Reklama

.

.

středa 7. června 2017

Bezvýznamný prezident Zeman opět jako kůl v plotě

7. 6. 2017

http://www.cum.sk/v/xGTH/a-kdo-tedy-priletel-do-ciny-na-forum-o-hodvabne-stezce

19 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Myšleno ironicky ...
   Někteří čeští politici, média, apod. by tohoto výroku ale byli schopni.

   Vymazat
 2. President dělá dobře s Česko Čínským obchodem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava:
   President dělá dobře s česko-čínským obchodem.

   Vymazat
 3. Nejnovější informace, i když jen z cca 92 milionového Vietnamu :

  Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci s vietnamským prezidentem

  7. června 2017

  Vážený pane prezidente, dámy a pánové,

  dovolte mi, abych doplnil pana prezidenta Vietnamské socialistické republiky několika konkrétními daty.

  Přivezl jsem s sebou ve dvou letadlech šedesát osm podnikatelských delegací, což svědčí o přirozeném zájmu českých podnikatelů rozvíjet kontakty a kontrakty se svými vietnamskými partnery. Připomínám, že podnikatele samozřejmě nikdo nenutil, nikdo jim nic nenařizoval, přijeli zcela dobrovolně z vlastního zájmu a tuším, že nyní jsou již v Ho Či Minově Městě.

  Včera na hojně navštíveném Business Foru bylo podepsáno sedm konkrétních dohod, které se týkaly nejrůznějších oblastí. Jako příklad bych uvedl optická vlákna, sanitární keramiku, zdravotnické pomůcky a podobně. Je tam i významná dohoda v hodnotě dvaceti milionů dolarů o výstavbě hotelového komplexu na mořském pobřeží. A chci věřit, že právě tato dohoda bude začátkem expanze české turistiky a cestovního ruchu do Vietnamu, této krásné turistické destinace.

  Dnes jsme podepsali další dvě dohody, o nichž již mluvil pan prezident. Na setkání obou prezidentů jsme uzavřeli dohodu, která má odstranit dvě podstatné překážky v rozvoji našich vzájemných vztahů. Tou první překážkou je neexistence přímého leteckého spojení mezi Vietnamem a Českou republikou, konkrétně mezi Ho Či Minovým Městem a Prahou.

  Tou druhou překážkou je existence, tuším že patnáctidenních, tedy krátkodobých turistických víz, která brání českým turistům v hojnějším počtu navštěvovat Vietnam. Tato víza byla z vietnamské strany odstraněna v případě Německa a Francie a já jsem řekl panu prezidentovi, s poděkováním za krásná slova, která on řekl o České republice, že naše přátelství by se mělo vyjádřit konkrétním činem v podobě zrušení těchto víz, když už jsou zrušena v případě Francie nebo Německa.

  Jsem rád, že vám mohu oznámit, že oba prezidenti se dohodli jak na zavedení přímého leteckého spojení mezi Ho Či Minovým Městem a Prahou, tak na zrušení oněch krátkodobých turistických víz.

  Česká strana z druhé strany vyjádřila připravenost, v případě zavedení oné přímé letecké linky, o zřízení generálního konzulátu České republiky v Ho Či Minově Městě.

  Závěrem vám oznamuji, že jsem pozval pana prezidenta na návštěvu České republiky, kde již sice několikrát byl, ale nikdy jako prezident. Protože novináře nikdy nezajímají podstatné věci, ale pouze detaily ze soukromého života, chci uspokojit novináře tím, že jsme se shodli s panem prezidentem, že oba dva máme rádi plzeňské pivo, a že v průběhu jeho návštěvy tedy navštívíme plzeňský pivovar. Očekávám, že toto bude hlavní titulek z našeho jednání, hlavní věta, headline, protože pochopit obsah našeho jednání je poněkud složité a návštěva plzeňského pivovaru je jednoduše pochopitelná.

  Děkuji vám za vaši pozornost.

  Miloš Zeman, prezident republiky, Hanoj, 7. června 2017
  https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-tiskove-konferenci-s-vietnamskym-prezidentem-13432


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potlesk.
   A co vlastně dělá premiér, vláda a většina parlamentu? Kromě lumpáren. Aha! Zákaz kouření.
   Děda.

   Vymazat
 4. Výborně , pane prezidente !

  OdpovědětVymazat
 5. Stejně je to v Česku jak v nějakém absurdistánu. Prezident lítá po světě a shání kšefty pro svou zemi a předseda vlády si mezitím lítá pro rozkazy do Bruselu a Londýna, hbitě je plní na úkor celé země a ještě bokem stíhá sabotovat prezidentovy kroky všude, kde jen může.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A místopředsteda s herr manem za "milými krajany" sudeťáky...

   Vymazat
 6. no jo, copak Vietnam. A do toho Washingtonu ze se pojede kdy..?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč by jezdil do Washingtonu ? Ten je už nějakou dobu mimo "hru", o vývoji světa se rozhoduje jinde....

   Vymazat
  2. Tam jezdí už jen Rumuni ...

   Vymazat
  3. Ale ono se pojede do Bílého domu. Ale až těsně před prezidentskými volbami.
   Tímto způsobem mu totiž Trump dokonale poděkuje za Zemanovu podporu v amer. prezid. volbách

   Vymazat
 7. "...oba prezidenti se dohodli jak na zavedení přímého leteckého spojení mezi Ho Či Minovým Městem a Prahou, tak na zrušení oněch krátkodobých turistických víz."

  To bude zase řevu, že pan prezident Zeman porušil Ústavu ČR a jednal za vládu, která má po minulém summitu NATO v Bruselu zcela jiné starosti.

  Mobilizuje myslivce, hasiče, kynology, včelaře, zahrádkáře, Junáky, Sokoly a jiné "odbornosti", sdružené v zájmových spolcích, k zajištění obranyschopnosti státu proti nepříteli, kterého jim stanovili představitelé EU a NATO.

  Vše dle hesla "musíme se spolehnout jen sami na sebe".
  L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S žihadly od českých včel a "zdravou" zeleninou z české bio-mrvy ten mír uhájíme :-)))

   Vymazat
  2. 15:58 Plány agresorů z Ruska zhatí
   naši vepři boubelatí :-)))

   Vymazat
 8. Nyní má Sobotka za úkol prosadit svého kamaráda Drahoše na místo presidenta,protože ten jako kývací kašpárek by byl pro ně přínosem. Proto všude noviny i ČT pomlouvají Zemana a dělají z něho nemocnou trosku.Přeji Zemanovi hodně zdraví a sílu na volby presidenta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím kam pošle Sobotka kohokoliv. Vím, že sobotka půjde do zadele. Maximálně mu ten místoržící předá své místo v BTUSELE

   Vymazat
 9. Zemana pomlouvali i před předchozími volbami.Je
  to pořád stejné a jiné to nebude.Sobotka s tím
  Drahošem nemohou být kamarádi.Ať si o Drahošovi
  myslím cokoliv,nebude se kamarádit s póvlem typu
  Sobotka.Ale pomoc se vždy hodí.Havlouni mu nikdy
  neodpustí,že tak snadno vyřídil polohajného.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat