Reklama

.

.

středa 7. června 2017

75. výročí německého zločinu v Lidicích


Přemysl Votava
7.6.2017 VašeVěc

Týden před tímto 75. výročím navštívili dva vysocí představitelé české vlády, vicepremiér Bělobrádek a ministr Herman, (oba z KDU – ČSL), sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Augsburgu. Stáli tam, jak kajícníci před soudem spravedlivých.


Slova omluvy od představitelů sudetských Němců, za tento zločin spáchaný před 75 lety, tito naši pánové jistě neslyšeli a Lidice v Augsburgu, jim také nepřipomněli….. Tak připomínám.

Česká vesnice nedaleko Kladna, se stala výkladní skříní německého „pořádku“ v okupovaném Československu. Vyvražděné Lidice nebyly jediné, následně za 14 dní postihl podobný osud i Ležáky na Vysočině. Tisíce dalších byly na Ukrajině, v Bělorusku, Polsku… Mezi nimi i další česká vesnice, Český Malín na Volyni.

Lidice byly německými „ protektory “ prezentovány celému světu, jako důkaz pevné německé okupační ruky. Měly být odplatou, či trestem českému národu za zdařilý atentát na říšského protektora generála R. Heydricha. Lidice, byly vybrány zcela nahodile, záměrně. Německá odplata měla vyvolat strach, hrůzu. Lidice měly být vymazány z mapy.


K.H. Frank, vůdce sudetských Němců a představitel správy Protektorátu, byl osobně přítomen této lidické exekuci. Německá statistika smrti z 10.června 1942 je hrůzná.

Bylo popraveno 173 mužů, ve věku od 14 do 84 let.
Nacisté ve svém konání byli vždy přesní i důkladní. Proto o několik dnů později bylo dodatečně popraveno dalších 26 občanů Lidic, mezi nimi i dva 15letí chlapci, kteří unikli popravě při prvním „třídění“ obětí v Lidicích.

196 lidických žen bylo odtrženo od svých dětí.
Lidické ženy byly převezeny do koncentračního tábora v Ravensbrücku, z nich 53 bylo v táboře utýráno, či zemřelo na pochodech smrti.

Nejhrůznějšího zločinu se němečtí okupanti však dopustili na lidických dětech. 82 dětí z Lidic bylo popraveno 2.7. 1942 v polském Chelmu v plynových vozech. Pouze několik dětí bylo dáno na výchovu do německých rodin. Domů do Lidic se vrátilo pouhých 17 dětí…..

- - -

16 komentářů :

 1. Havel na hrad s Herrmanem Halíkem a Stropnickým , popř. s Merkelovou ať je to spravedlivé hurá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. K.H.Frank byl sudetský Němec a kat českého národa, připravoval pro Heydricha plán na jeho zničení. Další prominentní sudeťák K.Henlein pomohl rozbít Československo a všichni členové jeho strany se stali členy NSDAP, velice horlivými, všichni sudeťáci se stali říšskými občany. To pomohli vyhnat z českého pohraničí přes 100 tisíc Čechů a zbytek v Sudetech germanizovali. Nebyli byhnání ale odsunuti na základe rozhodnutí vítězných velmocí, nebylo to z národnostních důvodů, ale jako zrádci své původní vlasti.Jestlipak na to Bělobrádek s Hermanem a sudetskými "milými krajany" také vzpomněli? KDUČSL jako kolaborantská strana je nevolitelná!

  OdpovědětVymazat
 3. Autorovi za jeho slova jen dík!
  Ale připomínat ten nacistický teror nám?!
  Ta připomínka by měla být čtena zejména na lidoveckých sedáncích (nebo jak svým partajním sněmům/sjezdům ti černoprdelníci říkají).
  Jsou to totiž oni, kdo již téměř 100 let u nás nesou prapor úzké sounáležitosti s katolickou církví. Tou, která (krom jiných) i v době první republiky byla trojským koněm politiky Vatikánu a germanizace našeho národa.
  Jejich náklonnost k SdL proto není nic až tak nového. Je programová. Jen to dnes dělají docela bezostyšně. A (bohužel) i bez velkého pobouření veřejnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednu z nejvyšších odměn (hned po Čurdovi a Gerikovi) za "podíl na odhalení a likvidaci vrahů Obergrupenführera SS R.Heydricha" dostal tehdejší nejvyšší administrátor církve římsko-katolické Franz/František Bobe (po válce odsouzený a popravený). O tom dnes nikde ani zmínka. Zrovna tak se dnes těžko dovíte, že Kubiš s Gabčíkem dnes těžko mohou dostat vyšší vyznamenání, protože nejvyšší vojenské vyznamenání - Řád Bílého Lva I.třídy už dostali, a to už v r.1968 od komunistů.

