Reklama

.

.

neděle 7. května 2017

Zmrzačená paměť - tip kulturního referenta NR ke Dni Vítězství

9.5. - Den Vítězství. Nesmrtelný pluk v RF i jinde ve světě
vyvrací tvrzení, že "nevděk světem vládne"

7. 5. 2017, Petr Ďoubalík, zdroj: projekt "Žít", video "Oni žijí, dokud si je pamatujeme!", překlad - titulky


Blíží se den, kdy se budu opět stydět, že kvůli zmrzačené paměti českého národa budou ve většině našich měst a vesnic viset pouze české, americké a unijní vlajky. Nevděk naším světem vládne.Budiž alespoň maličkým vyjádřením vděčnosti zveřejnění tohoto videa, které je věnováno všem, díky kterým tady nyní jsme.
překlad a titulky: Ďouba
Video je uvedeno slovy: Udělali jsme video, ve kterém každý může vidět Den Vítězství očima veterána. Mnozí jejich spolubojovníci již nejsou s nimi, ale dokud žijí oni, je živá paměť. V duši jsou pořád mladí a jejich vzpomínky na válku živé tak, jako by to bylo včera.

Rozšiřující učivo:
Kdysi jsem se prokousával myšlenkami člověka, který se narodil před 2021 rokem. Moc mě mrzí, že si s ním nemohu popovídat, ale sklízet plody jeho moudrosti vůbec není málo. V jeho knize "O dobrodiních" se mnohokrát vrací k názoru, že nevděk je největší zlo světa a že v důsledku nevděku se nakonec dějí nejhorší věci.
Našel jsem video - mluvené slovo, kde z jeho knihy zní např. toto:
(čas 8:40 - 8:58)
"Věř, že pocit vděčnosti je žádoucí sám o sobě. Nevděk, že je sám o sobě nežádoucí. Protože nic tak neruší a neničí svornost mezi lidmi, jako tato špatnost." Autor L. A. Seneca.

O dobrodiních, mluvené slovo:


115 komentářů :

 1. ...je mě 70let a stydím se jak malej kluk...nikde
  ani trochu úcty a vděku k těm, kteří svými životy
  zaplatili za ty naše aby jsme mohli žít...a naši vnuci demonstrovat "za volné užívání marijánky"...
  ...bóóóže, čeho jsem se dožil...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,je to naprosto zoufalé,mladí se po tisících starají o hedonismus,užívání si o fet,buzerantství a další deviace namísto toho,aby se zabývali princiálními otázkami vlastní existence...
   Jak praví klasik:"chceš-li porazit svého nepřítele,vychovávej jeho děti.."
   Daří se jim to skvěle.
   Takhle se to dělá a bude velice bolavé se z toho dostávat a není vůbec jisté,jestli se to povede...

   Vymazat
  2. 17:02 mě je o dost méně než Vám, ale citím to stejně jako Vy a hluboce se stydím, za tento pokurvený, zaprodaný národ.

   Vymazat
  3. Mladá generace je přesně taková jak jsme na tom (bohužel) všichni 28 let makali. Po 89 jsme si nechali dobrovolně přeformátovat historii a nikdo ani necekl. K 70 výročí konce války řekl v Osvětimi Polský ministr zahraničí, že všichni máme v paměti jak Rusko napadlo Německo a že mír není daná nutnost a proto je třeba si zvyknout, že období míru skončilo. A nikdo se proti tomu neozval. Nikdo. Všichni hlavouni se v Osvětimi plácali po ramenou a kritizovali Zemana za to, že jel do Moskvy. Z toho plyne, že ohýbání minulosti je záměrně cílené na mládež. Anglosaská nenažranost prostě potřebuje rozvrat základních kamenů společnosti. Proto je tlak na legalizaci a prosazování veškerých jinakostí. Je třeba zničit paměť národa, národní hrdost, rodinu, vztahy mezi generacemi a indoktrinovat mladou generaci nenávistí k minulému režimu, levicovým myšlenkám a Rusku jako celosvětovému zlu. A to vše ve jménu nenažranosti a konzumu prosazovaném jako nejvyšší hodnotu dekadentního západu. Všedo sebe zapadá. Nebránili jsme se a nechránili si svůj odkaz. Jak z toho ven dnes když školství je nastaveno v tomto kurzu a média mladou generaci denodenně masírují jedinou správnou ideologií je opravdu velmi složité.

   Vymazat
 2. Bohužel, euroatlantické korektonosti se "hekluje" jakákoliv vzpomínka na to, že díky heroickému úsilí a obětem SSSR byla německá rozpínavost zastavena. (Alespoň na čas.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to boj sionistů proti slovanům, pro něž jsme jen verbež a musí nás vyhladit. A my Slované, místo abychom spolupracovali tak stojíme proti sobě viz jak se chovají Poláci k Rusům, Ukrajinci a Bělorusové atd. A vítězství Sovětského svazu nad Hitlerem nebylo v plánu, to se soudruhům kapitalistům trochu vymklo.

   Vymazat
 3. Hele lidi, bez patosu - komu čest a sláva, tomu čest a sláva -nacisty porazily národy Sovětského svazu za pomoci USA a VB. Ve Francii se museli 6.6.1944 vylodit, protože rok na to už by toho nebylo třeba. Snažili se jim ukrást vítězství hned v květnu 45 a cválali podepsat kapitulaci Německa bez SSSR. To se jim nepovedlo. Paktovali se s nacisty, po válce je ochraňovali. Výslovně je třeba upozornit na to, že jsme nebyli osvobozeni, naši vojáci a odbojáři proti nacismu bojovali, úspěšně a intenzivně - ať už se to různým Schwarz.. a herman(n)ům nelíbí jak chce. Náš národ si udržel svou čest, nacisté z nás nepostavili jedninou bojeschopnou jednotku, která by bojovala po jejich boku. Jsme ne-li jediný, tak jeden z nemnoha evropských národů, které to o sobě mohou prohlásit. Děkuji všem slušným a poctivým lidem, kteří bojovali upřímně s oním nacistickým zlem a děkuji jim za naší svobodu. Vážím si jich i jejich obětí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravdu píšete,ale kam se poděli ty statečné a hrdé české geny,že by se v důsledku oteplování vypařili?

   Vymazat
 4. Hrady postavili nevolníci, průmysl dělníci, na frontách umírali vojáci. Jen ti v povzdáli z toho udělali politiku a historii, jak se jim to vždy hodí, aby opět mohli připravit další generace k prosazení jejich zájmů.Taky se stydím za tu vrchnost naší republiky. Ale to je tak všechno, co můžu udělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, není to všechno, je třeba jako naši předci za svobodu bojovat. Když nebude zbytí, i s flintou v ruce. Je třeba si zachovat čest. Ti současní Krychtálci a další lotři jsou jen patologická sedlina, nevýznamná část národa. Potomci dávných zrádců. "„Neoslyš slova varující:
   Neprodej úděl za čočovici.
   Třeba mne opustíš,
   nezahynu.
   Ale víš,
   kolik sem přijde stínů?
   Kolikrát pěst bude potomek zatínat
   a syn tvůj kolikrát bude tě proklínat?

