Reklama

.

.

pátek 12. května 2017

Žvaněním za trvalou demokracii


Jiří Jírovec
12. 5. 2017
"Darebáci, starýho člověka nepustí sednout." [upozornil jsem ji, že s Jónou stojíme … ] "Stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já je znám," vřeštěla ta paní a udeřila Jónu deštníkem. Š & G, Moje jízda tramvají.
Tak lze parafrázovat jednání Sněmovny 9.5. 2017. Proti sobě stojí Jónové, kteří se nestačí divit, jakou špínu ti (dlouhosedící) vylévají na Babiše z kyblíčků, které jim naplnili poradci a strategové.


Časem se špína mění. Ukázalo se, že dávné Babišovo podnikání je politicky passé. Babiš měl cosi vysvětlit ohledně korunových dluhopisů. K tomu pak přibyla kampaň, kdy dva "nezávislí" novináři přišli s nápadem na seriál minidetektivek. Patrně s úmyslem vtisknout do povědomí diváka, že ten Babiš je kurva, která se neštítí ničit konkurenci a případně donutit bývalé úspěšné podnikatele k pláči nebo až k sebevraždě.

Šťourat do minulosti je ošidné, protože může přivolat vzpomínku na zašlé časy, OKD a byty ČEZu. Když jde o vládnutí, jde ostatní stranou. Proto vznikla koaliční smlouva.

Kritika Babišova podnikání je, samozřejmě nechtěně, kritikou kapitalismu samého. Ten přece umožňuje zcela legální likvidaci konkurence. Silnější postupně vytvoří takové podmínky, že se slabší nemůže bránit a skončí a nebo ještě rád prodá. Angličtina zná termín "hostile takeover", tedy získání firmy proti vůli vlastníka.

Tohle nevymyslel Babiš. Baťa likvidoval drobné ševce stejně jako nadnárodní společnosti kanadské farmáře. Příchod řetězce WalMart ničí drobné obchodníky široko daleko.

Sněmovna na Babišovi původně žádala vysvětlení jeho podnikání. V mediích se objevily otázky, o nichž nelze jednoznačně říct, že to jsou přesně ty, které antibabišovce zajímaly. Sobotka se ale dal slyšet, že Babišova odpověď je pamflet a tím celou záležitost odsunul do minulosti.

Bylo tedy zapotřebí najít něco jiného. Tím vstoupila do hry media. Prý je Babiš koupil, aby mohl napadat politické protivníky. Tato zjednodušující myšlenka vede ke třem otázkám:

(1) Které články to jsou a kde je jejich analýza;
(2) Pokud existují, jde o účelové pomluvy a nebo se činy v nich popisované staly a bude o nich jednat další mimořádná schůze Sněmovny; a
(3) Proč zbylá nezávislá media nekonají?

Šimkovo a Grossmannovo "kdyby seděl, stejně by nepustil" se ozývá jako stokrát opakovaná lež: "i kdyby nevlastnil, tak by lhal".

Jako deus ex machina se objeví nahrávky. Pěkně odstupňovaně, jak bylo zrovna zapotřebí. Odposlouchávání je nezákonné, ale ani státní zástupce, ani policie nekonají. Poslanci předstírají, že to je hnusné, ale, že se obsah nahrávek nesmí před veřejností tajit a tak do těch sraček začnou šťourat, aby zasmrděly.

Z Babiše se má v očích veřejnosti stát sprostý podezřelý. Něco na způsob Wolkerovy pohádky "O milionáři, který ukradl slunce". Bohatý přece nemá nikdy dost. Jistě, jsou i takoví, kteří se včas stáhnou a plody své práce si pěkně užívají třeba ve Švýcařích.

Babiš vydírá ty "malé", co občas nějakou tu zlatku státu upřou. Nejspíš proto, aby pak mohl miliardy stáhnout do svého měšce.

Čert ale vzal Čapí hnízdo a nějaké dotace. A tak se objevilo ohrožení demokracie a s ním oslí můstek: demokracie je ohrožena závislostí medií. Jenže, která to v Česku jsou?

