Reklama

.

.

čtvrtek 25. května 2017

Zpátečníci na svá místa

25.5.2017  Tribun

O designovaném ministru financí (vida, jak ta výměna nakonec byla snadná) Ivanu Pilném jsem nikdy neslyšel, takže o to větší šok pro mne bylo první seznámí s jeho názory prostřednictvím komentáře Martina Fendrycha k Pilného rozhovoru pro Právo. ANO, bude líp. Až důchody skončí, senioři budou makat, sekat v parku trávu, ho nazval Fendrych a skvěle tím vystihl podstatu, k níž se vyjádřil velmi skepticky. Ten Fendrych, který je jinak na vše, co zavání sociální spravedlností alergický jak vegan na vajíčka. Jenže Pilného asociální názory byly zřejmě už moc i na něj.


Co pak teprve na mě! Pilný asociál jsem chtěl svůj komentář nazvat. Pak mne napadaly titulky jako Drábek se vrací na ministerstvo financí, Ještě větší blbec, než jsme čekali nebo Vůl jak Anděl. Nakonec jsem zvolil Zpátečníci na svá místa, protože kromě ostentativně asociálních postojů budoucí pan ministr prezentuje fatální zaostalost a zpátečnictví svého myšlená (až jednoho napadá, jestli i toto nemůže být důvod, proč je bývalým ředitelem českého Microsoftu), když vypustí z úst něco takového:
Ti lidé mohou ještě pracovat. Nemohou řídit třeba autobus, ale mohou pracovat. A my budeme potřebovat, aby pracovali, protože je tady zoufalý nedostatek pracovních sil.
V celém vyspělém světě si lidé, kteří se dívají do budoucna, kladou otázku, jak se vypořádat se situací, k v důsledku pokračující robotizace klesá potřeba hrubé lidské práce, protože sekat trávu či řídit autobus mohou stejně dobře roboti, a možná i lépe, než lidé. A popravdě, radši uvidím, když autobus bude řídit robot, než starý a nemocný muž, který už si své sice odpracoval, ale protože kvůli tomu neměl čas vydělávat, tak ho teď pan ministr po zásluze nažene za volant, dokud za ním neumře.

Budoucnost, to není otázka, jak zajistit 100% zaměstnanost systémem sociálního a ekonomického vydírání a nucených prací, ale jak se adaptovat na řekněme 40% nezaměstnanost, na situaci, kdy práce nebude moci být podmínkou existence, protože potřeba lidské práce bude klesat.


Ale to pan ministr neřeší, pan ministr řeší, jak nahnat do práce lidi, které by slušný člověk do práce nenutil, protože už jednak mají své odpracováno, a jednak jsou s jejich pracovním nasazením spojena zbytečná rizika pro ně i pro okolí. Tak doufejme, že po volbách tam bude někdo, kdo si všiml, že časy se mění.

- - -

81 komentářů :

 1. Sobotka je jako kamikadze! Už ho čeká jen srážka se zdí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka skončí úplně stejně jako rozplesknutá moucha na skle.Roztažené nohy a přilepený ksicht.

   Vymazat
  2. Článek je o Pilném.

   Vymazat
 2. Co ten český Microsoft vytváří?Nic!Neboli kulové hovno,takže tam mohl dělat ředitýlka i takový Pilný blb!Dědeček,kterému táhne na 75 let a má vyměklý geront mozek se stařeckou demencí.Je to ale ambiciozní stařeček!Skvost ANO bude hůř....gratuluji Babišovi i k této gerontpřísavce!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co nadáváš ty skřete chlapovi za to, že "mu táhne na pětasedmdesát?" Nadávej taky stejně starým pošťákům, kuchařům, řidičům MHD - kteří pomáhají zachraňovat rezorty, kde mladí parchanti dělat nechtějí! Odpolední, noční, víkendové směny - tam všude vidíš jen staré lidi - a jsou to pašáci, kam by se za nimi potetovaní kašpaři srali! Proč by měl mít ten člověk vyměklý mozek -máš ty vůbec nějakej - dědku? Na diskuzích je to denně samej dementní starej skřet v důchodu, žvaní to nepřetržitě hafo blbostí denně, a to vám nikomu nepřekáží? Že se nestydíš zmetku jeden "zločase" - nadávej svýmu fotrovi a dědkovi ty sprostej, hulvátskej omezenče! Můžu nadávat někomu za to, že něco udělal špatně, ale za to, že si dovoluje být starý? Mnohem starší herci předvádějí ve filmech mladíky s partnerkami ve věku svých pravnuček, a ty tady budeš kecat takový sračky! Bože - do čeho jsi vecpal duši!

   Vymazat
  2. Já si myslím, že je to z pohledu Babiše velice chytrý tah. ANO je Babiš. To, že nový ministr je tupec možná poškodí ANO. Ale Babiš bude vedle něho vypadat jako génius. A protože ANO je Babiš, bude vlastně ANO také génius. Kdo by ve volbách nevolil génia.
   Mik

   Vymazat
  3. Táhne mu na 73. Komunistou nebyl, nejspíše ho nikdo do strany nechtěl. Kdo ví proč?

