Reklama

.

.

úterý 16. května 2017

Změna je žádoucí, ale v nedohlednu

Jiří Jírovec
16. 5. 2017
Josef Mrázek ve svém  zajímavém článku ZDE analyzuje problémy české společnosti a naznačuje řešení, která by mohla vést k tomu, aby po dalších volbách bylo lépe než teď.
Ústava ČR ZDE říká:
"Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů."


Zmíněný paragraf nedefinuje násilí a neposkytuje tedy ani náznak toho, co smí občan dělat, když se politických stran zmocní šmejdi, jimž jsou zájmy společnosti zcela ukradené. Násilí nemusí být jen defenestrace. Násilí může být i to, co jsme viděli ve Sněmovně při její 58. schůzi.

Součást Ústavy, Listina Základních práv a svobod ZDE v Článku 13 uvádí:

"Nikdo nesmí porušit listovní tajemství ani tajemství jiných písemností a záznamů, ať již uchovávaných v soukromí, nebo zasílaných poštou anebo jiným způsobem, s výjimkou případů a způsobem, které stanoví zákon. Stejně se zaručuje tajemství zpráv podávaných telefonem, telegrafem nebo jiným podobným zařízením."
Zveřejnění tajně pořízeného záznamu setkání Babiše s novinářem Přibilem je zcela jasným porušením Ústavy, respektive její části. Poslancům, kteří mají plná ústa demokracie a její ochrany to je šumafuk.

Ozvala se proti tomu nezávislá media? Babiš přece vlastní jen Mafru.

V ČR existuje politická krize, kterou podle mého názoru vyvolaly nízké volební preference ČSSD. Svým způsobem jde o obdobu Února 48. Lid tehdy zaplnil náměstí a premiér mu sdělil, že president přijal demisi ministrů a že tam dosadí ty svoje. Komunisté tehdy drželi Ministerstvo vnitra.

Sobotka si na veřejnost netroufne, ale rád by na tiskové konferenci řekl, že president přijal jeho návrh odvolal Babiše a že vláda dovládne jako menšinová bez ANO. On sám na svá bedra naloží břímě vést Ministerstvo financí.

Následující odstavec je spekulace: Sobotkovi jde o to, aby MF ovládl a jeho prostřednictvím zatlačil na Finanční správu. Ta musí přednostně šetřit Babišovy korunové dluhopisy, aby Chovanec mohl konat. Babiše je třeba dorazit jako volitelnou figuru. K tomu stačí změnit jeho mediální obraz na "sprostého podezřelého". Je třeba zlikvidovat politickou pobočku Agrofertu, za níž ANO označuje Kalousek. Sobotka pak jménem ČSSD přihodí plebsu několik dobrot do koryta. To všechno známe. Cožpak státní zástupce a policie nezačaly jednat proti Rathovi na základě udání, s nímž se veřejnosti anonymní udavač dostal rovnou k vrcholu zastupitelství v Brně? A proti Babišovi již máme odposlechy. Co na tom, že by je jakýkoli spravedlivější soud musel hodit do koše.

Přesuňme se do reálu. Je poledne 14. května 2017. Začíná "nejnezávislejší" pořad ČT, tedy OVM. V ČR je politická krize, ale Moravec se půl hodiny věnuje zamýšlenému omilostnění Kajínka. Cáknout trochu špíny na Zemana nemůže nikdy škodit. President prý kdysi nechtěl a teď omilostňuje. Vzduchem prolétne dávno spasklá bublina, že to dělá proto, aby zakryl svou úlohu ve vládní krizi. Co na tom, že milost předcházela Sobotku a jeho žonglování s demisemi.

Josef Mrázek ve svém článku píše:

"Víme, že stát je veden špatně po dobu mnoha volebních období, takže je zřejmé, že politickou reprezentaci stále špatně volíme. Nestačí opakovat volby, je třeba volit jinak. Musíme změnit volební zákon, ale to je obtížné, protože stávající systém se proti změnám opevnil. Dobrý volební zákon musíme nejen umět navrhnout, ale také musíme mít sílu ho prosadit."

Má pravdu, ale co s ní. Kapři si přece rybník nevypustí.

Snahou každé moci je upevnit svoje postavení a přetrvat. Dělali to komunisté po roce 1948 a dělají to jejich následovníci po sametu. Obě skupiny k tomu měly a používaly mocenské prostředky vyfutrované propagandou.

