Reklama

neděle 18. června 2017

Chcípající kobyla nejvíc kope

Luděk Prokop
18. 6. 2017
ČSSD se vydává na strastiplnou cestu záchrany možného. Vychází vstříc snahám premiéra o budoucí umenšení jeho nesporných „zásluh“ na poměrně strmém propadu volebních preferencí, z někdejších 30% k současným, optimisticky nadlehčeným 10 procentům. Hlavně a především vychází vstříc snahám premiéra uniknout zodpovědnosti za setrvalý trend dalšího sestupu se závěrečným volebním vysvědčením. A sice rozprostřením zmíněné zodpovědnosti z jedné na tři osoby.


V době, kdy nastal ten správný čas k podobnému kroku, byl vyroben z usnesení předsednictva (právě o proklamovaném převzetí zodpovědnosti), vnitrostranický puč. Počáteční vykročení na cestu ODS, (která se z ní zdánlivě a pomalu dostává), tím bylo započato. Premiér Sobotka po rozpadu jeho manželství, (u našich premiérů se z toho stává tradice), jakoby sestoupil na zem, kde prozřel natolik, že rozhodl o břímě zodpovědnosti se podělit. Sice pozdě ale přeci. Vrcholné orgány strany, jednotně a nerozborně stmelené kolem předsedy, jako vždy v období po vnitrostranickém puči, dle snadno předpokladatelného očekávání jednolitého souhlasu s předsedou, okamžitě prozřely rovněž. Bylo jednomyslně rozhodnuto o ustavení stranického triumvirátu, který, zřejmě v jakémsi stmeleném, jednotném rauši vidinou zázračného obratu vývoje preferencí, u dokonale zmatených voličů.

Stranu povede ministr Chovanec, vnímaný na veřejnosti po té, co požádal kolegy o mlčenlivost ve věci lánské schůzky s presidentem, jako pučistický zrádce zrádců.

Volebním lídrem, zodpovědným za volby s tím, že v případě volebního zázraku se stane premiérem, je ustaven rétor a nejčerstvější tvář Programové konference ČSSD, tahoun, který přitáhne hlasy voličů, Zaorálek. Statečný protiruský bojovník, navrhovatel přitvrzení sankcí, příznivec i obhájce ukrajinských fašistů, účastník vzpomínkové akce na Ukrajině k výročí neblahých událostí na Majdanu, akcí provázených krveprolitím a vedoucích ke státnímu puči a následně k občanské válce na Ukrajině. Tentýž Zaorálek nám (nebo spíš západním spojencům) sděluje, že: muslimské komunity jsou a dále budou důležitou součástí evropských společností, z čehož lze oprávněně vyvodit, že jeho postoj k imigraci nemůže být totožný s virtuálním sveřepým odmítáním kót, předvolebně předváděným stranou ČSSD a současným předsedou Chovancem.

Odpůrci imigrace, a že je nás zásluhou informací o souvisejícím terorismu, o růstu počtu nepřístupných zón v sousedních a ve skandinávských zemí i zásluhou mnoha videozáznamů o chování imigrantů opravdu hodně voličů. Jak se s touto otázkou poperou Chovanec se Zaorálkem, je ve hvězdách a bude to ještě nepochybně velice zajímavé. V každém případě si můžeme být jisti s tím, že třetí člen do mariáše ve třech, končící premiér, bude tvrdit muziku nikoli voličů - ale tu z Bruselu. My můžeme dát akorát na modlení, aby nenapáchal v mezidobí nevratné škody.

Ještě nás čeká mnoho dezinformací a mnoho falešných slibů. Nyní jde již jenom o to, aby to vydrželo do voleb tak, jak to je. Jak praví přísloví – chcípající kobyla nejvíc kope. A týká se to nejen ČSSD a EU.

40 komentářů :

 1. Nevím co je na tom složité vydržet do voleb. Většina lidu ví kdo škodí České zemi. Proti migraci je jen SPD dlouhodobě to jsou fakta. Nelze řvát nechci migranty a volit kdu čssd ano ods top09.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.