   Nezahynu, věčna jsem,
   ale žít budu s trapným úžasem:
   kterak jsi zapomněl dědičný na díl?
   Kterak jsi váhal a kterak jsi zradil?
   Jak možno kletý čin provésti vědomky?
   Sebe jsi zradit moh. Ale své potomky?
   Dokavád dýchal jsi, proč ses vzdal?
   Čeho ses bál?
   Co je to smrt?
   Smrt znamená jít ke mně.
   Tvá matka země
   otvírá náruč: možno bys jí zhrd?
   Pojď, poznáš, jak je náruč země měkká
   pro toho, který splnil, co čeká.
   Prosím tě, matka tvá: Braň si mne, synu!
   Jdi, třeba k smrti těžko jdeš.

   Opustíš-li mne, nezahynu.
   Opustíš-li mne, zahyneš!" - ta slova je třeba mít stále na paměti.

   Vymazat
 5. 17:02 mě je o 20 let míň ale jsem toho názoru,že život jde dál a fňukat nemá cenu.Jistě určitá úcta je namístě ale nic se nemá přehánět.Kdyby Vám bylo o 50 míň,tak se budete chovat stejně.Že takto nebrečíte nad první světovou válkou,aha tam nezvítězila Rudá armáda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy musíte být opravdu neskutečný mizera, nebo hlupák.

   Vymazat
  2. Tak to se - junáku 17.40 - musíš ještě hodně učit, než budeš plně způsobilej diskutovat k takovému tema. Nebýt Rudé armády, možná bys na světě nebyl a nic bys teď nepsal. A pokud jde o první světovou, tam ještě Rudá armáda nebyla, ale také ji vyhráli Rusové, a představ si, že tisíce vojáků jiných zemí se přidávali k Rusům. To je - co? Co na to tvůj vrabčí rozoumek? A představ si, že generál Kutuzov zvítězil i nad císařem Napoleonem, do té doby neporazitelným - a taková jména, jako je Buďonnyj a další, by měla být tesána do mramoru. V celém světě je minimum takových. A tady jsem si nevšim, že by někdo brečel. Od tebe se ovšem nedá očekávat že se rozbrečíš nad statisícema obětí, ( v každém českém městě i vesnici jsou pomníčky) těch, kteří padli, aby něco tak zbytečného, jako jsi ty, mohlo žít. To je - co? Fňukat by opravdu nemělo cenu, ale vzpamatovat se, a vstát z amerických sraček, jimiž jsme teď už dlouhodobě - nevím proč, ty jo?- zasypáváni, sebrat svoji národní hrdost, a říci všem manipulantům a pokrytcům, že už toho bylo dost, to snad cenu má - ne? Nebo pro tebe ne? Bojíš se, že si budeš muset smazat z ramene tu blbost, nebo co máš kde vytetovaný? Ale neboj, pro neškodný trubky měl každej režim pochopení. Určitě jsi nevoják - za to dám krk. A myslíš, kdyby "nám" bylo o padesát let méně, že bychom se pošklebovali svým tatíkům a dědům? Hochu, hochu - co vás v té škole dnes učí?

   Vymazat
  3. 18:56 Nepřidávali se k Rusům, nechtěli bojovat za své utlačitele, za Rakousko - Uhersko. Napoleon v Rusku neprohrál ani jednu bitvu a porazila ho až extrémní zima, kterou nečekali ani Rusové. Vy si opravte vzdělání. A k tomu vítězství Rusů v první světové, vždyť českoslovenští legionáři je porazili všude, dobyli jejich města a získali Sibiř i obrovská území před Uralem, dokonce se zmocnili i ruského zlatého pokladu. Jste namyšlený popleta, pokud to prostě jen neděláte uboze schválně. Rusko nemá nic než velké území a to zatím, jak pozoruji.

   Vymazat
  4. 18:56 vedle jak ta jedle.Sereš s Napoleonem ale tebe prudí ,že český vojsko se nepřidalo tkzv.bolševikům.Český legionáři dali základ Československa,což tehdejší mocivláda(před 89) tajila

   Vymazat
  5. Ale ovšem - zima porazila Napoleona, co jiného bych čekal od zfanatizovaný látry? Ty si nemusíš opravit vzdělání, 19.05 i 19.12 vy si vždycky najdete ve všem nějaký slovíčkaření, který bude potvrzovat vaši pravdu, ať je skutečná pravda jakákoliv. Obojí vojska stejně trpěla zimou, ale Napoleonovo prohrálo díky zimě, jak by ne. Přeběhlíkům k Rusům v první světový byla fůra, ačkoliv za to byla koule do hlavy, a na frontu proti Rusům naši vojáci pochodovali za zpěvu písně ... táhneme na Rusa nevíme proč, nevíme proč, nevíme proč... nemáte nárok protiruský fanatici, i kdybyste tady žvatlali do rána. Můj praděd prošel celou frontou a vyprávěl. A taky byl s legionářema. Spousta jich v Rusku zůstala, a založili tam rodiny.On se vrátil. Ale co bych psal protiruským rourám.

   Vymazat
  6. 19:23 Napoleon měl v Rusku problém se zásobováním, ta zásobovací cesta ze západu až někam k Moskvě, která mimochodem celá lehla popelem, byla příliš dlouhá a kvůli nepříznivému počasí i skoro nemožná.

   Vymazat
  7. to 19:23
   Souhla, můj děda byl také legionář, dost se navyprávěl. Bohužel ti mladí a dosud "hloupí" nemají z čeho čerpat informace, proto papouškují hlouposti z internetu, ale kdyby chtěli tak by našli informace jak to bylo s tím Napolenem, který se doslova "vysr..l na svá vojska a utekl z bojiště, podcenil zásobování, proto neměli francouzi teplé oblečení a mrzli jako kobylky, neměli co jíst. Ale to by museli ti naši holobrádci si dát tu práci a informace si najít. Další věcí je co si neuvědomuje ten slavný 19:05, že hovoří o carském Rusku, které v té době mělo ještě feudalismus na rozdíl od Evropy kde byl už kapitalismus což znamenalo nesrovnatelné podmínky v boji a přesto ti mužíci nepadli na hubu.

   Vymazat
  8. 19:43 brešíme nad první světovou stejně, synku. Já jsem v ní ztratil oba své dědy. Česká elita, za podpory národa a obětí legionářů, dokázala vývoj dovést k národní státnosti. Pochybuji, že bys dokázal, dobrovolně, za současný svůj stát kdekoli na válečné frontě bojovat.

   Vymazat
  9. Napoleon nechtel pochodovat po ty ceste co prisel a co zplundroval
   Nicmene musel protoze ho Kutuzov jinam nepustil

   Vymazat
  10. Rusové vedli proti Napoleonovi typickou partyzánskou válku a to byla pravá Napoleonova smrt! Přečti si, tedy jestli umíš číst, od Tolstého Vojnu a mír. A prosím tě, neříkej, že Tolstoj je bolševik. To už si o tobě budu muset myslet děsný věci.
   A legionáři na Sibiři vítězili jen chvíli, oni z té Sibiře utíkali do Vladivostku, aby byli už rychle doma v republice. Doplň si vzdělání!

   Vymazat
 6. Není mizera ani hlupák.Je to jen puberťáček,který
  si přidal roky,aby vypadal jako muž.Proto také vystupuje v anonymitě.Co puberťák,to posera.Je
  hrdinou,když bude v partě a pak brečí.Nemá cenu
  se s ním zabývat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi na nej moc nezny
   On se ufetuje hodne brzo

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 8. 17:50 realista pane nebo paní.Nic špatného jsem nenapsal a takto byto řekla drtivá většina obyvatel ČR ve věku do 40 let a to už nejsou děti.Tak kdo je ten hlupák?Chcete říci,že když mě bude 70,tak mám rozumu víc? Někdy jděte na pokec do hospody,kde jsou normální lidi.Jó holenku,tam se řeší úplně jiné záležitosti a né kdo osvobodil Prahu.Mimochodem Vlasovcům by měla Praha děkovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...pokud je vám jedno, že tzv. vlasovci
   pomáhali Hitlerovi...a je vám jedno, jak by jsme my češi dopadli v případě výtězství němců...tak vás "chápu"..