   Vymazat
  4. Jo - takže kdyby byl komunistou - hrůůůza, strááášný, když nebyl komunistou - hrůůůůza, stráááášný, nejspíš ho nikdo nechtěěěěěl -kdoví próóóóč? Typický projev diskuzního blba - typický projev čecháčka prasáčka blbečka - zde anonyma 23.52. Tohle snad není možné. Ta prašivá sebranka bude prostě nadávat každému - už abyste chcípli na nějakej mor, vy bejvalí soudruzi, jste zkažení až do morku kostí, a vůbec se nestydíte za svoji ubohost a duševní mrzáctví. Dokud tohle nevychcípe, nebo neodtáhne do nějakýho domova pro Alzheimery a nebude se to posrávat a pochcávat, dokud to bude moci samostatně žrát, a psát ty svoje ujetý a sprostý sračky, dotud bude v ČR stát morálka, a všechno kolem za hovno.

   Vymazat
  5. A ty - 23.44 - co to brebtáš před půlnocí? Neměl bys už chrápat? Starci už by měli chrápat. Ten nový ministr rozhodně nemluví jako tupec a nevypadá jako tupec, zato ty jsi tupec určitě, podle sraček, které píšeš. O jakém chytrém tahu to blábolíš? Pokud je známo mně, tak Babiš navrhoval ministryni, kterou ta oslizlá svině "premiér" nepřijala, a vyhrabali na ni nějaké sračky. Tak schválili tohoto pána jako ministra financí - co do toho sereš Babiše? Nemůžete mu už dát pokoj vy prašiví hrobaři? Proč by vedle nového ministra měl Babiš vypadat jako genius? - Ten se na vás z vysoka vysere, vy blbé občanské ludry, a rozhodně si dnes myslí, že všechno zlo, které se všem ludrám jako se ukazují být čeští "občané" a zejména ti dříve narození ( což nikdo nechápe, protože právě ti zde ten bordel zavinili a vyzvonili) že všechno zlo si tyto ludry plně zaslouží, a už pro nikoho z českých ludráků nehne prstem. A má recht. Pokud ho lidi zvolí ( jestli bude kandidovat) zvolí ho ti rozumní, a slušní, které ludry nemůžou znát, protože ti nelezou diskutovat, nadávat, a sprostě urážet. Ti chodějí pracovat - ludry, které dřepí u internetu a nadávají, už zapomněly, co práce je. Tak pokud ho zvolí, bude to pro tuto zem jen a jen dobře - a ludry u počítačů ať se jdou vycpat.

   Vymazat
  6. 0:15, Pilný vypadá jako němý. Když otevře hubu, tak to rozhodí svým sociálním myšlením i takové monstrum, jako je Fendrych.

   0:15 z vás nevyprchala zášť ani po čtvrtstoletí, že jste se do strany nedostal. Přiznejte se, že jste byl ambiciózní hlupák a lenoch. Možná také jste měl pokřivený charakter jak nyní nechtěně přiznáváte. Kapitalismus by vás měl nechat chcípnout pod mostem.

   Vymazat
  7. Babiš si v tom "hnutí" chová více parchantů, Pilný je jako příbuzný Teličky. O blbce Jourové, hlupákovi Zlatuškovi a kašpárkovi Stropnickým, ani nemluvě. Vůbec nechápu co nutí lidi volit takovou sebranku. Asi uvěřili, že ANO budou menší hovada, než ostatní "demokratické" strany. Chyba! Zastupitelská demokracie bez zpětné kontroly, odvolatelností zlodějů a možnosti jejich potrestání, nebude nikdy fungovat. Babiš, coby dobrý manažér a ekonom, měl ministrování jako melouch, přesto, vzhlede ke svým schopnostem, zřejmě ušetřil státu prostředky. No a jak to bude teď? "Umělec" Sobotka se rozhodl, že státní rozpočet je strašně špatně připravený a bude ho muset "přepracovat" vlastní rukou. Je v tom velká kalouskovina, proto takový spěch na odvolání Babiše před projednáváním ve žvanírně. To, co bylo ušetřeno, bude rozkradeno a ČssD se dostane z tíživé finanční situace a Bechyňský poradce a stratég taky nepřijde zkrátka. Lidé by si měli uvědomit, že bez posílení přímé demokracie a opravdové odpovědnosti to půjde do prdele, tak jako posledních 28 let. Na to koho volit stačí selský rozum.

   Vymazat
  8. Ten Pilný,ten kapitálista nacpanej IT -steroidama je typicky Babišovský kádr,pomáhající touhle vládou táhnout zemi a stát "na Ukrajinu" do korporátního fašismu.
   Je potřeba si ty lidi okolo Babiše dát do řady.
   Sám Babiš je syn chazarky z Podkazpadské Rusi,kámoší s Albrightovou,má podporu od sionistů z USA,jak financemi ve svém startu,tak krytí zpravodajské a do USA si jezdí pro rady a je důsledným zastáncem imigrace,což dokazuje nejen vztahem k Sorosovi a touhou jej přitáhnout s jeho podjebávací univerzitou do Prahy,ale i podporou imigrace celým jeho hnutím,vyjma poměrně slabého odporu poslance býv."televizáka"Soukupa...

   Takže:volím Babiše,volím žido-fašistický oligarchát ukrajinského typu !!!
   Takže neváhejte,s chutí do toho a půl je hotovo!!!
   A ten Pilný kokot,co chce hnát důchodce do totálního nasazení přesně odpovídá naturelu partaje a jejího majitele,naturelu zdivočelého sionistického hokynáře...ANO,bude líp,ale rozhodně ne vám!

   Vymazat
  9. 10:38 - Hezky shrnuto, jen jste opomenul, že podle ANO Pilného budou pro důchodce navrženy nové pracovní vesty s nápisem "práce osvobozuje" možná doplněny o nějakou elektroniku honěnou Microsoftem, aby se někde nějaká stařena neválela. Stáří je třeba, po zásluze, potrestat !

