jak on ten Miloš chce rozvrátit a zničit celou ČSSD. A teď už to ten sráč dokázal sám. Trochu úcty k prezidentovi šmejde!

   Smazat
  2. Pane Kopecký, musím zopakovat, jste elitář a snob. To je, v jistém ohledu, opak buranství.
   Mně jsou i burani mnohem bližší než povyšení "estéti" vašeho ražení.
   A je mi jedno, co by mi na toto vaše blahorodí nejraději odpovědělo.
   Z vašeho vratkého piedestalu vůbec netušíte, co burani ocení, což naopak, to vím jistě, moc dobře ví náš pan prezident. Jak si získat burany, nezhrzené a nezamindrákované blbým elitářstvím.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  3. Vláďa z Brna 21:26

   Vaše reakce je opravdu hloupá. Jak jste přišel na to, že mám něco proti buranům? Ty pracující jsem dal do úvozovek, toho nafoukaného hulváta, kterého obdivujete, bez úvozovek.
   Asi se rád hádáte...

   Smazat
  4. Vstávám po osmé pane kopecký, zdá se vám to buranské? Jsem již v důchodě ne na pracáku. Zdá se vám, že president je mladík aby vstával v pět? Myslím ,že jste jen buranské hovado.

   Smazat
  5. Opravdu původně jsem vám už nechtěl odpovídat, pane Kopecký, ale ještě jednou to zkusím.
   Všimněte si té významné maličkosti, že na rozdíl od vás, jsem já burany do uvozovek dávat nemusel. Protože tento výraz nadužívají právě lidé vaší mimořádné kulturní výše, až slastné nadřazenosti, tak právě proto já tento výraz necítím vůbec pejorativně, spíš naopak, a nepotřebuji jej dávat do uvozovek.
   A ještě vám doporučuji, znovu, a několikrát si přečtěte poslední větu mého minulého příspěvku.

   Smazat
  6. Vláďo, i s tím druhým 21:37 jste totální pitomci kteří nevládnou ani svým mateřským jazykem. To co napsal pan Kopecký by na rozdíl od vás pochopil i žák 2.tř. ZŠ.

   Smazat
  7. 22:10-a jste si jistý, že Vy jste absolvoval 2.tř. ZŠ?

   Smazat
  8. Právě jsem chtěl k absolvování 2. tř. ZŠ anonymovi 22:10 pogratulovat. A Miroslav mi to zpochybňuje.

   Smazat
  9. Můžete to okecávat jak chcete. Zeman tím degradoval všechny dělníky na nenormální lidi. A svým způsobem měl pravdu, protože jinak by už dávno dělníci všechny ty parazity poslali na smetiště dějin.

   Smazat
 7. Sociální demokracii nepřeji nic špatného. Do budoucna. Tato strana si za svoji minulost a za odkaz, který zdědila, nezaslouží tragickou bídu současného vedení, jeho (ne)kulturní úroveň.

  Naopak Sobotkovi, jako představiteli a jednomu z tvůrců této tragédie, nepřeji dobrého vůbec nic. Nezaslouží si slitování, zaslouží si použít namísto hadru na podlahu někde v nejhorším chlévě.
  A Zeman si dnes u mě už zase šplhnul. Nechci ho adorovat, ale je to v dnešních podmínkách výjimečný prezident.

  Na druhou stranu, posilování Babiše mě děsí a nevěstí to nic dobrého. Jenomže tomuto není na vině Zeman, ale právě zase ten xxxx(dosaďte si sprosťárnu podle svého naturelu) Sobotka.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě nemusí být konec. Dnes moderátorka v čt Babiše dusila tak, že se zrudlý zmohl jen na obehraný kolovrátek, neny to pravda jsou to jen lži.

   Smazat
  2. Souhlasím, nemám co dodat. (21:07)
   Václav

   Smazat
  3. Já na rozdíl od předřečníků přeji socanům ve volbách ten nejhorší propadák. Slávek Bláto pro už snad ani více udělat nemohl...