Babiš ve Sněmovně několikrát řekl: "Vy jste si mě stvořili." A podařilo se mu nemožné: Sprcha sraček shromážděných na Babiše způsobila, že se poslanci ve žvanírně (to o Sněmovně kdysi řekl Rudolf Hrušínský St) rázem očistili od všeho nepravého a jakmile se podaří zlikvidovat ANO, které se tváří jako politická strana, budou poslanci nadále mluvit jen pravdu a čistou pravdu.

V českém mediálním prostoru se občas mluví o tom, že ČSSD má americké poradce. To je možné, protože obvinění politika ze lži nese cizí známku. A může být likvidační. Nejde o každodenní lži, ale o křivou přísahu, nejlépe nad biblí. Americkou veřejnost nazajímalo, jestli Clinton do Lewinské zasunul. Republikáni, kterým by odvolání Clintona z úřadu pomohlo ve volbách chtěli Clintona chytit na lhaní před vyšetřující komisi. Vše vyšumělo, když presidentovi právníci přišli s objevným tvrzením, že orální sex není sex.

Media vždy vznikají s určitým záměrem a zanikají, když se přestanou vlastníkům politicky nebo ekonomicky vyplácet. Výjimku tvoří veřejnoprávní ČT a Čro se zajištěným přísunem peněz. Jejich nezávislost je úsměvná. Jsou bezpečně anti-babišovská a anti-zemanovská.

Kdyby nezávislá media v Česku existovala, musela by psát o tom, že nejde demokracii, ale o nízké volební preference ČSSD.

Sobotka bojuje o vlastní budoucnost. Přiznejme mu, že již od krajských voleb. Bělobrádek předčasné volby nechce, protože potřebuje se STAN 10%, aby se do Sněmovny vůbec dostal. ODS a KSČM mají preference celkem dobré a tak jsou pro volby. Kalousek ještě vyčkává, protože není jasné, kdo by s TOP 09 chtěl vytvořit koalici. Všichni doufají, že se podělí o 30 bodů, které zatím má ANO.

Výkon řady poslanců lze popsat prostřednictvím výroku Andělína Střevlíčka z Tankového praporu : "A vítr s sebou dál a dál unášel vzteklý hlásek […] vytrvale prorokující pochmurné činy, které ona nesympatická stvůra […] ještě vykoná. Když skončil, hnán do civilního prostoru […] pravil desátník Andělín Střevlíček nahlas: ,,Ten si zas nasral do krku, až mu hovna tečou po bradě!“ ZDROJ

Smrad se ze Sněmovny valil plnou silou.

Dodatek
Autor nemá a neměl žádné vazby na politické strany. Sleduje výhradně západní a česká media. Kdyby si ČSSD nevedla tak, jak to činí dnes, byl by nejspíše jejím příznivcem.

26 komentářů :

 1. J. Suchý kdysi dávno řekl, že když se větrá v parla mentu, je pak zkažený vzduch po celé Malé Straně, dnes by se to mělo rozšířit na celou galaxii a přilehlé okolí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jírovec že vy chcete z nevolitelné třídy politických Šmejdů vyjmout Rabise?Napište jak se potom změní korporátní fašistické oligarchie ohnutých hřbetu a nizkych platů s cílem likvidace tzv Střední třídy,která v CrR Vůbec neexistuje protože na ní nachystali vadné zákony o exekucich

   Vymazat
 2. Je zapotřebí mafii z Lihového domu pohřbít tak, jako Hajného a jeho pytláka, modré straky nebo černoprdelníky. Jednou pro vždy.
  A jestli s nimi bude mazat deku soudruh Filip, tak i jeho partu. Všichni jmenovaní se zatím starají jen o svá koryta.
  Dokazuje to i skutečnost, že v sobě našli zalíbení Kalousek a Filip. Prý pro dobro národa a ve jménu demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to pohřbení se dá udělat jen volbou SPD Okamura!

