Reklama

.

.

čtvrtek 29. června 2017

Černobyl: Neoficiální verze katastrofy

- kou -
29.6.2017 PrvníZprávy

Vědcům, kteří se podíleli na rozpletení příčiny černobylské katastrofy, tako příčina dodnes nedá spát. A zřejmě pro svůj neklid mají důvod.


Dvacátý šestý den v dubnu 1986 se stala tragédie, jejíž příčiny byly vysvětlovány odlišně, ale žádné z nich nebylo přesvědčivé, pokud vezmeme v úvahu celý obraz zkázy. Nyní mnoho z likvidátorů říká: „Nemůžeš se dokonce ani pokusit mluvit o tom, co se stalo v Černobylu, neviděl-li si na vlastní oči zničený reaktor.“ Uvedla to ve svém materiálu RIA Novosti.

Samozřejmě, že existuje oficiální verze příčiny výbuchu čtvrtého reaktorového bloku, protože jinak by se muselo říci: „Nechápeme, co se v Černobylu stalo.“

V tuto chvíli máme dvě oficiální vysvětlení (což je divné, proč dvě?), které vlastně vůbec nic nevysvětlují, ale jen říkají, co se stalo. Obě vysvětlení se zaměřují na hrubé porušování pravidel provozu jaderných elektráren, které spočívají v první verzi: experiment (testovací režimu „náběh rotoru turbogenerátoru“ jako doplňkový systém nouzového proudu) za každou cenu, bez ohledu na změny ve stavu reaktoru; odstavení opravitelných technologických ochran, které by jednoduše zastavily reaktor ještě předtím, než se dostal do nebezpečného režimu; zamlčování rozsahu nehody v prvních dnech vedením Černobylu.

V druhém případě (zpráva INSAG-7, ve zkratce: International Safety Advisory Group Nuclear - Mezinárodní poradní skupina pro jadernou bezpečnost) poukázala na četné chyby při provozu reaktoru.

A nikde není explicitně popsáno, co se stalo 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně. Verze se neshodují dokonce v tom, kolik bylo explozí. Jedna, dvě, další? Je jasné, že reaktor byl zcela zničen během několika sekund. Také nikde nebylo uvedeno, že zmizelo téměř 200 tun uranu, na stěnách reaktoru zůstala barva, že se objevilo „podivné světlo“ v podobě světelného sloupce.

Vedoucí stanice B. Rogožkin to popsal takto:

„V noci 26. dubna 1986 jsem pozoroval zářící sloup z reaktoru, pravidelného válcovitého tvaru, výšky a průměru trubky druhého stupně (průměr potrubí - 20 m, a její výška - 100 metrů). Uvnitř tohoto světelného sloupec plynule stoupaly a klesaly tvary různých forem, přitom to byly barvy, které jsem nikdy neviděl."

Na místě tragédie, spolu s dalšími odborníky přijel ruský fyzik, Leonid Uruckojev, specialista Kurčatovova Institutu, který si okamžitě uvědomil, že pokusy o vysvětlení, předložené fyziky a geology, kteří hovořili o mWashington Times: Korupce a nebezpečí nového „Černobylu“ na Ukrajiněožnosti lokálního zemětřesení, neobstojí.

Leonid Uruckojev se dočkal doby, kdy byly odtajněny dokumenty nehody, a kdy byli propuštěni z vězení odsouzení pracovníci jaderné elektrárny. Setkal se s mnoha z těch, kteří pracovali na stanici té noci, a zjistil zajímavé detaily, které zcela zapadají do jeho teorie. Nyní, aby si mohl ověřit správnost úvah, bylo nutné provést stovky laboratorních experimentů.

Říká doktor fyzikálních a matematických věd, dvakrát vítěz Státní ceny a ceny Moskevské státní univerzity M. V. Lomonosova Andri Ruchadze:

„Když se Leonid vrátil z Černobylu, sbíral instalaci, aby provedl studie rázových vln a deformací v porézním prostředí, které vyplývají z působení výkonových impulzů elektrického proudu. Roztok uranu, drátů a elektrický výbuch! Získal nejen nové izotopy, ale také „podivnou“ radiaci. Jediný problém byl, že opakovatelnost experimentů byla poměrně nízká – jednou se zdařily, podruhé ne."

