Reklama

pondělí 19. června 2017

Časy se mění, co bylo není!
Zdeněk Hrabica
19. 6. 2017
Uchovávám – už jako rodinné stříbro – první výtisk prvního deníku mladých lidí na světě – Mladou frontu z 9.května 1945. Obsahuje Provolání československé mládeži a Protokol o kapitulaci německých branných sil - se signatáři České národní rady – Pražák, Smrkovský, Kutlvašr ...a General der Infaterie Rud. Toussaint.
S požadavkem Majetek kuratoria je majetkem republiky.
Uchovávám jako rodinné zlato - tištěné publikace vydavatelství Našeho vojska – jakými byly knihy i noviny – z rotaček vojenské tiskárny 1. československého armádního sboru v SSSR. Se jmény ppor. Jana Mareše, des. M. Braunové...Mihl se tam i Ludvík Aškenázy ...

Uchovávám noviny - Mladou frontu z 21.srpna 1968; uchovávám výtisk z 29.srpna 1968 s Provoláním československé mládeži. Obsahuje dlouhý seznam signatářů – v čele s předsedou ÚV ČSM dr. Zbyňkem Vokrouhlickým, CSc, místopředsedy ÚV ČSM Milanem Hláskem, Rudolfem Belanem, dr. Antonínem Sumem – tajemníkem Jana Masaryka a představitelem Junáka. Pod provoláním je i moje jméno a příjmení.

Završeno Příkazem těch dnů:

Služba vlasti!

Moje životní poučení pro mladé potomky: Nepodepisovat se nikdy pod žádné prohlášení, zvláště, když jde o velký třesk a když čas oponou hlasitě lomcuje.

Stejné platilo i po majetkovém převratu 17. listopadu 1989; ti, kdo byli popotahováni, zažili vyhazovy ze zaměstnání – nechci se zmiňovat o lustračních orgiích, překonávajících čas i dobu.

Tendenční Mladá fronta vzkazuje:

Majetek KSČ a SSM do služeb všeho lidu.

Vymyslel legionářský potomek, ještě lepší šachista. Smetla ho povodeň

Když jeden z novinářských koryfejů Pražského jara novinář Miroslav Sígl začal počátkem roku 1990 pátrat po dějinách deníku Mladé fronty, vrhl se do práce od podlahy. Nedbal, že po každém společenském obratu a změně mají vždy pravdu vítězové. Navštívil redakci – patřící v té době již německému vydavateli – a byl vykázán s upozorněním, že dějiny ----„mladé fronty DNES počaly až po roce 1994. Rok vzniku 9.5.1945 Mladé fronty - Deník mladých lidí s palcovým titulním dvojjazyčným otvírákem „Социалистический привет Красной армий!“ – „ Socialistický pozdrav rudé armádě! S portréty Edvarda Beneše a Josifa Vissarionoviče Stalina a s popiskem Vítáme Vás! Budeme s Vámi pracovat soudruhu J.V. Staline a presidente Dr. E. Beneši – Jsme tu!“, nepatří ani v nejmenším k jejich portfoliu.

Ti, z kmenových redaktorů a strůjců redakčního povstání v MF si prodejem novin namastili kapsy, ani nehlesli. Vesele žijí podnes. A plácají se do kolen. Pochvalovali si Václava Havla, nyní štěkají na Miloše Zemana.

Škoda slov. Jenom vyslovením několika jejich jmen se bráním ušpinění.

Stejné se stalo po roce 1989 s vydavatelstvím a nakladatelstvím Našeho vojska. Mocná a velká Československá lidová armáda se ho zbavila, jako se zbavila a nechala zplanět dodnes chátrající vojenské objekty a zbraně všeho druhu. I na tomto převodu si namastili kapsy zase jiní, často podobní, jenže s khaki mozky, jiní než tomu bylo v případě prodeje deníku Mladé fronty.

Strůjci nepředpokládali, že jednou se jejich nakladatelství stane hnízdem neonacismu – že budou pít svou kávu z hrníčků s portréty R. Heydricha, E. Beneše, K. H. Franka, A. Hitlera, T.G. Masaryka nebo J. V. Stalina. V prostředí neviditelné ruky - pracky trhu.

Časy se mění, co bylo není. Ani Československá republika nepatřila ve století, které si připomeneme napřesrok 28.10. 018, vždy jenom Čechům, Slovákům, Podkarpatským Rusům, Němcům, Maďarům, Polákům. V mezidobích patřila jenom a zcela neoprávněně Němcům, také byla pod silným vlivem Francie, SSSR, nyní Německa a USA. I když se jí v rozděleném formátu neříká Československo - ani protektorát a ani ne kolonie – ale Evropská unie.

Heydrich i Frank nás Čechy označovali za smějící se bestie bez budoucnosti. Merkelová nám nyní přisuzuje už ne výroky nacistických zrůd – ale tentokrát nám přisuzuje xenofobii a rasismus.


Ilustrace: archiv autora

8 komentářů :

 1. Výsledný efekt se mění podle současných vítězů.
  Ti však nemusí být vítězi navždy.Záleží pouze
  na občanech,jak budou volit.To nevlivním já,ani
  nikdo jiný.Jen jejich rozum výhled do budoucna.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. žádní vítězové!
   parta která krade TŘICE LET!!!
   AŤ Zeman nebo Klaus, ať sobotka nebo Kalosek, ať Bělobrádek, Vlk nebo Lux!!!
   zločinci stojí před tribunálem lidu
   a nebudou žádné milosti!!!!!!!

   Smazat
 2. Pana Zdeňka Hrabicu mám rád pro jeho "zkratku", nemnohomluvnost. Ač asi vrstevník, jsem bohužel na hodně nižší a nekomunistické úrovni ale rozumím mu, pro mne by mohl být konkrétnější ale možná by to ztratilo kouzlo tajemna. PS. Co naši "invekativci", nemohli by pana Hrabicu "vytěžit"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. já ho taky miluju
   žádal jsem o jeho převoz nebo zákaz publikování na tomto serveru

   Smazat
  2. 19:36- a podepsal jste se pod onu žádost?

   Smazat
 3. Co jsi myslí šílená kráva makrela to je mi jedno. Třeba jse jich zbavit.

  OdpovědětSmazat
 4. dobré časy
  zpráv hodně, anna lýz málo
  sna jedna
  Valachová konečně může nastoupit do vazby za svojí kamarádkou

  OdpovědětSmazat
 5. němcům přeskočilo, italům a francouzům jakbysmet, ani bych se nedivil, kdybychom napřesrok dělali referendum o vystoupení z EU, nedivil bych se ani malou trošku

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.