   Vymazat
 3. Novináři jsou ďábel a kdo s nima uzavře pakt, uzavře pakt s ďáblem. Autista Sobotka dokonce ani neví, že skáče podle toho jak ďábel píská. Sobotka neměl nikdy vlastní vůli. Dokonce neměl po fiasku ve volbách ani morál odstoupit. Voliči levice očekávali koalici s komunisty, místo toho strčil ďáblův pohůnek hlavu do babišova chomoutu.
  Celá tahle falešná sobotkova muzika se chýlí ke konci, na kterém zůstane levice na dlouhou dobu v rozvalu a opozici.
  V podstatě to je konec perestrojky v Čechách.
  Levice bude muset objevit pragmatismus a realismus. Zbavit se západních ideologických blábolů. Zbavit se pohodlnosti a strachu přinášet oběti.

  OdpovědětVymazat
 4. Můj šéf vždy říkával: "Nejhorší je blbý a přitom pilný"! Teda to ANO s Babišem se opět předvedla. Vždyť stát není firma!
  moudrý Brouk Pytlík - kamen mudrců

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co předvedla "ANO" s Babišem hmyze? A co předvádíš ty? Nemáš jiné jméno, než tu pitomost? Nebo si myslíš, že jsi vtipnej ty pytlíku pitomej? Proč píšeš stejný srajdy jako ten blb Honolulu ( moudrý - kámen mudrců - děláš si prdel? ) Nechceš bejt raděj anonym, než takový sračky? A ty jsi teďko mladík -ne? Já jsem neviděl ještě nic, co by ANO předvedla, zato už jsem viděl samej šílenej cirkus, co předváděly všechny polistopadový lumpenvlády darebáků a šmejdů. Je jen škoda, že "stát není firma" - protože kdyby byl, dávno už by byl v konkurzu, dávno už by byl v prdeli, vyškrtnutej z rejstříku firem, a všichni ti parchanti a vládní a političtí šmejdi by byli na dlažbě. V evidenci úřadů práce, a ne ve vládních trafikách, kam přelejzají sem tam jak posraní chrobáci - ale to nikdo nekritizuje? Vono tohleto nikomu nevadilo a nevadí? Jo -už chápu - teď se prostě hází hovny na Babiše, tak holt každej hovnivál si musí taky hodit hovnem.

   Vymazat
  2. 23.31 Vaše rozhořčení je napsáno velmi velmi pěkně, zařazení hovorové češtiny do textu nemá chybu. Každej hovnivál si musí hodit hovenem. Pravda! Nejste v tom případě vy rozmetadlo?

   Vymazat
  3. 10:30-Něco k uvedenému článku by nebylo?
   Pokud máte v popisu práce osobní útoky
   na každého,s kým nesouhlasíte,ventilujte
   je jinde.
   Jinak Pilný byl vybrán právě pro svoje
   názory.Až ve vládě skončí,je třeba mu
   vrazit do rukou kosu a poslat do toho
   parku.Mám však obavy,aby si s tou kosou
   fyzicky neublížil.Ačkoliv by ho nebyla
   žádná škoda.
   Petr Majevský

   Vymazat
 5. Inu, a Štěch jako kandidát na prezidenta. (Zaorálka jako prezidenta nechci, ale přece jen mě za svou kariéru naštval o fous míň než poklonkující slaboch a aparátčík Štěch).
  Oni se nepoučí a pak se budou divit...
  A pokud to nekrachne volbami, tak se do ulic vyjde jen o trochu později...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady - v Čechách 21.33? To měl bejt vtip? Tady se "do ulic" nevyjde nikdy. Kdo jako by měl vyjít do ulic - ti dědkové, kteří denně dřepí u internetu a skřehotají ty pořád stejný blbosti? Vždyť ti jsou přišití prdelí k židlím - jak ti by mohli někam vyjít? A fůru lidí střední generace tahle shnilá a prašivá politika vůbec nezajímá, a mají recht.

   Vymazat
 6. Tak mladí nemají práci, už si zvykají jako černí, válet se dopoledne, potom si zajít na pivko a zůstat tam až do půlnoci.Už dnes ženská po padesátce je stárá aby dělala prodavačku a podobně a nějaký sifilický dědek obrací svět.To svět neviděl.
  lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes jsou ženy po padesátce ještě mladé kočky! Spoustě celebrit táhne padesátka, a rozhodně se necítí být staré - co to žvaníte za sračky? A ten nový pan ministr financí, kterého zatím vůbec nikdo nezná je podle vašeho veřejného vyjádření sifilický dědek? Ještě že píšete tak blbě česky, že slovo sifilický není vůbec nic, protože jinak bych já osobně podal trestní oznámení pro veřejnou sprostou pomluvu uskutečněnou prostřednictvím diskuzí na NR. Co je to "lada" nelze rozeznat, jestli nějaký místní blbeček, nebo kráva, ale nejspíš to bude nějaký syfilitický mozek - tak sprostou prasečinu psát o člověku, kterého neznám, může jen diskuzní prase, a ta, jak už je obecně známo, nejsou normální. Jsou to duševní mrzáci.

   Vymazat
  2. Ty se na té noční musíš kurevsky nudit, mněl bys dostat přidáno, ale práce.

   Vymazat
  3. Ale když se dívám kolem sebe, tak převažuje věk prodavaček vidím 50-70 let.

