Reklama

pondělí 8. května 2017

Zprávy z DLR a LLR ze 7. května: Ukrajinská armáda má u Gorlovky ztráty. Čtyři dezertéři z rakouské armády se na východě účastnili bojů. Mariupol je ruské město Poslední zprávy Novorossiji v materiálu Federální tiskové agentury.


Maxim Vručnyj
8. 5. 2017    zdroj
Diskuse o Donbasu a Rusku
Moskva nebude zasahovat do vnitřních diskusí zemí EU o vztazích s Ruskem. Toto prohlášení učinil v rozhovoru s novináři ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov. A je možné jej pochopit, protože západní politici mluví o Moskvě tolik a s takovým potěšením, že reagovat na všechno prostě není dost času.


Když vezmeme jenom slova německé kancléřky Angely Merkelové, vyslovená o den dříve. Berlín jako by není proti přátelství s Ruskem, ale i s NATO se chce přátelit. A aliance, jak je známo, je znepokojena vývojem konfliktu na Donbasu. Který může z nějakého důvodu ovlivnit bezpečnost v celé Evropě. Je to jako ve vtipu: Merkelová se přece nemůže roztrhat.

Lavrov je přesvědčen, že někteří představitelé Západu kladou politizovaný přístup ve vztazích k naší zemi nad ekonomické zájmy a zejména nad zájmy svých občanů. Ale celkově je tendence taková, že od rusofobské nálady Evropa postupně ustupuje.

Hoří domy, obyvatelé trpí

Ale to všechno je lyrika. Próza života spočívá také v tom, že na Donbasu bylo opět neklidně. Jak bylo uvedeno v operačním velení DLR, ukrajinští vojáci během posledních 24 hodin 35 krát porušili příměří. Ostřelováno bylo 14 obcí. OSU na ně použily dělostřelectvo, tanky, minomety, bojová vozidla pěchoty, obrněné transportéry, granátomety a ruční střelné zbraně.

V důsledku toho ve vsi Zajcevo shořel po ostřelování soukromý dům. Jeho majitelé neshořeli díky šťastné náhodě: rozhodli se spát v letní kuchyni. Kdyby v domě zůstali, vše, byl by konec.

Další civista neměl takové štěstí, to ale bylo v obci Trudovskije Petrovského okresu Doněcku. Dostal se pod palbu OSU a má tříštivá zranění, byl převezen do městské nemocnice.

V LLR byl trochu klidněji, kyjevské silové struktury narušily režim ticha devětkrát. Byly bombardovány okresy Frunze a Kalinovo, vesnice Kalinovka a Želobok. OSU použily široký arzenál zbraní: minomety, zbraně bojových vozidel pěchoty, protiletadlová zařízení, granátomety a ruční střelné zbraně.

Ztráty OSU u Gorlovky
Ukrajinská armáda má ztráty u Gorlovky. Na Facebooku o tom informuje spisovatel Zachar Prilepin. A není to fantazie spisovatele: loni se stal zástupcem velitele jedné z jednotek DLR.

Ve své zprávě se Zachar obrátil na Ukrajince a vyzval je, aby sledovali, zda budou informováni o ztrátách OSU. "Pokud tomu tak není, znamená to, že vám lžou", napsal Prilepin. Dodal také, že ukrajinská obrněná vozidla ustupovala ze svých pozic velmi rychle.

A to natolik, že v komentářích pod příspěvkem Prilepin napsal, že má důkazy v podobě fotografií a videa o ústupu ukrajinské armády. Ale v tomto okamžiku je nevystaví, aby nevyzradil armádní pozice DLR.

Mariupol chcete do DLR

Ukrajinskou armádu znepokojuje situace v Mariupolu. Nálady místních obyvatel je možné vidět pouhým okem, protože v různých částech města se začaly objevovat nápisy a graffiti. Doslova naznačují, že tříletá okupace brzy skončí. Nápisy jsou nejrůznější: "Brzy DLR", "Padejte odsud, bandar logové" a některé další.

Místní média, která jsou naladěna spolupráci s Kyjevem, bijí na poplach, protože je těžké si nevšimnout "proruských nápisů na stěnách a parapetech v Mariupolu". Autory těchto nápisů novináři nazývají "vandaly". V hlavním městském mariupolském parku, nehledě na stálé hlídky, se také objevil nápis "Mariupol je ruské město". Že by se něco chystalo?