   Vymazat
  2. 19:00 že Vlasovci pomáhala Hitlerovi je lež,bylo to vojsko které jako zajatci měli smůlu v politice Stalina ale nic natom nemění,že tisíce pražanů jim vděči za život

   Vymazat
  3. ...otázka 19.56...že tzv. vlasovci byli vojáci CCCP naverbovaný němci v zajateckých
   táborech...ví každej...a že bojovali proti
   Rudé armádě...ví taky každej a že si na konci války, chtěli zajistit při osvobozování Prahy.."jako polehčující dobrej skutek"...bylo už pozdě !

   Vymazat
  4. 18:10 realista? Kdepak, zastydlý sobec, který si neváží obětí, díky kterým žije alespoň tak jak žije. Vlasovci? Většinou oběti své doby, kdy je jejich "načalstvo" zneužívalo ke kariéře a naposled k přežití. Jistěže i těchto obětí, i když na obrácené straně, lituji. Litovat ano ale klanět se ne! Doufám, že dojdeš do rozumu, možná teprve potom, až něco skutečně prožiješ.

   Vymazat
  5. 18:10 nevnucuj se havlisto
   Co rikaji havlisti je jedno
   Ne ty uz nebudes mit vic rozumu, mozna fetu
   Vlasovsti zradci se otaceli jako korouhvicky a 7 kvetna prchli z Prahy
   Ti co zustali ok, tem uprchlym spravne Stalin ordinoval kulku
   A co resis v hospode je mi jedno

   Vymazat
  6. 19:56 Ty fakt popiras ze Vlasovci pomahali nemcum? Ty jsi uplne mimo

   Vymazat
  7. Panové, Rusko potlačovalo národy proto vznikaly takové jednotky. Vlasovci pomohli Praze!a ty zradcovske státy Británie a Francie měly dopadnout jak Kartágo !

   Vymazat
 9. ...asi hlupák...proto že to byla Rudá armáda, která
  nám i vám zachránila život...tzv. spojenci /mám úctu i k jejich vojákům/ začali bojovat v Evropě
  až několik měsíců před koncem války...a do poslední chvíle, nebylo jistý, že s němci neuzavřou separátní mír a nepomůžou hitlerovi proti CCCP...a co by bylo s náma si lépe nedomýšlet...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:12 mě Rudá armáda život nezachránila,protože jsem nežil ale mám příbuzný v Krucemburku kde Rusové zničili půl obce cca40 mrtvých a to pár dní před koncem války(nelžu vše na internetu hledej) Asi tak

   Vymazat
  2. ...jo, a ještě "maličká připomínka", pro mnohé americké a anglické "vojevůdce"
   byla větším nepřítelem sovětská armáda než německá...takový typický velitel byl Patton,
   kterého sám Eisenhower musel odvolat z demarkační linie...

   Vymazat
  3. ...vám i nám všem zachránila...proto, že je známo, jaké plány s námi měli němci..
   je pravděpodobné, že by jste v případě přežití vašich předků..pracoval pro němce, jako otrok někde za Uralem...sbohem

   Vymazat
  4. A musím ti tedy - 18.29 - připomenout, co všechno zničili a rozbombardovali Američané už po podpisu kapitulace - v květnu 1945 v Plzni? A kolik nádraží směrem Plzeň - Most bylo zničeno a rozbito? Kolik je v Plzni hromadných hrobů s civilními oběťmi spojenců v posledních dnech války? A dnešní živí Plzeňáci musejí povinně křepčit u nově postavených pomníků hrdinnému Pattonovi, a dělají se kolem toho neuvěřitelné komedie. Kde je nějaká úcta k padlým? Chápu - jejich pozůstalí už jsou dnes buď příliš staří na nějaký konkretní protest, nebo příliš mladí, aby se tím zabývali, když tetování a cvoky v ksichtě, dráty v uších, a v ruce tablet, jim vynahradí vše.Tebe zajímají příbuzní v jakémsi Krucemburku ( co to je?) a 40 místních mrtvých údajně díky Rusům, a stovky Plzeňáků pozabíjených Američany, a zničená Škodovka - tě nezajímá? Hledej na internetu - budeš čučet na drát.

   Vymazat
  5. to 18:29
   Jo máte pravdu, vlastně u nás zabíjely spojenecké neboli angloamerické bomby v samém závěru války, kdy místo na fašisty házeli bomby na Plzeňskou Škodovku, bombardovali obytné čtvrti Prahy i dalších měst, prý se spletli.

   Vymazat
  6. 19:07 - To isté urobili krátko pred koncom vojny, keď vybombardovali Apolku v Bratislave. Aj keď sa Slovensko už v tej dobe považovalo za spojenca protifašistickej koalície!
   Bratislavčan

   Vymazat
  7. 18:12 ty jaksi nevíš, že český národ měl být v případě vítězství Velkoněmecké říše selektován, takže je docela možné, že by tví předci nepřežili? To bys přilétnul na zlatém obláčku, nebo ještě věříš na čápa? České oběti v Krucemburku byly těžko úmyslné, naproti tomu všechny v Drážďanech ano. Nechme stranou Prahu, Plzeň a okupační režim zavedený na území republiky Američany ... Toho všeho jsem pamětníkem. Pro zajímavost - spolu se školní třídou jsem koncem roku 1943 prošel měřením lebky, výšky a vážením se zápisem barvy očí a vlasů, školního prospěchu, zkouškou počítání do deseti, dnů v týdnu německy a znalosti slov německé hymny. Konalo se v okresním městě skupinou výhradně německy komunikujících. Náš pan řídící německy dobře uměl, možná díky tomu mohl rodiče informovat, že jsem dopadnul co árijec plus. Není divu, co vím, původem šest generací zpět, ze Sudet. Jo, neárijců byla větší polovina. Tak to komentuj, synku.

   Vymazat
  8. 18:29 zachranila tvy rodice, ovsem za predpokladu ze nebyli ssaci coz asi byli

   Vymazat
  9. 18:12 milej zlatej chytrolíne,takové jak vy mám rád.Zkuste,když se všude ve světě otevírají archivy-např.Národni archiv v Londýně nedávno odtajnil dokumenty od r.1939 a dohledjte si jak se tehdá věci měli.Nebo zkuste ruské weby.Pravda je jinší než nám bylo vtloukáno do hlav.V letech1939-1945 to byla světová válka a boje v Evropě její součástí.Bez spojenců by jse nenašel dnešní Rusko na mapě!