   Vymazat
 7. neuvěřitelné,jakého blba sralbotka dotáhl zemanovi na hrad ke jmenování ministrem, to,že Bureš sesbíral úděsná individua do ANO,už víme, žvanil Telička, Jourová vítačka arabů, Zlátuška, komediant Stropnický,prý novinářka Lorencová,co řešila tunely LTO,(ale u Bureše je slepá jak patrona)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom člověku, o němž víte úplný hovno, si dovolujete psát jako o blbovi, kterého "sralbotka" dotáhl na hrad? Sám jsi starý diskuzní hovno, vůbec nic neznamenáš, a až pojdeš, ani pes po tobě neštěkne. Jaká "úděsná individua" sebral -Bureš - co je to? Neznám. do ANO? V jiných stranách nejsou úděsná individua? A podle toho, co píšeš, jsi úděsné individuum, blbé a sprosté, ty sám. Dřepíš u počítače, jsi prašivej starej dědek, a píšeš svoje obvyklý sračky. Jak se ti líbí urážky?

   Vymazat
 8. Pilný- to už snad člověk dostane pásovej opar,
  když to vidí..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z koho? Z pana Pilného? Viděla jste "to" - kde? V mediálních ukázkách? Aha - no, to už chápu. Domovnice v akci. Proč blábolíte takové sračky? Taky máte opar ze svýho fotra nebo manžela? A jak to že ne? To mně je na blití, když čtu podobné hnusné, sprosté, vulgární sračky. Mně je na blití, když bezvýznamná břečka, která se tradičně už slejzá na diskuzích, sprostě nadává dokonce už i člověku, kterého nikdo nezná, nikomu neublížil, a nic neudělal - jen existuje. To už je na pováženou - ta česká sprostota a blbost. To snad už aby byla ta válka - ne? Aby to smetlo tuhle sprostou havěť někam do rokle a zasypat.

   Vymazat
  2. Anonymní25. května 2017 23:52
   „.. nadává dokonce už i člověku, kterého nikdo nezná, nikomu neublížil, a nic neudělal - jen existuje.“
   Nemáte tak úplně pravdu. Pan Pilný byl veřejně známý již jako šéf české (nebo dokonce středoevropské) pobočky Microsoftu. A obchodní politika Microsoftu, neměla jen nadšené obdivovatele. V politice je již také několik let a často je zván do sdělovacích prostředků. Takže je za ním nějaká práce a nelze o něm říci, že „- jen existuje“.
   Jako každá veřejně činná osoba, má své stoupence i odpůrce. To je naprosto v pořádku, jedná se o lidi, kteří žijí za naše peníze a rozhodují o našich penězích. P.K.

   Vymazat
  3. 23:52 _ pokud je přijatelnej pro Samstagsteina, je to xindl! Ten samotný fakt je největší kvalifikací pro takový označení ...

   Vymazat
 9. Lidé, co jsou v pracovním procesu od 18 let do cca 65-68let nebo i více, odpracují tedy cca 50 let, na daních zaplatí státu slušnou sumu a pak ho stát za odměnu odstaví a pošle do šmelcu.Ti, co si nenašetří, jak je nám stále vnucováno a dokonce děkan Ševčík je toho názoru, že Husákovy děti-silné populační ročníky, skončí v důchodu u kontejnerů a popelnic.Vše tomu nAsvědčuje.A co naši Hnědočeši a do budoucna povinně nasunutí hordy slimáků a primátů?Ti budou od státu inkasovat bohaté doživotní sociální bezpracné zabezpečeni.Ať si každý občan tentokrát pořádně rozmyslí, koho bude volit!

  OdpovědětVymazat
 10. Co se divíte, když může být ministrem obrany v našem protektorátě jakýsi komediant, proč by nemohl být ministrem financí dědeček blbeček ?
  Nechápete volové, co to je loutková vláda ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Senilní dědeček Piloušek od ušopleska Bureše-Kobližkáře, ukazuje na své fotce velikost svého přirození nebo velikost českých důchodů???

   Vymazat
  2. Kdo je u tebe dědeček blbeček 21.54? Sám jsi odpornej blb, sprostej jak dlaždič, blbej, omezenej, možná máš všeho všudy pět obecnejch, protože není možné, že by sem někdo s alespoň dokončenou základkou psal takový sračky! Kde ses naučil ťukat do klávesnice? Myslíš si, že jsi vtipnej? Jsi malý hovno ve vysoký trávě, pořád jsi hovnem byl, jsi obyčejná lopata, která toužila létat, což se ti nikdy nepovedlo ty nulo. Teď už jsi jenom starej - zůstala ti nenávist, závist, sprostota, česká malost, a ubohost. A to blbý hovado 22.14 - o čem to tady slintá? Co je to Piloušek ušopleska ... je to ještě vůbec při smyslech tenhle senilní blb? Co to žvaníš o přirození hnuse? Sám máš jen uhnilýho pípáka, proto taky jsi tak ubohej a sprostej. Fuj - taková odporná břečka a ono si to dovoluje tady sprostě nadávat někomu, koho zatím nikdo nezná. Potřebovali byste všichni vy zbyteční pacholci pochytat, zavřít, zmalovat prdel na modro, a pak poslat makat někam do kamenolomu. Nad sebou nějakýho omezence jako jste vy, s bičem, a žrát jen obden chleba a vodu. Ona by se vám vrátila pokora. Jo - a ty vaše důchody - já bych vám je sebral hned zejtra! Všem sprostejm parazitům, dřepícím u počítačů, bych sebral důchod - a poserte se! Když už sprostě nadáváte, abyste měli důvod.

