Reklama

.

.

středa 7. června 2017

Bělobrádkovo tvrzení o vyhánění má pekelnou trhlinu aneb Nevolitelná strana KDU-ČSL

Bělobrádek řeční na Sudetendetschetage 2017
Jiří Jaroš Nickelli
7.6.2017   České národní listy

Pan Bělobrádek z KDU-ČSL jel do Augsburgu. Nic proti tomu.
Pan Bělobrádek jel k sousedům. Nic proti tomu.
Pan Bělobrádek jel na návštěvu přátel. Nic proti tomu.
Pan Bělobrádek se nejel omlouvat ani usmiřovat. Nic proti tomu.


My pozůstalí po obětech nacismu, po obětech sudetského řádění, se však ptáme. Jel k těm sousedům sudetům jako soukromník?

Byl na tu dobu zbaven vládní funkce? Pokud ne, pak je něco shnilého ve vládě, v parlamentu a v republice. Proč? Protože už podle Česko-německé deklarace nemá vládní činitel co činit u landsmanů.

Ovšem, je-li deklarace jen cár papíru - jako za Hitlerů - pak je jiná.
 
Dále se ptáme - copak to řekl pan Bělobrádek na srazu landsmanů?

Řekl údajně toto - že už nikdy v dějinách by nemělo nastat vyhánění pro národnost, náboženství a rasu. Kéž by tomu tak bylo.
 
Ale copak to bylo u nás v roce 1945? U nás se žádné vyhánění pro národnost, rasu a náboženství nikdy nekonalo! Vyháněl někdo u nás Němce, Maďary, fašisty, gardisty, zrádce, kolaboranty, nositele Svatováclavských orlic, pro národnost, rasu a náboženství? Nikoli!

U nás byla většina sudetů a Uhrů odsunuta nikoli pro národnost, nikoli pro náboženství, a už vůbec ne pro rasu! U nás byla většina sudetů a Uhrů odsunuta pro zločiny vlastizrady, velezrady a zločiny proti lidskosti na našich národech.

Byli odsunuti jeden a půl milionu ordnerů, kteří stříleli, vraždili, loupili a ničili Čechy, Slováky, Židy, Rusíny a Romy v ČSR. Bylo odsunuto 70 tisíc freikorpsů, kteří to dělali jako Hitlerovi soldáti. Bylo odsunuto jeden milion stošedesát dva tisíce šest set sedmnáct sudetů, kteří byli Hitlerem vyznamenáni za zločin uloupení pohraničí. Byly odsunuty tisíce sudetů sloužících ve wehrmachtu na východní frontě. Byly odsunuty tisíce sudetů členů NSDAP a jiných nacistických organizací. Atd.

U nás mohla zůstat na základě proklínaných dekretů menšina 220 tisíc sudetoněmeckých loyalistů a antifašistů I.ČSR. Víc jich bohužel nebylo!
 
U minima divokého odsunu, se kterým veřejně počítali i Spojenci Postupimské dohody, zejména Churchill, snad bylo postiženo několik stovek, možná nějaký tisíc (?) jedinců. Tato osobní tragedie této minimální menšiny nemůže omluvit právo na odsun obrovské provinilé většiny - toto neustále zamlčuje pan Bělobrádek. Za to se již politikové a Češi jako národ mnohokrát omluvili. Ale za obří většinu odsunutých viníků se Češi nikdy nemohou omluvit. A nebudou omlouvat. Ani Havlova prohnaná omluva zde neplatí. Nebyla jménem národa. Byla jménem jakési tlupy právem postižených dekrety. Na pana Havla většina pozůstalých po obětech nacismu pro tuto prohnanou omluvu vzpomíná ve zlém. A nejen pro ni...

Brání tomu prolitá krev statisíců našich obětí. Brání tomu desetitisíce našich občanů zahynulých v koncentrácích,na popravištích, ve vypálených obcích, ve věznicích, v internačních táborech, ve vazbě gestapa a jinde.

Pan Bělobrádek žije neustále ve svém bludu, ve svém paobrazu nedávné strašlivé historie sudetské vlastizrady a velezrady, kterou nechápe, nechce chápat a neustále zavrzele mele svou o vyhnání a jakési čistce pro jakousi národnost, jakýsi jazyk a náboženství. 