Komunisté se pokoušeli budovat nový, kapitalismu nepřijatelný sociálně-ekonomický systém. Jejich propaganda prosazovala model souhlasu veřejnosti s politikou strany, která vládla. Původní poválečné nadšení (ne nepodobné britskému, které zachytil dokument "Spirit of 45") postupně vyvanulo, ale po nějakou dobu stačilo, že se jednotlivci nebo organizace účastnili oslavných a vítacích akcí. Šedesátá léta znamenala přechod k určité repolitizaci společnosti. Ta byla narušena v srpnu 1968 a vlastně doražena požadavkem, aby nestraníci podpisem vyjádřili souhlas s "bratrskou pomocí".

Posametová moc uvolnila cestování, za cenu narůstajícího dluhu dospěla ke směnitelnosti koruny a vytvořila podmínky pro podnikání. Svoji propagandu zaměřila na absolutní diskreditaci předcházejícího režimu. Protože každý systém má jistou setrvačnost objevily se nové problémy až se zpožděním. V mezidobí se obnovily tak zvané "tradiční politické strany". Od začátku nastalo naprosto nekritické přijímání prvků západního kapitalismu. Skoro 28 let po sametu přišel poslanec František Laudát s geniálním pozorováním: Než se něco změní, má se to napřed analyzovat. Je to obecná pravda.

Před i po sametu existovaly mocenské nástroje na kontrolu občanů. Komunisté byli, měřeno současnými měřítky, absolutní břídilové. Postavte proti sobě informace o tom, že umělci dělají večírky a současnou kontrolou pohybu každého z nás, informacemi o tom co a komu říkáme a píšeme a kudy a kam chodíme ZDE .

K těmto faktorům přibyl dříve již zapomenutý neznámý strach z existenční nejistoty, která obecně brání, aby se občan angažoval v protestech.

A pak je tu propaganda, nejlépe již ve škole, jak o tom kdysi zpíval Pete Seger ZDE: Co ses dnes naučil ve škole, můj synku?

I learned our Government must be strong - It's always right and never wrong - Our leaders are the finest men - And we elect them again and again.
V překladu: Naučil jsem se, že naše vláda musí být silná - má vždy pravdu a nikdy nechybuje - naši vůdcové jsou ti nejskvělejší muži - a proto je znovu a znovu volíme.

Máme-li uvažovat o jakékoli změně existujícího politického či volebního systému, nesmíme opomíjet to, co se děje ve "vyspělých" demokraciích.

V Kanadě a nepochybně i v USA došlo ke ztrátě zájmu občanů o to, co se děje nad místní úrovní. Vše ostatní je jako bůh a car příliš daleko a vysoko. Volby vyšší úrovně jsou v podstatě estrády, které znova a znova udržují u moci "tradiční strany". Málokdo ví, že třeba Obama ke svému poslednímu zvolení potřeboval 1 miliardu dolarů. Málokdo ví, že peníze určují, kdo se může dostat do americké presidentské debaty. Že Republikáni a Demokrati dali televisním stanicím, které vydělávají na reklamách, ultimatum: buď tam budeme jenom my a nikdo jiný a nebo debata nebude.

V amerických presidentských volbách v roce 1992 získal nezávislý kandidát Ross Perot 18.9% všech hlasů, ale neměl šanci proti "oficiálním kandidátům". Nezískal ani jeden hlas volitelů.Tak jsou nastavena pravidla proti nežádoucím kandidátům.

Nemožnost politické změny je navíc dána i tím, že establishment v podstatě ukradl termíny jako lidská práva, demokracie a ústava. Těmi mohou kdykoli a kohokoli fackovat jekéhokoli oponenta.

Když čteme Mrázkův návod na (teoretickou) změnu, musíme si uvědomit, že dříve nevídaná kontrola občanů dosáhla celosvětově takového rozměru, že prakticky vylučuje jakékoli kroky, které by mohly existující moc jakkoli ohrozit. V tomto smyslu je tak zvaný boj proti terorismu podvod. Vynakládáme miliardy na policii a tajné služby, abychom zabránili ztrátám desítek nebo stovek lidských životů nebo se buduje ochranka pro bohaté, aby až jednou "chudoba z lidí lotry učiní a z lesů je požene hlad". Sázím na to druhé.