   Vymazat
  10. 19:07 a 19:57 chlapci a co poreferovat o Mladé Boleslavi a Mělníku,Litoměřicích, Mimon,Brandýse,Dubé,Děčínu,českých městech vybombardovaný 8.5.-9.5. 1945 ruským letectvem!V Praze se 9.5.1945 už křepčilo a spojenci/RA/bombardovali automobilku Boleslavi-500,obětí+600 domů.Víte vy vůbec o tom? Rad bych si přečetl váš koment k tomuto..Ale jak zde zvykem toto bude jistě pro nevhodnost smazáno,protože se to nehodí.Holt smůla,no zkusil jsem.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Přes všechno to nechápu pane kulturní referente NR. Co našim občanům brání vyvěsit si vedle české vlajky i vlajku rudou, s kladivem a srpem? Kdysi byla výzdoba oken povinná, a ve všech oknech, která nebyla přešita na plastová, jsou ještě konzolky. Jestli se političtí paraziti, různí zastupitelé,přizdisráči a panští slouhové bojí dát najevo občanskou statečnost, přičemž každý má nejen právo, nýbrž i povinnost vystupovat sám za sebe, chápu, že se bojí o koryta, ale o co se mají bát obyčejní občané? Už byli připraveni o stát, o občanskou suverenitu, o byty, o rodiny, o peníze, o práci, o pozice, oč je ještě mohou paraziti připravit - o občanskou čest? O tu nedokázaly hrdé Čechy připravit ani protektorátní normy, tak co je to dnes? Žádné zákazy pro občany v tom směru vydány nebyly, co brání občanům, aby všechna svá okna ozdobili vlajkou českou, a vlajkou našich osvoboditelů, jimž pocta právem náleží? Proč se občané změnili zcela dobrovolně a bez nátlaku v pokakánky, kteří si troufají ukazovat svaly jen na diskuzích, ale jinak je každý podělán - snad před svými sousedy? Bojíme se jeden druhého? Ale to snad nelze svádět ani na vládu, ani na nějaké centrum, proč se z lidí stalo tohleto. Také v našem krajském městě na centrálním hřbitově je hrob rudoarmějců, a každý rok jsou tam zapalovány svíčky, a pokládány květiny obyčejnými občany ( ze staré generace - mladí potetovanci by za to museli dostat zaplaceno, a stejně by se nezajímali o to, proč)- myslíte si, že tito lidé na ta místa chodí v převleku za strašidla? Ale máte asi pravdu - jsou to lidé, kteří si už konečně mohou dovolit být hrdí na své dějiny, protože už nemají co ztratit. Práci kdysi ztratili, byli ožebračeni, zesměšněni, všechno co je české a čemu věřili, je zesměšňováno a dehonestováno, oni živoří z mizerných důchodů, a už nevěří, že se něco změní, a pokud, tak zase jen s hrůzou, že by mohlo přijít ještě něco odpornějšího než tato demokracie ( jestli je to vůbec možné - snad nové transporty smrti?) Mladší generace lidí se bojí, protože nevědí, jestli se mají tvářit jako jaloví, nebo jako březí. Ano, to je těžké. Asi zapomínají, že i z malé jiskry velký požár bývá, a i za protektorátu to byly malé občanské vzdory a sabotáže, které měly ve finále velký význam. Kdyby každé okno, každou lavičku a vše, kde je to možné, ozdobily správné vlajky, hybatelé našimi životy by pochopili, že tak nějak vypadá občanský odpor, a že se scéna začíná hýbat jiným směrem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:33 neználku, se srpem a kladivem za zákona nelze, "komunistické" symboly jsou stejně jako nacistické zakázány. Aby ti to nepřišlo líto, on za totáče málokdo věděl, že Rudá vlajka je vlajkou proletariátu, nikoli vlajkou SSSR, která byla doplněna právě oním srpem a kladivem ve žluté, v levém horním rohu. Podotýkám, neznalost zákona neomlouvá, s tvými neznalostmi raději nelez do diskuzí. Vyhneš se trapnosti.

   Vymazat
  2. A ty neználku se podívej, co je to demokracie a svoboda. Je zajímavý, že lidi nemají problém vzít sprej a počmárat kdekoliv fasádu a zničit tím cokoliv,ale mají problém s vlajkama. Mně je přece srdečně fuk co znamená kladivo a srp na rudé vlajce, a je mi úplně fuk jestli to byla vlajka proletariátu.Dříve vlála při výročích vedle české, jako dnes ta z pruhů a hvězd a taky je mi fuk, co ty pruhy a hvězdy znamenají. O zákonech tady nikdo nepíše ani nemluví, jen ty meleš o neznalosti zákona. Vzal sis moc brzo prášky na spaní? Žádná vlajka není komunistickej symbol, a je mi to srdečně fuk, pokud vím, tak komunistická strana funguje bez problémů. Když si budu chtít pověsit do okna vlajku červenou a modrou, tak je tam pověsím, a nikdo mi v tom nemůže bránit - je to moje okno. Když se budu chtít do vlajky zabalit celej, jako se do svých vlajek balí američani, kteří mají z vlajek trička i trencle, a jejich vlajka vlaje před každou vesnicí a na každým ranči, tak se prostě do vlajky zabalím -ů to je jenom moje věc. Já mám totiž svobodu, za kterou jsem musel obětovat práci, sociální vymoženosti a jistoty, školství, zdravotnictví, průmysl, zemědělství - musel jsem obětovat všechno, tak si to budu užívat kdy se mi zachce. Nazdar. A pokud jde o "znalosti" a "lezení do diskuze" o tom nerozhoduje nějakej páprda, kterej nezná vůbec nic, ale za každou cenu musí bejt v opozici, aby si dodal na páprdovským významu.

   Vymazat
  3. 23:33 odpovídáš mimo řečeného. Zákon státu, kterého jsi pravděpodobně občanem zakazuje používání nacistických a komunistických symbolů. Pokud hodláš zákon nedodržovat, hrozí ti zákonné sankce. Nejseš v USA, kde platí jiné zákony, v anglosaském, ne římském pojetí. Ani tam ani tady se nelze chovat tak úplně jak se komu zachce. To, co jsem napsal bylo pro tvou informaci. Doplním, že KSČM, vědoma si zákona, nemá ve znaku ani rudou pěticípou hvězdu, ani srp a kladivo. Tuším, že to tu partaj docela mrzí. Pokud jsou ti fuk tvoje neznalosti, nevnucuj svoje nepodložené názory druhým. Osobu tvého typu bych ve firmě nezaměstnal, do důchodu to mám ještě docela dlouho, synku.

   Vymazat
  4. 1:53 na cesky zakony seru
   A jakou ze mas firmu? Priznas nam ji ci se za ni stydis?

   Vymazat
  5. 3:58 ztrapňuješ se soustavně. Omezencům osobní informace z pochopitelných důvodů nedávám.

   Vymazat
  6. Tak to ne rozumbrado 3.58 -nemůžeš spát a hledáš osvědčený povyražení v nadávách a urážkách? I já na české zákony seru - když na ně serou sami zákonodárci a jejich podržtašky, proč ne já? Svý názory nikomu nevnucuju, a že ses chytl jak hovno košile, za to nejsem zodpovědnej. Ani nevím, co má ta "partaj" ve znaku teď, a opakuju, vyvěsím si co chci, jak chci, a kam budu chtít. Práci od arogantního dědka trpícího nespavostí nepotřebuju, mám skvělou a dobře placenou. A právě proto, že mám dost potřebných znalostí, píšu co píšu. Že jsem občanem tohodle státu, ze kterýho si udělaly kurvy jako seš ty trhací kalendář, s tím se musím naučit žít-žádné sankce mi nehrozí, mám psa naučeného na povel "trhej pána" a taky flintu. A na zahradě jámu a vedle ní nehašený vápno. Buď zdráv a jdi chrnět velkej zaměstnavateli, a o symbolech uspořádej co nejdřív přednášku svým zaměstnancům.