   Vymazat
  3. Všimněte si,jak puberťáček sprostě reaguje
   na každého a sám se slušně vyjádřit neumí.
   Neuvědomuje si,že všechno,co využívá pro
   něho a další vyžírky právě ten pbašivej
   dědek.Příznivec ANO má skutečně vysoké IQ.
   V jeho případě se dostal na úroveňtak asi
   houpacího koně.Jeho vyjadřování tomu také
   odpovídá.Onu,kde chybí rozum,nejsou ani
   k dispozici ani výrazové prostředky.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Piloušek od ušopleska, půlnošní buzínku, je ten ohavnej škleb, kterýho si tam ušoun (s miliardou na kontě si moh ty svý paviání uši nechat dávno opravit! sic!) dosadil se souhlasem zubatý pleše i pajdavýho virozníka s holí! Tak to samo o sobě je nejvyšší kvalifikace pro titul zmrd a xindl ...

   Vymazat
 11. Přátelé,děkuji Vám za Váš humor!!
  To mně drží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No - to vás drží pěkné sračky dámo - zklamala jste mě. Těmto odporným, nemístným a sprostým žvástům vy snad říkáte humor? To máte o humoru opravdu dobrou představu. A teď upřímně - chtěla byste být političkou v téhle české sprosté občanské žumpě? Kdy všichni ti blbečkové někoho nadšeně zvolí a pak mu sprostě nadávají? Jak psal K.H.Borovský ... "dneska tě maj za svatého, zítra budeš sviňák!"... To dřepí na české maloměšťáky, blbce a snoby jak prdel na nočník! Češi jsou opravdu až směšní - takové povahy snad nemají ve světě obdoby.

   Vymazat
  2. 23:12
   ..snad nebude tak zle :-); ale političkou bych být nechtěla ;už Perunova zkušenost z Kŕestu sv. Vladimíra
   obsažená v jediné větě,kterou jste uvedl,
   dává za pravdu!
   Když jsem byla malá měla jsem od Borovského
   ráda básničku "Má hvězda" a naše máma ji nám
   dětem s velkým citem přednášela.Dosazovala také za Karlíčka hledícího na hvězdičku naše jména a my jsme tomu TAK STRAŠNĚ VĚŘILI!! a někdy jsme i plakali.
   PaneBože to byly časy!
   no nic dobrou noc
   j.

   Vymazat
 12. Zajímalo by mě, kdo z výše (ne)podepsaných diskutujících si o p. ministru Pilném našel pravdivé informace dřív, než se tady vyzvracel. Pane Davide a spol. Vám opravdu nevadí úroveň diskuzí na vašem webu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není nic jednoduššího nám ty pravdivé informace předložit a ty, které považujete na nepravdivé vyvrátit. Většina z nám bude vám za ně vděčna, od toho přece diskuze je ...

   Vymazat
  2. Ale já taky nechápu, proč ty lidi tady a´priori tak strašně nadávají člověku, kterého vůbec nikdo nezná. Zatím nic neprovedl, neřekl, nezastavil vyplácení důchodů - kde na tyto žvance tito dementi, nadávající všemu a všem -přišli? Diskutér - potažmo pravidelný diskutér - to už je diagnoza. Normální činnost člověka, který je duševně v pořádku, to není. Jak a proč bych měl nadávat člověku, kterého vůbec neznám, a ještě ke všemu tak odporně a sprostě? Ať Nadávají, až jim ty důchody zastaví - ne? Sám - pokud jsem četl já - zdůrazňoval, že bude cosi jako "zimní král" a nelze tudíž od něho očekávat nic. Jenže -nojo jenže - copak smečka diskuzních blbců, lezoucí všude, a blbě žvanící ty samé sračky všude - copak tato primitivní smečka pochopila, co tím tento člověk sdělil? Co je to "zimní král?" Myslí si, ti tajtrlíci, že jim ten člověk na ty čtyři měsíce do voleb zastaví jejich posraný důchody, a dá jim do pazourů hrábě, košťata a lopaty, a vyštve je od těch počítačů a internetu, kde jsou přišiti od rána do večera, aby uklízeli a zvelebovali veřejná prostranství? I když by se hovno stalo, naopak, alespoň by byli ještě užiteční, zkrášlili by svoji obec, a alespoň by se trochu zapohybovali, když jen dřepí, a nadávají. Jsou ohroženi zánětem žil, infarktem a mrtvicí -ale to je jim asi jedno, jen když se nadává. Ale že píšou takový stupidní krávoviny - je strašný!!!

   Vymazat
 13. To jsem si myslel že je Babiš mazanější. Takto vidíme s kým se přátelí a to by mělo být varováním pro voliče. Stáří není rozhodující ale jeho asociálnost je zrůdná. Jeho minulost musí být také zajímavá. Tady už končí humor a začíná horor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prokrista - a s kým že se Babiš přátelí??? Staral jste se, s kým se přátelí Kalousek? S kým se přátelí Sobotka? S kým se přátelí všichni ti političtí šmejdi? Nechcete se už na svého bývalého ministra financí konečně vysrat, když už jste všichni nadšeně pomáhali vykopat mu hrob? Jenom aby vás to jednou nemrzelo, jako to vaše posraný zvonění v osmdesátém devátém! Jenom abyste neryčeli a nenadávali ještě víc - jenom byste nebrečeli a ještě se k Babišovi nemodlili chaso hnusná česká posraná, nadávající a spílající kdekomu, a přitom sama blbá jak patník. Jeden každej bejvalej soudruh - sprostej, hulvátskej, blbej jak patník. Nemám slov.