Mrázek mluví o nebezpečí, které národu hrozí. Má pravdu v prvním bodě, totiž svět, nejen náš národ může rychle zaniknout, když bude válka. V Česku není ve vládě jediný ministr, který by v sobě měl tolik mravnosti, aby řekl "v tomhle s vámi (s NATO a tedy USA) nejedeme". Místo toho si političtí šmejdi natřásají peříčka, že se bude ještě víc zbrojit a stavět víc plotů. Dělají to v naději, že se nás dorážka Rusů nedotkne a že se pokud možno přiživíme na přesunu bohatství směrem k již bohatým zemím. Nikdo si již nevzpomene na to, co říkal Havel než byl oslepen politickou slávou.

Řešení, bohužel neschůdné, je zrušit politické strany a tato zlorumpovaná seskupení politických šizuňků nahradit nezávislými poslanci. To je praxe z komunálních voleb, která dobře funguje v Ontariu. Tam se nemluví o politické příslušnosti, ale o tom, co je třeba udělat pro komunitu.

Jenže to jsme znova u kaprů a jejich rybníků.

28 komentářů :

 1. Poslední odstavec je skvělý

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celý článek je dobrý. Řešení existuje. Je třeba přijmout novou Ústavu a novou Listinu svobod, práv a povinností. Proto je třeba volit toho, kdo má tento krok v programu a to je Aliance národních sil Z nové Listiny svobod, práv a povinností:

   Článek 25

   (1) Občané mají právo a současně povinnost postavit se na odpor proti každému, kdo by omezoval, potlačoval nebo odstraňoval svobody a práva občanů, měnil nebo rušil ústavní pořádek proti vůli občanů, omezoval nebo znemožnil činnost ústavních orgánů a orgánů státní správy a územní samosprávy nebo jejich činnost namířil proti občanům a státu.
   (2) Podmínky a podrobnosti držení, nošení a použití zbraní upravuje zákon.
   (Nové rozšířené a upravené znění pro posílení ochrany demokracie.)

   Vymazat
  2. ANS bude mít řešení až přijme Desatero voliče.Ono nikomu není totiž jasné proč se tomu vzpírá a tak i pro koho tu vlastně je.

   Vymazat
 2. PANE JIROVEC,HEZKY PÍŠETE OVŠEM VÁS ZAVER JE TYPU KOČKA SE TOČI DOKOLA A KOUŠE DO OCASU.

  Od intelektuálů chtěji občane voliči už konečne videt NÁVRHY řešení.Pokud žádné nemáte,
  všimněte si,že pan MRÁZEK poprve píše o OSV tedy Občanské Společnosti Voliů a ta má první návrhy,které by jste měl místo prázdných frazi podporovat.

  JE TO DESATERO VOLIČE,DŽOPŮV PROJEKT STAVBY SILY PROTI SILE A POZDEJI HNUTÍ TŘI HVĚZD.

  Prozatim si mužete dále hrát na pesimistu a psát jak s věcmi pohnout nejde.Teprve poté,když začnete zkoušet psát jak to jde se můžete stát nesmrtelný,že ANO?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Návrh na řešení neexistuje stejně jako demokracie není demokracií ale parazitní mafiokracií. Prostě v době vyspělých technologií podstatně dostupnější pro vládnoucí mafie, umocňující nemožnost politické změny, která je navíc dána i tím, že establishment v podstatě ukradl termíny jako lidská práva, demokracie a ústava. Možnost změny může spočívat pouze v mravním prozření jedinců z řad vládnoucích mafií. Nebyl to nikdo z dělníků, kdo sepsal manifest, nebyl to dělník, kdo se postavil do čela tzv. říjnové revoluce. Jinak - když s něčím pohnout nejde, tak s tím pohnout nejde. Když dojde k anomálii, že se tak stane, pak se lidé nechají zbunktovat, aby se masově postavili proti pokroku, nedají šanci evoluci pokroku a rozmetají pokrok na padrť pro návrat do starých dobrých pořádků k logickému jedinému vyústění. Kapitalismus je všežravá rakovina, která sežere, zahubí i sama sebe.Což je předznamenáno - viz první světová s následnou revolucí v Rusku, viz druhá světová a následný pád režimů ve východním bloku.