   Smazat
  2. krátké a výstižné

   Smazat
  3. Hlavní je neinspirovat se Frantíky a jít k volbám a nevolit ty co od 89r. posílali naši vlast do řitě západu a mafii. Frantíci ukázali jak jsou zdegenerování a přenachali volby straníkům. Přijďte k volbám a volte SPD.

   Smazat
  4. Mám velké obavy, že lidi v sobě nenajdou odvahu volit někoho nového. To raději k volbám nepůjdou. Pak se můžou do parlamentu teoreticky dostat opět strany, které bude volit třeba jen několik set skalních voličů(kolik tisíc lidí volilo Štětinu, kam se dostal a zastupuje a dělá ostudu nám všem). Proto se domnívám slovy zapomenutého básníka, že se nic nestane a nezmění, jen...proto téměř jistě se do parlamentu dostanou ČSSD, TOP, KSČM, ODS pouze doufám, že ne KDU-Stan.

   Smazat
  5. Musím Vás vyvést z omylu, ale dlouhodobě a dá se říci, že jako první proti migraci byla a je A.B.Bartošova Národní demokracie. Sám Okamura byl rád, že po vyobcování z Usvitu, mohl promluvit na její demonstraci na Václaváku.

   Smazat
  6. Proti migraci v dnešní podobě sociálního inženýrství je od počátku i Aliance národních sil (ANS). přečtěte si, prosím, její program. Bohužel, ANS se skládá z neznámých lidí, nemá výrazného vůdce, takže ji lidé budou těžko volit. Škoda. MM

   Smazat
  7. 11:52 Nedrobte síly a dejte hlas SPD. Jestli to prohrajeme bude konec s ČR.

   Smazat
  8. Tažení proti ČSSD na tomto serveru úspěšné pokračuje - tentokrát označením za chcípající kobylu. Komu to asi prospívá? Víme všichni.

   Smazat
  9. 17:10
   Prospívá to všem těm,kteří nebudou volit ty vlastizrádce....ČSSD,ODS,KDU-ČSL,TROP09!!!!!
   Babiš se znemožnil lidma z vlastní partaje,takže toho taky nebrat!!!!

   Smazat
 2. Říká se, že kudrnáči jsou mstiví a nenávist je vede k pomstě až za hrob.
  Osobně "Kočkovi" nemusím, ale co proved JYRKA Kotrbovi, musí být pěkná svi.árna, že jej tak nenávidí.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Stepan-Kotrba-o-CSSD-Sobotka-nadopovany-antidepresivy-Bezcharakterni-svine-Paroubek-Zaoralek-jako-posledni-nadeje-492683

  OdpovědětSmazat
 3. Kéž Zaorálek zaoře ČSSD jako hnůj do české země... Snad z ní vyroste alespoň palestinský vyvolený,černoplodící koukol...

  OdpovědětSmazat
 4. Je škoda, že ČSSD zradila lidi , jako za 1. republiky a jako po válce. Asi to jinak neumí - pro se tím stává trvale nevolitelnou stranou. Štěch, Valchová a mnoho dalším pohlavárů je úplně mimo odbornou mísu - umí jen politické nic neříkající kecy. A jaký slovník(vulgarit) předvedla s. Marxová se nehodí pro dámu , natož pak pro ministryni. Jen tak dál oranžoví soudruzi. Sobotka nemá v sobě kouska sebereflexe, jeho chování svědčí o tom , že jim jde jen o svá koryta. Paroubek by byl schopen je vyvést z krize (i když ho nemusím), ale i toho odmítají.