   Vymazat
  7. 12:21 hádal bych na vyhazovače v nočním podniku

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 13. Když můj otec ještě žil, pokládal za nemravné, že se vzpomíná jen osvobození z Východu a nezmiňuje se vstup americké armády ze Západu. Když se stavěl brigádnicky pomník v Hrabyni, účasti jsem se vyhnul, i když mne tam nikdo přímo neposílal. Památník jsem navštívil s rodinou až vloni. Mezi Opavou a Hlučínem padlo 20 tisíc sovětských vojáků, včetně asi tisícovky našich. V místě se povídá, že kriminální antikomunisté, kteří se prolhali k moci, chtěli památník odstranit. Dnes se aspoň zápaďáci vetřeli do expozice muzea. Co k tomu dodat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:53
   Tak tento blábol jsem ještě neslyšel. Ale vím, že tento pomník chtěli odstřelit po roce 89 aby se zapomnělo.

   Vymazat
  2. Co je na tom blábol 18.53 - že mezi Opavou a Hlučínem padlo dvacet tisíc!! sovětských vojáků? To jsi ještě neslyšel, zato jsi slyšel, že kdosi "chtěli" aby se na něco takového zapomnělo?Myslíš že je možné zapomenout na něco takového? Ale určitě je možné zapomenout, že na diskuzích se občas vyskytuje něco takového, jako jsi ty, to ti můžu garantovat.

   Vymazat
  3. Dobrý den. Pro informaci uvádím, že jsem ročník nar. 1943. Ostravsko-Opavská operace byla nejkrutější vůbec z osvobozování Moravy. Víte co udělali fašisti ve Štítině? To je obec kousek od Opavy. Ukřižovali vojáka Ivana Kubince (z Podkarpatské Rusi) na vrata stodoly !! Pro mladou generaci a hlavně toho "chytrého diskutujícího tady) http://ostrava.idnes.cz/vojak-ivan-kubinec-umuceny-ostravska-operace-stitina-pdv-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150418_002903_ostrava-zpravy_jog. Moji křesničku, která kradla Němcům léky a vozila je partyzánům do Beskyd sebrali Němci začátkem roku 1945 a popravili v Kounicových kolejích v Brně. Zůstalo po ní jen jméno na pamětní desce v Kunčičkách u Ostravy. Můžete se podívat na foto tady: http://ostravablog.cz/foto/na-navsteve-v-ostrave-kuncickach/
   je to asi 4. fotka
   Mě jen mrzí, že kvůli zdraví se nemohu zúčastnit pochodu "Nesmrtelného pluku" v Praze. Nemám sice žádnou fotku křesničky, ale napsala bych její jméno na ceduli a šla. Tak zajedu do Kunčiček ke škole, kde je ta pamětní deska, pokloním se a dám květiny.
   Ještě douška: Moskvu zapálili Rusové sami, z čehož neměl Napoleon pražádnou radost. No a pak ještě ten "generál mráz", to už bylo přespříliš. Navštívila jsem v Moskvě panoráma bitvy u Borodina. Také jsou tam v přízemí vlajky, které házeli Němci ke kremelské zdi. A že jich tam je. A ve vojenském muzeu kromě jiného jsem viděla i hrst země od Stalingradu. Tam bylo snad 10 zrníček prsti a jinak samé železo, náboje,cihly, tedy kousky cihel. Nějak jsem se rozepsala, ale ten mladý člověk mě docela vytočil. Ano, mladíku, jsem stará a do své smrti nejdelší budu vděčná Rudé armádě, našim vojákům a také dalším spojencům za svůj život. Pracovala jsem ve VŽKG s panem Ing. Ervínem Frischerem - mj. byl Žid z Ostravy a utekl přes Polsko do Ruska. Skončil na Sibiři v gulagu a když gen. Ludvík Svoboda v Buzuluku sestavil sbor čs. armády přišel s ním až do Prahy. Na Dukle přišel o staršího bratra,čs.vojáka z povolání, kterého tam fašisti vzali kulometem naskrz.
   Pěkný svátek přeji všem, kteří chtějí MÍR pro celou planetu Zemi.

   Vymazat
  4. Tak tohleto je krásný, co napsala paní Věra. Lepší než jakékoliv okázalé žvanění. Málokdy lze číst na diskuzích něco tak krásného. Té dámě bych se hluboce poklonil.

   Vymazat
  5. Děkuji za slzy, které mi vehnal Váš příspěvek do očí, paní Věro. Děkuji Vám, svým předkům a nejvíce všem ,kteří se postavili fašismu, že díky jejich obětem zde můžeme býti a žíti.
   Vám osobně přeji, zdraví a dlouhý život, abyste mohla vzpomínky a zkušenosti šířit mezi mladou generaci.

   Vymazat
  6. Dobrý den. I já Vám děkuji za Vaše 2 příspěvky, které mě potěšily. Ale zklamu Vás v tom, že se "mladé generaci" spíše vyhýbám. Dělám zřejmě chybu, ale jejich názory jsou mi cizí. No, když je ve škole učí třeba učitelka, která jim vykládá, že Československo osvobodili Američané. Ale jak se říká, nevědomost hříchu nečiní. Věřím, že věkem zmoudří. Nejsou na tom ale tak všichni. Při hledání ohledně mojí křesničky, jsem našla na internetu bakalářskou práci slečny Hany Stehlíkové a ta psala práci právě o Kounicových kolejích v Brně. Jak se tam popravovalo a brněnští Němci chodili se za 3 marky na ty popravy dívat. Přečtěte si tuto práci, pokud budete chtít. Najdete ji na tomto odkazu:
   file:///C:/Users/Ritu%C5%A1ka/Downloads/BPTX_2012_2_11410_0_354362_0_136441.pdf.
   Ale původně jsem chtěla psát ještě o Hrabyňském památníku. Jeden diskutující zde napsal, že se práci na něm vyhnul. Tady platí to výše uvedené "nevědomost hříchu nečiní". Ve VŽKG se říkalo, že si gen. ředitel Ing. Rudolf Peška, DrSc., staví svůj pomník. I od nás tam chlapi chodili budovat. Jenže ti věděli a neremcali. On totiž náš GŘ přišel do Prahy právě s tím panem Ing. Frischerem se Svobodovým arm. sborem a z Buzuluku. Narodil se v Záporoží v roce 1924, a ostatní si přečtěte tady: http://forum.valka.cz/topic/view/39167/Peska-Rudolf,
   tam zjistíte kolik mu bylo vlastně let. Takže ten Národní památník si v roce 1976, za přítomnosti gen. Ludvíka Svobody, nestavěl pro sebe, ale pro své a další spolubojovníky ve 2. světové válce proti zrůdnému fašismu. I pro těch 116 Američanů, kteří padli na území naší republiky.
   Odkaz:
   http://www.szm.cz/rubrika/30/expozicni-arealy/pamatnik-ii-svetove-valky-hrabyne/historie.html
   Že jsem si počet padlých amerických vojáků na území naší republiky nevymyslela já, najdete zde:
   http://www.fronta.cz/dotaz/pocty-padlych-na-uzemi-csr
   A mladé generaci bych doporučila, více používat svůj "chytrý telefon" k poučení z naší minulosti. Možností máme hodně.
   Ještě k mému pobytu v Moskvě. Nebyla jsem tam na výletě, ale služebně právě za VŽKG 2 celé měsíce.
   Mějte hezký celý nový týden.

