Reklama

.

.

sobota 10. června 2017

Chce nás Juncker uplatit?


Jaroslav Tichý
11. 6. 2017
Šéf EK chce B. Sobotkovi dát 590 miliard korun pro chudou Severní Moravu ZDE. Je to čistokrevný pokus, jak překonat naši stoupající nelibost vůči EU a především vůči způsobu jejího jednání. Tento pokus je ale dost naivní, vyplývající z představy, že za peníze se dá koupit vše. Jenže, zůstaňme chvilku u těch peněz. Proč o nás má EU náhle takový zájem?


Protože odsud do zahraničí a zejména do Německa jde více než 4násobek toho, co z EU k nám! Fakticky jsme od počátku čistí přispěvovatelé do EU.

A když si ještě představíme, jak budou ty případné peníze z EU účelově vázané, tak budou Beskydy plné cyklostezek a bazénů obklopených stánky s buřty, pro rekvalifikované horníky jako prodavače. Budou si je patrně prodávat navzájem…

To nemůže fungovat. My potřebujeme investice do moderní výroby. Do naší výroby, nikoliv do té cizí u nás. Mimo jiné i do té, kterou jsme si v rámci přístupu do EU sami snaživě zničili či zničit nechali. Jinými slovy jsme kolonií a metropole má zájem si nás udržet. Zatím mírovými prostředky. Je vidět, že v Bruselu stále nic nepochopili a nic se nenaučili. Ale upřímně - ani nemohou. Nejsou totiž mozkovým trustem, jsou jen převodovým kolem těch, kteří je ve skutečnosti řídí. A jejich zájmy jsou zcela jiné než y naše.

My se potřebujeme vymanit a zase pracovat sami na sebe. Už ne na jiné. A to je třeba mít neustále na paměti. Tato EU nemá od samého počátku zhola nic společného s myšlenkami českého krále Jiřího z Poděbrad. Tato EU se nedá reformovat. Ti, kdo jí ve skutečnosti vládnou, to nikdy nepřipustí. A na tuto EU jsou navázáni naši představitelé či alespoň jejich naprostá většina. Výsledek tomu odpovídá.

25 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Kamen, dlato a palici a tato slova vytesat.

   Neznam nikoho, kdo by to tak kratce a vystizne napsal!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  2. Jako heslo - dobrý, úderný. Ale vraťme se do reality.

   Vymazat
 2. 0:05 zvláštní, mám pocit, že komunisti to tak nějak do nás hustili 40 let a ti současní, sice všelijak stydlivě, ale doteď. Přiznejme si.

  OdpovědětVymazat
 3. Jedno je jisté, že komunisti nám o nás lhali, čistou pravdu však říkali o západu. Nakonec to všichni vidíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. uplatit?
   určitě!!
   slibuji, že všechny účastníky "zájezdu" oběsíme

   Vymazat
 4. Díky autore,výborně napsané.
  Kdyby takhle podporovala vláda domácí podnikatele a ne cizí,tak jsme bez dluhů.On to už někdo popisoval,že to jsou naše peníze,jen v jiných rukou,který si pak určuje,komu to rozdá spíš jako úplatek.

  OdpovědětVymazat
 5. Ty představy "velkých ekonomických mozků" z EU, Harvardu či z jiných "renomovaných" institucí se zatím vždy ukázaly jako poněkud debilní výblitek od "Washingtonského konsensu" přes "ekonomiku služeb", "ekonomiku informací" až k "průmyslu 4.0".

  OdpovědětVymazat
 6. Skutocne ma rozculuje,ked sledujem nemecke media,diskusie v televizii,komentare v tlaci,kde nemecki politici,ale aj bezni obyvatelia vykrikuju,odmietame prijat utecencov, nie sme solidarni,ale peniaze z Bruselu berieme,Ale este nikto im nevysvetlil,ze v nasich fabrikach vyrobime suciasku napr.za 5 centov,v Nemecku ju namontuju,a maju zisk 50 euro.Kratko povedane,kolonialiazmus sa pomaly,ale iste presuva k nam.M

  OdpovědětVymazat
 7. dlaši z nekonečne řady lži prejže chuda a zaostala morava něco jako že existuje soudruch ježišek a do pekla přijde každy kdo lže a krade hihihihihihi jak řekla sibyla vidim sralbotku zavoralka zemana tupolanka jak tito jsou chudši jak kostelni myš s bakalou dohromady duku nevijimaje

  OdpovědětVymazat
 8. Mohl by nám něco objasnit klimatologové,pan Tolasz třeba.Víme od jinud,že pana Kremlíka považují za buřiče.Ta poznámka,že na tom někdo vydělal a vydělává mld je jasná.Také bych podotkl,že v tom bylo zainteresováno více bank,nejen Golman Sachs.