  OdpovědětSmazat
 5. Socani nemohou, asi opravdu nemohou pochopit, že je lidi nechtějí ne proto, že slibují a pak málo udělají v sociální oblasti ale pro jejich říťolezeckou politiku vůči tomu proradnému západu. Západu, který nás v historii docela nedávné zradil, včetně i námi vykrmené německo které z nás chtělo udělat otroky či nás vyhubit, je přítel největší.
  Hlavním viníkem této politiky je Zaorálek, z kterého udělali zachránce socanů. Opravdový požárník v hořícím "lidovým" domem.
  Babiš je podobná svině, jen na tu černou práci má "lidi" a herce, kdy se sám halí do neutrálního pláště. Mate tak nemyslící hlupáky kteří jsou ochotni mu sežrat vše, i ty jeho uzeniny.
  Altman

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakým právem píšeš o Babišovi že je svině? Ty sám jsi hnusná, nenávistná, zlá a pomlouvačná svině - slušný člověk se takhle o nikom nevyjadřuje. A Babišovi uzeniny nežer - vyrob si svoje, nebo žer mrkev - kdyby ti žrádlo nedovezli, neměl bys nic. Co bys žral, kdyby na nás "západ" udělal dlouhý nos, a nedovezli by nic? Takový blbý žvásty. A všichni žvatlalové na NR jsou žvatlalové z novinek. Tam vyblijou své dva povolené příspěvky, a pak přelezou žvatlat ty pořád stejný sračky na NR. Vsadím se, že za chvíli přijde na řadu islám a uřezané hlavy. Blbá chátra, která hnusně mele k tragediím a mrtvým lidem, nadává a pošklebuje se. Pitomci a duševní mrzáci. A kromě těchto také placení provokatéři - nikdo jiný už se na diskuzních nevyskytuje.

   Smazat
  2. 9:35
   Tak si toho křišťálově čistého zloděje adoptuj a nikomu za jeho názory nenadávej ty vemeno z kachny!!!!!

   Smazat
  3. 9:35 Promiňte pane babinský, nevěděl jsem že jste taky čtenář PL. Vysvětlil bych vám to podrobněji, i bez těch kosteleckých párků.
   Altman
   p.s. příště napiš kolik ti je ty moulo.

   Smazat
  4. Ty blbe z 9:35 Nejsi dokonce to Babišovo eso Stropnický ? Ten jeho obranář před Ruskem ?

   Smazat
  5. 9:35 Babiš má ve své straně poměrně dost všiváků, kteří vehemnetně kopou proti nám. O tom není pochyb, kdykoliv se ho ptají na migranty, tak se nevyjádří. Z EU má solidní penězovod o který by jistě nerad přišel, takže zájmy o ČR jsou až někde na dalším místě. Nebuďte naivní, že je to takový dobrák.

   Smazat
  6. 12:58 Penězovod z EU si nezařídil Babiš, ale zbudovaly ho předchozí vlády pro své přátele. Mimochodem, evropské fondy je velký podraz. Ty peníze z EU nejsou žádným darem, ale tečou do soukromých kapes z našich kapes, z našich daní. Je to jen taková skrytá hypotéka, kterou budou splácet ještě naši vnuci. Fondy by měly být použity jen na budování infrastruktury státu. Na to, co bude sloužit všem. Každá podpora z nich soukromníkům je totéž, jako kdyby jste jim přispíval ze svého. A to velmi pochybuji, že by se takové peníze daly dohromady třeba formou dobrovolných sbírek.

   Smazat
 6. Socani, zmizte už konečně z povrchu zemského a vezměte si s sebou, Sralbotku, Zadolárka, Plivance a své další vypečené kumpány...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda strany, která na konci 19.století měla skvělý start, chvíli ji ve Sněmu zastupoval i Masaryk. Ta zrada sociálních demokracií začala na počátku 1. svět.války, kdy spolu s s rozličnými státními církvemi hecovali lidi do války. Pak to podělali jejich poslanci po válcem, když se nechali uplácet zbytkovými velkostatky, no a všechno dokonale podělali po roce 1989, především za špióna CIA Horáka, pak za psychopata Špidly, vykuka Grosse a nyní za hrobařského Triumvirátu. Můj dědeček (nar. 1870), velký sociální demokrat, se musí v hrobě obracet, když vidí tu myšlenkovou vyprázdněnost, ubohost a rektální alpinismus vůdců, kdysi velké a bojovné strany.