   Vymazat
 4. Pražáci lezly do prdele Rusům a teď lezou prozměnu do řiti Němcům .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejdřív lezli do prdele Němcům, už od Václava, zvaného svatý. Přes světlé výjimky, kdy Němcům knížata Boleslav I.,Břetislav I. a Soběslav I., napráskala, a kdy skopčáky proháněli husiti, přišlo lezení do řiti Habsburkům, tehdy už Rakušanům, ovšem původně Švábům, tedy Němcům z Porýní, které trvalo až do roku 1918, pak následovalo kratší lezení do řiti Britům a zejména Francouzům, aby opět lízali prdele Němcům. Pak vlezli rychle do prdele Sovětům (nikoli Rusům, jak se schválně zaměňuje), aby se opět radostně zapíchli do německé prdele. Tu pražáčci milují po staletí ze všeho nejvíc.

   Vymazat
 5. 19:30-Máte jistě pravdu.Sobotka,Zaorálek,lidovec
  Bělobrádek,Topolánek,Nečas jsou všichniPražáci
  jako stehno.Trošku tomu vadí fakt,že všichni do
  jednoho pochází z různých koutů Moravy.A to ještě nepočítám poslance a senátory,jako Čunek,Valenta
  a další.A mám dojem,že Paroubek je taky z Moravy.
  Herman je z jižních Čech a tak můžeme pokračovat.
  Jen těch Pražáků tam figuruje poskrovnu.Zřejmě
  také pocházíte z Moravy,tak si volte lidovce,jak
  se Moraváci chystají.Pen prozraďte,do které řitě
  se tlačíte Vy.Abych měl přehled.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. Nejsou jen zločiny v Lidicích a Ležákách. Ale byly nakonec i v tom sudetském pohraničí. A jestlipak jim tam v Ladsmanšaftu pan ministr při návštěvách promítá ony historické filmové záběry při jejich debatách o Benešových dekretech a "diskriminacích sudetských němců"....

  OdpovědětVymazat
 7. Poslouchám jedno video (25.) z 44 o Heydrich - konečné řešení
  https://www.youtube.com/watch?v=77pFvmrb5DA&list=PLtIJOZ2wAJ7HLlLgbiA_hHjSs1JuYCrrH&index=25
  V asi 21. minutě čtou seznam toho, co si rozebrali němečtí sousedé po jejich popravených českých sousedech v Ivančicích. Jeden německý občan, jehož vyhnání Bělobrádek lituje, si odnesl z toho, co po popravených zbylo, mimo jiné také dvoje pánské trenýrky a jedny dámské kalhotky. Lidovci už o morálce nemají co říci.

  Ten seriál je nenávistně antikomunistický. Hlavní vyprávěč Čvančara mluví o komančích místo o komunistech. Až na pár slušných historiků je obsah plný narážek na komunisty.

  OdpovědětVymazat
 8. Neměli by zapomenout pozvat německou jalovici.
  Když mohli loni pozvat německého prezidenta,tak
  se snad ke své jakové kamarádce také budou znát.
  Když ostuda,tak aspoň pořádná.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Nejdřív by zplynovaly židy a hned potom slovany.

  OdpovědětVymazat
 10. Germáni se omlouvají pouze mohamedánům. Jsou to prostě hovádka.

  OdpovědětVymazat
 11. Však také mohamedáni z Bosny, mohamedáni z Krymu, to byli bratři ve zbrani s SS a wehrmachtem. Stará láska nerezaví.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 12. Vždyť je to banda vlastizrádců od svého založení.
  Pekli se všemi, s Habsburky, S Benešem, S Hitlerem, S komáry, s havloidy, s klausoidy, s Posseltem.
  Měli by být zakázáni. A Herman popraven veřejně. Bělobrad dostat kouli na nohu a makat do lomu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokud nezajistíme, aby o těchto nezvratných faktech (a souvislostech) se povinně učilo v hodinách dějepisu na školách, do té doby můžeme jen pesimisticky pozorovat diskuzi dospělých na internetu či jinde.

   Vymazat
 13. Houpání bombarďáka Havla na klíně K.H.Franka je připomínkou toho,kdo byli Havlovi a kdo byl vybrán k likvidaci naší republiky.Tak co,kavárenští povaleči,vítači z neziskovek,líbí se vám historické vraždění a podpora fašistů?

  OdpovědětVymazat