Správnost Uruckojevovy hypotézy také prokázálo, že obohacený uran jím přivezený z postižené oblasti, se po výzkumu v laboratoři ukázal být 18%. Ale toto obohacení „v přírodě“ neexistuje? Bylo jasné, že došlo k nízkoenergetické jaderné reakci. Právě tuto myšlenku Leonid Uruckojev testoval v mnoha experimentech. Vzhledem k tomu, tato hypotéza patřila do světa „nové fyziky“, Uruckojev, a spolu s ním Andri Ruchadzeho, který podporoval jeho myšlenky, pak najednou označili pseudovědce. Nicméně, každou hypotézu je třeba dokázat experimentem, který lze zopakovat, a to byl problém.

Tak jak si představuje Leonid Uruckojev události v noci 26. dubna 1986?
V důsledku vážné elektrotechnické havárie, ke které došlo ve čtvrtém energobloku, silný proud proud zamířil do země, což vyvolalo „podivné světlo“. Jeho vniknutí do reaktoru vedlo k opakovanému urychlení rozpadu uranových jader, růstu síly reaktoru a tepelné explozi, posílené párou z chladicí vody reaktoru. Takže zmizení 200 tun uranu se vysvětluje radioaktivním rozpadem a transformací do v jiných, včetně stabilních, chemických prvků. A barva stěny reaktoru nezmizela, protože výbuch nebyl tak velký, který lze předpokládat u běžných, námi známých jaderných reakcí.

To vše je účinek nízkoenergetických jaderných reakcí, které probíhaly podle svých vlastních pravidel, neznámých moderní fyzice. Tato pravidla Leonid Uruckojev zkoumá dodnes.

„Mimochodem, na „Fukušimě“, kdy vlna tsunami zasáhla stanici, byl vyvolán
(kou, prvnizpravy,cz, ria.ru, foto: arch.) stejný proces,“ dodává doktor fyzikálních a matematických věd Andu Ruchadze, „Podle popisu to bylo velmi podobné. Ale v oficiální verzi černobylské havárie, například není zmíněna vodní pára, takže Japonci o tom nevědí. Přičemž popisují stejný obrázek."

Související článek:
Washington Times: Korupce a nebezpečí nového „Černobylu“ na Ukrajině


(kou, prvnizpravy,cz, ria.ru, foto: arch.)

20 komentářů :

 1. Je to tak je to pro lidstvo nebezpečné.

  OdpovědětVymazat
 2. Konání USA je daleko nebezpečnější a mrtvých neustále přibývá !!

  OdpovědětVymazat
 3. Rozšiřování demokracie USArmy má na svědomí víc
  mrtvých,než Černobyl.A nikdo se nad tím vůbec
  nepozastaví.Jen ti,kterým svou demokracii u nich
  vnucují silou svých zbraní.Potom se bojí vystrčit
  nos ze základny dál,než cca 30 km.Jsou to borci.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA A Japonsko měly mnohém víc podobných průserů, které nikdy nebyly tak medializované mainstreamem, jako Černobyl!

   Vymazat
  2. I samo srovnani Fukushimi katastrofy s Cernobylem a vyskytuji se hlasy o "pomoci " znepratelenych agentu..V obou pripadech...

   Vymazat
 4. Zato může CIA a proradná USS

  OdpovědětVymazat
 5. Fukušima. Daleko horší problém, jenže japonie není SSSR

  OdpovědětVymazat
 6. Prý si při telefonickém rozhovoru nerozuměl topič u reaktoru s velínem:"Skolko? Tridcať! Čevo tridcať? Čevo skolko?

  OdpovědětVymazat
 7. vo fukusime islo o jasne pripravenu sabotaz, si zistite aj meno issraelskej "bezpecnostnej" agentury ktora tam v nevelkom casovom predstihu instalovala svoje naj... zabepzecovacie prostriedky.
  po vybuchu si vyinkasovali issraeslki vypalnici 20 mld ussd inak by sa stali v japonskej kolonii ssa dalsie "nehody".

  cunami nebolo pricinou tragedie fukusimy, bolo iba krycim divadlom. mimochodom chazarchamrad pocitala s daleko vaznejsimi nasledkami a dokonca predpokladali vysidlenie celeho tokya.


  co sa tyka cernobilu pricinu sa dozvediet zatial nemozme, pretoze pravdepodobne islo o dalsi pokus vyvolat jadrovu vojnu medzi ssa a sssr. kedze tyh pokusov bolo uz fakt dost a stale skusaju aj dlasie je to dost iste. takisto sa predpokladali daleko vaznejsie nasledky...

  dolezite je, ze sanca uspechu chazarchamrad mafie - kabaly - spustit jadrovy konflikt stale klesa aj ked to na povrchu verejnych udalosti nemusi tak vyzerat.

  a naopak stale stupa moznost otvoreneho ozbrojeneho konfliktu vnutri ssa prave kvoli ich nepochopni ze uz nemozu dalej vladnut.
  ich cas neobmedzenej moci skoncil tak ci tak ale nova moc v ssa este sama osebe nemusi byt ta prava, ktora bude dobra.