   Smazat
  4. Já na rozdíl od předřečníků přeji socanům ve volbách ten nejhorší propadák. Slávek Bláto pro už snad ani více udělat nemohl...
   22:14 - Souhlas! Vedení ČSSD je pravicové
   a její politika je protilidová! ČSSD jen předstírá levicovost tak, jak tomu bylo za tatíčka Masaryka.
   A takto se střílelo za 1. republiky tatíčka Masaryka!
   1. února 1919 bylo při generální stávce dělnictva v Bratislavě zastřeleno ozbrojenými legionáři 7 demonstrantů 25. března 1920 byli při stávce zemědělských a lesních dělníků v Rumanově na Slovensku zastřeleni dva dělníci 18. července 1920 byl při mzdových demonstracích v Hlohovci četníky zastřelen dělník Jan Kulda a více než 10 demonstrantů bylo těžce zraněno 18. prosince 1920 byli na protestní demonstraci ve Vráblech zastřeleni tři stávkující a jedno děcko a přes 20 stávkujících zraněno 21. února 1921 byli v Krompaších při demonstraci proti hladu a zásobovací krizi četníky zastřeleni 4 dělníci a 17 jich bylo zraněno 2. července 1921 byli při exekuci ve vesnici Ardenovo zastřeleni dva rolníci 12. října 1921 byl četníky v Topolčianech při zatýkání zavražděn jeden dělník. Byl zatýkán proto, že jeho dcera sbírala zbytky řepy na sklizeném poli 1. dubna 1922 stříleli v obci Hrušové četníci do stávkujících. 19 osob bylo zraněno 30. července 1922 uspořádala KSČ v Košicích slavnost skautů spojenou s táborem lidu. Při rozhánění průvodu zranila policie 12 dělníků 1. srpna 1922 stávkovali v Močenoku zemědělští dělníci z panství biskupa Kmeťka. Při rozhánění schůze stávkujících byl jeden dělník četníky zabit a jeden těžce zraněn 28. října 1923 provedli četníci v Dulové masakr malorolníků, kteří hájili právo na lesní pastviny, a zastřelili jednoho malozemědělce, 3 těžce a 30 lehce zranili 28. dubna 1924 byl v Zaričevu úkladně zavražděn okresní důvěrník KSČ 6. května 1924 byl v Turje agrárníky úkladně zavražděn důvěrník KS a místní starosta Ivan Stimák 30. května 1924 při násilné exekuci dobytka v Poljaně těžce zranili četníci 7 rolníků 3. srpna 1924 byli ve Svaljavě při protiválečné demonstraci policií zastřeleni tři rolníci 8. října 1924 byl při stávce textilních dělníků v Trenčíně zastřelen 1 dělník a 8 těžce zraněno 10. února 1925 byl v Praze po skončení protidrahotní demonstrace uspořádán demonstrační průvod přes Václavské náměstí. Proti demonstrujícím byla vyslána policie, která střílela a šest demonstrantů těžce a mnoho lehce zranila 31. května 1925 zabili četníci jednu dělnici při stávce cihlářů v Nerejově 11. června 1926 rozháněli v Praze četníci střelbou demonstraci dělníků proti zvýšení zemědělských cel a několik dělníků při tom zranili 2. května 1928 byla četníky při stávce zemědělských dělníků v Dolním Kereškýně zastřelena jedna žena a dvě další ženy a jeden hoch byli těžce zraněni 8. října 1928 byl v Boroňavě četníky v noci bezdůvodně uspořádán pogrom na rolníky. 34 muži a 4 ženy byli zbiti. 25. listopadu 1931 - Frývaldovská stávka (dnes Jeseník, v obci Dolní Lipová. Protestní pochod proti propouštění a snižování mezd dělníků pracujících převážně v kamenolomech skončil střelbou zasahujících četníků a smrtí 8 demonstrantů, dalších 13 bylo těžce raněno...
   Na to nelze zapomenout!
   historik

   Smazat
  5. Myslím, že již hodně pamatuji, ale učím se pořád. Tak teď jste mi vyrazil dech. Tohle jsem netušila. Myslela jsem, že šlo o ojedinělý exces, který se v novodobé historii bagatelizoval.

   Smazat
 8. Jan Kopecký4. května 2017 20:59
  Napadlo mě to samé, že to nebylo nejšťastnější vyjádření směrem k jeho voličům. Mno ale jeho "burani" jak říkáte, kteří od 6:oo hod. "hákují" by stejně nepochopili, že politik obecně včetně presidenta nemá v 14:30 hod padla.
  Jako arogantní buran s v tomto případě zachoval Sobotka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politici jsou tou "prací" tak vyčerpáni, že dřímou i parlamentních lavicích. Tak těžká dřina je to.

   Smazat
 9. Děkuji za článek, konečně někdo vysvětlil, co se vlastně děje.
  Na Bohuše se nezlobte, to je jenom dron a někdo blbě zatáhnul za džojstyk a když jim informátor z Hradu řekl, co Miloš Zeman chystá a jakou provedli blbost, tak zněj udělali kašpara. Tenhle to na komisaře EU nedotáhne, to je jenom pro Vyvolené, jestli ho za odměnu strčí do nějaké dozorčí rady, tak může mluvit o štěstí.
  Pane prezidente, přeji Vám hodně zdraví, ať nám ještě dlouho děláte radost.