Český ministr a český místopředseda vlády na sudetoněmeckém srazu 2017! Hanba! Vedlesedící Posselt se modlí za to, aby čeští občané oběma klerikálním politikům doma neutrhli hlavu.
 
To poslední je snad vrcholem nepravdy. Byli odtud Čechoslováky vyháněni nějací občané pro náboženství?? Vyháněli jsme snad my Židy? Naopak, mnozí Češi i Slováci ukrývali židovské občany, nebo převáděli je do zahraničí. Pouze odporní kolaboranti všech národností byli nepřáteli Židů, Romů a Čechů. Šerm s národností, rasou a náboženství v této kapitole našich dějin nemá se strany pana Bělobrádka jakékoli opodstatnění.

Zásadním důvodem odsunu sudetů byla vlastizrada I.ČSR - a proto byly vypracovány dekrety. Sluší připomenout, jak často varovala londýnská vláda i moskevská poslanecká skupina sudety, zrádce a kolaboranty, že s nimi po válce bude naloženo, jak zasluhují! Nevzali si z toho příklad - kromě těch tisíců nacistů Němců a nacistů sudetů, kteří práskli do bot již před osvobozením. Kam utekli? No přece především do Bavor, kde nyní naši kolaboranti hledají spojence a "milé krajany"! A pak i do Rakous. A kde založili landsmannschafty? Právě tam! A jak to dopadlo s denacifikací? Bledě. V Rakousku skončila už roku 1947 (!), v Německu, kde to řvalo více, roku 1949. Konstatoval to i Simon Wiesenthal blahé paměti, tento inženýr přesnosti a pravdy.

Pan Bělobrádek i pan Herman si nepřipouštějí jednu věc. Pro jejich zatvrzelost a pro jejich prosudetský postoj je pro tisíce pozůstalých po obětech nacismu a fašismu u nás nevolitelná jejich strana.

Strana,která bývala stranou Msgre Šrámka, člena londýnské Benešovy vlády, strana spolupodepisovatelů dekretů. Lidová strana bývala stranou slušných věřících, stranou lidových tradic, a ještě dnes má některé uvážlivé členy, funkcionáře a vlastence, osobně znám dva. Ale to dílo, které pod její hlavičkou konají pánové Herman a Bělobrádek, odpuzuje a bude odpuzovat voliče pozůstalé po obětech fašismu do doby, než se jich lidová strana zbaví, nebo je přesvědčí, aby se káli a přeorientovali své bludy. Do té doby je KDU-ČSL pro pozůstalé po obětech fašismu a nacismu nevolitelná.Jiří Jaroš Nickelli, ČSBS Boskovice
autor je pozůstalý po oběti gestapa,
příbuzný obětí Osvětimi a sekyrárny Pankrác

53 komentářů :

 1. To je především věc a vizitka současné vlády a jejího předsedy.Chci vidět,jak na setkání pozůstalých po řádění němců za 2.světové války,z koncetračních táborů apod.,přijede místopředseda jejich vlády či ministr a taky vlastně proč.Můj názor je,že Bělobrádek neví která bije,což mnohokrát dokázal(smutné na místopředsedu vlády)a Hermann,tak k němu je asi škoda slova.Probůh nevolit. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně tam chybí Hollan z Brna, klidně by si si tam mohl dojít pěšky a cestou se švihat přes záda důtkami. To by drazí krajané koukali, jaké voly pan veterinář může angažovat pro sudetskou věc. A jistě by se našlo i 299 dosud chybějících.Pardon 288.

   Vymazat
  2. Moc dekuji p.Nickelimu, ze nejsem sam, kdo tvrdi, ze zadny "princip kolektivni viny", v otazce odsunu, neexistuje. Ja uz leta tvrdim, ze odsunem byli "potrestani" (o zadny skutecny trest se nejednalo) zlocinci, kteri se dopustili vlastizrady a nasledne se dopousteli valecnych zlocinu, pod "vlajkou", sveho noveho (risskeho) obcanstvi.

   Nelze nevyzvednout Benese, naseho druheho nejlepsiho statnika, po Masarykovi, ktery pochopil, ze >3mil zlocincu, z nichz nekteri se dopustili zlocinu, trestanych, v te dobe, "na hrdle". Neni v silach, valkou znicene zeme, odsoudit v radnych soudech a pokud by jen !!!desetina!!! z nich, dostala hrdelni trest, neni na techto >300tisicich zlocincu, vykonat trest.