   Vymazat
  2. Okamura to dělá pro peníze jen se podívejte jak hlasuje kdyz o něco jde.A jeho program je fakt jenom sbity na kolene

   Vymazat
  3. Čssdáci jsou pro mne nevolitelní od doby Špidli a jeho ( gulášového zákona). Jak to může dopadnout, když tato postavička dělá poradce premiérovi? No od špatného, ještě k horšímu. Když se podíváme dozadu a zrekapitulujeme si jak činnost této strany tak i Ódesáků a vlastně většiny vlád, tak musíme konstatovat, že jsme se stali další kolonií EU, které s nás má otroky a levnou prac sílu. Pokud máme vycházet z toho, že se všichni chlubí hrobým HDP tak prosím. Kde jsou všechny ty fin. prostředky, když podle statistiky máme 85% HDP Německa? Tam jsou ale příjmy 4 x vyšší než u nás a přitom základní potraviny jsou min. o 50% kvalitnější, ale o polovinu levnější. Přitom mluvíme o státě s 80 mil. obyvatel a nás je 10 mil.
   Proboba, kde nás tyto vlády dovedli? 27 let čekáme na spásu, že snad příjde někdo a udělá s konglomerátu, zase nový stát. Co se stalo? 27 let jsou na stole jedna zpráva za druhou jen, podvody, rozkrádání státu, kšeftování s důvěrou lidí a její trpělivostí. Jedna aféra podvodů stíhá druhou. Jak dlouho ještě bude trvat tato
   agónie? Najednou přišel někdo, kdo ušetřil státu 63 miliard. Ano společně děkujeme." ALE " Je li pravda jen s poloviny skutečnost, co vyplouvá na povrch s touto stranou, tak je mi zle. Očekával jsem, že tato strana bude mít své zástupce, opravdu odborníky,lidi na svém místě, hájících zájmy tohoto státu. Čeho jsme svědky? Jen dalšího zaprodávání se cizím mocnostem. Podporování zbudování kolonie pro jiné státy a levnou pracovní sílou. Opravdu tento stát je na tom tak zle, že není z čeho vybírat? No ani se nedivím, slušný člověk do politiky nejde, to není smířitelné s myšlením obyčejných lidí, aspoň většiny. Když slyším od ( některých) politická korektnost a slušnost, začíná se mi obracet žaludek. Ne, nazvu to jen myšlením prostého občana této země. Podrazáctví, vlezdoprdelismus, strach o koryta, které si většina parlamentu zbudovala, když ne na dosmrti, tak aspoň do důchododvého věku a ještě zabezpečit min. své potomky. " Vždyť ta obyčejná chátra na nás stejně vydělá, nebo se pletů? " Když jsem četl diskuse paní JUDr. Samkové, (Par.listy) které si mimo jiné velmi vážím, za svůj postoj a postoj ke všemu negativnímu, tak mi naskočila husí kůže. Když si uvědomíme,že naší svrchovanou zemí si múže projíždět kdejaký žoldák, když zpozorujeme ( a to už ne jen o ANO ale i s jiných stran), že si můžou přijet do naší země ozbrojené složky jiného státu ( policie Něm. ) bez vědomí vládních činitelů. Proboha, kdo vlastně řídí naši zem, kdo sedí v parlamentu, jak je možné, že tito lidé mají takovou moc, že si rozhodují o státě jako by to byl jejich osobní majetek? Kam došla tato zem po 27 letech zvratů, politických kopanců a klopítnutí. Ne to není klopítnutí? Ne , to už nejde nazvat slušně. Jen se ptám, co odevzdáte nastávající generaci a generacím? Nemáte ani kouska studu tzv. politická elito?