  OdpovědětSmazat
 10. Prezident je důležitá funkce. Kdyby na Hradě chrápal Šláfa, tak možná už se na nás z ČT1 smějě premiér Kalousek s místopředsedou vlády Dientsbierem, stat by zaplatil Bakalovy dluhy za OKD a začala by výstavba ubytoven pro imigranty.

  OdpovědětSmazat
 11. Přichází další učební hodina ne/ústavního práva. Opět se ukáže, jak text Ústavy ČR je vadný, nejednoznačný, jaké mezery měli její autoři ve znalostech květnatého českého jazyka, takže určitá volnost, která je tolerovatelná či někdy dokonce žádaná u běžných zákonů, je však v případě páteře legislativy děsivá.
  Jinak Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš by se naopak vůbec neměli rozcházet, nýbrž naopak sedět dál spolu.
  Na Borech. Jeden za OKD, druhý za Čapí hnizdo aj.
  To, že se ministrem financí a pak dokonce i předsedou vlády ČR stal člověk, který nemá základní návyky ekonoma a vyjednávače, je žalostné a tragédií této země. Tzv. znalecký posudek na akcie OKD, na jehož základě vláda prodala své zbylé akcie (46 %) za 4,1 mld. Kč, musí průměrný ekonom a vyjednavač odstřelit za půl minuty. Jakmile se totiž dočte, že ve vlastnictví OKD je 40 000 bytů, tak, když si představí, že jeden může mít v průměru cenu třeba půl milionu, vyjde mu, že kráčí o majetek v sumě 20 mld. Kč, tj. v případě 46 % zhruba 9,2 mld. A jestli si průměrnou cenu změní na čtvrt milionu či na milion (šlo o rok 2004), už na věci moc nemění, protože suma ať 4,6 nebo 18,4 mld. Kč jen za byty znevěrohodňuje tzv. znalecký posudek a normálního ekonoma a vyjednávače přirozeně vede ktomu, aby žádal nový posudek a zbystřuje jeho pozornost ohledně dalších položek a vůbec celého případu prodeje.
  Tento rychlý výpočet si ale mohl udělat kterýkoli člen vlády a funkcionář či pracovník FNM ČR, takže koupání by mělo být společné. Je šílené, že lidé, kteří se diskvalifikovali z veřejného rozhodování neuskutečněním takovéhoto jednoduchého výpočtu, který lze udělat jen z hlavy, v případu prodeje tak významné firmy s dalekosáhlými ekonomickými a sociálními vazbami, dál vesele sedí a rozhodují na místech se zodpovědností nejen za majetky, ale i za životy obyvatel této země. Jsou na pozicích, kde kvůli své nekompetentnosti k veřejným funkcícm, k zastupování ostatních občanů, mohou spáchat tragédie obludných rozměrů.
  Senátorská vybranka kladně odmávala smlouvu CETA, čítající včetně příloh 2200 stran, po 20 dnech od přijetí tisku. Že by každý senátor zvládl denně zvážit deset stran odborného právního textu? Odpovědný výbor o tom jednal pár desítek minut, přitom jen semináře o smlouvě CETA či o podobné TTIP, které pořádali jejich odpůrci, trvaly dvě až šest hodin, kdy byly předneseny jen hlavní výhrady a proběhla omezená diskuse. Je otřesné, s jakou povrchností a ledabylostí ministři, poslanci a senátoři rozhodují. Školáci toho musí vědět o neškodném školském učivu více, než zákonodárci o zákonech a smlouvách, kde jde o životy, zdraví, majetky, demokracii, svobody, práva a povinnosti 10 milionů.
  KR


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ústava musí být přiměřeně stručná a počítá s jistou morální integritou ústavních činitelů. Nemůže mít 10.000 stran kde budou podrobně rozebrány do posledního písmena všechny možné i nemožné situace a přesný postup při jejich řešení.
   Je to tak ve všech demokratických zemích a vy jste hlupák.

   Smazat
  2. KR - opět bezvadný text. Plný souhlas!!!

   Smazat
  3. 22:18 - vy jste se vyznamenal. Nejen tím hloupým tvrzením, co musí a nemůže být Ústava republiky, ale i tím nadáváním. Ústava má být hlavně jasná, nepřipouštět dvojí trojí výklad. Jinak si pánové, kterým jde jen o moc a peníze, mohou s ní dělat, co chtějí. A toho jsme opět svědky.

   Smazat
  4. Anonymní4. května 2017 22:07
   Vaše výpočty můžou být odpovídající, ale problém je jinde. To je v nedostatečné inventarizaci, takže při prodeji se nevědělo (nebo nechtělo vědět?), že k firmě patří i ty byty. To se zjistilo až po prodeji a poté byla snaha, z Bakaly dodatečně vyrazit nějaké závazky. Nehledě na jakákoliv jeho slovní vyjádření, se to nepodařilo. Takže zde platí ono Vaše:
   „Je otřesné, s jakou povrchností a ledabylostí ministři, poslanci a senátoři rozhodují.“
   P.K.

   Smazat
  5. Pro (22:18)
   Nejde zdaleka o délku textu, vypočítávání variant, ale jde o přesnost výrazů a obratů, o přesnost vyjádření smyslu. Je choré, když vznikne diskuse, zdali s premiérem padá celá vláda. To je tak zásadní rozdíl, že to nelze nechat na výkladu a "morální integritě ústavních činitelů". Ústavu nepsal Jan Lucemburský, příkladný rytíř 14. století, ale právníci konce 20. století, kteří zažili rozličná selhání a konce "morálních integrit" a boje o výklad zákonů. Pokud někdo v poslední čtvrtině 20. století spoléhal a nebo dnes ještě spoléhá na "morální integritu ústavních činitelů", tak je to buď naivní hlupák, nebo vykutálený demagog. V ústavě neřešíte prodej chalupy, aby si dva právníci mohli dovolit tři právní názory. Některé záležitosti můžete ponechat v širším koridoru realizace (např. konkrétní podobu poměrného/většinového volebního systému apod.), některé však musí být přesné (kupř. jmenování lidí prezidentem do různých funkcí a jejich odvolávání (viz jmenování soudců, profesorů, boj o Ivu Brožovou)). Pokles důvěry občanů ČR v právní stát, justici a legislativu nemají jen soudní případy I. Rittiga, D. Ratha, Opencard apod., ale i vleklé spory o některé základní postupy státních činitelů, nemluvě o soudní nálezech, že černé je bílé (viz tzv. regulační poplatky). Za rámeček si (původem) českoslovenští ústavní právníci nemohou dát ani slovenskou ústavu, kde taktéž vznikl spor o proceduru - o jmenování "vyššího úředníka", konkrétně Ivana Lexu do funkce šéfa SIS. To, aby nebylo jasné, kdo jmenuje šéfa tajné policie, to je fakt síla.
   KR

   Smazat
  6. KR - jednou vám budu vyprávět o Opencard. To je fraška na základě manželského trojúhelníku jedná české špiónky. Romantické? Ne ne, čistá skutečnost s velmi groteskními rysy.

   Smazat
  7. Pro (7:47)
   Kabaret, kam bylo prodáno milion vstupenek? Tak to bude výživné.
   Pro P.K.
   Máte pravdu. Tehdy jsem tento případ nijak zvlášť nesledoval (co také, když je člověk jen nezainteresovaný divák s "kudlou v kapse"), ale Jste mi připomněl, že cosi takového s dodatečným "objevením" bytů OKD neslyším poprvé. Děkuji.
   Jinak nekvalifikovanost rozhodovacích procesů v ČR je úžasná a nemálo diskusních vystoupení na parlamentních výborech se neliší kvalitou argumentace, "hloubkou" vhledu do problému, restauračním zařízením 4. cenové. Nemá pan Parkinson vnuka, že by napsal další díl populární knihy?
   KR
   KR

   Smazat
 12. Je zbytečné se zastavovat na slově"buran".Třeba
  v ruštině to znamená vichr.U nás se to používá
  jako hanlivá nadávka s cílem urazit druhého.Pan
  Kopecký to s tím buranem opravdu přehnal.Reakce
  ostatních nebyla příliš adekvátní.Prezident není
  buran(jak se mu snaží havloidi mstít),ale není
  buran ani Sobotka.Že je méně inteligentní se ví
  už dlouho(nošení límce) a přesto ho partajníci
  zvolili za předsedu.To vypovídá dost o úrovni
  členů ČSSD.Ti slušní lidé už měli být z partaje
  dávno pryč kvůli politice,kterou předváděl.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Majevský, Kopecký nic nepřehnal. Dejte ten Kopeckého text přečíst vašemu vnukovi. On vám ho vysvětlí když vy na pochopení významu jednoduchého psaného textu evidentně nemáte.

   Smazat
 13. Dost mne pobavilo a potěšilo jak se pan president sebral o odešel, zatím co Sláveček si tam ještě cintal na kravatu. Možná to někomu nepřipadá korektní, ovšem poslouchat nulu jak slintá nesmysly, není presidenta důstojné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:40 - debile -

   Smazat
  2. Panu prezidentovi bylo evidentně trapně. ČSSD udělal Miloš Zeman a vidět, jak ji cvičený šimpanz likviduje, to přijde líto.