   Vymazat
  3. Je to jasné, připravují sudetoněmecké restituce. Více na http://www.rukojmi.cz/clanky/glosy/4016-co-s-hermanem-a-belobradkem

   Vymazat
 2. Dneska už se politici dělí pouze na dvě skupiny. Na politiky a kolaboranty!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava:
   Dneska už se politici dělí pouze na dvě skupiny: politruky a kolaboranty!

   Vymazat
 3. KDU-ČSL je nejreakčnější strana, srovnatelná snad jen s protektorátní Vlajkou.

  OdpovědětVymazat
 4. Bělobrádek to moc dobře ví. Za mísu šošovice šel by Světa kraj.

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle směřuje pouze k jednomu! K nějaké formě oloupení našeho národa. Bude to jako s církevními restitucemi!
  Začíná to okopáváním kotníků, vášnivou rétorikou, množením se kolaborantů (vsaďte se, že příští rok jich tam pojede zase víc a budou se předhánět v plivání na český národ) a končí to nějakou formou zločinu.
  Je jasné, že cíle sudeťáků jsou stále stejné. Ideálně to je připojení takzvaných "sudet" zpět k říši. Reálně to už bylo také diskutováno. Buď jako obrovské majetkové a finanční kompenzace Českého státu, nebo odtržení části území např. Severních Čech a připojení k Německu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu se vsichni zvednete a jdete k volbam, ale nevolte zadne "Babise" a uz vubec ne vsechny ty ODS, TOP09, CSSD, KDU-CSL-Starostove (to snad nemusim jmenovat) a kdo muzete, presvedcujte ostatni, at udelaji totez. Jinak bude uz opravdu zle!!! ...a toto je priprava, protoze "oni" pocitaji s tim, ze je tam, zmanipulovane stado znova dosadi. Pokud se nepodari v podzimnich volbach tento trnd odvratit, dalsi vlada bude "restituovat" werwolfy!!! Dejte na moje slova.

   Vymazat
  2. Nevolím současné strany, volím Alianci národních sil! ANO vystoupení z NATO a EU, ANO znárodnění klíčových odvětví, včetně těžby paliv a nerostů, NE migrantům a zrušení Benešových dekretů! Více na www.aliancens.cz

   Vymazat
  3. Bohužel vás musím vyvést z omylu.Je řada
   lidí,hlavně na Moravě,kteří je volit budou.
   Jinak jsem občas na Rukojmí,kde také vyšel
   článek o vlastizrádných lidovcích.V článku
   byla činnost lidovců označena za činnost
   vlastizrádnou.Končil ve smyslu nevolit tuto
   stranu ve volbách.První pisatel pod tím
   se označil jako jan Zuna a napsal:budu je
   volit,rudý šmejde.Tak si nedělejte iluze.
   Je dost těch,kteří je budou volit.Pomoci
   snad může jejich koalice,že se nedostanou
   do parlamentu pro nízký počet získaných
   hlasů.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Hledám do voleb politickou stranu nebo hnutí, která bude mít ve svém volebním programu i tyto cíle:
   NE nelegální migraci!
   NE Evropské unii!
   NE NATO!
   NE v područí Německa a USA!
   ANO Euroasii!
   Toto jsou mé volební priority!
   69-roční občan a nestraník

   Vymazat
 6. LIDOVCI JSOU MASKOVANÍ SUDEŤÁCI - JSOU PRO NÁŠ STÁT STEJNĚ NEBEZPEČNÍ JAKO BYLI JEJICH SOUKMENOVCI V R. 38!!!

  OdpovědětVymazat
 7. No jo, ale když oni považují fašismus za své náboženství!

