Reklama

pondělí 12. června 2017

Aktivista Majdanu: Na protestující lidi se střílelo z opozičních řad!

- kou -
12.6.2017 PrvníZprávy

Šokující výpověď na Majdanu raněného aktivisty otřásá legendou o jednostranném masakru ze strany bezpečnostních sil během protestů na kyjevském náměstí Nezávislosti v roce 2014.Aktivista Majdanu Vladimir Venčak uvedl, že střelba proti demonstrantům se vedla z hotelu „Ukrajina“, kde se nacházeli odpůrci tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče, uvedly noviny „Ukrajinské zprávy“.

Venčak to řekl během soudního projednávání případu „Berkut“, speciálních jednotek ukrajinského ministerstva vnitra u Svjatoščinského okresního soudu v Kyjevě. Aktivista byl v tomto případě v postavení svědka.

Podle publikace, rodák ze Lvovského regionu byl šestkrát raněn během událostí 20. února v Kyjevě.

„První ránu jsem se dostal do zad. Ale ne od vládní čtvrti, kde byla ona zjevná hrozba ... ale od hotelu „Ukrajina“. Přešel jsem ke skupině majdanovců, kteří byli ve předu. Viděli jsme, že v oknech a na balkonech hotelu „Ukrajina“, jsou operátoři, několik lidí, byla otevřená okna, kde byli nějací lidé, a cítili jsme, že palba byla vedena do zad z této strany. Dokonce i ve videu jsme viděli, že kulky zasáhly místa, které by mohly být pouze z hotelu „Ukrajina“, uvedl Venčak.

Aktivista řekl, že viděl bezpečnostní síly střílet do vzduchu z brokovnic. Podle Venčaka byli ozbrojenci na střeše Konzervatoře. Považoval je za policisty, protože byl přesvědčen, že civilisté „nesměli nosit zbraně“. Jak ukrajinský list poznamenal, podle západních médií byla Konzervatoř pod kontrolou protestujících.

Příznivci evropské integrace se shromáždili na náměstí Nezávislosti (Majdan) v Kyjevě 21. listopadu 2013 po oznámení vlády Nikolaya Azarova o pozastavení podepsání dohody o přidružení s Evropskou unií. Později se Majdan stal epicentrem střetu bezpečnostních sil a radikálů.

Masová akce skončila při střetech s policejními radikálů na Maidan a ve vládní čtvrti v Kyjevě. Stávající orgány kladou vinu za smrt více než 100 lidí na exprezidenta Viktor Janukovyč a speciální jednotky „Berkut“, které byly po převratu rozpuštěny. Bývalý prezident i speciální jednotky popřely jakýkoliv podíl na zabíjení. Výpověď aktivisty z Majdanu naznačuje děsivou možnost, že k tragédii došlo na základě provokací.


(kou, prvnizpravy.cz, ukranews.com, foto: arch.)

Související článek:
Procházková: Vraždění v Oděse je důsledkem kyjevského Majdanu
 

20 komentářů :

 1. Viděl jsem video natočené členy Ukrajinské pravoslavné církve, kde policisté pouze(!) svými těly bránili vstupu ,,demonstrantů" do státních budov. Byly na ně házeny zápalné lahve, byli tlučeni klacky...Viděl jsem, jak demokratisté Ukrajiny podřezali velitele policie přímo na ulici. Ne v tom nebyla žádná ruská propaganda to byla zlovůle majdanistů.V tomto masakru si Janukovič ani nerpd.Jen dodám kdo mohl mít tak dlouhou placenou dovolenou v Kyjevě, že si mohl válet koule několik měsíců pod stanem na tom Majdanu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom ,že vraždění lidí ze zálohy provaděného střelci komand z Izraele a žoldáků západní Evropy by měl podat očité svědectví zrádný europoslanec a vyžírka štětka Štětina .Ten byl v tom okamžiku v tom hotelu i dokonce v patře.Ten hotel hlídali fašističtí vrazy a nikoho jim neznámého tam nepustili.Proto Štětka Štětina bral peníze za účast v Bruselu ale byl v maskáčích v Kyjevě.Tento a jemu podobní grázlové by měli být už konečně za zločiny potrestáni.

   Smazat
  2. 16:25 a v tom videu kde demonstrant podřezává příslušníka policie to jsi poznal bez nápovědy, že se jedná o demonstranta ? Co když to byl nasazený provokatér ?
   To netušíš, že provokatéři mohli klidně být úoslaní z jakékoli strany ? Třeba i z Ruska ?
   A tak bychom mohli pokračovat. Asi stejnou výpovědní hodnotu má ten článek, ke kterému diskutujeme.

   Smazat
  3. 18:24 - takhle bys mohl znevěrohodnit každou zprávu, každé video. Takže jinak. Otáka: proč tato vláda v Kyjevě (junta) nechala vykácet alej, kde se do stromů zavrtali kulty, střílené z hotelu Ukrajina do demonstrantů? odpověď A: vláda chtěla odstranit stromy, které byly nemocné a mohly by ohrožovat chodce pod nimi. Odpověď B: aby se nedala exaktně změřit trajektorie kulek a zjisti jejich charakteristiky, podle kterých se dá přesně určit zbraň, z které se střílelo? Sázím se, že 18:24 odpoví A.

   Smazat
  4. 20:24 Souhlas.