   Vymazat
  2. Anonymní25. května 2017 23:06
   „Nechcete se už na svého bývalého ministra financí konečně vysrat, když už jste všichni nadšeně pomáhali vykopat mu hrob?“
   Mám dojem, že Váš pohled na Babiše, je příliš citově zabarvený. Babiš není žádná mrtvola, ale oligarcha a předseda nejsilnější politické strany, která vyráží do předvolebního boje.
   Oligarcha, jehož firmy žijí z dotací, nemůže být politikem, který ty dotace přiděluje. Alespoň, pokud zde nechceme fašismus (propojení peněz a moci), ale demokracii. P.K.

   Vymazat
  3. Babiš toť cosi jako kandidát na Profesora Januse v Ocelovém městě :)

   Vymazat
 14. 22.11-souhlasím s vámi,ta omezená zášť je šokující. Čekáte, až vám někdo předloží informace? To si je nezvládnete najít?
  Pane doktore Davide, takováhle diskuze připravuje váš web o věrohodnost.

  OdpovědětVymazat
 15. No ta diskuze se povedla. Samé nadávání na Pilného. Jestliže byl někdo šéfem Mikrosoftu, tak na to musel mít mnohem více, než ti, co mu nadávají. Myslím mít v hlavě. To byla asi jediný tah Babiše, který mu v dané situaci zbýval. Takže nechejte Pilného ať se ukáže. Jinak, málokdo si všiml, jak razantně stouply Babišovi preference s tím Sobotkovo divadlem. A to je špatné jak pro socany tak pro všechny ostatní partaje, protože ANO i s těmi jejich šmejdy typu Zlatuška a Telička vyhraje volby s velkým náskokem a to je špatné.

  OdpovědětVymazat
 16. estebaci to maj moc dobře rozehrany a to už od dob slavneho zrzaveho krale veškrny a podle hesla vždy v prvni řadě kdy se reqvirovalo na co se ukazalo tak bych nedělal až tak přeqvapeneho

  OdpovědětVymazat
 17. Such a very useful article. Very interesting to read this article.I would like to thank you for the efforts you had made for writing this awesome article.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane filmovy rezizeeere u ´ve got very useful response but next time could u write it in mongolian language so everyone can copy ur shit? thx
   chef honolulu's friend hhh

   Vymazat
 18. škoda, že diskuse není konstruktivní, a omezuje se pouze na nadávky odpůrců či příznivců.
  Odhaluje se tím skutečnost, že jsme v podstatě na řízení státu rezignovali, a vždy se upneme na nějakého vůdce- spasitele.
  Přitom státní útvary vznikaly přirozeně jako obrana před vnějším nepřítelem-obrana hranice a pakstarost o nejslabší, to je děti a staré.
  Lamentace nad velkými mandatorními výdaji jsou zde z důvodu, aby se konečně udělala reforma důchodová a prostředky, které jsou dosud, ač rozkrádané, kontrolovány státními institucemi, mají být převedeny pod soukromé pojišťovny. Pořád je zde co krást.
  Ptát bychom se měli my politiků, proč máme tak malé důchody, a jak vytáhnout peníze z nadnárodních korporací.
  Vypadá to tak, že polotoci jdou na ruku těmto korporacím, a na lidi zvysoka kašlou. To je zapotřebí změnit, ne hloupě se mezi sebou hádat

  OdpovědětVymazat
 19. Než se ministr Pilný rozkouká,budou volby.
  Stačí,že se umí podepsat,všechny připraveny doprodeje státního majetku,které nechtěl Babiš podepsat,snad je Pilný podepíše.Jinak jen dodám,nikdy nemůže být státní rozpočet navržen bez dluhopisů.Kam by vložily peníze důchodové fondy,nebo liška a další fondy.Kalousek návrhem druhého důchodového pilíře,si je jistil dostatek peněz do státního rozpočtu.

  OdpovědětVymazat
 20. Autore, autore! Pilný jen řekl nahlas co se všichni ostatní bojí říct!! Bez změny ekonomických podmínek to tak prostě bude!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ANO, satane, všichni vědí, že jsme se už posunuli od rozvinuté země k rozvojové, kam jsme byli zařazeni od 1.dubna 2017. Bez změny volebních preferencí voličů směrem od parlamentních stran, k alternativě, budeme zdárně klesat na samé dno.

   Vymazat
  2. jakápak změna , když příjmy z důchodového pojištění jsou zařazeny pod příjmy celkem a mandatorní výdaje jsou příliš vysoké?
   Logika by měla být taková, že příjmy z pojištění by neměly být započítány mezi příjmy a měl by se zkou mat pouze rozdíl, který se má dorovnávat ze státního rozpočtu. Jinak je to ohlupování lidí

   Vymazat
  3. "...příjmy z pojištění by neměly být započítány mezi příjmy ..." --- ... s touhle svévolí už začal Klaus, vzpomeňte si všici, jak odmítal oddělování jednotlivých položek rozpočtu různěbarevnými mašličkami a rozkradl tak penzijní fond. A svým teplým témbrem ve svých pravidelných rozhlasových hypnózách o své ekonomické sečtělosti posluchačstvo přesvědčoval. Všem, co mu to tenkrát zbaštili (a pisatel těchto řádků mezi ně patří též) nezbývá, než sprostě(?) nadávat. Pro některé případy použití jiného, než sprostého slova by byl nevýstižný eufemismus. Třeba zkuste slušně opsat výraz ZASRANÝ PROGNOSŤÁCI! sck

   Vymazat
 21. ANO, bude líp.
  Až důchod Pilnému a jeho loutkovodičům skončí, a oni budou makat, sekat v parku trávu. Však už na to mají nejen věk, ale i mozek...

