Reklama

středa 21. června 2017

Bezpříkladná provokace NATO: ruská stíhačka musela zahnat F-16 nalétávající na stroj ministra Šojgu!

Napsal/přeložil: ea24
21.6. 2017   Eurasia 24
 Rusko čelí v blízkosti svého území sílícímu vojenskému tlaku ze strany NATO. Na bezprecedentní provokaci, kdy alianční F-16 nalétával přímo na letoun ruského ministra obrany, rázně odpovědělo: ruská stíhačka stroj NATO okamžitě odehnala.

   K události došlo nad neutrálními vodami Baltského moře. Stíhací stroj F-16 některé ze zemí NATO se pokusil naletět do blízkosti dopravního letounu, na jehož palubě cestoval do Kaliningradu ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

Jedna z doprovodných ruských stíhaček Su-27 musela provést manévr, kterým přibližující se F-16 zahnala. Stroj NATO provokaci ukončil poté, co ruský pilot zakýval svým letounem a ukázal, že je vyzbrojen k vzdušnému boji.

Jedná se další z řady incidentů souvisejících se zvýšeným pohybem letounů NATO v blízkosti Ruska. Rusko nyní musí prakticky denně reagovat na akce bojových i výzvědných letounů Západu v blízkosti svého území.

27 komentářů :

 1. Nebylo by špatné, aby ruské letouny požili tu techniku, tak jako asi před rokem na tu flitili, když vypoběděla večkerá technika a 28 námořníků podalo žádost do covilu s nějakých 35. To bych chtěl vidět, kdo by tu žádost přijal. Takové to " lehké" varování před agresory.

  OdpovědětSmazat
 2. To možná bude problém, Amíci na to možná čekali aby zjistili o této zbrani něco více. Stačilo ukázat výzbroj a sralbotka zmizel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten ruský pilot neměl nic naznačovat a jestliže došlo k ohrožení ministrova letadla, tak měl amíka bez jakýchkoliv servítků poslat do vody. Vícekrát by si takovou provokaci nedovolili.

   Smazat
 3. Denně létá přes naše území stovky letadel, od F16 po B 52 a podobné, které mají ze spodu velký nápis freedom.Létají v 10tis,v 12tis i v 14tis.metrech sněrem na Východ za schválení "naší vlády".Tyto intenzivní přesuny nevěstí nic dobrého. Jsou to provokace na hraně a věřte, že provokace na hranici RF budou eskalovat. Šmejdi USA,jděte k čertu.Takové provokace byli v 74r.u Ašských hranic, když us kobry provokativně nalétávaly k naší čáře a na hlídkující špačkárny.Teď to zkouší u hranic RF,doufám, že brzo dostanou po čuni i když provokaréři čekají na reakci, aby měli důvod.Chuj s nima za Atlantik.

  OdpovědětSmazat
 4. Smyčka kolem Ruské federace se utahuje.Zločinci z USSA a teroristické organizace NATO, jsou pilní jako včeličky a nic neponechají náhodě.Příprava na ozbrojený konflikt je zřejmě ve svém finiši!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. smyčka?
   atlantický šelf, JU 71, satelitní obrana ...

   Smazat
 5. Ono také jde o něco jiného,jsou takové lety z důležitou osobou v režimu utajení,nebo lítá bez utajení,jako civilní osoba?Když už provokace,tak není problém zbloudilá raketa,při tomto cvičení v Pobaltských zemích.

  OdpovědětSmazat
 6. Sergej Šojgu naprosto bezdůvodně provokuje naše spojence, naše pravé přátele, jak je nazval odulý sportovní komentátor, Záruba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USSA nemá žádné spojence, má pouze vazaly a nepřátele!

   Smazat
  2. USA potřebují válku proti Rusku a válečnické řádění v Evropě, jako sůl, dělají pro to maximum!Vazalové jim za to líbají ussácké kanady.

   Smazat
 7. sestřelovat bez komentáře
  USA za 48 hodin odstoupí Aljašku

  OdpovědětSmazat
 8. Napadení RF zločineckou NATO a JÚESEJ YENKYS je na spadnutí!

  OdpovědětSmazat
 9. Naštěstí mají Rusové dobré nervy a špičkové piloty. Myslím, že pindoši i podpindosniki sejou vzteky, když Rusové odpoví vždy přesně přiměřeně.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 10. Americký četník stále tlačí na Rusko, aby ho donutil k podřízenosti a mohl hrát dominanta na světě a určovat pravidla rozdělování zdrojů a bohatství. Nejhorší na tom je to, že vazalové, včetně ČR jsou nuceni být v čele této špinavé hry. Bohužel si neuvědomují , že to odnesou první a amíci se budou smát, pokud ovšem Rusku neprasknou nervy a udeří.

  OdpovědětSmazat
 11. NATO štábní krysy se omlouvají, že nevěděly, "kto na bortu" ... V oblasti se za NATO poflakovaly 4ks F 18 Španělska a 4ks F 16 Polska. Takže, i když to NATO odmítá upřesnit, v té F 16 se vezl nejspíš Polák. Na vide TASS je silueta F 16 schválně barevně "sjednocena do šeda", takže případná polská šachovnice je neviditelná... Holt umírněná ruská pravá politická korektnost.