   Smazat
  3. 23:40
   :))) opravdu velice zábavné,
   ještě ráno jsem se chechtal...*

   Smazat
  4. 5.11 já taky. Jak tam toho Sobotku nechal se ztrapňovat. Je trpně úsměvné, jak pan premiér neví kudy kam a šlape v tom jako slon v porcelánu a Zeman ho v tom ještě vykoupe. Ale někdy i mnoho srandy škodí. Tak ať vám nepraskne žilka.

   Smazat
  5. Ale pánové, nezapomeňte na Babiše! To je přece velká kreatůra, další zlosyn v české politice!!!

   Smazat
  6. Anonymní4. května 2017 23:40
   Jan Petr5. května 2017 5:11
   Anonymní5. května 2017 6:57
   Tento kousek, bude s odstupem času, patřit k zemanovým slabším. Dobrá myšlenka, kterou si nechtěl nechat ujít, i když se situace vyvinula v jeho neprospěch (včas dostal novou informaci, za jakým účelem Sobotka přijede, což ještě hloupě sám přiznal). Na druhou stranu, Sobotka situaci zvládnul. Nepodřídil se zemanově režii a situaci určoval sám.
   Jenom se divím, proč tam vůbec jel, snad je mu známo, jaké mají vztahy. Podle zákona je rezignace premiéra jen rezignací jeho a ne celé vlády. Nehledě na „ústavní zvyklosti“, které by bylo možno (nezákonně) použít, v případě spřátelených duší. Tolik názor diváka, neprávníka. P.K.

   Smazat
 14. Televize v souvislosti s událostmi dnes na hradě rozjela velkou kampaň proti prezidentu Zemanovi a zve si do svých pořadů, jako třeba "Události komentáře", jenom lidi, kteří tuto protizeměnovskou kampaň podpoří. Co můžeme očekávat od naší podporovatelky atomové války, poslankyně ODS, Černochové, než jenom poučování a výklady o morálce, kterou ona sama a ani žádný poslanec ODS nemají, když zákon o církevních restitucích schválili pomocí podvodu a s poslancem, který měl být ve výkonu trestu odnětí svobody a dalšími třemi poslanci, kteří vyměnili svůj mandát za lukrativní místa ve státní zprávě a jenom díky soudcům sympatizantům z ODS se dostali skandálně ven z vězení. Kdyby všichni kritici pozorně poslouchali co prezident Zeman řekl, což oni poslouchat nechtějí, věděli by, že prezident odpověděl Sobotkovi zcela jednoznačně v tom smyslu, že po jeho demisi bude postupováno zcela dle zásad obvyklých v těchto situacích a on jmenuje nového premiéra a ten bude sestavovat vládu. Ze záznamu je to tam jasně řečeno. Dále bylo ze strany Sobotky drzé, když mu prezident poděkoval a ukončil audienci, že bez toho, aby dostal slovo od moderátora audience na hradě, neuposlechl, že audience je u konce a bez toho, aby mu bylo dáno slovo, dál do mikrofonu neustále opakoval, že on nic, to všechno zavinil Babiš, protože má korunové dluhopisy, které má půl sněmovny a celá řada lidí z ČSSD, kteří sedí v posanecké sněmovně a nedovolili Babišovi schválit zákon, aby se tyto korunové dluhopisy zdanily, když už Kalousek je umožnil zákonem nezdaňovat a připravil tento stát o miliardy korun, které plynou místo do pokladen v České republiky, tak plynou do pokladen na západ od naších hranic. Samotné ČSSD klesají volební preference a ve snaze tento trend zastavit, vymyslel Sobotka hru vabank. přitom se vykašlal na celou republiku. Kalousek vydal zákon o nezdanění korunových dluhopisů a připravil stát o miliardy, jak již bylo řečeno výše a nyní se říká že Babiš připravil stát o nezdaněné výnosy z těchto dluhopisů a Kalousek je ten který na to ještě poukazuje a tváří se "já nic já muzikant". Nyní na Babiše vytáhli nahrávku, kterou slušný imitátor mohl krásně ve studiu nahrát, nebo nějaký technik ve studiu dokonce sestavit a všichni již o této nahrávce říkají že tato nahrávka je jasný důkaz o lhaní Babiše. Tato nahrávka dokazuje jen jedno, že havloidi za každou cenu chtějí dosáhnout, volnou ruku, aby do naší země proudili miliony uprchlíků a naše evropská civilizace, aby zanikla.
  Jsem, že jsem volil Zemana a budu ho volit opět. Nedovedu si představit na hradě úlisného Kisku, pardon Horáčka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „Nyní na Babiše vytáhli nahrávku, kterou slušný imitátor mohl krásně ve studiu nahrát, …“
   Babiš autentičnost nahrávky nezpochybnil. Pouze protestoval, proti tajnému nahrávání.