   Vymazat
  2. Odpovědi jak to nejde je tolik,že se nevejdou ani do prdele.Tak hezký napište jak to JDE a nikdo vás tam posílat nebude

   Vymazat
 3. Mrazek kladensky vrah mordoval zenstiny v okoli Kladna byl popraven obesenim kde klepal nozkama a nemuze tudiz psat a ovlivnovat mineni zdejsich citatelu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud vím napsal ten MRazek,závěť,že bude proti kapitalismu bez přívlastků,jen zapomněl sdělit které to přívlastky jsou no a tak se stalo,že tu máme bordel

   Vymazat
  2. PAW
   Dalo by dnes rict,ze nas maji v hrsti, Macron a Merkel ma zvoleni jiste /germani jsou dobre vycviceny/..Davy Islamskych fanatiku a jejich vitani dale zajisteno..Zpeceteno.
   ALE JE TADY PRILIS MOC TY JISTOTY.
   Kdyz se napr. nepovedl prvni utok na N.York /1993/musel se naplanovat a zopakovat dalsi /2001/ a pachatele potrestat za nezdar.
   Druhy utok daleko horsi, ABY BYLA JISTOTA ,splnil ocekavani ale muselo pracovat tezce na utocich na Afg.,Irak, Lybii,Syrii atd.
   Ale pak se TY JISTOTY OTOCILY DO CHAOSU, KRIZI A ZMATKU..A Usaky do velke miry ozebracily.
   Vzdycky se nekde nekdy vynori necekana schvalnost, ktera mari peclive zpracovane plany!!
   Pro uplnost jeden br. general zjistil na statistikach ,ze Srbsko aniz by nekoho napadlo bylo bombardovano asi vice 100x vice nez teroriste, kteri nicili US velvyslanectvi a sekali hlavy verejne USAKUM.
   Jsou to stale ty'KOSMETICKE" UTOKY ... Kdyz se masakrovali Chorvati s Bosnou tak to bylo v poradku.
   Srbsko vime se jen branilo utokum NOVE TERORISTICKE INTERNACIONALY !!
   Taky by nemel bejt Putin zbytecne prisnej, nekdy je projev vdeku na miste.
   Hej Putine , co takhle dat Nuland nejakou medajli treba za zasluhy Maticky Rusi, dodala Krym zdarma, bez prutahu, jednani a nervu pres noc.
   Taky Ukrajinu zneskodnila velmi rychle.
   Aspon dort k narozeninam a kartu..By zaslouzila.
   Taky proto,ze jeste muze lecos dobreho udelat..
   Vytvoreni zakladny, uzemi pro Islamske teroristy se zcela zdarilo. Propusteni masakrujiciho teroristy z Albanie nedavno, pak vse jen potvrzuje!!
   PAW

   Vymazat
  3. PAW
   Neni to poprve ani naposled, konkretne kdyz slysim chvaly na TG.Masaryka, ze zacinam MYSLET a zavery se mi pranic nelibi...
   Taky mi te jistoty /taticka/ OSVOBODITELSKE ubyva..TAKY POZOR NA TY SAMOSTATNOSTI.
   A JISTOTY GARANTOVANE VSEMI VELMOCEMI.
   Wilsonovych 14 bodu pak nasi samostatnost zarucovalo. Ale jak ?
   Nadseni naroda ze svobody se promitlo motivovalo tvurci rozkvet naroda.
   To jen DOKAZALO HNUSNY UTLAK GERMANU. A mam dojem,ze masaryk mel jen maly vliv.
   Dnes je jiste ,ze TEMNE SILY s valkou prestat nechtely. Dle nazoru, nekterych byla vyjednana jen prestavka.
   ALE JAK TO BYLO S TOU NASI SLAVNOU SAMOSTATNOSTI Vlastne? A JAK TO BYLO S 3 MILIONY GERMANU NA uzemi Koruny ceske.Osvobozenych od koho a s jejich samostatnosti ??
   KDOPAK TOHLE Z INTELIGENTU MA NA SVEDOMI ?
   NEBYLA TO ANI TAK EVROPA ALE STALIN /BUD MU VECBNA SLAVA ZA TO, SE poucil A GERMANY VYHNAL.
   jINAK TU ZASE BEHALI V BILYCH PODKOLENKACH !!
   Nic jineho totiz neumi a proto dnes kvili z Nemecka. Jejich roli museli prevzit cikani aspon..Tedy vysledky nejiste. Ale jasne.
   Taky jezdival masaryk na koni. Taky ale kdys byl vytvoren KUN DREVENEJ!!
   Na misto Starych povesti ceskych se mela u nas cist ILLIAD /HOMER/!
   Vo tom koni co znicil TROJU, ale hlavne o tom co TEN KUN obsahoval..Mame v praze take mestskou ctvrt TROJA.
   Vysledek byl zase okupace germanu aSAMOSTATNOST PRO GERMANY. Kolikrat uz ? Zase nam slo o kejhaky a nebylo by to 300 let , Dolf by to stihl za dve petiletky.
   PAW

   Vymazat
  4. PAWe namísto těch dristu napište

   Smrt kapitalismu bez přívlastků a začněte nám vysvětlovat ktere že to přívlastky nám ten ODS president zatajil.

