Reklama

pondělí 19. června 2017

Banka Ruska začala připravovat národní kryptoměnu

mbi
18.6.2017 Eurasia24
 
Ruská Centrální banka začala připravovat národní kryptoměnu. Na nedávném Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (PMEF) to oznámila místopředsedkyně Centrální banky Ruské federace Olga Skorobogatova.

„Otázku připravenosti a konkrétního okamžiku jejího zavedení bude každá země řešit samostatně. Vzhledem k tomu, že v našem případě se jedná o pilotní projekt, ještě uvidíme, jaký systém bychom mohli využít v případě naší národní měny,“ prohlásila Olga Skorobogatova.Skorobogatova před několika dny ve Státní dumě na zasedání pracovní skupiny prohlásila, že zhruba za měsíc představí centrální banka svoji variantu návrhu zákona o zdanění kryptoměn. Pozornost tomuto tématu věnovala místopředsedkyně CB i během PMEF, jelikož k potřebě vzniku národní virtuální měny docházejí regulační orgány ve všech zemích.

Posledním důkazem zvýšeného zájmu investorů o kryptoměny založené na technologii blockchain se staly zprávy o kapitalizaci velké světové blockchain měny Ethereum vytvořené rusko-kanadským matematikem a programátorem Vitalijem Buterinym a spuštěné 13. července 2015.

Podle údajů analytické agentury CoinMarketCap tato měna letos 30. května svým objemem poprvé překročila částku 20 miliard amerických dolarů, čehož bylo dosaženo výhradně crowdfundingem.


Zdroj: EurAsia Daily

3 komentáře :

 1. Další hřebík do rakve americké nabubřelosti a likvidaci její falešného nadhodnoceného dolare! Tím je USA o další krok blíže do zapomnění na smetišti dějin!

  OdpovědětSmazat
 2. Tak už konečně vyletí ten Putlerův dvouhlavej vorel? Jsem netušil že bude ještě ke všemu "kryptoi", čili neviditelnej - něco jako takovej ruskej "Stealth", což? :)))

  OdpovědětSmazat
 3. Iba taký malý krôčik k zrušeniu hotovosti, so všetkými následkami...
  Aj ty, Rusko? :(

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.