   Vymazat
 3. Žvaněním za trvalou demokracii ...
  kde je návrh na zlepšení ? :)*

  OdpovědětVymazat
 4. Nevěděl jsem proč si neskutečně zadlužená soc.dem.ještě pořizuje americkou PR agenturu,vždyť ta pro ni nic pozitivního pro úspěch ve volbách neudělá.A pic kozu do vazu,PR agentura udělala opak,ale proti největší konkurenci.Přesto,že sama zastupuje stranu s největším a již notně žluklým máslem na hlavě,zaútočila a hází bláto,prostřednictvím svatě se tvářícího Sobotky a spol,na Babiše a ještě chce aby hnutí ANO vyjádřovalo svoji sebereflekci a veřejně se kálo.Jak se říká - největší zloděj volá,chyťte zloděje.Ostatně tak to bývá.A hodně lidí zloději věří.Nezávidím prezidentovi,jak má jednat,zda po právu nebo pro plný Václavák,kde mnohým bylo líto ubrečeného Sobotky,byť slzy to byly jen a jen falešné a nahrané. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 7:12
   Od slov Paroubka,dluhy se neplatí,tak se toho drží i Sobotka.Sobotka opravdu neschopný uvažovat,jen kolik má poradců z naších politiků,navíc i těch z USA,tak se nedivím těm chaotickým výstupům.Spíš bych řekl,že se Sobotka ani neví co podepsal,do čeho ho vtlačili poradci,teď se jen snaží,jak píšete,zloděj volá,chyťte zloděje.Dokonce mne připadá,že chtějí udělat největšího viníka Zemana.Osobně se Zemanovi nedivím,že si zachovává odstup,rozhodnou voliči a ne Zeman,tak nechce naštvat voliče ČSSD,ani voliče ANO.

   Vymazat
  2. "...neskutečně zadlužená soc.dem. si ještě pořizuje americkou PR agenturu..." --- Vy víte, kolik za tu agenturu zaplatili? Sem s tím, ať nezůstaneme neinformovaní, jako Vy. Třeba na tom dluhu má největší podíl jeden prognostik, všech prognostiků futrál, co podepsal smlouvu s Altnerem, základními znalostmi o obchodu a advokátovi (Altnerovi) nepoznamenán: UŽ V OKAMŽIKU PODEPSÁNÍ SMLOUVY ADVOKÁT VÍ, KDE MÁ SMLOUVA SLABÉ MÍSTO, KTERÉ MU UMOŽNÍ PARTNERA PŘELSTÍT (ojebat, podvést, atd., atp.) sck

   Vymazat
 5. Co nám naprostá většina médií a politiků "zatajila" !

  https://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/058schuz/s058049.htm

  Poslanec Michal Kučera:
  A posledním návrhem na usnesení je návrh na usnesení, který přednesl pan předseda Kováčik, které se bude hlasovat dohromady.

  Přečtu ho. Návrh usnesení zní:
  Za prvé. Poslanecká sněmovna konstatuje, že po diskusi na 58. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se vládní krize nevyřešila, ale prohloubila.
  Za druhé. Žádá předsedu vlády, aby na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny bez zbytečného odkladu podal informaci o postupu řešení vládní krize.

  Místopředseda PSP Jan Bartošek: Děkuji.
  Zahajuji hlasování. Táži se, kdo je pro návrh, ať zmáčkne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?

  Je to hlasování s pořadovým číslem 12.
  Přihlášeno je 119 poslankyň a poslanců, pro návrh 77, proti 26. S tímto návrhem byl vysloven souhlas.

  Kdo a jak hlasoval :
  https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=66199&l=cz

  ČSSD zůstala sama, jak kůl v plotě ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není tak zajímavé, zajímavé je, že Babiš lže. Ne, že poslanecká sněmovna prohlubuje ústavní krizi, to je nepodstatné.Nepsal o tom vůbec nikdo.

   Vymazat
 6. Jiří Jírovec13. května 2017 8:54

  7:44

  Připomínáte Paroubkův výrok vytrženě z kontextu. Řekl, že se (vládní dluhy) většinou neplatí, že se platí úroky. Je třeba vědět, že existují dluhy na osobní úrovni (půjč mi kilo do zítřka) kde se o úrocích nemluví. Všechny ostatní situace jsou založeny na tom, že čím déle jistina existuje, tím déle úroky plynou. Jistina (dluh) se může i zvyšovat a to do takové míry, aby půjčka nekrachla. Věřitel používá různé metody od exekucí až po odpis části půjčky, aby dostal alespoň něco.

  Na státní úrovni to je tak, že finanční instituce rády půjčí, přičemž si hlídají, aby stát byl schopen platit úroky. Proto existují ratingové agentury, které určují riziko půjčování.