   Vymazat
 4. PAW
  Tak na nas aspon prisili potom spojenci komunismu 1945...
  Jo a ten Trojskej kun byl prece MNICHOV 1939.
  V Polsku zase Gdansk. A proc nam dle Vers. Smlouvy bylo sebeurceno ^%%#$$^^---3 miliony germanu, kteri ihned zacali proti republice bojovat a masakrovat ?!?!?
  Hned po osvobozeni.1918.
  A co ty nase se vsim souhlasici vlady a president. Na rozdil od nasich vlastencu kteri za SAMOSTATNOST A SVOBODU NARODA OBETOVALI SVE ZIVOTY.
  Cest jejich pamatce. Ale nic takoveho politikum.
  I dnes se Homer hodi jako povinna cetba. A PROC se NIKDY NIKDO ZE STADA NASICH INTELIGENTU nezeptal /a nepta/se:
  Pane masaryk znate ASPON TROCHU historii??
  Kdy od 8-9.stoleti germani jen loupili ,vrazdili, zotrocovali anic jineho a hlavne smerem na vychod.
  A NIKDY ,ANI DONDES NEPRESTALI..
  Je vubec myslitelne,ze BY SE PRES NOC tak BLESKURYCHLE ZMENILI ??
  V Nemecku se pak odehravali /1918/jedna revoluce za druhou a kdyby vyhrali komunisti , nebylo by to s nami lepsi !! Ve vedeni statu,KRACII a Goebbels prizvukoval ze pouziji celeho arsenalu demokracie.
  /Bylo to rychle zde odstraneno/.
  Ovsem v nemecku zadna demokracie nikdy take nebyla nybrz a pouze oligarchie.
  DEMOKRACIE JE A VZDY BYLA "HRACKA" PRO SENILNI INTELIGENTY!!!
  K.Capek pak jezdil do Anglie a pak nas poucoval o jejich antidemokracii ,antipopulacnich zakonech...
  Mozna se mel zamerit na Germany , nebo take nic netusil o historii??
  A tak nas zabalili celej "vykvet",vsechny a cely narod do bahna KRVAVEHO HUMANISMU S MNOZSTVIM NEVINNYCH OBETI.
  A tak se clovek ohlizi aby videl ale to co vidi neni bohuzel nic moc...
  A nikdo se nechce poucit ani ti poucovatele...
  PAW

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava: ve vedeni nemecka byli valecni zlocinci a po nezdarenem puci Dolf zacal vykrikovat,ZE ZNICI DEMOKRACII DEMOKRACII. Goebbels prizvukoval ,ze pouziji veskery ARSENAL DEMOKRACIE.
   Ovsem pravda to nebyla. V Nemecku panovala Oligarchie a jak vime a vidime, oligarchie jsou i dnes nestesti i pro samotne oligarchy !!
   PAW

   Vymazat
  2. PAWE napište kdo to bude řešit a ne popisy které zajímají jenom historiky

   Vymazat
 5. Dodatek: Vzhledem k situaci a vyvoji v Nemecku /1918-33/ nase vlady meli ihned udelat VELMI TVRDA OPATRENI. Na misto.
  Pidlat se s pretvarkou o demokracii jako
  opone pro Oligarchy a jejich sluhy ?
  Misto toho se demokraticky !!!! couvalo a couvalo AZ NEBYLO KAM ! K cemu je taKOVA demokracie tedy DOBRA ??
  A co z tech jistot, osvobozeni , samostatnosti a zaruk se na nas NAstrazilo a zase pripravuje..

  PAW

  OdpovědětVymazat
 6. Dodatek: Vzhledem k situaci a vyvoji v Nemecku /1918-33/ nase vlady meli ihned udelat VELMI TVRDA OPATRENI. Na misto.
  Pidlat se s pretvarkou o demokracii jako
  opone pro Oligarchy a jejich sluhy ?
  Misto toho se demokraticky !!!! couvalo a couvalo AZ NEBYLO KAM ! K cemu je taKOVA demokracie tedy DOBRA ??
  A co z tech jistot, osvobozeni , samostatnosti a zaruk se na nas NAstrazilo a zase pripravuje..