  OdpovědětVymazat
 22. Martin Fendrych je pro hodně nedůvěryhodná osoba.

  OdpovědětVymazat
 23. Proč se nikdo nezajímá o to, že Pilný má ve svém životopise 20tiletou "díru" za roky 1973-1991? Já jsem alespoň žádný životopis, kde by kromě jedné vágní věty o práci v IT pro toto období bylo něco víc. Přitom pro standardního technicky zaměřeného vysokoškoláka to jsou nejproduktivnější roky. Že ho v r.92 "náhodou" vytáhl Mikysoft nebylo úplně běžné (dost silně si zkraje pro manažerské funkce vybírali zajímavé a /všeho/schopné lidi).

  OdpovědětVymazat
 24. Je otázkou, zda jsou Pilného názory a samotný výběr jeho osoby na současnou pozici pouze nahodilé, nebo součástí diskreditační kampaně Babišovo ANO. Ta maká na 300%. Žádná špína není dost špinavá, aby se nedala k tomuto účelu použít.
  Babiš je a vždycky byl rozporuplnou figurou. A spolek, kterým se obklopil je ještě horší. Už jenom to, že část jeho europoslanců hlasuje až nepříjemně často proti názoru většiny voličů o něčem napovídá. ANO nemusí být stranou jednoho názoru, ale v zásadních věcech, a např. sankce za nepřijímání migrantů jako takovou vnímám, by měli mít poslanci na svých partajních sjezdech vyříkané.
  Tím jsem chtěl jenom říct, že může jít klidně i o politickou korupci typu Melčák s Pohankou.

  OdpovědětVymazat
 25. Hodně emocí a proč: Protože se lidé nechali naštvat Fendrychem, tou profláklou českou mědializátorskou pussy riot?
  Neznám moc pana Pilného, ale jeho klidné odpovědi na provokativní otázky mediálních stvůr mi imponují. Pokud jde o to, zda mohou i lidé, kteří překročili důchodový věk, působit ve svém či jiném povolání, tak to je jistě otázka hodná k řešení. Je jich spousta, kteří pracují, nedovedou polehávat ve svém bytě, potřebují kontakt s jinými lidmi, chtějí dokázat, že nepatří do odpadkového koše, nesnesou nudu a pocit že jsou již k ničemu atd. Je jistě i dost lidí, pro které práce byla zátěží po celý život a kteří se na důchod a nicnedělání těší. A jistě ne každý může v důchodu dělat to, co dělal nebo by dělat chtěl.
  Zamést před svým prahem by si měli ovšem i zaměstnavatelé: dávají přednost mladým a ještě mladším a staré vyhazují na smetiště - ale v kterých kategoriích povolání se tak děje? Je jisté, že někde jsou "upotřebitelnější" gastarbeitři z Ukrajiny než domácí nepřízpůsobiví, třeba poměřováno náklady a ziskem zaměstnavatele. Je ale i řada řemesel, kde je zručných rukou nedostatek a proč honit lidi do důchodu a importovat pracovní sílu? Bylo by docela vhodné, kdybychom se dozvěděli, jak to vypadá s odchodem do důchodu třeba u podnikatelů, drobných podnikatelů, řemeslníků, živnostníků, zemědělců... Myslím, že bychom byli překvapeni, kolik jich přetahuje svůj důchodový věk a dělají dál. Zajisté by se lidé, kteří nemají chuť pracovat, neměli nutit, aby pracovali i v důchodovém věku a stejně lidé, kteří podávají dobrý pracovní výkon by neměli být hnáni do důchodu. Tady jsou nevýhody, že se nám období hospodářské krize se zmenšující se potřebou pracovníků střídají s obdobími hospodářského růstu a s potřebou dovozu pracovníků. Jednou se posílají lidé do předčasného důchodu a jindy se důchod odkládá. Tak na toto nalézt lék! Panu Pilnému vůbec nevyčítám, když vyslovil myšlenku zaměstnávat důchodce, když na trhu práce nejsou nabídky mladých. Je mi to milejší než import pracovníků, které je možné sice bezbolestně pro Čechy kdykoliv z práce vykopnout a poslat domů. Ale je to morální? Vím, že já sám nebudu závidět těm, kteří "stříhají metr" do důchodu a připravují se na smrt, ale těm, kteří se cítí i po "důchodovém padla" mladíky/mladicemi a navíc to skutečně dokazují! Jsou asi lidé, kteří mají z práce potěšení a jiní, kteří jsou z práce zděšeni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neušlo vám pane anonymní, že Pilný mluví"až skončí důchody tak..." takže je úplně jedno co plácá,protože už je stejně naše republika jen kolonií západu a hlavně vítězů 2.světové války Německa takže o důchodech si budete vy mladí jen nechat zdát. Otroci v koloniích taky pokud vím nebrali důchod. Jinak tu trávu by mohli sekat naše cikánská elita a ne brát dávky a dělat jen bordel.