  Československu bylo po roce 1989 laskavě dovoleno, aby se zadlužilo až do současného stavu. Výše našeho dluhu je zatím zvládnutelná - tedy pokud nestoupnou úrokové míry.

  To, že je dobré nemít žádný dluh, je pravda, ale současně je třeba vidět, že to platí jen pro "nás" vzhledem k těm "druhým". Třeba (investiční) důchodový pilíř vydělává na tom, že si kdosi půjčil peníze a pak část úroků nebo dividend teče do kapes těch, kteří si takový dluh koupili.

  Svůj amatérský pohled bych doplnil konstatováním, že se vzpomíná na Paroubkův výrok a tu a tam hřímá, že se dluhy musí splácet. Málokdo si uvědomuje, že vláda si bude bezostyšně půjčovat na zbrojení kvůli válce, kterou nakonec zbrojení NATO vyvolá.

  Mimochodem, zadlužení Řecka je připisováno jeho nákladům na zbrojení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To zbrojení je právě můj problém s Babišem. Že to nemá žádnou souvislost ? Ale má !
   Ale ještě než dopovím, tak bych Babiše bral, ale pro to ostatní, nějak nikým neuváděné, ho brát nemohu.
   Problém je hlavně v jeho "lidech". Stropnický, Jourová, Telička, "zlá tuška" a jiné exempláře.
   Babiš je "autorem" toho EET. Na první i možná druhý pohled, fajn. Kasa se plní, podikatelé a podnikavci začli přirážet, jak stará kurva. Výsledek pro nás lidi, hlavně důchodce ? Zdražování a zase zdražování. Valorizace či zvyšování mezd u lidí, stále v reálu pokulhavající.
   Takže když to shrnu, tak ty dlouhé prachy budou vlastně hlavně pro Babišova herce Stropnického. Aby jsme co nejdříve dávali na zbrojení to, co si US a NATO přejí.
   No a Řecko na obzoru. A až skončí poptávka po plechovkách, tak ještě hůř.
   Altman

   Vymazat
  2. Pro Altman.
   O to Babišovi jde,když se zdraží,má větší příjem DPH a to je u všeho zboží i PH.Babiš přeci navrhuje zrušit daň,ale u dividend a o dani pro velké firmy vůbec nemluví,spíš snížit.
   Pane Jírovec.
   Dobré,důchodci vydělávají na špatné hospodářské politice států,až to krachne,důchodci to odnesou jako první.

   Vymazat
 7. Pokud lidé volí babiše tak může být eu v klidu.Ve Francii macron tady babiš záruka že jse nic nezmění.Že bude ještě hůř.Pak ať ti lidé nebrečí že tu mají radosti jako v Německu Francii.

  OdpovědětVymazat
 8. Hrůza jímá kapitál v česku a možná i jinde, aspoň podle tvrzení českých politických strašáků, z Babiše. Ten se vykloubil, byť oligarcha, z božského souznění velkokapitálu a považte, chce, aby nejen lidé, ale také "elity" platily daně!!! Kdo to kdy slyšel? Takové novoty zavádět ve státě s diktaturou kapitálu! Ne Babiš, ale diktátoři přece určují cesty páně/pánů ve vykrádání státu. Bylo tomu tak po celé čtvrt století a proč ty novoty? Odporné novoty, kapitalisté se otřásají vzteky, bijí na poplach, chtějí jim vzít, co si tak pracně a za pomocí všech partají, co u nás po "revoluci zlodějů" vládly, nakradli!
  VOLIČI, SPĚCHEJME NA POMOC NEBOHÝM KAPITALISTŮM, VOLME SVÉ ZLODĚJE, KTEŘÍ NÁS OKRADLI JEDNOHO KAŽDÉHO ZATÍM JEN PÁR SET TÍSÍC KČ, ROČNĚ ASI O 50! AŤ ŽIJÍ ČEŠTÍ ZLODĚJI, ELITA NÁRODA KAPITÁLISTŮP, VOLME JE, AŤ JE JEŠTĚ VÍCE SRANDY NEŽ PŘEDVÁDÍ VLÁDNOUCÍ PARTAJE. KDYŽ BUDETE TAKTO VOLIT, SLIBUJEME VÁM PARÁDNÍ MAJDAN V PRAZE!!! PRYČ SE VŠEMI BABIŠI, ZEMANY. NE PRAVDÄ, ALE PODĚLANÉ TRENCLE NAŠICH ELIT VÍTĚZÍ!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Tak jsem slyšel v televizi, teď nevím přesně, zda se jmenoval Zaurválek nebo Zakurválek: "Mám podezření, že jsem měl sehrát roli hlupáčka". Prosím Vás, je možné, aby hlupák mohl sehrávat roli chytrého? Toť jistě otázka pro psychologa či (spíše)psychiatra. My prostý lid si s tím ne a ne poradit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mě to prohlášení zarazilo. Doposud hraje roli, jako koho ???