  PAW

  OdpovědětVymazat
 7. V současnosti je jediná naděje na změnu u nás SPD Okamura. Tak to je. Jejich program si můžete přečíst zde:
  www.spd.cz/program

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až otevře ta Okamura jimzablokovane diskuzní rubriky na svém stranickém webu vysvětlíme mu proč je jeho Program sbity na kolene Srot aby ho mohl opravit a zvítězit.yJinsk mu nebudeme bránit aby v Prdlamentu dělal dále clowna

   Vymazat
 8. Vše co napsal pan Jiří Jírovec je pravda, lépe to možná ani nelze napsat. Smutné je to, že to od roku 89 víme, ale tváříme se, že nevidíme, neslyšíme, nerozumíme."Sláva" současného stavu staví na pořád neutuchajicím a ničím nepodloženým optimismu. Podívejte se na dějiny, současnost a zjistíte, že není pražádný důvod být nezodpovědný optimista. Ty ideály a jalové kecy kolem mohou fungovat, protože ještě máme chleba. O koláčky jsme už přišli.Dokonce bych řekl, že ten nemístný optimismus patří do současné agendy propagandy.

  OdpovědětVymazat
 9. Okamura nemá zájem získat většinu v Parlamentu.Pozmame to podle jeho nedostatečného programu a neschopnosti se spojit přímo s voliči.
  Okamura otevřte Dialog na svém stranickým webu tím,že odblokujete hned diskuzní rubriky na svém stranickém webu a přestanete posílat své voliče do lamparny tj na zprofanovany Facebook.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zase to bleješ nesmysly, Jando. Program je perfektní a Okamura hovoří s voliči a sympatizanty osobně a denně. Ty si vol tvoje TOP09 a dej pokoj.

   SPD Okamura je naděje.

   Vymazat
  2. Okamura když mluví není k zastavení a proto nemůže s voliči mluvit.
   Kdyby jsi byl co kcemu vidíš,že jeho prý Program je Šrot protože se přiznal,že chce jenom pět procent neboť to dělá pro peníze a dále prý bude v Prdlamentu clownem,namísto aby společně s voliči udělal opravdový program.

   Vymazat
  3. 8.59 Taky má ta Okamura blbě příznivce,kteří nemají nic na práci než posílat příznivce ke konkurenci.

   Vymazat
  4. Anonymní17. května 2017 10:27
   Program SPD není šrot. Jeho nejdůležitější bod, prosazení zákona o referendu a o odvolatelnosti politiků, je krok ke skutečné demokracii.
   Potom i takoví dementi, co blábolí nesmysly, stále dokola jako flašinet, si budou moci vyzkoušet, zda ty jejich dementnosti osloví významnou část občanů.
   Když osloví, tak díky Okamurovi, zde budou moci nastolit tu svou dementokracii. Ale jsem přesvědčen, že neosloví a demokracie bude zachráněna.

   Vymazat
  5. http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/3876-vsem-obcanum-a-volicum-v-ceske-republice

   Vymazat
  6. Okamura vůbec nechápe,že celá polít.zrida Šmejdů za čtvrtstoletí nedokázala udělat ani jeden použitelný zákon o referendu a ohlupovat nás,že ON to dokáže.HOVNO.BEZ PODPORX VOLIVU JE NULA A ON TO POFPORU NECHCEE A. NECHCE.
   Akorát se dovede s voliči jen fotit

   Vymazat
 10. Pane Jírovec tetokrát je to perfektní článek. Jenom ten Havel byl pokrytec od narození je chyba že ho vůbec zmiňujete. Ovšem slova jsou slova a kdo z těch lidí co měly na mysli dobro českého národa tady zůstal a bojoval jako Havlíček a další. Ze všech těch chartistů se vyklubaly prospěcháři a žíjí z toho i jejich děti. Je potřeba začít volební kampaň a volit ty co chtějí tuto porobu změnit a pokud se budou chtít svým slibům zpronevěřit tak znova cinkat. Já jsem tam nebyl a ani bych tam nešel protože mám rád promyšlené změny a ne ty bláboly co Havel blouznil z Melantrichu. Při porovnání zjistíte že to byl podvodník a ne o něm mluvit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. President Hejvl chtěl přes chartu DIALOG s režimem režim to nechtěl a tak a radši pukl jak řepa.
   Tak uděláme podle jeho odkazů repete .Budeme chtít aby ta politická třída Smejdu otevřela diskuzní rubriky na jejich stranických námi placených webu.
   Kdoví možná,že se budou zoufalé vzpírat tak dlouho,že puknout jako řepy a bude klid

   Vymazat