  OdpovědětSmazat
 12. Napoleon říkal něco o tom že si podmaní Rusko. Pak Rusové pochodovali po Paříži. Hitler chtěl udělat to samé a hnali ho až do Berlína i když dnes víme, že měli pokračovat až k Atlantiku. Takzvaný demokratický západ si nedá říct. Zničil už kontinent Afriku a potřebuje aby ho někdo živil. Již 27 let nás západ vykořisťuje a vysává tím nejintenzivnějším způsobem, kdy od nás na západ jdou ročně biliony korun ale křičí se kolik dostáváme z Evropských fondů z který dostáváme řádově miliony a musíme za to budovat cyklostezky a další zbytečnosti, ale infrastrukturu pro zahraniční vykořisťovatele musíme platit z vlastního. Západ by potřeboval potencionál Ruska a proto na Rusko vojensky zaútočí a samozřejmě útok bude demokratický pod nějakou záminkou jakou si vyrobil například Hitler když potřeboval zaútočit na Polsko v roce 1939. útok bude doprovázen kecama o demokracii, lidských právech což už známe. I atomové bomby svržené na Jugoslavii byly demokratické, jak jinak. USA je nástupkyni Hitlerova Německa a proto nemůžeme počítat s ničím jiným než že III. sv. válka bude a začnou jí USA prostřednictvím svých vazalů, kterými jsme my.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerikáni se vzhledem k ruské námořní tonáži cítí ve "splendid isolation"... Tedy v bezpečí, jako GB před Němci za druhé světové, kdy Hitler neměl čím přepravit tanky a vojsko přes kanál...

   Smazat
 13. Odpovědi
  1. USAji potřebují a udělají pro to naprosto vše!Neskutečně by na konfliktu s Ruskem, pomocí evropských lokajů a zdrojů, zbohatly

   Smazat
  2. 22.27 Disproporčně by zbohatla především (pouze?) židovská penězoměnecká klika... a potom "půjčky na obnovu toho, co lidem nejprve zničili, prodej léků na nemoci jaderné i nejaderné války (poraženým) "spojencům" (=přeživším vazalům a nevolníkům) v Evropě...

   Smazat
 14. Rusko má strašnou trpělivost s západníma válečnýma štváčema.

  OdpovědětSmazat
 15. Toz toto fasistické zdrození je na poblití ....howk

  OdpovědětSmazat
 16. Tak nevim pratele(tohoto webu),co je pro nas vyhodnejsi-prirovnam-li to k beznemu ridici:zda dat blinkr do prava a odbocit do leva nebo naopak ale bez znameni smeru jizdy to je dle meho chabeho rozumu cesta do pryc,neb jsme malicke statni uskupeni a vzdyjsme nekomu podlehali,protoze na nas jako narod vzdy platil jen cukr a bic(tedy az na vvyjjimky )ktere v tomto pripade ne(potvrzuji)pravidlo.V situaci ve ktere se nachazime,jsou podle mne jen d v e (2) reseni: bud prijmout vse jako"vychod z nouze" a nebo jako "nouzi z Vychodu"....Ja osobne jzem pro to druhe reseni neb je o neco vetsi sance na preziti mojich deti.(o mne se ani tak nejedna neb jsem si jiz svoje uzil) premyslejte prosim neb i ja se mohu mylit protoze jsem castokrat nebyl ve spravny cas na spravnem miste.Cas bezi....odpocitavani jiz davno zacalo.

  OdpovědětSmazat
 17. Souhlas s většinou komentátorů, např. s 19,24 nebo s Franz 1449.
  Myslím si,k že s tím neschopným americkým prezidentem - je to vůbec prezident? - je to bohužel tak jak to říká většina komentátorů. Vidí to každý. Pohybujeme se na hraně možné III. světové války. Moc se mi nezdá, ale že by ty armády NATO mohly do války vyrukovat, ale kdo ví, možná že ano. Chybí zde ve veřejnosti západních zemí /a bez té veřejnosti armády asi nic nezmůžou/ přesvědčení, které měli Němci v roce 1941 - jdou zachraňovat Německo a Evropu a bojovat s říši zla. Nyní mám ten dojem je obecné povědomí o vhodnosti útoku na Rusko vyznivá v tom smyslu, že je to útok nežádoucí. Jinak, neni-liž pravda, anexe Krymu a Majdan V Kyjevě by dopadly podle emerických představ, to jest útokem na Rusko, samozřejmě především přátel USA. A takto se nestalo.
  Jinak zdá se mi, že Nick Honolulu vypadl ze hry. Zemřel? Již nechce dělat nemožné myšlenkové přemety?

  OdpovědětSmazat
 18. Ti vojáci nejsou žádní kovbojové- poslouchají rozkazy.Měli jistit nějaký objekt kam je poslali nadřízení, no a ti na druhé straně měli rozkazy chránit- jsou to vycvičení lidé, a nikdo nechce začít horký konflikt- ty jejich vojenské hry- já vím, je to uvalené to takto pojmenovávat- ale myslím si, že často o to jde- mají oboustranná pravidla.
  Tím nechci tvrdit, že mi není s té eskalace smutno, a že se neobávám války.Ta podle mně mimochodem probíhá. V informačním prostoru, v hospodářském prostoru a do toho se jako po šachovnici rozestavují vojáci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.