   Vymazat
  2. Roli hlupaku hraji cesi uz od havlopuce
   A bude hur

   Vymazat
 10. Řešní je jednoduché.Nevolit ty,co sedí v tom
  parlamentu.Jenže hloupý český volič zase dá
  svůj hlas osvědčeným partajím.Je přesvědčen,
  že až si dost nakradou,tak přestanou krást.
  To je myšlení českého voliče.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Hloupý český volič" - to je fráze, se kterou si veliký mudrc ze Zličíma už vystačí až do smrti.

   Vymazat
  2. 22:14 Kdepak, to pouze až teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Vymazat
  3. 7:52 - Už ses vyžvanil, případe? Tolik žlučovité hlouposti v několika řádkách - to je fakt rekord! Blahopřeji k diagnóze, která tohle svede. Ale bacha, v ústavu jsou vycházky omezené, tak aby ses včas vrátil.

   Vymazat
 11. Při nebetyčném, až odpudivě obrovském rozhorlení vrcholově falešných a pokryteckých politiků - poslanců nad tím, že Babiš řídí jím vlastněná média, zatímco oni neřídí nic a pouze mlátí jednohlasně, kolem do kola prázdnou slámu. Nikdo se nezabývá otázkou, že onu totalitní jednotu většiny veřejnoprávních médií, nejspíš určitě a nepochybně, taky někdo řídí. A sice včetně ČT s jejími „diskuzemi“ jednotného ducha, kdy vystupující mudrlanti bez oponentů, vzájemně si přikyvují i argumentačně podporují bláboly duševně spřízněných, názorově jednotných přítomných, politologů, filosofů, ekonomů, vědátorů, profesorů, doktorů i docentů, prostě odborníků přes společné, jednotně a zásadně nerozdílné myšlenky.
  Nikým neřízené, jednotně vedené a usměrněné sdělovací prostředky. Kam se na tohle hrabou ty z doby nesvobody, z doby totalitní.

  OdpovědětVymazat
 12. Podpora Babiše není lidmi chápána jako podpora miliardáře, ale jako obrana proti nespravedlivému napadání úspěšného ministra financí. Pokud by se taková politicko-mediální kampaň šířila proti člověku, který ve své funkci selhával, zřejmě by to mělo jiný dopad, ale teď voliči ČSSD utíkají k ANO, popř. jinam, ale nevím o takových.---
  Diskuze k tomutu jako vždy moudrému pohledu Jirky Jírovce mne přivedla k zamyšlení:
  Může v tomto systému globálního kapitalismu podnikatel fungovat jinak? V konkurenci přece běžně zanikají malé podniky a podnikatel je stavěn před rozhodnutí, zda jednat v zájmu podniku podle nastavených pravidel (někdy i proti) a nebo nechat firmy zkrachovat.
  Takže kdo je proti Babišovi - podnikateli ve velkém, měl by zároveň být i proti systému - ale jak vidíme, právě tvůrci a zastánci tohoto systému (TOP09, ODS , KDU-ČSL i ČSSD)proti němu vedou válku.
  Ne proti jeho práci ministra, ale proti podnikání.
  A to je to podivné.
  Nějak se v tom přestávám(e) vyznávat.

  Zdeňka Radičová

  OdpovědětVymazat