Dezertéři západních armád v řadách radikálů
Západní média objevila, že čtyři bývalí vojáci rakouské armády se účastnili bojů na východě, přičemž na straně ukrajinských radikálních skupin, konkrétně "Pravého sektoru " (organizace je v RF zakázaná). Dříve sloužili v 18. pěším praporu. Ten je považován za elitní, poněvadž připravuje vojáky pro operace v zahraničí.

Je již známo, že nejméně dva ze čtyř vojáků dezertovali z armády. Velení praporu potvrdilo, že všichni byli v nepřítomnosti propuštěni z vojenské služby. Bylo s nimi také zahájeno řízení pro dezerci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Mariupol asi také brzy navštíví ukrajinské gestapo alias batalion Azov, který to už nyní čistí pod Doněckem.

  OdpovědětSmazat
 2. Azov jsou fašisté,podle tvrzení z USA a vláda
  má zakázáno je financovat.Ale příliš by se na ně
  neměli místní fašouni spoléhat.Mají zájem také
  o Kyjev,kde by čekala větší kořist.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Michalů se na začátku letošního roku proslavil jak v Evropě, tak i v Rusku poté, co média publikovala jeho veřejnou Omluvu ruskému národu. V ní se autor za celý český národ omlouvá za „proamerickou vládní politiku České republiky“.
  Čech s neutuchající láskou k východní velmoci 16. dubna letošního roku překročil ruskou hranici. Podle informací, které se objevily na ruském serveru vm.ru ihned po vjezdu do země kontaktoval ruské úřady, na které se obrátil s žádostí o azyl.
  Nedlouho poté, co jeho vlak zastavil na moskevské zastávce, Čecha kontaktoval reportér z magazínu Večerní Moskva, aby mu položil několik otázek souvisejících s jeho motivací k příjezdu do Ruska. Michalů novináře ihned ujistil v tom, že „miluje ruskou kuchyni, ruskou kulturu a obecně celou zemi“. Doplnil také to, že sní o životě v Rusku.
  Bývalý řidič autobusu a policista ruskému novináři také objasnil, že v Rusku má známé, kteří mu s jeho příjezdem pomohli. „Nejsem žádný blázen a za zlatými břehy jsem do Ruska nepřijel. Jsem si samozřejmě vědom toho, že je vaše země zmítaná ekonomickými problémy, ale strach nemám. Jsem připraven tvrdě pracovat,“ řekl.
  „Obyčejní Češi mají Rusko rádi. Ovšem oficiálně máme být nepřáteli. NATO o Rusku mluví jako o hrozbě pro celý civilizovaný svět. O Rusku, které tento svět zachránilo od Hitlera!“ zdůraznil Čech.
  „Neumíte si ani představit, kolik lidí mě v ČR podporuje. Můj příjezd sem je takový experiment; jestli vše půjde hladce, mnoho dalších Čechů bude následovat můj příklad. Bylo by skvělé vytvořit v Rusku českou vesnici! Místa je zde na to dost,“ rozpovídal se o svých plánech přívrženec Putina.
  ==============================
  Nepojedete taky, komunisti? Uz jste tady trapni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 22:50 ano Rusové jsou naši slovanští bratři

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Prosím, abyste tomu ubožákovi 22:50 nenadávali. Vaše nadávky jsou jen voda na jeho vysychající mlýnské kolo.

   Smazat
  5. neotírejte si hubu o pana Michalu,asi vás to fascinuje,že se tak o něj zajímáte a tím,že hned nálepkujete každého,kdo má rád Rusko,komunisty,jste trapný,probuďte se z toho sna,že v Rusku vládnou komunisti

   Smazat
 4. ? (Prosím anonyma 22:50 a všechny další, kteří mají IQ menší než houpací kůň nepřispívat)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já stále čekám, kdy se USA zastanou masakrovaných Donbasanů stejně, jako kosovských Albánců tak, že vybombardují kyjevskou Ukrajinu. Samozřejmě hned na to, rozběhnou potřebná soudní řízení kdesi v Haagu a Donbasanům zřídí samostatný stát. Mohli by tak snadno mít vojenskou základnu bezpostředně u hranic Ruska. Madam Albrightová by se tam mohla vhodně zakoupit. Nebo ne, má už svá léta, spíš madame Nulandová, ta se angažovala!

   Smazat
 5. Putin by tam mel vlitnout
  Nebo aspon dodat zbrane

  OdpovědětSmazat
 6. Zakladni ucel jiz po 1400 let je znicit slovany..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. byli horši časy a slovane přežili ,jsme tvrde plemeno a dnešní štvaníce take přežijem

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. Tento svět je v prdeli , Bože znič ho !!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.