   Smazat
 7. Za poslední hřebík do rakve ČSSD osobně považuji stanoviska Sobotky a Zaorálka k zamítnutí přijetí Paroubka zpátky do ČSSD. Toto jednoznačně svědčí o jejich ubohosti a malosti, místo aby nad tím (že někdy v Cerhenicích budou za týden o Paroubkovi hlasovat) mávnuli rukou a pomlčeli, tak se opět nádherně "zviditelnili". Ale je to standardní naběhnutí si na "mediální vidle". Komu není rady, tomu není pomoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paroubek vypustil testovací balónek a ti hlupáci mu na to skočili.

   Smazat
 8. Poté, co si ČSSD zvolila za volebního lídra Zadolárka jí už opravdu není pomoci.To je další hřebík do jejich politické rakve.
  ČSSD měla v minulých volbách našlápnuto se stát skutečně levicovou stranou, místo toho ale zradila své voliče i svůj volební program. Důsledkem toho bude nejenom její í fiasko ve volbách ale bohužel tím otevírá cestu k moci mimo ANO i ODS.Je velmi pravděpodobné, že tyto dvě strany budou chtít spolu vytvořit koalici a pak bůh s námi , obyčejnými občany .Budou zřejmě chtít realizovat hrůzné asociální úvahy současného ministra financí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neměl by se Zaorálek vrátit ke své dřívější přítelkyni Monice Pajerové, aby si posichroval alespoň Pražskou kavárnu aspol. ?

   Smazat
  2. možná se k nim přidá i Kalousek a to pak bude teprve maso .....

   Smazat
 9. ČSSD není nic jiného,než parta podvodníků a lhářů.
  "neplést s partají".V jejich chování,které se tak
  lišilo od jejich rétoriky,se dalo už dříve vyčíst,
  že osobní zájem je pro ně na prvním místě.Podle
  toho také končí.Pokud si někdo myslí,že Babiš bude
  lepší,tak se mýlí.I pro něho je na prvním místě
  jeho vlastní zájem a tím jsou dotace z Brusele,
  které spotřebuje nejvíc jeho Agrofert.Proto se
  nedá ani od něho nic dobrého čekat.Spoustě lidí
  to nevadí,soudě podle jeho preferencí a reakci
  jednoho jeho příznivce(9:35),který se rozčiluje
  nad vulgárními slovy Babišova odpůrce a sám však
  používá ty samé vulgarity a nadávky na všechny,
  kdo nesouhlasí s ním a s Babišem.Má dvojí metr
  stejně,jako ho má i Babiš.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 10. 15:29 máte tentokrát čistou pravdu, pane Majevský

  OdpovědětSmazat
 11. Tak si trochu urovnejme myšlenky. Dlouhodobě je proti migraci prý jen SPD. Prý fakta, od pravdy je to ale na hony vzdálené tvrzení. Hned si to ukážeme: Ten, kdo zorganizoval migraci a finančně ji podporuje je EU (viz Lisabonská smlouva, Agenda 2030 atd.). Též fakta. Ten, kdo sváží migranty do Evropy je Frontex (organizace EU na ochranu hranic), který by naopak měl hranice Evropy (Schengenu) bránit. Fakta. Nemůžeme být současně v organizaci, které tuto migraci podporuje a spolufinancuje a současně být proti důsledkům její činnosti. A ten, kdo lavíruje ohledně vystoupení z EU, což je zcela zásadní podmínkou naší další existence, je SPD, resp. Okamura, když se zaštiťuje referendem. Fakta. A to, že jsou alternativní politické strany, které jsou vyloženě a bez kličkování pro vystoupení z EU (na rozdíl od SPD a tlachání o referendu, což vydrží na roky) je rovněž fakt. Pro informaci čtenářů to jsou: ANS, Demokratická strana zelených, DSSS, Národní demokracie, Národní prosperita, Referendum ČR, Republikánská strana Čech, Moravy s Slezska (neplést se Sládkovci)a Svobodní. Dalších několik vč. SPD mají jen referendum. Fakta. Jak ale chtějí uskutečňovat další změny v tomto státě, pokud budeme svázáni EU v naší činnosti, je nejasné. Spíše to ale vypadá na to, že žádné takové změny nechtějí, jen se chtějí dostat v koalici se současnými viníky z řad parlamentních stran do koalice a pokračovat ve stávajícím marasmu. To poslední je již jen odhad. Opravdu se mýlím? A v čem, prosím Vás?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíš se úplně ve všem a vydáváš jakési nepodložené bláboly za fakta.
   Volme SPD jako jedinou naději. Žádná jiná cesta jak ven z EU, než přes uzákoněné referendum, prostě neexistuje