  OdpovědětVymazat
 8. VELMI DOBŘE ŘEČENO. ODSUN SE NETÝKAL NAPŘ. NĚMCŮ - ANTINACISTŮ. PRAKTICKY SE TÝKAL NAOPAK NĚMCŮ NACISTŮ - 90 % SE JICH PŘIHLÁSILO V POSLEDNÍCH VOLBÁCH V ČR PŘED VÁLKOU K HENLEINOVĚ NACISTICKÉ STRANĚ - VOLILI IDEOLOGII Adolfa Hitlera. A BYLO TO TĚCHTO 90 %, KTEŘÍ VOLALI HEIM INS REICH - domů dO říše - A pak se zlobili, když jim jejich přání bylo po válce splněno. Ostatně se vzdali také občanství ČSR a přijali občanství Velkoněmecké říše. Nevím, o čem se má slušný Čech bavit s pohrobkem nacistů, kteří po Mnichově ze dne na den - bez řízeného odsunu - vyhnali Čechy z českého pohraničí a ukradli jim majetek.
  Nejen cíle sudeťáků jsou stejné, ale cíle prakticky všech Němců a zejména současné vládní garnitury - zmocnit se Evropy ekonomicky a později i politicky. I společná měna to má usnadnit. Němci ovšem potřebují, abychom přijali Euro za 28 Kč, když má reálnou cenu 20 Kč, aby si mohli dále levně z majetku ČR nakrást.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, Bělobrádek se schází s pohrobky bývalých nacistů!

   Vymazat
  2. 12:17 co má chudáček dělat, když někde potřebuje sehnat prašule na parlamentní volby

   Vymazat
  3. Však si sám Pán Bůh Bělobrádka najde - neslyšeli jste nic o jeho progredujících nemocech??? Boží mlýny melou sice pomalu, ale . . .

   Vymazat
  4. Boží mlýny by potřebovaly lepší převody...

   Vymazat
 9. V poslední době se všechny hlavní politické strany totálně zprofanovaly, a to tak, že jsou pro každého slušného člověka s minimálním vlasteneckým cítěním nevolitelné. Jediná vlastenecká strana, konzistentní v názorech a s jasným programem, je SPD Okamura. www.spd.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:01 SPD Okamura = SRO = spol.s r.o.

   Vymazat
 10. Ona KDU-ČSL díky chování svých představitelů není nejen nevolitelná, ale pro náš stát krajně(!) nebezpečná a měla by být zařazena mezi extrémisty a hlídána státní mocí! Jenže ona ta naše státní moc raději zařadí mezi extremisty Klub českého pohraničí, pak něco dělej...

  OdpovědětVymazat
 11. 12:26 bohužel dnes už je nevolitelná ČSSD v čele se Sobotkou. Ne náhodou se objevovaly komentáře, že Sobotka ničí ČSSD a je proto oblíbencem pravicových stran. Asi proto není náhodou, že urychlené přijetí eura najednou propaguje triumvirát KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD ! Právě tyto tři strany považuji za nevolitelné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak to dopadne. Příští volby budou v režii skalních příznivců stran. Ostatní k volbám nepůjdou. Za prvé nemají na výběr a za druhé málo kdo na sebe chce převzít zodpovědnost. Tak že to zase skončí takto: Parlamentní strany po volbách 2017: ANO, ČSSD, komunisti, ODS, TOP 09, KDU-ČSL. A ti co nebudou volit? Budou pak říkat, já nic, já muzikant...

   Vymazat
  2. 14:20 jsem optimista: ĆSSD - 4,8%, TOP09 - 4,6% a "po-hnutí" KDU-ČSL a STAN - 9,8%, takže se do exekutivy nedostanou

   Vymazat
  3. 14.59 Kéééž by!!! Ale moc nevěřím.

   Vymazat
  4. Tady máte návod k volbám: http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/3876-vsem-obcanum-a-volicum-v-ceske-republice

   Vymazat
 12. Dvě věci:
  Odsunutých bylo cca půl druhého milionu. Aktivních členů landsmannschaftu je kolik? Deset tisíc? Patnáct? To znamená jeden ze sta. Těch devadesát devět ví docela dobře, jak to bylo, co byla příčina a co důsledek. Omlouvat se tomu stému vypadá jako paralýza.
  Položme si otázku, proč se před lety začali německojazyční občané ČSR považovat za Němce a přijali nacizmus za svůj. Zjevně převládal ten důvod, že jako Němci - nacisti byli "herrenfolk", něco víc než jejich sousedi. No a dnes se jistí lidé považují za "elitu", tedy za něco víc než ostatní. Svůj k svému.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 13. KDU-ČSL se nesmí dostat do parlamentu, vždy stejně jako TOP-09 hájila cizí zájmy, Německa, římskokatolické církve. Ona ve vládě zamezila snahám zrušit nebo alespoň omezit církevní restituce. Prohlašolva "smlouvy se musí dodržovat" a sama je nedodržuje. Mají jezuitské metody, jak předvádí ministr Herman. Štědře dotuje z fondu ministerstva kultury objekty, které církev již dle restitucí vlastní a měla by je opravovat na vlastní náklady. Kněz Zbigniew Czendlik v českém rozhlase vyprávěl, že, zatímco církevní nadřízení mu odmítali dát prostředky na opravu kostela, dostal peníze z ministerstva kultury. bv.