   „… havloidi za každou cenu chtějí dosáhnout, volnou ruku, aby do naší země proudili miliony uprchlíků …“
   Babiš určitě nebude tou hrází proti invazi Afričanů, naopak nic nenamítá proti pravomoci EU, nám jich sem poslat, kolik uznají za vhodné.
   Navíc, ten kdo pobírá dotace, o kterých rozhodují politici, nemůže být sám tím politikem. Musí si vybrat, buď podnikání založené na dotacích, nebo politiku. Dohromady, to je střet zájmů. P.K.

   Smazat
  2. 0:12 - a tihle šmejdi nadávají na metody STB, ta by k nim molha jít do učení. Můžete sem dát link, kde Babiš souhlasí s invazí imigrantů? Co já vím tak byl mezi prvními, který chtěl uzavřít hranice EU.

   Smazat
  3. 0:32 Jste si jist že "chtěl"?
   Ne podle slov, ale podle skutků byste měl hodnotit. Cožpak ještě nevíte že i dospělí politici dovedou mlžit, zavádět, lhát? Zajímají vás pouhá slova a nezajímá vás že ve své kompetenci zařadil do rozpoču půl miliardy na obsluhu imigrantů (zčásti džihádistů) které nechceme?
   Ano, vyjadřoval se (slovy) pro uzavření hranic (možná s vědomím že se to stejně neudělá) a dál nic, nic. Slova umí vyslovovat i malé dítě. A náš dnešní standardní politik na rozdíl od dítěte vybírá jen ta, která mu nesníží preference. Děda.
   ---
   Ne že bych si s obsahem byl jist, ale například:
   http://aeronet.cz/news/tri-a-pul-roku-vedeli-kdo-je-babis-a-presto-s-nim-vladli-netusili-ze-andrejovi-narostou-kridla-na-kridlech-barclays-sedi-babis-i-soros-nevedeli-ze-nova-evropa-vyzaduje-misto-politiku-manazery/

   Smazat
  4. Pánové, právě proto, abyste se mohli dohadovat, co vlastně Babiš chce a co nechce nemá Babiš a jeho koblihové ANO žádný program. Jedněm voličům může namluvit jedno, druhým dvojí a mezitím si hrabat a hrabat a hrabat...

   Smazat
  5. Anonymní5. května 2017 0:32
   Vycházím z projevů jeho lidí, jako jsou Jourová, Telička, Zlatuška. On osobně je umírněnější, i když z těch 1,5mil, co povolala Merkel, by bral, co by dostal:
   7. září 2015 13:42 — Autor: MoneyMAG.cz
   „Ministr financí Andrej Babiš má v otázce imigrace jasno. Nejprve by uzavřel hranice Schengenu, poté by uprchlíky, kteří se do něj už dostali, jasně rozmístil a přicházejícím řekl, že do Evropy nemohou jen kvůli ekonomickým problémům.“. P.K.

   Smazat
 15. Prezident se zachoval výborně,premier jako buran.
  Jest-li chce premier konzultovat situaci s prezidentem,tak bez novinářů.Sobotka tam chtěl před prezidentem a novináři začít volební kampaň ČSSD.Těm,co mají obavy z úřednické vlády,jsou zbytečné.Premierem bude ten,na kterém se shodne
  celá vláda a poslanci ČSSD,ANO a Lidovci to budou muset respektovat.Premier bude muset dodržovat koaliční smlouvu.To znamená,že výměna ministra musí souhlasit předseda té strany,odkud je ministr.V případě,že to nevyjde na první pokus,tak na druhý pokus bude úřednická vláda.Těm,co nadávají na prezidenta.Kdy se stalo,aby premier,ministr,hejtman se ohlásil u prezidenta a jednal s ním před reportéry?Po jednání bývá přece TK.

  OdpovědětSmazat
 16. Tak nám prezident ZEMAN opět zabodoval a přijal Sobotkovu demisi dříve, než ten stačil ohlásit, že si to rozmyslel. To Sobotkovo kvokání poplašené slepice bylo fantastické, to jeho ko ko ko dák, já jsem nepřišel demisi dát, pořad dokola, mělo doufám veliký úspěch. Myslím si, že největší radost z jeho konce mají jeho spolustraníci, kteří neměli odvahu se ho zbavit. Jo a že to je jeho konec nepochybujte.
  P.S.To závěrečné prezidentovo mávnutí holí ve smyslu vypadni už tě mám dost nemělo chybu.