  OdpovědětVymazat
 9. Je přímo zrůdné,jak předseda evropské komise může nakládat s penězi celé unie.Jak je dokonale informován,jakou návnadu použít,no holt stará struktura z Bilderbergu.Jistě mu či jim nejde o vytvoření klínu ve V 4,mezi PL,H a SVK.Ale kdybychom ostatní 3 země přesvědčili o správnosti vybudování si muslimské základny také v našich státech a ulevili tak západní Evropě,pro které je tohoto štěstí tam již příliš,tak by nám byl celý Bildenberg,pardon evropská komise,moc vděčný.A pro odměnu za "dobrou"věc,nejdou daleko,peněz mají dost a dobře vědí,že my zde jsme schopni pro peníze ledasčeho.Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 10. LIDÉ BDĚTE A NEBLBNETE !
  NE kapitalismus!
  MRÁZ přichází z Bruselu!
  NE mezinárodní útočný pakt NATO!
  NE nelegální migraci!
  S EU do pekla!
  S USA na věčné časy do věčných lovišť!
  S RUSKEM na věčné mírové časy!
  ANO Euroasii!
  SOBOTKOVA VLÁDA - protilidová vláda zrady, lhářů a podvodníků!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... si to napiš na billboard a hurá do voleb, psát ty hesla tady je o ničem...

   Vymazat
 11. Nás obyčejný Čechy neuplatí. Jen ti co to nepotřebují jsi namastí opět kapsu. Dejme to u voleb všem západním poskokům sežrat.

  OdpovědětVymazat
 12. Soběstačnost, nezávislost. A bez dotací : Topení elektřina, voda a kanalizace zadarmo : http://www.jakbydlet.cz/

  OdpovědětVymazat
 13. http://www.jakbydlet.cz/clanek/512_nulove-domy.aspx

  OdpovědětVymazat
 14. Systém evropských dotací, je stejně zrůdný, jako jejich systém kvót. Je to vysvětlitelné tím, že zrůdné jsou cíle EU a všechny nástroje, jakkoliv můžou někomu připadat bohulibé (např. dotace), jsou určeny k naplňování tohoto cíle.
  Kde jsou ty vznešené myšlenky subsidiarity, že každý národ si bude řešit sám ty záležitosti, které je možno řešit na národní úrovni. Dnes si EK uzurpuje právo vnucovat nám řešení našich záležitostí, bez ohledu na názor občanů a dokonce vyhrožovat různými tresty, za neposlušnost. To je dobrovolný svazek národů?
  Kde jsou ty vznešené myšlenky sbližování životních úrovní, národů Evropy? Privatizacemi ve východní Evropě, si Německo a další západní státy vytvořilo takovou síť korporací, které mají své prosperující matky v západní zemi a neduživé dcery ve východoevropských státech. Dokázali to důsledným vnucováním neoliberalismu, všem novým evropským zemím, ačkoliv z logiky věci, měly být v těchto zemích zavedena ochranná opatření, před bohatými západními korporacemi a zvláště bankami.
  Zrůdné cíle současné EU, je naplňování Kalergiho plánu Panevropy. Vytvoření beznárodní, mixované populace s dominancí muslimského oblbování. Proč by to někdo dělal? Pro větší koncentraci moci nad velkým územím a jeho snadnější ovládání. Dnes je již zřejmé, že zde jsou plánovány tragické zásahy do životů miliónu Evropanů. Již toho začínáme být svědky, stačí si pustit zprávy. Nejtragičtější na tom je, že jsou tyto zásahy prováděny zkorumpovanými politiky jednotlivých států, kteří tomu nebrání, naopak to před svými občany zamlčují.
  V celé Evropě můžeme sledovat soustavné omezování demokratických procesů a demokratických práv občanů. To je nezbytná součást tohoto plánu. Ale každá akce, vyvolává protiakci. Je na občanech, zda budou apaticky přijímat ohlupování ze strany mainstrýmových politiků a přihlížet současným omezováním demokracie salámovou metodou, anebo se tomu vzepřou. Čím dříve dáme najevo, že to odmítáme, tím méně to bude bolestivé. P.K.

  OdpovědětVymazat
 15. Proč mám dojem po přečtení článku,že chce ten hajzl alkoholik z Bruselu, zachránit Sobotku před odkrytím pravdy až na kořeny ,ohledně OKD a Bakaly?Bohužel se bojím,že naši moravští spoluobčané na tento danajský dar skočí,jelikož si budou myslet,že jsou to osobní peníze toho šílence Junkera a ne peníze naše.Ve volbách musíme dát najevo,kdo je Sobotka a co je to za spolek vyděračské EU!

  OdpovědětVymazat
 16. Jeho činnost bude úspěšná,ať si tady píšete,co
  chcete.Moravu začínají ovládat lidovci a ti se
  se svými sympatiemi netají.Protože rozhodovat
  budou opět politici,ne občané.Juncker dá 590
  miliard na severní Moravu.Vládní politici si tam
  vezmou svůj podíl,tj.asi třetinu,druhou třetinu
  rozeberou politici místní,z krajů a obecních
  úřadů,Něco se vyhodí na"výběrová řízení" a snad
  desetina částky se dostana tam,jam byla určena.
  Politici opět budou tvrdit,jak je EU hodná a
  pomáhá nám.Budeme muset být vděční a hlasovat
  pro příděl muslimů.Na to jsou miliardy určeny.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 17. Dělníci se potřebují vymanit z otroctví a zase pracovat pro sebe na ne na parazity. To platí nejen pro naší republiku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí si udělat živnstnský list.

   Vymazat
  2. Jistě, vypůjčit si na techniku pro EET, daňovou evidenci, styk s úřady, podle potřeby provozní prostory schválené úředníky, zajistit prezentaci nabídky a sehnat zákazníky, vše za předpokladu, že splňuji předpoklady praxe a kvalifikace dané živnosti. Abych nezapomněl, než s tím začnu, je nezbytné oddělit majetek rodiny a řádně se poučit o právech exekutora. Jak prosté...

   Vymazat