  OdpovědětVymazat
 8. Jiří Jírovec29. června 2017 17:41

  Havárie v Černobylu je patrně nejlépe popsána v dokumentech Mezinárodní atomové agentury ve Vídni. Pokud se pamatuji (zprávu jsem četl před řadou let) šlo o nepovedený experiment se simulací katastrofické situace, kdy elektrárna přijde o vnější zdroje elektrické energie (z principu jsou vždy dva).

  Tehdy šlo o to použít zbytkovou elektrickou energii, kterou mohly dodávat generátory v průběhu odstavování reaktoru. Chyba se vloudila tím, že se reaktor moderovaný grafitem rozkolísal a jeho výkon byl příliš velký vzhledem k množství odváděného tepla. Obsluha ztratila možnost reaktor ovládat a nakonec došlo k destrukci reaktoru a úniku radioaktivity do okolí.

  Došlo ke katastrofě, která přišla vhod odpůrcům jaderné energie. Okamžitě došlo k předpovědím, kolik lidí zemře předčasně na rakovinu.

  Počet obětí se mění podle potřeby. Nejvyšší odhad za prvních 20 let po katastrofě byl 1 milión a z toho v Severní Americe 170000.

  Atomová agentura ve Vídni došla k zajímavému závěru: údaje o dávkách záření, které mohli postižení dostat v přilehlých oblastech, neseděly se statistikami onemocnění rakovinou. Vysvětlením bylo to, že někteří politici přeháněli počet obětí, aby dostali víc ze záchranných fondů.

  Je na místě připomenout, že Albrightová s ledem v srdci připustila, že 500000 předčasně zemřelých dětí (v důsledku sankcí v Iráku) byla přijatelná cena za sesazení Husseina.

  Pokud jde o Fukušimu, šlo o daň systému v němž musí rozhodnout "ten nahoře". Takový systém je zdlouhavý, bývá zatížen censurou vzcházející z obavy, jak to "nahoru sdělit" a nebere v úvahu, že o několik úrovní nad tou pracovní již málokterý manažér chápe o co jde.

  Ve Fukušimě šlo navíc o to, že v Japonsku existují dvě různé elektrické sitě, které nejsou kompatibilní. Nebylo tedy úplně jednoduché obnovit chlazení reaktoru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, správné vysvětlení.

   Vymazat
  2. Bohužel, úroveň článku zde velmi vtipně glosuje příspěvek: "Skolko? Tridcať! Čevo tridcať? Čevo skolko?"

   Pane Dvořáku, tohle sem doopravdy nedávejte, schazujete Novou republiku.

   Obě havárie mají společné rysy: poslušnost k nadřízeným, zamlčování důsledků.
   Takže jsou ty systémy zase tak rozdílné nebo jde jen o všobecně platné lidské vlastnosti/nectnosti (které když se nehlídají, vedou vždy ke katastrofě).

   Vymazat
  3. https://ria.ru/science/20170628/1497393201.html
   Чернобыль: неофициальная версия катастрофы
   13:0328.06.2017

   Vymazat
 9. Souhlasím s panem Jírovcem, při experimentu došlo k režimu tak zvané otravy reakce, kterou obsluha, z hrůzy, že odstaví reaktor chtěla vyřešit zdvižením regulačních tyčí. Výkon skokovitě narostl na tisícinásobek nominálního a bylo vymalováno. Článek sám je souhrn blbostí asi zcela vymyšlených. Roční zavážka uranu činí podle druhu reaktoru 10 až 18 tun - kde by se tam vzalo 200 t? Světelný sloup (Čerenkovovo záření) ve vzduchu nebylo nikdy a nikde pozorováno - prostě samý výmysl.

  OdpovědětVymazat
 10. Slyšel jsem jinou verzi. A to tu, že zkoušeli zvýšení tlaku a teploty v reaktoru. Když se zvýšil tlak, tak reakce samovolně přešla do neřiditelné fáze. A už neexistovalo nic, co by reakci zastavilo. Experiment potvrdil, že energie se vyvine obrovské množství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. RBMK je kanálový reaktor, který pracuje s ustáleným tlakem páry, takže ta verze se sama vyřídila.