  OdpovědětSmazat
 17. Podle mě Sobotka udělal správnou věc, obětoval sebe s tím, že potopí pokrytce Babiš, a to neříkám jako člověk, co Sobotku má rád, sám jsem se zúčastńoval demonstrací, kde jsme řvali "Sobotka demise", ale on na sebe tzv. hrdinně navedl dělostřeleckou palbu s tím, že půjde do kytek, ale potopí i další lumpy typu Babiše, Stopnického, atd. Pokud si z toho Zemen vezme, že potopí jenom Sobotku, a Babiše nechá dále "čerpat", tak to mě Zeman hodně nas... a věřím, že i další slušné lidi. Ta kampań, kterou tu rozjeli na altarnativách proti Sobotkovi v rámci oslavy Basiše, mi připadá celkem nechutá.Oni si nemají co vyčítat, oba chodili "konzultovat" za Shapirem, jak mají dělat svou politiku a kádrové otázky ve své straně, v prodeji českých zájmů USA byli tedy zajedno, oba jsou Židé, jeden pomáhal v privatizaci převádět na židy český státní majetek, a druhý byl ten, na kterého se převádělo, takže to je taktéž jejich spojnice. Takže názor, že si to Zeman "užije", je ptákovinou, Zeman si může tímto poštat proti sobě hodně svých dosavadních příznivců, když Sobotku položí a Bureše nechá dále čerpat. Musí jít oba, a nebo nikdo, takže Miloši,pozor, nenech se svést k levnému řešení

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na ty kecy o židech máš pravdu. Ale ta protižidovská umanutost, pro kterou nemáš sebemenší důkaz, tě diskvalifikuje ze slušné diskuze.

   Smazat
  2. Židy jsi mohl vynechat, jinak máš pravdu.

   Smazat
 18. Mně u Bureše nevadí, že byl agentem StB, mě vadí, že po listopadu 1989 rychle běžel na US Embassy a nabídl stejný servis pro CIA, a to je odsouzenihodné, stejně jako u Špíny Štětiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezkoušej tyhle triky, to by ho Kalousek chválil.

   Smazat
  2. Babiš po volbách 14 dní konzultoval v USA. Stejně jako kleštič Bělobrádek. Víte podrobnosti? Na zpracování člověka, byť má silně vyvinuté kolaborantské cítění, nějaké Šapiró nestačí. Na to musí být pozitivní i negativní motivace!

   Smazat
  3. Mrzí mne, že tuto rubriku začínají ovládat vulgarizmy které se vydávají za vox populi. Já nefandím ani jednomu z hlavních aktérů této plitické grotesky, leč mě zajímá kdo je v pozadí, kdo je režizérem a kam chce stát vmanipulovat. Já mluvím jen za sebe, patřím do střední třídy (zatím asi bude brzy zlikvidována), jsem ing, nebyl a nejsem v žádné politické straně plat mám spíše podprůměrný živím normální rodinu a bojím se o budoucnost nejen svou. Nefandím Kavárně, Zámčí ani podzámčí a nesnáším označení buran.

   Smazat
  4. 9:31- máte to těžké, je třeba se zradikalizovat nebo počkat "až nebudete střední třída", jinak to "pozadí a režiséra" neobjevíte.

   Smazat
 19. Ten hon na Babiše je tak něco neskutečně trapného! A zase se - jak je vidět na diskuzích - každej chlapák trapák taky připojí se svým výstřelem na kořist, o níž vědí úplný a naprostý hovno, nikdo ho nezná, vědí jen to, co o něm nažvaní media. Zajímavé -každý zasvěceně žvaní jak media lžou, ale když se jim to hodí, drží se jejich žvástů jak hovno košile. Z diskuzí už se stala jen chlapácká záležitost.Trapácká.Je vidět, jak obrovské množství chlapů se válí doma u počítačů, dělají hovno, společnosti nejsou prospěšní ničím, při tom mají zajištěné slušné důchody. Kdyby někdo dokázal všem těm trapákům důchody sebrat, protože jak je vidět, mají ještě dost sil, a zahnat tuto trapnou smečku diskutérů do práce, našup by byl klid a diskuze slušné a věcné. Diskutovaly by i ženy, které zásadně postrádám. Copak ženy k tomu nemají co říci? Nebo už to všechno převálcovali vzteklí poklopci rozumbradové?

  OdpovědětSmazat
 20. Co píší jinde.....