  OdpovědětVymazat
 14. Na PL je článek že poslanci ano s tim také souhlasí. Aby jse to nepletlo tak všechny vládní strany krom KSČM.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nauč se základní volební gulášek: KSČM je parlamentní opoziční strana, protože je v parlamentu (její volební potenciál byl 5% a více hlasů). Ale není vládní strana, protože není ve vládě, ač jí napři černoprdelníci okopávají kotníky!

   Vymazat
 15. Zdá se , že na Moravě převyšuje láska k papeži lásku ke svému národu a státu !!

  OdpovědětVymazat
 16. Ony tři strany jsou nevolitelné, zde si naši lidovci po vzoru komunistů vytvořili z těchto tří stran černou sotňu, kterým úkolem je, jak se jeví, rozval Česka; anebo přinejmenším tak, jak uvádí autor na 11:32, roztočit další kolo restitucí. Pokud jde o socany, tak jsem hned tušil, že praktikující katolík na čele tkzv. ČSSD bude pracovat podle vatikánskych not, tak se i stalo. Totéž bylo s Nečasem. Pokud někdo věří, že biskup anebo arcibiskup má bohu blíže, ať si věří i když je to naivní, ale ať si takové lidi volí kŕesťanská strana a nikoliv sekulární politická strana, kdysi snad česká, snad demokratická a snad i sociální. Socani jen matou veřejnost.
  O těch dvou zbývajících každý ví, co jsou zač.
  Chtěl bych jako člověk pocházející po matčině straně z moravských Sudet, (okr. Šumperk,) upozornit pány Hermana, Bělobrátka a Sobotku, že po Mnichovu bylo ze zabraného území odsunuto
  0,9 mil. občanů do neslavné II. republiky. kromě toho, kdo zná historii, tak ví, že cca 1,5 milionů Sudeťáků dostalo záslužný odznak za připojení Sudet k III.říši. Dále bych chtěl vzpomenout wehrwolfy, tedy ozbrojené skupiny Němců, kteří terorizovali po skončení druhé světové války civilní obyvatele pohraničí. Omluvil se někdy Posselt et concorces například za zločiny Habartovicích a ve Slezských Rudolticích? Které se staly, nota bene, ještě za I. čs.republiky! Když tak sleduji česká média, tak mám pocit, že až na vyjímky, jsou ovládány protonacisty, kryptonacisty a černou sotňou, která by nejraději vrátila čas do dob pobělohorských. To, že se takového něčeho dožiji by mne nenapadlo ani v nejčernějším snu.
  Hanba současné vládě a celému establishmentu.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 17. Tento holobrádek na antidepresivech ( systémem schválené fetování )
  je pouhou špičičkou ledovce katolické politické strany.
  Pročpak se dějiny neptají katolické církve o vztahu k fašizmu ? *

  OdpovědětVymazat
 18. 13:00 Bělobrádek, Kalousek a Sobotka opravdu patří na Hrad! Do Daliborky, bez chleba a bez houslí.

  OdpovědětVymazat
 19. KDU jsou odporní pokrytci, spojí se s každým proti komukoliv, pokud jim to něco přinese. Křesťanství? Morálka? Právo? Spravedlnost? Pro ně jen prázdné kecy. Koryta a koryta, to jediné je zajímá. Je to strana odpornější než Kalousek, ti aspoň svoji asociálnost nijak nemaskují, ale tihle? Na zvracení .... jdu blejt.

  OdpovědětVymazat
 20. Autor článku si opět ohýbá historii podle svého, což u něj není žádná novinka. Jenže perzekuce kvůli národnostní příslušnosti u nás v roce 1945 byla. Stačí si připomenout prezidentský dekret č. 12/1945 Sb. z 21. června 1945, kde se v bodu 1 praví: "S okamžitou platností a bez náhrady se konfiskuje pro účely pozemkové reformy zemědělský majetek, jenž je ve vlastnictví a) všech osob německé a maďarské národnosti, bez ohledu na státní příslušnost". Toto není perzekuce na základě pouhé příslušnosti k nějaké národnosti? Pokud ne, tak jak tedy něco takového pojmenovat?