   Vymazat
 11. Co tvrdi Ukrajinsky vedec je asi tak verohodne, jako co tvrdi Ukrajinsti politici - protoze snad vsichni Ukrajinci jsou notoricti lháři a podvodnici... (takze stoupajici valec svetla je blud nebo fantazie)

  Cernobyl explodoval proto, ze:
  - nekdo "z centra" zatelefonoval a naridil provest neco, co obsluha odmitla, takze to znovu naridil nocni smene, kde chybel inzenyr a provedli to
  - technicky vzato znovu spousteli reaktor, ktery uz byl ve fazi vypinani, byl v "jodove jame" takze zabrzdeny, takze aby ho rozjeli, vytahli vsechny brzdici tyce ven, a kdyz se ridici panel "branil", tak odstrihli pojistky. Nezabrzdeny reaktor se preci-jen rozjel, ale pak bylo pozde ho brzdit, takze vybuchla para a vnitrek reaktoru rozhazela po okoli az po pulce Evropy...
  - ovsem ten politruk z centra, co to naridil, to naridil _schvalne_ proto, aby tu elektrarnu _znicili_, protoze i kdyby to nevedel, tak ta denni smena mu to vysvetlila, ze to tak musi dopadnout ...
  - o Hvezde Pelyněk (Cernobyl) se pise ve Zjeveni, a nastalo to pri predbeznem rozlomeni jedne z peceti...

  (Jen na okraj dodam, ze SSSR nebyli "Rusáci", ale byla to ve skutecnosti "Velká Ukrajina"... Celkem pravem jsme to tu nemeli radi, ale nespravne jsme si to projektovali na Rusko...)

  -----
  Fukushima je neco zcela jineho...
  - Umele vyvolana vlna Tsunami podmorskou bombou, zemetreseni nebylo ani zdaleka takove, jak se tvrdi (tsunami prichazela mezi zcela neponicene budovy)
  - Generatory ve Fukushime nemohly byt nijak poskozene vodou (nebo ne vsechny najednou), jsou uvnitr vodotesneho compartmentu
  - Nektere reaktory byly zniceny pravdepodobne Stuxnet virem (ktery se nauci, co cidla zobrazuji normalne, pak otoci ventily a spusti plny vykon a na display dal ukazuje normalni hodnoty) -- proto Japonci pote okamzite odstavili vsechny jaderne elektrarny a az po dukladnem odvirovani je znovu spousteji
  - Nektere z reaktoru ve Fukushime byly pravdepodobne zniceny jadernou bombou, umistenou pod reaktorem -- vybuchl napr. i ten reaktor, ktery byl vypnuty, odstaveny a bez vika, a nebylo to akumulaci vodiku, na to tam maji ventilacni kominy...
  - Dohled nad bezpecnosti ve Fukushime kratce predtim prevzala Izraelska firma Magna BSP, ktera to zrejme takto pořešila kvuli neochote Japonska platit do mezinarodniho menoveho fondu a kvuli dodavkam uranu do Iranu...

  Tady se venuje Fukushime Jim Stone, v hlavicce vpravo nahore odkaz na pdf, v pravem sloupci dalsi odkazy:
  http://82.221.129.208/

  OdpovědětVymazat
 12. Slo o fuzi kayanovodiku s mocovou hypodroidnuim fosfatem jez lze doocoilit pouze proukokofazi duotiemna
  ktere fuzovanim s se syricanya kastany uzralymi vytvori velmi silne fluidni constanty polovodocove jez v napojeni na dfg jsou nebezpecne a proto usrani technka vyvolalo retezovou reakci a usrali s evsichni cos vyvollalo ono vybusne prostredi .Navic Gorbacov byl ve styku s Reaganem jez byl v te dobe jeste pri smyslech a CIA odvezla onech 200 tun paliva do raket pro napadeni CCCP za Putina jez za to muze je to lina kuze

  OdpovědětVymazat
 13. Souhlasím s panem Jírovcem. Řadu let jsem pracoval v SÚJV Dubna (jsem jaderným fyzikem). Spřátelil jsem se se spoustou lidí. Slyšel jsem z mého hlediska velmi pravděpodobné vysvětlení, tehdejšímu SSSR by to dokonale odpovídalo. Blížil se 1.máj a k tomu bývaly uzavírány socialistické závazky. A takový závazek prý byl i na připomínané zkoušky. Asi s tím byly svázány i nějaké prémie. Zdraví Mgr. Milan Honusek, CSc.

  OdpovědětVymazat
 14. Nejfundovanější popis tehdejších událostí přinesl An. 3:29. Vytkl bych mu snad jen některé malé nepřesnosti, kupř "..za Putina, jenž..." apod. Q.

  OdpovědětVymazat