   Vymazat
 14. Lidský život je to nejcennější co člověk na světě má. Cílem Němců za II. sv. války bylo nás vyhladit, aby jsme nebyli. Němcům se to nepovedlo díky Rudé armádě a obrovského množství těch rudoarmějců, kteří nasadili svůj život až do úplného konce, aby Hitler a fašistické Německo bylo poraženo. Jako vděk nesmírných obětí války dnes nám ČT servíruje, že máme uvěřit, že nás osvobodila Americká armáda, které se fašisti z velkou chutí vzdávali protože věděli, že jejich služby jak účinně vraždit lidi, budou Američané využívat a za zvěrstva, které na východní frontě páchali nepůjdou do vězení a nebudou popraveni naopak budou vyznamenáni. Náš vděk mrtvým, bez kterých by jsme tady nebyli, je ostudný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, ale tu se dnešní mladí nedozvědí. Kdysi jsem viděl na TV Prima ZOOM dokument , kde o těchto věcech mluví němečtí historici a bývalí ředitelé CIA, kteří přiznávali, že ochraňovali válečné zločince a pak je používali v jižní Americe. Tito lidé tak nemohli být za těžké válečné zločiny potrestáni. Dokument se jmenuje Nacisté ve službách CIA. Je to na internetu.

   Vymazat
  2. 19:03 19:59 máte pravdu a ten dokument jsem viděl

   Vymazat
 15. A katolická církev, původce fašizmu, si u nás pěkně podniká...
  ...vytvořila si k tomu vhodné politické podmínky.
  Druhá světová válka je pouhou vyhranou bitvou ve válce svaté.
  Není moc důvodů k oslavě,
  o to více důvodů je k bitvě*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Důkazů ohttps://www.novinky.cz/komentare/437121-komentar-kdyz-vam-domu-prijdou-sebrat-dite-vaclav-klaus-ml.html České likvidaci je více než dost :

   Vymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 17. SENEKA velmi moudry muz ,on vystihl o cem je zivot kdyz prohlasil VOLUNTEM FATA DUCUNT NOLENTEM TRAHUNT

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A překlad té latinské moudrosti by nebyl? Takhle mi to není nic platné, když neumím latinsky. A zas nemám šanci být konečně moudrý jako Seneca, a nevím, o čem je život. Kdosi napsal velice dobře, trefně, a velice česky, že lidský život je jako schůdky do kurníku, taky tak krátkej, a taky tak posranej.A měl obyčejnou pravdu. Rád bych ten latinský překlad do češtiny. Dík.

   Vymazat
  2. chtejiciho zivot vede,nechtejiciho vlece omluva ze jsem to neprelozil hned

   Vymazat
  3. Dík za překlad.Hned jsem si to napsal do svého sešitu moudrostí a pranostik. Teď ještě aby to byla pravda. Aby to platilo i v našem století. Také znám jednu starou moudrost a sice - "veliký je ten, kdo může co chce, ale moudrý je ten, kdo chce, co může".... Takových je asi ale málo. Každý chce být "veliký" až si kvůli tomu lidi skáčou po krku, ale nikdo není moudrý.

   Vymazat
  4. 23;46 to je taky dobra moudrost.pravdepodobne Konfucius Cina. Dale jednorocni dobrovolnik Marek-clovek by chtel byt gigantem,je,ale velky hovno.

   Vymazat
  5. Jednoroční dobrovolník Marek nemá chybu nikdy, a Pepa Švejk byl a je nezapomenutelnej týpek. Tam je lidových moudrostí fůra. Všem politikům a dalším šmejdům bych to naordinoval jako povinnou četbu, a na závěr by z díla museli napsat obsah. Doufám, že by se jim zalíbil lajtnant Dub i posranej kadet Biegler. Dík za příspěvek kámo 2.12 - Jdu si číst Švejka na oslavu všech těch bojů - to se hodí.

   Vymazat
 18. Většina krásných , pravdivých komentářů , bohužel jenom pro ty , kteří pamatují , tedy ví. Dnešní svět je natolik zvrácený , že mladí už ani nemají šanci pravdu poznat. Lže se jim systematicky už od prvních krůčků a lže se jim tolik , že se snad na ně ani nelze zlobit , když se s pravdou ještě nestihli potkat . Naše školy už ovládly havloidstvůry a média si přivlastnily ještě dřív. ............. Já děkuji našim bratrům - Rudé armádě za jejich oběti , děkuji za naše osvobození

  OdpovědětVymazat
 19. Cosi jako národní nátura existuje. Je na místě si vzpomenout a taky si pamatovat, že Anglosasové se živili kšeftem a uvědomit si, že obchodník je podvodník.

  OdpovědětVymazat
 20. Doplnění 19:03
  Osvobození Plzně popisuje na www.Literarky.cz Josef Vít v rubrice blogy.Na Slovanech najdete pomník obětem náletu na tuto obytnou čtvrť. Ale pomník armádě USA je dočasně nahrazen malými památníčky v českém a anglickém jazyce, kde se vysvětluje, že původní pomník hrozil zřícením a že na obnově se pracuje. To není nic proti USA, ti mladí mužové přispěli ke zkrácení války a riskovali život, ale dnes neumíme (Češi) opracovat kámen, to je náš problém.

  OdpovědětVymazat
 21. Soveti na "osvobodili" asi tak jako naciste. Aby se zmocnili noveho uzemi a vladli tam za pomoci vlastizradnych komunistickych nebo nacistickych kolaborantu jako jste vy.
  Svobodu prinesl az rok 89 a lide jako Havel nebo Reagan.
  ===============
  Nezapomen me zase smazat, cenzorsky posero.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudák admin, to stírání vašich výkalů mu vůbec nezávidím.
   Vy jste asi snědl něco moc špatného a teď to z vás lítá. Že by něco z kuchyně Sudetendeutsche Landsmannschaftu?

   Vymazat
  2. 22:32-víš vůbec,ty hovne,kdo to byl ten Reagan?!

   Vymazat
  3. 22:32 opravdu by bylo škodou tě mazat, stopa někoho takového je žádoucí, kdyby jen proto, aby se vědělo, že takoví .... existují. Nemazat, nemazat, naléhavě prosím!

   Vymazat
  4. Ty jsi akorát chudák 22.32 - duševní mrzák. Proč pociťuješ potřebu o tom psát? Vidíme to všichni, kdykoliv vlezeš na diskuze. Svěřoval by ses zde, že jsi slepý, nebo hluchý, kdybys byl postižený slepotou a hluchotou? A tím, co pořád všude píšeš, a jak jsi odpornej, oplzlej, zlej a sprostej, dáváš najevo, že jsi duševně zmrzačenej. Asi jsi vyrostl jako sirotek, a každej do tebe kopal. Nebo tě zneužívali? Chudáčku - tak jen nám to tady nandej, my jsme to všechno zlé,co ti zmrzačilo život,a proto je teď z tebe taková zrůda, asi zavinili. Ani nerespektuješ pravidla diskuzí - co to píšeš o Reaganovi? Tam kdybys nerespektoval pravidla, a sprostě nadával, rovnou by tě odstřelili - co s takovým póvlem? Tady tě jenom odstraní z diskuzí, a ještě se ti to nelíbí. Proč si myslíš, že máme trpět tvé sprostoty, urážky, a nadávky?

   Vymazat
  5. Tak povezte, komunisticti vlastizradci.
   V cem jste lepsi nez byli naciste? Kradete mene? Zavrazdili jste mene lidi? Zavinili jste mene hruz a nestesti? Jste mene prolhani nez vasi nacisticti bratri?
   Tak vidite.