  OdpovědětVymazat
 21. Bílá brada brzy bude následovat svého předchůdce Luxe.

  OdpovědětVymazat
 22. Zajímá někoho stanovisko vesmírných civilizací k věci odsunu Sudetských Němců?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. --- Požaduji jakoukoliv reakci kohokoliv, například "jseš jen vymaštěný kretén", abyste si mé sdělení zasloužili. Existuje totiž oficiální a stále ještě plně platný zákon, který je Vládou Česka tajen a vylučuje právně jakékoliv nároky nejen Sudetských Němců vůči Československu.

   Vymazat
  2. Jsi to ty.

   Vymazat
  3. Tak tedy ano, ale vidím, že tu zrovna moc Čechů není.

   Vymazat
  4. --- Jde o dokument, kterým je: Národní listy, 85. ročník, číslo 1, V Praze, v neděli 6. května 1945, v ten den (v noci z 5.5. na 6.5.1945) publikován ve třech vydáních a tedy ještě před bezpodmínečnou kapitulací Německa. Obsahuje tehdy platný zákon, který byl následně potvrzen Benešovými dekrety a proto zůstal platným dodnes. Tehdy nebyla možná jakákoliv jiná forma zákona, tedy tato jeho forma je objektivně legální. Tím zákonem je Provolání Národního výboru, v těchto Národních listech výše uvedených otisknuté. Doslovný text:

   Provolání národního výboru.

   Spoluobčané!

   Spojenci vstupují na půdu naší vlasti, aby nás vysvobodili z rukou německých okupantů a tyranů a vrátili nám svobodu. Z pověření Národního výboru v Praze, který má k tomu plné moci od vlády Československé republiky v Košicích, ujímají se okresní národní výbory vedení všech politických i správních záležitostí.

   V jednotlivých obcích ujímají se správy místní národní výbory.

   Národ. výborům podřizují se přímo obecní zaměstnanci a všichni v místě bydlící státní a veřejní zaměstnanci. K zabezpečení hospodářského života vstupují národní výbory ve styk s revolučními výbory v závodech nebo i s občanskými.

   Ostatní občané plní bezpodmínečně nařízení národních výborů a jsou poslušni výkonných orgánů národních výborů, t. j. četnictva, vojenských oddílů, pomocných jednotek mládeže atd.

   Dosud platné zákony a nařízení zůstávají prozatím v platnosti. Všechny úřady konají dále svoje povinnosti. Veškeré podniky a výrobny pracují nerušeně dále.

   Jen pořádek zaručí nám zdárný vývoj. Kdo ničí majetek, zapaluje nebo plení, dopouští se zločinu. MAJETEK NAŠICH NEPŘÁTEL JE NÁRODNÍM MAJETKEM.

   Ničení hodnot z e m s t y n e b o z e z i s k u c h t i v o s t i bude ihned nejpřísněji trestáno, v těžkých případech i smrtí.

   Každému bude dána možnost přispět k očistě národa a nikdo neujde zaslouženému trestu.

   Buďme svorni. Ve spolupráci je naše lepší budoucnost.

   Ať žijí spojenecké armády.

   Ať žije rudá armáda.
   Ať žije Československá republika.

   Za Národní výbor v Praze
   generál Alex (krycí jméno),
   Karel Neubert.

   Vymazat
  5. --- Dovolil jsem si tu větu "Majetek našich nepřátel je národním majetkem." napsat velkými písmeny, jinak je text přesně. Vesmírné civilizace tak sdělují, že přestože je tento dokument tajen, budou ho v budoucnu v případném problému ve věci neoprávněných jakýchkoliv nároků nejen Sudetských Němců vůči Česku a i vůči Slovensku, vzájemně nezávisle, plně respektovat.

   Vymazat
  6. --- Tím "publikován ve třech vydáních", tím jsem měl namysli publikován ve třech vlnách vydání a to toho 5./6.5.1945, tedy v obrovském množství výtisků, protože tento dvojlist tiskli celou noc a celý následný den.