   Vymazat
 26. Divím se, že se zde ventiluje vše možné - a v jakém jazyce - což samozřejmě platí pro magory Nové magorské doby - ale nikdo se celkem nepozastaví nad neokonservativními názory toho ministra - 70-letý za volant, žádné důchody a potažmo peníze pro horních 10 OOO. Jinak novodobí magoři jsou z nějakého důvodu naštvani, že komunisté někomu něco vzali - ano to je ten rozdíl - kapitalisté vzali a berou všem a zmeňme to slovo na patřičnější - K R A D O U.

  OdpovědětVymazat
 27. Pilný je velice ambiciozní ajťák, to jsou většinou málo praktičtí lidé a trochu pošahaní. A já to vím přesně, protože jsem také ajťák.

  OdpovědětVymazat
 28. Nejhroší je být blbý a Pilný....

  OdpovědětVymazat
 29. Už chybí jenom Nero, který jmenoval senátorem svého koně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nero jmenoval koně a tihle pitomci jmenují poslední dobou jen samé voly a krávy....,sobě podobné a žeroucí s nimi z jednoho koryta...je to snad ještě horší...

   Vymazat
  2. Panu Pilnému byste byl nejspíš k smíchu.

   Vymazat
  3. Takovejch koní má Sralbota vedle sebe! Prouza, Pokorný, Špidla ......

   Vymazat
 30. Ať už si o p. Pilném myslíme cokoli, nikdo neudělal v poslední době pro pokles volebních preferencí ANO tolik, jako p. Pilný svým posledním rozhovorem pro noviny. Pan Sobotka mu jistě rád poděkuje.

  OdpovědětVymazat
 31. Přijde mi až dojemné, co lidí dokáže reagovat na Fendrychův "fake" z Bakalovo Aktualne.cz.

  OdpovědětVymazat
 32. Nečetl jsem, protože nepotřebuji žádné školení. Každopádně mnoho tupců nic nepřipraví o to, aby volili zase koblihy.
  Nevím co nám starým ale nakonec i mladým přinesly ty EET. Něco takového se hodí do socíku, kde byly ceny přímo tištěny na zboží a ne do kapoušského blázince,kde si ceny dělá každý jaké chce a hlavně až neúnosně vysoké.
  Jelikož jsem stařík v důchodu a mám to ještě v hlavě ok, pamatuji si ceny zpětně, tak vidím jak vše letí skoro denně.
  Takže veškerý efekt z slavných eet je jen více peněz na zbrojení. Ta Babišova banda to je samý darebák, který se netají stejnou politikou vůči "emigrantům", tak k Rusku, jako socani a ultrapravice fialověkalouskovskočernoprdelnická.
  Altman


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta doba, kdy vrcnost tiskla ceny přímo na výrobky, nás nasměrovala tam, kde právě jsme a odkud se budeme ještě pár desetiletí hrabat.
   Teda pokud zas nezvolíme do čela někoho, kdo zas zavede státem řízené ceny.

   Vymazat
 33. Kdo volí ano volí eu imigraci islamizaci děkuji nemám zájem.

  OdpovědětVymazat
 34. Přátelé , co Pilný to je prdlajs...
  ...Já tady například zápolím již alespoň dvě hodiny s malbou drapérie ,kterou si v hrůze zakrývá tvář jedna postava na mém rozmalovaném obraze...A to je opravdu něco:
  část pleny je narvaná ve strachem zkřivených
  ústech ,část přikrývá miminko v klíně ..
  to je boj s materiálem !
  ..a když to nebude hotové do termínu -konec..
  Takovéhle starosti Pilný jistě nemá..
  j

  OdpovědětVymazat
 35. Úroveň těch, co si tu dětinsky nadávají ať už do gerontů nebo komunistů se soudí sama. K článku. Pan Pilný studoval za komunistů, jak se říkávalo, „za dělnické peníze“. Dnes se tvrdívá, že vysokoškolské studium bylo dostupné pouze komoušům, takže by pan Pilný měl mít, a to nejméně, „zasloužilé“ předky. Také znalosti marxismu-leninismu, které k vysokoškolskému studiu patřívaly. Může si je obnovit s ministrem zahraničí, panem Zaorálkem, který obor studoval. Pak si připomene, že vyspělá společnost, prostřednictvím vědy a techniky, má člověka osvobodit od fyzicky devastující a vůbec netvůrčí práce, že lidská potřeba pracovat není v tom, pracovat pro bohatnutí bohatých, ale v potřebě plnohodnotné seberealizace. Pan Pilný ovšem může být vyznavačem obrody živočišného druhu homo sapiens sapiens, kdy silní jedinci jeho typu druh vyčistí od slabých kusů. Tím produktivita otrocké práce prudce stoupne, náklady na její reprodukci, při neexistenci neproduktivních, klesnou téměř k nule. Slyšel jsem, že nějak tak šéfoval v českém Telecomu. Výraz jeho tváře, mimika, gesta i řeč tomu nasvědčuje. Mnoho úspěchů, pane Ivane!

  OdpovědětVymazat
 36. Takže my budeme pracovat, byť stříhat trávu, abychom nechcípli v důchodu hlady a cikáni budou vyložený z okna a koukat na nás, jak hákujem? No to snad ne! Zrušte jim šmejdům dávky, jejich pupkatý chlapi jít do práce a cigošky max. 3 parchanty. No to jsme to dopracovali, bolševika na vás.

  OdpovědětVymazat
 37. a pride for me to be able to discuss on a quality website because I just learned to make an article on

  OdpovědětVymazat