   Vymazat
  6. 1:18 zabit vraha neni zlocin
   Zlati komunisti v porovnani s kapitalisty

   Vymazat
  7. 22:32 a 1:18 - to ale musí být pitomec. Proč se neobrací na komunisty přes stránky Haló novin? Co to tu zasmrďuje svými šteky? Bez vzdělání, bez vychování, jen ničím nepodložená nenávist! Hlupáku, tady je Nová republika a slušná diskuze slušných informovaných lidí. Ty tu trčíš jak ten kůl v potě a ještě páchneš.

   Vymazat
 22. 21:07 22:32 že tě to furt baví admin by ti měl zablokovat ip a českou občanku vrat makrela ti vystaví jejich

  OdpovědětVymazat
 23. 23:16 pokud chceš svět výhradně podle svých představ, zavři se kdesi s iluzemi nebo, pokud jsou toho lidsky hodny, pracuj k tomu, aby se prosadili. Nečekej, až ti to zajistí jiní.

  OdpovědětVymazat
 24. Svátek osvobození Československa je 9. května. Na 8.5. ho přesunuly globalistické stvůry u nás pod vedením Vency Flašky. BK

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ceskoslovensko bylo komunisto osvobozeno az v listopadu 89.

   Vymazat
  2. 1:19 a hned rozkradeno

   Vymazat
  3. 1:19 drž hubu zradče a vrahu, na Sibiř s tebou !!!!!!!

   Vymazat
  4. Mýlíš se fašisto 1:19. Svátek osvobození Československa je skutečně 9. května. Dějiny neznáš vlastní vinou, nevymluvíš se na současné pokleslé školství.

   Vymazat
 25. Nevěšeli jsme nikdy ani americké ani sovětské vlajky , ale československé. Nevím proč by se to mnělo změnit.

  OdpovědětVymazat
 26. Jak tak ten vývoj pozoruji, tak my pamětníci 2.světové budeme mít 2 možnosti.
  Buď vymřít včas, nebo naopak přežít i některá ze svých vnoučat. Ale jen o chvíli.
  Po dnešku mám pocit, jakobychom tu už nové válce zavazeli.
  To jsem dnes jaksi z nepozornosti víc než jindy poslouchal náš rozhlas.
  A do záhuby nás vedou naši vlastní politici.
  Někteří z hlouposti, většina z politické korektnosti. Vlastně v tom není rozdíl.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 27. Me nebude nikdo diktovat jakou vlajku veset ci neveset
  Ceskym nevolnikum se ale smi diktovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Proč oplzle nadáváš 12.13? 4.16 má naprostou pravdu ty nevolníku. Jsi nasranej? neměl jsi zvonit. Co sis vyzvonil - máš ten pytel zlaťáků? Máš hovno. Jsi nevolník, kterej buď něco smí nebo nesmí - jiná možnost neexistuje. Tak zavři hubu. I když - mně taky nikdo diktovat nikdy nebude jakou vlajku mám vyvěsit, když budu chtít ji vyvěsit. Čus.

   Vymazat
  3. 12:36
   Tys mně viděl zvonit ty netáhlo vygumovány"???
   Lesa kulový,takže zapadni a oslavuj ussacký agresory,ty nádobo plná debility!!!!!

   Vymazat
 28. 17:29: Jste uplně vedle. Bohužel bez Rudé armády bychom nebyli osvobození. Oproti třeba Francouzům nebo Polákům jsme neměli /téměř/ žádné odbojové hnutí. Na Heydricha bylo třeba parašutistů z Anglie. Na frontu jsme nikoho neposlali zřejmě protože nám to Hitler dovolil z vděčnosti za vzdání se bez boje a za možnost převzetí naši výzbroje do další války. Jen člověk a národ, který je schopný dívat se na sebe bez falše a přikrášlení a je ochotný něco udělat se svými neduhy za něco stojí. To píši i když tuším, že se na mně strhne záplava nadávek.

  OdpovědětVymazat
 29. 18:33 transporty smrti... Ano ta možnost by tu byla, uvážíme-li, že Bilderberg chce na planetě pouze zlatou miliardu, v poslední době jsem dokonce slyšel - pouze 0,5 miliardy lidí. Podle Kellera čeká nás nejpravděpodobněji fašistický stát - tak možná se dočkáme i těch transportu smrti - pojedou tam všichni komentátoři z Nové republiky s levicovými názory /to není trollský příspěvek, není to žádná ironie, myslím to vážně. Lidé s nepohodlnými názory byli vždy odstraňování. Nevím jestli toto není také přičina toho proč je zde tolik anonymů. Nemyslím tím, že by se lidé báli fyzické likvidace ale snad berou v úvahu v budoucnu po politickém přituhnutí možnost persekucí/.
  Jinak jsem sledoval jen jednou televizní noviny, myslím včera - na 24-ce. Asi 7 minut o polní americké kuchyni v Plzni, žádné připomenutí 170000 padlých ruských vojáků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O té americké polní kuchyni a těch tzv. oslavách svobody referují prodejné mediální děvky z ČT už třetí den hned na začátku zpráv.

   Vymazat
  2. Připomenutí:
   http://infokuryr.cz/news.php

   Vymazat
  3. A vynechali i tu rozbombardovanou Škodovku a seřazovací nádraží, pozabíjené civilisty v Plzni, Jateční třídu srovnanou se zemí, rozmlácené domy ve Skvrňanech, přímý zásah do hromadného krytu hotelu Continental, a hromadné hroby pozabíjených civilistů při bombardování v Plzni. To jim nikdy nezapomeneme - a proč? Kdo zakázal nebo naopak přikázal co smějí zveřejnit? Který "Babiš" ovládá všechny tyhle mediální kurvy? Neměli by ty pachatele informací taky vyštvat z politické scény?

   Vymazat
  4. 10:09 je až trapné, jak si dovoluješ, bez elementárních znalostí, klasifikovat čs. odboj. Ti parašutisté z Britanie, na Heydricha, byli čs. vojáci. Čs. zahraniční jednotky bojovaly na západě i východě, dokonce i v Africe. Jejich výstroj, výzbroj i činnost Čs. republika řádně zaplatila, včetně akce na Heydricha. Takže si laskavě představ, že Hurricane, Spitfire, Wellington, Lavočkin nebo Šturmovik atd., sestřelený s čs. posádkou, která téměř vždy zahynula, stejně jako zasažený tank s uhořelou posádkou, byl čs. státem zaplacen. Domácí odboj. Víš toho pramálo o podmínkách v Protektorátu a na Slovensku, ve Francii (Vichy), Polsku (Gouvernement) Jugoslávii (armáda, která se krom kolaborujících Chorvatů nevzdala) nebo Řecku, které vedly a byly poraženy v tehdejší válce s Německem. Netušíš, kolik center odboje bylo u nás likvidováno a jak byl účinný neodhalený odboj. Nejde o střílečky jak na počítači, to si uvědom. Jestli se pokusíš cosi vyfňukávat o Čs. kapitulaci v roce 1938, zjisti si fakta o poměru sil, včetně tehdejšího postoje Britanie a Francie, dokonce připravených zasáhnout proti nám, samozřejmě s pomocí německé, maďarské, nakonec i polské menšiny v pohraničí ČSR. Pak možná oceníš prozíravost a politický um prezidenta Dr. Edvarda Beneše. Nedivím se, že dnes je tehdejší historie zamlčována a všemožně překrucována. Zašlapat národní hrdost a povědomí, to se silám na čele Evropy i světa náramně hodí. Buď tak laskav a nežer jim to.
   PS k tomu „... Na frontu jsme nikoho neposlali zřejmě protože nám to Hitler dovolil...“ nebetyčná hloupost, tehdejší „Vládní vojsko“ nemělo důvěru Reichu, částečně ale jako strážní útvar sloužilo v Italii, kde nemalá část přeběhla k partizánům. Dovedeš si představit tu odvahu?