  Pan Vyleťal ze Stodůlek napsal v diskusi na DR toto:

  "Ne, že by snad Bohuslav Sobotka vždy zastával postoje čestné a morálně nezpochybnitelné, ale nemalý kus poctivce a charakterního člověka v něm je. ...
  Co se Sobotky týče, ten situaci dokázal ustát nejen s jemu vlastní slušností, nýbrž i dosti překvapivě s dostatečnou pevností a i jistou důstojností. Jedině díky jemu česká politika jako taková v onom okamžiku nepoklesla až na samé dno politické žumpy."

  Pan Jiří Nushart k tomu dodal:

  "Pokud Zeman, po tom, co předvedl, zvítězí ve druhém kole prezidentské volby, omluvím se panu P. a uznám, že Zemanův výrok o tom, že polovina národa jsou hlupáci, je hluboce moudrý a pravdivý." (To by se mohlo líbit panu Majevskému, že ano?)

  http://denikreferendum.cz/clanek/25187-co-mel-sobotka-udelat-jinak-a-co-lze-delat-ted

  S tím, že se z dnešního Sobotkova rozhodnutí - totiž nepřistoupit na Zemanovu hru a navrhnout Babišovo odvolání - raduje Kalousek, se lze smířit.

  OdpovědětSmazat
 21. Účelovost kampaně proti Babišovi je snad zřejmá každému myslícímu. Strany všechny cítí velké ohrožení, neb zatímní průzkumy ukazují na nevídaný debakl všech "zavedených" partají ostatních, tedy těch, které se v posledních 25 letech podíleli na tzv. vládě, ale především na rozkradení národního majetku a neskutečném zadlužení českých občanů - v zájmu a ku prospěchu koho: státu a občanů v žádném případě, tak kdo tedy zbývá - kapitál. Ten kapitál, který tahá za špagáty politických "profíků", který tahá prostřednictvím partajfýrerů a jejich nohsledů pak za státní aparát, který zručně pro kapitál dojí. No a nyní se objevil Babiš, kapitalista jako hrom a přece jiný, než ti, co nastolili diktaturu kapitálu. Proč šel Babiš do politiky, když mohl jako jeho kolegové také z pohodlí svého nějakého zahraničního sídla tahatat za všechny ty Kalouse, Sabotky, Černobrádky, Violky, Nevychovance... No a ještě navíc, hrůza pro kapitál a hrozba vyhazovu výše jmenovaných pimprlat "na hnojiště dějin". Tak bylo nutné spustit akci ANTIBABIŠ. Už byl opakovaně i na str. NR varován, že Kubičeho správy se už vyrábí, že už se pouští do oběhu - v rámci uchování ústavnosti diktatury kapitálu. A tak tedy účtování za to, že za 25 let byl 1. min. financí, který zastavil zadlužování státu a občanáa začal splácet ty strašné dluhy, které vydobil mj. Kalous a Sabotka. Trest za to, že zvýšil důchody z 45 Kč Kalouse a spol na 300 Kč. Trest za to, že zvyšoval platy řadě profesí? Tak toto vše si dovolil na vzdory vládnoucí diktatuře kapitálu dovolit kapitalista Babiš!! A tak tedy vymýšlíme, fabrikujeme pomluvy, pseudokauzy, lžeme, lžeme, lžeme, jen nás panebože zbav toho Babiše a ANO. Pak zase budou moci Kalouvé, Sabotové, Nevychovancové... dále nabízet k rozkradení majetky občanů svým chlebodárcům, vládnoucímu kapitálu. To tak, aby chudáci exekutoři, ti soudobé popravčí, přišli o svůj džob.... Škoda mluvit. Vítězí Kubičové a jejich praktiky, vítězí odposlechy, vítězí falzifikace, podvrhy, dehonestace, vítězí podlost, zákeřnost, vítězí medializátoři, tlučhubobé, hyne pravda.

  OdpovědětSmazat
 22. Doufam ze ted kdyz uz nebudou mit u prdele ochranku si je spravedlnost najde a bude naplnena. Do puntiku!Ze jim bude predlozen ucet a oni ho zaplati, do posledniho halere. A ze to vyuctovani poleze celou Europou jako mor! Mor na krysy...

  OdpovědětSmazat
 23. 20:52 on se o všecny ty skvělé výsledky zasloužil výhradně a jen ministr financí? Konjuktura, vláda a její předseda nic? On ten Babiš ve svých podnicích má zaveden socialismus a jejich produkci nabízí co možná pod tržní cenu? Podnikatel ať podniká, tam ať ukazuje co umí. V politice bude nutně a vždy, logicky, podezřelý.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.