   Smazat
  2. 17:22 je zajímavé, že ve výčtu těch stran a hnutí, kdo odmítají kvóty pro migranty opomíjíte KSČM, která toto stavisko formulovala jako první, byla proti vstupu do NATO a nepodpořila vstup do EU ..., zřejmě Vám to, za daných poměrů, je málo. Divné.

   Smazat
  3. 18:32 KSČM je spící strana, která neudělá nic, čím by si mohla ublížit. Vždycky jsem je volil, teď už nebudu. Marně jsem doufal, že na posledním sjezdu právem vystřídá Filipa pan Skála, nic se však nezměnilo. O Dolejšovi je zcela zbytečné se zmiňovat.

   Smazat
  4. Soudruzi navykli na kapitalistická korýtka a budí dojem, že prahnou po uznání tzv. "demokratických" stran, že se polepšili.

   Smazat
  5. 19:20,19:28 asi nechápete, že strana s ani ne 15% podporou, ještě nedávno vystavená tlaku na zákaz, nebude mimo možnosti situace vystupovat dramatičtěji, než si dovoluje tady opěvovaný, s utopií přímé demokracie či referenda o czechexitu, mimo podstatu problému burcující, pan Okamura.

   Smazat
 12. Přečetl jsem kňučení nad zlými socany. No dobrá.
  Může mi někdo říci o jediné výhodě, kterou pro chudého důchodce bude mít volba pravice? Vládli tu od roku 2006 do 2013. Dočkali jsme se valorizace důchodů 30 Kč a zmrazení minimální mzdy. Musel bych být vůl, abych to opakoval. To všichni ztratili paměť???? Jen umějí pořád zakládat "nové" strany, které se jako pravicové projeví až po volbách. VV, TOP 09 i to ANO, které se v koalici s levicovými socany a středovými Lidovci zatím nemělo možnost projevit. Ve středočeském kraji, v koalici s ODS je to jiný kafe! V první minutě zrušili dopravu zdarma pro seniory a děti, ve druhé minutě pak proplácení poplatků za pohotovost. A tak to bude i ve státě. Koalice ODS, ANO a Lidovců zavede znovu zdravotní poplatky. Bureš přece už prohlásil, že jejich zrušení byla chyba... Jeho polikliniky musejí vydělávat. A tentokrát to nebude bl*ých třicet kaček, ale pro začátek padesátka (doktoři už s tím kalkulují)
  A jak změnit socany?
  Přesně stejně, jako to udělali v Británii. Vstoupili k nim do strany a změnili jejich politiku a hlavně představitele! Corbyna v drtivé většině poslanci LP odmítali. Bylo jim to prd platné...
  Nuzák volící pravici je prostě vymaštěnec! To mi nevymluvíte!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:27 jsem naprosto stejného názoru. Nechápu, jak je možné neprokouknout celé to ANO (budelíp), když dnes tu drancovanou většinu netrkne už ani arogant Ivan Pilný!

   Smazat
  2. 20.27 Bohatý levičák je přeci ROZMAR., kdežto chudý pravičák je DIAGNOSA

   Smazat
  3. Kopat do socanů může jen hloupý levičák

   Smazat
  4. Tedy pokud nejsou hloupí ti socani, že všechno to dobro pro lidi, svým lhaním a falešnými sliby, jasnou podporou ukrajinských fašounů a podporou imigrace s nenáviděnou EU, prosrali natolik, že jejich skalní voliči je zatratili. Ty fašouny jejich volebnímu lídrovi zúčastněnému na ukrajinské vzpomínkové akci na krvavý majdan, z něhož vznikla občanská válka, prostě odpárat nelze a nezapomenou to ani sebechytřejší levičáci.To raději budou za ty hloupé.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.