   Vymazat
  5. 13:42 opravte si prosím.Každá válka něco stojí,ale podle Lend-Lease-půjčka a pronájem se platilo jen to co během války nebylo spotřebováno.Neni pravdou to co zde psáno,ČSR platila jen to s čím se naši vojáci vrátili domů po osvobození.Odmítnutim Marschallova plánu přišla o určité výhody při splácení půjčky.Po vyrovnáni v r.1982 nám bylo vráceno Londýnem 18,5 tuny měnového zlata tj.zbytek státního zlatého pokladu.

   Vymazat
  6. 14:34 dovolím si tvrdit, že je pravdou co jsem napsal 16:42, viz. tuším Šnejdárek, Dějiny II. Svět. války v dokumentech. Zdravím

   Vymazat
  7. Reakce na 13:42, autor 10:24: Zdravý selský rozum: Když neprovedli odbojáři žijící v protektorátu atentát na Hyedricha, logicky z toho vyplývá, že s našim odbojem /početné stavy, které by umožňovaly vhodný výběr schopných lidí/ nebylo moc slavné. Pochopitelně člověk žijící v naši republice asi bude vědět, že Kubiš a Gabčík byli z Československa. Nic jsem tam nemluvil o penězích a nechtěl samozřejmě vyzdvihovat anglické kapitalisty, kteří si nechali všechno z výstroje parašutistů zaplatit. Jinak se mě jeví polské odbojové hnutí rozhodně bojovnější než to české. Kvůli němu také zahynulo 6 milionů občanů polské národností, z toho 3 miliony Židů. V samotném Varšavském povstání zahynulo 200 tisic civilů. Co jsem chtěl podtrhnout, tak jen to, že bez Rudé armády bychom osvobození nebyli - nebyli bychom schopni se sami osvobodit tak jak to udělali Srbové - přiznejme si to, že nejsme tak bojovní. Žel bohu jako celek český národ neobstal zkoušce ve druhé světové válce - neválčil na svém území vůbec, nevím jestli dokonce jako jediný - Rakušané také neválčili a neválčily státy, které se k Hitlerovi přihlásily hned jako spojenci, nebo vyhlásily neutralitu. Jednotlivci jsou hrdiny vždy - např. pilot František. Jinak jedno rčení, které myslím ve filmu Řím, město otevřené pronáší jeden německý voják-důstojník, druhému: Běda národu, který potřebuje hrdiny. Ale to je na diskusi. Lidi mají vždy tendenci se hájit, ať udělají cokoliv. Nebudu již odpovídat.

   Vymazat
  8. 20:12 - vaše "hodnocení" je ahistorické, sebemrskačské, protinárodní! Uvědomte si, že Poláci stejně jako Srbové byli Hitlerem napadeni a jejich armády s ním vedly regulérní válku. Tu válku jejich armády prohrály, ale lidé boj nevzdali. Na rozdíl od nich nás Západ zradou vydal Hitlerovi na podnose a beze zbraní. Jak mohl český odboj bojovat, když lidé byli odzbrojeni? Co to tu šíříte za pitominu, kdo je a kdo není bojovnější?!

   Vymazat
  9. Pro 20:12 ještě malý dodatek: Srbové stejně jako Poláci během války vedli i krvavé boje mezi sebou. Byla tam krutá občanská válka. Buďte rád, že jsme jí byli ušetřeni a společným nepřítelem zůstal jen Hitler. Mimochodem - Češi byli během 2WW jedním z nacisty nepopravovanějších národů Evropy. Takže naši předci bojovní byli, ne že ne, vašnosto!

   Vymazat
 30. 20:30: Goggle - napsat, co napsal pán 20:22 - máte to i s překladem. Počítač ale vše nevyřeší, takže je dobře třeba znát Ludolfovo číslo, což prý již se teď ve školách /tento způsob memorování/ nenosí. Důkaz: je tam chyba, proto v Goggle naskočí, co je třeba potom, když se opraví chyba: Má být - "volentem" - volens je participium praesens activum od volo, volui, velle - chtít.

  OdpovědětVymazat
 31. Ruská zástava by měla viset na místě nejvyšším úctít bez předsudků. 9. květen 1945 byl pro mého otce až do jeho smrti dnem osvobození vlasti. Tento den byl pro něj a celou rodinu skutečným svátkem. S hrdostí v srdci ctím odkaz svého otce, který bojoval po boku skutečných osvoboditelů. Na důkaz přátelství a úcty k svému druhovi v boji příteli a spolubojovníkovi, který byl zabit při obklíčení v beskydských kopcích mi bylo dáno do vínku jeho jméno. Moje jméno má hluboký křesťanský význam a je protějškem mužského jména. Původem se vyvinulo z hebrejského jména Jochanán s významem "Bůh je milostiv". Soubor stop faktů i svědectví knižních dílů S. Motla mi stále připomínají pro mnohé nevědomce ještě dnes utajené skutečné úmysly mnohem později přidružených "osvoboditelů", kteří si nechali zaplatit bratrskou pomoc zlatem. (Kam zmizel zlatý poklad republiky a ztracený poklad Karlovy univerzity, Ozvěny Lidické noci a další), ale rovněž svědectví o tom jak Česká republika pomáhala unikat válečným zločincům v knize Oběti, a jejich vrazi. Nic není jen černé nebo bílé. Mezi tím je široká škála barev.

  OdpovědětVymazat
 32. Nevím, proč bychom nemohli mít u příležitosti tak obrovské události, jako je konec války, svátky dva. 8.5. jako Evropané "Den vítězství" a 9.5. jako Česká republika "Den osvobození". 8. se, pokud vím, u nás ještě stále bojovalo, takže osvobozeni jsme ještě nebyli.Ale to by se asi vzdávala "příliš velká" úcta Rudé armádě, že ? Např. v Holandsku to tak určitě mají. Nevěděla bych to, ale kvůli jejich "Dni osvobození" letos byl na jejich žádost přeložen fotbalový zápas Ajaxu ( v rámci UEFA ).

  OdpovědětVymazat
 33. Zajímalo by mně jestli neví někdo, kolik těch american boys padlo na našem uzemí. Počítám, že to budou asi nejvýš stovky. Když to srovnáme s tím číslem téměř 200 tisíc rudoarmějců, je vysloveně trapné, čeho se dopouští s našim svolením naše vláda a je vysloveně trapné, že jsme oslavy konce druhé světové války přenesli z 9. května na 8. května - zítra se jde do práce. Udělali jsme to jen z toho důvodu, že lezeme novému protektorovi do pozadí. Poláci si už začínají uvědomovat, že ten tzv. spojenec a ochránce - USA - je chce poslat do války s Ruskem a sám bude sedět tak jak v obou světových válkách v závětří doma, aby přispěchal zas na několik měsíců před koncem valečného běsnění vytěžit ze situace. Po druhé světové válce se USA stály světovým hegemonem. Kolik zahynulo USA-boys ve II. světové válce - myslím, že je to 300 tisíc - to je číslo dokonce dvakrát menší než počty československých občanů - nevím zase kolik zahynulo Židů z počtu 600 tisic československých obětí druhé světové války.

  OdpovědětVymazat