   Smazat
  5. 20:24.Asi každému je dnes jasné, že převrat na Ukrajině byl v režii západu. Podobně arabská jara. Kadáfiho zastřelil francouzský agent a demokratická, socialistická Francie to tam celé zosnovala. Podobně USAci jinde.Naši ochránci svobody plkají o Rusku a Číně, ale vůbec jim nevadí hrůza v Saudské Arábii a jinde.

   Smazat
  6. 20:24 máš s tím znevěrohodněním pravdu, a tak i ruská propaganda pracuje. Všechno znevěrohodnit, napsat další varianty a běžný člověk má potom podivný dojem, že už se nedá věřit ničemu.
   Připomenu jen deset variant sestřelení MH17 ruským Bukem - od zmrzlých těl, až po izraelskou raketu a BUK ale ne ten náš atd ...
   A mnohým toto stačí, aby vůbec nebrali v úvahu oficiální vyšetřovací komisi, která sepsala report a je tam všechno - co se dalo objektivně zjistit. Viník je jasný - ale řadě lidí už to nic neříká, jsou zahlcení zmrzlými těly a nebo dvoukilometrovou stíhačkou, kterou vymyslela ruská propaganda.

   Smazat
  7. O tom, že na Majdanu vraždili střelci najatí zřejmě některou ze zainteresovaných tajných služeb (CIA?) vlastní lidi, o tom se ví už dlouho. Jen se to musí dozvědět Ukrajinci, protože zatím jim to vládnoucí vrazi zatajují.

   Smazat
  8. 13:09 "O tom, že na Majdanu vraždili střelci najatí zřejmě některou ze zainteresovaných tajných služeb (CIA?) vlastní lidi, o tom se ví už dlouho."
   o tom ví jen ruská propaganda, kterou žerete i s navijákem.
   Dobře vám tak.

   Smazat
 2. Ta lejnolahvárenská havlobanderovská verbež v čele s TROP09 a podobnejch vožungrů nám budou lhát do roztrhaní těla.....přesně po vzoru ussackejch agresorů!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Janukovič se měl vy... na sliby EU a použít
  proti gaunerům tvrdou sílu.Odneslo by to tak
  200 lidí a nebyly by tisíce mrtvých na tom
  východě země.Na jeho vrub padá výsledek.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Janukovič byl zkorumpovaný idiot, který si hrál na státníka. Od něj nemohl nikdo čekat jakýkoli státnický čin, natož násilí proti nepříteli vlasti.

   Smazat
 4. Proč prchal Janukovič letecky se svými nohsledy a celou rodinou? Proč uprchla celá věrchuška zločinného Berkutu? Proč prchali vysocí ministerští úředníci, proč plno vysokých policejních hodnostářů atd. atd. Těch otázek lze dát ještě hodně. Zůstal teď po ozbrojené agresi Moskvy na jaře 2014 a která dosud pokračuje na části Donbasu jeden významný poznatek, který je, že Rusko už není Ukrajinci považováno za bratrskou zemi. Naopak radují se z odklonu od Kremlu k EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenávist části Ukrajinců k Rusku stála naše americké hrdiny 5 Mld. USD. To je docela úspěch,že?! Zblbnout lidi aby začali vraždit své spoluobčany, poslat celý velký stát do chudoby a dluhu, zamordovat 10.000 spoluobčanů a přitom ještě hajlovat na pochodňových promenádách, no to je opravdu za ty prachy sukces. Už se těším, až to začne u nás.

   Smazat
  2. 23:19 proč stále opakujete ty nesmysly s 5 mlrd dolarů ?
   Vždyť to byl fond, ze kterého skoro 15 let čerpalo plno zemí - i Rusko například, finance v Rusku například pomohly zrekosntruovat několik škol atd. Z tohoto fondu brala i Moldavie, Bělorusko atd.
   Rusko samotné celá ukrajinská sranda a zbytečné rozdmýchání války na východní Ukrajině stálo více jak 3 miliardy dolarů, počítáno včetně zbraní , munice a vojenských výdajů. A počítáno včetně prvotních 0,5 miliardy, kterými ´financovali prosazování své pravdy při demonstracích na Majdanu - vozili se za tyto peníze horníci z Donbasu dio Kyjeva autobusama, aby stáli proti studentům v Kyjevě . atd. atd.

   Smazat
 5. No zřejmě proto, 22.43, aby je jen tak nezastřelili /nepodřízli?/ a nezahrabali u silnice, jak to popsal jeden z našich vládních dobytků. Kapišto?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky je 22:43 mohli i upálit, jak rovněž zmínil jeden z našich vládních dobytků. Ostatně, jakpak se to naše přimknutí k "západu" osvědčuje?

   Smazat
 6. A my ten banderovskejksindl,kterej vraždil naše lidi po 2.světový válce ještě pokračujeme?!!!!!!
  Nakopatbty vlastizrádce do prdele!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Proč mlčí europoslanec Š t ě t i n a?
  V okamžiku střelby byl v hotelu Ukrajina, sám se chlubil, jaký je nebojsa, v rozhlasové reportáži.
  Voliči europoslance v Praze10, vyzvěte jej, aby promluvil!

  OdpovědětSmazat
 8. V Hotelu Ukrajina při těchto událostech pobýval Štětina a Petra Procházková. V jedné z jejich zuřivých reportáží tam líčili, jak hotel včetně jejich pokoje či pokojů prohledávali majdanovci právě na domnělé střelce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.