   Vymazat
  7. --- V roce 1968 těsně po okupaci Československa, požádala Vláda občany o pomoc při zjištění tohoto dokumentu a s přímou prosbou o jeho doručení jimi. Lidé to z vlastenectví udělali, byl jsem přímo u toho, jako malé dítě, ovšem, jako pouhý pozorovatel a tyto dokumenty byly Sovětským svazem zabaveny a to tak účinně, že oficiálně se žádný takový České a ani Slovenské republice nedochoval. Dochovaly se ale minimálně dva originály, z kterých jeden byl prezidentu Česka Klausovi předán prostřednictvím Kanceláře prezidenta Česka jako oficiální dar vesmírných civilizací, přes poštovní schránku pošty přímo na Hradě a to dne 14. srpna 2009 s požadavkem neratifikovat tzv. Lisabonskou smlouvu.

   Vymazat
  8. Dekuji, Cechu je asi malo.

   Vymazat
 23. Naprostý souhlas s obsahem článku. Snad bych jen doplnil, že vina spočívá neméně na těch, kteří tyto zrádce a poskoky cizích zájmů volí. Ať už se zlým úmyslem, nebo i jen z hlouposti.

  OdpovědětVymazat
 24. TO FOTO JE POTŘEBA DÁVAT JAKO VOLEBNÍ PLAKÁT!A klerofašistická tlupa s názvem KDU-ČSL vedená chorým Bělobrádkem nemá nejmenší šanci dostat se do Sněmovny!A národní soud s vlastizrádci se blíží

  OdpovědětVymazat
 25. Prezident Beneš by s něma zatočil panečku ! Bělobrádek a Herman jsou kolaboranti . Byly už v Lidicích ?

  OdpovědětVymazat
 26. Argumentů pro odsun je hodně. Díky odsunu se v pohraničí žilo poměrně klidně, což by asi nebylo možné, pokud by vedle sebe žili sudeťáci a Ti, kteří trávili válku v německých lágrech.
  Historie je krutá, vítěz bere vše a Němci mohli dopadnout mnohem hůře. Jako národ mohli být prakticky zlikvidováni a nebylo by to v dějinách poprvé. Válka ne nesmyslná už s podstaty a je plná nespravedlností na všech stranách. Nicméně, pokud jako občan přijmu agresivní politiku své vlády, musím nést následky ať chci a nebo nechci.
  "občané národa uvrženého do války by měli hned první den války pověsit všechny své představitele, co válku způsobili"
  ABC

  OdpovědětVymazat
 27. Paradoxy. Mám nějaké Bělobrádkovy z Poorlicka mezi předky. V tom rodokmenu, i v mé linii, se to hemží Němci. Ostatně, mí rodiče, prarodiče a tak dál, byli dvoujazyční. Když vídám pana místopředsedu vlády, je mi čímsi nepříjemný. Teď už vím, ještě dnes by mu padla uniforma Hitlerjugend! Germán, árijec jak vystřižený. Mám ale problém. Roku 1943 jsme se školní třídou cestovali do okresního města. Tam, jakás komis, výhradně po německu mluvíc, nám měřila lebku, výšku, váhu, zapisovala barvu očí, vlasů. Kladla otázku, asi „Was macht dein Vater?“ Já na to česky „To nevím“, poučen, že co se děje doma, o tom se nemluví. Ono „Ich weiss nicht” nějak se mi nechtělo. Náš pan řídící (řídící učitel) pak několika důvěryhodným prozradil, že nás nebyla ani pětina s označením A. Jako modrooký blonďák, tenkrát relativně velký, užší lebky, vzhledem stejně hodný uniformy Hitlerjugend jak pan Bělobrádek, na rozdíl od něho, plně souhlasím s odsunem Němců i přesným vysvětlením, jak je psáno v článku. Pana Hermana, kulturministra, si v uniformě Hitlerjugend představit nedovedu. Ve frontě do sprch v Mauthausenu, předpokoje na let komínem ale ano. Je mi jasné, čeho jsme díky odsunu Němců dosud ušetřeni. Je mi jasný pokřik o usmíření, které i bez toho dávno, mezi námi obyčejnými přišlo samo. Bělobrádci a spol. nám tu mistrují historii jen a jen pro vlastní kariéru. Startují nám znovu, Druhou republiku!

  OdpovědětVymazat